VOETBAL :er Zij zijn trotsch zulk een geschenk te ontvangen Duofold HEERENBAAI wa'aplem's dagblad ZATERDAG 11 OCTOBER 1930 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel SPORT EN SPEL De Wedstrijden voor den komenden Zondag. Het is te hopen, dat het morgen eindelijk eens goed weer is, opdat het volledige pro gramma kan worden afgewerkt, want er is al een te groote achterstand. In de eerste klasse van Afdeeling I ls intusschen alweer een wedstrijd uitgesteld: wij missen name lijk H.B.S. en V.U.C. Het is niet bekend waar om deze clubs zijn vrijgelaten; dit uitstel is ook niet plotseling opgekomen, want bij het publiceeren van het programma voor de maanden September, October en November was deze wedstrijd i»2ds niet opgenomen. "Wellicht houdt dit dus verband met de con currentie van den wedstrijd A.D.O.Sparta die morgen In Den Haag gespeeld wordt. De enthousiasten in Haarlem en omstre ken hebben echter weer een ruime keus, blijkens het hieronder volgend lijstje van thuiswedstrijden: R.C.H.—H.V.V. E.D.O.—Blauw Wit StormvogelsH.F.C. ZandvoorïHaarlem BloemendaalB.F.C. KinhelmAmstel SchotenAlphen. TJH.B.Hlllinen. BeverwijkTJ.W. HalfwegSioterdijk. H.F.C. 2Stormvogels 2 Haarlem 2—R.CH. 2 V.S.V. 2—K.F.C. 2 De belangstelling moet hier dus over niet minder dan dertien wedstrijden verdeeld wor den Een niet gering aantal toeschouwers zal echter wel naar de Kieverlaan trekken, waar E.D.O. probeeren zal om tegen het onge slagen Blauw Wit haar eerste overwinning te behalen. Velen zuilen geneigd zijn om voor E.D.Q., die ditmaal zoo slecht gestart is, de derde nederlaag te voorspellen, maar daarvoor bestaat volgens ons allerminst reden. Eon elftal is immers wel eens meer een paar weken uit vorm. In de seizoenen, dat E.D.O. en Blauw Wit in één afdeeling speelden, hebben onze stadgenooten het bewijs ge leverd, dat zij voor deze tegenpartij niet be hoeven te vreezen, want in het vorig seizoen wonnen zij aan de Kleverlaan met 21 er. speelden drie maanden later 11 gelijk. Alleen in het seizoen 19281929 wonnen dc Amsterdammers beide wedstrijden, resp. met 10 en 20. Dus ook geen groote neder lagen. Van harte hopen we voor EJD.O., dat ze morgen wint. Dat zou vooral tegen de nu reeds als a.s. kampioen gedoodverfde Amster- damsche club bijzonder eervol zijn. Het ter rein aan de Kieverlaan verkeert in een schit terenden toestand. Juist toen dit Vrijdag middag geschreven werd, deelde men ons imede, dat het veld, niettegenstaande de vele regens der laatste dagen, kurkdroog was. Aan den Middenweg zal ditmaal wel groote vreugde hecrschen, want het wil er bij ons ab soluut niet In. dat R.C.H. morgen haar vierde nederlaag zal boeken. Dat zou tenminste een zwarte bladzijde In de roemrijke ge schiedenis van onze Racing zijn. De „Leeuw van Wassenaar" (om nu dit beestje nog maar eens bij zijn ouden naam te noemen) komt op bezoek. En nu zingt het Vlaamsche lied wel: „Zoolang de leeuw kan klauwen, zoolang hij tandéh heeft", maar de leeuw, die morgen aan den Middenweg komt, heeft al veel van zijn vroegere fierheid verloren: het klauwen •uit de Haagsche kampioensjaren zien we reeds lang niet meer. In ieder geval schijnt H.V-V. het van haar thuis wedstrijden te moeten hebben, want In Wassenaar won ze met 21 van E.D.O. maar een week later verloor zij den uitwedstrijd tegen Hilversum met 32. Als de Racing nu haar tijdelijk ver loren zelfvertrouwen weer terugvindt (den vorigen Zon dag ging zij met de gedachte I aan