VOETBAL VART A-DIENST DE STRIJD TEGEN DE ZWITSERS. SPORT EN SPEL Haarl. Voetbalbond. mmmmm N.V. KELLER MACDONALD HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 1 NOVEMBER 1930 VIERDE BI Het programma voor Zondag. ZwitserlandNederland- Morgen heeft ln Zürich de negende Inter landwedstrijd tusschen Zwitserland en Ne derland plaats, waarvoor blijkbaar in het land van de bergen meer belangstel'ing schijnt te bestaan, dan hier. Het eenige waar voor men de laatste dagen in ons land eenige interesse heeft getoond, is het feit, dat er ernstige protesten zijn opgegaan tegen de verkiezing van den oud-H.V.V.'er Adam als rechtsbuiten, omdat hij niet alleen reeds ge- ruimen tijd voor Grasshoppers heeft ge speeld, maar zelfs één keer in het nationale Zwitsersche elftal is uitgekomen. We hebben het, meenen we. nog niet eer der meegemaakt, dat zulk een officieel pro test tegen de verkiezing van een lid van het Nederlandsch elftal is aangeteekend en nog wel door de Vereeniging van Eerste-Klas- sers. In ons nummer van Donderdag 23 Oc tober hebben we over dit geval onze mee ning reeds gezegd. Hoe het echter ook zij, Adam is eenmaal gekozen en nu zullen we er maar het beste van hopen. De Zwitsersche sportbladen zijn nog niet erg gerust op een overwinning voor hun favorieten. Zij meenen, dat de kracht van het Hollandsche elftal vooral niet on derschat moet worden en die niet moet be- oorceelen naar de matige vertooning van de Nederlandsche kampioensclub Go ahead in Juli te Genève; dit Deventer elftal is im mers onze nationale ploeg niet. Vooral voor onzen keeper Van der Meulen schijnt men in Zwitserland veel respect te hebben. Het b'ad .Les Sports Suisses" schrijft woordelijk over hem het volgende: Alleen Van der Meulen reeds is een gang naar Zürich waard. Van der Meulen, die ongeveer tien jaar het Nederlandsche doel verdedigt, was de held van de Olympische Spelen van Parijs en Amsterdam. Indien men toen een wereldelftal zou hebben ge vormd zou men ongetwijfeld van der Meu len in het doel hebben geplaatst. In Europa kan alleen Zamorra in roem met van der Meulen wedijveren". Daar kan de H.F.C.'er, die morgen zijn 43sten interlandwedstrijd gaat spelen, het mee doen! Nu kan hij wel ontzaglijk veel tot een overwinning bijdragen, maar heelemaal al leen kan hij het toch óók niet doen. Er zijn nog tien andere spelers voor noodig. Hierbij zijn, zooals onze lezers weten, eenige nieuwe krachten opgenomen. Een voorspelling van den uitslag is daarom nu al heel moeilijk, vooral omdat de belangrijke middenvoor plaats bezet wordt door Groenendijk van Feijenoord, van wien men vóór 11. Zondag nog nooit gehoord had. Zondag heeft hij tegen R.CJï. aan den Middenweg gespeeld en toen maakte zijn spel geen grootschen indruk. Het kan natuurlijk zijn, dat hij toen reeds zijn krachten spaarde voor den ko menden internationalen wedstrijd. Toch vreezen we dat ook ditmaal de tra ditie gehandhaafd blijft, dat onze jongens in Zwitserland niet kunnen winnen. We hopen natuurlijk het tegendeel. De elftallen zullen als volgt tegenover elkaar staan: Zwitserland: Pasche. Bovy, Dubouchet. Loichot, Spil'er, Regamey, Von Kaenel, Jaggi IV, Poretti, Abegglen in. Grassi. Nederland: Van Nellen, Mulders, Groenendijk, Lagen- daal, Adam, Van Heel, W. G. Anderiessen, Kools, Van Kol, De Bruyn, Van der Meulen. We herinneren er nog even aan, dat beide landen van de acht wedstrijden er vier ge wonnen hebben en telkens op eigen grond. De partijen hebben dus een gemiddelde van 1.Nederland staat