WAT ONZE EERSTE KLASSERS DEDEN OETBALBQNO. OVERZICHT. DE UITSLAGEN. 0 en omstreken: alleen E. D. O. punten beslagEen groote tegen Ajax. V. S. V. vei A. D. O. en R. C. H. geeft aan gemakkelijke overwinnini met 44 de punten. wedstrijd Hermes-D. V. S. kelt in Utrecht tegen Hercules. 14-nederlaag tegen D. W. S. Het is voor de clubs ln Haarlem en om- breken, zoowel Ln de eerste als ln de tweede klaas, gisteren een allesbehalve aangename dag geweest. Van alle eerste-klassers wist al leen E.D.O. een overwinning te behalen en nog wel in een uitwedstrijd tegen Hilversum met 13. Verder behaalden de Stormvogels op eigen veld een 4—4 gelijk spel tegen V.U.C. wat ook een heel mager resultaat ls. Maar onze andere eerste-klassers hebben allemaal verloren. Vooral de nederlaag van R. C. H te- ge£ 15 teleurstellend. ln, van Ajax zou "i5tZe!V ^oor elken stadgenoot ver wacht zijn Maar dat het een smadelijke 6—0 moest worden. !s gewoonweg verbijsterend. Aan de verdediging van HF.C. heeft het waarlijk niet gelegen. Die hield wat te hou den was. Maar wie weet een middel om de voorhoede productief te maken? V S V. heeft zich tegen A D O. in Den Haag vrij goed gehouden, door slechts met den on even goal te verliezen. De abnormaalste uitslag viel ditmaal in Schiedam te noteeren Daar zagen namelijk Hcrmes-D V S. en Z.F.C kans om ieder zes goals te maken, wat intusschen van de Schiedamschc voorhoede een kranige presta tie ls. want het ging hier tegen het onge slagen Z.F.C, Onze tweede-klnrsers hebben ook alle drie verloren. Haarlem heeft in Utrecht welis waar goed gespeeld, maar Hercules deed het blijkbaar toch nog een tikje beter. De van Iiutsmans verwachte doelpunten zijn niet gekomen. Zandvoort. leed tegen het sterke Amster- damsche D.W.S. een normale 1—4 nederlaag. De wedstrijd Bloemendaal—Velox was bij- Derde klasse T* D.J.K.—Assendelft 4—6 DE COMPETITIERESULTATEN eerste klassers van Haarlem legt tegen Hilversum op beide AP.GH.—S.D.W. 3—1 Afdeeling I Eerste Klasse Vierde klasse C. totaal verl. 60 nederlaag van H. F. C. BeverwijkSloterdijk W.M.S.S.C.A. 4—1 7—0 gesp thuis gew. gelijk uit gew. gelijk pnt. vóór tegen gem. met den oneven goal van Z. F. C. Ajax 16-11 14—2 1.67 1 60 Feijenoord een buitengewoon Reserve eerste klasse. 6 5 2 3 2 3 0 0 4 2 2 0 2 2 0 0 10 8 Stormvogels en V.U.C. deelen abnormale uitslag van den Blauw Wit 2Stormvogels 2 Haarlem 2Ajax 2 4—1 4—6 D. F. C. Hermes 6 5 4 3 3 1 1 2 2 2 0 0 1 1 1 1 8 5 9-8 11-12 1 33 1 F. C.66. Haarlem strui- Reserve tweede klasse A: Stormvogels 5 3 1 2 2 0 0 2 4 8-12 0 80 Zandvoort lijdt thuis een D.E.C. 2—Alm. Victrix 2 41 2—5 1—2 H. B. S. 4 1 0 1 3 1 0 2 3 7—7 0 75 en Bloemendaal verliest na V.V.A. 2K.F.C. 2 Blauw Wit 3Spartaan 2 V. U. C. 4 2 1 0 2 0 1 2 3 9-9 0.75 V elox. V.S.V. 2—Ajax 3 W. F. C. 2—H. R. C. 2 1—5 2—3 Excelsior 't God 3 6 2 3 1 1 0 1 1 3 0 0 0 0 2 4 2 3 5—6 6—13 0.67 0 50 na het aankijken niet waard, tenminste wat AFDEELING IL H. F. C. 4 1 0 1 3 0 1 2 2 2-9 0 50 het spel der witten betrof. Dat w'as werkelijk slechts derde klasse. Het eerste kwartier ging Eerste klasse. Tweede Klasse B het nog tamelijk goed, maar gedurende den verderen speeltijd kregen de BI dalers den A.D.O—V.S.V. R. C .HFe ij enoord 10 bal bijna nooit te pakken. Het was telkens 1—2 gelijk gelijk totaal pnt. vóór tegen een Velox-man, die er met het leder van door K.F.C.