TWEEDE KLASSE. KAARL. VOETBALBOND. BERDE KLASSE. DE OVERIGE EERSTE KLASSERS Reserve le klasse. BloemendaalVelox (13) Het begin van den strijd tegen deze geel zwarte Utrechtenaren was alleszins bemoe digend voor de Bloemendalers. Nauwelijks was afgetrapt of Kammeijer gaf een afgemeten voorzet; IJfs, die voor deze gelegenheid tot mid voor was gepromo veerd, kreeg den bal voor zijn voet en maakte geen fout. Zoo leidde Bloemendaal dus reeds na drie minuten spelen (l0). Hiermede bleek echter niet alleen IJfs, doch heel de Bloemendaalsche aanval zijn kruit te hebben verschoten. Van dat moment af kwam Velox in den aanval. De Utrechtenaren demonstreerden in het veld een uitstekend sluitend spel. Zij schoten daarbij veel. doch verbazend slecht, zoodat Lever in het Bloe mendaalsche doel ondanks het overwicht der gasten maar zelden in actie kwam. Na een kwartier spelen werd de bal door den Utrechtschen linksbuiten hard tegen Bakkers voet geschoten om vervolgens even hard in het witte doel te verdwijnen (11), Het aspect van den strijd veranderde hier na niet. Velox bleef sterker en bleef veel en onzuiver schieten. Toch veroverden de gasten de leiding. Bij een ver schot op het Bloemen- daal-doel stompte Lever het leder voor de voeten van den uitstekend spelenden Utrechtschen linksbinnen, die ineens hard inschoot en met succes (12) Veel bijzonders gebeurde er verder voor de rust niet. Met ongewijzigden stand werd ge draaid. Gedurende het tweede gedeelte beant woordde de vertooning ook al niet aan de verwachtingen. De Bloemendalers hadden de opstelling gewijzigd. Beijk Jr. was nd. op Immer's plaats in de voorhoede gaan spelen. Dit had echter slechts tot gevolg dat de mid- halfplaats minder en de linksbinnen plaats niet beter werd bezet. Wel slaagden de witten er in, het spel geruimen tijd op de Utrecht- sche helft te houden, doch de aanvallen hadden zóó weinig om het lijf. dat eigenlijk niemand er eenig succes van verwachtte. Ook bij Velox vlotte het niet erg in de voorhoede. Sunter en Bakker wisten steeds opluchting te brengen, zoodat door het ge brek van goede schoten aan beide kanten de strijd voor de toeschouwers ook al niet be paald aantrekkelijk was. Geruimen tijd bleef de stand ongewijzigd. In de Bloemendaalsche harten vonkte bij eiken aanval der witten nog steeds een sprankje hoop, doch dit werd uitgedoofd toen de rechtsbinnen der gasten tegen het einde van grooten afstand een bijzonder fraai schot loste, dat het Bloemendaalsche doel trof (1—3). Natuurlijk stond Velox ln de resfceerende minuten dezen voorsprong niet meer af. Een krachtdadige poging der witten om den achterstand te verkleinen mislukte en een verdiende nederlaag werd alzoo het deel der Bloemendalers, voor wie de positie op de ranglijst meer en meer precair wordt. De opstelling met IJfs in de voorhoede heeft niet voldaan. De Bloemendaalbestuur- ders staan met betrekking tot de samenstel ling van het eerste elftal wel voor een moei lijke taak, waarbij de bezetting der midvoor- plaats wel het grootste probleem is. Toch wil het er bij ons nog steeds niet in, dat. de witte ploeg niet tot iets beters in staat is, doch het heeft er soms den schijn van, dat vele spelers zich reeds bij voorbaat