UITSTOOMEN TANDH.KUNDIGE UIT DE OMSTREKEN SPORT EN SPEL N.V. GRANITO ilAVEBcmü^ IMMER Zn. Kenaupark 26 A ZIEKENFONDSTARIEF SülEï, 4y/ bluft frraTTüll^ 'NflR.s Mac Gillavry-Sigaretten ENGELSCH HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 10 NOVEMBER 1930 DE OUDE OOSTENRIJKSCH- HONGAARSCHE MONARCHIE. REGELING DER VOOR-OORLOGSCHE SCHULDEN. De Vereeniging voor de Oostenrïjksche- en Hongaarsche Fondsen deelt ons mede, dat de vertegenwoordigers der successie- en cession- naire staten van de voormalige Oosten- rijksch-Hongaarsche Monarchie van 22 Oc tober j.L af te Parijs zijn samengekomen met de vertegenwoordigers der „Caisse Com mune des Porteurs des Dettes publiques autrichienne et hongroise emises avant la Guerre". Na een bespreking van verschillende dagen zijn de vertegenwoordigers tot overeenstem ming gekomen over een definitieve regeling van alle kwesties, die tengevolge van de toe passing van het protocol van Innsbruck en van het Accoord van Praag, regeling behoef den. Deze regeling is in een overeenkomst vast gelegd, die ad referendum door de vertegen woordigers der staten is geteekend en thans aan de belanghebbende regeeringen ter ra tificatie is voorgelegd. De beslissing dezer regeeringen wordt uiterlijk 1 December a.s. verwacht. In hoofdzaak komt de regeling op het vol gende neer: a. Ten aanzien van de rentebetaling op de ln goud en verschillende muntsoorten luiden de leeningen wordt een schaal vastgesteld, waarbij de basis der rentebetaling wordt be paald op 33% aanvangende in 1931 voor de goudleeningen en op 28% aanvangende in 1931 voor de in verschillende muntsoorten luidende leeningen. Daarna loopt de schaal voor beide categorieën verschillend op om in 1939 voor beide 38% te bereiken, waarna de schaal voor beide categorieën gelijk oploopt tot 1955, in welk jaar het definitieve eind- percentage van 70% wordt bereikt. b. De zoogenaamde perpetueele leeningen worden omgezet in aflosbare schulden, waar bij den staten de bevoegdheid is toegekend om aan de amortisatie te voldoen door mid del van Inkoop. c. Een afzonderlijke schaal wordt ge maakt voor de rentebetaling der 4 1/2 lee ning Hongarije 1914, die van 28% in 1931 zal opklimmen tot 100% in 1976. Het oorspronke lijke aflossingsplan wordt gewijzigd om dit in overeenstemming te brengen met het af lossingsplan, dat voor de andere schulden is vastgesteld. d. Voorts wordt een schaal van percen tages vastgesteld voor de rentebetaling der 41/2% Oostenrïjksche Schatkistbiljetten 1914, die met 30% in 1931 aanvangende, in 1945 100% bereikt. Bovendien wordt een verschil lende wijze van aflossing vastgesteld voor twee categorieën, waarbij een onderscheid wordt gemaakt in verband met de op deze Schatkistbiljetten voorkomende fiscale aegols. Tot Voorzitter werd door de conferentie met algemeent) stemmen Sir Sydney A. Ar- mitage Smith gekozen, die reeds de werk zaamheden der vorige conferenties te Rome en te Parijs had geleid. De werkzaamheden der conferentie wor den op 1 December a.s. hervat, om kennis te nemen van de inmiddels verkregen ratifica ties en teneinde de besprekingen te hervatten omtrent de vraagstukken, die nog niet gere geld zijn ten aanzien van de houders van andere dan de hierboven genoemde stukken. MINISTER BEELAERTS AAN HET WOORD. MEMORIE VAN ANTWOORD OP „BUITENLANDSCHE ZAKEN Versdhencn is de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag over hoofdstuk III fBuitenlandsche Zaken) der Rijksbe- grooting voor 1931. Wij ontlèenen daar aan: Het stemt den minister tot vreugde te mogen constateeren, dat, bij verschil van op vatting omtrent onderdeelen. vele leden zioh imet de door de regeering ten aanzien van den