echter bovenaan, om dat zijéén goal meer gescoord heeft, dan de Zwitsers. De strijd wordt door den Italiaan Carraro geleid. Het Nederlandsch e'ftal ls reeds Vrijdag morgen vroeg naar Zürich vertrokken, zoo dat het Zondag volkomen uitgerust op het speelveld komt. De Competitie. In verband met den internationalen wed strijd zijn voor de competitie natuurlijk eenige wedstrijden uitgesteld. In de eerste klasse van Afdeeling I worden er zelfs maar twee gespeeld. Doch daar zijn de Stormvo gels bij betrokken. Die gaan namelijk naar het Toepad te Rotterdam om daar Excelsior te bestrijden. Laatstgenoemde club heeft nog niet veel gelegenheid gehad om te la ten zien wat ze kan, want ze is pas driemaal in het veld geweest. In deze afdeeling zijn drie clubs, die al het dubbele aantal wed strijden gespeeld hebben. Excelsior kon in totaal slechts twee punten bemachtigen. Men zou dus geneigd zijn. een gemakkelijke overwinning voor Stormvogels te voorspel len, maar wij zijn daar nog lang zoo zeker niet van, want het spel der IJmuidenaren is tot nog toe verre van productief geweest. JL Zondag lieten ze zich nog tegen V.U.C. een mooien voorsprong ontnemen Alles bij elkaar genomen meenen we een kleine over winning voor Excelsior te mogen voorspel len. Voor Afdeeling n zijn vier wedstrijden vastgesteld. Hierbij zijn clubs, die vroeger nogal eens spelers aan het Nederlandsch elftal moesten afstaan, zooals H.V.V.. Sparta en Blauw Wit en in den laats ten tijd AD.O. Van Sparta werden soms wel vier spelers ge kozen, namelijk De KorVer, Ruffelse, Van der Wolk en De Groot. En H.V.V. had zelfs nog méér gegadigden. Alsof er geen inter landwedstrijd gespeeld wordt gaat Sparta morgen rustig naar Koog aan de Zaan, H.V.V. naar Amsterdam en AD.O. naar de Spaarnestad. In tusschen mogen we blij zijn, dat er morgen ook in Haarlem een eerste klasse wedstrijd te zien zal zijn en wel aan de Kle verlaan tusschen ED.O. en A.D O. Nu onze stadgenooten jL Zondag op zulk een kranige wijze den uitwedstrijd tegen Hilversum ge wonnen hebben, zijn ze weer naar het mid den van de ranglijst opgeklommen. En nu eenmaal dit resultaat bereikt is, zullen nog wel meer successen geboekt worden. Die verwachten we speciaal bij thuiswedstrijden, zooals die tegen A.D.O. Deze Haagsche club schijnt niet in zulk een goeden vorm te zijn als het vorig jaar. Het voorspellen van den uitslag lijkt ons hier dan ook niet moeilijk: de twee punten blijven natuurlijk aan de Kleverlaan. We vermoeden, dat vele voet balliefhebbers morgen naar de Kleverlaan zullen gaan omdat ze gaarne Tap en Breitner in actie zien. R.C.H. gaat naar Hilversum. We zijn be nieuwd, of zij hetzelfde kunststukje zal uit halen, zooals E.D.O. daar gedaan heeft. Dat is heelemaal niet onmogelijk want op papier zijn de partijen precies even sterk. Beide hebben zes wedstrijden gespeeld, vier pun ten behaald en een gemiddelde van 0 68 ach ter hun naam. JL Zondag verwachtte men algemeen aan den Middenweg een overwin ning voor R.C.H., maar dat heeft helaas niet mogen zijn. In ons nummer van Maandag heeft men kunnen lezen, op welke noodlot tige wijze aan onze Racing de welverdiende overwinning ontging. Als de veteraan Roe'f- sema weer in de voorhoede meesoeelt, dan hebben we wel eenige hoop op een overwin ning voor RC.H. BloemendaalHaarlem. De wedstrijden tusschen Bloemendaal en Haarlem beginnen langzamerhand dezelfde vermaardheid te krijgen als vroeger die tus schen H.F.C. en Haarlem. Onze tweede-klas- sers hebben al menig fiksch partijtje