UIT DE OMSTREKEN Scheepvaartberichten RADIO-PROGRAMMA DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTE HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 28 OCTOBER 1930 HEEMSTEDE BOUW BRUG OVER DE CRAYENESTERVAART. EEN CRED1ET VAN ƒ30.000 GEVRAAGD. Bij raadsbesluit van 22 Februari 1923, werd feen crediet verleend groot f 6600 voor den bouw van een houten hulpbrug over de Crayenes tervaart. Deze brug verkeert thans in een zoodani- gen staat dat belangrijke herstellingen, zoo als het vernieuwen en versterken van de houten Jandhoofden en vleugelwanden, zou den moeten worden uitgevoerd. In verband met de daaraan verbonden kosten, welke worden geraamd op ongoveer f 2000, hebben B. en W. overwogen of het wenschelljk is de bestaande houten brug te behouden, dan wel deze te verwijderen en daarvoor in de plaats te bouwen een nieuwe brug, welke geheel aan de eischen des tljds voldoet. Naar de meening van B. en W. verdient het aanbeveling, tot den bouw van een nieuwe brug over te gaan, Immers, de oude brug zal voor onderhoud steeds groote bedragen blij ven vorderen. Voorts elscht de snelle ontwik keling van het park Bronstee, dat een in die omgeving passende verbinding met de ten Noorden van de Crayenestervaart gelegen terreinen wordt tot stand gebracht. Ten slotte dient rekening te worden gehouden met de omstandigheid dat door de Maat schappij „Bronstee", volgens voorwaarde 15 van het raadsbesluit van 25 Februari 1921, tot vaststelling van het bouwplan park „Bron stee", reeds de te betalen bedragen voor de stichting van bruggen, in de kas der gemeen te zijn gestort. De Commissie voor Openbare Werken kan zich ook, blijkens haar advies, volkomen met den bouw van een nieuwe brug vereenigen. Het ligt in de bedoeling de brug, welke aansluiting geeft aan een plein met een weg van 16 Meter breedte, een breedte te geven van 15 Meter, een doorvaartbredte van 6 Meter en een doorvaarthoogte van 2.20 Me ter. De kosten aan den bouw van deze brug verbonden worden geraamd op 30.000. BENOEMING LEDEN SCHOOLCOMMISSIE. In de Commissie van plaatselijk toezicht op het Lager Onderwijs in deze gemeente is een vacature ontstaan tengevolge van het vertrek van haar lid den heer J. P. van Maa- nen naar Nederlandsch Indië. Tevens zal een vacature in die Commissie ontstaan wegens periodieke aftreding van haar lid. den heer L. Sloof, zulks met ingang van 1 Januari 1931. Na terzake met de Schoolcommissie over leg te hebben gepleegd, bevelen B. en W. voor eene benoeming tot lid van gemelde Commis sie in alphabetische volgorde aan: In de vacature J. P. van Maanen: 1. Me juffrouw J. II. Lageweg, onderwijzeres aan de R.-K. school aan de Kerklaan; 2 D. J. van der Stam, Hoofd der Bosch en Hovenschool. In de vacature L, Sloof: 1 L. Sloof (aftre dend), 2 A. J. J. Verspoor. ROOIEN VAN BOOMEN. De Plnhtsoenencommlssie heeft aan B. en W. geadviseerd de navolgende boomen te deen rooien: Kerklaan: 5 iepen. 1 kleine beuk, 19 groote beuken. Deze boomen zijn ziek. Raadhuisstraat. 3 eiken. Ook deze boomen zijn ziek. Raadhuisplein (Westzijde). 1 eik. Deze boom Is zeer s'echt. Camplaan. 10 linden, 2 eiken en 13 Iepen. Deze boomen zijn ziek en leveren daardoor gevaar op. Glipperweg (bij Van Mcrlenbrug). 3 iepen. Deze boomen zijn ziek. Prinsenlaan. 1 iep. Deze boom is ziek. Van Merlenlaan. 