hockey. Apropos f Toetbal-Aphorismen BILJARTEN. HENGELEN. Ned. Hockey- en Bandy-Bond. KORFBAL. Ned. Korfbalbond WIELRIJDEN. DAMRUBRIEK. m w m p WÊ II Hl Hf BK m g sf S m M IS S ÜP V m if gg 11 H i^m H Ui 11 IS §8 Hs Noord-Holl. Hockeyfoond Haarl. Korfbalbond. BASKETBALL. KEGELEN. PDSTDU1VEN. jr door een beroepsvoetballer. Het publiek houdt van goals, maar nog meer van harde schoten tegen de palen. Giste ren schoot lk drie maal hard tegen de palen en telkens trapte mijn collega X. den terug- springenden bal in doel en kwam mij daar na bedanken. Ik scoorde niet, maar heb zelden zoo'n plezierigen middag gehad. Mijn populariteit steeg met tien procent minstens. X. zal mij tot zijn laats ten snik dankbaar blijven. "Een doelverdediger, die een hoog schot stop'- en wegwerkt als er iemand van de tegen partij in de buurt is, kent zijn vak niet. Ilij kan den ba) veel beter over de lat of langs den paal slaan. Uit een corner wordt bijna nooit gedoelpunt. Als het gebeurt, is he. een bof. Strafschoppen moeten nooit genomen wor den door den populaïrsten speler in 't elftal, of door den goalgetter, maar door den eenigen man die er vastheid in bezit. Vele elftallen missen dien man. Het staat vast, dat spelen op eigen ter-rein een geweldig voordeel oplevert. Wij zijn het er allen over eens. Niemand weet waarom het zoo Ls. Naar mijn meening is het zoo, omdat wij het er allen ovej eens zijn. Kies nooit een doelverdediger, omdat hij zich zoo vaak en zoo mooi languit laat vallen en den bal uit het hoekje slaat. In negen van de tien gevallen bewijst dit alleen, dat hij de fout heeft begaan van zich verkeerd op te stelien. De minst-vallende doelverde- digrrs zijn altijd de beste. Naar mijn mcening zal een linksche voor- hcedespcler meestal het best geschikt zijn voor rechtsbinnen en een rechtsche spelei- voor linksbinnen. Buchan van Sunderland en Walker van Aston Villa leveren twee tref fende voorbeelden. De methode geeft betere schietkansen, als men niet midden tegenover het doel staat. Men staat daar bijna nooit/ Het is altijd een bemoedigend idee, dat er zooveel minder kans is om de hoekvlag te raken dan het doel. Het doel is veel breeder. Als Iemand geregeld ruw speelt, bewijst dat alleen, dat hij geen voetballer is. Als hij een voetballer was, zou het zijn spel bederven. Omdat hij er geen is, moet. hij er zijn spel door maken. Haar dat spel is geen voetbal. Demonstratie van Prof. Soliën. In Hotel-Restaurant „Hof van Heemstede" te Heemstede gaf prof Soliën een goed ge slaagde biljart-demonstratie. Nog nimmer hebben wij Prof Soliën in zulk een goede conditie gezien. Al direct is te zien dat de Prof er goed in Is. Begonnen met 40 volgt een 15 en 2 van 43 dan een 20 en een poedel op zeer moeilijke massee. In enkele minuten volgen er 54 en is het totaal van den Prof 315. Dan volgt de groote serie, 100, 200, 300 en alles blijkbaar even gemakkelijk. En altijd gaat de Prof maar door. 400! Het enthousias me onder de toeschouwers stijgt. De ballen gehoorzamen blijkbaar aan zijn bevelen. 453. dan een vrij gemakkelijke bal, mis, en zijn ito taal is 668 in 8 beurten met een gemiddelde yan 83.5. Jammer was het dat oen bekende Amster- damsche biljarter als zijn partner niet ver scheen. Nu kwam wel een bekende Heem- st-cedsohe speler tegen hem uit. maar deze kon er nlot in komen; hij scoorde in 7 beurten slechts 10 caramboles. 