Met de DO X boven Amsterdam Het woord is aan Het Woord „Fiets" Financieele berichten Het Belangrijkste. 48e Jaargang No. 14534 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Zaterdag 8 November 1930 HAARLEM S DAGBLAD ,pir~tie: P. W. PEEREBOOM UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER ROBERT PEEREBOOM. •n ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: P€r week 0.27)4, met Geïllustreerd Zondagsblad /0.32 Per 3 maandenHaarlem en plaatsen waar een agent gevestigd is (kom der gemeente) 337)4- Franco per post door Nederland 3.87)4. Losse nummers ƒ0.06. Geïll. Zondagsblad per 3 maanden f 0-57)4. franco per post. Bureaux: Groote Houtstraat 93 DrukkerijZuider Buitenapaame 12 Telefooo No*.: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Administratie 10724, 1482S Drukkerij 10122, 12713 Postgiro No. 38810 ADVERTENT1EN1—3 regels ƒ1.75. elke regel meer 0l35- Reclames ƒ0.60 per regel- Reductie bij abonnement- Vraag en Aanbod 14 regels /0.6<\ elke regel meer /0.15. buiten Arrond. dubbele prijs. Onze Groentjes (Dinsdag. Donderdag en Zaterdag) 14 reg. f025. elke regel meer 10.10. uitsl. 4 contant. Gratis Ongevallenverzekering voor Weekabonné». Uitkeeringen: Levenslange ongeschiktheid en Overigden f 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog f 400.-, Duim f 250.-, Wijsvinger f 150.-, Elke andere vinger f 50.-, Arm- of Beenbreuk f 100^ Angstwekkende voorbereidingen, maar geslaagde vlucht. Boven geen nieuwe sensatie, beneden wel. DIT NUMMER BESTAAT UIT VIERENTWINTIG BLADZIJDEN. EERSTE BLAD OOSTENRIJK. ZONDAG ALGEMEENE VERKIEZINGEN. EEN HEIMWEHR-PUTSCH? (Van onzen Weenschen correspondent). Weenen, November. De spanning stijgt met den dag en de op winding ook! Morgen zal de groote dag van de algemeene verkiezingen in Oostenrijk zijn! Zondag a.s. zal over het lot van Oostenrijk beslist wordenOf misschien toch nog eerder, want hardnekkig blijven de geruchten de ronde doen, die willen weten, dat de Heim- wehren, de burgerwachten, een putsch voor bereiden en dat zij zich nog deze week van de macht in het geheele land meester wil len maken! En paar dagen geleden heette het, dat groote troepen burgerwachten uit Stiermarken onder het bevel van generaal von Ellisson naar Weenen zouden opmar- cheeren, ten einde hier schoon schip te ma ken en de socialisten in de allereerste plaats uit 't Rathaus te verdrijven waar zij sedert de omwenteling van November 1918 voortdu rend den baas zijn blijven spelen. Andere le gers van de burgerwachten, die uit de overige bondslanden komen, zouden zich onderweg bij de Stiermarkensche Heimwehr aansluiten. Ook weer heet het. dat de Heimwehr in ge heel Oostenrijk gelijktijdig des nachts alle rijksgebouwen zou bezetten. Wanneer men overal in den lande den volgenden morgen dan zou ontwaken, zou men tot de verrassen de ontdekking komen, dat de fascistische Heimwehr heer en meester was geworden! Tegen de socialisten wordt buitengewoon krachtdadig opgetreden. De jonge vorst Ernst Rüdiger von Starhemberg, die minister van Binnenl. Zaken is en die. omdat hij eerst een-en-dertig jaren telt, als de Benjamin van het kabinet-Vaugoin fungeert, pakt zijn so cialistische tegenstanders niet met hand schoenen aan. Hij is, zooals men weet, de hoofdaanvoerder van de Heimwehren, die hem als een afgod vereeren en die voor hem door dik en dun gaan. De vorst von Starhemberg wilde de socia listen zooveel mogelijk onschadelijk maken en wilde vooral de kracht van de socialisti sche politieke legermachten breken. Zijn eigen fascistische Heimwehr en de socialis tische Republikanischer Schutzbund zijn doodsvijanden van mekaar. Beide politieke legers zijn tot de tanden toe gewapend en wanneer het tot een Heimwehr-putsch zou komen of wanneer de