BUITENLAND DE POOLSCHE VERKIEZINGEN. Toch nog niet genoeg zetels. Kloosterbalsem HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 18 NOVEMBER 1930 TWEEDE BLAD Hoe Pilsoedski de meerderheid behaalde. De Fransche minister van justitie gecomprom i ttee rd. Afgetreden en vervangen door Chéron. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Volgens de officieele gegevens is de ver moedelijke samenstelling van den nieuwen Poolschen Landdag als volgt: Regeeringsblok 243 zetels (vroeger 122) Na:, democraten 65 zetels (vroeger 37); Cen- trolev 78 zetels (vroeger 164); Christ, demo craten 14 zetels (vroeger 15); Oekraïnisch- Russisch blok 20 zetels (vroeger 37); Rus sische joden 7 zetels (vroeger 13); Duitschers 5 zetels (vroeger 19)Communisten 5 zetels (vroeger 7)^artijloozen 2 zetels. De regeeringspartij heeft dus eindelijk de absolute meerderheid gekregen. Tot nu toe heeft Pilsoedski met volkomen negatie van de rechten van de Sejm, zijn zin weten door te drijven. In de toekomst kan hij dus zijn bewind met meer schijn van recht ten uit voer brengen. Schijn van redhtt, Immers, geen mensch gelooft, dat de verkiezingen eerlijk zijn gehouden. De regeeringspartij heeft de leiders der oppositie of doen ar resteeren, of iedere poging om tot politieke actie te geraken onmogelijk gemaakt. Het resultaat van de verkiezingen is dus gefor ceerd geweest. Toch heeft de dictator nlei ten volle zijn zin gekregen. De heele opzet van deze verkiezingen toch is geweest een pioerderheid van drie vijfden in het parle ment te (behalen, opdat alleen die meer derheid het ten uitvoer brengen van een wijzi ging in de grondwet, mogelijk zou maken. Het regeeringsblok nu beschikt wel over de absolute meerderheid, maar niet over de 296 stemmen die noodig zijn om de grondwet gewijzigd te krijgen. Uit deze verkiezingen kan men eindelijk de gevolgtrekking maken, dat Polen in twee scherp tegen elkander ge stelde partijen verdeeld is. Mèt- of tegen Pil soedski. Een min of meer sensationeel bericht uit Frankrijk. Chéron heeft Péret vervangen als minister van justitie. Het aftreden van minister Péret is onver wacht gekomen, want in politieke kringen had men aangenomen, dat nadat de Kamer Vrijdagavond met een minderheid van 47 stemmen een motie van wantrouwen in de regeering had aangenomen, de financieele kwesties voorloopig als afgedaan beschouwd konden worden. Zooals bekend wordt hem verweten, dat hij 4 jaar geleden als minister van financiën op den avond, toen het kabinet waartoe hij behoorde, een nederlaag leed, de toelating van de aandeelen der Italiaansche kunsczijde onderneming Snia Viscosa, die de gefailleerde Austrie controleerde, op de Parijsche beurs goedkeurde. Na zijn ontslag moet Péret ju ridisch adviseur van de Austrie geworden zijn, met een vrij hoog salaris. Nadere berichten ontbreken op het oogen- blik nog. Vast schijnt te staan dat Péret zioh als adviseur van de financieele groep, die onlangs zulk een volkomen debacle heeft ge leden, gecompromitteerd heeft. Men heeft hem op zij geschoven, gevolg gevende aan een campagne, die door de tegenstanders van Péret gevoerd werd. Met Péret verdwijnt een markante figuur uit het Fransche kabinet. Men gaf dezen medewerker van Tardieu zelfs de kans op het presidentschap der republiek. Vooral de mid denpartijen waren hem goed gezind. Men moet nu maar afwachten, of het af treden van dezen minister van justitie nog verdere gevolgen zal hebben. Het is immers niet onmogelijk dat de heer Péret thans zal gaan „onthullen". L. A. Engeland. Indische verlangens. LONDEN, 17 Nov. (V. D.) In de plenaire zitting van de Indische Ronde Tafel Confe rentie werd een belangwekkende bespreking gevoerd over de aanbeveling der zakelijke commissies betreffende de toekomstige con stitutie van Indië. Als eerste hierover spre kende zeide Sir Tej Bahadur Sapru. dat het volkomen natuurlijk was, dat een land als Indië onder de huidige omstandigheden naar vrijheid streefde binnen eigen grenzen als integreerend deel van het Britsche gemeene- best. Indië verlangde en was bereid den sta tus te aanvaarden van gelijkheid met de drie andere