42 kleine eiken, esch- doorns en esschen. Deze boomen belemmeren de vrije ontwikkeling van andere daar reeds aanwezige boomen. Groenendaal Een aantal sparren en kleine eiken. Verschlller.de van deze boomen zijn dood of ziek. of belemmeren de ontwikke ling van andere boomen. B. en W. kunnen zich met dit advies ver eenigen en stellen den raad mitsdien voor dienovereenkomstig te besluiten. OVERDRACHT JULÏANALAAN. B. en W. deelen aan den raad mede. dat de Jullanalaan, welke thans reeds eenlgen tijd als openbare weg in gebruik is genomen, nog ten name staat van de N. V. Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende Goederen „Heem stede", gevestigd te Heemstede. Aangezien voornoemde N V. aan hare gel delijke verplichtingen, waaronder begrepen de kosten van eerste onderhoud van dien weg, ten opzichte van de gemeente heeft vol daan, bestaan thans geen beletselen meer, dat deze weg aan de gemeente wordt over gedragen. DE SPORTTERREINEN TUSSCHEN MEERWEG EN RINGVAART. Een crediet van f 72.000 ge vraagd voor verbetering. WERKVERSCHAFFING. 20 Februari 1030 werd door de gemeente overgegaan tot aankoop van ruim 20 HA. welland, gelegen tusschen Meerweg, Ring vaart, Van Morlenvaart en Achterweg, ten einde gelegenheid te hebben in de behoefte aan sportterreinen te voorzien. Het geheele terrein is niet voor sportterrein benoodigd, zoodat B. en W. daarom, mede ter verkrijging van een voordeeltge exploitatie een gedeelte van het terrein voorloopig voor bouwterrein wenschen te bestemmen. Bovenbedoelde terreinen werden reeds ge deeltelijk als sportterrein gebruikt, hoewel de groote ongelijkheid van den bodem de ter reinen voor de beoefening der sport grooten- dee'.s ongeschikt maakt. Een behoorlijke huurprijs kan dan ook voor de terreinen in den staat waarin deze zich thans bevinden, niet worden verkregen. Nagegaan Is door B. en W. daarom welke maatregelen genomen kunnen worden om de terreinen te brengen In een staat dat deze voldoen aan de elsehen. welke aan een goed sportveld mogen worden gesteld. Gebleken is dat een eerste vereischte is het gelijkmaken van de terreinen. De kosten, verbonden aan het op eenzelfde peil brengen van het geheele terrein zijn zoo belangrijk, dat B. en W„ in overleg met de Commissie voor het Grond bedrijf, hebben gemeend voorloopig daarvan te moeten afzien. Voor een goede exploitatie en een zoo eco nomisch mogelijke uitvoering der werkzaam heden achten B. en W. het echter gowenscht dat een terrein ter grootte van pl.m. 9HA voor sportdoeleindcn geschikt wordt ge maakt. Het op eenzelfde peil brengen van dit terrein, zal een uitgaaf vorderen van rond f 72000. Het terrein wordt dan gebracht op een hoogte van 0.2 M. onder N.A.P., welke hoogte volgens terzake kundlgen voldoende Is. Aanvoer van grond van elders zal bij het brengen van het terrein op genoemd peil, niet noodig zijn. Voorts meenen B. en W. dat de uitvoering van gemelde werkzaamheden dienstbaar kan worden gemaakt aan de bestrijding der werk loosheid. Immers, het uit te voeren werk is van zoo'n eenvoud'igen aard dat geen vak kennis verelscht is, zoodat ook ongeschoolde arbeiders te werk kunnen worden gesteld. Volgens de gemaakte berekening Is onder het bedrag van 72000 een som van rond f 43000 voor arbeidsloon begrepen. Het is derhalve duidelijk dat gedurende geruimen tijd aan vorenbedoelde arbeiders werk zal kunnen worden verschaft. GEMEENTERAAD. Er wordt een vergadering van den raad der gemeente Heemstede gehouden op Don derdag 30 October 1930, des avonds om 8 uur. De agenda luidt: 1. Onderzoek geloofsbrief van den heer F. O. Zijm. 2. Toelating nieuw benoemd raadslid. 