Volkenbond gevolgde gedragslijn kunnen vereenigen. Aan zijn teleurstelling omtrent den tragen gang der internationale vermindering van be wapening gaf hij ter vergadering reeds uiting. Bij de waardeering uitgesproken voor den arbeid terzake van de besprekingen op eco nomisch gebied door den heer Colljn verricht, sluit de minister zich van harte aan. Inder daad is het te betreuren, dat de pogingen om tot een bestand op tariefgebied te ge raken, niet tot het beoogde resultaat hebben geleid; intusschen zou reeds veel gewonnen zijn, indien de „Handelsconventie" door alle betrokken staten zou worden bekrachtigd. Een wetsvoorstel tot goedkeuring van die con ventie zal binnenkort de Kamer bereiken. De minister deelt mede, dat ook Belgic uit- genoodigd is om deel te nemen aan de Ne- derlandsch-Scandinavlsche handelspolitieke besprekingen. Het heeft dan ook de tweede conferentie doen bijwonen. Gaarne zal men ook andere regeeringen die zich in eenzelfde handelspolitieke rich ting wenschen te begeven, in de toekomst in dit overleg betrekken. De minister merkt op. dat de regeering er naar streeft, in alle handelsverdragen de mecstbegunstiging zoo onverkort mogelijk neer te leggen. De meestbegunstigingsclausulc is ais basis der internationale economische betrekkingen niet te missen. vh De Belgische kwestie. Bevestigd wordt, dat tusschen 's Graven- hage en Brussel ononderbroken voeling be staat, en dat dezerzijds het mogelijke wordt gedaan om het gewenschte resultaat met België te bereiken. Gezien den algemeenen polltieken toestand in Europa mag men de oogen niet siuiten voor de nadeelen, verbonden aan een voort- dtirir.g der in staatkundigen zin ongeregelde Necerlanasch-Be'gische verhouding. Met nadruk spreekt de regeering den wensch u'.t, dat de gunstige atmosfeer, die mede door de deelneming van Nederland aan het eeuw feest van België's zelfstandigheid geschapen en door de wijze, waarop Nederlands ver tegenwoordigers bij ö:e gelegenheid in België zijn ontvangen, bevorderd is. niet aan deze of gene zijde der grens za! worden vertroe beld door stroomingen die aan een vriend schappelijke verhouding en een nauwere sa menwerking op economisch gebied tusschen Nederland en België in den weg staan of deze tot beider schade mochten willen dwars- boomen. De kanalen om Maastricht. Hoewel het der regeer ing geenszins duide lijk is, waarom, gelijk door sommige leden zonder nadere toelichting werd verklaard, het vertrouwen in haar inzicht in onze ver houding tot België niet' volkomen gaaf meer zou zijn, is zij gaarne bereid nogmaals haar standpunt inzake de waterwegen uiteen te zetten. O.m. is het niet juist, dat de Maas te Luik in den zomer telkens .gedurende een periode van 10 tot 15 dagen zóó weinig water zou afleveren, dat er, na reserveering van de noodige hoeveelheid voor de bestaande en in aanleg zijne Belgische kanalen, niet voldoen de beschikbaar blijven voor afstrooming naar het Maasvak te Maastricht om het Juliana- kanaai op peil te houden en tevens de Maas oevers van het grensscheiaende Maasvak be neden de stuw te Borgharen voor uitdroging te behoeden. In de 40-jarige periode van 1888—1927 is gedurende slechts 31 dagen de afvoer minder aan 25 M3. per seconde geweest. De minister wijst op de onjuistheid van den passus, waarin de verbetering van het Helle gat en van het kanaal door Zuid-Beveland. waarvoor op de begrooting van Waterstaat geiden zijn uitgetrokken, wordt genoemd als een concessie aan België. Hare zienswijze ten aanzien van de in het Voorl. Verslag behandelde quaesties kan de regeering als volgt formuleeren: Wat het rechtstreeksche kanaal van Luik naar Antwerpen, het Albertkanaal. betreft, is het