UIT DE OMSTREKEN HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 28 OCTOBER 1930 VELSEN EEN BOERDERIJ AFGEBRAND. pe bewoners aan een groot gevaar ontsnapt. Maandagavond is door onbekende oorzaak boerderij, bewoond door den landbouwer 2. Vendel en zijn gezin, staande aan den langs het Noordzeekanaal nabij het dorp Yelser.. door brand geheel vernield Het Tuur greep zoo snel om zich heen, dat bin- een uur het gezin van al zijn bezittingen fcroofd was. De heer V. en echtgenoote hadden zich als :j&r gewoonte vroeg -ter ruste begeven, hun kinderen waarvan de jongste nog slechts Ün jaar oud is, sliepen reeds, toen omtreeks half tien de vrouw wakker werd door een ge jold ais van een hevige'regenbui. Zij maakte iaar man daarop opmerkzaam. Het geluid serd echter steeds erger en spoedig bemerkte ce heer V. dat zijn boerderij in brand stond Hevig ontsteld snelden beiden naar ihun kinderen, die niets vermoedende van het Neigend gevaar, rustig lagen te slapen. Tijd om zich en de kinderen behoorlijk te kleeden ontbrak. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat toen de heer V. met de twee laatste anderen onder zijn arm het huls verliet, de .molt hem reeds tegemoet kwam. De kinderen mden bij hun in de nabijheid wonende grootouders ondergebracht. Inmiddels had men in het dorp Velsen den brand waargenomen. Maar daar in het dorp 3303Ls wij reeds eerder schreven geen brand spuit aanwezig is en ter plaatse van den brand geen waterleiding is, kon de brandweer te Velsen niet veel meer doen, dan den comman dant can den brand in kennis stellen. Dit ge beulde even over half tien. :t voor een groot gedeelte van hout opge- itokken gebouw stond inmiddels aan alle kanten in brand en het liet zich reeds van een beginne af aanzien, dat ook al was er spoedig materiaal aanwezig geweest, het ge bouw niet te redden was geweest. Reeds ruim een kwartier nadat de brand was uitgebroken stortte met een donderend geraas het dak in. De hitte was zoo hevig, dat een op ongeveer 10 a 12 M. afstand staande groote houten schuur reeds begon te branden. Mot eenige emmers water kon echter deze schuur be houden worden. Ook op het erf sloegen nu en dan de vlammen op als gevolg van de aanwezigheid van allerlei afval van het dorschen. Omstreeks tien uur arriveerde de ouitomo- blelbrandspuit; toen was er van de boerderij niet veel meer te redden. Nochtans deed de brandweer onder leiding van haar comman dant den heer A. de Wit, haar plicht. Het kostte echter veel moeite water te krijgen, daar men een paar honderd meter slang noodig had om het vuur te bereiken. Binnen •Jen minuten na aankomst van de brand spuit kon echter met het blusschen van de brandende ruïne worden begonnen. Toen was de boerderij spoedig niets meer dan een rookende puinmassa. Een brandend schuurtje aan de voorzijde van de boerderij deed nog even dienst om de omgeving te verlichten doch toen ook dit uitgebrand was, hulde de omgeving zich weer in een diepe duisternis. Tijdens den brand had een der brandweer lieden J, v. H. te Velsen, het ongeluk te val len waarbij hij zich de vingers sneed aan een blikken bus en waardoor hij eenige diepe vleeschwonden bekwam. Hem werd door den veldwachter B. een voorloopig verband ge legd. Inboedel en de aanwezige voorraad graan en erwten was verzekerd, doch slechts laag. De opstallen waren eigendom van het Rijk. Deze waren onteigend tenbehoeve van de verbreeding van het Noordzeekanaal. Een groote menigte