DE MYSTERIEUSE VERDWIJNING. VERVEN STOOMEN J. LOTTGERING Schoenen verven Hoedenvormen Stoppage TAFELKLEEDEN ~~ANDRÉA^,ao° BINNENLAND HAARLEf'S DAGBLAD DE N. Z. H. EN DE NOORD- HOLLANDSCHE TRAM. Aan obligatiehouders der N. H. T, een regeling voorgesteld de n. z. h. neemt met de lijnen de verplichtingen over. De directie der Tweede Noord-Hollandsche Tramwegmaatschappij te Amsterdam deelt in een bericht aan de obligatiehouders mede, dat zij niet in staat is de coupons verschenen sinds 1 Augustus 1929 en de sedert dien ver plichte aflossingen te voldoen. Voor de toe komst stelt zij echter voor, in aansluiting met de te verwachten electrificatie van de lijnen Amsterdam—Edam en Amsterdam Purmerend, die met overheidssteun wel tot stand zal komen, dat obligatiehouders af stand doen van de rente van 1 Februari 1929 tot het begin van de ellectrische exploitatie door de N.Z.H., met welke maatschappij een exploitatie-overeenkomst is afgesloten. Van den dag af, dat de electrische exploi tatie een aanvang zal hebben genomen, in ieder geval echter op 1 Januari 1933 begint de rente van 4 1/2 pet per jaar weer te loo- pen en wordt per half Jaar voldaan. Van dien datum af, wordt per jaar minstens 5 pet. van de thans nog uitstaande obligaties afgelost. De N.Z.H. stelt zich, blijkens de onderteeke- ning van de circulaire borg voor de betaling van deze rente en aflossing. Ter volledige zekerheid is het noodig, dat alle obligatiehouders tot de regeling toetre den. Verzocht wordt daarom een deponeeren van de obligaties bij de Bank-Associatie te Amsterdam. Voor 1 Februari zal de uitslag worden be kend gemaakt, is deze gunstig dan zal de Tweede Noord-Hollandsche Trammaat- achapplj bewijzen van uitgestelde schuld afge ven, die bevoorrecht zijn boven uitkeeringen aan de aandeelhouders. In het andere geval zullen de obligaties geretourneerd worden. Mocht de regeling niet tot stand kunnen komen, dan vestigt de directie de aandacht er op, dat de maatschappij haar schulden aan obligatiehouders niet kan voldoen. De schulden bedragen f 1,425.484. de realiseer bare bezittingen f 1.050.000. Bij gedwongen liquidatie zou het balanscijfer echter in geenen deele worden bereikt. KOPPELSTANG IN EEN TREIN LOSGERAAKT. geoorloofd gebruik van de noodrem. FEUILLETON 45) „Een week." herhaalde Kirk „O, dat zal ruim voldoende zijn. Je zult dan prettig op de boot zitten." „Op het dek van de boot naar Honolulu" zei Chan beslist. Ze gingen naar beneden, en Kirk ging aan het groote bureau zitten. Kinsey was uit, zei Kirk, die haalde de huur op. Chan kreeg papier en een enveloppe en ging aan den lessenaar van den stenograaf zitten. „De pen is in een onwillig stadium, ver klaarde hij. De Inkt wil niet vloeien. Wie heeft dit een „fountainpen" genoemd?" „Er zijn hier nog pennen in", zei Kirk. vooroverbukkend om een lagere lade uit te trekken. Chan's scherpe oogen gingen over het papier op het bureau. Bekend voor z'n hoffelijkheid, leek dit een vreemde daad. Het zag er naar uit alsof hij z'n gastheer be spiedde. Charlie nam een pen aan en ging weer naar z'n brief terug. Nog steecis lette hij steelsgewijze op Kirk. De Jonge man maakte z'u brief af en begon aan een anderen. Toen hij den tweeden klaar had. deed hij op bel de postzegels. Chan lakte z'n eigen brief gelijktijdig, deed er een zegel op en stond vlug uit z'n stoel op, terwijl hij z'n lange dunne hand uitstrekte. ..Laat mij onze post naar de bus beneden brengen," WOENSDAG 12 NOVEMBER 1930 geschiedde zulks reeds door een spoorarbei der die op de