bekend dat de Belgische regeering den aanleg met kracht ter hand heeft genomen. In het Voorl. Verslag wordt over het kanaal gesproken als zou dit bepaaldelijk tegen Ne derland zijn gericht. Echter staat het België volkomen vrij op zijn eigen grondgebied een rechtstreeksche waterverbinding tusschen Luik en Antwerpen aan te leggen. Het zal er daarbij slechts voor hebben te waken, dat het niet in strijd komt met zijn internationale verplichtingen, met name inzake den onver minderden afvoer naar Nederland van de hoeveelheid Maaswater, waarop ons land op grond van tractaten en algemeene regelen van internationaal recht aanspraak kan maken. Mocht der regeering blijken, dat hier op inbreuk zou dreigen, dan zal zij zich daar tegen te weer weten te stellen. Inmiddels heeft onze regeering te Brussel vragen gesteld omtrent de uitwerking, die de voorgenomen werken op den afvoer van de Maas zullen hebben. Een concreet antwoord op die vragen bleek na eenigen tijd met het oog op den stand van het technisch onderzoek nog niet mogelijk en is tot heden niet ontvangen. Dat de re geering ten deze diligent blijft, behoeft hier aan wel niet te worden toegevoegd. Dat Nederland desnoods met eigen midde len in de voeding van het Julianakanaal zal kunnen voorzien, maakt de algemeene po sitie der regeering, ook en met name tegen over het geheel der Nederlandsen-Belgische vraagstukken, gemakkelijker. Nochtans zou die mogelijkheid voor haar geen aanlei ding zijn om te berusten in een rechtskren king zoo deze zich tegen alle verwachting in zou voordoen. De verbinding van het Albertkanaal met het Nederlandsche waterwegennet bij Maas tricht is een deh punten waarop de belde re geeringen tot overeenstemming moeten ko men. De belangen van Maastricht hebben hierbij uiteraard alle aandacht. De Tegeering zal den aanleg van eën" ka naal Antwerpen—Hollandsch Diep niet be vorderen. Dit wil echter niet zeggen, dat de Regee ring niet bereid zou zijn, een betere scheep vaart verbinding tusschen Antwerpen en den Rijn in overweging te nemen, al werd tevens reeds in 1929 de begrensdheid van deze be- reilwilligheid in het licht gesteld. De Regeering herhaalt, dat zij in het bij zonder in dezen tijd van depressie ernstig hoopt, dat een definitieve regeling der Bel gische. quaestie spoedig moge tot stand ko men. Het Finsche botercontract. De Regeering merkt op, dat in Duitschland aan Finland geen jaarlijksche invoer van boter wordt gegarandeerd, maar dat alleen aan dat land toegezegd wordt, dat het c.q. een contingent van 5000 ton tegen het nu in werking te stellen (autonome) recht van 50 mark per 100 K.G. zal mogen blijven invoe ren, ook dan als dit recht (verder) verhoogd wordt. Zou Duitschland aan Nederland een propor tioneel douanecontingent willen toekennen, dan zou, aangezien de aan Finland ln uit zicht gestelde 5000 ton den normalen Invoer van dat land ongeveer dekt, Nederland van een verdere verhooging nauwelijks nadeel on dervinden. Inderdaad is het echter geenszins zeker, zoo niet onwaarschijnlijk, dat men in Duitschland aan een proportioneel contin gent denkt. Veeleer denkt men daar aan een absoluut gelijk contingent. De vertoogen, door de Nederlandsche Re geering te dezer zake tot de Duitsche gericht, zullen zeker door deze ln overweging worden genomen alvorens tot een verdere verhoo ging, waartegen toch reeds groote bezwaren schijnen te bestaan, wordt besloten. De Duitsche Regeering verleent op grond van sanitaire overwegingen wegens het hier te lande heerschende mond- en klauwzeer voor den doorvoer van Nederlandsch vee geen toestemming. Zoodra de sanitaire toestand van het Nederlandsche vee weer verbeterd zal zijn, zullen