een nederlaag tegen I A. D. O. het veld op), dan geven we haar een behoor lijke kans op de eerste vic torie. De leeuw moet met een hangenden staart naar zijn kooi terug! Tot ons genoegen vernemen we, dat Roelfsenia, die al zoo dikwijls R.C.H uit den nood geholpen heeft, aan de roepstem van de elf talcommissie gehoor heeft gegeven, om weer eens de mid voorplaats te bezetten. Een niet genoeg te schatten moreel voordeel. Heel IJmulden loopt morgen uit naar het voetbalveld van de Stormvogels; voeg daar nog bij eenlge honderden supporters van H.F.C.dan begrijpt men, dat dit. terrein geheel uitverkocht zal zijn, vooral omdat de wedstrijden StormvogelsH. F. C.. bekend staan om hun sportiviteit en goede kame raadschap. Een voorspelling van den uitslag is ditmaal wel heel moeilijk, omdat H.F.C. r.og slechts éénmaal binnen de krijtlijnen verschenen is. waarbij de verdediging, blijkens het 0—0 resultaat, sterker was dan de voor hoede. Toch verwachten we weer oen pitti- gen strijd. ook omdat beide elftallen com pleet verschijnen, wat dus zeggen wil, dat in het IJmuider elftal Kuikens weer van de partij zal wezen en dat Wamsteker de ver dediging van de good-old nóg sterker zal maken. Een hooge score verwachten we in ieder geval niet. daarvoor is de voorhoede van beide partijen niet productief genoeg. Onze beste wenschen vergezellen ook V.S.V. op haar zwaren tocht naar Koog aan de Zaan. waar ze op een warme ontvangst van K.F.C. kan rekenen. Meer dan onze beste wenschen kunnen we den Velseroorders ech ter niet geven, want we vreezen een neder laag voor hen en niet eens een kleine, niet tegenstaande het hoogst verdienstelijk keepen van Van der Wint, want er moet hier nog met eenlge andere factoren rekening worden gehouden. In de eerste plaats met het feit, dat K.F.C. thuis haar talrijke supporterschare nog geen reden tot uitbundige vreugde heeft kunnen geven. Daar werd namelijk met 34 van A.D.O. verloren. Het is dus te begrijpen, dat die stoere knapen hunkeren naar de eerste de beste gelegenheid om hun vrienden tevreden te stellen. V.S.V. zal hiervan wel het slachtoffer worden. In de tweede klasse gaat de groote belang stelling natuurlijk uit naar den wedstrijd Zandvoort—Haarlem, omdat beide partijen bij een overwinning het allergrootste belang hebben. Haarlem wil natuurlijk haar onge slagen record handhaven en Zandvoort heeft dringend nog ecnfge punten noodig. Voor on- badplaats is het een welkome attractie, dat juist Haarlem dc tegenpartij is. Het zal den Zandvoorters een groote genoegdoening geven niet alleen als ze winnen, maar ook als ze kans zien om de overwinningenreeks der rood. broeken te stuiten. Deze laatsten spelen tegenwoordig zóó goed (in alle vier de wed strijden scoorde hun voorhoede drie goals), dat het nog de groote vraag zal zijn, of de eerste nederlaag in de duinen geboekt moet worden. De belangstelling voor dezen wed strijd is zóó groot, dat het bestuur van Zand- voort besloten heeft, om voorverkoop van. plaatskaarten te houden, wat door een groote zeldzaamheid is. Gelukkig kan op dit terrein aan een heel groot aantal toeschouwers een behoorlijke plaats worden gegeven. Bloemendaal heeft tegenover haar suppor ters heel wat goed te maken. De smadelijke 40 nederlaag van de vorige week tegen D.W.S. dient gewroken te worden. Een ge middelde van 0.75 is immers beneden de waardigheid van de club van den heer Cassée. We rekenen er op dat het morgen een gemid delde van I.wordt, wat dus zeggen wil, dat van B.F.C moet worden gewonnen. Dat kan trouwens best. De elftalcommissie heeft ge meend, ditmaal doelman Lever door Huisman te moeten vervangen. Laatstgenoemde zal echter heel wat keeperstalenten moeten be zrtten. wil hij den verdienstelijk spelenden Lever voldoende kunnen vervangen. r. c. h.