—Blauw Wit 1—1 gesp. thuis gew. uit gew. verl. gem. ging. t Was hopeloos! IJfs Ls ook al geen mid denvoor gebleken. Als back presteert hij ne HilversumE.D.O. 1—3 D. W. S. 20—8 1.67 gentig procent meer. Gehoopt werd, dat hij Tweede klasse A: 6 3 3 0 3 2 0 1 io in de tweede helft weer op zijn oude plaats Quick—B.M.T. Unitas—D. H. C. 10—0 2—6 Hercules 7 4 4 0 3 1 1 1 11 17-11 1.57 zou spelen, maar hij bleef tot het bittere ein de op de middenvoorplaats. Haarlem 7 4 4 0 3 1 0 2 10 21-12 1 43 Derde klasse A. Schoten—U. V. S. Velox 7 3 3 0 4 2 0 2 10 23-14 1.43 2—3 Spartaan B. F. C. 6 7 3 2 1 0 1 0 3 5 1 2 0 1 3 4 5 5 7-9 11—16 0.83 0.71 Reserve eerste klasse: <J 6 3 2 0 3 0 0 4 4 10-14 0 67 i AFDEELING 1. H. B. S. 2—Excelsior 2 4—2 1 Baarn 6 3 0 3 1 1 3 4 8—15 0 67 Eerste klasse. AFDEELING III. Zandvoort 7 4 1 1 3 0 1 3 4 9—17 0 57 D. F. C.—'t Gooi 3—2 Eerste klasse. Bloemendaal 8 3 0 1 3 1 0 5 3 12-21 0 43 Ajax—H.F-C. 60 EnschedéGo ahead 0—2 Hermes-D.V.SZ.F.C. 66 Z.A.C.Tubantia. 2—2 Stormvogels—V.U.C. 4—4 Tweede klasse A A G.O.V.V.Robur et Velocitas HeraclesWageningen 4—1 4—2 Afdeeling II Eerste Klasse Vitesse—PJ2.C. 0—7 totaal verl. H.R.C.Hollandla 7—1 AFDEELING V. gesp. thuis gew. gelijk uit gew. gelijk pnt. vóór tegen gem. A.F.CW.F.C. 3—2 Eerste klasse N.O.A.D.M.V.V. West FrlsiaD. E. C. 20 4—0 Feijenoord 5 2 2 0 3 2 0 1 8 14-6 1 60 Tweede klasse B Willem IIEindhoven 4—7 Blauw Wit 6 2 2 0 4 2 1 1 9 12—4 1 50 De Valk—L.O.N.GA. 1—2 Sparta 4 2 1 0 2 2 0 1 6 12-5 1 50 HerculesHaarlem 53 B.VV.N.A.C. 3—3 A. D. O. 10-8 1 20 ZandvoortD.W.S. 14 P.S.V.Wiihelmina 2—1 5 4 1 1 0 2 6 BaarnB.F.C. o0 K. F. C. 6 3 1 3 1 1 2 6 13—13 1.— SpartaanV.V.A. 21 AFDEELING IV E. D. O. 5 1 1 0 4 1 0 3 4 8-10 0 80 BloemendaalVelox 13 0.75 Eerste klasse. H. V. V. 4 2 1 1 2 0 0 2 3 5—12 Derde klasse A. Be QuickM.S.C. 2—0 R. C. H. 6 4 1 0 2 j 0 4 4 15—16 0.67 VelocitasLeeuwarden 4—1 0.67 Kinheim—Watergraafsmeer 52 AchillesG.V.A.V. 2—3 Hilversum 6 3 1 0 3 1 0 4 4 6 15 De MeteoorHortus 21 AlcidesVeendam 2—1 V. S. V. 5 3 1 0 2 0 0 4 2 6-12 0.40 R. C. H.-Feijenoord (1-2) Voor een vrijwel uitverkocht huls heeft R.C.H. na een spannenden, ge lij kop gaanden strijd met 21 van Feljenoord verloren. Scheidsrechter Casteleyn floot de volgende elftallen ln het veld: R. C. II.: Kos Krom, Prevost. Geutskens, Ruls, Muller, Hanse, de Geus, Roelfsema, Verkerk, Paape Feijcnoord v. d. Burg, Barendregt, Groenendijk, Duln- liouwer. do Greef, Van Heel, Pa uwe Jr., Pauwe Sr.. Weber. Bul, v. d. Male. De Rotterdammers traopen af en nadat even een aanval op het R.C.H.