de pogingen om doorvoerver gunningen te krijgen worden herhaald. Verschillende zaken. Nieuwe besprekingen en regeling van de kwestie der internationale golflengten zullen plaats hebban op de Internationale Tele- graafconferentie te Madrid in 1932. De stand der onderhandelingen betref fende door Duitschland te geven vergoeding van oorlogsschade zoowel ter zee als in Bel gië geleden, is inderdaad onbevredigend, de regeering zal niet nalaten de Kamer in te lichten, zoodra daartoe de mogelijkheid be staat. Sedert eenigen tijd is met Engeland een gedachtenwlsseling gaande ter regeling van de grens tusschen Suriname en Britsch- Guyana. Dat het departement zeer zuinig is wat het verstrekken van mededeelingen aan de pers betreft, kan de minister niet toegeven. Wanneer de wenschelijkheld te eeniger tijd mocht blijken, zal de minister niet schromen, 't initiatief te nemen om de vrouw tot de di plomatieke examens toe te laten. Ter deelneming aan het plan Titulesco tot oprichting van een Internationaal Tehuis voor de Pers vraagt de minister in aanmerking genomen den uiterst belangrij ken invloed, die van d.e pers uitgaat bij not a var. wijziging alsnog een crediet van 1 2500. DOOPSGEZIND ZANGKOOR. In een der zalen van „Brlnkmann" hield Doopsgezind zangkoor dezer dagen zijn 36ste jaarvergadering onder leiding van den heer C. Overbeek. De eerste secretaris de heer J. v. d. Berg bracht vervolgens het jaarverslag uit. Het 35-jarig beslaan ls met groote op gewektheid gevierd. Een groot verlies trof de vereeniging door het overlijden van het bestuurslid den heer A. van Waateringe. Door zijn trouw, goed inzicht en toewijding is hij meer dan 15 jaar een krachtige steun geweest. Zijn nagedach tenis zal bij Doopsgezind Zangkoor steeds in eere blijven. Door den eersten penningmeester den heer H. van Bockhooven. werd het finan cieel verslag uitgebracht. Het voorstel van het bestuur tot het in stellen van een ReLskas. ten einde door spa ren geld bijeen te krijgen voor een buïten- landsch reisje, weTd met enthousiasme aan genomen. De periodiek aftredende bestuursleden mej. S. Martens en de heeren H. v. Bockhooven en H. Zeilmaker werden met groote stem- menmeerderheid herkozen. Daar de heer Van Bockhooven 30 jaar lang het penning meesterschap had vervuld, meende hij. dat nu de tijd gekomen was. dat een jongere kracht zijn functie overnam. In hartelijke woorden bracht de voorzitter hem warmen dank en hulde voor de buitengewone zorg. waarmede hij deze 30 jaren de geldmiddelen had beheerd waarop de vergadering hem een ovatie bracht. Als vice-voorzitter blijft de heer v. Bockhooven voor het bestuur be houden, Als eerste penningmeester zal op treden de heer H. Zeilmaker. Aan den heer J. Th. Bontjema. die wegens, ziekte voor het eerst in 36 jaar de jaarverga dering niet kon bijwonen, werd een. harte lijke groet gezonden, waarbij tevens de wensch werd uitgesproken, dat het 'hem ge geven moge worden spoedig hersteld weer de repetitie te kunnen bijwonen. Na de gebruikelijke rondvraag sloot de voorzitter te elf uur de vergadering. De leden bleven hierna nog eenigen tijd in gezellig sa menzijn vereenigd. PASTOOR IN T>F, KERK OVERLEDEN Te Hooglander Veen, nabij Amersfoort, is Zondagmorgen tijdens den vroegdienst plot seling op 55-iarigen leeftijd overleden pastoor S. J. Brenninkmeyer. Z.Eerw. had de preek beëindigd en zou van den kansel dalen, toen hij ineenzakte en vrijwel onmiddellijk overleed. FEESTAVOND HERSTELLINGSOORD- VEREENIG1NG. De afdeelfng Haarlem van de Nederland sche Vereeniging tot het Oprichten en in stand houden van Herstellingsoorden voor Handels- en Kantoorbedienden. Handelsreizi gers en Handelsagenten, heeft