'Jubileumwedstrijden bij ,,'t Spaarne". De biljartclub „O. M. S." alhier is op be zoek geweest met haar eerste viertal. Van Kessel en Van Meel streden eerst gelijk op. Later, liep v. Meel uit en won met 84 om 125 In 41 beurten, hoogste series 9 en 12. Dan speelden v. Poorten en v. Dijk. De gast, die eerst achter was, haalde mooi op. doch kon de partij niet meer redden: 113 om 125 in 32 beurten, hoogste series 16 en 15. Vervolgens kwamen Hart en v. Wetering aan den start. Na feilen strijd zegevierde Van Wetering met 122 om 125 in 42 beurten, hoog ste series 18 en 14. De laatste partij liep tuschen Spanjaard en J. v. d. Weegh. De gast was aanvankelijk in de meerderheid. Later haalde v. d. Weegh mooi op en won onbedreigd in 46 beurten, hoogste serie 14 en 11. De uitslag was: O. M. S. 416 ,,'t Spaame" 500 caramboles. JUBILEUM WEDSTRIJDEN BIJ ,,'T SPAARNE". Op bezoek is geweest „Vriendenkring II" met haar 4de viertal. Ruijgh en L. Moonon speelden de eerste partij. Beiden begonnen sleeht. Het werd zeer spannend. Op 't laatst loopt Moonen uit en wint met 67 om 80. Dan volgen Verheul en Michel. Het wordt een partij zonder strijd. Verheul is er niet in, terwijl Michel Juist bijzonder op dreef is. Als de gastheer do 80 vol heeft, noteert zijn partner pas 26 in 27 beurten. Daarna staan Schippers en Jansen tegen over elkaar. Eerst ls Jansen voor, doch dan haalt zijn tegenstander op. Het is spannend. Jansen maakt vilt, als Schippers er 71 heeft. Dc vierde partij lijkt op de 2de. Stegeman wordt ingemaakt door Bogacrd: 26 om 80. De uitslag luidt: „Vriendenkring n 190, w't Spaarnc" 320 caramboles. MASSAKAMP DEN DOELEN—ONDERLINGE VRIENDSCHAP. Donderdagavond werd deze massakamp in het lokaal „Den Doelen" voortgezet. Dc uitslag was: O.V.S. 311 car., Den Doelen 317 caramboles. Bond van Hengelsportliefhebbers voor Haarlem en Omstreken. Bovengenoemde bond houdt Zondag 2 No vember voor zijn aangesloten colleges een wedstrijd om een wisselbeker en medailles. Er moet gekampt worden tegen het vischcollege De Brasem", die den Larssonwisselbeker thans in zij» bezit heeft Er wordt gevischt op baars In de Ringvaart le Lisse. De Uitslagen. WESTELIJKE AFDEELING. Eerste klasse HilversumAmsterdam M. H. C.—t Gooi H. O. C.Bloemendaal Haagsch Lyc.H. D. M Promotie-klasse: Amsterd. IIIHilversum II Bloemendaal IITogo Utrecht—H. Lyc. II Tweede klasse: Hilversum IV—H.BS. 't Gooi II—M.H.C. II Hilversum IIIAmsterd. II H.O.C. II—D. St. H. C. Togo II—H.O.C. II EERSTE KLASSE. M. H. C.—'t Gooi (4—2) Te twee uur verschijnt M.H.C. met het vol gende elftal: Van Oordt (doel), Fraser, Deenik, (achter), Rhodius, Brand, Pot, (midden), Hooft, Visser 't Hooft, Hubrecht, Tate, Jhr. van Citters, (voor). M.H.C. pakt dadelijk energiek aan en zit meteen voor 't Gooi-doel, dat ternauwernood ontsnapt. Spoedig heeft de thuisclub succes als de midvoor een goeden voorzet van rechts inkogelt (1—0). 