ZWITSERLAND-NEDERLAND 6-3 KON. NED. VOETBALBOND. VOETBALNIEUWS. OVERZICHT. TWEEDE KLASSE B DE UITSLAGEN. Buiten de Competitie. VOETBAL Een volkomen verdiende nederlaag voor de Hollanders. Boedapest! Brussel! Zürich! Als we Brussel even buiten beschouwing laten, Ls er tusschen de 62 nederlaag tegen Hongarije te Boedapest en de 63 nederlaag tegen Zwitserland van gisteren een over eenkomstige oorzaak te ontdekken, n.l. het feit dat het tempo van ons spel te traag is. Dit ls in Boedapest zoo overduidelijk geble ken, n.l. het meerendeels geen voet aan den grond krijgen der Hollanders, doordat zij steeds een fractie van een seoonde te laat waren. Ook te Zürich was dat zoo, vooral als we het spel bekijken van onze middenlinie en vooral voorhoede tegenover die der Zwitsers. Want de verdedigingen ontliepen elkaar niet zoo veel in capaciteiten. Dit groote verschil, dat zich na een aan vankelijk heel behoorlijk begin onzer voor hoede zoo duidelijk afteekende, in snelheid, in plaatsen, in balcontróle schoot zij n.l. ab soluut te kort. Hoe frlsch, levendig was daarentegen het spel der vijf roode voorhoedespelers; afwis selend werd open gespeeld en kort gecombi neerd. In het geven van passes waren onze tegenstanders al zeer bedreven, er ontston den gaten in onze verdediging. Met fraaie doelpunten zagen de Zwitsers hun werk be loond. Een verdiende nederlaag dus weer. En we gaan vermoedelijk een nog somberder tijd op internationaal voetbalgebled tegemoet. Vóór den wedstrijd. Het was goed weer, toen we ons des mid dags naar het terrein van de F. C. Zürich begaven. Daar bleken al vele duizenden aan wezig te zijn. Het terrem zag er oppervlakkig beschouwd goed uit. hoewel het hobbelig was. Doch bij nader bekijken bleek het gras wat erg dun vertegenwoordigd te zijn en de regen der laatste dagen had het veld geen .goed gedaan. Muziekcorpsen waren niet aanwezig, doch de stemming bij het publiek bleef er goed in. Op de tribune zagen we o.m. den Neder- landschen gezant te Bern en den consul van Nederland te Zurich. Voorts was er een groep der Hollandsche kolonie aanwezig, die zich met de Nederlandsche kleuren had getooid. Het ls bij half drie als onze spelers onder gejuich van het ongeveer 18000 koppige publiek het veld betreden. Even later verschijnen de Zwitsers onder langdurig enthousiasme van het publiek. Zij spelen in rood shirt, de Hollanders in het wit en met een zwarte», broek. Fotografen doen hun werk en dan roept de Italiaanschc scheidsrechter Carraro de aanvoerders Pasche en Van Kol tot zich. De Zwitser is de gelukkige en verkiest zon en wind mee, dat echter van hoegenaamd geen voordeel zal blijken te zijn. Grensrechter voor Nederland is de heer Haaeu. Als Groenendijk den bal aan het rollen brengt, blijkt de samenstelling der ploegen als volgt te zijn: <Van een spectalen verslaggever Abegglen ziet kans een kogel af te vuren, maar de lange H. F. C.'er werpt zich op het ieder en werkt safe weg, wat hem een ap plaus van de toeschouwers bezorgt. Van Kol en De Bruyn probceren het met de bui- tenspelval, maar tenslotte scoort Jaeggi voor Zwitserland na een scrimmage (2—1). In drie minuten ©en veilige voorsprong. Het enthousiasme van de Zwitsers ls maar juist bedaard, of wederom is het Grassi die handig onze achterhoede passeert, naar bin nen zwenkt en voorzet, waarna Poretti met zijn hoofd ten derden male Van der Meulen het nakijken geeft, (31). De vijf voorwaartsen der bergbewoners ko men er steeds beter in, onze verdediging moet alle zeilen bijzetten om voorlooplg een hoo- gere score te voorkomen. Van der Meulen komt daarbij nog al eens te pas; door fraai ultloopen weet