—h. v. v. Men schrijft ons: Wat zal R. C. H. Zondag doen, nu de Groote Haagsche op bezoek komt aan den Midden weg? Langzamerhand zal toch door een en kele overwinning het aspect eenigszins ge wijzigd moeten worden, wil tenminste R.C.H. niet van meet af aan de minder prettige fun- t-ie van liekkesluiter bekleeden. Het zal er dus van moeten komen en zoo ooit lijkt -ons de wedstrijd tegen H. V. V. een geschikte gele genheid om de eerste punten te behalen. Dat zal echter niet kunnen gebeuren als niet alle spelers, en daarvan zijn we bij voorbaat overtuigd, hun uiterste best zullen doen van begin tot einde .We hopen in elk geval dat men minstens een gelijk spel zal behalen, teneinde daaruit moed te kunnen putten voor de volgende wedstrijden. Het elftal is eenigszins gewijzigd; de veteraan Roelfsema zal weer eens zijn krachten geven aan het elftal op de centervoorplaats. We hopen dat deze speler, die reeds zoovele malen voor zijn club op de bres heeft gestaan, er in zal slagen om de goede richting aan te geven. Het elftal is als volgt samengesteld: Kos. Krom, Prevost. Geutskens, Ruis, Muller, Hanse, Verkerk, Roelfsema, De Geus, Paape. StormvogelsH. F. C. Men schrijft ons: Ontgingen den Stormvogels !n de laatste minuten van den wedstrijd tegen Ajax de twee punten, ook in den kamp tegen D.F.C. werden de laatste minuten den-IJmuidena- ren noodlottig. Een troost mag het heeten, al is het dan ook een schrale, dat in beide wedstrijden een overwinning ook niet ver diend zou geweest zijn. De tot dusver gespeelde competitiewed strijden hebben doen zien. dat de Stormvo gels-achterhoede sterk is. doch dat èn mid denlinie èn het binnen trio der voorhoede zich niet boven het middelmatige verheffen, zoodat de Vogels voorloopig waarschijnlijk meer het oog gericht moeten houden op de onderste dan op de bovenste plaats. En waar dit vermoedelijk met H.F.C. ook het geval zal zijn, is de ontmoeting tusschen beide ver- eenigingen zeker niet van belang ontbloot. Stormvogels zal waarschijnlijk, door dat Kuikens weer present is. in dezelfde opstel ling uitkomen als indertijd tegen K.F.C. Het elftal zal er dus als volgt uitzien: De Waard. Haak, Koster, Kuikens, Tol, v. d. Velde, v. d. Steen, Effern, Groeneveld, Muller, Boe- kelaar. H.F.C. stelt er het volgende elftal tegen over: Van der Meulen, Wamsteker, Van Baasbank, R. Jongeneel, Van der Lee, P. Jongeneel,, De Ruiter, Reydon, Dorsman. Lamp, Hage naar. E. D. O.Blauw Wit. Men schrijft ons: Zondag komt Blauw Wit een bezoek bren gen aan de Kleverlaan. De Amsterdammers, die verleden jaar het afdeelingskampioen- schap hebben behaald, blijken nu nog ster ker te zijn, want achtereenvolgens hebben zij hun sterkste concurrenten verslagen. We kunnen er dus van op aan, dat zij hun uiter ste best zullen doen om hun overwinnings reeks voort te zetten. E. D. O. heeft twee wedstrijden gespeeld, zonder een enkel winst punt te behalen. Het wordt dus tijd dat daarin verandering komt. J 1. Zondag hebben de roodzwarten getoond dat zy het nog wel kunnen, want- zij hebben eervol van Feijen- oord verloren. De samenstelling van het elftal is niet ge wijzigd. Het is dus als volgt: De Waard, H. Zoet. Boeree, J. Steffens. Dinkla. Perukel Sr.. Koene, Koppen, Schumacher, Perukel Jr.. Oome. Z. F. C. II—E. D. O. II De E. D. O.