3. Vaststelling van de notulen der verga dering van 25 September 1930. 4. Ingekomen stukken. 5. Benoeming vakonderwijzer I. L. School en O. U. L. O. school. 6. Benoeming leden Schoolcommissie. 7. Benoeming van een lid in de Commissie voor de bezwaarschriften tegen den aanslag in den Hoofdelijken Omslag. 8. Benoeming van een lid in de Commissie voor de Bedrijven. 9. Voorstel Inzake de plantsoenen. 10. Credletaanvrage voor bouw brug over de Crayenestervaart. 11. Overdracht Julianalaan. 12. Aanleg sportterreinen tusschen Ring vaart en Meerweg. 13. Aangaan overeenkomst tot aanleg van wegen ten Zuiden van de Zandvoortsche- laan. 14. Ontheffing van de voorschriften van artikel 15 der Bouw- en Woningverorde- ning. 15. Vaststelling kohier Plaatselijke Inkom stenbelasting. 16. Ontheffing kohieren Plaatselijke In komstenbelasting en beslissing op schoolgeld reclames. HÏLLEGOM 40e CONCERT „ASAF". Het Chr. Gemengde Koor „Asaf" zal zijn 40e concert geven in de Gereformeerde Kerk onder leiding van den heer C. J. de Koning J. C.zn. Medewerking wordt verleend door Mevrouw H. Boomsma-van Teylineen. sopraan, den heer H. Borkent tenor. Mej. Corry Rietveld, viool en piano, allen uit Den Haag: den heer H. Hermans. Leiden en den heer Arie Post, declamatie, uit Schevenlngen. Het koor zal onder meer uitvoeren de cantate Soli Deo Gloria van F. Pijlman, het Kerk-oratorlum Der Jüngling von Na'in door R. Schwalm en de Heilige ure, van Jac. Bon set. Het belooft een mooi concert te wor den. DE SIXLAAN GESLOTEN VOOR AUTO'S. De laan. die vernoemd Is naar den vroe- geren ambachtsheer van Hlllegom. was eer- ijds aan de Zuidzijde niet bebouwd. Daar door was het karakter van den weg heel landelijk en rustig. Later zijn de villa's ver rezen en de meeste kregen elk voor zich een weg, niet. alleen als uitpad op de Sixlaan, maar ook verder op, liefst in een rechte lijn door het gras naar de Hoofdstraat, of den Stationsweg. Er ontstonden smalle en breede toegangen, één breede zelfs zonder dat het gemeentebestuur er in gekend was. Daar over is enkele jaren geleden in den ge meenteraad een hartig woordje gezegd. Met het opkomen van het automobilisme verrezen er naast de villa's in deze laan auto garages en het spreekt van zelf, dat het met de rust in de laan niet meer zoo gesteld was als vroeger. Behalve de eigen auto's kwamen er die van de bezoekers en van de leveran ciers. De witte paaltjes, d|£ het rijverkeer onder de hooge oude beuken moesten be lemmeren ten behoeve van wandelaars en spelende kinderen, zijn in den loop der jaren voor een groot deel verdwenen. Er heerschte een geest van eigengerechtigheid, eerst in het ongevraagd en onbewust aan legen van paden, en in den laatsten tijd door het parkeeren van auto's op den afge sloten rijweg en ook vaak op het gras onder de boomen. Dit begon het gemeentebestuur te verdrie ten. Of de verdwenen wlt-te paaltjes moes ten weer herplaatst worden, of er moest iets anders op gevonden worden om de laan als rustige en veilige wandelweg te behouden. Er is besloten tot een radicaal middel, na melijk de Sixlaan gesloten te verklaren voor het verkeer met motorrijtuigen op meer dan twee wielen. Dit besluit is door den raad op 