r Arrend DE MODERNISME VAN PARIJS. r—O DE MYSTERIEUSE VERDWIJNING. STADSNIEUWS DEKENS Extra zware wollen dekens, groote maat 230 x 190 FT. 16. KJ* fftk F| f^I 3 Dig. zwaar gevuld met gegarandeerd prima ¥17* PS CS HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 11 OCTOBER 1930 Nieuwe instellingen en uitvindingen. (Van onzen Parijschen correspondent). INGEZONDEN MEDEDEEUNGEN a 60 Cis. per regel. Overal verkrijgbaar in groote en kleine doozen. DONKERE MANSION VOOR DONKERE HOUTSOORTEN Parijs, 4 October. Hij, die op het oogenblik in Parijs komt, krijgt den indruk, verzeild te zijn geraakt in een stad, waar de kanonkogels door de stra ten zijn gejaagd. Alle boulevards, straten en pleinen, in liet centrum, liggen opgebroken en overal ratelen de steekmachines, om het asfalt te doen springen; dan komen ploegen werklui, er worden schuttingen gebouwd, het verkeer wordt bijna geheel gestremd en in wanhoop vraagt men zich af, of de bouwers er ooit nog eens in zullen slagen, orde te brengen in dien chaos. Het is alles maar tijdelijk; koortsachtig wordt er dag en nacht gewerkt om zoo spoe dig mogelijk alles weer in orde te maken. Amper gaat de eene ploeg werklieden huis waarts, of een andere neemt het werk weer op. Al deze groote werken zijn noodig geble ken om het volgend jaar de duizenden vreem delingen, die men verwacht voor de koloniale wereldten toonstelling, behoorlijk te kunnen ontvangen. Daarbij wordt niet alleen gere kend met het aanleggen van twee nieuwe lij nen van den ondergrondschen spoorweg, ten einde van het centrum een directe en snelle verbinding met het ver-af gelegen Vincen- nes te maken, maar ook omdat met het steeds toenemend aantal auto's de groote en drukke wegen, zooals de groote boulevards, ontoegankelijk werden voor de voetgangers. Men is nu bezig, op verschillende punten van de stad tunnels te bouwen, zoodat de voet gangers, willen ze oversteken, niet- meer hun leven hoeven te wagen, terwijl het snelver keer niet langer zal worden belemmerd. Bij ae Rue Saint Honoré ls men aan een nog grootscher werk bezig. Door aankoop en af braak is er een groot terrein vrijgekomen. Ook hier is men aan het aanleggen van een tunnel, maar ditmaal niet voor de voetgan gers, doch voor de auto's. Het wordt een tien meter breede gang, die zachtjes af-giooit aan beide einden en waardoor het verkeer zal worden gestuwd teneinde de te smalle stra ten, boven te ontlasten. De bruggen worden verbreed behalve den Automobiel-salon zul len alle tentoonstellingen uit het centrum worden geweerd en overgeplaatst naar het speciale tentoonstellingspark, en zoo hoopt men dan toch (voor den tijd dat het duurt) een eenlgszins normaler toestand te schep pen. Maar de modernisatie van de stad elscht nog tal van andere maatregelen. Zoo is men nu bezig om overal politiesehellen te plaat sen, schellen, zooals men ook heeft voor de brandweer. Het politiecorps wordt daarbij nog aanzienlijk uitgebreid, en alle posten Icrijgen de beschikking over een auto en en kele motorrijwielen, teneinde dadelijk ter plaatse te kunnen zijn wanneer hulp wordt Ingeroepen. Deze laatste maatregel werd ge nomen naar aanleiding van de vele nachte lijke aanrandingen welke in den laatsten tijd werden gesignaleerd. Maar het is niet alleen de stads-overheid, doch het zijn wel degelijk ook de particulie ren, die rekening houden met de eischen van dezen tijd. Op den grooten boulevard zal men de wedrennen van Longchamps