BUITENLAND SEVERING'S BENOEMING. Een belangrijke politieke manoeuvre. LETTEREN EN KUNST HET TOONEEL MUZIEK SPORT EN SPEL AGENDA. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 23 OCTOBER 1930 TWEEDE BLAD Tot Pruisisch minister van binnenlandsche zaken. Tegen de Nazi's gericht. De administratie-minister vervangen door een politie-minister. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. In een kort telegram werd mededeeling ge daan van het feit, dat de FTuisische minister van binnenlandsche za ken Prof, Wantig is af getreden omdat hij zich. geheel wil wijden aan den dienst in het Hoo- ger Ondecwijs. De so ciaal-democraat Seve ring wordt zijn opvolger. Maar achter deze be noeming schuilt een zeer belangrijke politiek. Se vering toch, de sociaal democraat heeft bewe zen een uitnemend lei der van de Pruisische Sévering. politie te zijn. Zijn be noeming bewijst dat de Sociaal-democraten er niet aan denken hun positie in Pruisen prijs te geven. De vervanging van Wantig door Severing kan beschouwd worden als een manoeuvre rechtstreeks gericht tegen de na- tionaal-socialisten en dat de laatsten deze vervanging als een provocatie beschouwen is waarlijk geen wonder. Desalniettemin is er alle reden voor, om verheugd te zijn met Severing's ministerschap. Duitschland's belangen zijn Europeesche belangen en iedere rem op de nationaal-so- cialistische extase en. vreugderoes is een goed teeken. Berusten zullen de Nazi's echter niet. Im mers, nog vóór Severing zijn nieuwe functie aanvaardde was er reeds bij den Pruisischen Landdag een nationaal-socialistische motie van wantrouwen ingediendOver het al gemeen is de gematigde pers Severing goed gezind. De Deutsche Allgemeine Zeitung erkent, dat over de hoedanigheid van Severing voor de functie van Pruisisch minister van bin nenlandsche zaken niet kan worden gerede twist en dat het hem zeker om de functie zelf, niet om de materieele voordeelen te doen is. Voor het overige vreest het blad echter, dat de gemoederen door deze be noeming zeker niet tot bedaren zullen ko men. De Germanla (centrum) stelt de vraag, of de benoeming van Severing wellicht zal uit- loopen op een versterken van den sociaal- democratischen invloed in Pruisen. „Aan het Pruisische departement van bin nenlandsche zaken lost tegenwoordig de eene sociaal-democraat den anderen af. Het blad geeft echter toe, dat het van ondergeschikt belang is, of de verdediging tegen de vijan den van den staat geleid wordt door een sociaal-democraat, of door een lid van een andere partij. De hoofdzaak is. dat de beste man voor deze functie het doet". Tenslotte schrijft de sociaal-democratische Vorwarts, dat de administratieve minister Wantig wordt vervangen door den politie minister Severing. „Radicalen van links en van rechts wedijveren in aanvallen op den staat en op de openbare veiligheid. Met het verbrijzelen van ruiten en het schieten met revolvers worden het oeconomisch bestaan en de vrijheid van overtuiging der gemeen schap bedreigd. In een dergelijken toestand kan een administratief karakter zich niet ontplooien en is vastberaden verzet tegen het geweld noodzakelijk", Severing's ministerschap in Pruisen be- teekent in ieder geval een belangrijke ver sterking van de tegen het nationaal-socia- lisme strijdende gelederen. L. A. Duitschland. Een rede Van Severing. FRANKFURT, a.M. 22 October (VD.) In een bijeenkomst van de Sociaaldemocra tische Partij, den Algemeenen Duitschen Vakbond en de Rijksbanier Zwart-Rood-Goud heeft de nieuw benoemde Pruisische Minis ter van Binnenlandsche Zaken Severing het woord gevoerd. In normale tijden, aldus zeide spr., had hij liever het ambt van Minister van Binnen landsche Zaken aan een jonger politicus over gelaten. Hij is echter nog niet strijdensmoede. Spr. rekent