met een nederlaag verzoenen. Een tactische fout was het b.v. dat na het doelpunt der witten De Bock herhaaldelijk in de verdediging was te vinden, waar hij ongetwijfeld goed werk deed, doch het geheel kwam dit natuurlijk niet ten goede. De linksbuiten Kuiper bracht er al heel weinig van terecht. Zijn voorzetten werden alle langs den grond gegeven, zoodat de bal telkens gemakkelijk onderschept kon worden. Van dien kant kwam het leder slechts zelden bij het doel. De opstelling der witten luidde als volgt: Lever, Sunter, Bakker, SchuyU, H. Beijk. P. Parson, Kammeijer, Ch. de Bock, IJfs, Im mer, Kuiper, ZandvoortD. W. S. (14) Zoo goed als Zandvoort tegen Hercules speelde, zoo slecht ging het Zondag tegen D. W. S. De laatste is een forsch, maar volko men fair spelend elftal, dat door goede technische en tactische hoedanigheden in staat zal zijn om nog vele tegenstanders te doen struikelen. Daarbij komt nog dat zij vergezeld werd door een groot aantal aan hangers, die door hun aanmoedigingen de spelers tot bijna ongeëvenaard enthousias me brachten. Zandvoort verscheen zonder Keesman in de volgende opstelling: Van der Mey, Water, Keur, Van der Werff, p. Schaar. A Moo'.cnaar, Schut, Rinkel, Koper, J. Paap, G. Paap. Om wat meer gang ln de voorhoede te brengen, was de doorzetter J. Paap er in op genomen. maar het moet zeer betwijfeld worden, of hier nu wel de oplossing gevon den is. Een feit is, dat Scheffer de laatste w-eken wel heeft teleurgesteld. zoodat vervan ging alleszins gerechtvaardigd is. Dadelijk na den aftrap was D. W. S. ster ker. Haar voorhoede bestaat uit vijf goede voetballers, stuk voor stuk groot en forsch en in staat om op het juiste moment flinke schoten te lossen, zoodat de Zandvoort-ver- dediging het al dadelijk hard te verantwoor den kreeg. Daar de Zandvoort-backs eigen aardig stonden te schutteren, konden doel punten niet uitblijven. Gelukkig van de ve teraan Van der Mey weer heel goed op dreef, zoodat W. W. S. pas na een kwartier de lei ding nam door een keihard schot van den linksbinnen (0—1), Schoten—U. V. S. (2—3) Na een slecht gespeelden wedstrijd heeft U.V.S. zeer gelukkig beslag weten te leggen op beide punten. Vooral de Schoten-keeper had geen gelukkigen dag; hij zag zich drie maal gepasseerd- Ook het weer werkte niet erg mee, hoewel het veld uitstekend bespeel baar was. Schoten heeft het nadeel van den wind, maar dat belet haar niet. om direct eenige aanvallen te ondernemen. Uit een hiervan krijgt Oorthuis een kans. maar hij weet deze niet te benutten. Dan redt Steenbergen een zeker schijnend doelpunt. Bij een goeden aanval van Schoten, maakt Hetem den bal vrij en met een goed schot geeft hij Schoten de leiding. (10). U.V.S. valt eenige malen goed aan, maar deze worden door buitenspel onschadelijk gemaakt. Een schot op het Schoten-doel be- Nu ondernam Zandvoort een reeks aan vallen, maar beide backs en speciaal de mid- denhaif Huisman hadden niet zoo heel veel moeite met de aanvallen, die zonder eenig verband werden opgezet. Vooral ook omdat de jonge Koper er blijkbaar niet veel zin in had, bleven gevaarlijke momenten voor het Amsterdamsche doel uiterst spaarzaam. Uit een algemeenen aanval vergrootte D. W. S. den