Be oiv@s*5ge Eerste-kËasscps. RESERVE EERSTE KLASSE. DERDE KLASSE. HAARL. VOETBALBOND. R, K. VOETBAL. DIOC. R.'K. HAARL. VOETBALBOND. Zaterdagmiddag» Competitie. Voetbal in Engeland. WIELRIJDEN. AjaxHermes-D. V. S. (20) Oat Ajax met slechts 2—0 van dit toch heusch niet sterke ploegje won, pleit nie voor de kampioenen. Hermes D.V.S. zal dit seizoen danig moeten oppassen wil zij niet voor degradatiewedstrij den in aanmerking komen. Want op eenige uitzonderingen na is het vertoonde spel der 6chiedammers bepaald zwak te noemen. Om ruim twee uur laat scheidsrechter Aerts beginnen voor 12.000 toeschouwers. Al onmiddellijk mist Van Reenen voor open doel een mooie kans, aan den anderen kant schiet Van Es over. Volkers laat eenmaal tactisch loopen voor Hamel, deze knalt op doel, Jousma werpt zich er voor en stompt het leder weg. weer kan Hamei schieten, doch nu kopt De Bruin het leder uit den doelmond. De corner, die hierdoor ontstaat wordt goed genomen; door verkeerd begrijpen der Schiedammers krijg ten Have plotseling vrij spel, een schot en onhoudbaar vliegt het leder in de touwen (1—0). Ajax blijft het beste van het spel houden, opmerkelijk is het falen van Scheffers. De tweede helft begint met eenige aan vallen van Hermes D.V.S.; v. d. Griend is een schaduw van wat hij vroeger was, al dient gezegd dat hij weinig steun ontving. An- dr:- an Sr. en Jr. verplaatsen weer het spei. Als Martens goed doorzet belandt het leder bij Ten Have. Een snelle ren, Ajax' links buiten zet scherp voor en Van Reenën weet in volle vaart het leder schuin langs Jousma te «chieten (20). Er is dan 13 minuten gespeeld. Het is voor Hermes reeds een verloreno wedstrijd. In den resteerenden tijd is de wedstrijd het aankijken niet meer waard en iedereen is blij als Aerts einde aankondigt. Z. F. C.—H. B. S. (3—2) Voor de rust valt er niet veel bijzonders te melden. Het spel gaat vrijwel gelijk op; er worden geen doelpunten gemaakt. Na de pauze doen beide ploegen hun uiter ste beste om een doelpunt te forceeren. Bij een aanval der „kraaien" opent Romond d» score (0—1). De Zaankanters maken even later door een penalty gelijk (11). In de laatste 10 minuten komt er span ning in den strijd. Niet minder dan driemaal wordt er gedoelpunt, zoodat het einde komt met 32 't Gooi—V. U. C. (1—0) De Hagenaars spelen met den wind in den rug; hun hechte verdediging zorgt er in he begin van den strijd voor. dat de vele aan vallen, die van Gooische zijde worden onder nomen, zonder succes blijven. Het is vooral de voorhoede van het Gooi, die op het be slissende moment in gebreke blijft. De rust komt met 00. In de tweede helft vertoont zich hetzelfde spel. Ook dan weten de Hagenaars geen profijt van hun aanvallen te trekken. In ce laatste miuten zijn de Gooiers in de meer heid. Uit een corner weet Sterk uit een moeilijke positie het leder in het vijande lijk net te doen verdwijnen. Keeper Van der Meer van V.U.C. kiwam te vallen en scheurde een dijspier en moest doo; Kok worden vervangen. SpartaBlauw Wit (01) De Rotterdammers zijn het eerst in den aanval, maar hebben pech, als Wendt on gelukkig komt te vallen en door Blommen- daal moet worden vervangen. Sparta is overwegend sterker en het Am- sterdamsche doel ontkomt meermalen aan ernstig gevaar. Enkele aanvallen van Blauw Wit loopen op niets