hij gevaarlijker momenten te voorkomen. Onze middenlinle steunt bij het verdedi gend werk uitstekend, maar het valt te be grijpen dat daardoor onze eigen voorhoede meermalen aan haar lot overgelaten wordt, al dient gezegd, dat veel verknoeid werd door het langzame tempo van het binnentrio of het slechte schieten. Mulders schiet naast, maar van Nellen doet het even later beter; hij lost een laag, listig schot schot maar Pasche laat zich niet verrassen. In deze periode valt het slordige werk, bijna futloos zouden we zeggen, van Groenen dijk op. 41 met rust. Veel moeite hebben de backs en de midden linie met het systeemlooze aanvalsspel der onzen niet. alleen de duels tusschen Adam en Regamey zijn interessant. Imhoff, die uit stekend werk verricht zet er de laatsie tien minuten voor rust nog een schepje op. Van Kaenel schiet scherp op doel, doch Van der Meulen staat op zijn post. Als de snelle rechtsbuiten onverwacht doorbreekt, grijpt onze verdediging niet direct in. een voorzet volgt en ongehinderd kan Abegglen met het hoofd een vierde doelpunt maken (4—1). In de resteerende 8 minuten valt nog een corner te vormeiden op het Zwitsersche doel, die door Pasche kan worden weggewerkt. Dan ig het pauze. De tweede helft. Te 3.30 uur wordt weer begonnen. Een schot van Grassi wordt door onzen doelman gehouden, direct daarop gaat Adam er van door. Hij plaatst het leder voor den Zwitserschen doelmond, waar Mulders zijn hoofd er onder plaatst, waardoor de achter stand tot 4—2 verkleind wordt. De Hollanders zitten er nu even goed op, een corner levert niets op. Van Nellen wordt meer aan het werk gezet;zijn voorzetten scheppen eenlge gevaarlijke momenten voor ZWITSERLAND: Loichot (Urania) Von Kaenel, <F. C. Biel) .■NEDERLAND: Pasche, (Grasshoppers) Bovy, Dubouchet (Urania) (Servette) Imhoff, Regamey, (F. C. Biel) (Grasshoppers) Jaeggi IV Poretti, Abegglen III, Grassi. (Chaux de Fonds) iLugano) (Grasshoppers) Van Nellen, Mulders, Groenendijk, (D. H. C. (Ajax) (Feyenoord) Van Heel. Anderiessen (Feyenoord) (Ajax) Van Kol, (Ajax) Van der Meulen (H. F. C.) Lagendaal, Adam, (Xerxes) (H. V. VA Kools (N. A. C.) De Bruyn, (Hermes D. V. S.) Het begin is al zeer verrassend. Binnen twee minuten de leiding! Kools krijgt na eenig heen en weer ge- trap den bal te pakken, hij zet Adam aan het werk. deze zet voor, Lagendaal schiet op doel. doch een der Zwitsers doet het leder van richting veranderen. Van Nellen is er bij en met een keihard schot in den lin kerbovenhoek geeft hij Holland de leiding (0—1). Dit spoedig en onverwacht succes prikkelt de Zwitsers, maar het schot van Grassi gaat over Van der Meulen heen. Kools plaatst wederom naar Adam, dit maal schiet de H. V. V.'er zelf. doch ook zijn schot gaat over. Het spel gaat gelijk op; om beurten moeten de beide doel verdedigers handelend optreden, hetgeen hun goed ge lukt. De middenlinie der Roodhemden zet tel kens haar voorhoede aan het werk, vooral de vleugelspelers worden er in betrokken. Het binnentrio vergeet daarbij niet te schie ten; zoo lost Abegglen eenmaal een enorm hard schot, dat Van der Meulen fraai stopt. Kools zet voornamelijk Adam aan het werk, doch deze heeft een zeer moeilijke taak, omdat hij Regamey, een clubgenoot van hem, tegenover zich heeft, die zijn spel door en door kent. De stand gelijk Jaeggi plaatst naar den linksbuiten Grassi, die snel opbrengt, het leder komt voor doel, waar Abegglen een prachtkans krijgt om den gelijkmaker te scoren. De laatste accepteert deze dan ook en na 13 minuten spelen is de stand weer gelijk. (1—1). Langzamerhand komt er nu eenig teoken In het spel, Kools begaat de fout om te veel