leden van het Gemeenebest, het geen met zich zou brengen een regeering, niet alleen verantwoordelijk aan doch ook in overeenstemming met het volk. Persoonlijk is hij van meening, dat het niet voldoende zal zijn provinciale autonomie toe te kennen, tenzij dit verbonden wordt met een besliste en algeheele verandering in de Constitutie van de Centrale Regeering, die verantwoor delijk gesteld moet worden aan de wetge vende macht. Hij geloofde sterk in een fede ralen bestuursvorm en meende, dat daarin de redding van Indië lag. Om drie redenen zou hij gaarne een associatie zien met Britsch- Indië. En wel, omdat hieruit stabilisatie zou ontstaan, evenals unificatie, terwijl tevens met het oog op de verdediging groote voor deden hierin gelegen zijn. Hij is zich volko men bewust, dat een voldoend aantal eigen menschen getraind moet worden, hetgeen natuurlijk geduld vergt. Men verlangde dan ook de gelegenheid tot training en de vrij heid de hiertoe noodzakelijke instellingen op te richten. Het Engelsche leger moet in ieder geval in handen van den Vice-Koning blij ven. Indië is van zijn kant bereid de noo- dige fondsen te verschaffen en de statutaire lasten met betrekking tot het leger in te wil ligen. De Maharadja van Bikaner zeide. dat het uiteindelijk bereiken van den Dominion-sta tus inhaerent was aan de verklaring van 1917 en onlangs wederom bevestigd was. Naar dezen Dominion-Status moet worden gestreefd, doch men moet hierbij in het oog houden, dat de zusterstaten dit ook niet in eens hebben bereikt. Jayakar bracht het gezichtspunt der Jon gere generatie in Britsch-Indië naar voren, dat. naar hij zeide. van het grootste belang was. aangezien, wanneer Indië vandaag kreeg wat het verlangde, het tevreden zou zijn met vele zaken, die over zes maanden niet meer tot tevredenheid zouden kunnen voeren. „Wanneer gij Indië vandaag zijn Do minion-status geeft, zal de roep naar Onaf hankelijkheid vanzelf uitsterven. Wanneer wij aan den anderen kant met leege handen terugkomen, zal die roep naar onafhankelijk heid zonder eenigen twijfel in omvang en kracht groeien". Minister Stegerwald te Londen aangekomen. LONDEN. 17 Nov. De Duitsche rijksmi nister van Arbeid, Stegerwa)d, is met nog een viertal andere regeeringsambtenaren alhier aangekomen. Het gezelschap werd hier door den En eel - schen minister van Arbeid, miss Bondfield, persoonlijk begroet. De Duitsche legatie was vertegenwoordigd door den gezantschapsraad dr. Rüter. Voor de Duitsch-Engelsche onderhandelin gen in zake den arbeidstijd in mijnen zijn twee dagen gereserveerd. Heden wordt aan de Duitsche heeren een lunch aangeboden, waaraan verscheiden le den van het Engelsche kabinet zullen deel nemen. (N. T. A.) Genève. De tweede economische conferentie geopend. OENèVE, 17 Nov. (V.D.t Onder voor- zitterschap van den Nederlandschen oud-mi- nister van Financiën H. Colijn, is te Genève de tweede Europeesche Economische Confe rentie geopend, waaraan deelnemen 26 Euro peesche mogendheden, terwijl een aantal andere mogendheden, waaronder de Ver- eenigde Staten, door waarnemers vertegen woordigd zijn. De agenda der conferentie bevat o.m. dis cussies over het verdere lot van de handels overeenkomst, de z.g. tarie ven-wapens: ii- s tan dso vereen komst, die nog slechts door ne gen staten geratificeerd Ls. Voorts staat op de agenda voorstellen tot verbetering en verge makkelijking van het handelsverkeer, waar bij eenige Engelsche en Nederlandsche voor stellen tot verlaging der douanetarieven aan de orde komen. Op voorstel van een aantal Zuid-Oostelijke Europeesche staten zal de conferentie be raadslagen over het instellen van voorkeurs tarieven voor het graan overschot van de ge noemde staten In Zuid-Oost Europa. Ook de Internationale overeenkomst betreffende de afschaffing van uit- en invoer-beperklng zal ter sprake komen. In zijn openingsrede zeide de voorzitter oa„ dat maatregelen gevonden dienen te worden voor een algemeene verla ging der douanetarieven door een ratloneele verdeeling der wereldproductie. De discussies namen onmiddellijk daarna een aanvang. De arbeid der voorbereidende commissie