-doel werd on dernomen volgt een tegenaanval, dien Hanse met een hard schot besluit, dat Van der Male groote moeite geeft. Reeds direct beginnen de Rotterdammers met buitenspel zetten en herhaalde'ljk loopen Roelfsema c.s. daar in. De Racing is het meest in den aanval en door de groote snelheid van opzet zijn die zeer gevaarlijk. Groenendijk mist eens een opgelegde kans voor het R.C.H.-doel. Niet dan met toepassing van de buitenspel- val weten de Rotterdammers zich de Racing van het lijf te houden en als zij zelf een aan val ondernemen loopt Kos naar een bal, dien Geutskens zal spelen; beiden missen en Groenendijk trapt in het verlaten doel. (0—1). Feljenoord komt dan wat meer in den aan val en Kos krijgt eenlg moeilijk werk te doen hij houdt de diverse schoten alle op veilige manier. Ondertusschen is het nu en dan gaan regenen: het veld wordt zeer glad en moeilijk bespeelbaar. Er blijft echter spanning bestaan, omdat door beide partijen hard gewerkt wordt. Tot de rust houden de verdedigingen de over hand. Het begin van de tweede helft is wat saaier dan de eerste. De bal verblijft, hoofdzakelijk in het middenveld: de verdedigingen hebben volkomen de overhand. R.C.H. bepaalt zich hoofdzakelijk tot snelle uitvallen, waarbij Roelfsema soms zeer onhandig doet. Het moet van links komen bij de Racing; vooral Paape is zijn tegenstanders telkens te snel en te handig af. Een mooie scherpe voorzet van hem weet Van der Male slechts onvoldoende in zijn macht te krijgen. De Geus loopt hem den bal uit de handen in het doel. (1—1). Fel wordt nu door beide partijen gestreden om te behouden wat men heeft en het was jammer dat toen bij R.C.H. RuLs moest uit vallen. Hij wordt vervangen door Van de Werve. die linksbinnen gaat spelen. Verkerk gaat midhalf. De tijd verstrijkt al meer en meer en reeds gaat ledereen zich verzoenen met- een gelijk snel. als bij een Rotterdamschen aanval Geutskens geheel onnoodlg den bal speelt in- plaats van Kos gelegenheid te geven te spe len. Deze laatste loopt uit en tergend lang zaam, achtervolgd door Geutskens. rolt de bal in do richting van het verlaten R.C.H.- doel. Wel raakt Geutskens het leer nog aan. doch hij voltrekt daarmede het vonnis van R.C.H. Feljenoord leidt met 1—2. Er zijn dan nog negen minuten te spelen. Krom gaat naar voren; geheel R.C.H. valt aan en werkelijk, ln de laatste minuut maakt Van der Male oen groote fout. Hij trapt over den bal heen uit een schot van Geutskens doch heeft het geluk dat dit geen doelpunt oplevert aan R.C.H., want de bal gaat langs het doel. Met een 1—2 overwinning voor Feijenoord Jweckt dan hot einde aan. Stormvogels-V. U. C. (4-4) Stormvogels is er in geslaagd zich ten tweeden male door de V. U. C.'ers een 3—0- voorsprong te laten ontnemen. Den eersten keer geschiedde dit door toedoen van Van Gelder, die drie corners in' doelpunten wist om te zetten, dank zij de krachVge medewer king van een flinken storm. Thans was het in hoofdzaak Knijff, die er voor zorgde, dat V. U. C. één puntje mee naar Den Haag nam. De elftallen waren als volgt: V. U. C.: Van der Glas. Van der Zalm, Lelyveld Sr., Mol de Wildt, Lelyveld Jr. v. Gelder, Papenhoven, Dili, Knijff, Hakman Stormvogels: Boekelaar. Muller, Tol, Plokker, v. d. Steen, v. d. Velde. Groeneveld, Effern, Koster, Pronk, De Waard Met den wind in den rug is Stormvogels direct in den aanval. De Haagsche backs houden echter dapper stand, al had een schot van Tol bijna succes gebracht. Dan is het de beurt van de Hagenaars. Hun aanval houdt het spel goed open. Beur- teVngs brengen Van Gelder en Hakman het doel in gevaar, doch steeds is er een Storm vogels-been, dat scoren voorkomt. Plotseling doet Stormvogels een uitval. Via Van der Steen komt de bal bij Tol. Deze geeft op zijn beurt het leder aan Muller, waarna een onderdeel van een seconde later het V. U. C.-net in hevige beweging komt (10) Stormvogels komt terug. Een mooien kop bal van Tol werkt Van der Zalm ook al met het hoofd over de lat. Weer even later rent Tol alleen op Van der Glas af. Deze loont resoluut uit en weet op mooie wijze een doel punt te voorkomen. Uitgezonderd een paar V. U. C.-aanvallen blijft Stormvogels in de meerderheid. Het }.s vooral de IJmuider rechterwlng, die leven in de brouwerij brengt. Door haar toedoen krijgt eerst Boekelaar een mooie kans, wel ke benut wordt (20) en direct hierna loopt Tol een throughpass van Plokker ln het net (3—0). V. U. C. geeft zich nog lang niet gewon nen. Nauwelijk staat het 3—0, of Pronk ver andert een ver schot van v. cl. Zalm van richting en het is 31, En vóór we twee mi nuten verder zijn heeft Knijff De Waard ten tweeden male gepaseerd (32). Het gaat nu weer spannen. Zou V. U. C. nog gelijk maken? Dill probeert het met een ver schot, dat De Waard genoeg in moei lijkheden brengt. V. U. C. komt terug. Van Gelder mag een vrijen trap nemen, doet cVt naar behooren en Knijff geeft weer De Waard geen kans (3—3>. Dit is Stormvogels toch te bar. Verwoed valt ze aan en in de laatste halve minuut, nadat het V. U. C.-docl al eenige malen ter nauwernood ontsnapt is, weet Muller den stand op 43 te brengen. Onmiddellijk na de hervatting wordt weer vol vuur begonnen. Belde verdedigingen krijgen het uiterst zwaar te verantwoorden; die van Stormvogels het zwaarst Koster c.s. staan raar te schutteren en het verwondert dan ook niets, als Knijff gelijk maakt (44> Van den aftrap af neemt Stormvogels den bal mee. Van der Glas loopt u,'.t, mist, Tol knalt in, net tegen v. d. Zalm. V.U.C.*s aanvallen zijn heel gevaarlijk. Keer op keer wordt de Stormvogels-defensie ge passeerd. De Waard stopt mooi twee keihar de scho* m; hij is de eenige verdediger, die op dreef .3. Het spel wordt er niet zachtzinniger op en dan worden spoedig Van Gelder en Groeneveld uit het veld gestuurd. Er js thans weinig meer te genieten. Een ieder is dan ook blij, als het eindsignaal klinkt^ Ajax-H. F. C. (6-0) De wedstrijd in de Meer is op een volko men débacle voor H.F.C. uitgeloopen. Over alle linies, behalve de keeper, was Ajax beter zoodat de. groote overwinning ab soluut niet geflatteerd is. Onder leiding van scheidsrechter Aerts stellen de volgende elftallen zich op: Ajax: Bonneveld, Diepenbeek, v. Kol. Anderiessen Sr., Anderiessen JJr., Martens, Hamel, Strijbosch, Vogel, Mulders, Ten