treeplank gesprongen was. Na dat de trein nu spoedig tot- stilstand was ge bracht. werd het defect ter plaatse hersteld. Met een vertraging van 9 minuten kon trein 771 de reis vervolgen. Inmiddels had de stop trein 1865, welke tien minuten later uit Am sterdam vertrekt dan de sneltrein 771, even eens vertraging, daar hij nabij het Merwede- kanaal tot staan was gebracht. HET VIJFDE POSTVLIEGTUIG. de f. viii met radio aan boord. Donderdag vertrekt het vijfde vliegtuig van den regelmatigen luchtdfenst op Indië. Dit vliegtuig is de groote drie-motorige Fokker VIII, die voorzien is van een volledige radio- zend- en ontvanginstallatfe. Het vliegtuig biedt gelegenheid een belang rijke hoeveelheid post mee te nemen. Zooals bekend Is, moeten de brieven beneden 5 gram gefrankeerd worden met 36 cent (30 cent luchtrecht plm. 6 cent gewone port). Voor dit vliegtuig van de K.L.M. kan geen luchtvracht worden aangeboden met bestem ming naar Sofia en Konstantlnopel. Zoolang geen regeling met de Turksche regeering voor het vliegen over Turksch gebied tot stand is gekomen, blijven de vliegtuigen de route via Athene en Cairo volgen en kan ook voor beide laatstgenoemde plaatsen luchtvracht worden aangeboden. Het tarief voor Athene Is hetzelfde als voor Konstantlnopel en dat voor Cairo hetzelfde als voor Aleppo. ONGELUK OF MISDRIJF? wat gebeurde er in den toren? AMSTERDAM, 11 Nov. De verdedigers van den leldekkerspatroon, Mr. J. de Vrieze te Amsterdam en Mr. J. J. Veurman te Den Haag, verzoeken ons mede te deelen, dat de courantenberichten omtrent het „afschu welijk drama" voor het grootste gedeelte on juist en overdreven zijn. De Justitie heeft de zaak in onderzoek; er zijn bezwarende verklaringen tegen den ver dachte afgelegd en tevens zijn er feiten, die zijn ontkentenis staven. In elk geval staat vast, dat er niemand is die gezien heeft, dat verdachte iemand van den toren zou hebben gegooid, terwijl ook niemand den ongelukkige heeft zien vallen. De verdediger weet evenmin als de Justitie of de verdachte schuldig of onschuldig is, de verdachte ontkent hardnekkig en met ver ontwaardiging. Men zij voorzichtig met het trekken van conclusies en wachte rustig het verloop van de procedure af. Niemand heeft recht om den verdachte te brandmerken en zijn familie te dupeeren, voordat het vonnis ls geveld. „Wel, dank je. antwoordde Kirk hem de brieven overhandigend. Toen Charlie terug kwam, raadpleegde Kirk z'n horloge. „Zou je Mrs. Tupper-Brock's levengeschie denis willen hooren?" vroeg hij. De detective schudde z'n hoofd. „Hoewel ik u dank zeg. wil Ik mezelf niet opdringen. Miss Morrow is bekwaam genoeg in haar werk. Ik heb al eens eenige keeren gezegd, dat ik het vijfde onnoocllge wiel aan den wagen ben. Ditmaal zal ik eens ergens an ders heengaan." „Zooals je wilt", hernam Kirk, achteloos. Hij nam jas en hoed op en verdween. Toen Chan naar boven ging vond hij Bill Rankin op hem wachten. In de hulskamer van de bungalow. De verslaggever keek hem geamuseerd aan. „Goeden morgen", zei hij, „lk vermoed dat u vanmiddag vertrekt?" Chan fronste z'n voorhoofd, ,,'t Is tegen woordig een regelmatige gewoonte van me, booten te missen", antwoordde hij, .ik kan nog niet gaan. er hangen nog te veel don kere wolken boven de scène. „Ik wist het wel. Eer u weggaat, moet u me een verhaal doen, dat de stad in beroering zal brengen. Ik was zeker dat lk op u aan kon. Een groot volk, de Chineezen. „Veel dank voor uw lof op mijn niet aan matigend ras." „En om nu op de zaken te komen" ging Ran