het den Duitschen arbeiders ern stig aan, dat zij de Nationaalsocialisten voor 14 September j.l. niet beter doorgrond heb ben. Men heeft zich vergist in het onder scheidingsvermogen der Duitsche natie. In den boezem van de sociaal-democratische partij gaat het er thans om met bekwamen spoed in te grijpen. De bijval, die Von Ol denburg—Januschau in den Rijksdag heeft geoogst bewijst, dat de Nationaal-socialistische Partij niet een partij van de toekomst, maar een van het verleden is. De Nationaal socialisten zijn door hun succes aan groot heidswaanzin gaan lijden. Zij hebben met een rijk gevarieerd programma concessies gedaan aan verschillende belangengroepen maar aan deze beginselloosheid zal de partij zelf spoedig te gronde gaan. Tenslotte verklaarde spr. dat Duitschland wil het op buitenlandsche credieten kunnen pekenen, goede betrekkingen met de andere staten moet onderhouden. Een nieuwe oorlog zou het einde der beschaving beteekenen. Aftreden van Zoergiebel? BERLIJN, 22 October (VD.) Te Berlijn verluidde Woensdagmiddag, dat de Berlijn- sche politiepresident Zoergiebel afgetreden is. Naar van bevoegde zijde wordt medege deeld, zijn deze geruchten niet juist en staan zij in verband met het aftreden van Dr. Wenkisch. De „Abend" meldt in verband met deze ge ruchten ,dat een wisseling in de leiding der Berlijnsche politie spoedig te verwachten is. Reeds geruimen tijd is er sprake van, dat de politie-president Zoergiebel benoemd zou worden tot regeeringspresident voor Wies- baden. Dit is evenwel niet juist. Juist ls, dat hij in een andere functie in het Westen zal worden benoemd. Severing minister van Binnen landsche Zaken. Naar het W. B. uit Berlijn meldt, heeft de Pruisische minister van binnenlandsche za ken, prof. dr. Wentlg, als zoodanig ontslag De premier dr. Braun heeft den oud-rijks- en staatsminister Severing (soc.) tot zijn op volger benoemd. genomen, hetwelk hem verleend is. Scandinavië. Naar een conservatief kabinet in Noorwegen. OSLO, 22 October (VD.) Volgens de tot Woensdagmiddag bekend geworden resulta ten van de verkiezingen voor den Rijksdag in Noorwegen hebben de rechtse he partijen dertien zetels gewonnen en de arbeiderspartij zestien zetels verloren. De linksche burger lijken wonnen twee zetels en de boerenpartij is een zetel sterker geworden. De communis ten kregen geen enkelen zetel. Er ontbreken nog slechts eenige onbelangrijke cijfers. In verband met de verschuiving naar rechts houdt men er rekening mede, dat de huidige liberale regeering door een conservatief kabinet zal worden vervangen, vermoedelijk onder leiding van den tegenwoordigen presi dent van het Storting Hambro. 'Amerika. Uitvoerverbod van oorlogs materiaal naar Brazilië. NEW YORK, 22 October (V.D.1 Naar uit Washington gemeld wordt, heeft presi dent Hoover den uitvoer van oorlogsmateriaal uit de Vereenigde Staten naar Brazilië verbo den. voor zoover dit niet door de regeering te Rio de Janeiro besteld is. Engeland. Protestvergadering van de executieve der Zionistische federatie. LONDEN, 21 Oct. (Reuter). In een verga dering van den uitvoerenden raad der Engel- sche zionistische federatie, welke te Londen is gehouden, werden moties aangenomen, waarin uiting wordt gegeven aan de ont steltenis en de ernstige bezorgdheid naar aanleiding van het feit, dat de mandaat- mogendheid zich thans definitief heeft uit gesproken tegen de verdere ontwikkeling van het Joodsche volk en zijn nationaal tehuis, waarin zij betereurt. dat de regeering is te kort geschoten bij het ten uitvoer brengen van haar plechtige belofte en speciaal pro testeert tegen de poging om de Joodsche be langen in tegenstelling te bengen met die der Arabische bevolking. De raad keurt ook het ontslag van Welz- mann goed als protest tegen de houding