aan Adam te geven, waardoor onze links buiten te weinig te doen krijgt. Vooral steu nend blijkt Anderiessen te kort te schieten; Imhoff is hem telkens de baas. In onze voorhoede wordt bovendien nog getreuzeld, zoodat de snelle Zwitsers onze mannen vaak te vlug af zijn. Mulders schept een kans voor Holland als hij handig afhoudt, maar Groenendijk's schot faalt. Adam is or door en geeft aan den midvoor: een doelworsteling ontstaat, die zonder resultaat blijft. Meer en meer blijkt, dat de Zwitsers een sneller spel ontwikkelen dan de Hollanders; ook hebben de meesten hunner een betere balcontrole dan de Hollanders. Geleidelijk aan komen zij in de meerderheid en het valt dan ook niet te verwonderen dat zii na 25 minuten spelen de leiding veroveren. Pasche's doel, maar het kost het achtertrio tenslotte toch niet veel moeite om het terrein schoon te houden. Lagendaal wringt zich door de verdediging heen. zijn schot gaat over het doel, maar scheidsrechter Carraro heeft intusschen reeds een buitenspelgeval geconstateerd bij Mulders. De Zwitsersche voorhoede zit ondertus- schen ook niet stil. Jaeggi en Poretti stellen met flinke schoten de capaciteiten van Van der Meulen op de proef. Het plaatsen der Zwitsers is thans veel be ter. dan dat van de Hollanders, terwijl zij te vens hun positie beter bepaalden, waardoor het verwonderlijk was (maar daarom juist begrijpelijk) dat vrije schoppen, door Hol land genomen, gewoonlijk bij een tegenstan der terecht kwamen. We noteeren nog dat Lagendaal hard naast schiet, terwijl een bal van Abegglen door Van der Meulen nog juist op de lijn wordt gehouden. De eerste verlaat wegens een blessure het veld en met tien man spelen de Zwitsers verder. 52! 6—2! Dit belet hun niet om sterker te zijn. Geestdriftig, snel en goed combineerend val len de vier voorwaartsen aan en als na toe doen van von Kaenel de bal bij Poretti be landt plaatst deze naar den in gunstige po sitie staanden Grassi, die onhoudbaar scoort (52). De Zwitsers blijven sterker en als Abegglen terugkeert is hij het, die met een formidabel hard schot van ongeveer zes meter afstand nummer zes In het Hollandsche doel schiet (6—2). Drie corners tegen Holland leveren niets op. De Hollandsche voorhoede kan tegen de middenlinie en verdediging der Zwitsers niet op. aan den anderen kant zetten Van Kol cs. de buitenspelval weer open. Van Kaenel en Poretti probeeren het van verren afstand, doch hun schoten gaan over Aan de andere zijde zoekt Lagendaal 't doel te hoog. Pasche toont zich een zeer betrouwbaar doelman. Een kanonskogel van Grassi wordt door Van der Meulen gehouden. Eindstand 63. Er zijn nog ongeveer tien minuten te spe len. Na goed combinatiespel krijgt Lagendaal het Ieder vrij en laag inschietend wordt Pasche voor den derden keer gepasseerd 16—3). In de laatste minuten wordt niet veel meer gedaan, de strijd is gestreden. Als scheidsreclvter Carrore. die verdienste lijk floot, einde aankondigt-, brengen de 1 duizenden toeschouwers aan beide ploegen een ovatie. Holland heeft verdiend verloren! Nabeschouwing. In (het begin merkten we reeds op, dat de Zwitsers volkomen verdiend hebben gewonnen. Het gebrek aan tempo bij de Hollanders, vooral van de voorhoede, was wel een dei- voornaamste oorzaken van deze geduchte nederlaag. Maar ook qua baltechniek stonden wij bij de Zwitsers achter. In hoofdzaak moet deze nieuwe nederlaag geweten worden aan onze voorhoede, in casu het binnentrio, dat in geen enkel opzloht het internationaal pei' maar benaderde. Dubbel jammer is, dat Van Reenen niet kon uitkomen, we zijn er van overtuigd, dat er dan kansen waren gekomen om tegen de sterke