en Au- teui! kunnen zien, op het zelfde oogenblik dat ze plaats hebben. Het is de toepassing van de „télévislon". Per draadloozc wordt de course opgenomen en gefilmd en men is er nu in geslaagd om zoowel geluid als beeld langs dezen weg over te brengen. Nu bouwt men twee groote zalen, waar het publiek dus. zonder naar de wedrennen te gaan, de heele match met oor en oog kan volgen. De pari mutuel installeert er eenige guichets, zoodat men zal kunnen wedden op het paard dat men zoo juist in het veld zag komen. Dat allesop kilometers afstand. De proeven welke men heeft genomen zijn verrassend. Modernisatie ook in de schouwburgen. Het oude Odcon zal over enkele dagen, geheel getransformeerd, worden heropend; een draai baar tooneel zal de opvoering van groote speelstukken mogelijk maken en de menschen van de hooge regionen krijgen liften om naar hun plaats te gaan. „Ambassadeurs" op FEUILLETON 18) „Nog maar een week", riep Chan over z'n schouder terug. „Tot de volgende boot; dat zweer ik". Op de pier greep Miss Morrow Kirk's arm „Kijk eens, daar komt kolonel Beetham de lopplank af. Wat zou die hier doen?" „Ja, waarlijk, 't is Beetham," zei Kirk. „Zal Ik hem een plaats aanbieden? Neen, hij heeft 'n taxi: Laat hem maar gaan. Hij is me te koudbloedig; ik houd niet van hem. Hij keek er naar dat de kolonel de taxi inging en weg reed. Toen hij weer naar de Maul keek, waren twee flinke matrozen bezig om voorberei dingen voor het intrekken der loopplank te maken. Ineens verscheen een onaanzienlijke gestalte tusschen hen in, die in eene hand een tasch droeg. Miss Morrow gaf 'n kreet van verrukking. „Het is Chan", zei KLrk. „Hij komt aan En werkelijk kwam Charlie aangestapt, terwijl ze de plank vlak achter hem wegtrok ken.. Hij bleef voor de belde jonge menschen staan, ietwat verlegen. ,,'t Is een oogenblik van verlegenheid voor me" zei hij. „De reiziger, die vaarwel heeft gezegd, komt weer terug eer hij vertrok- ken is." t „Mr. Chan", riep het meisje uit, „bes.e man, komt u ons toch nog helpen!'" Chan knikte. „Zoover een onbekwaam de Champs Elysées wordt eveneens een groot theater. Het speciale monumenten-comité ls zoo waar ook In actie gekomen en er wordt schoonmaak gehouden. Niet alleen dat men eindelijk eens begint om overal de beelden schoon te krabben en af te wasschen, maar men is er ook toe gekomen om enkele be roemdheden van den tweeden rang die lee- lijke sta-in-den-weg's waren, tijdelijk van hun voetstuk af te halen en op te bergen in een pakhuis. Parijs had dan ook zoo'n over vloed van standbeelden, dat 't waarlijk geen heiligschennis ls, om al die steenen heeren uit de vorige eeuw, wier bestaan toch onbe kend Ls aan de groote menigte, voorloopig rust te verschaffen en aan het verkeer op te offeren. Beter zoo, dan dat ze, zooals den armen Jules Ferry overkwam, op een goeden dag van hun voetstuk worden gereden door een onvoorzichtlgen Ford. Ook de oude stations zijn eens ter dege onder handen genomen. De Gare Saint La- zare is herschapen in een moderne winkel galerij en al die oude, schunnige kioskjes voor kranten en tabak zijn opgeruimd. Te vens is men bezig aan alle stations, waar in ternationale treinen aankomen speciale commissariaten te maken, waar dag en nacht inspecteurs vertoeven, die vloeiend vreemde talen spreken. Zoo zal de Nedel*- landsche reiziger die aan de Gare du Nord arriveert daar altijd een Franschen agent vinden, die hem in zijn taal zal kunnen