IJehkadsA Q/v&ofc (B net DE MYSTERIEUSE VERDWIJNING. MARKTNIEUWS UFÏÏm KUSSENS ANDREAN1 ET.2LfeAK STADSNIEUWS HAARLEM'S DAGBLAD WONINGBOUWVEREENI- GINGEN EN STICHTINGEN. HET ONDERHOUD DER WONINGEN. In den boezem van den Nationalen Wo ningraad is verschiilende malen uitvoerig gesproken over de wijze waarop de woningen van bouwvereenigingen en stichtingen wor den onderhouden en de kosten welke dit met zich medebrengt. Het bestuur van den Nationalen Raad besloot daarover van een alleszins deskundige commissie advies in te winnen .teneinde aan de aangesloten ver- eenigingen een leiddraad te kunnen aanbie den. Bedoelde commissie heelt hare werk zaamheden geëindigd en is daarbij tot de volgende conclusies gekomen: a. De commissie acht het in de eerste plaats noodzakelijk, dat in het bestuur van een bouwvereeniglng ter zake kundlgen zit ting hebben. Immers, het bouwen en het explolteeren van woningen is al geschiedt dit uit sociale overwegingen een bedrijf. En een bedrijf is slechts goed te leiden door ter zake kundlgen. b. Indien het aantal woningen zoo groot is. dat de exploitatie het wenschelijk maakt, dat vast personeel wordt aangesteld, dan moet dit personeel vakkundig zijn. Slechts vakkundig personeel zal het onderhouds werk deugdelijk en n;et te duur uitvoeren. c. Indien in een gemeente van een aantal bouwvereenigingen niet elk afzonderlijk het onderhoudswerk verricht, doch zij gezamen lijk een onderhoudsbedrijf zouden oprichten, kon hierin wel een besparing gelegen zijn door een gecentraliseerd en Inkoop van ma terialen. een ln één hand gebracht toezicht en een mogelijke continuïteit ln de werk zaamheden. d. Bewoners-commissies evenals woning- opzichte ressen kunnen vaak medewerking verleenen tot het brengen van besparing van onderhoudskosten door toezicht uit te oefenen op de bewoning en op het naleven van de reglementen. e. Door het aantal verhuizingen in de vereenigingswonirigen te beperken, kan in vele gevallen het niet geheel noodzakelijk opknappen van woningen tegengegaan wor den. f. Voor een goed onderhoud is het nood zakelijk, dat zulks regelmatig geschiedt. Een goede controle op den stand van het onderhoud kan zulk regelmatig arbeiden be vorderen. g. Indien het onderhoud niet geheel in e.'gen beheer kan geschieden, Is het noodza kelijk, dat werken van eenigen omvang wor den aanbesteed. Zooveel mogelijk zij ver meden zonder mededinging zoodanig werk aan een werkbaas op te dragen. h. Bijzonder gewenscht is het. dat tijdens den bouw eenige voorraden van toegepaste materialen worden aangeschaft. Pannen tegels e.d. van dezelfde soort kunnen na af loop van den bouw dikwijls niet verkregen worden. i. In vele gevallen is het voor een goed onderhoud bevorderlijk, en voor de bouw vereenigingen voordeclig, dat de opzichter van de vereeniging klem onderhoud ver richt, j. Het bevorderen van een waarborgsom van de bewoners, ten einde bij vertrek of onwilligheid de kosten van door bewoners veroorzaakte schade te kunnen vergoeden, is in vele gevallen gewenscht. k. Ter vermeerdering van de voor onder houd beschikbare gelden is een rentegevend gebruik van de in het onderhoudsfonds aan wezige gelden, Indien mogelijk aan te be velen. Dit zullen dus de elf geboden geacht moe ten worden voor een zoo goed en zoo zuinig mogelijk beheer en onderhoud van woningen van won;ngbouwvereeniglngen. Het is ons bekend, dat te Haarlem vele van déze bepalingen reeds lang toepassing vinden. Toch zullen de bedoelde besturen goed doen deze conclusies ter harte te ne men. Zoo b.v.b. ten aanzien van het opne men van deskundigen in de besturen en de centralisatie voor het onderhoudswerk. REDDINGSBRIGADE