De voorbereidingscommissie voor de ont wapeningsconferentie heeft onder voorzitter schap van den heer Loudon aangenomen het voorstel van de Fransche deleeatie. dat de commissie van budgetaire deskundigen, die reeds een drietal jaren ge'eden zich aan de studie van de budgetaire beperking heeft ge wijd, opnieuw aan het werk zal gaan om aan de ontwapeningsconferentie preciese voor stellen aan te bieden omtrent de beste me thode van budgetbeperking. Overeenkomstig het Fransche voorstel zal de commissie van budgetaire deskundigen daarbij moeten zor gen. dat onder de budgetaire beperking der militaire uitgaven inderdaad ook alle uitga ven zullen vallen, terwijl zij tevens rekening zal moeten houden met de verschillende budgetaire systemen van de onderscheiden landen en met de mogelijkheid van bespa ring in het eene dienstjaar, ten einde daar door in het andere dienstjaar meer gelden voor mi'italre uitgaven te kunnen bestellen. Overeenkomstig de denkbeelden van de ge delegeerden van Spanje en Griekenland zal de voorbereidingscommissie in haar raonort aan den volkenbondsraad tevens normaals uitdrukkelijk er op wijzen dat het niet de be doeling is dat de budgetaire cijfers van de verschillende landen onderling met elkaar zullen worden vergeleken, en dat de voorbe reidingscommissie zich oo het standpunt zal stellen dat bij de vaststel'ing van de cijfers voor t maximum van militaire uitgaven van de landen rekening zal worden gehouden met de verschillende omstandigheden van dat land. zooals kosten van levensonderhoud en de reeds bestaande hoeveelheden van oor- logsmaterleel voor de landmacht. Hierna is de commissie overgegaan tot be spreking van een nieuw hoofdstuk van de ontwerp-conventie. dat betrekking heeft, op de beperking van het oorlogsmaterieel van de zeemacht, aldus de N. R. Ct. Als basis van discussie werd gebruikt de nota met voor stellen van vijf groote zeemogendheden, die de vorige week aan de voorbereidingscom missie bepaalde voorstellen hebben ingediend om in de* ontwerpconventie de beslissingen van de vlootconferentle van Londen te be lichamen. De commissie heeft besloten deze voorstellen te bespreken in een ondercom missie die bestaan zal uit gedelegeerden van alle landen die aan de beraadslagingen wil len deelnemen. De ondercommissie zal even - a's de voltallige commissie in het openbaar blijven vergaderen en door den heer Loudon worden geleid. De ondercommissie'is hierna overgegaan tot het bespreken van de voor stellen der groot zeemogendheden waarop amendementen zijn ingediend door de dele gaties van Soviet Rusland Spanje en Zwe den. De besprekingen worden hierover van middag voortgezet. Amerika. 140 millioen dol'ar voor vloot- uitbreiding. In het vlootbouwprogram voor 1931, dat overeenkomstig het verdrag van Londen is opgesteld, worden credieten gevraagd ten be drage van 100 millioen dollar voor nieuwen aanbouw en 40 millioen dollar voor moder- niseerine van de kruisers ..New Mexico". ..Mississippi" en .Jdaho". Het boirwprcgram omvat een vliegtuigmoederschip, een kruiser van 10.000 ton. met 15 c.M. geschut, een flot- tilje torpedojagers van waarschijnlijk zes eenheden en drie of vier duikbooten. (Rduter). Spanje. Verscherping van den toestand. Te Barcelona is hedenmorgen een 24-urlge algemeene staking afgekondigd als sympa thiebetuiging met de proteststaking te Ma drid. Alle verkeer in de straten van Barce lona is stopgezet. Sterke politiepatrouilles survellleeren door de stad. MADRID, 17 Nov. (Vh.) De algemeene staking der arbeiders is voor onbepaalden tijd afgekondigd. Ook in Valencia, Granada en Bilbao, waar de communistische syndica listen de arbeidersmassa' beheerschen is de algemeene staking uitgebroken. In Valladolid hebben de arbeiders zich met genoemde ste den solidair verklaard en zijn eveneens in staking gegaan. Ook de arbeiders der spoor- weg-herstel-werkplaatsen hebben het werk neergelegd. Men vreest, dat ook het personeel der Spaansche spoorwegmaatschappijen, die voor het grootste gedeelte particuliere onder nemingen zijn, in staking zal gaan. waardoor het verkeer in Spanje vol komen stilgelegd zou worden. Te Barce lona hebben de stakers twee tramwagens en verscheidene vrachtauto's in brand gesto ken. Bij verschillende botsingen moest de po litie meermalen van de vuurwapens gebruik maken. Een groot deel der studenten heeft zich bij de beweging aangesloten oa. te Madrid, waar de roode vlag op het universiteitsgebouw waalt. De leiding der soc.