voorsprong, doordat de middenvoor van korten afstand onhoudbaar inschoot (0—2). Eindelijk werden de aanvallen van de geel- blauwen gevaarlijk, maar zoowel Koper als Rinkel misten onbegrijpelijk eenige kansen. Toen Schut ongeoorloofd werd aangevallen, nam hij origineel wraak door met een flink schot uit den toegestanen vrijen trap te scoren (12). Met dezen stand kwam de rust. Zandvoort begon de tweede helft met wind mee vol goeden moed. Maar nu bleek pas duidelijk de groote kracht der Amsterdam sche tweede-klassers. zoodat Zandvoort wei nig kon uitrichten. D. W. S. was bijna voort durend sterker. Zandvoort speelde steeds on zekerder verder en toen ook de stemming verslechterde, was de nederlaag onvermij- lijk. Het is aan het werkelijk voortreffelijke keepen van Van der Mey te danken, dat D. W. S. den stand niet hooger dan tot l4 op voerde. De laatste minuten gooide Zandvoort het elftal geheel door elkaar; Koper verhuisde via de spilplaats naar de backlinie, terwijl we Schaap op de middenvoorplaats nog eenige nuttige dingen zagen doen. Kort voor het einde verliet Water het veld met een waarschijnlijk onbeduidende bles sure. Rest nog te vermelden dat één der beide doelpunten van D. W. S. na do rust uit een strafschop werd gescoord, aan D. W. S. toege kend wegens gevaarlijk spel van Keur. HerculesHaarlem (53) Na de groote overwinning op Velox de vo rige week. bestond er in Utrecht voor boven- genoemden wedstrijd buitengewoon veel be langstelling. Als men den uitslag ziet zou men geneigd zijn te zeggen, dat Haarlem zwakker is geweest, maar niets in minder waar. Er waren helaas zwakke oogenblikken in de Haarlem-verdediging, waarin Tiggel- man ditmaal niet mee konde weinige kan sen, die Hercules kreeg, bleven niet onge bruikt. Dit was juist in tegenstelling met de aanvallen aan den anderen'kant. Daar werd het spel in hoofdzaak gespeeld en daar was keeper Balt, die uitstekend zijn doel verde digde, een groot struikelblok. Hercules heeft gezwoegd, voornamelijk de achterhoede. In de Haarlem-verdediging wist alleen van Daalen er den gang in te houden. De mid denlinie was niet sterk en de voorhoede niet erg gelukkig. Haarlem verschijnt in de volgende opstel ling: De Vries, W. van Daalen, Tiggelman, Van der Valk. P. van Daalen, Vreeken. Iseger, Verwaal, Huismans, Oldenburg. R. Kammeijer. Hercules trapt af met het voordeel van den wind en onderneemt onmiddellijk eenige pit tige aanvallen, die door de Haarlem-verde diging worden afgeslagen. Hoewel Hercules het beste van het spel heeft, is het toch Haarlem, die de leiding neemt als na tien minuten spelen Oldenburg langs Balt schiet. (0—1). Haarlem heeft weinig plezier van dezen voorsprong, want als bij een uitval van Her cules Buitenweg naar De Zeeuw speelt, weet deze gelijk te maken. (11). De roodbroeken komen er dan meer in en hoewel de uitvallen van Hercules niet onge vaarlijk zijn, komt Haarlem in de meerder heid. Iseger schiet, als hij alleen voor Balt staat, tegen hem aan, wat Verwaal hierna nogmaals doet. Een goed schot van Huismans belandt tegen de bovenlat, terwijl bij een volgenden uit val van Hercules Tiggelman mist; de rechts binnen komt alleen voor De Vries en maakt geen fout. (21). Haarlem blijft