sioeg den brand van den Kanaalweg af gade. Onder hen bemerk ten wij den heer Tusenius, wethouder, als mede eenige raadsleden. aanbesteding nijverheids school. Onder zeer groote belangstelling vond Maandagmiddag ten Raadhuize de aanbeste ding plaats van het bouwen van een school ïoor Nijverheidsonderwijs op een terrein aan de Briniostraat te Umuiden. Ingeleverd werden 62 biljetten. A, Kingma en Zoon, Leeuwarden f 277.800 W. Uiterdijk, Akerwoude (Fr. 293.200 G. Boon. Amsterdam 270.300 J. P. IJ. de Vries, Wijk aan Duin 282,141 Gebr. Krljtenburg, Harlingen 267.000 Gebr. A. V. en J ède Vries, Umuiden 268.500 P. Rings, Santpoort 281,000 J. P. Schelvis, Beverwijk f 282,000 Zaansche Coöp. Bouwarb. Bond, Wormerveer 310.347 V. Ph. Braun, Beverwijk, 275.000 N.V. Aannemers Mij. v.h. P. Rozenhart, Haarlem 201,848 A. v. d. Doel en Zn., Sommelsdijk 297,247 Mij. tot Aanneming van Bouwwerken „Kennemerland" IJmuiden 249.560 Gebr. van Keuren. Zwanenburg 333.000 H. Oudshoorn, Velsen. 273,900 H. J. Oppenkamp, Haarlem 305.750 J. Tijtsma, Bloemendaal 261.669 G. en J. Broertjes. Heemstede 266.464 Gebr. v. d. Putten, Heemstede 277.100 N. J. Tromp. Overveen 286.334 M. K. de Groot, Heerenveen 271.000 P. Groenenberg, Amersfoort, 264.900 D. Kaay en Zonen, Leiden 279.000 C. Jonckbloedt, Heemstede 279.000 R. Bijker, Haarlem 282.500 J. Philips Jr., Haarlem 272.000 Venhoven en Evers, Heemstede 259,964 N.V. W. Geel's Aannemersbedrijf, Aerdenhout 263.900 W. Thunnissen, Heemstede 270.958 Fa. Schaaf v. Stegerhoek. Alkmaar 270.700 Ar.:, van Holten, Haarlem 264.800 P Christiaansen, den Haag 263.555 G Santman, Cocvorden 276,420 C it'oosterbcer, Broek op I/mgendijk 257.941 F?. Hi-ere Zonen IJmuiden 286 750 A. \v. van Sambeek, Heemstede 271 995 Fa 'ot>'ris Zonen, Haarlem 279.800 H. A. Klartjr Haarlem 326.500 Fa Nauta Hettema, Leeuwarden 266.500 M. H. Brink, Leeuwarden 245.735 C. J. Opdam, Haarlem 271.850 J. Meyn V. Huisman, Beemster 269 400 H A. J. L. Seegers. IJmuiden 284.890 Fa. Gebr. Wijker van Duin, IJmuiden 268.747 Gebr. Geveke. Leeuwarden 277.777 N.V Menton", dir. Wildeboer, u Raarlem 271.575 P. M. ten Pierik, Zaandam 331.577 P. Cupido, IJmuiden 271.000 R. K. Koppen Zn., Alkmaar 273.372 Bork'nuis Zonen, Groningen 249.500 Fr. de Kleyn, Den Haag 249.720 P. Bos L. Beetstra. Sneek 285 500 J. D. van Buuren. Bloemendaal 267.000 E. K. Folkerts, Hilversum 313.990 Meyer van Alphen, Hilversum 318.700 B. van Geldorp, IJmuiden 269.900 Bouw- en. Aann. Bedrijf J. Bakker, Zaandam 254 980 j. B. Christiaansen. Amsterdam 258.450 Fa. v. d. Vliet Nieuwstad, A'dam 268.300 C. Bal Jr., Rotterdam 274.960 Th. Pels. Amsterdam 265-000 Doedens Schilder, Alkmaar 273.372 De raming bedroeg 290.000. Gunning aangehouden. De aanbesteding geschiedde vanwege het Best-uur van de Vereeniging voor Nijverheids onderwijs in JCennemeriand te Velsen. IJMUIDEN successen van „polyhymnia". De gemengde zangvereeniging .Polyhym nia", directeur de heer J. Beider boekte op het te Utrecht gehouden Nat. Zangconcours eenige mooie successen. In de 2e afd. „gemengde koren" behaalde het koor een eersten prijs met 304 punten. De voorzitter der jury, de heer Keereweer betuigde het koor z'n groote tevredenheid met z'n verrichtingen. hulde aan oorlogsslachtoffers. Een zestal matrozen van het Dultsche politievaartulg Zieten bracht Maandag onder leiding" van een officier een bezoek aan het graf van de Dultsche marinematrozen op de Algemeene Begraafplaats. Een krans met