RESEM WE EERSTE KLASSE. Buiten de Cctmpetitie. BERDE KEASSE HAARL. VOETBALBOND. M Zaterdagmiddag' Competitie. R. K. VOETBAL. DIOC. R.'K. HAARL. VOETBALBOND. VOETBALNIEUWS. Voetbal in Engeland. GYMNASTIEK. GOLF LAWNTENNIS KORFBAL. Haarl. Korfbalbond. G. A. BROEKMAN E. D. O. 2—Ajax 2 (1—4) Het bleek voor E.D.O. al een heel zware taak om Ajax XI te bestrijden. Het reserve- team van Ajax is van uitstekend gehalte en zeker zoo sterk als sommige eerste-klassers. Bet is dan ook begrijpelijk dat het vrijwel steeds een strijd was tusschen de Ajax- yoorhoede en de EO.O.-verdediging. Spoedig hadden de Amsterdammers met 03 de leiding. Voor rust wist Call and een tegenpunt te maken. De tweede helft was eveneens voor Ajax; de achterhoede van E.D.O. had er thans meer kijk op en slechts eenmaal moest Van Roon nog visschen (14). Met dezen stand kwam het einde. Het ED.O.-elftal was als volgt: Van Roon, Zoet, Zwart, Gerritsen, Pennarts, Zandstra, De Waard, J. Koene, Schumacher, Calland, H. Koene. Stormvogels 2A. F. C. 2 (41) Na haar 32 overwinning op R.C.H. II is Stormvogels er ook in geslaagd om A.F.C. II te kloppen. Eerlijk gezegd, hadden we dit ook wel verwacht, maar de eerlijkheid gebiedt ons eveneens te erkennen, dat het er aanvankelijk niet op geleek en de 41 over winning ook eenigszins geflatteerd is. Het Stormvogels-elftal speelde niet best op dezen middag. Vooral het plaatsen van den bal liet, waarschijnlijk tengevolge van den strengen wind, veel te wenschen over. Dan werd Pronk in de middenllnie zeer gemist. Tenslotte moest Wagenaar nog uitvallen. Zijn plaats onder de lat werd echter op verdien stelijke wijze ingenomen door Hollenberg. Met de rust was de stand nog 00. Toen had A.F.C. echter den wind in haar voordeel gehad en stonden de IJmuider kansen dus niet ongunstig. Een kwartier na de hervatting stond het echter nog 00 en gaf het spel van het IJmuider binnentrio KettingPlokker Langbroek weinig hoop op een goal. Tot over maat van ramp trapte hierna Van Gelder nog in eigen doel, zoodat AF.C. met 10 leidde. Stormvogels veranderde toen haar voor hoede en plaatste Prins linksbinnen en Ket ting linksbuiten. Er kwam nu meer gang in de IJmuider voorhoede en de A.F.C.-defensie kreeg het zwaar te verantwoorden. Zij weer den zich niet kwaad, maar kon toch niet ver hinderen, dat haar doelman viermaal werd gepasseerd en Stormvogels dus met 41 won. Willen de IJmuidenaren echter kampioen worden, dan zullen zij toch beter moeten gaan spelen. Blauw Wit 2Haarlem 2 (14) Haarlem 2 heeft Zondag het seizoen op uit stekende wijze geopend, door in Amsterdam van het toch heusch niet zwakke Blauw Wit 2 te winnen. Haarlem 2 had Tiggelman als invaller voor A. Moolenaars, die geblesseerd was. Deze plaatsvervanger heeft op eminente wijze ge speeld. De opstelling was als volgt: A. Moolenaars, Boot,* Tiggelman, De Vos, Buisink, De la Mar, Klipp, Levy, Bieshaar, Van Polanen, Onkenhout. Haarlem 2 heeft het eerst het voordeel Van den zeer sterken wind, die van doel tot doel staat. Ondanks den velen regen is het veld, hoewel glad. vrij goed te bespelen. Haarlem is vrijwel de geheele eerste helft sterker, en daar de enkele slecht opgezette aanvallen van de Zebra's alle door Tiggel man en Boot