VOOR DRENKE LINGEN. De Haarlemsche brigade houdt een Leden vergadering op Donderdag 23 October in de Nijverheid. De agenda vermeldt o.a. Jaarverslag en be grooting van den Penningmeester, Benoeming van Dr. H. Maurftz als Eerelid en bespreking Wlntercampagne. FEUILLETON 27) Chan kwam weer op straat, heelemaal overstuur. Zelden was een zijner kleine teleurstellingen zoo ongelukkig geëindigd. Z n nut, Li Gung betreffend, was voor altijd voorbij. Hij wenschtc alle padvinders naai den duivel. In een drogisterij kocht hij wat lampen- zwart en een borstel van kameelhaar. Toen ging hij naar het huis van Klrk. De nacht waker liet hem naar boven gaan in de lift en hij ging de bungalow In, met den sleutel dien Kirk hem gegeven had. 't Was er donker en stil. Hij knipte de lichten op en ging de kamers eens rend. Niemand scheen thuis te zijn. Hij deed het vakje In Kirk's bureau open en haalde er voorzichtig het blanco blaadje pa pier uit, dat in de enveloppe van Scotland Yard was gekomen. Hij zag met voldoening dat het papier van een goedkoope soort, en erg geglansd was. Langs de vouwen moesten iemands vingers hard gedrukt hebben. Terwijl hij voor het bureau zat. met een lamp. die flink licht gaf. naast zich. strooide hij voorzichtig 't zwarte poeder op de waar schijnlijkste plek. Toen wreef hij het be hoedzaam weg met den borstel. Hij werd be loond door den omtrek van een stevigen duim de duim van een groot mcnsch. Hij dacht na. Carrick Enderby was groot. Hij was op het bureau werkzaam dat Sir Frede ric's post doorzond. Hij moest op dc een of WOENSDAG 22 OCTOBER 1930 KERK-CONFERENTTE DER NED. IIERV. GEMEENTE. Men schrijft ons: Zaterdag en Zondag a.s. zal ln dc Con sistoriekamer der Groote Kerk alhier een Kerkelijke Conferentie gehouden worden, waartoe zijn uitgenoodigd de leden van den Kerkeraad en de Colleges van Kerkvoogden Notabelen, en Collectanten der Ned. Herv. Gemeente aihier (ongeveer 75 personen). Doel is, zooais omschreven werd ln de op roeping tot deelneming, een ernstig en vriend schappelijk .samenzijn, waarin wij al onze aandacht wijden aan het eene groote vraag stuk der kerk. „Ondanks de stormen der tijden staat de Kerk er nog. Zij heeft veel doorleefd. Is geschud en geschokt. Heeft aan invloed hier verloren, daar gewonnen. Staat in onzen tijd voor tal van vragen, waarover de discussies in vollen gang zijn, Er brokkelt veel af. Toch zijn er vele kansen. Gedurig gaat het met de Kerk door zware tijden van crisis heen. Wat zal haar toekomst zijn, ook in onze Gemeente Binnen de Kerk zijn onderscheidene stroomingen. Hoe teekenen zij zich af? Het is niet altijd gemakkelijk elkander te be grijpen en de waarde te bepalen van de verschillende idealen, die worden nagestreefd. Er is %'eel wederzijdsch misverstand. Toch blijft de taak elkanders ideëele bedoelingen te ver staan. De gewone vergaderingen der Kerkelijke Colleges bieden dikwijls weinig gelegenheid op deze ernstige vragen naar behooren in te gaan. De agenda blijft in het algemeen wat aan den buitenkant. En is het contact tusschen de verschillen de Kerkelijke Colleges ook niet tc gering, ge zien de groote gemeenschappelijke taak, waarvoor wij allen staan? En dan, zijn allerlei besprekingen, die buitenom gevoerd worden over Kerkelijke vragen, niet dikwijls veel te zeer onvoorbe reid? Hapert er dikwijls niet veel aan den toon? En loopen zij niet dikwijls uit op hef tige en onvruchtbare debatten of op even onvruchtbare klachten? En toch gaat het om groote belangen. Wat is beter dan die gemeenschappelijk te be spreken in een sfeer van vertrouwen en ernst? Het is bekend hoeveel zegen er in de laat ste tijden uitgaat van allerlei