het 25-jarig bestaan dezer vereeniging Zaterdagavond in het gebouw van den Haarlemschen kegelbond gevierd met een cabaret-avond. Op dezen avond, die een zeer gezellig karakter droeg, heeft mevrouw Edith Klaverweiden op zeer te looven wijze een aantal chansons ten beste gegeven, waarbij zij begeleid werd door de pianiste Cor Teves. Verder is opgetreden, en dit eveneens met zeer veel succes, het dup Klaare en Flora uit Rotterdam, te Haarlem wel en gunstig bekend. Beide heeren amuseerden door hun zeer eigen wijze van optreden het publiek ten zeerste. Wij kunnen _ona voorstellen, dat het, duo. dat. steeds nieuwe dingen „brengt", ook steeds nieuwe bewon deraars vindt. Voor de pauze heeft de heer Rijnaart, vice- voorzitter van het Hoofdbestuur een propa- ganda-rede gehouden. Hij gewaagde van de groote kosten, die de verpleging van t.b.c.- patiënten in het sanatorium „Dennenheuvel" medebrengt en bracht met nadruk onder de aandacht, dat het lidmaatschap van „Mer- curius" of de Handelsreizigetsvereeniging „Hermes" niet tevens het lidmaatschap van de Herstellingsoordvereeniging beduidt.Daar- om wekte hij allen in den kring der kantoor bedienden en handclshreizïgers tot aansluiting bij cn steun aan de vereeniging op. En gezien de animo, waarmee aan een ver loting en het verdere feest werd deelgenomen gelooven wij, aat het herstellingoord er niet slecht bij zal varen. IJMUIDEN STOOMTRAWLER BINNENGESLEEPT. Alhier ls door den stoomtrawler „IJszee" hedenmorgen binnengesleept de stoomtraw ler „Pieter Comelis" welke trawler bij het visschen het net in de schroef had gekregen. VISSCHERIJUITKOMSTEN. DE BESOMMINGEN. Heden waren aan den Rijksvlschafslag 30 stoomtrawlers. De besommingen waren: Hercules f 5400. Nellie f 3000. Anna t 3600. Mies en Truus f 3400. Maria R. Ommering f 3800. Schiedijk f 2500. John Brown f 2100. Nellie Gezma f 1800. Gerberdina Johanna f 9000. Hibernia f 1200. Derika 9 f 1300. Hol land IV f 1900. Dorotha f 600. Oceaan II f 2900. Timor f 3500. Rijnstroom f 1900, Delf land f 1800. Avantl f 2000, Johanna f 1800. Irene f 2200. Elnet f 2900. Urania f 1200. Aneta f 3300. Zeeleeuw f 2300. Walrus f 23CC. Albatros f 2200, Julie Streiff f 1600. Walvisch f 1500, Zeemeeuw f 1800, Caroline f 3400. OVERVEEN ONDERWIJS. Mej. W. A. Meulenbrugge alhier, thans on derwijzeres (assistente-1 aan de O. L. school te Sassenheim. staat als no. 1 op de voor dracht voor onderwijzeres aan de O. L. school te O ver langbroek. Er waren voor deze vaca ture 52 sollicitanten. BEVERWIJK RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor werd, in den loop der maand October op spaarbankboekjes inge- leg f 31.691.96 en terugbetaald f 30 187,22 Der halve meer ingelegd dan terugbetaald f 150 4 74 Het aantal nieuw uitgegeven spaar bankboekjes bedroeg 45. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes Inge schreven nominaal f 200. cn niets afschreven. Derhalve mèer in- dan afgeschreven f 200. SANTPOORT. LEZING INST. VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING Dinsdag 11 November houdt in ..De Toorts dr. Rombout. geneesheer aan het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort voor het Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling een lezing over: „Erfelijkheid en Verantwoordelijkheid". VELSEN RIJKSPOSTSPA ARB AN K. Aan het hulppostkantoor werd ln den loop der maand October, op spaarbankboek jes ingelegd f 8541.87 en terugbetaald f 7122.63. Derhalve meer Ingelegd dan terug betaald f 1419.24. Het aantal nieuwe uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 8. PARKWIJK „ZEEWEG". De Vereeniging ..Parkwijk Zeeweg" houdt Donderdag 13 November in de zaal van Flora te IJmuiden een