-reserves gaan met het volgend elftal naar de Zaan: Van Roon, K. Zandstra, W. Zandstra, Gerritse, Pennarts, Koene Sr.. Koek, C. de Waard, H. Swart, Koene Jr., Caliandt. k. f. c.—v. s. v. Men schrijft ons: „Zonder geluk vaart niemand wel'.' Dit on dervond V.S.V. Zondag jl. ongetwijfeld in de ontmoeting tegen Hilversum. Een gelijk spel had voor V.S.V. zeker een gunstig resultaat genoemd mogen worden en niettegenstaan de dat, won zij met 20. Voor het overige is ln dezen wedstrijd de waarde bewezen van een goede achterhoede: Als ooit een wedstrijd gewonnen is door het achtertrio eener vereenlging, dan is dat in den wedstrijd V.S.V.Hilversum het geval geweest. Speciaal doelman Van der Wint s;3 dimmer wordt de gever vergeten, die een pen schonk tan zoo opvallende schooheid, Parker Duo fold, de vulpen, die als vanzelf schrijft. Want alleen de Parker Duofold is 47 maal verbeterd 29 maal gepatenteerd. Een extra groote pen van massief goud, juweel glad gepolijst, gegarandeerd voor 25 jaar. Haar zelfvuller, een snel drukknopsysteem, ligt veilig voor alle ongeval verborgen. Zulke prachtige tinten bestonden nimmer tevoren. Parker Duofold heeft een eigen karakteristieke schoonheid. Houders van nagenoeg onbreek baar permaniet—28% lichter dan andere vulpenmaterialenin lak- rood, smaragdgroen, lazuurblauw, Chinecsch geel, zwart met goud en de Duofold de Luxe in zilver achtig parelgrijs met zwart. "Parker PennenSenior Ft. zo Special Fl. 18.50. Junior Fl. rj; Lady Fl. ij. Bijbehoortudt Pollooden Fl. ra. 50. Fl. 11. Gebr. KIKKERS N.V. AMSTERDAM - DEN HAAG ROTTERDAM. heeft zich in dezen wedstrijd van zijn beste zijde laten kennen. Morgen gaan de Oostelijke IJmuidenaars bij K.F.C. op bezoek. Ze zullen het daar ze ker niet gemakkelijk hebben, want na de goede resultaten in uitwedstrijden behaald, zullen de K.F.C.'ers ook op eigen terrein wel eens willen laten zien, waartoe zij in staat zijn. Een voordeel voor V.S.V. is het, dat zeer waarschijnlijk Koning weer van de partij is. We vermoeden dan ook, dat de IJmuidena- ren niet met leege handen zullen terugkee- ren. De opstelling is als volgt: v. d. Wint, v. d. Pieterman, v. d. Griendt, De Bakker. Alfrink, Heijermans, Koning, Wolf, Meyer, De Koning, Leyenaar. ZandvoortHaarlem. Voor deze voor beide partijen uiterst be langrijke wedstrijd, zijn de respectievelijke elftallen als volgt samengesteld: Zandvoort: Van der Meij, Water, Keesman, E. Keur, P. Schaap, Van der Werff, Schut, Scheffer, Koper, Rinkel, Paap. Haarlem: R. Kammeijer, Oldenburg, Breeuwer, Verwaal, Iseger, Vreeken, Buissink, Van der Valk, Huismans, W. van Daalen, De Vries. Als Moolenaar van zijn blessure hersteld is, speelt deze, ln plaats van Van der Werff in het Zandvoort-elftal. Bij Haarlem speelt Buissink in plaats van P. van Daalen, daar deze nog niet geheel in orde is. BloemendaalB. F. C. Het elftal van Bloemendaal is als volgt: Hulsman, IJfs, C. Bakker. J. Cassec. H. Beijk, Kuiper, J. Kammeijer, de Bock, Immer, Kohier, Parson. Haarlem 2R. C. H. 2. Haarlem 2 verschijnt a.s. Zondag waar schijnlijk met het volgende elftal: Hoeben, Boot, Tiggelman, De Vos, Bieshaar, A. Moolenaars, Klipp, Levy, Snooy. Van Polanen. Onkenhout. Voor dezen wedstrijd, die te twaalf uur op het Haarlem-veld gespeeld wordt, zal R.C.H. uitkomen met: Radsma. Van