conferen ties". Voor de inleidingen werden bereid gevon den: Zaterdagmiddag: De Kerk (a) historisch, Dr. G. H. Wagenaar (Rotterdam). <b) dogmatisch, Prof. Dr. J. A. Cramer (Utrecht). Zondagmiddag: De Kerk (c) critisch, Dr- J. Eykman (Amsterdam). (d) praetisch. Ds. J. J. Stam (Rotterdam) terwijl het wijdingswoord door de plaatse lijke predikanten Ds. C. J. van Paassen en Dr. J. Weener gehouden wordt en de leiding berust bij den voorzitter van den Kerkeraad Ds. G. J. Waardenburg. Daar in deze dagen' veel over gemeente, jeugd en jonge lidmaten gesproken zal wor den, wordt met al deze groepen als slot van de conferentie een avonddienst belegd in de Groote Kerk des avonds 8 uur, daar in Dr. J. Eykman zal voorgaan. Mocht deze eerste poging slagen, dan Is het plan dergelijke conferenties voor de kerkelijke colleges, waarbij dan ook het kies college es. betrokken kan worden, te her halen. Het aantal ernstige vraagstukken, d.at onder oogen moet worden gezien is groot en dergelijke conferenties werken samen bindend: richten de aandacht op de hoofd zaken van het kerkelijk leven en kunnen dien geest bevorderen waarin de vraagstuk ken tot een oplossing kunnen komen. DERTIGJARIG JUBILEUM. Dinsdag werd den heer W. Does, chef-mon- teur bij Heenk's Ijzerhandel alhier door de firmanten het vereerend getuigschrift der Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel aange boden, alsmede de zilveren draagmedaille de zer maatschappij. De uitreiking geschiedde in tegenwoordig heid van alle beambten der firma, met een toespraak, waarbij in het bijzonder de aan dacht werd gevestigd op de zeer goede ver standhouding tusschen de firma en den ju bilaris, gedurende zulk een lange reeks van jaren. andere manier afdrukken van Enderby's duim zien te krijgen. Hij legde 't papier weer in het vakje, en poeder en borstel er bij. Terwijl hij middelen en wegen bij zichzelf overwoog, ging hij in een clubfauteuil zitten, nam kolonel Beetham's boek over z'n leven op, en begon te lezen. Iets meer dan 'n uur later kwam Paradise terug. Hij ging 'n oogenblik naar de provisie kamer. Toen kwam hij, met z'n onafscheide lijk zilveren blad de kamer binnen, nam er een paar brieven af en legde ze op Kirk's bureau. „De laatste post is gekomen, sir," kondigde hij aan. „Er is een prentbriefkaart voor u bij." Hij droeg de kaart en 't- blad achteloos naar hem toe, als om z'n verachting voor prent briefkaarten uit te drukken. Chan keek verwonderd op; hij had 't hotel opgebeld om z'n post hierheen te bezorgen. Dit was erg vlug. Paradise hield het blad voor hem en Chan nam de kaart er voorzichtig af. Het was er een van z'n jongste dochtertje, die hem had moeten bereiken eer hij vertrok. „Kom gauw thuis, geachte vader" schreef ze, „we missen u allemaal, 't Ls nu prachtig weer. In de hoop u gauw terug te zien. Uw liefhebbend dochtertje, Anna". Chan draaide ie kaart om een zag een ge zicht van Walkikl. de golven gestuwd door de branding, met Dramond Head er boven uit.. Hij zuchtte van heimwee en zat gerui- men tijd onbeweeglijk in z'n stoel. Maar toen Paradise de kamer verliet, stond de kleine detective vlug op en ging weer naar het bureau. Want Paradise had de prentkaart op het blad gelegd met een groo- ten, vochtigen duim en een duim. die gc- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel DE TOESTAND DER GEMEENTE HAARLEM B. en W. hebben aan den Gemeenteraad uitgebracht het verslag van den toestand der gemeente Haarlem over het jaar 1929. Wij hebben indertijd, toen de verslagen be treffende de verschillende takken van dienst verschenen, daarvan reeds uittreksels ge geven, zoodat wij thans met deze vermelding kunnen