-dem. partij staat afwij zend tegenover de staking. Daar haar in vloed echter zeer beperkt en in Catalonië bijna nihil is. is het den synd! calls ten gelukt de staking door te zetten. De leiders der op positie beweging betreuren dit optreden do? syndicalisten, daar hierdoor een gemeen schappelijke actie, te zijner tijd, welke de leiding nog niet gekomen acht, moeilijker mna Irt Bcltjic. Afwachtende houding der liberalen. BRUSSEL, 15 Nov. 'BT.A1 Dc liberale fe- deratie van Brussel, die een motie aannam, waarin het besluit der regeering Inzake de cumulatie van functies van hoogleeraren der Gentsche Universiteit werd afgekeurd, is bij eengekomen. --v In een aan de pers verstrekt communiqué wordt gezegd, dat geconstateerd werd. dat de motie op 12 November door de liberale fracties van Kamer en Senaat aangenomen, de resolutie der liberale federatie intact liet. welke gericht was tegen de uitzonderings maatregelen door de regeering ten aaneen van bcpaa'de profesix>ren der Gentsche Universiteit genomen. De vergadering hand haafde met algemeene stemmen haar mee ning over het fond der quaestie en was van oordeel dat men, gezien de oplossing door het staatshoofd aan de crisis gegeven, de mede- deellng diende af te wachten, welke de re geering Dinsdag in de Kamer zal doen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. RADIO PHILIPS N.SF. C E D. OUDE CR 108 LETTEREN EN KUNST Amusementsavond van de A.V.R. O. Uitvoering Dansorkest Paul Godwin. Het Gemeentelijk Concertgebouw was Maandagavond vrijwel geheel uitverkocht voor den amusementsavond, die door het hoofdbestuur van de A.VR.O. voor de Haar- lemsche luistervinken dezer omroepvereenl- ging was georganiseerd en waar het beroemde dansorkest van Paul Godwin zich zou doen hooren. Het podium was fraai met groen versierd en door jongedames werd een aantal A.VR.O. vlaggen van diverse afmetingen tusschen het groen geplant. Toen Paul Godwin en zijn muslcf te voor schijn kwamen, weerklonk een vriendelijk ap plaus. maar nauwelijks werd de heer Guus Weitzel, de eerste omroeper van de A.Vit.O, zichtbaar, of de aanwezigen barstten in on bedaarlijke toejuichingen los. Hiermede was het prettige contact meteen verkregen. De heer Weitzel beschouwde het. naar hij opmerkte, als een groot voorrecht, dat hij zijn Haarlemschen vrienden nu eens niet aan de microfoon zooals gewoonlijk, maar van aangezicht tot aangezicht een goeden avond mocht toewenschen. Hij verzoekt den aan wezigen den leider van het dansorkest. wel bekend van het gramofoonplatenconcert der A.V.R.O., met een luid applaus te willen be groeten. Het behoeft geen betoog dat met geestdrift aan dit verzoek voldaan werd. Daarna begon Paul Godwin met het af werken van zijn programma, waarvan de verschillende nummers door den heer Wertzel werden aangekondigd De heer Kalt een onzer muzikale medewerkers, schrijft hieronder zijn mrening over dit orkest. Vóór de pauze betrad Baron Tindal het podium. Hij zeï. dat hij weliswaar geen num mer van het programma was. maar dat hij toch gaarne van deze geleeenheid gebruik wilde maken om de Haarlemsche luister vinken namens het dagelijksch bestuur har telijk te bedanken voor de zoo rijkelijk ge schonken ssTnpathle aan de A.VB.O. ge durende een groot aantal Jaren. De heer Tindal zou niet spreken over een zeker zend- tijdbesluit van 15 Mei, want dit zou zei hij deze prettige stemming slechts be derven. De luistervinken waren immers alleen gekomen om een vroolljken avond bU te wonen dien het dagelijksch bestuur van de A.VHO. georganiseerd heeft als blijk van waardeering voor alles, wat de luistervinken voor de A.V.R.O. gedaan hebben „Nu de A.V.RO. niet meer eiken dag zijn stem in uw huiskamer kan laten hooren. heeft het dagelijksch bestuur overwogen wat het moet doen