kin voort, „Ik heb u, op dezen moolen och tend, een presentje meegebracht." „U bent heel goed." ,,Ik ben een verstandige jongen, gaf Ran- kon toe. „U moet weten dat uw nog al duis tere opmerkingen over kolonel Beetham, me aan het nadenxen hebben gezet. En als lk na denk dan doe ik het goed. Be heb het Ia- ingezonden mededeelingen a 60 Cts. per regel nazsT; HET RELLETJE TE BLOKZIJL. verdachten in preventieve hechtenis. Naar Het Volk meldt heeft de officier van Justitie te Zwolle een vervolging ingesteld tegen de vijf menschen, die betrokken waren bij het relletje op het voetbalveld te Blokzijl. Hun ls verzet tegen en mishandeling van den veldwachter ten laste gelegd. Bovendien heeft de officier de preventieve in hechtenis neming van de vijf verdachten gelast, om te voorkomen, dat zij ruggespraak houden met de getuigen, daar, naar opgemerkt wordt, tijdens het polltie-onderzoek geen van belde groepen de geheele waarheid heeft gesproken. Mr. J. E. W. Duys heeft op zich genomen om de verdachten kosteloos te verdedigen. STADSNIEUWS HET BADHUIS IN DE VAN EGMONDSTRAAT. de 10.000.t. bezoekster. Men schrijft ons: De afdeeling Haarlem van de Noord-Hol landsche Vereeniging „Het Witte Kruis" ex ploiteert in Haarlem vijf Volksdouche-bad huizen, waarvan dat in de Van Egmondstraat het nieuwste en zeker wel het fraaiste en doelmatigste ls. Op 22 Februari werd het ge opend en Zaterdag 8 November meldde zich de 10.000ste dame aan om van het douchebad gebruik te maken (het aantal mannelijke be zoekers nadert reeds de 20.000). En van deze bijzonderheid werd gebruik gemaakt om deze bezoekster, mevrouw Tlggelma, Overton- weg 15, een verrassing te bereiden in den vorm van een bakje met planten, dat haar door den badmeester namens den commis saris werd aangeboden. Moge het badhuis, dat door den badmees ter en zijn echtgenoote op uitstekende wijze wordt verzorgd en dat door zindelijkheid uit munt, zich in de blijvende belangstelling van het publiek verheugen ten bate van de volks gezondheid. NED. REIS VEREENIGING. 1 De afdeeling Haarlem der Nederlandsche Relsvereenlging zal Woensdag 12 November een bijeenkomst houden ln Restaurant Brink- mann. Als spreker zal optreden de heer Marlus van Lokhorst te Zutphen, met het onder werp: Karlsruhe en het Noordelijk deel van het Zwarte Woud, met lichtbeelden. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-rechtbank te Haarlem zUn op 11 November in staat Yan faillissement verklaard: 1. H. J. Waterberg, kapper, wonende te IJmuIden-Oost, Zeeweg 263. Curator Mr. A. van der Flier wonende te IJmulden. 2. N V. Bouw- en Exploitatie Maatschappij „Energie" gevestigd te Santpoort gem. Velsen, Brederodeweg 89. Curator Mevr. Mr. E. J. BlewingaGijmink wonende te IJmulden. 3. J. J. Meyer, landbouwer wonende te Haarlemmermeer, Vijfhulzen, Spieringweg 171 Curator Mr. A. Beets wonende te Haarlem. Opgeheven werd het faillissement wegens gebrek aan actief van; H. W. v. d. Ploeg, wonende te Haarlem; ven ven den kolonel van A tot Z gelezen. Ik denk dat ik u niet behoef te vertellen, dat op den 4den Mei 1912 Beetham een reis van acht maanden, van Peshawar naar Teheran heeft ondernomen door Afghanistan heen en de Kavir woestijn van Perzlë" „Dat heb ik ook opgediept", knikte Ohan. „Dat dacht ik wel. Maar wist u dat hij een afzonderlijk boek had geschreven over dat kleine uitstapje? Een weinig vacantle heeft hij het genoemd. Niet werkelijk op onder zoek uit, maar alleen z'n manier om naar huis terug te reizen." Chan luisterde belangstellend. „Ik wist