volstaan. „EUTERPE" NAAR UTRECHT. Op a.s. Zondag 26 October zal het Gem. Koor „Euterpe" directeur Jan Hensen, deel nemen aan het Nationaal Concours uitge schreven door Utrechtsch Mannenkoor „Zang- lust". Het koor zal uitkomen in de tweede af- deeling met het verplicht werk „Als het licht wordt" van Hendrik Andriessen en verder met „Salve Regina" van H. Obberhöffer. MI A PELTENBURG TE BRUSSEL. Op 19 April a.s. zal in de groote zaal van het Palais des Beaux-Arts, te Brussel, de Mat- theus Passion van J. S. Bach ten gehoore wor den gebracht onder de leiding van Willem Mengelberg. Mia Peltenburg, Ilona Durigo, Karl Erb, Thomas Denijs en de koren van de afdeeling Amsterdam van Toonkunst verlee nen medewerking, zoo meldt de N.R.Ct. LEDERMAGAZIJN II. G. DE BROUWER Men verzoekt ons mede te deelen dat bij de verbouwing van het ledermagazijn H. G. de Brouwer in de Koningstraat de heer Iz. van Campen alhier als architect is opgetreden. „ONDERLING GENOEGEN". Zaterdag 25 October geeft de Zangafdeeling van de vereeniging „Onderling Genoegen" een uitvoering in de Gem. Concertzaal, onder leiding van den directeur, den heer J. Post. De pianobegeleiding wordt verzorgd door Mej. G. v. d. Haak. liet koor zal onder meer ten gehoore i brengen het programma dat het in Augustus voor de radio te Hilversum gezongen heeft. Verder zal de gezelligheid bevorderd worden door de medewerking van de bekende jazz-band „The Frivolous Wags". Een gezellig onder leiding van H. H. Kwek- keboom besluit den avond. INSLUIPING Maandag is bij de politie aangifte gedaan, dat uit een woning aan de Garenkokerskade twee portemonnaies met een gezamenlijk bedrag van I 11 zijn gestolen. PERSONALIA. De heer J. H. Sauveur, voorzitter van Alliance Fran^aise in Nederland en van het Comité de Haarlem van de Alliance, is door de Fransche regeering bevorderd tot Officier in het Legioen van Eer. MARKTBERICHTEN. Beverwijk, 20 October. Spinazie, per kist f 1f 1.30. Postelein, per kist 90f 1.10. Andijvie, 100 str. f 2f 4. Koolrapen, per zak f 1f 1.10. Wortelen, 100 bos f 10—f 16. Komkommers, per 100 f 5f 12. Aardappelen, klei, per K.G. 45'j. Idem zand per K.G. 6. Snijboonen. per K.G. 2060. Heerenboonen, per K.G. 1038. Trosboonen, per K.G. 30 Spruitjes, p.er K.G. 1218. Roode kool, per 100 f 6f 10. Savoye kool, per 100 f 5—f 10. Bloemkool, per 100 f 6f 20. Uien. per K.G. 3—4. Prei. per bos 1016. Pieterselie, per bos 48. Selderie, per bos 46. Appelen, per Kilo 2035. Peren, per Kilo 1835. lukkig op her, licht blauw van Hawaii's prach tige lucht had gerust. Gauw nam Chan poeder en borstel. Daarna nam hij het blanco papier uit het vakje, en bestudeerde de afdrukken met behulp van een vergrootglas. Hij leunde achteruit met een verbijsterd fronsen. Hij wist nu dat hij de vingerafdruk ken van Carrick Enderby niet noodig had. De duimafdruk van Paradise was op de prent kaart en dezelfde afdruk was op het blanco papier van Scotland Yard. 't Was dus Para dise die zich met Sir Frederic's post had be moeid. IX. Donderdagochtend brak aan, helder en mooi. Chan zag, toen hij vlug z'n bed uit stapte, het zonlicht vroolijk over de wateren van de haven schitteren, 't Was een heldere koele wereld, waarop hij neerkeek, en het gezicht was overweldigend. Hij zou niet voor immer wankelen tusschen z'n tegenwoordige twijfelingen en verwarringen; een dezer da gen zou hij den moordenaar van Sir Frederic zoo duidelijk zien als hij nu de verwijderde torens van Oakland zag. Daarna de Stille Zuidzee, de vuurtoren van Makapuu Point, Diamond Head en een kust van palmen om zoomd en ten slotte z'n geliefde stad Hono lulu die zich nestelde in de kom van smaragd van de heuvelen. Hij bereidde zich kalm en op z'n gemak voor op een anderen dag. en ging de slaap kamer uit. Barry Kirk, onberispelijk en on verstoord, zat aan de ontbijttafel de ochtend courant te lezen. Chan glimlacht bij het denkbeeld aan de bom. die hij dadelijk voor z'n vriendelijken gasheer zou werpen. Want hij luid Kirk den vorigen avond niet meer na z'n nieuwe ontdekking gezien. Niettegen PURMEREND. 