Zwitsersche verdediging doelpunten te scoren. Dat we het nog tot drie doelpunten hebben gebracht, verwondert ons eigenlijk wel ©enigs- zins, hoewel we de laatste twee doelpunten verre van fraai kunnen noemen en meer aan geluk dan aan goed spel te wijten zijn. De zes doelpunten der Zwitsers steken er sterk bij af. De spelers. Het is de gewoonte geworden om met de bespreking der spelers met onze achterhoede te beginnen. Maar dat heeft dan ook een reden. Van der Meulen heeft zijn doel op meer dan schitterende wijze verdedigd. Hij heeft heel veel werk gekregen, magnifieke ballen wist hij uit zijn doel te houden en dat de Zwitsers geen hoogere score hebben kunnen bereiken ligt voornamelijk in het feit, dat de Haarlemmer op zoo'n uitstekende manier heeft staan keepen. Ongetwijfeld: een doel- verdediger op hoog internationaal peil. De Bruyn en Van Kol hebben een goede verdedigende partij gespeeld, en zoo was ook ditmaal de verdediging weer het sterkste deel van de ploeg. In de middenlinie was het de fout van Kools, vooral in de eerste helft, het te veel plaatsen naar Adam, waardoor het spel niet genoeg opengegooid werd. Voedend was de N.A.C.'er vaak heel goed, hij had het tegen den snellen Grassi niet gemakkelijk; deze heeft dan ook kans gezien om Kools enkele malen op sublieme wijze voorbij te steve nen. Van Heel speelde goed, zonder meer, al blijft het een nadeel, dat hij het tempo niet meer kan bijhouden. Vooral tegen de snelle Zwitsers speelde hem dat parten. Dat we in Andriessen een nieuwe ster heb ben voor de spilplaats. we geloofden het niet vóór den wedstrijd, maar na de ontmoeting is het voor ons een weten geworden. Zijn spel was o.i. een klasse lager dan dat van Imhoff n.b. een invaller! Over de voorhoede zijn we het meest te spreken over de vleugelspelers, we vinden het een fout van de Technische Commissie, dat Adam tegen zijn- clubgenooten is opge steld, het bleek alras uit zijn duels met Regamey, dat de laatste zijn spel door en door kende. Dat de H.V.V.'er zich niettemin ver dienstelijk heeft geweerd, kan niet anders dan een bewijs zijn, dat hij in andere om standigheden ongetwijfeld zou voldoen. Wij zijn benieuwd of de T. C. hem nog een kans zal geven, maar nu niet tegen Zwitser land I Van Nellen, zooals reeds gezegd, kreeg in de eerste helft te weinig te doen, waardoor hij minuten niet aan het spel deelnam. Na de rust werd hij beter bediend; zijn voor zetten waren lang niet van gevaar ontbloot. Zijn eerste doelpunt mocht er intusschen wezen. Het binnentrio had niet veel kennis van samenspel, bovendien was men gewoonlijk te langzaam in zijn bewegingen, waardoor de Zwitsers herhaaldelijk met succes konden in grijpen. Het schieten was slecht. Wat de Zwitsers betreft, we schreven al over hun snelle tempo, hun goed positie kiezen, hun behoorlijke balcontrole, het schieten enz. De verdediging met aanvoerder Pasche aan het hoofd was betrouwbaar en na het eerste kwartier bijna niet doorkoombaar. Pasche toonde zich een doelverdediger van klasse, hij kreeg echter veel minder en ook minder moeilijk werk te doen dan Van der Meulen. De middenlinie- was aLs linie gaaf, stuk voor stuk spelers met aanleg en kennis. Regamey en Imhoff traden wel het meest op den voor grond. In de voorhoede konden we geen zwakke plek ontdekken, ieder speler was zijn plaats volkomen waard, de aanvallen waren ver rassend van opzet, werden behoorlijk afge werkt en ook het schieten was uitstekend. We zouden haast kunnen zeggen: de beste linie van het veld. Abegglen en Jaeggi waren de gevaarlijkste menschen, zonder aan de anderen ook -maar iets te kort te willen doen. De balans. ges. gew. gel. verl. pt. v.