een lint met het opschrift: .Eommandant und Be-atzung Fischerei- Schutzboot Zieten. An den gefallenen Kame raden" werd op het graf neergelegd. VISSCHERIJUITKOMSTEN. Heden, Dinsdag, waren aan den Rijks- vischafslag te IJmuiden 16 stoomtrawlers en 3 haringdrifters. De besommingen waren: Trawlers: Jacqueline Clazina f 300, Chris tina 6100, John Brown 2400. Rotterdam (IJ.M. 112> f 4600, Gezlna 1000, Irene 1900, Ita f 3500, Ina 1700. Avantl 2300, Aneta f 6100, Johanna Maria 1900, Lles- beth Betty 2700. Walrus 2700, Dolfijn 2600, Zeeleeuw 1800. Gerard f 10400. Haringdrifters: L.T. 1299 1492, L.T, 133 2905, L. T. 137 2080. BEVERWIJK WEINIG ANIMO VOOR TUINBOUW- ONDERWIJS. Naar wij vernemen ls behalve voor de Ge meentelijk Tuinbouw Winterschool ook voor de R.K. Middelbare school voor Tulnbouw- onderwijs, die alhier wordt opgericht, op initiatief van den R.K. Land- en Tuinbouw- bond, de belangstelling zeer gering. Voor het toelatingsexamen meldden zich slechts 11 candidaten aan, waarvan 10 wer den toegelaten. De lessen zullen 4 November a.s. beginnen in de R.K. U.L.O. school, aange zien het nieuwe gebouw, waar de school ge vestigd zal worden, nog niet gereed is. vergadering tuinbouw- en plant kunde. De afdeeling Beverwijk der Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde belegde Maandagavond een openbare vergadering In het veilinggebouw ,.'t Centrum", waar als spreker optrad Ir. K. Wiersma van Rotter dam met het onderwerp: ..Groenten en fruit onder glas. kassen en kassenbouw". De voorzitter, de heer B. Heynekamp heette de aanwezigen met een kort woord welkom. Ir. Wiersma. begon met de opmerking, dat vele groote tuinbouwcentra thans viel be ginnen te gelijken op groote fabrieksplaat sen, als gevolg van het groote aantal hooge schoorsteenen. Men weet tihans haast niet meer, wat er verbouwd wordt, in tegenstel ling met vroeger, toen ieder wist, wat z'n buurman verbouwde. Het is In de tuinderij als ln de groote bedrijven, de arbeid wordt zoo intensief dat men er alles uithaalt, wat er ln zit. Toch worden de productiekosten hooger en moet men naar middelen zoeken, om deze lager te maken. Hiervoor zijn slechts twee middelen: ln de eerste plaats moeten de producten worden aangevoerd ln een tijd, dat er nog flinke prijzen worden betaald, belangrijk hooger dan de kostprijs en ln de tweede plaats moet een goede keur worden Ingesteld, opdat or.ze artikelen het vertrou wen op de wereldmarkt herkrijgen. Als de giasoroducten een massa-artikel gaan wor den. bergt dit een gevaar voor de glascultuur in zich. Bij de glascultuur ls de oogstzeker- held het grootst, hoewel men de glascultuur niet als een luxe-artikel mag beschouwen. Spreker toonde dit met eenige interessante voorbeelden aan. In enkele plaatsen van ons land wordt gespeculeerd op de glascultuur, hetgeen spr. een gevaar acht. Het glas laat den tuinder niet zoo gauw in den steek en mislukt, de vol lesrond-cultuur dan brengt het glas vaak redding, Het werkloon voor de kassen speelt niet. zulk een groote rol. daar dit. werk bijna steeds gedaan kan worden op regendagen, als bulten niets kan worden ge daan. Vervolgens behandelde spreker de teelt on der liggend glas en staand glas of kassen Het eerste verelscht veel meer vakkennis dan het tweede, terwijl plat glas feitelijk alleen kan worden aangewend daar, waar goed gietwater is te verkrijgen. Ook vereischt plat glas meer arbeidskracht dan staand glas. Spreker gaf eenige aanwijzingen