uit. Dan komen de Rot terdammers weer in den aanval, doch zij missen het zuiver schot, terwijl de Blauw-Wii achterhoede op haar post is. De rust komt met 0—0. Na rust ontwikkelt zich een levendige strijd. Blauw Wit k"mt fanatiek opzetten, maar ook Sparta weer; zich kranig. Bij een aanval der Rotterdammers raakt Van Asselt geblesseerd en moet het veld verlaten. Als de laatste minuut is aangebroken, ziet het er uit, dat dit spel puntloos zal eindigen, doch in de laatste vijf seconden weten de Amsterdam mers een doelpunt te scoren, om zegevierend naar de hoofdstad terug te keeren. E. D. O. 2—H. F. C. 2 (1—0) In de morgenuren speelden de reserve- elftallen van bovengenoemde clubs voor de reserve eerste klasse. De thuisclub wist met het kieinstmogelijke verschil de twee punten veroveren! Het E.D.O-elftal had de volgende onstel ling: v. Roon, Zandstra, Swart, Gerritse, Pennarts, J. Koene, Koch, Bruin, Calland, De Waard, H. Koene. Beide partijen pakken van stonde af goed aan, zonder dat zij weten te scoren. De achterhoeden zijn te sterk voor de voor hoedespelers. Toch is de thuisclub et meest aanvallend, zonder dat zij hiervan weet te profiteeren. Rust 0—0. De tweede helft denkt men H.F.C. te zien scoren, maar de ED.O.-verdediging is goed op dreef. Als men denkt dat het einde zal komen met 00 weet Koch kort voor het einde met een hard schot zijn elftal de over winning te bezorgen (10). R. C. H. 2—Ajax 2 (1—5) Dat het tweede elftal van R.C.H. het tegen de sterke Ajax-reserves niet zou kunnen bol werken, was v/el te voorzien- Het elftal, waar over de Amsterdammers beschikken, zou hoogstwaarschijnlijk geen slecht figuur in de eerste klasse maken. Ook nu weer was het zijn tegenstanders verre de baas. R.C.H. 2 speelde weliswaar heel behoorlijk, doch moest toch toezien, dat de Amsterdammers geleide lijk in de meerderheid kwamen en deze meer derheid in enkele doelpunten uitdrukten. Slechts eenmaal wisten de R.CH.'ers door Blokker tegen te scoren, waardoor de stand op 31 kwam, doch daarna voerden Dubois c.s. hun score op tot 51. Wel werd door Nachtegeller c.s. hard gewerkt om althans de nederlaag zoo klein mogelijk te houden, doel) het was en bleef 51 zoodat R.C.H. ook nog steeds in de onderste regionen op de rang lijst vertoeft. Het elftal speelde met: Radsma, Van Es, L. Kuit, Prevost, Wiekamp, Van Dam, Blokker, Nachtegeller, Hoogendoorn, Kedde, Spoor. Stormvogels 2Haarlem 2 (31) Het is een een eenigszins gehavend Haar lem 2 gisteren niet mogen gelukken, om ook maar één punt mee naar Haarlem te nemen. Met dat al moet er terdege opgepast worden, om niet In de onderste regionen terecht te komen. Haarlem 2 had de volgende opstel ling: W. Moolenaars, Boot, Tiggelman, M. Muringer, Buissink, A. Moolenaars, C. Kornmann, Klipp, Tuinman, Van Polanen, Onkenhout. Haarlem verliest den toss en trapt af met den wind in den rug. Hierdoor gesteund weet zij vrijwel de geheele eerste helft in de meer derheid te blijven. Er worden eenige kansen gemist, terwijl Kornmann tegen de lat schiet. Haarlem neemt tenslotte de leiding, als een der kanthalfs een vrijen trap via het hoofd van één der backs inschiet (01). De weinige aanvallen van Stormvogels worden alle door het goedspelende Haarlem- sche achtertrio onderschept-. De rus t breekt aan met een kleinen voor sprong, voor de roodbroeken, die in de tweede helft te klein bleek te zijn. Na de rust wordt Haarlem geheel ingesloten en de hardwerkende Haarlem-verdediging met W. Moolenaars, Tiggelman en Buissink als uitblinkers, kar. niet verhinderen, dat Stormvogels geleidelijk den achterstand in een voorsprong weet om te zetten. De mid denvoor met- twee en de linksbinnen met één goal maakten de goals voor Stormvogels, zoo dat de eindstand aanbreekt met een 31 overwinning voor Stormvogels. T. H. B.