niet dat dit deel bestond." antwoordde hij. „Het is niet zoo bekend als z'n andere boe ken", ging Rankin voort, 't Wordt niet meer uitgegeven. Hij noemde het „Het Land achter den Khyber". Ik heb alle boekwinkels in de stad afgeloopen en vond er tenslotte een coplc over In Berkeley". Hij haalde een deel in donker paarsch gebonden, voor den dag. Het is het cadeautje waarover ik gesproken heb. zei hij. Chan nam het gretig aan. „Wie zal het zeg gen? Dit kan waarde hebben. ,Ik ben bij u in de schuld en kom er steeds meer in." „Wel ik weet niets van z'n waarde af" ant woordde Rankin, ,,'t Kan zijn dat u iets vind wat ik over het hoofd heb gezien. Ik heb het zorgvuldig doorgelezen, maar er niets in ge vonden." Chan deed het boek open. Iets gewichtigs valt al dadelijk op", zei hij. „Geen enkel van Beetham's andere boeken heeft een op dracht. dit heeft er een". Langzaam las hij: „Aan een die zich zal herinneren en begrij pen". „Dat heb ik opgemberkt". zei Rankin. ,.'t Begint er naar uit te zien alsof de kolonel z'n teedere oogenblikken heeft, niet waar? Curator Mr. F. Hagemeyer wonende te Haarlem. Surséance van betaling voor den tijd van een jaar werd verleend aan: L. G. Meeuwig wonende te IJmuIden-Oost, Willebrordusstraat 73. Bewindvoerder Mr. F. A. Davidson wonende te Haarlem; Geëindigd zijn de faillissementen door het verbindend worden der eenige uitdeelings- lijst van: 1. D. J. Zoet, wonende te Haarlemmer meer. Curator Mr. G. E. Mellema wonende te Haarlem. 2. N. C. van der Zijden, wonende te Heem stede. Curator Mr. H. E. Prinsen Geerlings, wo nende te Haarlem. DE FILM „KONING DER KONINGEN". Genoegelijke middag voor Ouden van Dagen. in het rembrandt-theater. Dank zij het Initiatief van de directie van het .Rembrandt Theater" waren gistermid dag een groot aantal Ouden van Dagen en Haarlemsche Weezen in de gelegenheid het bekende religieuze filmwerk „Koning der Koningen" van Cecil B. de Mille, dat het le ven op aarde van Jezus van Nazareth in beeld brengt, bij te wonen. De gasten werden met bussen van de Brockway te bestemder plaatse gebracht. Het behoeft geen betoog, dat de stemming recht feestelijk was! De heer Bakker van het Rembrandttheater had voor dezen keer een heel aardig programma samengesteld. Met hoeveel verbazing zullen de oudjes onder wie er zeker wel geweest zullen zijn, die nog nimmer een geluidsfilm gehoord hadden.... het Interessante geluids journaal hebben bekeken en aangehoord. En wat zullen zij genoten hebben van één van die kostelijke geluldsteekenfilmpjes van Max Fleischer Een bijzondere verrassing vormde boven dien 't optreden van de Terrekkozakken, die vóór de vertooning van „Koning der Konin gen" eenige stemmige liederen ten gehoore brachten. Alvorens het gordijn openschoof voor het werk van Cecil B. de Mille, deelde de heer Bakker mede, dat hij voor leder der aanwe zigen een versnapering zou doen uitdeelen. Voor de dames en meisjes chocolade, voor de heeren sigaren! Na dit prettige oponthoud 'kon men dan beginnen met de vertooning van .Koning der Koningen". Dit filmwerk zal aanstaanden Vrijdag in het Rembrandttheater voor het publiek vertoond worden. Van een uitvoerige bespreking zullen wij ons onthouden. Men oordeele zelf, of de Mille er in geslaagd is een dragelijken indruk te geven van het hoogst moeilijke en subtiele onderwerp. Genoeg zij, dat de regisseur volgens het van hem bekende systeem werkte: figuran ten en duizenden dollarsIn groote trekken wordt ons het laatste gedeelte van het leven van Christus op aarde voor