onderschept worden, heeft Moolenaars er vrijwel nooit aan te pas te komen. Na eenigen tijd spelen neemt Haarlem de leiding als Klipp een voorzet van links hard inschiet (0D. De voorhoede der roodbrokeen komt steeds terug; Bieshaar weet den stand op 02 te brengen. De Haarlemmers vinden het nog niet ge noeg; Van Polanen, die een uitstekenden wedstrijd speelde, doet de rust ingaan met 3—0. Even vóór rust maakte De la Mar een ongelukkigen val; hij werd in de tweede helft door Mos vervangen; deze ging toen rechts binnen en Levy linkshalf spelen. Na de hervatting blijkt het, dat Haarlem tegen den wind in, geenszins de zwakkere is. Blauw Wit heeft echter het eerst succes als zij uit een penalty wegens free-kick een verdiend doelpunt maakr. (13). Een fout van de Blauw Wit-voorhoede was, dat zij in deze periode zoo goed als niet schoot. Bieshaar brengt ten slotte den eindstand op 14 als hij, na goed samenspel met Van Polanen scoort. Hilversum 2R. C. H. 2 (1:0) R. C. H. 2 heeft het wederom niet tot een overwinning kunnen brengen. Ditmaal was het Hilversum 2 dat de re serves van de Racing te sterk bleek. Echter had ook nu weer de tegenpartij het minst over pech te klagen, hetgeen culmineerde in het feit, dat Kuit, na de rust, toen Nach- tegeUer ca. reeds met 10 achterstonden, een toegestane penalty onbenut liet. In de eerste helft hadden de Hilversum mers uit een vrijen trap dien Kaestner van richting veranderde, onhoudbaar voor Rad- sma de leiding genomen. Hoewel de achterhoede van R, C. H. goed stand hield, wist de voorhoede zich toch geen enkele kans te scheppen waaruit de ver diende, gelijkmaker gescoord koen worden. Met leege handen konden de R. C. H.'ers de terugreis aanvaarden. Dat moet veranderen, R. C. H.'ers! Z. F. C. 2—H. F. C. 2 (2—i De reserves van H. F. C. zetten Zondag het seizoen in met een van de zwaarste wedstrij den, ze waren n.l. de gast van het reserve- team van Z. F. C. Alle faotoren waren dit maal tegen onze stadgenooten. Het toch al zware veld in Zaandam was thans door den regen vrijwel doorweekt, hierbij gevoegd het slechte weer, maaki'en dat de eerste Zondag van de competitie niet tot de aan genaamste behooren zal. Ongeoefendheid was mede de oorzaak van de eerste nederlaag der Haarlemmers; alleen het werkelijk goede keepen van Perre was het eenige lichtpunt. De overige spelers vol deden maar matig. De opstelling luidde als volgt: Psrre, Smit, Engelberts, Merchant, Reuvekamp Gille, Gerke, v. Beem, Dijkhuyzen, v. Pareeren, v. Zwijn- drecht, Verhagen. Het begin is een terreinverkennen van beide zijden, waarvan diverse glijpartijen het gevolg zijn. Direct blijkt al, dat de Zaan- kanters veel beter zijn, zoodat de achter hoede van H. F. C. het zwaar te verant woorden krijgt. Voorloopig gaat het haar goed af, waarbij vooral Perre zich uitstekend weert, alhoewel het schieten der Z. F. C.'ers wel wat te wenschen overlaat. De voorhoede van H. F. C. brengt niet veel opluchting, zoo dat na een goed half uur de Zaandammers de leiding nemen, met welken stand ook de rust intreedt. Na de rust krijgen we hetzelfde spelletje, de Zaandammers voortdurend in den aanval. Perre is echter schier onpasseerbaar, de wonderbaarlijkste ballen houdt hij er uit. zoodat