hierna aanvallend, maar doelpunten blijven uit. Als D Buitenweg er weer van door gaat. maakt hij er 31 van, met welken stand rust komt. Met windvoordeel is Haarlem na de rust onmiddellijk in de meerderheid en het doel van Hercules is doorloopend in gevaar. Kee per Balt weert zich uitstekend. Op uitne mende wijze weet hij steeds zijn doel voor een doorboring te vrijwaren. Oldenburg weet tenslotte met een kopbal Balt te passeeren. (32). De spanning stijgt- dan opnieuw. Haarlem blijft in de meerderheid, maar als door een wonder ontsnapt het doel van Hercules aan een doorboring. Natuurlijk blijft in deze periode de Her cules-voorhoede niet werkeloos: vooral de rechtervleugel weert zich geducht; hierbij komt dat Tiggelman en Vreeken herhaalde lijk gepasseerd worden, zoodat W. van Daa len er steeds aan te pas moet. komen. Als D. Buitenweg weer de verdediging ach ter zich laat en goed voorzet, maakt De Zeeuw er 42 van. Nog blijft Haarlem enthousiast doorspelen, maar niets lukt: telkens weet de Hercules- verdediging redding te brengen. Toch maakt Verwaal den derden goal voor Haarlem '43). Nu stijgt de spanning ten top. Haarlem blijft in de meerderheid, maar als dicht bij het einde De Vries een bal laat vallen en W. Buitenweg den stand op 53 brengt, is Haar lem verloren. Kammeijer schiet nog eens te gen den paal. waarna de bal langs het doel rolt en weggewerkt wordt. Gescoord wordt niet meer en Hercules wint tenslotte met 5—3. oordeelt Dekker verkeerd en de gelijkmaker ligt in het net. (1—1). Hiermede is het rusten. In de tweede helft pakt Schoten flink aan, maar toch zien wij niet, wat we den laatsten tijd gewend zijn. Het is Oorthuis, die niet een fraai schot aan Schoten opnieuw de leiding geeft. (2—1). Dit geeft moed. maar dan volgt weer een fout van den Schoten-dcelman en het is weer gelijk. (22). We zien verder geen fraaien. maar we! een spannenden wedstrijd. Wederom wordt Dek ker gepasseerd met een houdbaren bal. (2—3). Dit werkt zeer ongunstig op het elftal. U.V.S. weet door met alle macht te verdedi gen verder scoren te voorkomen en als het einde daar is, heeft Schoten een ongeluk kige nederlaag te pakken. KinkeimWatergraafsmeer (52) Kinheim Is voUedig. Watergraafsmeer heeft twee invallers. Hoewel uiterst glad. is het veld wei bespeelbaar. Watergraafsmeer boekt het eerste succes als na eenig weifelen in de achterhoede der thuisclub de mid voor der gasten den doelman der kinheimers passeert (0—1). Kinhelm komt opzetten, maar het succes Ls negatief, want spoedig weten de gasten wederom te doelpunten. (02). De verdediging van Watergraafsmeer doet goed werk. Eerst twaalf minuten vóór de rust heeft Kinheim eindelijk succes als Groe ne veld in moeilijke positie via den paal in schiet. (1—2). Rust- Na de rust is Kinheim overwegend sterker. Het duurt niet lang of F. Michei maakt ge lijk en even later 32. Nadat, kort op elkaar twee doelpunten we gens buitenspel geannuleerd zijn. brengt F. Michel den stand op 4—2. A. Michel zorgt voor nummer 5, waarna spoedig het einde komt- en tevens een sprekende overwinning. Scheidsrechter Hendriks leidde uitstekend. D. F. C.'t Gooi (3—2) De Dordtenaren geven een snel spel te zien en zijn spoedig in de meerderheid. Wepster