ant woorden en alle mogelijke inlichtlngene ook omtrent hotels en restaurants verstrekken. Het aantal agenten, herkenbaar aan een armband, waarop „Man spricht Deutsch". „English spoken" of „Se habla espanol" ge stikt, wordt eveneens aanzienlijk uitgebreid en men houdt op de Cité speciale taalcur sussen. De trams worden meer en meer uit de stad verbannen en maken plaats voor auto bussen; de slonzige postkantoren worden overal vernieuwd en gemoderniseerd. En dat alles moet en zal ook het volgend jaar, bij de opening van de tentoonstelling gereed zijn. 't Kan en 't moet. Bij een nieuwen geest hoort een nieuw pakje. HENRY A. TH. LESTURGEON. ACHTERUITGANG IN DE KLINKER INDUSTRIE? Uit wat ln het maandschrift van het Cen- traalBureau voor de Statistiek wordt meege deeld over de baksteenindustrie, blijkt ge deeltelijke achteruitgang der bouwbedrijvlg- heid en wat straatklinkers betreft, van de toepassing van ander soort wegbedekking bij den aanleg van wegen. Op 1 Augustus jl. was de nog af te leveren hoeveelheid op afgesloten orders in 179 fa brieken ruim 58 millioen grooter dan de totale voorraad gebakken steen; voor 1 Augustus 1929 toen de gegevens 176 fabrieken betrof fen, was dit bijna 150 millioen, dus belang rijk meer. Bij een splitsing van de fabrieken in die aan de groote rivieren en die in de overige deelen des lands blijkt in tusschen dat de voorraad in laatstbedoelde fabrieken, althans in totaal genomen, belangrijk grooter was dan nog aan loopende orders moest worden afgeleverd. WINKELWEEK. Omtrent de te houden winkelweek Boter marktBarrevoetestraatKeizerstraat, kan nog worden medegedeeld, dat het bestuur be sloten heeft aan deze winkelweek een grooten étalage-wedstrijd te verbinden, waarvoor mooie prijzen worden uitgeloofd voor deel nemers en voor het publiek. In die week zal een concert worden gege ven op de Botermarkt door de Beiersche kapel in hun origineele costuums. man als ik, u helpen kan, kom ik terug om het einde, hetzij bitter of zoet, met u mee te maken." Op het bovenste dek van de Maui, begon de muziek 't Aloha te spelen, dat meest ont roerende van alle afscheidsliederen. Serpenti nes vlogen door de lucht. De laatste af scheidskreten, de laatste groeten. Een har de stem riep nog: „vergeet niet om te schrijven!" Charlie Chan keek toe, mot 'n waas voor z'n oogen. Langzaam ging 't schip van de pier weg. De menigte liep er naast, mee, hevig wuivend. Chan's gestalte beef de door 'n tweeden zwaren zucht. „Arme kleine Barry Chan", zuchtte hij. „Hij zou blij geweest zijn me te zien. Kapi tein Flannery zal niet zoo blij zijn. Laat ons de problemen tegemoet gaan!" VL Barry Kirk zette Chan's handtasch in de afdeellng voor de bagage, ln z'n auto, en de drie menschen gingen weer samen op de eene bank zitten. De auto tufte weg in den helderen zonneschijn. „Bent u ten deele, verwonderd over mijn terugkeer?" vroeg Chan. Het meLsJe haalde haar schouders op. „U bent terug dat is voldoende." „Toch moet ik m'n schaamte bekennen. Het schijnt, dat lk te veel met de Amerika nen hier op het vasteland heb omgegaan, dat ik nu een van hun grootste fouten heb overgenomen. Ik lijd ook aan nieuwsgierig heid. Er gebeurde op het schip iets. dat, als 'n licht uit den hemel, m'n verborgen zwak heid openbaart." „Gebeurde er iets op het schip?" infor meerde Miss Morrow. „Dat kunt u denken. Onder mijn af- UITGAAN. STADSSCHOUWBURG Peters-Slecswijk Operette. Zondag 12 en Maandag 13 