-t. gem. Zwitserland 9 5 0 4 10 23—19 Nederland 9 4 0 5 8 1923 Volhardt en Werkt. Eenlge weken geleden werd alhier de voet balvereen Iging „Volhardt en Werkt" ontbon den. Thans wordt ons gemeld, dat door het grootste gedeelte van dezelfde leden, deze vereenlging wederom is opgericht. Daar zij ditsizoen nog gedwongen is om alleen vriend schappelijke uitwedstrijden te spelen, wordt op de clubs, spelende in de Zatoxdagmiddag- competitie, om wedstrijden met haar te spe len. Het secretariaat is gevestigd bij A. A. Goedman, Kloppersingel 137. De heer M. Sajet K. N. V. B.- bestuurslid. Tot Zaterdag jl. bestond er gelegenheid candidaten te stellen voor d- functie van be stuurslid van den K.N.V.B. Slechts de candi- datuur van den heer M. Sajet kwam binnen, zoodat genoemde persoon tot best uurslid van den K.N.VJB. is benoemd. De regen wederom spelbreker. Bijna alle wedstrijden uitgesteld. Van de eerste klasse alleen Blauw WitH. V. V. doorgegaan; een onverwachte overwinning voor de Hagenaars. Voor den wekelijkschen overzichtschrijver, die gewend is om op Zaterdag zoo nauw keurig mogelijk de kansen van de wedstrij den te berekenen, is het geen prettige ge waarwording, den volgenden dag het Pers bureau Vaz Dias te hooren verkondigen, dat ongeveer alle wedstrijden zijn uitgesteld. Voor de voetballiefhebbers ls dat niet erg, want die uitgestelde wedstrijden worden la ter toch gespeeld, maar de reeds geschre ven kansenberekeningen hebben dan niet de minste waarde meer, omdat bijna eiken Zondag de situatie anders is. Over drie maanden, wanneer die wedstrijden mis schien gespeeld zullen worden, staan de clubs er heel anders voor, dan nu. Een ver eenlging, die nu nog kampioenskansen heeft, moet zich dan wellicht op het spelen van degradatie-wedstrijden voorbereiden. Dan ls dus weer een geheel nieuwe bespre king noodlg. Het gaat in dit seizoen Intusschen niet erg voorspoedig. Er is ongeveer nog geen Zondag geweest, waarop het niet geregend heeft. Maar zoo erg als gisteren hebben we het nog niet bijgewoond Van alle eerste klasse wedstrijden in de vijf afdeelingen is alleen dit tusschen Blauw Wit en H.V.V. door kun nen gaan. Hoe dat mogelijk is. begrijpen we niet. Elders in dit nummer kan men de bij zonderheden van dien wedstrijd lezen. Deze eene wedstrijd heeft echter voor Blauw Wit vrij ernstige gevolgen gehad. Hij bracht haar namelijk de tweede nederlaag en het kostte haar een paar plaatsen op de rang lijst. Er zullen natuurlijk vele clubs zijn, die gisteren een vergeefsche reis gemaakt heb ben, omdat het dikwijls aan de beslissing van den scheidsrechter wordt overgelaten, om een terrein al dan ntet goed te keuren. Zoo gingen o.a. de Stormvogels voor niets heelemaal naar het Toepad te Rotterdam, om daar te vernemen, dat de wedstrijd te-: gen Excelsior was uitgesteld! Voor de besturen van E. D. O. en van Bloemndaal moet het niet onaangenaam geweest zijn, dat er niet gespeeld kon wor den, want het aantal toeschouwers zou stel lig heel gering geweest zijn. De gezellige huiskamer en de bioscoopzalen zullen dit maal meer aantrekkingskracht gehad heb ben. In het Oosten hebben nog eenige tweede klasse wedstrijden plaats gehad. En tenslotte leed onze nationale ploeg in Zürich tegen het Zwitsersche elftal een wei nig bemoedigende nederlaag. AFDEELING II. Blauw Wit—H.V.V. 3—4 Reserve 3e klasse D: The Rising Hope 2—L.V.S. 2: na 1 uur afgelast. AFDEELING IIL Tweede klasse A: Geel ZwartHengelo 25 Derde klasse B; Apeldoorn—Sallandia o_o Vierde klasse B; ZwolleColumbia 5i Reserve le klasse: Tubantia 2Ensch. Boys 2 01 AFDEELING V. Tweede klasse A: S.S.C.