voor het bouwen van kassen. Na de pauze behandelde spreker o.a. de warenhuizen. SANTPOORT. jaarvergadering der s. d. a. p. Onder voorzitterschap van den heer M. van Veen werd Maandagavond de jaarver gadering der S.DA.P. gehouden. De voorzit ter besprak in zijn openingswoord de voor naamste gebeurtenissen op politiek terrein in het binnen- en buitenland. Een commissie werd benoemd om een rapport samen te stel len over de resultaten van den tuinbouw te dezer plaatse en het pachtvraagstuk. Tot afgevaardigden naar de op 2 Novem ber te houden gewestelijke vergadering Noordholland-Zuid werden aangewezen de heeren Bakker en Handgraaf. De agenda voor deze vergadering werd besproken en een aantal candidaten genoemd voor de voor- loopiee groslijst voor leden van de Provin ciale Staten. De jaarverslagen van penningmeester en secretaris werden goedgekeurd. In de plaats van den heer P. van Rummelen, die wegens drukke werkzaamheden als secretaris had bedankt, werd gekozen de heer W. v. Kessel Het bestuur werd met 2 leden uitgebreid: gekozen werden de heeren J. de Groot en A. Schuijt. De wlnterpropaganda zal krachtig ter hand worden genomen, o a. zal een Kerst vergadering worden uitgeschreven. ned. hervormde evangelisatie. In de samenkomst ter herdenking van de Kerkhervorming op Vrijdag 31 October te 7 uur in het Evangelisatiegebouw Kerkpad, zal Ds. M. J. Punselie, van Leiden als spreker op treden. BENNEBROEK gemeenteraad. Er wordt een Raadsvergadering gehouden op Donderdagavond 30 October 1930 om 8 uur. Onderwerpen ter behandeling: Notulen. Ingekomen stukken en mededeellngen. Reclames Schoolgeld. Vaststelling Begrooting Wegenfonds 1931. Vaststelling Begrooting Woningbedrijf 1931. Gemeentebegrooting 1931 met bijbohooren- de besluiten. Kasgeldleenlng 1931. Geldieening. Rondvraag. herdenking prof. mr. j. v. van dijck. Aan de gewone strafzitting van den Hoogen Raad der Nederlanden van Maandag, ging een korte plechtige zitting vooraf, gewijd aan de nagedachtenis van den Zondag over leden raadsheer in dat college prof. mr. J. v. van Dijck. Bij deze herdenking was. naar het Hbld. meldt, de naaste familie van wijlen mr. Van Dijck tegenwoordig en voorts alle raadeheeren en de advocaat-generaal, minister Donner. de deken van orde van advocaten Jhr. mr W. M. de Braun en vele advocaten bij den Hoogen Raad. De president van den Hoogen Raad Jhr. mr. W. H. de Savornln Lohman sprak een her denkingsrede uit. Daarna nam de procureur- generaal mr. A. Tak het woord om te ge tuigen van de sympathie van het parket voor den thans overleden raadsheer. Hierna voerde nog het woord jhr. mr. De Braun, die namens de Haagsche balie zich aansloot bij de woorden van deelneming. vrije chr, school te lemmer? Ten gevolge van de ontslagkwest.le-Schn- rer tracht men volgens de Tel. te Lemmer tot de oprichting van een Vrije Christelijke School te komen. Het aantal leerlingen ls reeds tot 100 gestegen. De volgende week zal een voorloopig bestuur worden gekooen. STRATEGISCHE WERKEN BIJ DE GRENS. onderdeelen van het fransche verdedigingsplan? Het ..Dagblad voor Noord-Brabant" schrijft: „Benige weken geleden werd gemeld, cat dc Belgische spoorwegen thans overgaan tot het '.eggen van vier sporen op het baanvak Brussel—Antwerpen en dat daarna het baan vak AntwerpenEsschen aan de beurt 2al komen. Dit bericht heeft ln den lande opzien ge baard. Immers, er is indertijd in de door 't „Utrechtsch Dagblad" gepubliceerde docu menten