—B. E. C. (2—5) Het was te voorzien, dat het zoozeer ver zwakte T. H. B. niet in staat zou zijn om van B. E. C. te winnen, dat over een stevige goed spelende ploeg beschikt. Het pleit voor T. H. B. dat het, ook na de rust, toen de ne derlaag reeds zeker was, den moed niet liet zakken. T.HB. beleeft een moeilijk jaar en zal alleen door geweldig hard werken en steeds volhouden misschien nog een ongun stig slot kunnen afwenden. Vóór de rust, toen B. E. C. er alles op zette, kwam zij herhaaldelijk gevaarlijk dicht voor het doel der Haarlem-Boys, en reeds spoedig was de keeper voor de eerste maal gepas seerd.. De verdediging van T.H.B. had han den vol werk, maar zelfs met inspanning van alle krachten kon zij niet verhinderen, dat B. E. C. geleidelijk den stand opvoerde. B. E. C. speelde voortdurend een verrassend open spel. T. H. B. kreeg slechts zeer weinig kansen, zoodat de B. E. C.-keeper het heel wat rustiger had dan zijn collega aan de overzijde. Rust- kwam met niet minder dan 04. Na de rust bleek dadelijk dat T. H. B. het er niet bij zou laten liggen en weinig lust had om als willoos slachtoffer van B. E. C. dienst te doen. Kotman wist na een doel worsteling tegen te schoren. (14). Even herleefde de hooo. maar toen B. E. C. er 15 van maakte, was'de geringe kans al weer vervlogen. Het volhouden van T. H. B. werd beloond door een tweede tegendoelpunt-, waardoor het ein de kwam met 25 voor B. E. C. LugdunumSchoten (32) Met een 32-nederlaag is Schoten uit Leiden teruggekeerd. Het laatste half uur van den strijd was Schoten veel sterker, maar doelpunten bleven uit. Als de scheidsrechter beginnen blaast; zien wij een gelijk opgaanden strijd, al dadelijk blijkt dat de gastheeren over een goeden doelman en een uitstekenden linksbinnen be schikken; deze laatste zendt eenige harde schoten in, maar Dekker keert ze goed. Schoten neemt de leiding door Rootlieb <o—i) Niet lang heeft Schoten hier plezier van want met een keihard schot maakt de Leid- sche linksbinnen gelijk (1—1). Schoten profiteert niet van de vele kansen. Met- gelijken stand 1—1 wordt van doel verw!~~eid. In de tweede helft pakken de partijen weer flink aan. Om beurten zijn de doelen in ge vaar. Vele Schoten-aanvallen stranden op buitenspel. Het is weer de linksbinnen van Lugdunum, die zijn club de leiding geeft (21). Schoten wijzigt haar opstelling, wat haar spel ten goede komt, wat zij is nu de ster kere, maar de gewenschte doelpunten blijven uit.. Eenige corners hebben ook niet het ge wenschte resultaat. Toch maakt Philippo ge lijk uiteen strafschop (22). Dan krijgt Lugdunum de leiding, wederom door haar linksbinnen. (32). Schoten is nu wel sterker, maar weet dit niet in doelpunten uit te drukken. Een hard schot van Hetem houdt de keeper fraai, en een fraaie kopbal van Oorthuis scheert de lat. Als het einde daar is, heeft Schoten ver loren. D. W. V.De Kennemers (14) In een goed gespeelden wedstrijd hebben de Kennemers hun derde overwinning geboekt. Veel publiek is aanwezig. De Amsterdam mers trappen af en stellen direct de Ken- nemers-defensie op de proef. Vooral hun spil, de ex-Haarlem-speler Reder speelt een goede partij. De Kennemers werken zich echter ook los; het geheel wordt een fraaie wedstrijd. Na een kwartier kan de D.W.V.