—F.V.C. 3—0 Derde klasse A: Black Boys—Lemmer 3—0 EERSTE KLASSE. Blauw Wit—H. V. V. (3—4) Het is te danken aan de goede drainage van het Stadion terrein, dat de wedstrijd, tus schen Blauw-Wit en H. V. V. ondanks den stroomenden regen niet behoefde te worden afgelast. De Hagenaars spelen de eerste helft tegen den gierenden storm en hevige regenvlagen in. Doordat een der H.V.V.'ers den bal in eigen doel werkt, nemen de Amsterdammers al heel gemakkelijk de leiding. Lang duurt het echter niet. want v. d. Bosch brengt wel dra den stand in evenwicht. H.V.V. valt keurig aan en Is in uitsteken de conditie. Van een misverstand in de Blauw-Wit-achterhoede gebruik makend geeft Vermeer aan de Groote Haagsche de leiding. Na goed opbrengen van Snouck Hur- gronje maakt Pasteur het derde puntje. De Amsterdammers verslappen zienderoogen, vooral de achterhoede is er geheel uit. H.V.V. maakt van deze kans gebruik om voor de vierde maal te scoren. De aanvallen van Blauw-Wit, waarvan vooral Gerritse de leiding heeft, leveren geen resultaat op. De scheidsrechter laat een oogenblik schuilen als het weer al te bar wordt. Na rust ontwikkelen de Amsterdammers een krachtig spel. Ferwerda en Dorenbosch weten te scoren en den stand hier door op 34 te brengen. Hoe zij haar best ook doet de thuisclub slaagt er niet in om gelijk te maken. ExcelsiorStormvogels. Met invallers voor Haak en Koster, voor wie Plokker en v. d. Lugt. gespeeld zouden hebben, trok Stormvogels gisteren naar Rot terdam. hoe wel men de vrij groote zekerheid had. dat toch niet gespeeld zou kunnen wor den. De betrokken consul, die de vorige week te vroeg het Excelsior-terrein had afgekeurd, meende nu voorzichtiger te moeten zijn en liet de beslissing aan den scheidsrechter. Zijn weifelende houding kwam den Vogels op een vergeefsche Teis te staan, want de heer Van Gessol keurde het terrein onvoorwaardelijk at Bloemendaal-Haarlem. Hoogstens twee honderd dapperen waag. den er Zondagmiddag een nat pak aan om zekerheid te hebben dat bovengenoemde wed- strijd uitgesteld zou worden. Op het anders zoo gezellige Bloemendaal-veld was het een troostelooze boel. Als een bespotting stonden de vlonders, geleend van de H.F.C. „Haarlem" zwart glimmend van den regen en verlaten om het veld, want het handjevol enthousias ten zocht zoo goed en zoo kwaad als het ging een schuilplaats. Achter de grootendeels beslagen ruiten van hotel .Zomerzorg" zaten Haarlem's voorzitter, de lieer Hin, en enkele andere bestuursleden met sombere gezichten naar nóg somberder wolkenmassa's te staren, i Zou het nog droog worden? Druppelsgewijs kwamen de spelers, diep in hun kragen gedoken, aanzetten, om in het klqedhuis de kansen van spelen of uitstellen te bespreken. Voorloopig was het wachten op den scheidsrechter, die tegen tweeën ver scheen. Met sportieve onverschilligheid koos hij den verstandigsten weg: de spelers moes ten zelf maar beslissen; hij zou er zich wel op kleeden! Maar bijna eenparig waren zij het er over eens, dat er al heel weinig plei- zier is aan een voetbalpartijtje met zulk hon denweer. En toen er één het beeld ophing van den voetbalwedstrijd ZwitserlandHol land bij de radio in de huiskamer, was de knoop doorgehakt. De spelers dropen weer af, maar niet dan nadtt de heer Hin verloet was van zijn koffer met peren! Zoo veranderde de strijd tusschen de te genstanders Bloemendaal en Haarlem in een gemeenschappelijken fruitmaaltijd! Ondertusschen een groote teleurstelling voor de buffetpachters die ditmaal begrijpe lijkerwijze extra maatregelen hadden geno men. Onder andere was er een aparte tent ingericht, terwijl groote bussen chocolade melk klaar stonden. Wie