Es. Kuit. Prevost, Wiekamp. Van Dam, Blokker, Nachtegeller, Hoogendoorn, W. Kcdde, Meijer. H. F. C. II—STORMVOGELS II. Stormvogels komt vermoedelijk als volgt uit: Hollenberg. v. d. Lugt, v. Gelder, Haak. Pronk. Heilig. Langbroek, Plokkcr, Prins, Ketting, Visman. SchotenAlphen. Men schrijft ons-. Zondag krijgt Schoten op haar terrein aan den Vergierdeweg bezoek van Alphen. Dit is een zeer sterke tegenstander en vooral bekend om zijn stevig en enthousiast spel. De vorige ontmoetingen waren altijd spannend. Ook nu verwachten we een aantrekkelljken wed strijd. Schoten zal haar best moeten doen, wil zij tegen deze ploeg succes hebben. Dit ïs ook noodig voor haar kans op de zoo be geerde plaats. Daarom is 't te hopen, dat een flink aantal toeschouwers Schoten zal aan moedigen. EEN MOOI SUCCES VOOR DE BLOEMEN- DAALSCHE POLITIE. De afdeeling voetballers van de Bloemen- daalsche Politie Sportvereeniging heeft Don derdag een mooi succes behaald in de serie- wedstrijden, uitgescheven door de Leidsche Politie-Sportvereeniging. Aan deze wedstrij den werd deelgenomen door de Politie sport verenigingen uit Delft, Den Haag, Leiden en Bloemendaal. De wedstrijden werden ge speeld op een veld te Wassenaar. Tegen veler verwachting won Bloemendaal met 32 van Den Haag. Met dezelfde cijfers won Leiden van Delft. Daarna moest Bloe mendaal tegen Leiden spelen. Leiden won met 43. Bloemendaal kreeg dus den tweeden prijs, zijnde een groote verzilverde beker, aan geboden door het damescomité der Leidsche Politie Sport Vereeniging. KORFBAL DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. N. K. B. Voor Haarlem I is morgen een goede kans weggelegd. Het zal o.i. toch zeker wel in staat zijn om van de Westzaners Rohda te win nen. Beginnende met het noodige enthousiasme moeten de Haarlemmers de twee puntjes be machtigen en om vier uur het Kleverlaan- terrein met een gevoel van: „wij kunnen het nog!" verlaten. Ook Advendo I zal aan de Lanckhorstlaan wel raad weten met D.VJX H, ofschoon dit twaalftal verleden Zondag tegen Animo niet met zich liet spotten. Toch voorspellen we, dat de thuisclub 's middags twee puntjes rijker is. Animo I mag rust nemen. Jammer ge noeg! Sport Vereent gaat naar het Parkschouw- burgterrein om zich -met Hercules H -te meten. Voorwaar geen gemakkelijke taak voor de Santpoorters. Haarlem II speelt van 12—2 uur te Am sterdam tegen Volharding. We veronderstel len een nederlaag voor de Haarlemmers. Ook Advendo II zal daar tegen DEX>. een harden dobber hebben. Zouden ze één puntje mee brengen? H. K. B. Vooreerst vraagt de wedstrijd HES.— N.H.K.B. te Hoorn de aandacht. Men is van meening dat het Haarlemsche twaalftal, dat enkele wijzigingen onderging, een redelijke kans heeft. Vreemd terrein en vreemde om geving kunnen hun invloed doen gelden, Reeds een-maal werd gewonnen. Er wordt nu op een -tweede overwinning gerekend! Onze goede wenschen! Het eerste klasse-programma is in ver band met bovengenoemde ontmoeting uiterst miniem. Zilvermeeuwen ontvangt D.S.V. I te IJmuiden. De Haarlemmers zijn favoriet. De tweede en derde klasse vinden gewone doorgang, bijkans het maximum aantal wed strijden, wat voor een vlotte afwerking van het uitgebreide programma zeer noodig is. 2, Oosterkwartier I, D.S.V. 2; D.S.V. 3, en We noemen: K.V. 2T.H-B. 1; Advendo 3— S.V. 2; Oosterkwartier 1—D.S.V. 2; D.S.V. 3- Haarlem 4; S.V. 3Oosterkwartier 2; Zilver meeuwen 3Ons Genoegen en Voorwaarts 2— T.H.B. 2. N.K. B.