21 Oct, 1930. Kaasaanvoer 28 stapels kleine f 40 a f 42 per 50 K.G. Boteraanvoer 1051 K.G. prijs f 1.50 a f 2 per K G Vee. 717 runderen, waaronder zijn 468 vette en 18 stieren. 33 paarden f 100 a f 200 per stuk. 14 vette kalveren f 1,10 a f 1.40 per K.G. 176 nuchtere dito f 13 a f 43 per stuk. 328 vette varkens f 0.58 a f 0.60 per K.G. 46 magere dito. f 14 a f 29 per stuk. 338 biggen f 16 a f 22 per stuk. 985 schapen f 34 a f 45 per stuk. Kuikens f 0 50 a f 2.75 per stuk. 441 ganzen f 3.50 a f 4.80 per stuk. Eieren kip-, per 100 stuks f 8.75 a f 9.75. Vette koelen, prijshoudend, f 1 a f 1.12 per Kilogram. Gelden koelen prijshoudend f 190 a f 320 per stuk. Melkkoeien prijshoudend f 270 a f 430 per stuk. (Onderstaande berichten zijn reeds in een deei van' de vorige oplaag opgenomen.) EEN WITBOEK OVER DEN TOE STAND IN PALESTINA. BELANGRIJKE MAATREGELEN DER ENGELSCHE REGEERING. LONDEN. 20 October (V.D.) Een Wit Boek, bevattende een belangrijke verklaring inzake de Britsche Politiek, opgesteld ra zorgvuldig onderzoek van het rapport van Sir John Hope Simpson, die ter instelling van een speciaal onderzoek naar de vestiging en immigratie in Palestina en de ontwikkeling van dit land uitgezonden was, wordt door de sche Regeering uitgegeven. Tegelijkertijd wordt het rapport van Simpson gepubliceerd. De regeering is tot de overtuiging gekomen, dat de tijd gekomen is voor een verderen stap In de goede richting van het toekennen aan het Volk van Palestina van een mate van zelfregeering, welke in overeenstemming blijft met de termen van het mandaat. Dien overeenkomstig ls zij voornemens een Wetge- venden Raad in te stellen, gelijk deze door Churchill in 1922 werd voorgesteld en ver trouwt zij bij deze gelegenheid de medewer king te verkrijgen van alle deelen der bevol king. Terwijl de Engelsche regeering ten zeerste zou betreuren, wanneer er door een of ander deel van de bevolking pogingen zouden wor den gedaan om de uitvoering van deze beslis sing te verhinderen, zullen aan den anderen kant alle mogelijke stappen genomen wor den om dergelijke pogingen te voorkomen, aangezien zij van meening is, dat het in het belang is van de bevolking van het land als geheel, dat er verdere stappen in de richting van elfbestuur, gelijk thans voorgesteld, niet langer worden uitgesteld. De nieuwe wetgevende raad zal samenge steld zijn uit den Hooge Commissaris en 22 leden, waarvan 10 ambtenaren zullen zijn en 12 niet. De laatsten zullen op normale wijze geko zen worden door een verkiezing in twee trap pen. Ten einde herhaling te voorkonden van den „dead lock" gelijk deze voorkwam in 1923, zullen stappen genomen worden, om de aanstelling van het vereischte aantal leden- niet-ambtenaren te verzekeren voor het ge val een of meer ledeiji niet verkozen worden door non-coöperatie van een of ander deel van de bevolking om de een of andere reden. De Hooge Commissaris zal de noodige macht blijven houden, om aan de mandataire plichten ten opzichte van den Volkenbond te voldoen. Betreffende de economische én sociale ont wikkeling zegt de reeeringsverklaring op de finitieve wijze, dat in den huldigen tijd en met de huidige methodes van Arabischen landbouw en geen marge van land beschik baar blijft voor vestiging met landbouwdoel