het weer een langen tijd duurt voor- dat de voorsprong verhoogd wordt. (2—0). Als scheidsrechter Hollander weer eens een off-side geval over het hoofd ziet, verkleint Dijkhuizen den achterstand. Dit doelpunt verwekt nogal veel verontwaardiging onder hot vrij talrijk opgekomen publiek, doch doelpunten komen er niet meer, zoodat als de scheidsrechter het einde aankondigt, de Z. F. C.'ers zeer verdiend met 2—1 gewon nen hebben. T. H. B.Schoten (13) Fraai spel heeft de Haarlemsche derde klas der.by niet te zien gegeven. De geruch ten, dat T.H.B. dit jaar waarschijnlijk tot de zwakkere zusjes zal behooren, blijken maar al te waar te zijn. Er zit weinig perspectief in het elftal; alleen heel hard werken en een handhaven van den goeden geest in het elf tal zullen de situatie misschien kunnen red den. Schoten speelde lang niet zoo goed als we dat van haar gewend zijn, zoodat het vooral vóór rust een onbeteekenend partijtje voet bal was. T.H.B. begon met wind mee. Des te meer waarde had het dus voor Schoten, toen Fi- lippo reeds na een minuut wist te scoren. (0—1). T. H. B. had een machtig bondgenoot in den wind; vooral hierdoor wist zij den strijd vrijwel gelijk op en neer te doen gaan. Toch profiteerde T.H.B. er nog niet genoeg van. Er had zooveel mogelijk geschoten moeten worden, maar hieraan mankeerde nog wel eens iets. Bovendien was de Schoten-keeper goed op dreef, zoodat T.H.B. pas één seconde voor rust den gelijkmaker wist te scoren door toedoen van den middenvoor. (11). Na de rust had Schoten het beste van het spel. Het was vooral haar debutant Oorthuis, die op zeer verdienstelijke wijze de midden- voor-plaats bezetten en die door stevig door zetten en buitengewoon hard schieten het grootste gevaar voor T.H.B. opleverde. Spoe dig maakte hij een tweede doelpunt, terwijl Kion uit een goeden voorzet van links den stand op 13 bracht, waarmee het einde kwam. De Uitslagen. OM DEN STADS-EDITIEBEKER. ZwaluwenZandvoort 2 05 Klnhqim 2Haarlem 3 uitgesteld. I.V.O.E.H.S. uitgesteld. SpaarnestadKen nemers 2 uitgesteld. Zeemeeuwen 2Droste 51 D.I.O.D.S.K. uitgesteld. RipperdaHF.C. 3 uitgesteld. Halfweg 2Bloemendaal 2 01 gestaakt OM DEN „HIN"-BEKER. Bloemendaal-Jun.Haarlem-Jun. 23 3uiten de competitie. Bloemendaal 4Spaarnestad 54 Bloemendaal-Adsp.Haarlem-Adsp. 010 Baariem-Comb.H.F.C.-Comb. 56 zeemeeuwen 2Droste (51) Na een „natten" wedstrijd toonden de Zeemeeuwen reserves zich supérieur over de chocolade-menschen. Vóór nist verdedigde Droste zich goed en wist door hard werken geruimen tijd den strijd verdeeld te houden. Nadat Droste de leiding had weten te nemen, maakte ae middenvoor spoedig gelijk, waar na de linkshalf zijn voorhoede te hulp kwam en door een mooi doelpunt er voor zorgde, dat gedraaid kon worden met een 2I-voor sprong. Na rust nam de strijd een veel eenijdiger karakter aan. De keeper van Zeemeeuwen, die voor rust dikwijls gelegenheid had zijn goede talenten te toonen, hoefde er nu slechts sporadisch aan te pas te komen. Nadat Droste nog éénmaal gescoord had (maar ditmaal in eigen doel!) bracht J. Schaap, toen de keeper den bal liet vallen, den eindstand op 51. ZwaluwenZandvoort 2 (05) Dit was het eerste optreden in het open baar van de nieuwe vereeniging