der mandaat-mogendheid en hij doet een beroep op de executieve van het joodsch agentschap om over te gaan tot zoodanige maatregelen, die de belangen van het joodsch nationaal tehuis tot het uiterste kunnen beschermen. De raad dringt er op aan dat een buiten gewoon congres van de zionistische organi satie zoo spoedig mogelijk zal worden bijeen geroepen zoodat over den uiterst ernstigen toestand door de gekozen vertegenwoordigers op behoorlijke wijze kan worden beraad slaagd. Ten slotte doet de raad een plechtig be roep op de Zionisten over de geheele we reld om onwankelbaar het zionistisch ideaal hoog te houden en het werk van het herstel van Israël in zijn voormalig land met kracht voort te zetten. Roemenië. Spionnage-af faire. PARIJS, 22 Oct. (N.T.AJ Naar de bladen uit Boekarest melden heeft een spionnage- a ff a ire die thans de Roemeense he gemoede ren bezig houdt een onverwachte wending genomen. De politie heeft namelijk het hoofd van de Al gemeen e Veiligheidsp>olitie Sebas tian Pepesco. alsmede een hooggeDlaatst of ficier in het Roemeensche eger, wiens naam voorloopig nog geheim wordt gehouden, ge arresteerd. Nieuwe omvangrijke arrestaties zouden te wachten staan. KON. VER. HET NEDERLANDSCH TOONEEL. „STORM IN EEN GLAS WATER." Wij kunnen moeilijk verlangen, dat eiken avond stormen van Shakespeare over het too- neel gaan en moeten ook genoegen nemen met stormpjes in een glas water, zooals Bruno Frank ze ontketent. „Ontketent" is eigenlijk wel wat een weidsch woord voor dit stormpje dat au fond niet veel meer dan 'n briesje blijkt te zijn. De oorzaak van al de be weging is Toni, gespeeld door den ano nymus N. N. Wij zagen N. N. al vóór de voor stelling toilet maken in het hok van den portier van onzen Stadsschouwburg! Hij schminkte zich met zijn tong en krabde zich dat het een lieve lust was. Toni, de onrust stoker, die een heel stadje op stelten zou zetten, het geluk in twee gezinnen zou ver storen en twee paar menschen door den „bands des huwelijks" zou verbinden, was na melijk een hondje! En nog niet eens 'n ras hondje! Volgens den veearts, die er speciaal voor op het tooneel kwam, 'n straatterrier, door wiens aderen het bloed van wel tien ver schillende rassen stroomde. Toni, de spil waarom het stuk draait tn „Storm in een glas water". Hoe Toni dat alles klaar speelde? Och hij had er zelf eigenlijk heelemaal geen schuld aan! Hij had veel liever in zijn mandje bij vrouw Vogel gebleven, maar het was die ver velende Koenraad Thoss, 'n man zonder hart, 'n streber, die hem wou laten afmaken, om dat vrouw Vogel de achterstallige hondenbe lasting niet kon betalen! Als je man van de wet bent en burgemeester hoopt te worden, houd je je aan principes en duld je niet, dat een hond zich blijft krabben en pootjes blijft geven als er geen belasting voor hem betaald wordt! Maar er was een jonge, edele ziel. die over Toni zou waken. Frans Burdach, de journalist die in zijn jeugd al in opstand was gekomen, als hij zag, hoe ruwe mannen paarden soms martelden, springt voor het hondje fn de bres! Hij publiceert de heele geschiedenis achter den rug van zijn hoofdredacteur om in de krant, met het gevolg dat Koenraad Thoss naar het burgemeesterschap kan flui ten. De oppositie ontvangt hem in den Raad met hondengeblaf en daarmee fs het met zijn carrière gedaan. En dat alles door n hondje, 'n straathondje! Maar veel erger is het. dat Emmy, Thoss' vrouw, door deze geschiedenis den waren aard van haar man leert kennen! Zij vindt den jeugdigen idealistischen journa list gereed om de plaats van den echtgenoot in te nemen en dat in de pauze van een rechtzitting, waarin de dierenvriend in het beklaagde bankje en het hondje in de ge tuigenbank zit Voor drie bedrijven bleek dat stormpje toch wel wat heel weinig