zal die leeggedronken hebben V. S. V—'t Gooi (0—1) V.S.V. speelde Zondagmiddag een vriend- schappelijken wedstrijd tegen 't Gooi. De thuisclub had niet minder dan vier invallers. Om half drie floot de heer Hauber de spe lers in het veld. De lust scheen bij de thuis club niet groot te zijn, daar er slechts negen spelers schoorvoetend uit de kleedkamer kwamen. De complete elftallen waren als volgt samengesteld; vs.v. v. d. Wint, W. v. d. Griendt, A. v. d. Griendt, W. v. d. Oudtenaar, J. Wey, B. Piet, Koning, Veldhuis, Wolf, de Koning, Leyenaar. 't Gooi: Kampman, Meyloffv. d. Meer, Cohen, Sterk, Dolder, Hassink, Sjoerds, Franssen, Van Essen, Cohen Ondanks haar onvoltalligheid trok V.S.V. het eerst ten aanval. Deze aanval strandt, echter op Cohen. Dan komt een aanval van 't Gooi, geleid door Sterk. De gasten bren gen het tot een hoekschop, die op niets uit loopt. Het veld is buitengewoon glad, zoodat er van goed plaatsen geen sprake is De erf- gooiers doen hun uiterste best en herhaal delijk trekt de voorhoede naar voren. De gebroeders v. d. Griendt geven echter geen schijn van kans. De tiende speler van VB.V. verschijnt als er tien minuten is gespeeld ten tooneele. Een nieuwe ster? Bij informatie bleek de jongeman Veldhuis te heeten, een West-Frisiaan. Zijn voetbalroem scheen hem reeds vooruit te zijn gegaan, anders zou men hem zoo maar niet een plaats in het eerste elftal waardig hebben gekeurd. Het bleek echter, dat hij heelemaal niet kon voetballen. Hoogstens is hij een plaats in het vierde elf tal waard. Nadat even voor een malsch buitje is ge stopt, komt v. d. Oudtenaar het elftal com- pleteeren. Cohen blijkt een doelverdediger te zijn, die houdt van ver uitloopen. Eenmaal is hij op vele meters van het doel met Nekkle in een tweestrijd gewikkeld. Nekkie wint en schiet voor doel. Van Essen kopt den bal naast het doel. Rust komt zonder doelpunten. De tweede helft is een getrouwe copie van de eerste. Weinig animo, veel mistrappen. Van eenig overwicht is geen sprake. Aanval len komen er vele, maar het schieten gaat slecht. Veldhuis krijgt eindelijk ook eens een kans. Hij geeft het leer door naar Leyenaar, maar deze schiet langs het doel, waar nie mand aanwezig is, zoodat de bal achter de doellijn verdwijnt. V.S.V. wordt een tijdlang ingesloten. Sterk lost een kalm schot van verren afstand. V. (1. wint grijpt het leer, maar de bal glijdt uit z'n handen en rolt in het net. (0—1). Een penalty wegens hands weet Van der Wint uit zijn doel te houden. Het einde komt met een Gooische zege. V. G. S. 1—V. G. Z. 1 (14—2) Twee „Papierfabriek"-elftallen, n.l. V.G.8.1 (Velsen) en V.G.Z. I Amsterdam-Wormer- veer) speelden Zaterdagmiddag om een zü- veren beker, uitgeloofd door de directie. De wedstrijd, die tijdens een stroomenden regen werd gespeeld, was niet bijzonder fraaL De thuisclub was overwegend sterker. Met rust was de stand 2—2. Na de rust had de combinatie niets meer te vertellen. Voortdurend zat de voorhoede van V.G.S. vóór het doel der gasten. Het doel was een zeef gelijk, zoodat de score onop houdelijk werd opgevoerd. Toen de scheids rechter, de heer Verhoef het eindsignaal liet hooren bleek, dat V.G.S. in de tweede helft een dozijn doelpunten had gemaakt, zoodat de eindstand 142 was. Er was weinig publiek, zoo dat het batig saldo wel heel gering zal zijn. Om den Mitropacup. Uit Praag: Zondag werd alhier de eerste wedstrijd gespeeld in de finale om den Mi tropacup tusschen Sparta (Praag) en Rapid (Weenen). De Weeners bleven met 20 in de meerderheid. Op 12 November wordt de retumwedfitröd - gespeeld.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10