laten zien, waarbij altijd tot de laatste se conde om de twee puntjes met onuit- bluschbaar enthousiasme gestreden werd. De uitslag was altijd twijfel achtig ook al was de afstand op de ranglijst tusschen beide clubs groot. Dat is ook morgen het geval: Haar lem staat momenteel No. 3 en Bloe mendaal No. 10. En ook nu weer valt van den uitslag zelfs niet het geringste met eenige zekerheid te zeggen. We weten, dat alle spelers zich weer tot het uiterste zullen ge ven en niet zullen uitblazen, voor dat ze weer goed en wel in het keu rige kleedhuis teruggekeerd zullen zijn. Teneinde opstopping aan de loketten te voorkomen, heeft het Bloemendaal-bestuur besloten, voorverkoop van toegangsbiljetten tegen verlaagden prijs te houden. V De bezoekers hebben hier dus twee voordeelen van: ze kunnen op ge makkelijke wijze een kaartje koopen en het is goedkooper. Bij Bloemen daal wil het de laatste weken, zoo als onze lezers weten, niet al te best vlotten. Men zoekt naar een goeden middenvoor en naar een anderen keeper. Er zijn al verschillende spe lers op de middenvoorplaats gepro beerd. maar telkens keert men tot Immer te rug. En nu heeft men voor dezen belangrij ken wedstrijd den veteraan Jan Beijk weer in het doel gezet. Velen zullen Lever prefe- reeren, omdat hij jonger en vlugger is, maar aan den anderen kant geeft het meespelen van Beijk aan den anderen 'n moreelen steun en 'n gevoel van gerustheid. Afgewacht dient te worden, hoe hij de laag-gerichte schoten van de Haarlem-voorhoede zal behandelen. Bij Haarlem heeft men geen noemenswaar dige wijzigingen in het elftal gebracht. Tig- gelman is in de backlinie gehandhaafd en P. van Daalen speelt op de plaats van Van der Valk in de middenlinie. Buissink is spil. Verder is er niets in het elftal der roodbroe- ken veranderd. Voor deze gelegenheid heeft het Bloemendaal-bestuur de beschikking over een aantal staanvlonders gekregen, zoodat het aan drieduizend bezoekers kan garan deeren, dat ze den wedstrijd goed kunnen volgen. We vermoeden echter, dat nog meer personen zullen willen kijken. Alleen spre ken we de hoop uit, dat het publiek zich zal weten te beheerschen en zich niet met de scheidsrechterlijke beslissing zal inlaten. De verstandhouding tusschen de spelers laat niets te wenschen over. Tenslotte is er nog de wedstrijd B.F.C.— Zandvoort. De vorige week hebben de Zand- voorters op eigen terrein tegen den kam- pioenscandidaat D.WS. een 14 nederlaag geleden, waarmee ze weer een weinig ach terop zijn geraakt. Er is aanleiding om te voorspellen, dat zij het verloren terrein mor gen kunnen herwinnen, want B.F.C. is niet een heel sterke ploeg, die tot dusver geen heel belangrijke rol in de voetbalwereld heeft gespeeld. Als Zandvoort ook morgen weer tot de laatste minuut volhoudt en er aan denkt, dat een wedstrijd pas verloren ls, wanneer de scheidsrechter inrukken blaast, dan geven we haar een goed kansje. if! HILVERSUMR.C.H.' Men schrijft ons: Nu R.C.H. j.l. Zondag, zij het dan ook op onfortuinlijke wijze verloren heeft van Feijen oord is zee weer leelijk in 't gedrang gekomen Een hernieuwd falen tegen Hilversum zou de blauw-zwarten weer op de laatste plaats brengen. Het is daarom te hopen dat de Racing erin zal slagen om deze medegega digde naar de laatste plaats in eigen huis te kloppen waarmede dan gelijk weer een stap in de goede richting gedaan wordt. R. C. H. zal uitkomen met: Kos, Krom, Pre vost, Geutskens, Ruis, Muller, Van de Werve, De Geus, Roelfsema, Verkerk. Paape. JAN BEIJK. HAARLEM 