15 October bekrachtigd. BIJ de ingangen zullen borden geplaatst worden volgens het bij Ministerieel besluit voorgeschreven model en de maatregel zal 1 December as. in wer king treden. Hoe het nu moet met de auto's van de be woners aan de laan zelf? Burgemeester en Wethouders hebben be voegdheid aan deze bewoners onder door dit college te stellen voorwaarden ontheffing van de vc ."bodsbepaling te verleenen. en het ligt voor de hand. dat alle belanghebbenden zullen zorgen, dat zij voor 1 December as. een ontheffing in hun bezit hebben. Hoe het met de bezoekende auto-rijders en met de auto rijdende leveranciers moet, zal de tijd leeren. De gemeente zelf Iaat b.v. het vuilnis per auto ophalen: dit motorrijtuig op meer dan twee wielen, zoowel als dat van den dokter, den bakker, den bo:erhande!aar en vele an dere handelaren meer en ook het familielid, dat zijn verwanten in de Sixlaan per auto komt bezoeken, zal bezwaarlijk te weren zijn. Ongetwijfeld zullen B en W. vrijgevig zijn met ae ontheffingen, zij het onder bepaalde voorwaarden als niet parkeeren op het gras en dergelijke. IJMUIDEN Ir. J. P. JOSEPHUS JITTA. Naar wij vernemen zal Ir. J. P. Josephus Jitta, die na eenlge Jaren bij den sluisbouw alhier werkzaam te zijn geweest werd overgeplaatst naar Zutphen, in het begin van het volgend jaar worden tewerkgesteld bij den bouw van de nieuwe schutsluis te Vreeswijk. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen Willemsplein: Rijwiel- belastingmerk in étui, kinderpantoffeltje, bril, gewicht, handbeschermer, broodmes, damesrijwiel, gymnastiekschoentje, hulssleutel en terug te bekomen Engelmundesweg; jekker, taschje met inhoud, koperen gewicht, heeren- portemonnaie, kindermuts, ceintuur, para- pluie, klridercape, schopje, knot wol, krui- wagentje, onderstel van een wieg, „IN VEILIGE HAVEN". De speeltuinvereeniglng „In Veilige Ha ven" bood Zaterdag aan de kinderen harer leden een llchtbeeldenmiddag aan in het Patronaatsgebouw aan den Zeeweg. Meer dan 1000 kinderen, verdeeld in drie groepen, na- mei hieraan deel. De kinderen hebben volop genoten. Met aandacht werd geluisterd naar de vertellin gen en gekeken naar de lichtbeelden en films Bij het vertrek kregen alle kinderen een reep chocolade. Het bestuur der vereenlging wijdt zich thans aan de organisatie van het Sinterklaas feest, dat op Vrijdag 12 en Zaterdag 13 De cember, eveneens in het Patronaatsgebouw gevierd zal worden. Vermoedelijk zullen 1500 kinderen in staat worden gesteld, dit feest, bij te wonen. BEVERWIJK BRAND IN EEN BOLLENSCHUUR. Maandagavond omstreeks half zes ont stond door onbekende oorzaak brand in een bollenschuur van den heer T. de V. aan den Groeneweg onder Wijk aan Duin. De brand was ontstaan in eenlge bollenstellingen. Daar de brand tijdig werd ontdekt kon het vuur spoedig met behulp van een slang op de waterleiding worden gebluscht. De schade, die slechts gering Is, wordt door verzekering gedekt. SANTPOORT. „SANTPOORTS BLOEI". Men schrijft ons: Kort geleden stond in dft blad, dat te Sant poort een vereenlging opgericht zou zijn, met het doel bij de verschillende winkeliers voor haar leden reductie op de prijzen te verkrij gen. Thans bereikt ons de mededeeling, dat op een vergadering in de omgeving de naam van onze vereenlging in dit verband genoemd zou zijn. Daar tegen wenschen wij op te komen* want dat ligt absoluut niet op