't Gooi heeft niets in te brengen; spoedig hierna verhoogt Visser 't Hooft de score. (2—0). De Musschen combineeren keurig; het lijkt zoo nu en dan wel of er geen tegenpartij is, zoo gaat de bal van man tot man. Na 20 minuten heeft dc thuisclub de score tot 40 opgevoerd. 't Gooi komt er nu iets beter in en brengt met eenige goed opgezette aanvallen de M.H.C.-verdediging in het nauw, maar deze weet van geen wijken. Nog voor rust slaagt 't Gooi er in om met een goed schot den achterstand te verklei nen. Na rust speelt M.H.C. iets lauwer; de par tijen gaan nu gelijk op. Beurtelings verkee- ren beide doelen in gevaar, doch de resp. achterhoeden blijven de situatie meester. Slechts één keer gelukt het aan 't Gooi den Musschenkeeper te verschalken. Het einde komt met een ten volle verdiende overwin ning der thuisclub. H. O. C.Bloemendaal (10) Bloemendaal trok met één invaller naar Den Haag en heeft de kleinst mogelijke nederlaag geleden. Na de bully ontwikkelt zich een niet zeer vlug spel; de beide verdedigingen hebben dan ook niet de minste moeite om de niet zeer gevaarlijke aanvallen onschadelijk te maken. H.O.C. komt lets in de meerderheid, goed gesteund door Tresling, maar de Oranje achterhoede weet van geen wijken en aan de H.O.C.-voorhoede wordt bijna geen kans tot schieten gegeven. Rust treedt in met onver anderden stand. Na de rust hetzelfde tamme spel; nu is Bloemendaal iets In de meerderheid, maar door treuzelen gaan verscheidene goede kan sen teloor en Tresling is onpasseerbaar. Overzicht. De Haarlemsche grasvelden bleken na den regenval niet bespeelbaar te zijn, zooaat. Aa- vendo I—Animo I en Haarlem 2-D.VD. 2 niet door kon gaan. Haarlem I had er blijkbaar zin in. De tegenstanders lieten zich „inmaken", zooaat de gasten met een stevige overwinning op Sportief 60 terug kwamen. Advendo 2 kon het niet. bolwerken; zij verloor van het Amstcrdamschc Hercules 2 met 25 De Uitslagen. WEST 1 N.H. Koog Zaandijk» D.T.V. Swift—DVD. OlympiaWesterkwartier HerculesD-D.V. Z.H.D.K.C.H.K.V. FluksHet Zuiden n a. Allen WeerbaarReady Tecka 0—3 Blauw WitAmersfoort 6—2 D.T.V. 2—Excelsior 0—1 B. Koog Zaandijk 2—K V K V. uitgesteld Westerkwartier 2—Z.KV. 2—2 AvantiEendracht 10 C. Deetos 2Rozenburg uitgesteld O.S.C.R.A.L.O. uitgesteld Het Zuiden 2H.S.V. uitgesteld HI A. AmumVictoria 00 Kwiek—Oto 0—2 De HindeSamos 2 50 De ZwaluwenExcelsior 2 50 B. SamosOosterpark uitgesteld Swift 2—Baerne uitgesteld Nieuwendammerham—Togo 3—2 Tot 2—De Tovers 2—0 C. Rohda—Volharding 12 D D.V. 2—B.FP. 3—0 AdvendoAnimo uitgesteld Haarlem 2—D.V.D. 2 uitgesteld o«j gaav ucu iets beter; het gelukt den rechtsbinnen, om den Bloemendaal- keeper het nakijken te geven. (10). Dit schudt de Bloemendalers wakker, en thousiast koenen zij opzetten, maar het helpt niets, voor het doel raken zfj de kluts kwijt; de H.O C.-achterhoede kan steeds redding brengen. In dezen stand komt geen verandering meer. H.O.C. is dus twee puntjes rijker. OVERGANGSKLASSE. Bloemendaal 2Togo (12) (Onder protest). loopSg Keurig geeft hij echter aan en her haaldelijk krijgen mej. v. d. Velden en mej. Nooy doelkansen. De eerste weet daar een van te benutten (03), terwijl Mej. Nooy even later eveneens een kleine kans onder de paal benut. Weer wordt gedraaid. Nog een enkele aanval en dan is het rust. Na het begin van de tweede helft is de