aanstaande verkiezin gen ten on gunste van de socialisten zouden uitvallen, zouden de rood en wellicht geweld willen gebruiken. Daarbij komt ook nog, dat Starhemberg eenigen tijd geleden in het openbaar gezegd heeft, dat de Heimwehr er niet aan zou denken de macht, die zij op het oogenblik bezit, los te laten, zelfs niet wan neer de verkiezingen niet ten gunste van de Heimwehr zouden uitloopen. In één woord gezegd: de Heimwehr is niet van plan zich in een hoekje te laten dringen. Daarom heeft hij nu in heel Oostenrijk gelijktijdig huiszoe kingen laten houden ln de gebouwen van de socialistische partij, in arbeidersclublokalen, ln socialistische sportvereenigingslokalen in tal van woningen van socialistische leiders en in raadhuizen van plaatsen, waar de meer derheid van den gemeenteraad uit socialisti sche leden bestaat en waar een roode burge meester aan het bewind staat. In zulke socialistische gemeentes wilde hij die huiszoekingen niet door de gemeentepoli tie laten plaats vinden en daarom werd dit werkje in vele gevallen aan de gendarmerie en aan de soldaten van het officieele Oos- tenrijksche militaire leger toevertrouwd. In het roode Wiener-Neustadt hebben militaire troepen met machinegeweren het marktolein bezet. Het stadhuis werd omsingeld, soldaten drongen dit gebouw binnen en hebben er niet minder dan drieduizend geweren en een groot aanta' andere wapens uit te voorschijn gehaald. Op vrachtauto's werd dit wapentuig weggevoerd. In deze stad heeft men ook een kist met vijftig revolvers in beslag genomen, die uit Weenen hierheen was gezonden. Op het etiket van deze kist stond als afzender een firma van brandbluschapparaten en als geadresseerde een.... zuigelingentehuis te Wiener-Neustadt vermeld! Te Weener. werd een inval gedaan in het hoofdkwartier van de sociaal-democratische arbeiderspartij aan de Wienzeile. in welk uit roode stcenen opgetrokken gebouw, dat den naam „Vorwarts" draagt, zich ook de redac tie en de drukkerij van de „Arbeiterszeitung", het officieele orgaan van de partij bevindt. Ook hier werden verschillende wapens aan getroffen en meegenomen. In het geheel werden in heel Oostenrijk 4075 stuks gewe ren. 400.000 stuks patronen. 20 machinege weren met daartoe behoorende ammunitie, een groot aantal ploertendooders, stokken en bijen en tal van revolvers en handgranaten, welke zich in het bezit van de socialisten be vonden, ln beslag eenomen. Bovendien twee geheime radio-zendstations In tal van plaatsen, zooals bijvoorbeeld in Bruck an der Mur, bleven de militaire troe pen de voornaamste straten en pleinen bezet houden en bivakkeeren de soldaten met keu kenwagens en machinegeweren in de open lucht. Ook worden ln tal van streken de straatwegen en de bruggen door soldaten met Jjajonetten op het geweer bewaakt. Het lijkt Carmen Sylva: Voor andere menschen kan men een hulp zijn, voor zich zeiven nooit er dus veel op, alsof men in staat van beleg verkeert. Vanavond doen hardnekkige geruchten de ronde ln de stad, dat de regeering nog vóór middernacht den „Republikanlschen Schutz bund", het politieke leger van de socialisten, voor ontbonden zal verklaren. W. M. BEKAAR. Hoe het ontstaan is. Antwoord aan Johan de Meester. In het interview dat onze redacteur L. A, met Johan de Meester had prees de vermaar de auteur het woord „fiets", dat „vaart en rollende snelheid heeft", als een uitstekend specimen van taalverrijking. Hij voegde er aan toe, dat hij niet wist hoe het ontstaan was. Een bekend stadgenoot, ex-inwoner van Deventer, geeft ons de verklaring. Toen de eerste fietsen in ons land geïmporteerd wer den heetten zij vélocipède. Het personeel van de eerste rijwielfabriek in ons land, die van Burgers te Deventer, verwerkte dit onhandel bare woord eerst tot .iielesepee". In tweede instantie maakte het Deventersche dialect er „fiesepee" van, en tenslotte werd het, in voortgezet inkrimpingsproces: fiets. De „vaart en rollende snelheid" in het woord, algemeen gevoeld en erkend, berusten dus eigenlijk op een puur toeval. Maar zoo ontstaan zulke woorden- Ongetwijfeld zal deze verklaring van „fiets" Johan de Meester, evenals onze lezers en ons zelf, interesseeren. VIERING VAN DEN BOEKENDAG LEZINGEN J. B. SCHUIL EN M. C. VAN ZEGGELEN. Namens de Commissie, welke de herden king voorbereidt van het 50-jarig jubileum van den Ned. Uitgeversbond, wordt medege deeld, dat de boekhandel zich levendig in teresseert voor het doen slagen van den Nederlandschen Boekendag op 15 November as. In vele, groote en kleine plaatsen zullen dien dag lezingen over boeken door bekende schrijvers worden gehouden o.a. te Amster dam, Haarlem, Utrecht, Zeist, Naardwijk. Hilversum, Winterswijk, Zwolle, Tiel, Emimen Lochem, Amstelveen, Breda, Rotterdam, Leeuwarden, Meppel, Bodegraven, Zaandam, Zutfen, Breskens, Tholen. Te Amsterdam hebben de boekverkoopers een étalagewedstrijd georganiseerd. Daar zal de bekende jeugdschrijver, onze medewerker de heer J. B. Schuil voor een gehoor van 1500 genoodigden, jongens en meisjes, spreken in het gebouw der Amsterdamsohe Jonge- mannenvereeniging. Te Haarlem spreekt mevr. Marie v. Zeggelen. BRANDSTICHTING TE AMSTERDAM? De eigenaar van de lampenkappenzaak op de Nieuwe Zijds Voorburgwal 81, te Am sterdam, die Woensdagavond brand heeft gehad, zal verdacht van stichting van dien brand, ter beschikking van de justitie worden gesteld. Het onderzoek heeft uitgewezen dat een kraantje van de gasleiding is verwijderd en dat daarna het gas Ls aangestoken. Een groote vlam is daardoor ontstaan, waardoor de moge lijkheid niet was uitgesloten, dat de in die kamer uitgestalde lampekappen op standaards vuur zouden vatten. De deur van het ver trek was niet gesloten. Voorts is ontdekt, dat een doek in petroleum gedrenkt aan een hekje hing in het trapportaal, vermoedelijk met het doel om het vuur aan te wakkeren en het te helpen baan breken naar de tweede verdieping. De verdachte is om 9 uur nog in de zaak geweest en is toen weder dien avond uitge gaan. DUITSCHLAND. ZöRGIEBEL IN HET GELAAT GESLAGEN. BERLIJN. 7 Nov. (VX>.) De derde Strafka mer behandelde heden een proces tegen een communist, gemeenteraadslid dat zich voor de gebeurtenissen bij de communistische de monstraties van 1 Mei 1929 te verantwoorden had. Als getuige was de voormalige politie- president Zörgiebel aanwezig. Toen hij na zijn verklaringen te hebben afgelegd, de zaal wilde verlaten, trad hem eensklaps een ande re, eveneens als getuige aanwezige, commu nist in den weg en gaf hem een vuistslag in het gelaat. De dader werd onverwijld gegre pen en tot drie dagen hechtenis veroordeeld. Een redacteur van het Persbureau Vaz Dias heeft Vrijdagmiddag deelgenomen aan de rondvlucht van de Do X boven de hoofd stad. Hij schrijft ons hieromtrent het vol gende: Nog voor tien uur werden de motoren reeds aan den gang gebracht om deze warm te doen loopen. Er waren 24 passagiers. Omstreeks 10 uur was de heer Dornier naar de vliegboot gevaren voor een laatste in spectie en tegen half twaalf was alles voor het vertrek gereed. Tot de gelukkigen die ln 's wereld grootste vliegboot de lucht in zouden gaan behoor den o.a. vice-admiraal Quant, commandant van de Marine te den Helder, ir. Stephan, directeur van de Fokkerfabrieken, de heer Thomson, chef van de K.L.M. op Schiphol, ir. van der Maas, van den Rijksstudiedienst voor de Luchtvaart, de heeren Koning en Bronsing, directeuren van de Stoomvaart Mij. „Neder'and", de heer Smits, chef van de afdeeling Propaganda van de Fokkerfabrie ken en