kracht te hebben, al deden de acteurs en actrices dan ook, alsof er 'n hevige wind door de huizen en straten woei. Het had misschien een aardige satire kunnen worden, maar de schrijver bleef twee bedrijven lang al te ernstig en liet het voor komen, alsof wij met 'n echten storm in- plaats van 'n tooneelstormpje te doen had den! En de wind woei voor de pauze al door maar uit denzelfden hoek en toch schoten wij heel weinig op! Wij konden niet erg gelooven .rvwc4 aan de toespraak tot het volk van dezen Marcus Antorüus. enkelom 'n hondje! Er gebeuren gekke dingen in het tegenwoor dige Duitschland, maar zoo gek toch nog niet! De fout van den schrijver is, dat hij 't alles veel te vee! au scrleux heeft genomen, even als de jeugdige journalist. Een rechtszitting om 'n hondje is uit den aard der zaak minder opwindend dan om l'affaire Dreyfus. De meeste aandacht was verreweg voor Toni, den zenuwachtigs'en straatterrier, dien Ik ooit op de planken zag. al maakte hij het dan ook nog niet zoo bont als het beruchte hondje, dat het souffleurs hokje voor *n lantaarnpaal aanzag en daar door heel een voorstelling in de war schopte. Het leek mij toe. dat de dames en heerer van Het Nederlandsch Tooneel dit stormpje ook wel wat al te gewichtig opnamen. BIJ lichter, vlugger en ironischér spel zou het misschien meer tot zijn recht zijn gekomen. Jules Verstraete. M'gda Janssens. Ju'.la de Gruyter. Richard Flink en Ellas van Praag deden allen zoo gewichtig, alsof er heel diepe gronden onder deze honden geschiedenis ver borgen lagen! Zou het geval niet aanneme lijker zijn geweest, wanneer de journalist door een héél Jong mensch gespeeld ware geworden, iemand op een zóó jeugdigen leef tijd. dat men nog Don Quichot durft zijn? Het succes van den avond was voor Bets van Berkel en Bart Kreeft, die als vrouw Vogel van het bloemenstalletje en de stads bode een alleraardigst span vormden! En dan was er natuurlijk N.N., die alles deed om de aandacht op zich te vestigen en „beslist" komisch talent bleek te bezitten. J. B SCHUIL. LEDENCONCERT DER Il.O V. Er zijn muziekstukken die reeds bij vol doend correcte uitvoering, zonder meer. be koren. indruk maken, boeien; andere die uit zich zelve niets ..doen", maar door bijzondere voordracht tot leven gewekt moeten worden- We hebben op het laatste ledenconcert der H.O.V. daarvan weer eens sprekende voor beelden genoten. Het Adagio uit Beethoven's Prometheusmuziek. met dat stuk van Mozart- sche welluidendheid en charme werkte als een warme en weldoende balsem na de leegte der „Kindertotenlleder". Ik voor mij heb in 't algemeen een afkeer van knekelhuispoëzie en daarom houd ik van Mahler's werk evenmin als b.v. van Moussorgski's Lieder und Tanze des Todes. maar een persoonlijke voorkeur of tegen-ingenomenheld met oen genre Sluit daarom nog geen waardebepaling in zich. En ik wil gaarne bekennen dat beide genoemde composities wel eens groot-er, zij het dan geen aangenamen indruk op me gemaakt hebben. Maar ditmaal gingen de „Kindertotenlieder" in troostelooze dorheid aan me voorbij. De uitvoering was dan ook verre van wat zij zijn moet. Het orkest was. in het begin van den avond althans, niet bepaald op dreef, wat ook reeds In het aanvangsnummer. de Egmont- ouverture, gebleken was. en werkte dus van zijn kant weinig mede om ons over het schra le en wrange der partituur heen te helpen. En de heer Heinz Tobi scheen geheel aan de oppervlakte der noten te blijven. Dat een paar hooge tonen hem niet gelukten zij hem. vooral met het oog op de omstandigheid dat de zanger nog pas ongesteld was, gaarne ver geven; over 't geheel was zijn voordracht in zuiver vocaal opzicht zelfs te prijzen. Zijn barvtonstem klonk beschaafd en doorgaans welluidend: maar ik had graag een deel dezer sonoriteit