2—HILVERSUM 2. Haarlem 2 verschijnt as. Zondag met het volgende elftal: Hoeben, Boot, A. Mooienaars. De Vos, Dik. Levy, Klipp, Bieshaar, Breeuwer, Van Polanen, Onkenhout. SCnOTEN—HILLINEN. Men schrijft ons: A.s. Zondag speelt Schoten op haar ter rein aan den Vergierdeweg tegen Hiilinen. Beide partijen hebben in deze competitie ai met afwisselend succes gespeeld. We kunnen dezen wedstrijd wel als een plaatselijke ont moeting beschouwen, want Hillegom ligt toch niet zoo ver van Haarlem af. We verwachten dan ook een spannend en strijd. De leiding berust wederom in de handen van Mr. Sabelson. Gehoopt wordt op een groote belangstelling. HILLEGOM—T. I. W. Men verzocht ons mede te deelen, dat het eerste elftal van Hillegom zijn thuiswedstrij den op het terrein van Hiilinen speelt. ZANDVOORT. Op de jaarvergadering van de Zandvoort- sche VoetbalvereenigSng „Zandvoort". kon de voorzitter, de heer P. Meeth niet over de zeheele Unie een goeden gang van zaken con- stateeren. Waren de resultaten van het 2e en 3e elftal beter, over het le en de overige elftallen was minder te roemen. In de bezetting van de bestuursfuncties kwam geen verandering, zoodat de heer P Meeth voorzitter bleef, de heer C. Siegers secretaris en de heer M. Keur, penningmees ter. De verslagen van den secretaris, penning meester en kascommissie werden onder dank zegging goedgekeurd. Bij loting werden de heeren Schut en Keesman tot commissarissen xnoemd. Wat in veie Jaren niet gebeurd is. had nu /.aars: drie aandeelen werden uitgeloot» Een langdurige bespreking had plaats over de tri.lek van sommige zijden geuit naar aanleiding van de beslissingen van de elftal commissie. Het resultaat was. dat een commissie be noemd zal worden, met een onpartijdig voor zitter en met afgevaardigden uit de elftal len. Het werk van de elftalcommissie wordt zoolang overgenomen door het bestuur. EEN NIEUWE CLUB OPGERICHT. Op 20 October j.l. Is door het personeel van de N. V. Har.delsburcau C. Uylenhoed aan de Zijlstraat alhier een amusement- en sport- vereeniging onder den naam ..Cornu" opge richt, Als eerste taak heeft de vereeniging gemeend eon voLbmeiub saxnon te mo on stellen. OVERZICHT. De hevige regenval was oorzaak dat Zon dag j.l. vele velden afgekeprd moesten wor den. zoodat het vastgestelde programma niet in zijn geheel kon worden afgewerkt. De gespeelde wedstrijden leveren enkele verrassingen op. Zoo werd H. F. C. m op eigen veld met 34 door Damiaten geslagen. Deze wedstrijd werd gespeeld op het kleinste oefenveld. hetgeen natuurlijk wel een abnormale omstandigheid was. doch niettemin blijft het van Damiaten een prestatie om aan de blauw-witten de eer ste nederlaag te hebben toegebracht. Ook Stormvogels II verloor op eigen grond met 25 van Schoten II. Het was trouwens toch een slechte dag voor de thuisclub, want bijna overal bleken de bezoekers de sterks ten. Een uitzondering hierop maakte H. C. H. V, dat met niet minder dan 80 over Ripperda zegevierde. Haarlem m zag zich met 38 door Ken- nemers n geklopt. De Beverwij kers toonen steeds meer tot de sterksten in deze afdee ling te behooren; zij zullen zeker nog een woordje voor het kampioenschap meespre ken. Bloemendaal n verloor met 4—2 van I.V.O. en ook Beverwijk n zag nog geen kans om de reeks van nederlagen te stuiten, al was de kleine 3—4 nederlaag tegen EJD.O. III reeds een betrekkelijk succes. Het programma voor Zondag. Omdat de meeste eerste-klassers wederom voor de Stads-Edltlebeker competitie in het veld moeten, zijn