opent de score. Na een verwoeden aanval van het Gooi is de stand weder in evenwicht. Dragt geeft voor rust D.F.C. opnieuw de lei ding. Na de hervatting maakt- Piantoni het der de punt uit een penalty. Even voor het einde maken de Hilversummers hun tweeden goal. K. F. C—Blauw Wit (1—1) Blauw-Wit, dat met twee invallers in het veld verschijnt, is het eerst in den aanval. Een geforceerde corner heeft geen resultaat. De strijd gaat langzamerhand gelijk op, tot dat plotseling geheel onverwacht de Amster dammers de leiding nemen, als Homborg het leder inkopt uit een corner, door Geritse ge nomen. Hierna komt de rust. Ook na rust is Blauw-Wit sterker, ondanks gevaarlijke tegenaanvallen van K.F.C. Vijf minuten voor het einde maakt Oudshoorn gelijk. (11). Hermes-D. V. S Z. F. C (6—6) De regen heeft het veld niet veel goeds ge daan. Voor de rust makèn beide partijen een groot aantal doelpunten. Z.F.C. begint, waar na de Schiedammers den stand weer ln even wicht brengen. Van Es geeft zijn club opnieuw de leiding, die maar van korten duur is als Hoogmoed gelijk maakt. Deze laatste geeft na een poosje aan Z.F.C. de leiding, maar spoedig daarop maakt Bos gelijk. Van Ka 1deren scoort dan ten vierden male voor Z.F.C., waarmede de rust ingaat. Na de hervatting is Den Hoed door Boon vervangen. Van der Tuin maakt den gelijk maker. Maar ook nu duurt het niet lang, want v. d. Griendt is er als de kippen bij en het is 54. Door missen van de Bruin krijgt van Kalderen een fraaie kans om gelijk te maken, welke kans hij op het juiste moment weet te benutten. Als ieder denkt dat er geen verandering meer komt nemen de Zaankanters weer de leiding. Een minuut vóór het einde wordt voor de laatste maal gescoord, waardoor de stand wederom gelijk is, waarmede een ein de komt aan dezen doelpunten-rij ken wed strijd. Haarlem 2Ajax 2 (46) De Haarlem-reserves hebben het niet tegen de geroutineerde Ajax-dito kunnen bolwer ken. Het merkwaardige feit deed zich voor, dat een half uur vóór tijd Haarlem met 4—1 vóór stond. Toen kwamen Addicks es. echter overweldigend opzetten met als resultaat bovenstaande uitslag. De opstellingen waren als volgt: Haarlem 2: W. Moolenaars, Boot, A. Moolenaars, De Vos, Dil, Levy, Klipp, Bieshaar, Breeuwer, Van Polanen, Onkenhout. Ajax 2: Twelker, Addicks, Blomvliet, Heins, Jurriaans, Doon, De bols, Hangard, Windt, Van Os. Landsaat. Haarlem trapt af, doch de eerste aanvallen zijn voor Ajax. Haarlem komt er echter weldra beter in, en het gelukt Breeuwer na een mis verstand in de rood-witte achterhoede, de score niet een mooi schot te openen (10). De Ajax-aanvallen worden voorloopig door de Haarlem-achterhoede afgeslagen. Dan lost Breeuwer een hard schot, dat de keeper val lende weet te stoppen; de scheidsrechter meent echter, dat de bal de lijn gepasseerd heeft en geeft goal (20). Dan wordt Ajax sterker en Addicks maakt er met een mooien kopbal 21 van. Harde schoten van Van Polanen en Klipp hebben geen succes. Een Haarlem-goal, ge scoord door Bieshar, wordt wegens hands afgekeurd. Even later herhaalt Bieshaar dit, met dat verschil dat er nu geen hands ge maakt wordt (31). Nadat Klipp tegen de lat geschoten heeft, is het rust. In de tweede helft lost