einden van nieuwe immigranten, met uit zondering van die onontgonnen landstukken gelijk verschillende Joodsche agentschappen in reserve houden. Het is een dwaling te ver onderstellen dat de Palestij nsche regeering groote oppervlakten vrij land ter beschikking heeft, welke voor Joodsche kolonisatie be schikbaar zouden kunnen worden gemaakt. De oppervlakte van het nog niet bezette land is zoo gering, dat men die kan veronachtzamen. De uitbreiding der marge, beschikbaar voor kolonisatie, is afhankelijk van den vooruit gang, welke gemaakt wordt, bij het vergroo- ten van de productiviteit van het reeds ont gonnen land. Vervolgens wordt uiteengezet, dat een ge bied van minstens 130 dunams vereischt is staande hij gewacht had tot middernacht, was de jonge man toen nog niet terug en Chan was slaperig naar bed gegaan. „Goeden morgen", zei Kirk, „hoe is het met den grooten jager vandaag?" „Zoo goed als hij maar wenschen kan, ant woordde de detective.. „U bent zelf tiptop, dat zie ik wel zonder de vormelijke vraag." „Dat is waar" zei Kirk. „Ik ben vol kracht, voortvarendheid en ijver, en gereed om nieu we ontdekkingen te doen. O, ja, ik zocht Miss Morrow gisteravond even op en vertelde haar grootmoeder's verhaal omtrent Eileen En derby. Ze zal een interview met de bewuste dame arrangeeren en u wordt ook uitgenoo digd. Ik hoop dat ik er evenmin buitengeslo ten word. Als het wel gebeurt zal het niet aan mij liggen." Chan knikte. „Een interview is zeker de aangewezen weg stemde hij toe. Paradise kwam binnen, voornaam en waar dig als altijd, en, nadat hij de heeren een zalvend goeden morgen had toegeroepen, zette hij sinaasappelsap voor hen neer. Kirk hief z'n glas in de hoogte. „Uw gezondheid", zei hij, „met den wijn van de streek, sap van Califomische sinaas appelen. Hoe hebt u gisteren den avond door gebracht?" „Ik? Och ik ben wat in Chinatown ge weest", „Op Li Gung's spoor hè? Wat voor geluk?" „Zoo treurig mogelijk", antwoordde Chan, die bij de herinnering er aan, een leelijk ge zicht trok. Ik ontmoet een Chineesch padvin der. die verlangend was om z'n goede daad te doen. en hij bewijst mij den slechtsten dienst dien ik ooit heb ondervonden." Hij vertelde z'n avontuur, tot Kirk's groote pret. ..Dat. is een hard gelag", zei de jonge man, lachend. „Later", ging Chan Yoort, „verbeterde de voor het onderhoud van een Felachen- familie op een behoorlijken levensstandaard in niet geïrrigeerde streken en dat het to taal landgebied met uitzondering van de reeds in handen van Joden zijnde streken verdeeld onder de bestaande Arabische boe ren een gemiddelde zou geven van niet meer dan 90 dunams. Van de 86.980 Arabische landbouwersgezin nen in de dorpen zijn 29,4"5 zonder land. De toestand van den Arabischen Felach laat veel te wenschen over en een politiek van landontginning is noodzakelijk wanneer men wil komen tot het verbeteren van zijn levens voorwaarden. Dc eenige agentschappen die een ononder broken politiek van landontginnen hebben gevoerd zijn de openbare en particuliere Joodsche Kolonisatieorganisaties geweest. De Joodsche kolonisten hebben het voordeel ge- liad van kapitaal, wetenschap en organisatie, waaraan hun opmerkelijk succes te dan ken is. Aan den anderen kant is de Arabische be volking, terwijl het de voordeelen welke door de Joodsche kolonisten genoten werden miste door een geboorteoverschot grooter ge worden, terwijl het voor 'onderhoud beschik bare land verminderd is met ongeveer een millioen dunarn. Dit gebied is in Joodsche handen overge gaan. Zoolang het wijdverspreide vermoeden be staat, en dit bestaat inderdaad, onder de Ara bische bevolking, dat de economische depres