slechts enkele eerste klasse wedstrijden vastgesteld. Stormvogels III ontvangt bezoek van Ben- nebroek. Veel fraais hebben de IJmuidenaren nog niet verricht, doch op eigen veld zijn zij niet te onderschatten tegenstanders, zoodat Bennebroek nog lang niet gewonnen heeft. Aan den Middenweg speelt R. C. H. III te gen Spaarnevogels. Hier mag een spannende strijd verwacht worden, waarbij een gelijk spel niet uitgesloten is. Tenslotte nog E.D.O. m—D.W.O. De rood-zwarten zijn dit seizoen aardig op dreef, zoodat wij mede door het terrein-voor deel. een zege voor de thuisclub ver wachten. Voor den beker spelen de meeste eerste- INGEZONDEN MEDEDEELINC.EN a 60 Cu. per regel. ifclW'Bfgl! ft ti. C. H. 2BLAUW WIT 2. Het reserve-elftal van R. C. H. ontvangt Zondag op eigen terrein de reserves van Blauw Wit. Het elftal van R.C.H. 2 is als volgt: Radsma, Kaestner, Van Es, Prevost Jr., Wiekamp. Dollé, Blokker, W. Kedde, Nachtegeller, J. Kedde, Meyer. STARTER - BATTERIJEN VOORRAAD REPARATIE JANSWEG 42 Telefoon 14759 ZIJLWEG 326 Telefoon 11828 MM! «rrWETOP"W1 riraiaiiiMmiiTOBinaMM m «w,* door C. J. GROOTHOFF. We vertellen elkaar tegenwoordig wel eens. dat het Nederiandsche voedbal een inzmking doormaakt en aat er na de zeven magere ja ren wel weer eenige vette jaren zuilen komen, doch zoo'n inzink.g als die van het Zwitser sche voetbal is het op het oogenblik bij ons toch nog niet Onze ploeg heeft in de laatste jaren tenminste nog wel eenige behoorlijke resultaten behaald. Met de Zwitsers is het echter heelemaal mis. Die hebben in 1926 nog een overwinning geboektt die als verdienste lijk beschouwd mocht worden. Ze sloegen in aat jaar Duitschland met 3—2, doch dat was tevens de eenige overwinning, die de Zwit sersche ploeg in 1926 heeft weten te behalen In 1927 "werd geen enkele zege bevochten. In 4 wedstrijden maakten de Zwitsers 4 doel punten en zagen ze hun eigen doel 12 maal doorboord. In 1928 werden 8 wedstrijden ge speeld waarvan ze er twee wonnen, een van ons land en een. zeer fortuinlijk van Frank rijk met 4—3. Hun doel gemiddelde was toen 13 doelpunten voor en 22 tegen. Daarna heeft Zwitserland geen enkele internationale over winning meer kunnen behalen. In 1929 wer den 6 wedstrijden gesoeeld en verloren en in 1970 werd er van de vier tot dusver gespeelde wedstrijden geen enke'e gewonnen. In totaal werden dus sedert 1927 door Zwitserland ge speeld 22 Internationale wedstrijden, waarvan er 2 werden gewonnen. 3 gelijk gespeeld en de rest verloren. De Zwitsers maakten in die 22 wedstrijden 23 doelounten en zagen daarin 75 maal tegen zich scoren. Een duidelijker bewijs var. de geringe beteekenis van Zwitser land oo internationaal gebied kan men zeker niet geven. In den loop van die vier Jaar heeft het Zwitsersche elftal dus alleen van Frankrijk en Nederland kunnen winnen. Als men be denkt. dat Zwitserland het bij de Olympi sche Spelen te Parijs tot den eindstrijd ge bracht heeft en toen den titel kampioen van Europa voerde, moei men toegeven, aat .ie inzinking daarna vrij spoedig is gekomen, en heel lang duurt. Men heeft eenigen tijd geleden de leiding van het Zwitsersche voetbal in handen ge geven van Dori Kürscher, een Hongaar, die een goeden kijk op het spel had. Maar het is moeilijk een vuist te maken, als men geen vingers heeft. Kürschner zag heel spoedig, dat er vrijwel geen uitblinkende spelers waren; hij nam toen zijn toevlucht tot het in dergelijke om standigheden nog al eens met succes toege paste recept: clubmootjes. Hij kon dat