van dit voornemen gewag gemaakt: het werd toen echter tegengesproken. Enkele Nederlandsche bladen, die daarna een onder zoek Instelden, kwamen bovendien hun lezers mededeelen, dat er niets aar. de hand was Thans hebben wij een onderzoek ingesteld op een plaats, waar men omtrent dergelijke en andere Belgische aangelegenheden door gaans zeer Juist Ingelicht blijkt. Het is na tuurlijk zeer moeilijk om ln deze kwesties offlcteeie mededeellngen te vernemen of het naadje ran de kous te weten te komen. In bovengenoemden Belgischen kring gaf men ons toe, dat het inderdaad in de be doeling ligt, in de toekomst de lijn Antwerpen- Esschen op vier sporen te brengen. De stand van zaken Ls thans als volgt: Men is bezig aan het baanvak Antwerpen- Mechelen en wel bij Duffel. Het baanvak Ant-werpen-Eeckeren is thans gereed gekomen. Bij Eeckeren ligt een tweede brug en een nieuwe baan loopt naast de oude tot op het emplacement van Eeckeren. Na het baanvak Antwerpen-Brussel zal Eeckeren- Esschen aan de beurt zijn. Waarom zoo vroegen wij, zijn die vier sporen noodig? Onze zegsman beweerde, dat het plan daar toe al voor den oorlog bestond. Het zeer drukke vervoer van personen en bijzonder van goederen zou deze uitbreiding noodzake lijk maken. Daarenboven was het passagiers vervoer van de tussohen Esschen en Ant werpen gelegen plaatsen naar en van de iaatstgenemde stad zoo toegenomen, dat men op een duur tot een overbelasting van de spoorlijn zou komen. Maar waarom, vroegen wij, heeft men dan ontkend, dat dit plan bestond? Omdat het aldus het. antwoord in verband met mili taire aangelegenheden werd gebracht, terwijl het zuiver economisch is. Het genoemde blad, niet veel waarde hech tend aan die „redenen van economie" heeft daarom verder geïnformeerd en daarbij ver nomen dat door de voorgenomen verdubbeling van de lijn op Esschen noch een economisch, noch een spoorweg-technisch plan wordt gediend. Hot blad vervolgt: Het is van algemeene bekendheid, dat Bel gië na den oorlog er toe overgegaan is, sterke strategische werken langs de Nederlandsche grenzen óf in stand te houden, óf op te rich ten. In Be3glsche militaire kringen wordt steeds beweerd: Nederland verdedigt Limburg niet, dus moeten wij ons zelf helpen. Hiermede dienen ook die maatregelen ln verband te worden gebracht, welke reeds om schreven waren in de te Utrecht gepubliceer de documenten en titans door de aan het licht komende feiten voor echt in plaats van valsch dienen door te gaan. Al die maatregelen passen volkomen ln het kader der Fransche verdedigingsplannen en zullen dus wel een uitvloeisel zijn van het geheim militair accoord, dat tussohen Frank rijk en België bestaat. Naast ce behandelde sporengeschiedenls staat nog de geheimzinnigheid rond het in aanleg zijnde groote kanaal van Luik naar Antwerpen. Het militair karakter van dit kanaal wordt niet meer ontkend. Thns is men bezig met grondaankoop ln Belgisch-Iimburg. Die grondaankoop, beter gezegd onteigening, gaat al zeer eigenaardig in zijn werk. Ze wordt klaarblijkelijk niet al leen geleid door het kana&ibelang, want er wordt veel meer aangekocht dan door de waterstaatkundigen wordt noodig geoordeeld. Daarenboven moet iedere grondaankoop eerst door het militaire gezag worden goed gekeurd. Militairen verschijnen dan ook alom ter plaatse, meten terreinen af enz. Onder Sutendaal en Genck zijn thans gronden in beslag genomen, hier en daar zelfs van zeer groote oppervlakte. Een