thuisclub wel even sterker, doch haar aan- vol probeert het met enkele verre schoten die geen kans hebben. De aanval van de be zoekers is niet zoo op dreef en daardoor gaat de strijd meer gelijk op. Aan beide zijden worden talrijke aanvallen opgezet. Van een kleine kans onder de paal weet Zijlstra te profiteeren. terwijl hij even voor het einde een gelijke kans benut en daarmede den stand op 0—6 brengt Nog een enkele Sp-aanval en de strijd is gestreden. Haarlem liet zich dezen middag weer eens van haar goede zijde zien. Publiciteit. In de beroepss port- is de publiciteit- een van de voornaamste dingen. Om iets of iemand in de wereld bekend te maken moet de groote reclametrom geroerd worden en niemand be seft dat beter dan de impresario van eea beroepsbokser. In dit illuster gilde is de Fransche heer Léon Sée weer een uitblinker op zichzelf. Deze heer Sée is manager van den Ttaliaansch-Franschen reus. Primo Car- nera, die thans van een bokstournooi in de Vereenigde Staten naar Europa terugreist. De man met de machtige vuisten reist per stoomschip „France" en dadelijk na het ver trek van de boot uit New York seinde zijn manager aan de redacties der Parijsche bla den ongeveer als volgt: .Enorme menigte op de been toen stoomschip „France" heden van hier vertrok met Carnera aan boord". Maar journalisten zijn over het algemeen door ervaring wijs en dus sceptisch geworden, menschen. De redacties der Parijsche bladen, nie"t al te zeer geloovende aan de enorme populariteit van Carnera in de Vereenigde Staten, namen de11 voorzorg, eerst nog wat nadere inlichtingen in te winnen en toen bleek, dat er inderdaad een enorme menigte op de been was geweest om de boot uitgeleide te doen, doch niet om Carnera vaarwel te zeggen, maar om Costes en Bellonte, de Fransche Oceaanvliegers een laatste afscheid toe te juichen. Dit had de slimme heer Sée vergeten in zijn telegram te vermelden. Het 25e jaarfeest van „De Kampioen", De Haarlemsche Sportvereeniging ,De Kampioen" heeft Zaterdagavond in de Ge meentelijke Concertzaal haar 25ste jaarfeest gevierd. De belangstelling hiervoor was zeer groot. De voorzitter, de heer N. B. Slegt, opende het feest met een welkomstwoord, waarna hij hulde bracht aan vele oud-leden, o.a. Jan Tulleken en den vroegeren voorzitter J. Spinks. Zij werden, evenals de heer Slegt, tot eereleden benoemd. De voorzitter herinnerde vervolgens aan alles, wat in de afgeloopen 25 jaar in de ver- eeniging ls voorgevallen. Hiermede was het officieele gedeelte van den avond afgeloopen. Een uitgelezen pro gramma hield de aanwezigen vele uren aan genaam bezig. Vooral de occarino-virtuoos Jean Modern had een welverditnd applaus ln ontvangst te nemens, evenals The 4 Cliftons, die buitengewone staaltjes van kracht lieten zien. Ook de overige humoristen mochten zich in veel bijval verheugen. Het goed geslaagde feest werd met een bal besloten. Op de receptie, die 's middags door het be stuur werd gehouden, kwamen velen hun gelukwenschen aanbieden, oa. vertegenwoor digers van de Nederlandsche Wielren-Unie en van eenige zusterverenigingen. Damredacteur: J. W van Dartelen. Raad huisstraat 1. Heemstede Alle correspondentie, deze rubriek betref