doen. omdat toevallig een der clubs te Zürich over een bijzonder productieve voorhoede be schikte. Dank zij het op die manier samen stellen van het elftal, heeft Kürschner be trekkelijk goede resultaten weten te berei ken. Het elftal speelde te Parijs tegen Frank rijk 33, verder in Zwitserland tegen Hon garije 22, waarna ln Italië van Rome met 42 werd verloren. Tegen Duitschland werd echter een zware 50-nederlaag ge leden. waardoor het vertrouwen in Kürsch ner weer wat aan het wankelen werd ge bracht. Men heeft nu een Duitschen trainer, een zekeren Kunz, die blijkbaar van oor deel is. dat er goede voetballers genoeg in Zwitserland te vinden zijn. Hij heeft tenmin ste onmiddellijk met het systeem van Kürschner gebroken en het resultaat is dat men een elftal heeft gekregen, waarin slechts enkele spelers van eenzelfde club zitten. De critiek over dit elftal is niet onver deeld gunstig doch men zal goed doen het re sultaat van den wedstrijd af te wachten alvo rens een vergelijking te maken tusschen het werk van Kürschner en dat van zijn opvol ger. Een ding staat echter vast en wel dit, dat het al een heel zwakke Zwitsersche ploeg zal moeten zijn, wel ze er niet in slagen van ons elftal te winnen. Ik schrijf dit niet. omdat ik geen vertrouwen heb in ons elftal, zooais dat door de Technische Commissie is samen gesteld, doch alleen omdat er op de wed strijden tusschen Nederland en Zwitserland nu eenmaal een zeker noodlot rust en wei dit, dat onze ploeg altijd den wedstrijd in Zwitserland verliest en dien in ons land wint. Onze nationale ploeg wordt bovendien in de wedstrijden tegen Zwitserland nog al eens door ongevallen getroffen. Bij de kampen door de onzen in Zwitserland gespeeld, is slechts een enkele maal geen speler wegens een ongeval moeten uitvallen, Eenmaal dat was in 1925 moesten er zelfs twee van der Meulen en W. Buitenweg tijdens den wed strijd worden vervangen. Bij den laatsten strijd tegen de Zwitsers, die in ons land werd gespeeld, kreeg reeds na vijf minuten v. Nellen een ongeval, waardoor hij geruimen tijd niet meer heeft kunnen voetballen. Het is mogelijk dat dit aan ongelukkige toeval len is te wijten, doch het kan ook wel een ge volg zijn van de nog al vrij stevige speelwijze van de Zwitsers, waarover ook door andere ploegen wel wordt geklaagd. Men laat waar schijnlijk ln Zwitserland iets steviger spel toe aan in de meeste andere landen gebruikelijk is. De eerste wedstrijd van onze nationale ploeg tegen Zwitserland werd in 1920 ge speeld, toen onze ploeg eerst tegen Italië ge lijk speelde en daarna' op de terugreis, te Basel tegen de Zwitsers in het veld kwam. Met 21 bleven de gastheeren toen in de meerderheid. Van het Nederlandsche elftal dat in dien eersten wedstrijd uit kwam. is eigenlijk op het oogenblik alleen Denis nog actief voetballer, tenminste Indien hij. zoo als hij heeft toegezegd, binnenkort weer voor H. B. S. in het veld zal komen. Het elftal bestond toen uit McNeil, Denis en Verwey, Mommers, Ruffelse en Steeman, de Natrls, van Dort, van Diermen, D. en B. Kessler. In dezen wedstrijd moest reeds na 20 minu ten Mommers door Verlegh worden vervan gen. De revanche liet niet lang op zich wach ten. Een jaar later sloegen we met een zwakke ploeg de Zwitsers te Amsterdam met 2—0. In 1922 gingen onze spelers weer naar Zwitserland, dit maal naar Bern. Ze verloren daar met niet minder dan 50 doordat geen der spelers zijn gewone spel kon geven. In dezen wedstrijd moest B. Kessler door een ongeval uitvallen. In 1923 