Zwaluwen; haaT debuut is moeilijk een succes te noe men. Voor rust wist zij zich nog aardig staande te houden tegen de Zandvoort-over- macht en zelfs door enkele goede uitvallen eenige niet ongevaarlijke momenten voor het ZandYOort-doel te veroorzaken. Maar tot sco ren kwam het niet. Aan de andere zijde zorg den Schuite en Molenaar door goede harde schoten, dat Zandvoort met een 02 voor sprong de rust kon ingaan. Na de rust, toen J. v. d. Bosch, door den stand op 03 te brengen, de Zandvoort- overwinning tot een feit had gemaakt, werd enkele malen de strijd aan beide zijden min der vriendelijk. De scheidsrechter greep goed in en zag zich zelfs helaas genoodzaakt een Zandvoorter verder medespelen te ontzeg gen. Toch bleef Zandvoort, ook met tien man, in de meerderheid. Trol en J. v. d. Bosch (vooral laatstgenoemde speelde als linksbul- ten zeer goed) maakten door elk nog één maal te scoren, den eersten wedstrijd der Zwaluwen tot een débacle. Om den Zilveren Bal. FE YENOORD SLAAT IN DE FINALE SPARTA MET 2—0 Zondag had op Spangen plaats de eind strijd om den Zilveren Bal. Deze finale bracht de twee plaatselijke ver- eenigingen Sparta en Feyenoord tegen el kaar; daardoor was er een groote publieke belangstelling. Het veld was ondanks den gevallen regen goed bespeelbaar. Te 2 uur 35 min. komen de elftallen in het veld; scheidsrechter H. J. Tromp fluit het beginsignaal, Nadat Van Heel den toss heeft gewonnen, trapt Sparta af. De eerste aanval van Sparta wordt door den spil B. Pauwe opgevangen: deze plaatst direct naar voren, het leder gaat uit. Eerst was het spel van beide ploegen wat zenuwachtig. Het spel gaat vrijwel gelijk op. Als er een half uur gespeeld is, gaat Van Ooyen op de backplaats spelen. De mid denlinie steunt de voorhoede goed en als Van Heel fraai doorgeeft aan Burg. zet de laatste goed voor; Barendrecht deponeert met zijn hoofd het eerste punt in het Sparta-doel. Even wordt gestopt voor een botsing, daar na is het gauw rusten. Na de pauze is Feyenoord sterker; aanval op aanval wordt ondernomen. Tenslotte wordt de Spartakeeper voor de tweede maal Drie corners op het Sparta-doel leveren niets op. Als de Sparta-voorhoede een bui tenspel doelpunt geproduceerd heeft, is het woord weer aan Feyenoord. Doorloopend do- mineeren de Feyenoorders, zonder er noch tans in de slagen, de score te verhoogen. Met een verdiende 20 overwinning komt ten slotte het einde. Feyenoord komt dus in het bezit van den Zilveren Bal. TramvogelsKennemerland 31 Kennemerland, dat den toss wint, kiest het voordeel van den wind. Na den aftrap onderneemt Tramvogels een aardig opgezetten aanval, doch de achter hoede der tegenpartij voorkomt gevaar. Een tegenaanval wordt nu door de gasten op gezet welke eveneens wordt afgeslagen. Niet tegenstaande het windnadeel en de regen, die inmiddels het spelen minder aange naam maakt, is Tramvogels het eerste kwar tier doorloopend in de meerderheid. De aan vallen worden goed opgezet, doch men weet hat niet tot een behoorlijk schot te brengen. Daarna wegen partijen weder geheel tegen elkaar op, maar bij belde elftallen is de goe de schutter niet te vinden. Rust breekt dan ook aan met blanken stand (00). Met den wind in den rug begint Tramvo gels