onzen weg. Het zou zelfs in. strifd zijn met de letter en den geest van onze Statuten. „Santpoorts Bloei" heeft in het algemeen ten doel in verschillende toestanden verbete ring te brengen, waardoor het wonen in dit dorp steeds aangenamer wordt, zoodat meer vreemdelingen worden aangetrokken. In het bijzonder ijvert zij voor verbetering van het verkeer, verbetering van de wegen en van de straatverlichting. Zij bevordert verder de veiligheid en sticht een badinrichting. Zij streeft verder met kracht naar het behoud van het aanwezige natuurschoon. De vereeniging heeft alzoo een uitgebreid en gevarieerd programma. Maar wat zij be reikt, komt niet slechts ten goede aan een deel der inwoners, in casu aan haar leden, doch aan de bevolking in haar geheel. HAARLEMMERMEER ANNEXATIEPLANNEN OP KERKELIJK GEBIED. Reeds gedurende vele jaren heeft een groot aantal bewoners van den Ringdijk de grens van den Haarlemmermeerpolder in ver band met de groote afstanden in deze uit gestrekte gemeente, de gewoonte gevolgd om bij het voldoen aan hun godsdienstige plich ten zich naar de kerk begeven in de aan de overzijde van 't water gelegen omliggende gemeente. In den loop der jaren zijn daardoor reeds eenige buurtschappen van dezen polder op kerkelijk gebied in hoofdzaak wat betreft de bewoners die tot de Ned. Hervormde en de R.K. kerk behooren als 't ware inge lijfd bij die gemeentel over de grens van Haarlemmermeer, waar de bewoners altijd ge woon zijn ter kerk te gaan. Deze annexatie levert voor de betrokken personen in menig opzicht groot gemak op en in sommige gevallen draagt die inlijving zelfs een officieel karakter. Zoo werd eenigen tijd geleden het Noordelijk deel van de Ned. Hervormde gemeente Haarlemmermeer offi cieel bij Houtrijk en Po lanen aangesloten, terwijl ook verschillende R.K. kerkbesturen in onliggende gemeenten hun parochie met een aangrenzend deel van deze gemeente hebben uitgebreid. Het meeste heeft men nu ter zake nog te kampen met den Ringdijk nabij Sloten met zijn talrijke bewoners en niet het minst ook met den dichtbevolkten Aalsmeerderdijk, waarvan de bewoners gedeeltelijk behooren tot de Ned. Hervormde kerk te Hoofddorp en in de naburge gemeenten ter kerke gaan. Voor deze buurtschappen wórden ook po gingen aangewend om tot een bevredigende oplossing te komen. Voor den Aalsmeerder- dijk werd een commissie geconstitueerd om te onderzoeken in hoeverre het mogelijk is om officieele annexatie op kerkelijk gebied te verkrijgen en te trachten het gewenschte re sultaat te bereiken. VINGER AFGEKNELD. De heer B. had Maandag aan den Hoofd weg alhier het ongeluk met zijn hand in aanraking te komen met de raderen van een machine, waardoor een der vingers nagenoeg geheel werd afgekneld. WELDADIGHEIDSBIJEENKOMSTEN. Ten bate van het werk der vereeniging tot stichting en instandhouding van arbeids- kolonies „Het Hoogeland" gevestigd te Arn hem, zullen op Maandag 10 November a.s. in het evangeliesatiegebouw „Geloof en Liefde" nabij de Lijnden alhier, weldadigheidsbijeen komsten worden gehouden. AANBESTEDING. Bij de gehouden aanbesteding van het bouwen van een dubbel woonhuis aan den Aalsmeer- üerweg, voor rekening van den heer J. Heij- stek, werd het laagst ingeschreven door Gebr. van Luiing te Hoofddorp voor f 5970. De gun ning werd nog aangehouden. ROODVONK. RUIM 20 GEVALLEN IN 3 WEKEN. In verschillende deelen van den Haarlem mermeerpolder doet zich roodvonk voor. In de laatste 3 weken werden alhier ruim 20 ge vallen van deze ziekte geconstateerd. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel Afnem i euwen van marqutaen en zonscheimen door VAN HUIS EN JANSEN Aannemers Meesterlotlelaan 12 Telef. 15468 Bij geen geh. 10665 ol 10662 Abbekerk 26 te Fremantle v. Rotterdam. Arendskerk p. 27 7 u. Gibraltar, Rotterdam n. Australië Alchiba 26 v. Las Palmas, Buenos Aires naar Rotterdam Almelo 25 9 u. 28 m. 30 mtfl Zuid van Land's End, Amsterdam n. Curacao. Alcyone 26 v. Rio de Janeiro, Buenos Aires n. Rotterdam Amor 24 v. New York n. Port au Prince, Vene zuela Amsterdam 26 te Antwerpen v. Hamburg Alkmaar 25 te Valparaiso v. Amsterdam Brielle 24 te TocopiUa v. Corral Bondowoso 24 te Batavia v. Calcutta Barneveld 26 te Antwerpen V. Rotterdam Bodegraven 25 v. Curacao n. Cristobal Binnendijk 26 v.m. te Norfolk v. Rotterdam Beemsterdyk 25 n.m. v. New York n. Batavia Flandria 25 te Buenos Aires v. Amsterdam. Gelria 26 v. Lissabon, Amsterdam n. Buenos Aires. Giekerk 25 v. Marseille n. Antwerpen, Belra n. Rotterdam Grijpskerk 24 v. O. Londen n. Durban Haarlem 25 v. Curacao n. Europa Insulinde p. 26 5 u. Kaap del Armi. Rotterdam n. Batavia Joh an van Oldenbarnevelt p. 25 Gibraltar, Ba tavia n. Amsterdam. Juno 36 te Bremen v. Hamburg Kota Pinan 26 24 u. v. Mak alia. Rotterdam n. Batavia. Kota Baroe p. 26 20 u. Dover, Rotterdam naar Batavia Kieldrecht 26 te Rotterdam v. Calcutta Lochgoil 26 n-m. te Londen. Paciflckust n. Rot terdam Meerkerk 26 mm. v. Colombo, Rotterdam naar Calcutta. Minerva 27 v. Havre, W.-Afrlka n. Amsterdam Nieuw Amsterdam 26 mm. v. Halifax, Rotter dam n. New York Nebraska 24 mm. v. Swansea, Rotterdam n. de Pacinckust. Nictheroy 27 te Antwerpen v. Rotterdam. Nickerie p. 26 Ouessant. Paramaribo naar Am sterdam Nieuwkerk 26 v. Las Palmas n. Southampton, Belra n. Rotterdam Oostkerk 26 v. Yokohama, Rotterdam naar Japan Ouderkerk 26 v. Colombo. Rotterdam n. Japan Patria 27 11 u. v. Sabang. Batavia n. Rot terdam Poelau Tello 26 v. Padang Amsterdam naar Batavia Rotterdam 26 te Rotterdam v. New York Rietfontein 27 te Dar-es-Salaam v. Rotterdam Stuyvesant 27 18 u. 20 m. te Plymouth ver wacht, Barbados n. Amsterdam. Soekaboemi p. 27 9 uur Galle. Rotterdam naar Batavia Slamat 26 4 uur v. Port Said. Batavia n. R'dam Stadsdijk p. 26 van. Ouessant, Rangoon naar Rotterdam Simon Bolivar 26 te Amsterdam v. Hamburg Springfontein 26 te Amsterdam v. Hamburg Sembilan 24 te Belawan Deli v. Calcutta Statendam 26 n.m. v. Southampton, p. 26 li zard. Rotterdam n. New York TJikembang 24 te Hong Kong v. Java Tiberius p. 25 Fayal, Amsterdam n. Curacao Titus 27 te Amsterdam v. W.-Indië Waterland 27 6 uur 30 m. te Hamburg v. An>- sterdam Zaanland 27 6 u- 30 m. te Hamburg v. Bremen Bloemfontein 23 te Kaapstad v. Rotterdam Breda 25 v. Lorenco Marques n. Beira Eemdijk p. 24 St. Michaels. Rotterdam n. Pad- fiokust. Klipfontein 25 te Tanga Belra n. Rotterdam Nias 25 te Lorenco Marques n. Rotterdam Rondo 26 13 uur 35 m. 60 mijl Oost van Niton, Rotterdam n. Japan Orion 2S nm, te Havre verwacht, Sanchez n. Amsterdam Nickerie 27 12 u. v. Havre. 28 12 u. v. W.-IndU te Amsterdam verwacht Jefferson Myers v. Vancouver, 31 verwacht. WOENSDAG 29 OCTOBER. HILVERSUM, 298 M. VARA-uitz., behalve 10-00 VPRO. 8.00 Gramofoon. 10.00 VPRO. Morgenwijding. 