October komt het Nieuw Nederlandsch Operette Gezelschap Pe- ters-Sleeswijk twee voorstellingen geven ln den Stadsschouwburg, van „De Czardas Vor stin". In Augustus had dit gezelschap met „De Dollar Prinses" zooveel succès dat on middellijk besloten werd in het winterseizoen nog enkele voorstellingen te geven. In de Czardas Vorstin de mooie operette van Emmerich Kalmann treedt in de eerste plaats op de gevierde operette-diva Marga Graf. die reeds zoovele successen hl ons land geboekt heeft. Het geheel is ingestudeerd door Frans Meermans terwijl de muzikale leiding berust bij James Clement. Verder treden ln deze operette op Rose Samethini, Clafrette Hammé. Siny Deyers, Bob Poters, Max Dek ker, Pierre Boeyen, Frans Meerman, Willy Timrot Cees van Vliet en de solo-violist Leo pold Isaco (Jaques van Kfnsbergen). De decors zijn ontworpen door René Sleeswijk. De dansen zijn ingestudeerd door Marga Graf. De costumes zijn geleverd door huize Serné. SCHOUWBURG JANSWEG. „De Rozenkrans". Wegens het groote succes van de volksvoor stelling van „De Rozenkrans" op 29 Septem ber j.l. heeft de directie van De Vereenigde Schouwspelers" besloten een tweede volks voorstelling van De Rozenkrans te geven op Dinsdag 14 October in den Schouwburg Jans- weg. De rol van Jan Champion is wederom In handen van Enny Molsde Leeuwe, terwijl die van Gerald Dalmain, door Pierre Mols wordt vervuld. De voorstelling van „Mozart" zal, doordat het orkest op Dinsdag 14 October verhinderd is, eerst later plaats kunnen vinden. OUDERAVOND. School No. 14 in de Haarlemmerliedestraat hield een Ouderavond, welke als altijd goed geslaagd is. Het Hoofd der School, de heer Jansen, gaf een demonstratie met de school bioscoop en schoolfilms. De voorzitter der Oudercommissie overhandigde toen namens de Schoolvereeniging een film van de Mont Blanc, een geschenk hetwelk meteen ver toond werd en zeer leerzaam bleek te zijn. De Schoolvereeniging blijkt goed werk te doen, want van 't voorjaar gaf zij ook reeds een piano. ONTSLAG GEVRAAGD. Mevrouw H. W. van den Bogaardvan der Linden verzoekt ontslag per 1 December 1930 als onderwijzeres in Lichamelijke Oefeningen aan de Openbare Lagere scholen te Haar lem. scheidsrit van zoo straks, sprak ik u over Li Gung. Ik zei u dat hij ondervraagt moest worden. Dat kan nu niet gebeuren." „Niet? Waarom niet?" „Omdat hij op de boot is en vertrekt. Het is niet onwaarschijnlijk dat hij binnenkort een gevoel van acuut onwelzijn zal voelen in dien zetel van alle wijsheid, de maag." Li Gung op de Maui?" herhaalde het meisje. Haar oogen stonden wijd open. „Wat kan dat beteekenen?" „Een vraag", stemde Chan toe, „die te denken geeft. Niet alleen is Li Gung op de Maui, maar werd hij warm door een vriencl van ons uitgeleide gedaan". Toen her haalde hij 't korte gesprek dat hij ln de naast gelegen hut had afgeluisterd. Barry Kirk begon het eerst te spreken. „Kolonel Beetham, hè?" zei hij. „Wel, dat verwondert me niet." „Onzin!" riep Miss Morrow driftig. „Hij i ser zeker niet bij betrokken 'n man als hij." „Een flink man en een hard man," ant woordde Chan. „Kijk eens in z'n oogen; ze zijn koel en gloeiend als van 'n tijger. Niets staat in den weg. als zulke oogen gericht zijn op het doel van groot succes niets blijft daar lang staan levend." Het meisje scheen niet overtuigd te zijn. „Ik geloof 't niet. Maar hadden we Li Gung wel moeten laten vertrekken?" Chan haalde z'n schouders op. „Te laat. De gelegenheid had vlugge wieken ..Dan zullen we hem in Honolulu laten ondervragen", zei Miss Morrow. Chan schudde z'n heefd. „Vergeef me. als ik zeg: dat niet. 