kwam de gebruike lijke overwinning te Amsterdam, ditmaal met 41.Verschillende spelers van deze plaeg hebben nog dit jaar aan eerste klas voetbal deelgenomen, t.w. de Boer, Denis, Bul, Krom en Verlegh. In 1924 werd in verband met de Olympische Spelen geen wedstrijd tegen Zwitserland gespeeld, doch in 1925 ging ons elftal weer de gebruikelijke nederlaag incas- seeren. Ditmaal verloren we met 41. Dit was de eerste Internationale wedstrijd van Van Heel. In 1926 werd te Amsterdam met 50 van een zwakke Zwitsersche ploeg ge wonnen. Blijkbaar bestond er onder de Zwit sersche spelers niet veel animo voor het uit stapje naar ons land, de ploeg verscheen ten minste met een groot aantal Invallers. Het feit, dat de Zwitsersche V. B. geen vergoe ding voor loongemLs wensen te te geven, zal daaraan ook wel niet vreemd geweest zijn. In 1928 heeft onze ploeg zich te Basel vry goed geweerd, het werd althans slechts een neder laag met de oneven goal van de drie. Kools. Van deh Beulen en Van Kol zijn de eenige spelers, die ln dien wedstrijd hebben meege speeld en die ook als Zondag van de party zullen zijn. De laatste wedstrijd van onze nationale ploeg tegen de Zwitsers werd gespeeld op 17 Maart 1929 te Amsterdam; hij eindigde ln de gebruikelijke overwinning ditmaal slechts met 3—2. Morgen zal dus de negende wedstrijd tegen Zwitserland worden gespeeld. Men is geneigd alweer een nederlaag te voorspellen daar de wedstrijd in Zwitserland zal worden gespeeld. Onze vertegenwoordigende ploeg heeft in den laatsten tijd al even zwak rcspeeld als Zwitserland cn evenals de Zwitsers gedaan hebben, heeft men voor dezen wedstrijd -en ingrijpende verandering in hei eirtal gc- braent. Slechts vier spelers in onze ng hebben eerder tegen Zwitserland gespet.,; en wel Van der Meulen, Van Kol, Van Hee. en Kools. De N.A.C. er heelt echter tegen de Zwitsers ln den aanval gespeeld, ditmaal heeft hij een plaats in de middenlinie. De voorhoeae van onze ploeg zal voor velen wel de grootste ver rass mg neboen opge:everd. Het zoo verantwoordelijke binnentrio uit een aanval bestaat uit spelers, die nog nooit in een internationalen wedstrijd zijn uitgeko men. De middenvoor Groenendijk speelt, meen ik, dit seizoen voor hot eerst in de eerste klas, Lagendaal speelt voor een tweede klas club en Mulders heeft eigenlijk eerst kort geleden een vaste plaats ln het elftal van Ajax gekregen. Op de vleugels heeft men Van Nellen, even eens een tweede klasser, en Adam, die niet voor een Nederlandsche club speelt. Deze voorhoede ls eigenlijk de erkenning van 'iet feit, dat we op het oogenblik geen uitblin kende spelers meer hebben. En toch geloof ik dat deze ploeg het er nog niet zoo kwaad zal afbrengen. In den oefenwedstrijd te Rotterdam waren er momenten van zeer goed voetbal, niette genstaande men tegenover een sterke tegen partij stond en de omstandigheden overi gens niet ln het voordeel van onze ploeg wa ren. De achterhoede bestaat uit beproefde krachten, men heeft ln het midden drie spe lers. die reeds tal van goede wedstrijden hebben gespeeld. Van Heel en Kools voor onze nationale ploeg en Andrlesse voor Ajax. Wat de voorhoede betreft, kan men slechts hopen, dat de heeren het door de T. C. m hen gestelde vertrouwen niet beschaamd zul len maken. Deze voorhoede heeft niets te ver liezen en alles te winnen. Mogelijk Is dat de prikkel, die tot geestdriftig spel zal voeren. Iets waaraan we in den laatsten tijd eenlgs- zins zijn ontwend.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 13