en ander heeft groote verbittering gewekt onder de bevolking, die' dikwerf de beste stukken grond ziet afgeno men. Met de uitvoering van dit kanaalwerk word', dan het geheele strategische werk voleind, dat van de Noordzee tot de Maas loopt. Zullen wij, aldus het blad, hier een con clusie aan toevoegen? Het spreekt vanzelf, dat het vredelieven de Nederland geen aanleiding geeft tot zulke geweldige militaire werken langs geheel oiue grens, als thans worden uitgevoerd. Onwillekeurig gaan de gedachten dan ook uit naar voorbereidingen van een nieuwen oorlog met Dultschland. waarbij Nederlandsch grondgebied tot operatie- of gevechtsterrein ..uitverkoren" wordt, wanneer onze re geering niet er ln 2011 slagen om op afdoende wijze onze neutraliteit te verzekeren. De eerste foto's van de huwelijksvoltrekking koningin Helena van Italië, daarachter koning tusschen koning Boris en prinses Giovanna Victor Emmanuel van Italiëmet koningin koningin Giovanna, van Italië. Links Ex-czaar van Bulgarije met Sofia van Griekenland. Rechts koning Boris en VEREEN'.GING VOOR VOLKS CULTUUR. een afdeeling haarlem opgericht. De plannen die hier ter stede bestonden tot oprichting van een afdeeling der Vereeni ging voor Volkscultuur (V.V.V.C.) hebben thans vasten vorm aangenomen. In een Maandagavond in gebouw „Caecllla" aan de Jansstraat gehouden vergadering is de op richting tot stand gekomen. Zooals de heer G. üversteegen, namens het voorloopig oe- stuur, in zijn openingswoord mededeelde ga ven zich reeds pLm. 200 personen als rid op. De heer L van Lakerveld, heeft op deze vergadering 'n uiteenzetting gegeven over het geen de V.V.V.C. ls en wat zij wil. De V. V. V. C.. zeide spreker, heeft zich ln buitengewoon korten tijd zeer snel ont wikkeld. De afdeeling Amsterdam tety reeds 3000 leden Het winterprogramma zal worden uitgevoerd in het Theater Tuschlnski. Niet alleen ln Amsterdam, ook ln andere steden hebben zich reeds groepen van men- schon gevormd, wier gezamenlijk doel is, de arbeiders met de proletarische cultuur in aanraking te brengen. In de eerste plaats zul len proletarische films gebracht worden. De meeste films bevatten, aldus spreker, een moraal, die vijandig staat tegenover de oe- langen van de arbeidersklasse, o.a, de z.g. „oorlogsfilms" De V.V.V.C. bestrijdt dit soort films en brengt er iets anders voor ln de plaats en wel die films, die ln dienst worden gesteld van de strijdbaarheid der arbeiders klasse. Voor de afdeeling Amsterdam zijn bijvoorbeeld reeds gedraaid de Russische films „Vergelding" en „Document van Shanghai". Belde zijn door de keuringscom missie voor vertooning verboden. Juist voor deze films bestaat een stijgende belangstel ling. vooral nu de klassenstrijd zich in alle landen steeds meer toespitst. In de eerste plaats staat op het program de Russische film. het proletarische journaal en verder ook eigen films. Voor de vervaardiging van eigen flints en journaals heeft de vereeniging zich de medewerking verzekerd van een aantal knappe cinéasten. Behalve deze filmvoorstellingen zullen voor de leden voordrachtsochtenden worden geor ganiseerd. waarbij deskundige sprekers over belangrijke onderwerpen zullen spreken, bij voorbeeld over de werking van het regee- rlngsapparaat ln Rusland en den opbouw daarvan, het gevangeniswezen in de Sovjet Unie, enz. Voorts zullen gehouden worden talen- foto- en teekcncursusscn. Het is hierbij de bedoeling, den arbeiders op zoo ge makkelijk