't Chineesche karakter Ls me te goed bekend. Vragen zouden geen gevolg hebben, behalve een. 't Zou maken dat kolonel Beetham werd gewaarschuwd, „IN EN OM DEN VOLKENBOND". CAUSERIE DOOR MEJ. MR. VAN DORP. Voor de vereeniging van Jonge Liberalen heeft mej. mr. E. C. van Dorp uit Bloemen- d aal Vrijdagavond in de bovenzaal van „De Kroon" een causerie gehouden over het on derwerp „In en om den Volkenbond". Spreekster zeide een luchtig praatje te wil len houden over de indrukken, die zij tijdens haar hevigheden bij den Volkenbond, heeft opgedaan. Zij vestigde er de aandacht op dat het onze plicht is den Volkenbond te steunen, en er uit te halen wat er uit te halen is. aan gezien het het eenige middel is om tot den wereldvrede te komen. Vooral voor de kleine staten, die voor den oorlog vrijwel niets in te brengen hadden, is de Volkenbond van be lang en de moreele invloed die van hem uit gaat is zeer belangrijk. Spreekster behandel de voorts de oprichting in 1920 en de vesti ging te Genève. Hierbij wees zij op het slechte klimaat van deze plaats en op de overheer- schende Fransch-gezindheid, die de bevol king kenmerkt, wee factoren die op de con ferenties geen gunstigen invloed uitoefenen. Vervolgens sprak mej. Van Dorp over de werkzaamheden van het Conseil, het Assem- blée en de verschillende commissies. Vooral deze commissies, waarvan er thans een on telbare hoeveelheid zijn, verrichten belang rijk werk op zeer uiteenloopend gebied, zoo als handel, ziektebestrijding, kinderbescher ming, enz. Spreekster ging na, wat de Hol- landsche afgevaardigden gepresteerd hebben, in het bijzonder Colijn op de economische conferentie van 1927, een conferentie, waar in spreekster zelf een werkzaam aandeel heeft gehad. Ook herinnerde spreekster er aan, dat de bibliothecaris van den Volken bond een Hollander is. Na de pauze behandelde mej. Van Dorp eenige bekende buitenlandsche figuren van den Volkenbond. Allereerst Loucheur. die vol gens spreekster, een belangrijk aandeel heeft gehad in Briand's plannen tot stichting van een Europeeschen Statenbond. Voorts de nobele en verzoenende figuur van dr. Strese- mann en de belangrijke persoon van Walther Rathenau, de twee grootste staatslieden van het na-oorlogsche Duitschland en vele ande ren. Spreekster gaf een uiteenzetting van de schitterende taak, die de tolken in Genève vervullen en wees op het gevaar dat van de boeren met hun protectie-politiek uitgaat. Tenslotte vertelde spreekster het een en ander over het Bureau International du Tra vail, het Internationale Hof van Justitie en de commissie van intellectueele samenwer king, waarin wijlen prof. Lorenz zooveel be langrijk werk tot stand heeft gebracht. Met een beschouwing over de liberale poli tiek van den Volkenbond besloot mej. Van Dorp haar causerie. Nadat enkele leden vragen hadden gesteld, sprak de voorzitter, de heer P. Sorgdrager een woord van dank tot de woordvoerster. dat we met koude oogen op hem letten. Ik ril bij de gedachte deze kolonel verstan dig man. Moeilijk genoeg na te gaan als hij er niets van vermoedt. Onmogelijk, als hij op z'n hoede is." „Wat denkt u dan te doen?" vroeg het meisje. „Laat Li Gung ongemerkt bewaakt wor den. Indien hij verder dan Honolulu wil gaan, moeten stevige handen hem tegen houden. In 't andere geval staan we hem toe, als 'n winterjas, gedurende het warme jaargetijde in de kast te blijven liggen." Chan wendde zich tot Kirk: „Brengt u me weer naar 't hotel?" „Neen, dat doe ik niet", zei Kirk met 'n glimlach. „Voor u geen hotel meer, Als u dit raadsel wilt helpen oplossen, dan is de aangewezen plaats voor u het Kirkgebouw, waar het geval zich afspeelde. Vindt u ook niet. Miss Morrow?" „Dat is bijzonder vriendelijk van u" zei 't meisje. „In 't geheel niet. 