-doelman ternauwernood een schot van Groot stoppen; hij laat den bal vallen en de toesnellende Steeman scoort (01). De strijd gaat gelijk op; Groot aan de eene zijde en de Axnsterdamsche midvoor aan de andere schieten tegen de lat. Eindelijk be nut Horeman een voorzet van Groot (02). Na de rust hebben de Wij kers het beste van het spel; het gelukt Groot op fraaie wijze den stand op 03 te brengen. De Kennemers spelen kalm verder, terwijl D.W.V. alle krachten inspant om de eer te redden. Vijf minuten voor tUd, als Steeman voor het intrappen heeft, is een D.W.V.-back hem voor en scoort in eigen doel (04) Twee minuten voor tijd zien de Amsterdam mers hun werken beloond en redden door hun linksbinnen de eer (14). KinheimDe Meteor (42) Kinheim heeft in een goed gespeelden wedstrijd een mooie overwinning behaald. Het elftal heeft een kleine wijziging onder gaan. Stals speelt nu in de achterhoede en T. Michel staat op de linksbinnenplaats. Kinheim zit er direct goed op, maar de verdediging der gasten is goed. Dit belet echter niet. dat als er 10 minuten gespeeld is. T. Michel den bal na een voorzet van Eik langs den Amsterdamschen doelwachter schiet (10). Er volgt nu eenigen tijd een gelijk opgaand spel, maar weer is het ten slotte T. Michel, die voor een verrassing zorgt <20). In de tweede helft komt „de Meteoor" spoedig opzetten, maar de achterhoede der Velsenaren is voor haar taak berekend. De Meteoor benut oen penalty, toegekend wegens hands. (21). Weer is het T. Michel, die het dosl der gasten wee» te vinden en even later bewijst Druyve, dat hU een doelpunt kan maken. Hij passeert eenige spelers van ..de Meteoor" en kogelt dan den bal langs den doelman (4—D. Even voor het einde breekt Hilversum door. De verdediging van Kinheim is te ver opge drongen. Met 42 komt het eindsignaal. De Uitslagen. 3—3 3—1 1—2 1—2 I A: Schoten II—H.F.C. IH D.I.O.—R.CH. 3 Haarlem 3Stormvogels 3 DamiatenE.HÜ. I B: I.V.O.—EJD.O. 3 5—3 R.C.H. 5—R.C.H. 4 6—3 RipperdaHaarlem 4 uitgesteld Bloemendaal 2Beverwijk 2 140 D.W.O.—Kinheim 2 3—2 n A: SwastikaHaarlem 3a uitgesteld. Zeemeeuwen 2Hillegom 2 43 E.D.O. 4—V.S V. 3 uitgesteld H.F.C. 4—I.V.O. 2 5—2 n B: R.C.H. 6—D.I.O. 2 7—4 V.S.V. 4Bloemendaal 4 2—2 n c: Zand voort 3—V.V.H. 2—3 gestaakt Zeemeeuwen 3Hillinen 3 33 Bloemendaal 3R.CH. 7 24 H Dl Zeemeeuwen 4E. T. O. 31 TH.B. 2—Zandvoort 2 2—4 IH A: Bloemendaal 5Zeemeeuwen 5 21 Zandvoort 4—T.H.B. 3 7—0 IH B: Kinheim 4Spaarndam 3 160 HI D: E.D.O. 7—D.S.K. 2 1—7 R.C.H. 9—Hillinen 3 4—9 III E: D.I.O. 3—Swastika 2 0—2 E.D.O. 6Zwaluwen 2 uitgesteld R.C.H. 9—Hillinen 3 4—9 III F. R.C.H. 9—Hillinen 3 4—9 III G: Stormvogels 5D.S.K.,3 112 ZwaluwenKennemers 6 151 I.V.O. 3R.C.H. 8 2—8 in H: Hillinen 4—Zandvoort 5 uitgesteld Droste 2—Haarlem 6 uitgesteld JUNIORES: Afd. A: Haarlem aE.D.O. a E.D.O. n.o. Bloemendaal aR C.H. a 52 Afd. B.: R.C.H. b—D.W.O. 3—3 T.H.B.a—E.D.O. b 9—0 