Blomvliet een hard schot, dat W. Moolenaars met. moeite stopt. Aan den anderen kant lost Breeuwer van tamelijk veraf een hard schot, dat doel treft (4—1). Nu is het met. Haarlem's overwicht gedaan en Ajax wordt steeds gevaarlijker. Doon scoort uit een doelworsteling (42). Kort hierop maakt Addicks er 43 van. waarna Jurriaans de partijen op gelijken voet brengt (44). Ten slotte brengt Addicks met twee mooie doelpunten zijn elftal in veiligheid (46). Ajax 2 boekt dus een onverwachte, maar wei verdiende overwinning. Haarl. Voetbalbond. De Uitslagen. (I A: H.F.C. ni—Damiaten 3—4 E.H.S.—Spaarnevogels uitgesteld Bennebroek—D.I.O. uitgesteld Haarlem III—Kennemers II Stormvogels 3Schoten 2 25 I B: Bloemendaal 2I V.O. 24 Kinheim 2-Haarlem 4 uitgesteld R.C.H. 5Ripperda 6—0 n A: Swastika—H.F.C. 4 uitgesteld I.V.O. 2—Hillegom 2 1—5 E.D.O. 4V.S.V. 3 uitgesteld Zeemeeuwen 2Haarlem 3A 51 n b. D.S.K.R.C.H. 6 uitgesteld D-I.O. 2—Bloemendaal 4 7—3 V.s.V. 4—Schoten 2A 1—0 n C: W.H.—Bloemendaal 3 uitgesteld SpaarnestadZeemeeuwen 3 uitgesteld Zandvoort 3—R.C.H. 7 12 Schoten 3Hillinen 2 32 H D: E.D.O. 5—D-O.A. uitgesteld Haarlem 5—Zandvoort 2 uitgesteld Zeemeeuwen 4T.H.B. 2 33 HI A: T.H.B. 3—Bloemendaal 5 uitgesteld Zeemeeuwen 5Zandvoort 4 14 V.O.G. 2— Ripperda 3 uitgesteld ni B: Kinhelm 4—T.H.B. 4 uitgesteld ni D: Damiaten 2—D.S.K. 2 3—3 ED.O. 7Spaarndam 2 uitgesteld III E: E.D.O. 6Beverwijk 5 uitgesteld D.I.O. 3—Schoten 4 4—2 Zwaluwen 2—Swastika 2 uitgesteld Kennemers VKinheim III 15 III F. Spaarnevogels 2D W.O. 2 3—1 H.G.W.—Halfweg 2 5—2 H.G.W.—Halfweg II 5—2 in G: HJF.C. 5—D.S.K. 3 uitgesteld Stormvogels 5—Zwaluwen I 17 R.C.H. 8— Kennemers 4 70 in H: Zandvoort 5E.H.S. 2 17 JUNIORES: Afd. A: R.C.H. a —Haarlem a 44 Afd. B.: V.V.BE.D.O. b uitgesteld Bloemendaal b—T.H B. a 5—0 ADSP IR ANTEN. Haarlem cE.D.O. b 33 Haarlem a—Zandvoort a 7—1 Bloemendaal bR.C.H. c 3—1 R.C.H. a—Bloemendaal a uitgesteld BUITEN DE COMPETITIE. T.OP.V.V.H.-combinatie 3—3 Zaterdagmiddag' Competitie. IJ. F. C.Kennemerland (62) De Haarlemmers loopen hard van stapel en zetten een serie vlugge aanvallen op. Een schot van O. Bijker komt tegen de lat. IJ. F. C. is spoedig Ingespeeld en haar schot vaardige voorhoede, waarin Van Gelder, de middenvoor, goed werk verricht, laat in korte spanne tijds Van Egmond drie maal visschen. Het eerste doelpunt maakt Verwoerd, ter wijl W. v. d. Steen den tweeden goal fabri ceert. Door fel op den bal te zitten, gelukt het Van Gelder no. 3 voor zijn rekening te ne men. De bezoekers zijn niet van plan zich zonder meer te laten slaan en bedreigen vele malen het IJF.C.-doel. Een goede aanval heelt suc ces, de veteraan de Vries scoort (31). Nog vóór rust profiteert Smit van een fout dei- Kennemerland-backs en plaatst kalm ach ter Van Egmond. In de tweede helft speelt Kennemerland een goede, enthousiaste partij. Een .vicüc aanval levert een mooi doelpunt op van den linksbuiten. W. Bijker (42). Hierna doet de IJ.F.C.