oogen getooverd tot aan den kruisigingsdood en de opstanding; voor de verklarende bijschriften hebben gedeelten uit de authentieke teksten der vier Evangelisten gediend. Een reeks voortreffelijke Amerikaansche acteurs en ac trices vertolken de rollen van Christus (H. B. Warner), de twaalf apostelen, Maria. Maria - Magdalena, Caiphas (wijlen Schildkraut), Pontius Pilatus) Barrabas en anderen. Vermelden wij nog, dt de film .Koning der Koningen" haar tocht door de wereld af legt, begeleid door een reeks aanbevelingen, van Protestantsche, Katholieke en Joodsche hooge geestelijken. HET TERREIN VAN HET PALEIS VOOR VOLKSVLIJT. In hun memorie van antwoord op het ver slag der afdeelingen van den gemeenteraad op de begrooting deelen B. en W. van Am sterdam mede, dat naar hun meening met het doen van voorstellen betreffende de be stemming van het terrein van het Paleis voor Volksvlijt moet worden gewacht tot een be slissing is genomen inzake de Palels- en (Reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen.) NED. VER. VAN HUISVROUWEN herdenking van guido gezelle. De honderdste geboortedag van Guido Gezelle is in verschillende kringen herdacht. Thans ook Maandagavond in de tulnzaal van het Gem. Concertgebouw ln de af deeling Haarlem der Ned. Vereeniging van Aan een die zich zal hehinneren en begrij pen". Misschien een geliefde uit z'n jon gensjaren. Een die zich herinneren zal, hoe hij haar onder de seringen bij de poort heeft gekust en begrijpt dat hij op z'n gedurfde tochten haar beeltenis in z'n hart mee draagt." Chan was diep in gedachten, ,,'t Is moge lijk", mompelde hij. „Ziet ge, die Engelschen zijn niet zoo hard als ze er uit zien", ging Rankin voort. „Ik kende een Britsch vliegenier in den oorlog een een taaie baby., hij at spijkers voor z'n ontbijt. Toch had hij altijd een bosje hei op z'n vliegmachine de herinne ring aan een oude liefdesgeschiedenis, een gevoelsmensch in z'n hart. Misschien is kolo nel ook zoo'n type." ,,'t Kan heel goed zijn", stemde Charlie mee in. Rankin stond op. „Wel ik denk dat m'n goede oude chef z'n oogen uithuilt, omdat ik me nog niet heb vertoond. Hij houdt van me. zelfs hoewel hij dreigt me er uit te gooien, omdat ik den moord op sir Frederic niet opgelost heb." „Je bent niet de eenige op dat gebied", zei Chan. „Ik ik denk niet dat u me een klein berichtje kunt geven voor ons mlllloen snak kende lezers?" „Er mag nog niets van belang geopen baard worden." „Nu. het lijkt hoog tijd te worden, dat we een kijkje achter dat gordijn kunnen ne men." merkte Rankin op. Charlie schudde z'n 'hoofd. Het geval is moelijk. Als ik In Peshawar was maar dat ben ik niet, Ik ben in San Francisco, vijftien jaar na die gebeurtenis, en kan slechts gis singen maken. Ik mag er wel bijzeggen dat Huisvrouwen, zooals in vele andere afdeo* lingen dier vereeniging. De heer Hendrik Bultereijs was bereid gevonden verschillende gedichten van Guido Gezelle voor te dragen. De belangstelling voor dezen avond was buitengewoon groot Er was een aantrekkelijk programma sa- mengesteld. De heer Bultereijs gaf eerst een korte inleiding, waarin hij zeer in 't kort de levensgeschiedenis van den grooten Vlaam- schen dichter naging en den invloed, eenige gebeurtenissen uit zijn leven op zija werken hadden. Hierna bracht de pianiste, mej. van Was» senaar, de derde Fantasia van Peter Benoit ten gehoore, waarna de heer Bultereijs me: zijn serie voordrachten begon. De voor drachtkunstenaar deed aan Gezelles prach tige poëzie alle recht wedervaren. Hij hal een