fende, gelieve men te zenden naar bovenge- Voor onze probleemliefhebbers geven wij deze week ter oplossing een nieuwe compo sitie van W. van Daalen. Voor onze probleemliefhebbers geven wij hieronder ter oplossing een aardige compo sitie van Douwe Voogd. De stand van dit probleem is niet fraai, doch de ontwikkeling is aardig verborgen. Probleem No. 1598. Auteur: DOUWE VOOGD, Haarlem. Eerste Publicatie. ZWART WIT Stand in cijfers; Zwart 11 schijven op: 2 6 8 9 12 15 19 22 28 32 en 41. Wit 11 schijven op: 16 20 21 26 34 35 40 43' 44 45 en 48. Wit speelt en Mfnt. Oplossingen van dit vraagstuk worden gaarne ingewacht tot uiterlijk Maandag 3 November a.s. bij den redacteur dezer rubriek. Oplossingen. De auteursoplossing van probleem No. 1592 auteur W. van Dartelen luidt: Wit- 48—43, 39—34, 34—30, 42—37, 16—11, 33—28, 43—39, 39:10, 25:3 cn wint. Zwart: Steeds gedwongen. CORRESPONDENTIE. D. V. te H. Uw probleem was geschikt, wordt in deze rubriek geplaatst. Een ranglijst voor 't oplossen van problemen wordt alleen bij wedstrijden opgesteld. Misschien dat wij t.z.t. nog wel eens een probleem-oplosserswedstrijd uitschrijven. Probleem No. 1592 werd correct opgelost door: J. van Steenwïjk, F. A. Berkemeier, M. A. G. Cats, W. J. A. Matla, J. v. d. Lugt, Aebe de Jong, W. C. Groenings, P. G. van Engelen, H. Greeuw. J. van Looy, R. Hartgerink. J. P. van Eijk. J. Wielenga, J. Poppen. J. C. van Waard. J. L. Versteeg. G. A. Ottolini Jr.. H. van Lunenburg Jr. en J. v. d. Giessen. allen te Haarlem: F. H. Kluen en M. Lieffering, belden te Heemstede: J. B. Sluiter Jr. te Aerdenhout: Barend Duke! en H. de Boer, beiden te IJmuiden; G. L. Gortmans te Am sterdam; W. J. v. d. Voort te Nieuw-Vennep;: P. Kleute Jr. en W. Hoekstra, beiden te 's-Gravenhage. Togo is direct na de bully in den aanval; de Bloemendaal-achterhoede krijgt het zwaar te verantwoorden. Zij kan dan ook niet verhinderen dat Togo met een goed schot de leiding neemt. De Bloemendaal-aanvallen zijn door bun snelheid zeer gevaarlijk; het gelukt de Bloe- mendaalsche voorhoede om gelijk te maken. (1—1). Na de thee wegen de partijen goed tegen elkaar op; beide doelen verkeeren beurte lings in gevaar. Dan slaagt Togo er in om in buitenspelpositie den winnenden goal te scoren. In dezen stand komt geen verande ring meer. Tegen het laatste doelpunt wordt protest aangeteekend. TWEEDE KLASSE. Hilversum 4H. B. S. (40) H.B.S. kx-eeg van de jonge Hilversummers een gevoelige les; vooral wat samenspel be treft waren de gastheeren de gasten verre de baas. Spoedig na de bully zit Hiversum al voor het H.B.S.-doel en slaagt er in om met een zacht schot de score te openen. HB.S. doet eenige tegenaanvallen: de Hilversum-keeper weet op wonderbaarlijke wijze eenige keiharde kogels van Modlich treg te werken. Voor rust vergroot de Hilversum midvoor met een goed schot de score. Na de rust komt H.BS. opzetten, maar de Hilversum-verdediging houdt stand; het spel wordt weer verplaatst naar de H.B.S.-helft en vooral doordat de linksback een slechten wedstrijd speelde, gelukt het aan de Hilver- sum-voorhoede nog twee keer te doelpunten. Einde 4—0. 