enkele vliegers van de K.L.M. Zooals gezegd, duurde het eenigen tijd voor dat wij ons aan boord van de Do X kon den begeven en voor en tijdens de vaart naar de vliegboot maakten de deelnemers aan den tocht elkaar gelukkig met het doen van voorspellingen omtrent een eventueelen nood lottigen afloop van de vlucht. Alle passagiers moesten een bewijs teeke nen, waarbij zij verklaarden af te zien van elke vordering op schadevergoeding door de Dornier-fabrieken ingeval van dood of ver minking als gevolg van een noodlottige ge beurtenis tijdens de vlucht. De journalisten hadden bovendien tc verklaren, dat zij geen enkel bericht over dezen tocht naar het bui tenland zouden zenden Toen tenslotte al deze formaliteiten wa ren vervuld, kon men te ruim half twaalf vertrekken. De motoren hadden lntusschen reeds bij na twee uren geloopen en alles was in orde bevonden. Tegen tien minuten voor twaalf werden de trossen, waarmede de Do X aan den boei ge meerd lag. loseegooid en terwijl de passaeiers het zich in het ruime interieur van de vlieg boot gemakke'ilk maakten, koelste de vliee- boot op eigen kracht in matig tempo in de richting van de Zuiderzee. Ware het niet, dat men uit de patrij «moor- ten de vleugels van de Do X. waarop deze wonderlijke vogel straks in de lucht zou drij ven, kon zien, dan zou men zich aan boord wanen van een der booten van de Holland- Friesland Lijn, die dagelijks het. buiten IJ passeeren. Bovendien werd deze meening ver sterkt door het feit. dat juist boven ons hoofd het al reeds beroemde kanarievogeltje van de Do X lustig zat te zingen. Op den Waterlandschen Zeedijk in de rich ting van Durgerdam was veel belangstelling. Enkele motorbooten ^-i^eleidden op veili- gen afstand de vliegboot, die gedurende het eerste kwartier met een vaart van nog geen 30 K.M. per uur het water kliefde. Te ruim vier minuten voor twaalf werd het vuurtoren eiland bij Durgerdam gepasseerd. Even later De débacle der Banque Oustric". Oustric 'heeft ontslag genomen als direc teur zijner bank, aldus wordt uit Parijs aan het Hbld. gemeld. De handelsrechtbank heeft twee curatoren benoemd om te onderzoeken of de gevraag de liquidatie moet worden uitgesproken. Hun rapport zal waarschijnlijk Maandag gereed zijn. De Fransche schoenenfabrieken zullen ge financierd worden door de Bank Menasche met hulp der groote banken. De kasmiddelen dier fabrieken waren volslagen gedesorgani seerd door het verdwijnen van haar depo sito's bij de Banque Oustric, die vijftig miilioen frs. bedroeg. Het aanbod in Oustric-waar- den overtreft nog steeds de vraag. Groote banken hebben het noodig gevonden, als reeds gemeld, belangrijke saldi uit Londen terug te trekken om nog altijd zenuwachtige depo sito-houders uit te betalen. In de coulisse zal tegen 20 dezer een soort vooT-rescontre plaatsvinden, teneinde aan het einde van November niet voor verrassingen te staan als einde October ondervonden. De beurs was zenuwachtig tengevolge van de aanvallen tegen een anderen bekenden animateur genaamd de Wilder. De door hem gemanipuleerde aandeelen Crédit General des Pétroles, Malapoiska, Industries Textiles. Eiec- trogaz daalden sterk. was men dwars van Muiden en kort daarop konden wij van onze plaats de omtrekken van Pampus duidelijk waarnemen. Een drie tal militaire vliegtuigen cirkelde aan den ge deeltelijk bewolkten hemel boven de groote zuster op het water, die nog steeds geen aan stalten scheen te maken om het luchtruim te kiezen. Dwars van Pampus begon het echter ernst te worden. De Do X maakte een vollen cirkel, waarbij de door haar zelf ver oorzaakte golfslagen met groote kracht te gen de enorme drijvers klotsten. De Incht ln. Te dertien minuten over twaalf kwam het groote moment. In razend tempo draalden de