direct een bezoek te brengen aan het Kennemerland-doel. Na vijf minuten heeft De Zwart succes met een welgericht schot in den linker benedenhoek (10). Tramvogels behoudt nu het beste van het spel. Weer is het De Zwart, die ae score ver hoogt als de Kennemerland-doelman, me: den bal geen raad wetend, dezen voor zijn voeten gooit (20). Kort hierop is het door goed werk van den rechtsbuiten dat De Zwart zijn derde doelpunt kan scoren, daar mede aan Tra-mvogels een veiligen 30- voorsprong gevende. Kennemerland laat het er niet bij zitten; tenslotte gelukt het haar met een welge richt schot de eer te redden. Met een 31- overwinning voor Tramvogels eindigt deze vrij goed gespeelde wedstrijd. FINALE SPORTPARKBEKER. GEELWIT—VICTRIX (4—1). Geel Wit, dat het vorige jaar beslag legde op den beker, moest dit kleinood in den eind- s;rijd verdedigen tegen Victrix. Na een vrij zenuwachtig begin, waarbij Geel Wit een penalty naast schiet, gaat het spel snel gelijk op, met Geel Wit soms iets gevaarlijker, daar zij den wind in den rug heeft. Na een kwartier een goede voorzet op het Victrlx-doel dien Witteveen ineens inkogelt (1—0). Even voor rust krijgt Geel Wit een penalty die Giegengack benut. Rust 20. Een kwartier gaat het spel dan met wis selende kansen snel gelijk op. Dan scoort Witteveen van grooten afstand (30). Victrix zet er alles op om de eer te red den, wat haar door Schaafsma gelukt (3—1). Geel Wit, nog niet zeker van haar zaak, pakt weer iets beter aan; Bosch heeft succes (41) Dan speelt Victrix een verloren spel zoo dat, als het einde komt, Geel Wit den beker wint en dezen nu definitief in haar bezit krijgt. 3 E. H.B.C. IVLisse LEI terrein afgekeurd. Vr iendschappellj k. D.S.S. I—HB.C. II 1—4 Geel Wit III—DB.S. II 5—6 Geel Wit IV—T.IJ.B.B. V 14—3 Geel Wit V—O. G. VI 8—0 Alliance IV.I.C. I uitgesteld. Alliance Jun.V.I.C.-Jun. 010 Alliance III—T.IJ.BB. IV 3—2 Medaille-wedstrijd. B.S.M. I—R.K.V.Z. I R.K.V.Z. n.o. De E. D. O.'er. We ontvingen het eerste nummer van „De E.D.O.-er", een orgaan van onze 33-Jarige voetbalclub E.D.O., dat voortaan elke maand zal verschijnen. De commissie van redactie bestaat uit de heeren F. Plgge, A. Moser en H. P. de Kiefte. Het blad ziet er typografisch goed verzorgd uit. Blansjaar teekende er een kloeken, toepasselijken kop voor. We geven echter in overweging ,den kop iets te wijzigen, want onder den naam „De E.D.O.-er" staan met groote letters de woorden: „Opgericht 1897". Dit geeft den indruk of het orgaan al in dat jaar is opgericht. Frans Pigge geeft een hoofdartikel, getiteld: „Is een clubblad noodig?", welke vraag hij bevestigend beant woordt. Verder staan er bijdragen in Van Z. en M. Dit blad zal in de E.D.O.-kringen zijn weg wel vinden. Uitslagen van Zaterdag ji-: ArsenalLeicester City 41 Aston VillaLiverpool 42 ChelseaBolton Wanderers 01 Newcastle U.