filmavond. Vertoond zal worden de bekende bedrijfsfilm der Konink lijke Pakctvaart Maatschappij De heer L. D. Petit, secretaris der Vereeni ging „Oost en West" te Amsterdam zal een inleiding houden. VELSER SUCCESSEN OP HET ZANG CONCOURS TE UTRECHT. Op het door de Utrechtsche Mannenzang- vereeniging ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan georganiseerde concours namen Zon dag deel in de afdeelfng „Uitmuntendheid" voor gemengde koren o.a. „IJmuiden's a Ca- pellakoor", directeur de heer J. Beider en „Velsen's a Capellakoor" Santpoort, directeur de heer Arisz. Beide koren behaalden een eersten prijs met resp. 311 en 328 punten. De heer Arisz verkreeg bovendien een eersten directeursprijs. kwaamheld af. Er waren er (voor het eerst) ook bij uit Rotterdam. Den Haag en Haarlem. De candidaten moesten hun eigen roelbe- kwaamheid toonen. instructie geven *ann leerlingen van het MO. te Amsterdam, die daarvoor beschikbaar waren) en tenslotte een kort mondeling examen ondergaan. De examencommissie bestond uit tie heeren dr. B. J. C. te Hennepe. dr. C. W. G. Mieremet. R Peereboom. H. Schutte (allen leden van het N*.R B.-bestuur) en A. A. J. H. Marres. Het examen gaf een gunstig resultaat: van de 31 candidaten slaagden er 26 en ontvin gen dus het diploma. Na een rede van den voorzitter van den N.R Bdr B J. C. te Hennepe. waarin hij de geslaagden wees op het groote belang van hun toekomstig werk als instructeur voor de roeisport richtte na mens de candidaten de heer Th. van 't Lam. leeraar in Lichamelijke Opvoeding aan het Kennemer Lyceum, een woord van dank tot de commissie. De drie Haarlemsrhe candidaten, de hee ren Van 't Lam. Bolland en Bects, slaagden allen voor het examen. Een succes dus voor den heer H. L. Warnier, inspecteur van de Lichamelijke Opvoeding, die hen bij de R te Z.V. Het Spaarne had opgeleid en zich zeer veel moeite voor de zaak getroost. Het examen werd in en bij het clubgebouw van de Kon. Roei- en Zeilver. De Hoop. die haar inrichting en materiaal hiervoor geheel ter beschikking had gesteld, gehouden. ROEIEN. INSTRUCTEURS-EXAMEN. Het jaarlijksche examen van den Ned. Roeibond voor instructeurs voor het jeugd- roeien. dat in Amsterdam reeds jarenlang en met toenemend succes beoefend wordt zeer vele leerlingen van het middelbaar onderwijs profiteeren er van deze instruc'le werd Zaterdagmiddag en Zondagmorgen in Am sterdam gehouden. Het aantal candidaten was ongekend groot. Eenendertig dames en heeren. bijna allen leerkrachten van het onderwijs in lichame lijke opvqpdlng legden hun proeven van be- KORFBAL. IIET NOVEMBER-PROGRAMMA N.K.B. 16 Nov.: Volharding 1— Advendo 1. Animo 1—D.D.V. 2. Haarlem 2—D.T.V. 3. Advendo 2— Ready Tecka 2. 23 Nov: Animo 1—Volharding 1. Haarlem 2D.D.V. 2. Advendo 1— B.E.P.. K. Zaandijk 2Haarlem 1, Westerkwartier 3Advendo 2, Zilvermeeuwen 1Heracles 2. 30 Nov.: B E P. I—Haarlem 2. Advendo 1— D.V.D. 2. Haarlem 1—Ados 1 en Westerkwar- tier 3—S. V. 1. LEDENVERGADERING VAN ..HAARLEM". Op de laatste ledenvergadering der H.KC. „Haarlem" werden eenige belangrijke be sluiten genomen. Een uitvoerig verslag door de Financioele commissie, op verzoek der jaarvergadering van 11 Juni opgemaakt, gaf aanleiding tot uitvoerige discussies, die getuigden van een ernstig clubleven. De commissie-voorstellen, door het bestuur overgenomen, werden met enkele stemmen tegen, aangenomen. Het voornaamste ls de kleine contributfe-ver- hooging. Tot bestuurder in plaats van Mej. B. Piek werd gekozen de heer J. Kol. Als nieuw lid der twaalftalcommissie werd benoemd de heer J. Kalf. Na enkele mededeelingen van den voor zitter over de zomerreis en athletlek werd de vergadering gesloten. „ANIMO". De kolfbalvereeniging „Animo" organiseert op Zondag 23 November een clubavond. Heden overleed, zacht en kalm. na een geduldig lij den, onze lieve Vrouw en zorgzame Moeder. Behuwd- en Grootmoeder Antonia Maria Wijkhuyzen geboren VAN EF. In den ouderdom van 51 Jaar. Haarlem. 