Afd. C: R.C.H. cZeemeeuwen 214 Adspiranten. Bloemendaal aSpaarnevogels 52 ED.O.aBloemendaal b 23 SpaarndamHaarlem a 014 Haarlem bE.D.O. b 111 ZeemeeuwenZandvoort 05 Eerste klasse A. DamiatenE. H. S. (12) Als scheidsrechter H H. Luljken te 10 uur beginnen laat, zijn beide elftallen volledig. Beide partijen geven een vlug open spel, waarbij de doelen beurtelings in gevaar zijn. Als er ongeveer 20 minuten gespeeld zijn, maakt E.H.S. door toedoen van haar links binnen het eerste doelpunt. (01). E.H.S. is sterker, maar de achterhoede van Damiaten weet verder onheil te voorkomen Wanneer de backs van EHS. te ver zijn op gedrongen, weet Damiaten daarvan te pro fiteeren. Met een mooi doelpunt weet de rechtsbuiten gelijk te maken. (11). Damiaten komt, hierdoor aangemoedigd in de meerderheid, maar het wil niet luk ken. Na nog wat heen en weer getrap fluit de scheidsrechter rusten. De rust schijnt E.HS. goed gedaan te heb ben, want ze gooit zich met vol vuur weer in den strijd. Na 15 minuten spelen maakt de rechtsbinnen van E.H.S. het tweede doelpunt (1—2). De keeper liet den bal uit zijn han den glippen. Damiaten komt nog even opzetten, maar de linksback van E.H.S. weet alles te keeren. Deels door treuzelen gaan vele kansen ver loren. Als het einde daar is heeft E.H.S. ver diend gewonnen en Damiaten haar eerste nederlaag te pakken. Schoten 2—H. F. C. 3 (3—3) Na een spannende ontmoeting heeft H. F. C. III nog kans gezien om een 3-0- achterstand in een gelijk spel om te zetten. Om kwart over tienen blaast scheidsrechter Tijsseling beginnen. Schoten heeft het windvoordeel, en zit dan ook steeds voor het H.F.C.-doel. Reeds spoedig geeft Kabel aan Schoten de leiding (1—0). Enkele H. F. C -uitvallen stranden op de Schoten-backs. Een keurig schot van Koele- man komt tegen de bovenlat; den terug- springenden bal vangt Putten op, waarna hij scoort (20). Steeds is Schoten aanvallend en als Eyk- hof Jr. een voorzet geeft; schopt een der H. F. C.'ers in eigen doel (30). Dan is het rusten. In de tweede helft is H. F. C. in. geholpen door den straffen wind, het meest aanval lend. Uit een strafschop scoort H. F. C. te gen (31). Schoten speelt niet zoo goed als voor rust; H. F. C. gooit er nog een schepje op. Spoedig ligt no. 2 achter Hof (32). Even daarna is het reeds gelijk (33) Het is aan den hardwerkenden J. de Groot te danken dat H. F. C. Hl niet de lei ding neemt. Met gelijken stand 3—3 kondigt de scheids rechter het einde aan. D. I. O.—R. C. H. 3 (3—1) D. I. O. schijnt weer tot de sterkste tegen standers der H. V. B.-elftallen te behooren. terwijl R. C. H Hl in de malaise van het eerste elftal deelt. D. I. O. begon met wind tegen, maar dit was geen bezwaar om direct een zeer be hoorlijk tempo in te zetten. De linksbinnen Wessels gaf aan D. I. O. de leiding (10). R. C. H. werd nu iets sterker, maar de achter hoede van D. I. O., die goed op dreef was. wist stand te houden totdat eindelijk na een halfuur de middenvoor fraai scoorde. De laatste minuten waren weer geheel voor D. I. O., dat deze meerderheid wist uit te druk ken in een doelpunt van Wijkhuizen. Rust 2—1. Na rust was het krachtsverschil veel dui delijker. R. C. H. was onbetwist de mindere. Niet zonder geluk bleef het R. C. H. doel voorloopig bewaard voor doorboring, hoe wel vele schoten tegen lat en palen