Have. H. F. C.: Chapon, Hagenaar, de Ruyter, v. Riemsdijk, Reydon, Lamp, v. d. Lee, P. Jongeneel, v. Baasbank, Wamsteker, v. d. Meulen, Bij Ajax ontbreekt dus Van Reenen, terwijl bij H.F.C. Lamp door het ontbreken van R. Jongeneel weer zijn oude halfplaats inneemt, Hagenaar is linksbinnen en de jeugdige Cha pon linksbuiten. In het begin lijkt het er niet op, dat het een groote overwinning voor Ajax zal wor den, de partijen gaan volkomen tegen elkaar op. Beide partijen weten, ondanks het zeer zware veld. eenige goede aanvallen op te zetten, waarbij vooral bij H.F.C. Reydon weer opvalt. Zijn uitstekende voorzetten worden echter niet benut. Langzamerhand nemen de gastheeren het spel in handen; het blijkt dat de H.F.C.- voorhoede de eerste twintig minuten boven haar kracht gespeeld heeft, want de Ajax- verdediging is haar nu geheel de baas. De Ajaxieder. combineeren dat het een lust is; toch duurt het nog een half uur na het begin voordat Mulders er in slaagt, uit een voorzet van Hamel den bal ln het doel te loo pen. (1OU Na dit doelpunt valt Hamel spoedig uit; hij wordt vervangen door Volkers, die rechts binnen gaat spelen, Strijbosch verhuist- nu naar de linksbinnen-. Ten Have naar de rechtsbuiten- en Mulders naar de linksbui tenplaats. Dit blijkt absoluut geen verzwak king, want weldra maakt Volkers uit een al- gemeenen aanval het tweede doelpunt. (20) Tot de rust houdt ze echter stand, zoodat deze met 20 in het voordeel der gastheeren intreedt. Na de rust is Van Baasbank door Smit vervangen. De strijd speelt zich nu voornamelijk op de H.F.C.-helft, de Ajax-halflinie steunt prach tig en de buitenspelers krijgen dan ook kan sen genoeg om hun talenten te toonen. Na goed samenspel scoort Vogel dan ten derden male. Gelukkig voor H.F.C. is Van der Meulen in uitstekenden vorm; hij houdt wat er te hou den valt, doch weldra moet hij voor een mooi schot van Strijbosch zwichten. (40). Het spel der Ajaxieden sluit als een bus; keurig worden de aanvallen opgebouwd; Van Kol geeft een klein tikje naar Martens, deze aan Anderiessen Jr.. die er voor zorgt, dat óf de buitenspelers rustig voor kunnen zetten óf het binnentrio een kans tot schieten geeft, die ze dankbaar aanvaarden. Na eenigen tijd maakt Smit heel ongeluk kig hands in het penalty-gebied. Van Kol passeert met een hard schot zijn trouwen medeverdediger van het Nederlandsch elftal. (>_0U In deze periode krijgt H.F.C. nog een vrijen trap wegens te lang wandelen met den bal door Bonneveld, doch ook dit levert niets op. Nog vindt Ajax het niet genoeg, Volkers geeft een heel mooien voorzet aan Ten Have, deze zet- afgemeten voor en Vogel knalt den bal in eens in het net, waarna spoedig het einde gefloten wordt. 1 Hilversum-E. D. 0. (1-3) Eindelijk is het aan E.D.O. weer eens ge lukt om twee kostbare punten te veroveren. Het vertoonde spel was evenwel van veel minder gehalte dan dat van de vorige week tegen Sparta. Hiertegenover staat dat Hil versum nog slechter speelde, zoodat dé over winning voor E.D.O. dan ook volkomen ver diend was. De Haarlemsche backs waren voor him taak berekend, terwijl de E.D.O.