motoren en reeds enkele seconden later werd de vaart van de Do X vermeerderd tot ver over de 100 K M. per uur. Nog een halve minuut. Teen was de Do X los van het water en vloog statig omhoog. De vliegboot maakte een wijden boog over Marken, Volendam. Pampus en de stad. om dan naar het Gooi te vliegen en via Bun schoten weer naar de Zuiderzee. Op de wegen bleven alle voertuigen staan, daar de bestuurders hun oogen noodig had den om naar boven te kijken. Te 1.03 uur liet de eerste piloot van de Do X Merz zijn grooten vogel in de onmiddel lijke nabijheid van het vuurtoren-eiland van Durgerdam vlot op het water neerstrijken. Het gedonder der motoren hield op en ging over ln het gegons dat wij hoorden, toen wij aan boord stapten. De vlucht met de groot ste vliegboot ter wereld was geëindigd. Sensationeel kunnen wij deze vlucht aller minst noemen. Zij was nagenoeg gelijk aan vluchten met de moderne groote vliegtuigen, die ook vast in de lucht liggen. Indruk maak te het feit. dat wij ons aan boord bevonden van de grootste vliegboot ter wereld. Het groote interieur bood den 24 passagiers ruimte te over. Tijdens de vlucht hebben de film- en ca- meramenschen van de Hearst-pers a'lerlei vroolijke tooneeltjes geënsceneerd, welke zij op de film en op de nlaat hebben vastgelegd voor de geheele wereld. Nadat de Do X op het water was neerge streken, voer de vliegboot op eigen kracht naar 't vliegkamp, waar zij te 1.20 uur weer aan den boei meerde. Het duurde echter tot half twee voordat de passagiers de boot mochten verlaten en zich per motorboot aan land mochten begeven. Ook bij den terugkeer was er op en in de omgeving van het vliegkamp zeer groote be langstelling. Niet voor 16 November van Lissabon. BERLIJN. 7 Nov. CV. D.) De vlucht van de Do X van Lissabon uit naar de Vereenigde Staten is uitgesteld en zal waarschijnlijk niet voor 16 November plaats hebben. De termijn voor de postzendingen. die het viiegschip zal meenemen, wordt tengevolge hiervan van 8 tot 12 November 14 uur verlengd. 26 BURGEMEESTERS BIJEEN. ZIJ WENSCHEN BROOD MET AARDAPPEL MEEL. Op uitnoodlglng van den Burgemeester van Vlagtwedde heeft een conferentie van 26 burgemeesters uit Groningen, Drenthe en Overijssel plaats gehad, waarin de noodtoe stand in de aardappelmeelindustrie bespro- werd, alsmede de malaise die hiervan voor de geheele streek hei gevolg is. Er werd besloten een adres te zenden aan de Ministers van Blnnenlandsohe Zaken en Landbouw en van Arbeid, waarin deze toe stand wordt belicht. Als middel om tot een oplossing te komen wordt aangegeven 10 pet. aardappelbloem te laten verwerken in het wit tebrood. De burgemeesters van Vlagtwedde, Coevor- den en Den Ham werden aangewezen om dit adres bij de Ministens mondeling toe te lich ten. De Commissarissen der Koningin in Drenthe, Groningen en Overijssel zullen aan gezocht worden zich voor deze aangelegenheid te 'nteresseeren. BELGIë. BEPERKING VAN DE STAAL- PRODUCTIE. BRUSSEL, 7 Nov. (VU.) Het Luxem- burgsche staalkartel heeft in een te Brussel gehouden vergadering definitief besloten de productie over November en December met 25 pet. te beperken. In December zal te Parijs een conferentie worden gehouden, waarin zal worden besloten of het kartel na 1 Januari as. zal worden yerlengd. De as. verkiezingen tn Oostenrijk. Vrees voot een putsch der Heimwehren. (Ie blad, le pag.) Met de Do. X boven Amsterdam. (le blad. le pag.) De stand der verkiezingen in Amerika. (6e blad, 2e pag.) Zijn de dagen der Engelschc regeering geteld? (6e blad. 2e pag.) Hoeveel mag de gemeente besteden i oor het hek der Algemeene Begraafplaats? (6e blad, le pag.) Opbrengst der Straatbelasting voor 1931 een ton hooger geraamd. (6e blad, lc pag.) De eerste foto's van het nieuwe wandelpark