beland den. Tenslotte maakte Witkamp het derde doelpunt Toen de scheidsrechter het einde aankondigde, had D. I. O. een verdiende over winning behaald. Haarlem 3Stormvogels 3 (13) Haarlem trapt tegen den sterken wind in af en wordt direct op eigen helft terusgc drongen. Na eenige vergeefsche pogingen krijgt Molenaars den bal vrij en scoort met een hard schot, zoodoende aan Stormvogels de leiding gevende (0—1>. Bij een volgenden aanval der IJmuidena- ren kan keeper Vos met moeite /en zeer hard schot van den linksbuiten verwerken. Even hierna ziet de scheidsrechter zich genoodzaakt, aan Stormvogels een penalty toe te kennen wegens een handsgeval; deze wordt op solide wijze door aanvoerder Zwaan benut <02). Eenige uitvallen van Haarlem hebben geen resultaat, terwijl het na een Stormvo gels-aanval den scheidsrechter ontgaat, da» de bal de doellijn reeds gepasseerd was. Het is in deze voor de Haarlem-verdedl ging moeilijke periode dat keeper Vos zich onderscheidt. Met onveranderden stand breekt de rust aan. De tweede helft begint met een klein overwicht der Stormvogels, waarbij een schot van den middenvoor rakelings over gaat. Langzamerhand wordt Haarlem sterker: een schot van Duim wordt goed gestept. Na een goeden aanval van Haarlem schiet Klerk juist naast. Een goede voorzet van Heoly wordt ver keerd door den keeper beoordeeld; Sala is er als de kippen bij om den achterstand te verkleinen *12). Het gaat er op lijken, dat Haarlem gelijk zal maken, totdat plotseling kort vóór tijd. rechtsbuiten Verzij lbergh op uitstekende wijze den derden goal maakt (1—3). Met dezen stand breekt het einde aan. waardoor de hard werkende Stormvogels een verdiende overwinning boeken. Ie Klasse B. I. V. O.—E. D. O. 3 (5—3) In een forscnen, spannenden wedstrijd is 't den geblokten, die met invallers voor keeper en linksbinnen speelden, gelukt om de pun ten thuis te houden. Voor rust speelt I.V.O. met wind mede en is bijna voortdurend in den aanval. E.D.O. pro beert het met snelle uitvallen, welke echter geen resultaat opleveren. Kort voor rust lost I.V.O.'s midhalf van grooten afstand een hard schot, waarna de bal via de lat en kee per in doel verdwijnt. Rust 10. Na de thee speelt I V O. zooals gewoonlijk veel beter en weldra is het 2—0, door den linksbuiten, waarna E.D.O. tegenscoort. Na Hink doorzetten wordt het 31 door I.V.O.'s midvoor, maar weer dienen de rood zwarten van repliek om weder onmiddellijk hierna uit een penalty gelijk te maken. Nu is het echter met. E.D.O. gedaan; het is weer de midhalf. die hard inschiet, waarna de rechtsbinnen de thuisclub na een doelwor- steling in veilige haven brengt. Einde 5—3. R. C. H. 5—R. C. H. 4 (6—3) Tegen de verwachting in waren het ditmaal de „oudjes", die het vierde een flinke neder laag toebrachten en daarmee revanche na men voor de verleden week geleden neder laag. Van stonde af aan is het vijfde in de meerderheid en reeds spoedig doelpunt Roelf- sema als de keeper is uitgeloopen. Bij het vierde vlot het nog in het geheel niet en na eenigen tijd fs het weer Roelfsema, die de score van dichtbij verhoogt. Het vierde gaat nu veel beter spelen; succes blijft niet uii als Pais met een hard schot den achterstand verkleint. Vervolgens annuleert de scheids rechter twee doelpunten van het vierde, waarna Brugman voor de veteranen