-voorhoede zich weer gelden: zij maakt twee goals door middel van Verwoerd en Van Gelder (62). Kennemerland krijgt nog eenige kansen, doch' deze worden onbenut gelaten. De Uitslagen. IJ.F.C.Kennemerland 6—2 ZB.V. I—Ulysses 2 2—4 Kennemerland 2Ulysses 3 3-5 Ulysses I—I.F.C. 2 uitgesteld Tram' en Eerste klasse A. H. F. C. 3Damiaten (34) Het groote terrein van H. F. C. stond zoo goed als geheel onder water. Aangezien iu beide elftallen slechts weinig bekende zwem mers meespelen, werd besloten het kleinste oefenterrein te gebruiken. Dit bleek vooral voor H. F. C. III een handicap. Diverse goeae krachten bleken niet in staat, op dit kleine veld het door de tegenstanders gevreesde open spel te ontplooien. Erkend dient dat liet enthousiast spelende Damiaten elke poging tot aanvallen in de kiem trachtte te smoren en zoo fel op den bal zat, dat er vooral voor rust geen gelegenheid werd gegeven tot schie ten, Damiaten nam met een mooi doelpunt de leiding maar rust ging in met 1—1. De eerste vijf minuten na de rust werden H.F.C. noodlottige want een reeks goede aanvallen leverde twee goede doelpunten op door den rechtsbinnen en middenvoor (13) Van dit moment af was de H. F. C.-verdedi ging de situatie weer meester, want hoewel Damiaten sterker bleef, duurde het nog ge ruimen tijd voor de middenhalf den stand op i4 bracht. Damiaten verslapte nu. :n het vooruitzicht van een zekere overwinning. Ook nu bleek weer hoe gevaarlijk een derge lijke spelopvatting Ls. want ln zeer korten tijd had H. F. C. den stapd op 3-4 gebracht en het was slechts door tijdgebrek dat IL F. C. een gelijk spel of overwinning ontgin-r, zoodat zij voor de eerste maal op eigen veld geklopt werd. Haarlem 3Kennemers 2 (38) Kennemers openbaart zich als een —xT- spelend elftal. Twee corners op het Haarlem- doel leveren evenveel goals op, als Tromp de hem geboden kruisen benut (0—2'. Kennemers blijft sterker en Niesten en Steeman zorgen er voor dat de rust ingaat met 4-0 in het voordeel van de roodzwar ten. Na de hervatting ls het direct 0—5. waarna Schornagel een tegendoelpunt scoort '1—5). Kennemers beantwoordt dit direct met een goal van den voet van Tromp tl—6). Hierna wordt Haarlem eenigszins sterker en Sa la en Schornagel brengen den stand op 3—6. Hierna is het woord weer aan Kennemers. die er met twee doelpunten 38 van maken (één van deze doelpunten werd in zuiver buitenspelpositie gescoord). Met dezen stand breekt het einde aan. De BeverwJjkers, die eon uitstekend spel ver toonden, verdienden de overwin nóg volko men. Eerste klasse B. R. C. H. 5—Ripperda (8—0) Het begin doet niet verwachten dat Rip perda zulk een zware nederlaag zal lijden, want de eerste aanvallen zijn voor haar en doen het ergste vreezen voor de Racing. Langzamerhand weet R. C. H. zich wat los te werken en uit een goed opgezet ten aanval is het Brugman, die de score opent. De halflin.'e van de Racing verricht uit stekend werk, waardoor de voorhoede her haaldelijk in staat wordt gesteld om aan te vallen. Wanneer de rechtsbuiten goed voor zet. doelpunt Brugman voor de tweede maal. Nog vóór de rust gelukt het Warren van dichtbij den keeper te paseeren. Ook ln de tweede helft blijft Ripperda uit stekend partij geven, maar voor het doel wordt zoolang getreuzeld, dat de R. C. H - verdediging steeds kan ingrijpen. Aan den anderen kant lukt het beter; eerst is hot Brugman, die zijn hattrick verricht en daar na doelpunt Maarse nog dr.'e maal, waar van een bijzonder fraai ineens uit een cor ner Ingeschoten. Tegen het einde ziet de rechtsbuiten tot zijn verbazing een als voorzet bedoelden bal ln het net verdwijnen, daarmee den eind stand op 8-0 brengend. Scheidsrechter Kotte leidde uitstekend. te stompen, komt de bal bij den R F. T.