't Is erg eenzaam, daar boven waar de mist begint, zonder minstens een gast. Ik ben. op het oogenblik, heele- maal zonder gastene.ahlk be doel dat Mr. Chan me werkelijk een dienst zal bewijzen." Hij wendde zich tot Charlie. „U zult sir Frederic's kamer hebben." zei h«. Chan haalde z'n schouders op. „Ik kan zoo'n goedheid nooit terug betalen. Waarom 't te beproeven?" „Laat ons eerst naar mijn bureau gaan", zei Mis Morrow. ..Ik wilde gaarne dat Mr. Chan den heer Trant ontmoette. We moe ten allen vrienden zijn zoo mogelijk al bij het begin." „Waarheen u wilt", stemde Kirk toe en draalde de auto Market Street ln naar NIET NAAST ELKAAR OP EEN FIETSPAD RIJDEN. EEN AANRIJDING OP DE JULIANALAAN. Een lezer schrijft ons: Zaterdag 20 September werd mijn dochter tje op het fietspad langs de Julianalaan door 3 naast elkander rijdende jongedames, die van de andere zijde kwamen, van het fiets pad afgereden, met het gevolg, dat ze tus schen de rails terecht kwam met de fiets op haar. Het gevolg hiervan is geweest, dat ze sindsdien te bed ligt. Wanneer ze weer zal kunnen opstaan, is nog moeilijk te zeggen, maar wanneer dit weer het geval zal zijn, zal ze eerst nog een poosje naar buiten moeten, om aan te sterken. Zulke aanrijdingen behooren niet tot de zeldzaamheden, want volgens de tegenwoor dige begrippen moeten vele dames en heeren. met hun drieën of eieren naast elkaar rijden en wat ze tegenkomen rijden ze dan eenvou dig omver. Wie die jongedames waren, is mij bekend, doch dit blijft, voorloopig althans, buiten be schouwing. Laat mij volstaan met te zeggen, dat ze tot nu toe nog niet de noodzakelijk heid hebben kunnen inzien van het aanbie den van excuses, of het informeeren naar den toestand van de kleine, ofschoon ze alle drie weten wie het is! Van het verder gedrag zal afhangen hoe ik in deze zaak handel. Dezer dagen moest ik op één morgen op het fietspad voor Stoop's Bad tweemaal afstap pen, daar men mij anders omver gereden had. Men reed weer genoegelijk met zijn drieën. Teneinde nu dergelijke ongelukken te voor komen, stel ik de vraag, of het niet mogelijk is, een verordening uit te vaardigen, dat men op fietspaden niet naast elkaar mag rijden, en dan streng toe te zien op de correcte na leving van deze bepaling. R.K. VOLKSBOND. De afdeeling Haarlem van den R.K. Volks bond hield Donderdagavond haar eerste ledenvergadering en bestuursraadvergadering. Besproken werd het programma voor den aan staanden winter. Het ligt in de bedoeling een cursus te organiseer en voor bestuurde ren en een voor jeugdige personen. Deze laatste cur sus is vooral bedoeld om de jongeren op te leiden voor later te bekleeden functies ln de vakorganisaties. Voorts kwamen in behande ling de financieele verslagen over het eereste jaar van den van den R.K. Volksbond en van de Sociëteit „Sint Bavo". Deze bespre king gaf aanleiding tot langdurige discussies. VERBREEDING VAN DE KAMPERLAAN. Onder de perceelen nabij de Kamperlaan welke ingevolge