—West Ham U. 42 Blackburn R.Sunderland 30 PortsmouthBirmingham 22 Sheffield W.Manchester U. 30 Derby C.Grimsby Town 10 Huddersfield T.Middlesbrough 22 BlackpoolLeeds U. 37 Manchester C.Sheffield U. 04 Het Londensche Arsenal en Aston Villa, uit Birmingham, zetten dus hun triomftocht voort. Beiden hebben nu 13 punten uit ze ven wedstrijden en een doelgemiddelde van respectievelijk 249 en 218. Dit kan een heftige worsteling worden naarmate het seizoen vordert. Vaardigheidsproeven. Veelbelovend was het begin van de af neming in den Kennemer Turnkring van de vaardigheidsproeven K.N.G.V., maar het er- sultaat is ten slotte een teleurstelling gewor den. Het aantal aanmeldingen voor deze proe ven was oorspronkelijk zoo groot, als de K.TH. nog niet gekend had. Opgegeven had den zich 24 dames en 13 heeren. Voor het gymnastisch gedeelte, voor en kele maanden in Beverwijk afgenomen, slaag den 20 dames en 8 heeren. Een week daarna vond het athletiek gedeelte in Bloemendaal plaats. Dit moest evenwel worden afgebroken door het ongunstige weer, terwijl bovendien ten onrechte in elk onderdeel sleohts één poging (in plaats van twee pogingen) werd toegelaten. Het athletisch gedeelte moest dus opnieuw worden gehouden. Dit geschiedde Zondag morgen op het gemeentelijk sportterrein aan de Kieverlaan onder leiding van den heer D Beets. Slechts 2 dames (van Concordia. Haarlem)en 4 heeren (van Turnlust Bever wijk) waren opgekomen. Hierbij moet wor den opgemerkt, dat enkele dames reeds in Bloemendaal slaagden. De dames hadden te voldoen aan de vol gende minlmum-eischen: hoogspringen m.a. 1.05 M., hardloopen 60 M. binnen 11 sec. en halwerpen 15 M. Voor de heeren waren deze eischen: hoogspringen, m.a. 1.20 M„ versprin gen m.a. 4.30 M., poisstokhoogspringen 1.80 M., polsstokvèrspringen 5.30 Me,er, kogel- stooten 6 50 M„ speerwerpen 22.50 M., hard loopen 100 M. binnen 14.1 sec. Slechts één van de heeren viel definitief af door het behalen van 2 onvoldoendes. Voor het athletisch gedeelte slaagden de dames S. de Bruyn en A. Osterthün en de heeren C. G. Tabak, P. Munter en R. Gerssen. Daarmede heeft nu ongeveer 1,3 van het aantal gym nasten, dat zich oorspronkelijk opgaf, het vaardigheidsdiploma KN.G.V. behaald. Allen dongen mede in den 2en graad. Demonstratie. Zaterdagavond had in het Dienstgebouw voor Lichamelijke Opvoeding een demonstra tie plaats van de oefeningen voor de a.s. gymnasriekwedstrijden van den Kennemer Turnkring. De meeste vereeniglngsleiders waren hier bij tegenwoordig. Door de Technische Com missie werden slechts enkele geringe wijzi gingen aangebracht. Vergadering Technische Commissie. A.s. Zaterdag vergadert de Technische Com missie van den Kennemer Turnkring o.a. ter bespreking van de gymnastiekwedstrijden K. T. K. (einde October) en van den wed strijd tegen het Zuiderkwartier (midden December). Wedstrijden van „Concordia". De athletiekwedstrljden voor adsplranten van Concordia, welke Zondag op het terrein aan de Kleverlaan zouden worden gehouden, zijn wegens het ongunstige weer niet doorge gaan. Kennemer Golfclub. BEKERWEDSTRIJDEN Op de banen van de Kennemer Golf- en Countryclub te Zandvoort had Zaterdag en Zondag de wedstrijd plaats om den W. Bois- sevain-wisselbaker (voor Heeren). Hoogste handicap 20. De winnaar 1929 Is E. Vos Vis ser. Eigenaar wordt diegene, die den beker driemaal wint. De uitslag van de eerste ronde luidt: P. Ruys de Perez bye. W. Sommerhoff slaat O. Baron Groenlnx van 2k>elen 31, S, Ma- neck slaat A van der Graaf 21, B. Dortiout Mees slaat J. H. Moltzer 64, P. Dyserinck slaat jhr. J. van Spengler l up, J. R. Koning en