gegeven voor wat meer uit drukkingskracht. Ik wil natuurlijk niet bewe ren dat de heer Tobi ln den geest van Mahlers werk niet zou zijn doorgedrongen, doch ik ge loof niet dat het hem gelukt is het doorleefde en doorvoelde op zijn gehoor over te brengen, en daarop komt het tenslotte toch ln hoofd zaak aan. Zijn vertolking van eigen composities sprak levendiger tot ons dan die der „Kindertoten lieder". Rijke, haast rustelooze chromatiek heerscht Ln „Herbst" en „Einblick"; de dalende harmonieën ln het eerste gedeelte van „Herbst" mogen het stage vallen der bladeren lllustreeren: het tweede gedeelte gaf een mooi gevoelde opleving te hooren. Niet weinig Wagner-invloed is in deze composities te bemerken; het derde: „Der Hirt am Lauter- see" daarentegen slaat een zeer moderne richting in en schijnt me toe later dan de beide andere geschreven te zijn. Een aardig rythmisch motievenspel was hierin waar te nemen, maar de complicaties verwijderen ons wel erg ver van den geest van een volksliedje, dat toch den tekst leverde! Toch schijnt dit werk me toe, belangstelling te verdienen, ook om de kleurrijke orkestreering. De compo nist-zanger werd met bloemen gehuldigd. Wat ik hierboven opmerkte omtrent het Adagio uit de Prometheus-muziek, mocht ook voor het Capriccio espagnol van Rimsky- Korsakow gelden: het stuk van den begaaf den Rus. meester der instrumentatiekunst als weinig anderen, werkte door zich zelf al als een frissche douche. En waar nu midde lerwijl het orkest weer geheel over zijn aan vankelijk' minder goede dispositie was heen- gekomen. werd het slotstuk het meest schit terende nummer van heel den avond, waar mee dan ook eindelijk de geestdrift van het publiek ontketend werd. K. DE JONG. Bets x>an Berkel als Juffrouw Vogei, de eige nares van Toni, in .JStorm in een glas water? van Bruno Frank. DAMMEN. KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM EN OMSTREKEN. De jaarlijksche wedstrijd om het kampioen schap van Haarlem en omstreken zal niet meer door den Dambond voor het district Haarlem georganiseerd worden. Deze bond bestaat namelijk nog wel in naam, doch in werkelijkheid is hij vrijwel opgeheven. Alleen de „Haarlemsche Damclub" en Damclub „Haarlem" zijn nog lid van dezen bond. aan gezien de Castricumsche Damclub en de Be- verwijksche Damclub inmiddels zijn inge deeld bij den Districtsbond Noord-Holland benoorden het IJ. De Haarlemsche clubs zullen nu zelf deze kampioenswedstrijden organiseeren. waar voor door beide vereenigingen een wedstrijd- commissie zal worden samengesteld. CLUB KAMPIOENSCHAPPEN „IIAARL. DAMCLUB". Dinsdagavond werden de wedstrijden om de clubkampioenschappen 1930-1931 der „Haarlemsche Damclub" voortgezet. De uit slagen luiden als volgt: Selectle-afdeellng: J. B. Sluiter Jr. wint van P. G. van Engelen. Hoofdklasse; J. Poppen wint van J. P. van Eijk, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per rerel Stofzuigerhuis MAERTENS BARTELJORISSTRAAT 16 TEL. 10756 PHILIPS' RADIO TOESTELLEN Tweede klasse: F. W. de Pater wint van J. Otter, J. H. Reedijk wint van J. van Steen- wijk W. van Pelt wint van J. Wlelenga. Derde klasse: H. C. Stapper wint van H. W. C. van RhoonH G. J Andrlesson wint van W. J. A. Mat Ia. J. Bom wint van A. Smit» H. C. Souverein wint van W. J. A. Matla. W. v. d. Eijnde wint van Th. Werdler: Th. Wes- selman remise met H. J. Stok; Th. Wessel- man wint van J. Winkel. JAARVERGADERING NED. R.-K DAMBOND De Jaarvergadering van den Nederl. R.