sie waaronder zij op het oogenblik ongetwij feld lijdt, voornaamlijk te wijten is aan over matige Joodsche immigratie ZWITSERLAND—NEDERLAND. HET ZWITSERSCHE ELFTAL SAMENGESTELD. Uit Zürlch; Het Zwitsersche voetbalelftal, dat op 2 November a-s. tegen Nederland zal uitkomen is samengesteld. De samenstelling luidt als volgt: Doel: Pasche (Grasshoppers); Achterhoede: Bovy (Urania), Dubouchet; (Servette); Middenlinie: Loichot (Urania- Genève); Havenith (Bluestar); Regamey (Grasshoppers); Voorhoede: Vonkaenel (Biel) Jaeggi (Chaux de Fonds); Poretti (Lugano); Abegglen III (Grasshoppers*; Grassi (Grass hoppers). KUNST NA ARBEID. De gemengde zangvereen. Kunst na Arbeid zal Zondag 26 October deelnemen aan het zangconcours te Utrecht.. Het koor komt uit in de eerste afdeeling en daar er 9 welbeken de koren in die afdeeling zijn. wordt het voor de Zandvoortsche vereeniging een zware partij. Gezongen wordt het verplichte werk: Vrede van den heer Hamel en het vrije nummer Koren van Alph. Francken. NA DE RAMP VAN DE R. 101, GEDENKTEEKEN TE BEAUVAIS. PARIJS, 21 Oct. (N.T.A.) Op het ter rein waar het Engelsche luchtschip R 101 is verongelukt, zal een gedenkteeken ter nage dachtenis aan de slachtoffers worden ont huld. De gemeenten aan wie de betreffende terreinen behooren, hebben besloten deze aan .de Engelsche regeering te schenken. BEVERWIJK KRACHTSPORT. Voor de wedstrijden in worstelen en ge wichtheffen om het kampioenschap van Ne derland, welke op 25 en 26 October en 2 November as. in het Sportfondsenbad te Amsterdam worden gehouden, hebben ook eenige leden van „D.O.K." Ingeschreven. In de 2de afdeeling komen uit voor worste len: vedergewicht, W. Brandjes en H. Groene- veld; lichtgewicht G. Doets en N. Groene- veld; middengewicht A: J. van Heek en S. Mooi. Gewichtheffen Midden A: C. Vessies. Voor de le afdeeling gewichtheffen heeft alleen de heer N. v. d. Wel Ingeschreven. Het zal velen verwonderen dat cracks als Muys, Heuft en Tabak niet zullen uitko men. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel If/l/Jfjfv HAHO-GEWEVEN 1250^4*7° GR.H0UT5TR. 163 HAARl_EM.TEL 12593 kans. Paradise kwam met de melkspijs waarbij Chan hem in stilte bespiedde. Toen de butler weer weg was, voegde hij er bij: „Gisteravond maakte ik 'n verwonderlijke ont dekking, hier in de kamer." „Zoo, wat dan?" „Hoeveel weet u van dien volmaakten bediende van u?" Kirk hoorde op. „Paradise? Goede hemel! U meenst toch niet? „Kwam hij met getuigschriften?" „Koning George had geen betere kunnen hebben. Hertogen en graven spraken met grooten lof over hem. En waarom oók niet? Hij is de beste dienaar ter wereld." „Te erg", zei Chan. „Wat bedoelt u met te erg?" „Te erg dat beste dienaar ter wereld zwak heeft om brieven open te stoomenHij hield ineens op, want Paradise kwam met bacon en eieren binnen. Toen hij weg was, leunde Kirk voorover en sprak met een zachte stem, vol spanning. „Heeft Paradise dien brief van Scotland Yard open gemuakt? Hoe weet u dat?" Charlie vertelde het hem in het kort, en Kirk's gezicht betrok onder do mededeeling. „Ik denk, dat ik er op voorbereid had moe ten zijn," zei hij met 'n zucht. „De butler- is altijd betrokken in zoo'n soort geval als dit. Maar Paradise mijn model van alle deugden! O, wel, 't was altijd zoo. Ik hield nooit van een jonge gazelle. wat nog meer? Wat zal ik doen hem wegsturen?" „O, neen," protesteerde Chan. ..Voor het oogenblik alleen zwijgen. Hij moet niet weten dat we met z'n zwak bekend zijn. Al leen wachten en opletten." (Wordt vervolgd). INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 60 Cts. per regel.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 6