W. F. Looman bye. Uitslag tweede ronde: W. Sommerhoff slaat P. Duys de Perez 42, S. Maneck slaat P. Dorhout Mees 21, P. Dyserinck slaat B. Dorhout Mees 21, W. F. Looman slaat J. R. Koning 1 up. Uitslag derde ronde: S. Manneck slaat W. Sommerhoff w.o., W. F. Looman wint van P. Dyserinck 31. Zaterdag a s. zal de finale tusschen S. Man neck en W. F. L. Looman verspeeld worden. Tevens werd door de dames om den Mid- delloo-prijs gespeeld. Achttien holes handi cap matchplay. De prijs is uitgeloofd door den heer G. J. van der Vliet. Winnaar 1929 is mevrouw Buma. De uitslag luidt: Mej. H. Diemer Kool wint van mevr. Som merhoff op de i»e hole. Mevr. Diemer Kool wint van mevr. Maneck 21. De prijs werd gewonnen door mevr. Die mer Kool op de 22e hole. Nederland wint met 84 van België. Zondag werden te Breda de laatste wed strijden gepeeld in het Nederland-Belgie- tennistournooi. De einduitslag is 84 in het voordeel van Nederland. De gedetailleerde uitslagen van Zondag luiden: Mevrouw Ittner slaat mej. Belzer 26, 6—2, 6—4. Mej. Rollln Couquerque slaat mej. LHoest 5—4. 8—6; Mej. Canters slaat mevr. Storms 60,63 Dames-Dubbelspel: Mevrouw Stormsmejuffr. L'Hoest slaan mej. Spit en mej. Jurrema 61, 61. Mej. Rollin Couquerque en mej. Canters slaan mevrouw Ittner en mej. Nauts 6—1, 9—7. Overzicht. Ook de tweede competitie-dag leverde wei nig resultaat op. De wedstrijd RodaHaar lem moest worden afgelascht. Animo ging nog naar Amsterdam, speelde daar ruim een half uur, waarna met een achterstand van Q—l de wedstrijd gestaakt werd. ZilVermeeuwen behoefde ook niet naar Amsterdam. DeskaSport Vereent (31) De Bloemendalers hebben met hun eersten competitiewedstrijd geen enkel punt mede naar huls kunnen nemen. De Christ. Korfbalclub Deska was hun te genstander, waardoor op Zaterdagmiddag moest worden gespeeld, wat voor de gasten nogal een handicap bleek met het samenstel len van hun ploeg. De wind was zeer sterk: flinke regenbuien maakten én veld èn bal zeer nat. factoren, welke de thuisclub niet deerden, doch waar aan Sport Vereent zich niet goed kon aan passen. Na een kwartier nam Deska de leiding met een ver schot vóór den wind. dat al heel gauw gevolgd werd door een goal der gas ten. Rust ging in met 11. Na een kwartier weder een dergelijk schot dat doel trof.. S. V. bleef goed doorwerken voor den ge lijkmaker. doch de zeer sterke wind. dl© dwars op het terrein stond, verhinderde Juist richten. Even vóór het einde maakte Deska met een goeden goal een einde aan de onzekerheid door er 31 van te maken. S. V. had verscheidene invallers De aan gewezen scheidsrechter was verhinderd, waardoor een Ud van Deska dezen wedstrijd moest leiden. KLASSE-INDEELING. De H. K. B.-twaalftallen zullen in drie klassen spelen. Ie kl. D. V. S. IZilvermeeuwen 2, Haarlem 3, K. V. 1, Animo 2( S. S. H. en Voorwaarts 1. 2e kl.: S.v. 2, DB.V. 2. TH.B. 1, K.V. 2. Oos- terkwartier 1, Animo 3, Always Ready, Ad- vendo 3. 3e kal. Oosterkwartier 2, S. V. 3, Haarlem 4, Zilvermeeuwen 3. TH.B. 2, Voorwaarts 2, D. S. V. 3, Ons Genoegen. De eerste klasse vangt aan 12 Octoberr de 2e en 3e op 28 September as. Het October-pro gramma. Eerste klasse: 28 Sept. en 5 October geen wedstrijden. 12 Oct.: Zilvermeeuwen 2D.S.V. 1. Haar lem 3—K.V. 1. SBH.Animo 2. 