- niiddenvoor, die met een goed gericht schot zijn vereeniging de leiding geeft l0 Niet ontmoedigd trappen de „Geeltjes" we der af e:i ondernemen een mooi opgezetten aanval.Wanneer de Tramvogels-middenvoor 't leder hard in de richting van het R. E, T - doel schiet, verdwijnt dit via een R. E. T.- achterspeler in het net '1—1). Na de rust ls wederom de R. E. T. terstond hi den aanval. Het spel der Geeltjes wordt echter steeds beter, aangezien men zich aanpast aan de slechte terreinomstAiuiighc- den; van een.'g overwicht der Rotterdam mers Ls dan cok geen sprake meer. Uit een algemeenen aanval der R. E. T. doelpunt de rechtsbinnen, aangezien de Tranivogelsdoelman ln de veronderstelling was, dat het hooge boogschot over de lat zou gaan (2—1). Hierna zijn de Tram vogels het nieest ln den aanval; R. E. T. heeft de grootste moei te om haar doel te verdedigen. Wanneer echter de R. E. T.-doelman een schot van den Tramvogels rechtsbinnen niet voldoende wegwerkt, ts de rechtsbuiten der Haarlem mers er vlug bij om de partijen weer op gelijken voet te brengen (2—2). Terstond b.'erop krijgt de Tramvogels- linksbuiten het kansje van den dag. doch alieen voor den R. E. T.-doelman staande, faalt hij. Wanneer het einde daar is. novee- ren wij een gelijk spel als resultaat van deze bijzonder aangename ontmoeting. VOETBALNIEUWS. ZwitserlandNederland. PROTEST TEGEN DE VERKIEZING VAN ADAM. Blijkens een bericht ln De Crt. heeft de Vereeniging der Westelijke Eerste-Klassers Zaterdag besloten, in verband met de ver kiezing van Adam aLs rechtsbuiten van het Ned. Elftal bij het bestuur van den K.N.V.B. ernstig te protesteeren tegen het feit, dat oen speler, die in het buitenland voor een vereeni ging uitkomt, wordt gekozen in een Neder- landsch vertegenwoordigend elftal. Voetbal in Engeland. Uitslagen van Zaterdag ArsenalW. Ham United Birmingham—Chelsea Leicester City—Aston Villa SunderlandHuddersfield T. Leeds United—Middlesbrough Derby CountySheffield W. Manchester C.—Grimsby T. PortsmouthManchester U. Sheffield U—Newcastle U, BlackpoolLiverpool Blackburn R.—Bolton W 1—1 6—2 4—1 4—2 7—0 2—3 1—0 4—1 3—1 1—3 2—2 Spoorweg'Competitie R. E. T. (Rotterdam)Tram vogels (22) De eerste aanvallen zijn voor R. E. T„ doch van balcontróle is geen sprake, daar het terrein bijzonder nat en glad ls en daar door moeilijk te bespelen. Nadat de Tram- vogels-achterhoede het gevaar gekeerd heeft, krijgt haar voorhoede al dadelijk eenige goede kansen om de score te openen, doch eveneens zonder succes. De R. E. T. komt geruimen tijd in den aan val; nadat haar linksbuiten bij een algemee nen aanval fraai ingeschoten heeft, waarbij de Tramvogels doelman tracht het leder wes Westelijke Eerste-Klassers. In de vacature-K. Lotsy ls de heer H. Scheen voorzitter van R.C.H., tot bestuurslid van bovengenoemde vereeniging gekozen. G. A. BROEKMAN KL. HOUTWEG 5 TELEFOON 12225 UW KLEERMAKER

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 11