een geldig doelpunt maakt. Nog voor de rust brengt Zwart den stand op 3—2. In de tweede helft denkt Teder dat het vierde zal ophalen; het vijfde wordt geheel op eigen helft teruggedrongen. Succes komt echter juist aan den anderen kant. waar Warren, snel naar binnenloopend, nummer vier achter Sernee schiet. Kort daarop ver hoogt Roelfsema wederom de score, waardoor het vierde een geslagen elftal ls. Wel weet Scheen nogmaals tegen te scoren, maar het vijfde verdedigt nu zóó goed, dat er geen doorkomen aan ïs. In de laatste minuten doelpunt Warren nogmaals, daarmee den eindstand op 6—3 brengend. T. IJ. B B.—G. D. A. (7—3). T.IJ.BH. neemt, spoedig de leiding waarna een zeer snel gelijkopgaand spel volgt. Rust 3—2. Na rust is T.IJB.B. overwegend sterker, zoodat als het einde kom: T.IJ.B Bmet 73 wint. D. E. M ÏI.B.C. (1—5). Met een schijnbaar zwakke ploeg trok H. B. C. naar Beverwijk, om den strijd aan te binden tegen het gevreesde D.E.M. Hoewel tegen wind in spelend, heeft D.E M. dan ook spoedig de leiding. Maar dan komt H.B.C. er beter in; Mar tin en Ruigrok zorgen voor een 2—1 voor sprong. Na rust zijn de H.B.C.'ers niet te houden; nadat Martin den stand op 1—3 heeft ge bracht, scoort Van Roode er nog twee goals bij, zoodat H.B.C. bulten aller verwachting nog met 51 wint. ZWALUWEN—O. G. (3—4). Er ontwikkelt zich een zeer vlug spel. In de eerste helft scoort O. G. eerst, maar Zwa luwen maakt spoedig gelijk. Even voor rust wee: O. G. de leiding te hernemen (12). Na rust een nog vinniger spel; wel maakt Zwaluwen gelijk, maar tegen het eind weten de Haarlemmers de leiding te hernemen en met 43 te winnen. G. W. II. (Heemstede)Tramvogcls (I4). Bovengenoemde wedstrijd werd Zaterdag middag gespeeld op het nieuwe terrein aan den Meerweg te Heemstede. Rust kwam met 0—3 en het einde met 1—4. HET NIEUWE TERREIN VAN „G. W. n." TE HEEMSTEDE. Zondagmorgen is het nieuwe terrein van G. W. H. officieel geopend. Dit terrein is gelegen aan den Meerweg, het vroegere hockey-veld van M. H.C. De voorz:«er. co heer Verzijiberg. zei in zijn openingswoord dat de toeneming van het aantal leden een eigen veld noodzake lijk maakte. De naam van de club. aldus spreker, zal veranderd moeten worden. vermoedelijk Heemsteedsche S. V. Daarna deed de Voorzitter den aftrap voor een wedstrijd tusschcn twee combinaties van G. W. H. om daaruit definitief het eerste elf tal te kiezen, dat Zondag haar eersten com petitiewedstrijd zal spelen tegen R.CH. IX. A. R. C.GEEL WIT (2—2). De Alkmaarders leiden spoedig met 20. Na rust gaat het gelijk op tot Wouwor een strafschot benut, en nog even voor het einde gelijk maakt. DE UITSLAGEN. India I—H. B C. uitgesteld. Vitesse—T.IJ.B.B. afgekeurd. II C: H. B. C. n—B. S. M. I afgekeurd. III E: T.IJ.BJB. ni—Geel Wit II 4—5 4 D. Santpoort ni—O. G. III 4—1 JUNIORES. Eerste klasse Santpoort IV—T.I.JH.B. IV 7—0 B.S.M. HI—H.B.C. V 1—1 O. G IV—Alliance IV 5—1 Tweede klasse: T IJ. B. B. V—Geel Wit IV 1—9 O. G. V—V. V. T. II 3—1 Derde klasse. Alliance VI—O. G. VI 0-A Het niet uitkomen van V. E. W. Naar aanleiding van het stuk over de Za terdagmiddag-competitie van den H. V. B. in ons nummer van Vrijdag, waarin medege deeld wordt, dat de vereenlglng V. E. W dit jaar niet uitkomt, omdat de resultaten van het vorige seizoen slecht zouden geweest zijn. deeldt de secretaris dezer vereeniglng ons mede, dat dit geenszins de reden ls. De oor zaak van het niet meespelen ls. dat het be stuur dit jaar geen beschikking over een ter rein heeft kunnen krijgen, zoodat het wel genoodzaakt was om zich torug te trekken. IJ. F. C.