goede keuze gedaan uit de bundes .Dichtoefeningen". Kerkhofblommen", „Ge- dichten, gezangen", „Liederen, eerdichten", „Tijdkrans", „Rijmsnoer" en .Laatste Ver zen". Twee verzen, „Het Kindeke en het Graf" en „Het ruischen van het ranke riet" werden met pianobegeleiding voorgedragen. Met „Heete Pootjes" en „Boerke Naas" zeer goed gezegd, toonde de heer Bultereijs dat er nog een andere Gezelle is dan de vrome natuur be schouwer en -beminnaar, die in zoovele van zijn gedichten aan het woord is. Met „Groeningen's Grootheid" of: „De slag van de guldene spooren" gaf de voor drager zich tenslotte in zijn volle kracht, nadat mej. van Wassenaar eerst nog dé vierde „Fantasia" van Peter Benoit had ge- speeld. Telkens bleek uit een hartelijk applaus der talrijke aanwezigen hun ingenomenheid met het gebodene. Mevr. Boerma bracht namens bestuur ea leden hartelijk dank aan de uitvoerenden. SCHEEPVAARTBERICHTEN Aagtekerk p. 11 3 u. Ouessant, Australië naar Rotterdam Alphacca 10 v. Victoria, Buenos Aires naar Rotterdam Aldabi p. 9 Dakar n. Duinkerken, Belra naar Rotterdam Billlton 10 te Hamburg v. Antwerpen Baloeran 11 13 u. v. Port Said, Rotterdam n, Batavia Bodegraven 10 v .Callao n. Mollendo Bovenkerk p. 10 Ouessant Rotterdam n. Britsch Indië Djember 11 12 u. v. Port Said, New York n. Java Christiaan Huygens p. 9 Gibraltar, Amsterdam n. Batavia Commewijne 9 v. Curacao n. Pto. Cabello Damsterdljk 9 n.m. te San Francisco, Pacific- kust n. Rotterdam Delftdijk 9 n.m. te Los Angeles Harbour, Rot terdam n. de Paclflckust Delfland 10 n.m. te Rosario, Amsterdam naa: Buenos Aires Eemdijk 8 v. Cristobal, Antwerpen n. Paclflc kust Flora 9 te New York v. W.-Indië Gemma 10 v. Marseille, Japan n. Rotterdam Giekerk 9 te Hamburg v. Rotterdam Garoet 10 te Mlddlesbr.v. Antwerpen Gelria 11 v. Montevideo, Amsterdam n. Bue nos Aires Insulinde 11 7 u, te Sabang, Rotterdam naar Batavia Jacatra 9 v. Rangoon Juno p. 10 de Azoren, Amsterdam n. Guate mala Kota Gede 11 te Londen, Batavia n. R'dam Kota Inter 11 v. Camaran, Java n. New York Lochmonar 9 v. Vancouver, Paclflckust naar Llverpool-Londen-Southampton-Rotterdam Lochgoil 11 v, Londen, Rotterdam n. de Pa- cifickust Mellskerk 10 v. Antwerpen n. Amsterdam p. Vlissingen Madloen 10 te Singapore v. Batavia Nieuw Holland 10 te Singapore v. Melbourne Nljkerk 10 te Walvlschbaal v. Rotterdam Nieuwkerk 11 v. Rotterdam n. Hamburg Nebraska 9 v. Cristobal, Rotterdam n. Van couver Nieuw Zeeland 9 te Melbourne v. Singapore Nias 9 v. Kaapstad n. Las Palmas en R'dam Parana 7 v. San Francisco, Antwerpen naar Pacifickust Poelau Roebiab p. 10 Perim, Batavia naar Ara» sterdam Rotterdam 11 te New York v. Rotterdam Rondo 10 te Port Said, Amsterdam n. Japan Salabangka 11 11 u. te Havre, Batavia naar Rotterdam Saleler 10 v. Belawan Dell, New York n. Batavia TJlkembang 9 v. Chlnwangtao n. Dalren TJimenteng 8 v. Hong Kong n. Milke Tiberius 10 te Santa Marta v. Amsterdam Volendam 11 v. Rotterdam n. Havana Zeelandia 10 v. Lissabon, Amsterdam naar Bue nos Aires, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regeL HAMD-GE.WE.VEN 1o0x1o0 I30X 160 ^OO =Z8.73 j.i50 x 180 GR.HOUT5TR 1Ö3 HAARLEM gissen een ongelukkig ding is, dat vaak leidt tot lang treuzelen op het beslist verkeerde pad. „U gaat in de goede richting", zei Rankin. „U zult nog wei winnen, en doet u dat, laat mij het dan zoo gauw mogelijk weten". „We willen hopen dat dit gelukkig tafreel opgevoerd zal worden" antwoordde Chan. Rankin ging weg en liet Charlie met het boek achter. HIJ ging voor het