-doelman weer uitstekend zijn doel heeft verdedigd. Hilversum viel geweldig tegen; we hadden wel gedacht dat zij meer tegenstand had ge boden, vooral toen ED.O. het eenigen tijd wat al te kalm opnam. De leiding was in handen van den heer Van Tessel voor ons een onbekende. De volgende elftallen komen tegenover elkaar: Hilversum: Bottenberg. Th. Huizinga, Looysen, Bitter, F. Huizinga, Oudenaller, Fokking, v. Polen, v. Gelder, Gohring v. d. Hooft. E. D. O.: Oome, Perukel Jr., Schumacher, Koppen, Koene. Perukel Sr., Dinkla, J. Steffens, Boeree, Zoet, De Waard. Van den aftrap af laat het zich aanzien, dat de Haarlemmers dezen keer eens niet van plan zijn, om wederom de overwinning aan de tegenpartij te laten. Onmiddellijk zitten zij voor het Hilversum-doel. Dinkla lost het eer ste schot dat Bottenberg stopt. Weer is de E.D.O.-voorhoede in actie, Peru kel Jr., geeft goed door aan den naar bin- nengeloopen Oome, die keurig het eerste doelpunt scoort. (01). De Hilversum-aanvallen hebben weinig te beteekenen. F. Huizinga probeert het met eenige verre schoten, waarmee De Waard wel raad weet. Het E.D.O.-o ver wicht levert vooreerst nog niets op, daar het spel te doorzichtig is en de Hilversum-achterhoede steeds ingrijpen kan. Dinkla stuwt zijn voorhoede steeds op, waardoor E.D.O. telkens kan aanvallen. Ondanks het weinige goede van den Hil- versum-aanval komen er toch nog enkele ge vaarlijke aanvallen bij den E.D.O.-goal, maar de backs zijn uitstekend op dreef, en wat in den doelmond komt, verwerkt De Waard uitstekend. Dan zijn de roodzwarten weer in den aan val. Koppen geeft goed door aan Koene, de laatste loopt een weinig naar binnen en met een goed schot brengt hij den stand op 02. Als dan Perukel Jr., weer scoort, fluit ge lijktijdig de scheidsrechter voor rust, zoodat deze goal niet wordt geteid. Met een 02- voorsprong voor ED.O. wordt van doel ver wisseld. In de tweede helft blijft het spel eenigen tijd in het middenveld. Bitter en Van Gelder hebben van plaats verwisseld. Hoewel JJD.O. te slap speelt, heeft de Hilversum-aanvai wei nig te beteekenen. Dan geeft de scheidsrech ter tegen E.D.O. ean strafschop. Hij bemerkte evenwel dat hij zich vergist had. Als De Waard keurig een voorzet heeft onder schept, gaat de E.D.O.-voorhoede weer ten aanval. Een voorzet van Koene schiet Perukel Jr., hard in; de keeper houdt den bal keurig, maar kan niet wegwerken. Perukel Jr., brengt den stand op 03 Dat krijgt E.D.O. een penalty te nemen, maar Bottenberg weet het schot van Dinkla te keeren. Intusschen is F. Huizinga in de voorhoede gaan spelen. Hij weet met een goed schot den achterstand te verkleinen (13). Spoedig hierop is het tijd. A.D.0.