19 Oct.: Voorwaarts 1—Zilvermeeuwen 2, D.S.V.—Animo 2. K.V. 1—S.SM. 26 Oct S-S.H.—Haarlem 3, D.S.V. 1—Voor waarts 1, Animo 2Zilvermeeuwen 2. Tweede klasse: 28 Sept.: Oosterkwartier 1Always Ready, D.S.V. 2—S.V. 2, K.V. 2—Advendo 3, T.H.B. 1 Animo 3. 5 Oct.: Always ReadyT.H-B. 1, S.V. 2— Advendo 3, Animo 3—D.S.V. 2, K.V. 2—Oos terkwartier 1. 12 Oct.: T.H.B. 1—K.V. 2. Advendo 3—B.V. 2, Oosterkwartier 1D-S.V. 2. 19 Oct.: Always ReadyAnlmo 3, S.V. 2 T.H.B. 1. DB.V. 2—K.V. 2, Advendo 3—Oos terkwartier 1. 26 Oct: K.V. 2Alwavs Ready, Oosterkwar tier 1—S.V. 2, T.HJ3. 1—DB.V. 2, Advendo 3— Animo 3. Derde klasse: 28 Sept.: Ons GenoegenOosterkwartier 2, Zilvermeeuwen 3Voorwaarts 2, Haarlem 4 S.V. 3. 5 Oct.: Oosterkwartier 2Zilvermeeuwen 3, T.HJ3. 2—Ons Genoegen, DB.V. 3—S.V. 3, Haarlem 4Voorwaarts 2. 12 Oct. D.S.V. 3—Haarlem 4. S.V. 3—Ooster kwartier 2, Ons GenoegenZilvermeeuwen 3, Voorwaarts 2—T.H.B. 2. 19 Oct.: Oosterkwartier 2—D.S.V. 3, T.H.B. 2 S.V. 3, Haarlem 4Ons Genoegen. 26 Oct.: D.S.V. 3T H.B. 2, Zilvermeeuwen3 S.V. 3, Voorwaarts 2Oosterkwartier 2. BelgiëNederland (111) Uit Brussel 21 Sept. (V.D.) Zondag werd ter gelegenheid van de Belgische Eeuwfees ten in het Daringstadion de korfballanden- wedstrijd België-Nederland gespeeld, welke door de Hollanders met 111 werd gewon nen. De ruststand luidde 5—1. Het weer was nog al twijfelachtig. Om twee uur traden de beide twaalftallen aan. De heer Beets van den Belgischen Korfbal Bond sprak de spelers en speelsters toe. waarna de belde aanvoerders bloem stukken wisselden. Scheidsrechter De Bruyn (België) laat be ginnen; na eenige Belgische aanvallen komt Holland meer in den aanval; fraai gecombi neerd worden vele aanvallen ondernomen. De Dordrechtenaar De Meij scoort het eerste doelpunt en niet lang daarna heeft hij ten tweeden male succes. Dan ondernemen de Belgen. In de nieuwe opstelling, enkele goed opgezette aanvallen; uit één daarvan kan Flllz tegenscoren. Onmiddellijk daarop ver hoogt Arends de score tot 13. Wederom kan gewisseld worden en Is het Zuidenviertal in den aanval. Na een vrije worp is het mej. Klamer die vier noteert. De Belgen zijn in het veld niet zwakker, maar het schot ontbreekt totaal en ook qua baltechniek moeten onze Zuiderbu ren nog heel leeren. Na fraai samen spel tusschen "Dorsman en mej. Richel weet de laatste ten vijfde male de Belgische korf te doorboren. Er is dan 32 minuten gespeeld. In den resteerenden tijd wordt er niet meer gescoord. Na de pauze maakt mej. Voordenberg er met een prachtig schot 1—6 van. Haar club genoot Wedemeyer scoort no. zeven. De Bel gen vertoonen al teekenen van vermoeidheid, en al komen zij nog al eens in de nabijheid van de Nderlandsche mand. alles gaat over of naast. Dan wordt Holland sterker; tot het einde toe blijven de Hollanders in de meer derheid. De D.D.V.'er Bakker doelpunt twee maal. België zakt steeds verder in; Looy en mej. Richel weten ieder nog eenmaal de mand te vinden. Zoo komt het einde met een 11l-overwinning der Nederlanders na een vrij hoogstaande partij van hun kant. ....t n- Ja maar BROEKMAN wieedt u toch beter KLEERMAKER KLEINE HOUTWEG 5 TELEF. 12225

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 19