—Ulysses (10—1) Bij dezen wedstrijd is het Ulysses erg te gen geloopen. Ulysses brengt den bal aan het rollen en weet reeds dadelijk tot een aanval te komen, doch zonder resultaat. Dan komt Y. F. C. In het offensief. „Witte Jan" krijgt den bal te pakken en van vrij grooten afstand weet hU zuiver laag in te schieten (10). Een tijdland blijft het hierbij, totdat Ulysses zich wat los werkt, met liet gevolg, dat Van der Wiel den bal opvangt en ineens keihard inschiet (1—1). Een keurig doelpunt. Er is dan ongeveer een half uur gespeeld. Een kanthalf van Ulysses kan het niet meer bijhouden in verband met kamp, waar door Van der Steen gemakkelijk den stand nog vóór rust op 41 brengt. Na rust krijgt Ulysses den storm tegen. Zij kwam met een Invaller voor den halfback en speelde weder een goede partij, evenals in het begin. Ulysses had steeds met pech te kampen. Thans kreeg de doelman een gekneusden duim en kon zoodoende maat met één hand werken. Y. T. C. wist dan ook den stand op te voeren tot 7—1, toen wederom een speler van Ulysses het veld moest verlaten na een botsing" met Van Heyst. Y. F. C. voegde nog drie doelpunten aan het totaal toe, en won zoodoende geflatteerd met 10—1, Tweede JeugdKennemerland Deze wedstrijd staat onder leiding van den heer Hetem. De thuisclub is aanvankelijk sterker, waar door het doel van Kennemerland nog al eens in gevaar verkeert. Bij een aanval van Tweede Jeugd wordt Hodde te zwaar gedekt, waarvoor de scheidsrechter penalty geeft, welke onhoudbaar door dezen speler wordt ingeschoten (10). De invaller-linksbinnen der bezoekers krijgt dan een mooie kans voor open doel, doch zijn schot gaat naast De voorhoede van Tweede Jeugd combineert zoo nu en dan heel goed. doch Hodde, van wlen de goals moeten komen, wordt geen oogenblik vrij spel ge laten. Toch weet de thuisclub de score te verhoogen door haar linksbuiten (2—0). Na rust zet Kennemerland er alles op om den achterstand in te halen; de voorhoede ls echter slecht op schot, waardoor succes uit blijft. Ook de aanval van Tweede Jeugd kan niet veel meer uitrichten,daar de achterhoede van Kennemerland thans goed op dreef Is. Na vele vergeefsche pogingen redt Langerels voor de bezoekers de eer (21). De gelijkmaker blijft uit, zoodat Tweede Jeugd het seizoen met een overwinning heeft geopend. Ulysses 2Ulysses 3 (45) Het derde elftal van Ulysses heeft zoowaar kans gezien om met 5—4 van het tweede elftal te winnen. Tweede JeugdKennemerland 2—! Kennemerland—Kennemerland 3 3—3 Uitslagen van Zaterdag J.I.: Arsenal—Sheffield U. 11 Grimsby T.West Ham U. 40 ChelseaMiddlesbrough 4—0 Sheffield W.—Bolton W. 1—0 Blackpool—Leicester C. 54 Aston VillaHuddersfleld T. 61 Leeds U.—Sunderland 03 Newcastle U.Liverpool 04 Blackburn R.Birmingham 21 Portsmouth—Derby County 2—0 Manchester City—Manchester U. 4—1 Zesdaagsche te Keulen. Van 28 November tot 4 December wordt te Keulen de zesdaagsche wielerwedstrijd gehouden. In leder geval zullen de gebroeders Van Kempen er aan deelnemen.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 11