-V.S.V. (1-0) Onder scheidsrechter Breedihof, die uit stekend leidde, stellen de volgende elftallen zich ten aanschouwe van vele duizenden op. A.D.O.: Quax, van Es, de Groot, van Maren, Ramaker, Breitner, v. d. Meer, van Osch, W. Tap, G. Tap, van Soldt. V.S.V. Leyenaar, de Koning, Wey, Meyer, Koning, Heyerman, Alfrink. v. d. Pieterman, A. v. d. Griendt, W. v. d. Griendt, v. d. Wint. v. d. Pieterman wint den toss. Direct gaat AD-O. er met den bal vandoor, maar W. Tap faalt vlak voor v. d. Wint. Een hoekschop op het doel van V.S.V. levert een aanval van de gasten op, door opbrengen van Leyenaar. Een nieuwe aanval van V.S.V. eindigt met een goed schot van Heyerman. Het leer gaat echter over de lat. W. Tap krijgt eenige goede kansen, maar zijn schot gaat langs den doelmond. Na mooi samenspel van den rechtervleugel van A.D.O. komt het leer voor het doel van V.S.V. Een schot van Tap wordt door v. d. Wint op gevangen. Bij het wegwerken komt hij te vallen. De gebroeders v. d. Griendt redden echter de situatie. Het doel van V.S.V. staat eenigen tijd onder hoogdruk, maar het schie ten der Hagenaars is slecht. Alfrink beleeft dan een drukke periode. In welke hij het spel goed verplaatst, v. d. Wint krijgt volop werk, maar hij laat, voorloopig althans niets door. Eindelijk gaat ook V.S.V. weer eens naar voren. v. d. Pieterman schiet, maar Quax redt de situatie door ver uit te loopen. Als er een goed half uur is gespeeld komt de bal door goed samenspel van de thuisclub weer vóór v. d. Wint, maar hij blijkt onvermurw baar. A.D.O. is het meest in den aanval, maar V.S.V. weet het spel steeds te onderbreken. Tegen de rust onderneemt V.S.V. een goeden aanval, maar ook aan dezen kant wordt er slecht geschoten. Een seconde voor rust moet v. d. Wint nog eens zijn talenten toonen. De wijze waarop hij dit doet bezorgt hem een applausje. Rust komt zonder dat er gedoel punt is. In de tweede helft heeft V.S.V. het voor deel van den vrij sterken wind. De bal is spoedig vóór het doel der gasten, v. d. Wint laat hom vallen en reeds denken we A.D.O. te zien doelpunten maar op het nippertje brengt de achterhoede redding. Het blijkt, dat A.D.O. z'n opstelling heeft gewijzigd. W. Tap speelt nu linksbuiten, waardoor de aan vallen van A.D.O. nu gevaarlijker zijn. maar het geluk is niet aan den Haagschen kant. Koning laat een goede kans voorbijgaan, door den bal te lang bij zich te houden. Er komt spanning Een ,.kei" van W. Tap gaat rakelings langs den staander. Het spel gaat van doel tot doel. Een schitterend schot van de Koning werkt Quax tot een hoek schop. Als de bal wordt Ingeschoten denkt de Haagsche verdediging dat hij achter komt, Nekkie springt er echter op, maar hij schiet naast. Een aanval van A.D.O. Het leer komt bij G. Tap, die v. d. Wint uit het doel laat komen. Een kalm schot en v. d. Wint is ge passeerd. (10). V.S.V. zwoegt hard om een tegenpuntje en in deze periode is rood-wit troef, maar van Es en de Groot staan op een solide wijze te verdedigen, v. d. Pieterman brengt den bal steeds naar voren en lost zelfs eenige goede schoten, maar ondanks alle*?. ondank? dat de voorhoede vele keeren goed samenspelend ten aanval trekt, wil het niet lukken. De laatste seconde beleeft het doel van V.S.V. nog eenige gevaarlijke momenten, maar het eindsignaal brengt opluchting.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10