raadsbesluit van 19 Februari 1930 (goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 14 Mei 1930 no. 48) in aanmerking komen voor onteigening, bevindt zich een strook grond ter grootte van pl.m. 43 M2 deel uit makende van het perceel aan den Kleine "^Houtweg kadastraal bekend gemeente Haar lem sectie K no. 2066. De eigenares van be doelde strook grond heeft zich bereid ver klaard deze aan de gemeente in koop af te staan tegen een bedrag van f 1200. onder voorwaarde dat de gemeente voor hare re kening het thans aanwezige ijzeren 'hek vervangt door een nieuwe afscheiding van v/elke het karakter overeenstemt met het karakter van het huis en den nieuwen toe stand ter plaatse. De aan de nakoming van deze voorwaarde verbonden kosten zijn ge raamd op f 300. Het wil B. en W. voorkomen in het belang van de gemeente te zijn dat tot aankoop van bedoelde strook grond tegen een bedrag van f 1200 en onder de gestelde voorwaarde, wordt overgegaan. MIDDELBAAR ONDERWIJS. Dr. G. de Vries, sedert 1 September 1894 leeraar aan de Gem. H.B.S. en van 1 Sept. 1909 af verbonden aan de H.B.S. A alhier verzoekt eervol ontslag met ingang van 1 Februari 1931. Hij bereikt 22 Januari 1931 den leeftijd van 65 jaar. OPRUIMING VAN KROTTEN. EEN SPEELPLAATS VOOR EEN SCHOOL. De eigenaren van de perceelen aan de Brouwersstraat no. 43 b, 43 c en 43 d, hebben zich bereid verklaard die perceelen voor een bedrag van f 2850 aan de gemeente in koop afte staan. Genoemde perceelen zijn bij uitstek geschikt om na afbraak te dienen voor den aanleg van een speelplaats bij de school aan het Leidsche Plein. Aankoop van die perceelen voor het beoogde doel tegen den gevraagden prijs komt aan B. en W. gewenscht voor. Kearny. Hij bleef in de auto terwijl het meisje en Charlie het bureau binnen gin gen. Toen ze in hèt particulier kantoor van den heer Trant kwamen, vonden ze er ka pitein Flannery al. „Mr. Trant, ik heb goed nieuws voor u", begon het meisje. „Oh, goeden morgen, ka pitein". Flannery's Iersche oogen glimlachten niet bepaald, toen ze op Charlie Chan ble ven rusten. „Wat beteekent dat, sergeant?" gromde hij. „Ik dacht dat u om twaalf uur naar Honolulu waart vertrokken". Chan grijnsde. „U zut wel verrukt zijn dat de plannen veranderden. Miss Morrow heeft me overgehaald of hier te blijven en mijn gering verstand te voegen bij uw groote ca paciteit in dezelfde richting". „Is dat zoo?" mompelde Flannery. „Ja, ls 't niet prachtig?" riep het meisje uit. „Mr. Chan wil ons helpen." Ze wendde zich tot haar chef: „U moest hem een tij delijk honorarium geven, als 'n soort gast- detective die aan dit bureau is verbonden." Trant glimlachte. „Zou dat niet een beetje onregelmatig zijn?" vroeg hij. „Onmogelijk", zei Flannery beslist. (tIn het geheel niet," hield het meisje vol. ,,'t Is een heel moeilijk geval en we zullen alle hulp noodig hebben die we kunnen krij gen. Sergeant Chan zal zich niet met uw zaken bemoeien, kapitein." „Dat zou ik ook denken!" antwoordde Flannery driftig. ..Hij kan "n soort raadsman zijn. U oent 'r. groot man genoeg om raad aan te nemen, dat weet ik." (Wordt vervolgd). INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cl», per regel. java kapok. Linnen damast Huis-, salon-, slaapkamermeubelen, enz. Alles met 3 jaar schriftelijke garantie. NEDERLAND8CHE MEUBELINDUSTRIE „NEM1" Modelkamers voor Haarlem: KONINGINNEWEG 18, Tel. 12968,

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 6