vuur zitten en begon gretig te lezen, Dit was beter dan Mrs. Tupper-Brock Interviewen. Ongeveer om dienzelfden tijd ging Barry Kirk vroolijk de trap op van het mooie huis van z'n grootmoeder, op Pacific Heights. De oude dame ontving hem ln het salon. „Zoo" zei ze. „Hoe kom jij zoo vroeg op e?. buit:en? heelemaal wakker, als :k m'n bijziende oogen gelcoven mag". .Detectivewerk", zei hij lachend. „Ooed. Wat kan ik voor je doen'7 Ik schijn heelemaal buiten de dir.gen gehouden te zijn, en het verveelt me". ..Nu en u blijft er nog buiten, voedt dus maar geen ij dele hoop", antwoordde hij. ..Ik kom niet hier om een consult met u te heb ben, al weet u best hoe verstandig u bent. Ik kom voor Mrs, Tupper-Brock. Waar is ze?" „Ze ls boven. Wat wil je van haar?" „Ik wilde een beetje met haar gaan rijden om Miss Morrow op te zoeken." „O, dus dat meisje is nog aan het uitvragen? 't Schijnt dat ze tot dusverre, nog niet veel heeft bereikt." „Als dat zoo is. geef haar dan tijd." ..Ik denk dat ze er een boel van noodig zal hebben. Wat doet ze ook zich in zaken te mengen die aan de mannen overgelaten moesten worden.." (Wordt vervolgd), De Tel. meldt uit Weesp: Toen de sneltrein 771, welke om 17,25 uit Amsterdam naar Hilversum vertrekt Maan dagavond het station Weesp genaderd was, moest de machinist voor het onveilig sein vóór de Vechtbug stoppen, daar trein 1863, welke om 17,23 van Amsterdam M.P. vertrekt reeds vertraging had gehad. Op het oogen- biik dat de sneltrein stopte, werd vóór aan den trein een slag gehoord, alsof er een kop pelstang brak. Daar echter bij een ingesteld onderzoek bleek, dat de wagonverbindingen in het voorgedeelte van den trein intact wa ren. werd toen het sein veilig stond, het ver treksignaal gegeven. Toen de trein zich in beweging zette, lette de stationschef van Weesp, de heer Lagerstee, die de zaak nog niet vertrouwde nauwkeurig op elke koppe ling. HIJ zag toen, dat van een der rijtuigen in het achtergedeelte van den trein de kop pelstang inderdaad gebroken was. Onmiddellijk werd toen getracht, de op merkzaamheid van den machinist te trekken, doch daar de sneltrein uit een groot aantal rijtuigen bestond, werden klaarblijkelijk de signalen op de machine niet gehoord. Een stationsambtenaar verzocht toen aan een der vele passagiers, die zich nieuwsgierig voor over uit de coupéraampjes bogen, aan de noodrem te trekken. Op hetzelfde oogenblik HET VERPLAATSTE SPEELHOL. een speler verloor ettelijke duizenden. De politie heeft dezer dagen een inval ge daan in een huis aan de Lijnbaanstraat te Rotterdam, waarvan men vermoedde dat er in gespeeld werd. Eenige leden van een bende wien verder opereeren in Den Haag onlangs onmogelijk ls gemaakt, waren nl. naar de Maasstad gekomen en hadden door hun ge drag de aandacht van de politie getrokken. Bij een inval werden 13 personen aange troffen, waarbij verschillende bekenden van de politie. Eenige speelbenoodlgdheden wer den in beslag enomen. Onder de aanwezigen was een Rotterdamsch koopman, aldus de N.R.Ct., die vertelde, dat hij in de laatste weken geregeld in dft huis heeft gespeeld en al in totaal eenige duizenden guldens heeft verloren. Tegen den huurder, den 32-jarlgen H. v. d. B„ die van de winst schijnt te hebben gepro fiteerd, is proces verbaal opgemaakt. Ge woonlijk werd baccarat gespeeld, waarbij de inzet f 5 wag. Een klein percentage van den inzet was voor den huurder. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct«. per regel.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 6