mogelijke wijze al deze dingen bij te brengen zoodat zij ze kunnen gebruiken ter. dienste van hun klasse. Ook staat op net programma het geven van concerten en het opvoeren van proletarische toon eels tukken. Na de voordracht van den heer Van Laker veld werd een huishoudelijke vergadering gehouden. BINNENVAART PERSONEEL. Zaterdag werd ln het gebouw De Centrale een goedbezochte vergadering gehouden voor het personeel werkzaam in het Btnnenbeurt- voortbedrljf. De vergadering welke was uitge schreven door den Centraler Bond van Trans portarbeiders stond onder leiding van den heer A Mars. die in zijn openingswoord een overwicht g&f van de verschillende stappen door het bestuur verricht om to komen tot verbetering van de positie van het personeel. Na het verzamelen der gegevens, waaruit bleek dat bij verschillende firma's bultenge- woone lange arbeidsweken werden gemaakt tusschen de 70 en 100 uur en Iel enkele gevallen zelfs meer dan 100). heeft het be stuur zich ln verbinding gesteld met de Werk- geversverecniglng, waarop eenige conferenties volgden. Hierop bracht de heer Smeding verslag uit van die conferenties. Nadat verschillende der aanwezigen er de aandacht op hadden gevestigd, dat nog met was voldaan aan de toezegging ter conferen tie gedaan, deelde het bestuur mode, dat hier over opnieuw een onderhoud met de Werk- geversvereeniging was aangevraagd. stads evangelisatie. Door het bestuur der Stads Evangelisatie is van B. en W. wederom toestemming ont vangen om langs de hulzen geld ln te zame len voor het Kerstfeest voor kinderen. Ook de ouden van dagen en behoeftlgen worden niet vergeten, hun wordt ook een Kerst vreugde bereid. Eenige dames hebben zich disponibel ge steld om met lijsten te werken. succes van ,'euterpe**. Op het Nationaal Zangconcours te Utrecht behaalde het Gem. Koor ..Euterpe" alhier den tweeden prijs in de tweede afdeeling. JUBILEUM A. n. F. LOHMAN Het is heden 25 Jaar geleden, dat de heer A. H. F. Lohman zitting nam ln het bestuur van de afdeeling Haarlem van den Bond van RIJ wie'.- en Motorhandelaren in Neder land. Zooals wij reeds meldden heeft de heer Lohman gedurende 23 Jaar de functie van voorzitter der afdeeling vervuld. Vanmorgen had de Jubilaris reeds vele blij ken van belangstelling ontvangen ln den vorm van brieven, telegrammen en een bloemstuk. Hedenmiddag zal de heer Korstjcns na mens de afdeeling Haarlem den heer Lohman een gouden vulpenhouder met in scriptie aanbieden, terwijl de heer Van Ma ren hem namens het hoofdbestuur van den Bond zal complimenteeren. JUBILEUM A. KLOOTWIJK De heer A. Klootwijk, hoofdinspecteur van de afdeeling fabricage bij het Gasbedrijf herdenkt heden den dag. waarop hij 25 jaar geleden bij het Gasbedrijf ln dienst trad. De Jubilaris is hedenmorgen ten stadhui- ze ontvangen door den burgemeester, die hem namens het gemeentebestuur toesprak en hem een zilveren vork en lepel overhan digde. Vanavond wordt ter eere van den Jubilaris een feestavond gegeven in het gebouw „Mu sis Sacrum". mannenkoor proza en poezie. Bovengenoemde vereeniging geeft Zater dag 1 Nov een toonee'.avond voor if&re leden en introduceés. De tooneelvereenlging ..Ja cob van Lennep" zal het door de pers zeer gunstig beoordeelde blijspel „Doddy, een ver schrikkelijke verwarring" in 3 bedrijven op voeren. De voorstelling vindt plaats in den schouwburg Jansweg. Een bal zal dezen avond besluiten.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 3