-WEDSTRIJDEN 19 October: Animo IRohda I. Haarlem HAdvendo I. Advendo nZilvermeeuwen. Sport Vereent I—D. E. D. 26 October. Advendo IAnimo I Haarlem II—D.V.D. II Sportief n-Haarlem I Hercules ETAdvendo Et Zilvermeeuwen ESport Vereent I. UITGESTELDE WEDSTRIJDEN De wedstrijd Deska IZilvermeeuwen I is evenals de wedstrijd D. S. V. I—Zilvermeeu wen II uitgesteld. Dit op verzoek van D. S. V. Ons GenoegenZilvermeeuwen III wordt op verzoek van de eerste vereeniging te IJmuiden gespeeld. postduiven. „DE BONTE DUIF". Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht van Harwich (open voor alle lief hebbers in Haarlem en Omstreken) met het hierna volgende resultaat: E. D. des Bouvrie 1, P. Bannink 2, C. de Jong 3, 15, W. J. der Kinderen 4, 9, J. F. Heerschop 5, 14. J. J. Lasschuit 6. A. A. Serné, 7, 8, J. F. Bonke 10, 12. Jac. Lasschuit 11, J. van Har-tesveldt 13, 18, J. Keysper 16, J. L. Heems kerk 17. Afstand 235 K.M., gelost 8 uur, le duif ge constateerd 10 uur 35 min 37 sec. MOTORWIELRIJDEN. ARIëL KAMPIOENSCHAPSRIT. Zondag a.s. zal de Landelijke Bond van Ariëi Clubs zijn jaarlijkschen kampioenschapsrit laten verrijden. Ditmaal heeft de afdeeling Utrecht de or ganisatie en uitvoering van dezen wedstrijd op zich genomen. De rijders worden verdeeld in drie klassen, n.l. één voor motoren tot 250 c.c. inhoud, één voor motoren tot 550 c.c. inhoud en een zij- spanklasse. Bovendien zal er gestreden worden door de diverse vereenigingen om het club kampioenschap van Nederland. De start heeft plaats nabij Utrecht des morgens om 9 uur, vanwaar de rijders om de minuut vertrekken. Het is een forsche rit van ongeveer 300 K M die door de provincies Utrecht en Gelderland loopt en waarbij vele hindernis sen overwonnen moeten worden. De gemiddelde rijsnelheid zal 40 K.M. per uur bedragen. De wedstrijd zal ongeveer 6 uur geëindigd zijn. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per rege! ECHTE FRIESCHE '-50 cl. per ons E>e reeds ontvangen inschrijvingen wetti gen het vermoeden, dat er dit jaar zwaar ge streden zal worden. O.a. is er een inschrij ving van De Ridder uit Haarlem, die zoo succesvol ln de Internationale Zesdaagsche uitkwam. In totaal hebben reeds 46 rijders en 8 clubteams ingeschreven. dammen. NEDERL. DAMBOND. Van welingelichte zijde vernemen wij dat de voorzitter van den Ned. Dambond, Mr. Simon de Jong, op de eerstvolgende jaarver gadering van den bond (Mei 1931) zijn functie ter beschikking zal stellen, omdat zijn zeer drukke praktijk hem niet voldoen de tijd overlaat om de zaken van den bond naar behooren te behartigen. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN „HAARL DAMCLUB'. De laatste partij van het tournooi om het 2de klasse clubkampioenschap 1929—1930 der Haarl. Damclub tusschen R. Hartgerink en J. v. d. Giessen werd Donderdagavond gespeeld en eindigde in een overwinning voor Van der Giessen. Hierdoor luidt de eindstand.- gesp.gew.rem.verl.pt. Joh. Fabel Jr. 10 7 1 2 15 J. v. d. Giessen 10 6 2 2 14 R. Hartgerink 10 7 0 3 14 J. Wielenga 10 6 1 3 13 G. A. Ottolinl Jr. 10 5 2 3 12 J. Balk 10 5 1 4 11 H. Berghuis 10 5 0 5 10 H. van Lunenburg Jr. 10 4 2 4 10 F. W. de Pater 10 3 1 6 7 P. G. M. Ottolinl Sr. 10 2 0 8 4 W. v. d. Eijnde 10 0 0 10 0 Het 2de klasse clubkampioenschap 1929/50 werd dus behandeld door Joh. Fabel Jr., de 2de en 3de prijzen worden gedeeld door v. d. Giessen en Hartgerink, terwijl de 4de prijs werd gewonnen door Wielenga. Fabel, v. d. Giessen en