te Velsen, dat B. en H\ aan den Baad voor stellen te koopeiu (3e blad, le pag.) Velsen in de rij der groote Gemeenten. (3e blad, le pag.). ARTIKELEN: R. P.: Velsen's nieuwe Wandelpark. (le blad, le pag.) H. D. PUZZIES. Wij openen vandaag een nieuwe rubriek onder dezen titel. Er is een prijsvraag aan verbonden, waaraan u kunt mededingen. U zult alle bijzonderheden, en de eerste puzzle, vinden op pag. 1 van het 4e blad in dit nummer. Bij onze Schrijfsters en Schrijvers: W. v. d. T. Ina BoudierBakker. (2e blad. le pag). J. B. Schuil: De Ncderlandsche tooneellitte- ratuur van heden. (2e blad. le pag). Karei de Jong: Radiomuziek der Week. Een voorbespreking. (2e blad, le pag). Dr. W. G. N. v. d. Sleen: Naar de bronnen van den Rijn. (5e blad, le pag.) L. A.: „De zaak Dreyfus". (5c blad. le pag.) A. G.: Canadeesche Brieven. l5e blad. 3e pag.) JJl. D.: He leven in Indië. (5e blad, 3e pag.) B. B-: Roeken-invasie. (5e blad. 3e pag.) H. v. B.: Brief uit Berlijn. Hoe Duitschland zijn dooden eert. (5e blad. 2e pag.) Weensche BriefHet pret-makende Weenen. (5e blad, 2e pag.) Biographicën in een notcdop: Prins Maurits. (5e blad. 2e pag.) Voor de laatste berichten zie men de 2e pag. van het le blad.) HAARLEM, 8 November. Velsen's nieuwe Wandelpark. Met belangstelling en Ingenomenheid zul len onze lezers, vooral natuurlijk de Velse- naren, kennis genomen hebben van het voor stel van B. en W. van Velsen om een deel van het landgoed „Spaarnberg" van mr. C. H. Guépin te koopen. Het bewuste gedeelte ligt ten Westen van de Wiistelaan en ten Noorden van de spoorlijn vlak bij het station Santpoort, en is 18 3/4 H-A. groot. Daarvan zal de helft voor bouwterrein (villapark) worden beriemd. De andere helft, het mooi ste deel. wordt wandelpark. Als de Raad het voorstel aanneemt, hetgeen vrijwel zeker schijnt te zijn. zal het nieuwe bezit der ge- meente reeds ln Januari a.s. voor het publiek open kunnen worden gesteld. De voortvarendheid en vooruitziende blik van het gemeentebestuur van Velsen ver dient we1, eens bijzonder in het licht te wor den gesteld, temeer omdat dit gemeente bestuur zoo'n moeilijke taak heeft. Velsen is in weinige Jaren van een groep dorpjes gegroeid tot een dichtbevolkt district, met het aantal Inwoners van een flinke stad. En dit aantal groeit nog steeds snel. Het heeft de veertigduizend reeds overschreden, het schijnt thans in volle vaart onderweg te zijn naar de vijftigduizend. Het gevolg is. dat het gemeentebestuur zijn uitbreidingsplannen, zijn bouwbeleid, zijn grond-poli tick ir. een abnormaa1 snel tempo moet uitvoeren. Het heeft maar te zorgen dat er voor al die nieuwe menschen behoorlijke woningen komen, dat de stratenaanleg goed in elkaar zit, dat al de gemeentelijke bedrij ven en diensten het tempo bijhouden, dat het verkeer z.ich op de Juiste wijze ontwikkelt. In verreweg de meeste andere gemeenten, zelfs ln dit „dichtgroeiende" Westen des lands, ontwikkelen deze dingen zich veel rus tiger en geleidelijker. Men kan het eens even aanzien, men kan pro en contra van bepaalde maatregelen rustig overwegen, men kan uit breidingsplannen naar behoeven herzien. Velsen daarentegen heeft geen tijd voor lange bespiegelingen en overwegingen. Het gemeentebestuur staat telkens voor urgente feiten, moet telkens op korten termijn be langrijke beslissingen nemen, moet heel wat durf ontwikkelen om de zaken in het goede spoor te houden. Dat doet het ongetwijfeld. Er zetelt een frissche. onde-nenu-nde g?en in het raad huis. Burgemeester R. G. Rijkens. zelf man van de daad en geen klein beetje trotsch op zijn snelgroeiend Velsen, dat steeds weer nieuwe mogelijkheden en perspectieven opent en onveranderlijk nieuwe vraagstuk-

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 1