10.15 Orgelconcert door Joh. Jong. 10.45 Kookpraatje. 11.30 Gramofoon. 12.00 Concert door het VARA-septet. 1.30 Pauze. 2.00 Vrou- wenvurtje. 3.00 Maak het zelf-cursus. AOO Vragenhalfuurtje voor kinderen. 4.30 Orgel spel door Joh. Jong. 5.45 Concert door het VARA-orkest o.l-v. H. de Groot. 7.20 Lezing over het Socialisme door W. H. Vliegen. 7.45 Lezing over de VARA-Jublleumpropaganda. 7.55 Gramofoon. 8.00 „Zeemansvrouwen", tooneelspel in 4 bedr. van H. Bouber. 10.00 Populair concert door het VARA-orkest ol-v. H. de Groot 11.00 Persber. 11.15 Gramofoon. HUIZEN. 1875 RL Uitsluitend NCRV-Uitzending 8.15 Morgenconcert 10.30 Korte Zieken- dienst o.l-v. Ds. K. Prins. 11.00 Gramofoon. 11.30 Orgelconcert door M. F. Jurjaanz. 12.30 Solistenconcert (viool, fluit, piano). 2.00 So listenconcert (zang, viool, piano). 2.45 Lezen van Chr. radio-lectuur. 3.15 Vervolg concert. 4.15 Gramofoon. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Landbouwhalfuurtje. 6.45 Lezing door Dr. G. Esselink. 7.15 Electrotechnische les. 8.00 Con cert. Stafmuziek van het 6e Regim. Infant oJ.v. L. de Morée. Spr. J. C. Wirtz over de Lager-Onderwij snovellen van Dr. A. Kuyper, 10.20 Nieuwsber. 10.30 Gramofoon, DAVENTRY. 1554.4 RL 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.201 Gramofoonjpl. 1-20 Orkestconcert. 2.20 Zang door B. Jones (sopraan), H- Bellis (battton), 2.50 Uitz. voor scholen. 3.50 Orkestconcerfc, 5.05 Orgelspel door R. New. 5.35 Kinder uurtje. 6.20 Berichten. 6.35 Berichten. 6.55 Berichten. 7.00 Pianospel door M. Cole. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.20 Concert. Orkest, Am Rubinstein (piano). 9.10 Nieuwsber. 9.25 Ver volg concert. 10.20 Lezing. 10.35 Berichten, 10.40 Concert. Kwintet 11.20 Dansmuziek. 11.35 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 12.50 Gramofoonpl. 4 05 Concert. Kwintet. 8-20 „Werther" van Massenet. Koor, orkest en solisten. 10.20 Concert. Orkest en cello. LANGENBERG, 473 RL 6.20 Gramofoonpl. 9.35 Gramofoonpl 11.30 Gramofoonpl. 12.25 Orkestconcert 4.50 Or kestconcert. 7.20 Orkestconcert en soli. Daar na tot 11.20: Dansmuziek. KALUNDBORG, 1153 RL 2.50 Orkestconcert en voordracht. 7.20 835 Orkestconcert en zang. 8.50 Liederen-voor dracht. 9.35 Kamermuziek. Trio. 10-20 Dans muziek. BRUSSEL, 508,5 RL 5.20 Trio-concert. 6.50 Concert. 8.35 Con cert georganiseerd door de Resef. ZEESEN 1635 RL 505 Lezingen. 6.20 Gramofoonpl. 8.20 Lezingen. 11,20 Gramofoonpl. 12.15 Lezingen. I.20 Gramofoonpl. 2.05 Lezingen. 3.50 Con cert. 4-50 Zang. 5.20 Lezingen. 7.20 Concert. 8.05 Lezing. 8.20 Berichten. 8.30 Orkestcon cert. Sigrid Onegin (alt). 9.50 Berichten. Daarna tot 11.50 Dansmuziek. Een dagelijksche Kindervertelling. Ze kwamen en nog altijd scheen de maan, aan het water, dat om de hut van de 'heks liep. „Dat is lcelijker." merkte de 3gent op. „Water Is goed als je dorst hebt of een boot om er over tc komen, maar ik ben geen reus, dat ik daarover kan.'' ,Ja, dat gaat ook niet," zei de slotenmaker, „ik ben nooit van mijn leven een verspringer geweest, maar is hier nou geen mouw aan te passen?" Gelukkig was in hun nabijhcjjl een oude, helle wilg. welke zcoals men weet, meestal aan den waterkant groeit. En even gelukkig was het dat de agent zijn sabel bij zich had en de slotenmaker zijn hamer. „En twee maken het werk lichter."

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10