't Gooi 2—M. H. C. 2 (4—3) M.H.C. begint zonder keeper en al spoedig heeft 't Gooi succes. (10). Lang plezier beleeft zij daar niet van, want binnen tien minuten is de stand 13 door toedoen van Mulder en Havinga. Nog voor rust verkleint 't Gooi den achterstand. Na rust is 't Gooi ln de meerderheid; haar voorhoede weet nog twee maal het net te vinden. Zij sleept zoodoende de twee puntjes in de wacht. DERDE KLASSE. H. B. S. 2Alkmaar (13) Direct na het begin komt de midvoor van Alkmaar vrij en met een hard schot passeert hij keeper Branse. De H.B.S.'ers pakken nu enthusiast aan en uit een strafbully weet Van Dijke de par tijen op gelijken voet te brengen (11). Na de rust komt Alkmaar opzetten. Als Schuurman weer vrij komt ligt no. 2 in 't H.B.S.-doel, even hierna volgt no. 3. (1—3). Niet ontmoedigd vallen de H.B.S.-reserves aan, maar er komt geen verandering meer in den stand. A.V. '23Bloemendaal III (uitgesteld). M.H.C. HI—H.B.S. III 8—2 D. Sportief 2Haarlem o6 Roda—Koog Zaandijk 3 uitgesteld E. Hercules 2—Advendo 2 5—2 D.E D.Ready Tecka 2 21 Zilvermeeuwen—Sport Vereent 2—0 S. S. H.Haarlem 3 32 Zilvermeeuwen-Sport Vereent (20) Met. vier invallers bond S. V. in IJmuiden den strijd aan met de Zilvermeeuwen, die ze reeds zeer vaak met afwisselend succes heeft bestroden. Het terrein was in goeden staat. Al heel gauw blijkt, dat S. V. in 't geheel iets minder sterk kon spelen dan de thuis club en ook niet zooals wij gewend zijn van haar te zien. Het is echter toch een vrij gelijk opgaande strijd met beurtelings diverse goede schoten. Na een half uur doelpunt Licht met een schot achter den paal, waarmede de rust in gaat. De tweede helft komen de gasten er beter in en was toen iets minder nerveus gespeeld, dan had zeer zeker succes niet uitgebleven. Heel veel kansen, waaronder zeer gemakkelij ke, werden niet benut, terwijl den aanvallen van de thuisclub door de S.V.-verdediging met succes het hoofd werd geboden. Vooral het lataste kwartier werden de Zil vermeeuwen teruggedrongen. Maar de gelijk maker werd niet gemaakt. Een paar minut a vóór het einde een heel ver schot van den Zilvermeeuwen -aanvoerder en daarmede was de strijd beslist. (20). Sportief 2Haarlem (06) Hoewel de cijfers van een flinke overwin ning getuigen is de strijd spannend geweest. Nadat met emmers en bezems en dweilen het veld bespeelbaar is gemaakt laat scheids rechter Brandon beginnen. Haarlem heeft in vallers voor Mej. Kumpe en Van der Velden. Reeds dadelijk zijn de bezoekers iets sterker en het duurt dan ook niet lang of Benjamins weet goed te scoren 01- De thuisclub viel eveneens gwaarlijk aan cn wist goede kan sen te scheppen, doch het schot was hopeloos zoek. Telkens komen de Haarlemmers terug, en voor de groene korf ontstaan angstige momenten. Na een kwartier spelen weet Baay in een scrimmage, waarbij hex-haaldelijk ge schoten werd, doel te vinden '0—2). Nog altijd is Haarlem sterker doch de nieuwe aanval weet zich weinig goede kansen te maken. Schmitz probeert het met een paar eenhandsschotcn doch daarbij blijft het voor- Hercules 2Advendo 2 (52) De Advendo'ers zijn met een verdiende nederlaag huiswaarts gekeerd. Het samenspel van Hex-cules heeft den dooi'slag gegeven. Mej. Netty van Teylingen maakte bij de Advendo dames een gunstige