8 Nov. 1930 Ged. Oude Gracht 80 Uit aller naam: Haarlem: C. D. WIJKHUYZEN De teraardebestelling zal plaats hebben op Dlnsoa? U November as. te 2 "ur op de Algemeene Begraaf plaats te Haarlem, ingang Kleverlaan. In plaats van kaarten Heden overleed onver wachts, na een kortston dige ziekte onze innig ge liefde Moeder. Behuwd- en Grootmoeder, Zuster en Tante. Mevrouw Maria Sophia Louisa Hendricks- VOS VAN ZALINGE in den ouderdom van 63 Jaar. Uit aller naam: L. COUTURIER— HENDRICKS Haarlem. 7 Nov. 1930 Dreef 8 Geen bezoek. Geen bloemen De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 11 November a.s. te 10-30 uur op de Algemeene Be graafplaats, ingang Kle verlaan. Algemeene kennisgeving Voor de vele treffende bewijzen van deelneming, ondervonden ns net overlijden van onze lieve Dochter, Zuster en Behuwd zuster HENRTcTTE ANTOINETTE VAN ZWIJNDREGT Echtgenoot* van P. Rcineke Jr. betuigen wij allen onzen zee: hartelijken dank. Uit aller naam: Wed. J. E. VAN ZWIJNDREGT- TER MEULEN Bloemendaal. 10 November ]930 Voor de vele bewijzen van deel neming, ons betoond bij het over lijden van onzen lieven Zoon en Broeder, den Heer A. C. J. SCHIMMEL betuigen wij onzen hartelijken dank. H. SCHIMMEL v. d. BURG ANNY SCHIMMEL Aclbert*b*rg>trsat 80. Tri. H028 Aanrecht blad en met gooUteen PrUsopg. wordt gaarne verstrekt en Waterproof maken van Regen jassen en Mantels. Begrafenis Vereen. KOCDENHORN 16 KOKSTRAAT 21 Trjff. 10610 BEGRAFENISSEN CREMATIE TRANSPORTEN CENTRALE TANDHEELKUNDIGE KLINIEK HAARLEM TELEFOON 12644 SPREEKUREN: van 9 tot 11 en 1 tot 2 Dinsdagavond van 6.30 tot8.30 Zaterdagsmiddags BEEN spreekuur PRAKTUK EN KLINIEK KenntmrrpUin 5 Tol. 15144 Spreekuren: v. 9 11, Maandag avond v. 7—9. Partic. v. 1—3. KUNSTTANDEN EN GEBITTEN voor fondsledcn en minverm. Dc curator ln het fail!issc ment van L. VAN AMERONGEN, koop man, wonende t« Haarlem aan dc Raenredamstraat no. 28. bicngt •er kennis, dat de door den E. A Heer Rechter-CommLvsaris goed gekeurde eenige- cn slotuitdee- UngsHJst d.d. JO November 1930 docvr hem ter Grilfie van de Arrondisseme n ts - Rech tbank te Haarlem is gedeponeerd om al daar gedurende 10 dagen voor do schuldeischers kosteloos ter inaage te liggen. De Curator voornoemd, Mr. Dr. P. A. BIJVOET Ged. Oude Gracht 54. Haarlem BEKENDMAKING Heden i'On afgekondigd de ver ordeningen van Haarlem op ce heffing en invordering wan rech ten voor diensten door den ge meentel y ken ontsmettlngsdienst bewezen. HAARLEM. 10 November 1930 ÖICFlF?Ér overal tn NEDERLAND verkrijgbaar 20 stuks voor 30 cent. Verkoopkantoor der MAC GILLAVRY-SI6ARETTEN P0NTANUSSTR. 46, NIJMEGEN Uv Boekhouding in orde door accountant. Billijk tarief. Br no 4757 bur. van dit blad. 5 NEEMT ENGELSCHE LES van gediplomeerd Engelichman Conversatie. Grammatica, oplei ding M.O., LO. en Mcrcurius R. A. G. DAVIDSON. M. O. Koninginneweg 69 Tel. 11596 Bijwerken van H.B S.-leerlingen Bill, cond. Br. no. 5314 bur. van dit blad. NET MEISJE gevr.. niet ben. ih J„ van s—3 u. Aanm. tusschen y9 u. Velser-^ straat 87. 4 Weggeloopen Schnauzer. Reu. peper en zout. Naam Bobby. Inl. Koedumweg 4. Aerdcnhout. Telcf. 26211. HH. Eigenbouwera Te koop 2 stuks marmeren hoek- schoorsteen mantels, kozijnen met deuren, keukenbelimmerlr.? teak houten deur enz. Alles r.icuw. Rijksstraatweg tó Hrar'.em Noord telefoon 1372b 7

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 3