Hartgerink promo- veeren naar de hoofdklasse, terwijl Ottolinl Sr. en v. d. Eijnde degradeeren naar de 3de klasse. ZWEMMEN. nationale wedstrijden van zignea. HET NUMMER STIJLZWEMMEN VOOR HET EERST OP HET PROGRAMMA. De Haarlemsche Dames Zwem- en Polo club Zignea opent Donderdag 16 October a.s. de rij der winterwedstrij den in Stoop's Bad, door een nationaal zwemfeest te geven met een rijk gevarieerd programma. Begon nen wordt met de adspirantennummers, waarvoor reeds een groot aantal meisjes heeft ingeschreven. Daarop volgt de kamp om den Dr. Merens-beker voor meisjesploegen van Middelbare scholen te Haarlem, een wed strijd, die van de zijde der ouders en leerlin gen steeds groote belangstelling geniet. De beker werd in 1929 gewonnen door de ploeg van het Kennemer Lyceum. Op het programma staan verder een na tionale schoolslag- en een vrije slag-estafette voor dames- en een wisselslag-estafette voor heerenploegen, terwijl de traditioneele baan 100 M. vrije slag voor dames en heeren niet ontbreekt. Een aardig nummer belooft verder de 3 x 20 M. wisselslag voor dames te zullen wor den. waar elke zwemster achtereenvolgens 20 M. rug-, school- en vrije slag moet zwem men. Speciale vermelding verdient het nummer figuurzwemmen door Zignea-leden, dat on der de beproefde leiding van den heer Joh. M. Schmidt weer een bijzondere attractie belooft te worden; verder een wedstrijd schoonspringen voor dames, waarbij elke springster drie vrije sprongen maakt, zoodat het nummer niet te veel gerekt wordt en het publiek een aantal verschillende sprongen ziet. Tenslotte nog een bijzonderheid, nl. het stijlzwemmen voor clubploegen. Dit is iets nieuws op een wedstrijdprogramma en is te beschouwen als een poging om in de zwem- sport, die uiteraard vrij beperkt is in de keu ze der nummers, wat meer variatie te bren- gen.Er is in den laatsten tijd meermalen opge merkt, dat een programma, dat alleen snel- zwemmen geeft, een groote deel van het pu bliek eigenlijk niet voldoet. Het mooie door glijden bij den schoolslag, de soepele arm- en beenbeweging bij den borstcrawl, het z.g. „zeilen'" bij den rugcrawl komen bij 't haas tig zwemmen op de korte banen vrijwel niet tot; hun recht. Ei waarom zou men dus het stijlzwemmen niet op de programma's plaat sen, daar immers naast raoe-roeien ook het stijlroeien en bij het schaatsenrijden ook het schoon- en kunstrijden wordt beoefend. De beoordeeling van het stijlzwemmen is te vergelijken met die bij het schoonspringen. Van twee ploegen zwemmen achtereenvolgens de beide zwemsters voor rugcrawl, school slag, en borstcrawl. zoodat leder kan verge lijken. Elk der juryleden geeft iedere zwem ster een cijfer, zoodat door optelling het clubtotaal wordt verkregen. Het slot van het programma is een polo wedstrijd tusschen een Haarlemsch zevental en een nog uit te noodigen club. Het pro gramma biedt dus „elck wat wils". de was van den rijn KEULEN. 10 October cw.B.l Sinds sts- ter is de Rij n.l.10 M. gestegen.Hedenochtend 6 uur werd 5.83 M. gemeten, tegen 4.73 gis teren. Men rekent er op, dat het water tot ongeveer 6.20 zal stijgen. Men hoeft echter in 't Rijngebied niet. voor een catastrophe te vreezen. In de nabijheid van Neurwied is d"* straatweg langs den Rijn overstroomd, zoo dat het auto-verkeer moest worden stilge legd. In verscheidene huizen aan den Rijn staat het grondwater in de kelders een hal ven meter hoog.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 14