uitzondering, terwijl Mej. W. Zoetemeyer hopeloos uit vorm was. Vele dames maakten een eenigszins stijven indruk. Over den wedstrijd het volgende: Advendo is in den beginne direct in den aanval goed op dreef en al spoedig bezorgt v. d. Berg. door een fout der tegenpartij aan Advendo met een goed schot de leiding (0-1). Geruimen tijd duurt het alvorens Hercules gelijk weet te maken. Jammer genoeg valt C. Krelage, die uitstekend speelde uit. Van Hees neemt zijn plaats in. Nog vóór de rust weten de Amsterdammers de leiding te nemen. Spoedig is het 3I even later gevolgd door no. 4. Dit schudt de zwart-witten wakker. Een mooie aanval wordt opgezet en Mej. Netty van Teylingen weet met een mooi schot den achterstand te verkleinen. „Een keurig punt!" Hercules speelt echter kaljn door en weet nog eenmaal te doelen 52. Engelsch team te Amsterdam. Zaterdagavond organiseerde de afdeeling lichamelijke opvoeding van de A.M.VJ. te Amsterdam internationale basket- en volley- ballwedstrijden in de groote sportzaal van het Centraal Gebouw aan het Leidsche Boschje te Amsterdam. Zij liet daarvoor uit Londen overkomen het team van de Central Y.M.C.A. dat genaamd is „Centymca", waar onder zich drie internationals bevinden. De zaa was uitverkocht en het publiek was zeer enthousiast over het spel van het Engelsche team. A.M.V J. I werd geslagen met 246. Ook de gespeelde volleyball viel zeer in den smaak. Dinsdagavond zal een Amsterdamsch vijf tal gekozen uit eerste klas korfballers den strijd tegen de sterke Engelsche ploeg aan binden. Over het algemeen heeft het spel der En- gelschen grooten indruk op het publiek ge maakt. Haarlemsche Kegelbond, Het bestuur van den Haarl. Kegelbond roept de leden op tot deelneming aan de wedstrijden om het persoonlijk kampioen schap 'h. K. B. 1930 in het gebouw aan de Tempeliersstraat op de Zaterdagen 1 en 8 Nov. en op de Zondagen 2 en 9 Nov. De dame of heer, die in 50 wox-pen het hoogst aantal houten werpt, ontvangt den titel van Kampioen H. K. B. 1930, en komt daarmede in het bezit van den kampioens- prijs n.l. de Zilveren wisselbeker (Kreek beker). Eerste prijs een Gouden Kegel. Twee de prijs een Gouden kegel. Haarlemsche Concourscommissie. De kampioenschappen zijn als volgt; Oude duiven: 1 G. Heerschop. 177 pt.; 2. J. van Haxtesveld, 141 p.: 3 D. de Geus, 103 p.; 4 P Bank. 101 p.; 5 G. A. Steijl, 94 p.; 6 J. A. van Putten, 90 p. Kampioen vogel X 3 '29 A 1467 met 64 p., eig. J. van Hartesveid. Jonge duiven: 1 G. Heerschop, 113 p.; 2 J. F. Heerschop, 90 p.; 3 W. Looijenga .88 p. 4. J. A. van Puttexx, 69 p.; 5. G. A. Steijl, 48 p.; 6. J. H. Smit, 46 p Kampioenvogel X 13 '30 7677 met 50 p, eig. W. Looijenga. Navlucht: 1 J. A. van Putten, 112 p.; 2 J. L. Heemskerk 108 p.; 3 J. J. Lasschuit 95 p. Kampioenvogel X 3 '29 A 1134 met 68 p., eig.; J. A. van Putten. De niet te stuiten bakvisch. Hertha Bach, een 18-jarig Duitsch meisje heeft van vele oudere, maar blijkbaar niet wijzere deelnemers den betrouwbaarheidsrit voor motorrijwielen Friedrichshaven—Berlijn gewonnen. 1—0 4—2 1—0 2—0 1—1 1—2 1—4 4—0 4—3 1—3 2—1 3—1 (De Crt.) uitgesteld 6—3 4—3 5—2 uitgesteld uitgesteld

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 12