-K. Dambond zal Zondag 2 November te Haarlem plaats hebben. LUCHTVAART. Mrs. Bruce''s avontuur. De Engelsche avlatrlee V. Bruce, dit op het oogenblik een solovlucht onderneemt naar Japan.heeft op haar tocht oen zonderling avontuur beleefd aldus de Tel. Na een voorspoedige vlucht verliet zU Bus- hlr. toen zij met hevige zandstormen te kam pen kreeg. Zij trachtte te landen op een plok in de woestijn, die haar ais hard zand voor kwam. doch dit bleek het tegendeel te zijn, zoodat haar toestel over den kop sloeg. In boorlingen van den Baluhi-stam verschenen weldra ten tooneele en bleken aanvankelijk niet met de beste bedoelingen bezield, doch spoedig wist zij hen voor zich te winnen door middel van haar alarmklok en door voor ze te zingen en te dansen. Na eenige nachten in de woestijn vertoefd te hebben, en zich gevoed te hebben met da dels en water, haar door de stamleden gege ven. wist zij het opperhoofd over te halen een boodschapper naar Jask te zenden, een afstand van 40 mijlen. De van hieruit gezon den hulp bestond uit drie Engelschen. met wier hulp de beschadigde machine werd her steld. Toen de zaak eenmaal geheel hersteld was. steeg mevr. Bruce, in gezelschap van een ingenieur van de Imperial Airways, weer op met bestemming naar Irsk. UIT DE STAATSCOURANT. NOTARIAAT. Benoemd ls tot notaris te Haarlem W H. van Arkel, candidaat-notaris te Bloemen- daal. RECHTERLIJKE MACHT. Benoemd Ls tot griffier van het kanton gerecht te Emmen, mr H. W. Nieuwhuis, waarnemend griffier bU dat kantonge recht. RIJKSINKOOPBUREAU. Met 1 November as. ls benoemd tot tijde lijk secretaresse bij de Commissie van Toe zicht op het Rijksinkoopbureau, mej, mr. M. Goedhart. EEN ZEPPELINWERF IN NEDERLAND? CONSTRUCTIEWERKPLAATSEN TE ROTTERDAM. Naar aan het Hbld. van goed IngeUeht6 zijde wordt medegedeeld, worden sedert «eni gen tijd besprekingen gevoerd tusschen Ne- derlandsche en Duitsche vertegenwoordigers van financieele en industrleele kringen over de mogelijke inrichting van een werf voor den bouw van luchtschepen ln ons land. De daartoe op te richten maatschappij zou in zekeren zin beschouwd kunnen wor den ais een dochtermaatschappij van de Zep- pelinwerf te Friedrichshafen. Zij zal naar alle waarschijnlijkheid haar constructie werkplaatsen vestigen te Rotterdam. Volgens onzen zegsman valt te verwachten dat men binnen betrekkelijk korten tijd lot definitieve resultaten zal komen. HOE GROOT IS DE PHILIPS—EMISSIE? Tegenover de verschillende lezingen over de a s emissie van obligaties Philips Gloeilampen welke reeds zijn gepubliceerd, meent de Tel. thans, zonder vrees voor een dementi, de volgende gegevens te kunnen publlceeren; Het bedrag der loenlng wordt vastgesteld op f 30 millioen. waarvan 2 3 ln Nederland en 1 3 In Zwitserland te plaatsen. De obligaties zijn van het 5% type en kun nen tegen aandeden Philips worden gecon verteerd tot een koers van 400 *S. De koers van uitgifte ls nog niet vastgesteld doch zal zeer vermoedelijk tusschen 99?S en 100liggen. Of daarna nog een emissie ln Engeland zal plaats hebben, kan het blad niet te weten. Echter schijnt het wel. dat de plannen daar toe voorloopig althans zijn uitgesteld. Heden: DONDERDAG 23 OCTOBER Groote Kerk: Orgelbespeling 34 uur. Stadsschouwburg: Senta Maria, pantomime danseres, 8 uur. Schouwburg Jansweg: Revue-operette ..O! die Joe!" 8uur. Remonstrantenhuls (Wlllielmlnastraat 22): Ver. v. Spiritisten „Harmonla". séance. 8 uur. Noorderkerk (Velserstraat)Lezing mr. A. de Graaf. 8 15 uur. Palace: „Hallo, hier Hilversum. Holland", en „De Tijger van Berlijn". Variété: The 4 Argos (Sport-act). 815 uur. Luxor Theater: ..De nacht na het verraad" en ..Gek op blondjes". Tooneel: M. Hansen (de man zonder zenuwen). 8 uur. Rembrandt Theater: „Het tiende gebod". Tooneel; Gus Raglus Comp. 7 en 9.15 uur. Haarlemmermeer: Raadsvergade ring, 2 uur nam. VRIJDAG 24 OCTOBER Stadsschouwburg: Optreden van Fakir Ky- sana, 8 uur. Gem. Concertzaal: Christ. Oratorium Ver- eenlglng. „Les Beatitudes", 7.30 uur. Bioscopen; Nieuw programma.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 5