om het vereischte contact tusschen de A.V.RO. en zijn luistervinken te bewaren. Wij hebben daarom besloten naar u toe te komen Wel was het moeilijk voor het dage lijksch bestuur om te bepalen naar welke plaatsen het zou gaan, omdat de A.VR.O. in het geheele land. van het Noorden tot het Zuiden en van het Oosten tot het Westen, kortom in alle 1100 eemcenten des lands tal van vrienden heeft. Overal zullen echter geen orot^vergaderineen worden gehouden. Er knir^i ook amusementsavonden, o.a. nu in Haarlem. En dat wij goed gezien hebben, be wijst ook nu weer deze volle zaal. Prins Willem liet indertijd aan Lelden voor de betoonde trouw aan het Vorstenhuis de keus tusschen het aanvaarden van een Hoogeschool of tien Jaar vrijdom van be lasting. Een dergelijke keus kan de A V.R.O. u niet geven, maar wel konden wij u kennis laten maken met Paul Godwin en zijn schit terend orkest en ik vertrouw dat u deze kennismaking aangenaam zult hebben ge vonden. Wij zijn blij, dat het instituut A.V.R O. bestaat, een instituut waarin alle Nederlanders, onverschillig van welke gods dienstige of politieke richting, zich één kun nen gevoelen. Iedereen in de AV.R.O. voelt zich Nederlander en dat doet ons zulk een groot genoegen. Ons devies, dat we ons reeds bij de oprichting van dit instituut gesteld hebben, verandert niet. Dat is tot op heden gehandhaafd. Zoo lang u met uw trouw en uw aanhankelijkheid achter ons bestuur blijft staan, zal het bestuur op de bres blijven be staan voor de verwezenlijking van ons aller wensch: een volle week zendtijd over een eigen zender!" (Langdurige toejuichingen). Het was reeds over elf toen de heer Weitzel onder daverend applaus zijn bekende woor den: Jk wensch u allen goeden nacht en wel te rusten!" uitsprak. PAUL GODWIN-ORKEST. Op het podium staan de Instrumenten, zooals dit bij het Jazz-orkcst gewoonte is, opgesteld alsof onzichtbare spelers ze in de hand hielden, die heel weinig talrijke strijk instrumenten dan uitgezonderd zoowel als de vleugel en het slagwerk. De groep der 1 saxophones, de geweldige helicon met den geluidbeker naar boven en naar de zaal gc- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a GO Cts. prr regel. Stofzuigerhuis MAERIENS BARTEL JORIS STRAAT 16 - TELEFOON 10756 VAMPYR Stofzuigers 198.- keerd. doen wanen, dat men is aangeland in een magazijn van muziekinstrumenten. Het geheel veronderstelt een bezetting ran om en bij de dertig man. maar als Paul Godwin met zijn mannetjes, onder overweldigende bijvalsbetuigingen, zich opmaken om de in leidende overturn van Scassola te spelen, dan heeft men moeite om zich voor te ste len hoe een zoo kleine groep de veeleischende partituur „Brlttannlcus" tot een goed einde zal brergen. Het resultaat is verbluffend, 't. Zou natuurlijk heeten: uilen naar Athene dragen, wilde ik praten over de pracht van het ensemble: over de fijnheid der nuaneee- ring: over de virtuositeit der spelers. Men weet dit alles meer dan voldoende uit de Po- Ivdor-platen (Godwin speelt uitsluitend voor Polydor. zooals omroeper Weitzel. „Guus" Weitzel. nadrukkelijk meedeelde). Maar over één ding heb ik me telkens en telkens weer verbaasd; het prachtige crescendo, het uit spinnen van den toon als in het bel canto, het ootorenen van het geluld tot de gewel dige klankexplosie van .Bungaria" of tot de hoogtepunten van de. minder belangrijke, filmmuziek bij ..Sous les toits de Paris", dit ls waarlijk ..nle dagewesen" Godwin toont zich ook hier, naast excellent bespeler zijner wondermooie viool, dirigent met benijdens waardige gaven. Hij weet altijd het juiste oogenblik gekomen, dat de klank van zijn in strument geheel zal opcaan in den frenetle- den k'ank der blazers. Dan keert htl zich tot die groen, die t eerst den klank zijner viool wegmaakte, en drijft, zweept ze op tot een vlammenzee van geluid: maar nog Lang niet ls hij gekomen „au bout, de son latin". Daar schuilen nog andere krachten: waar zijn ze? Ha! die spookgestalten ginds, a.an het slag werk. HU sleurt ze. tot aan zUn voeten En daar komt het verzet, de hevige strijd. Paul Godwin, de muzikant van den wonderzoeten viooltoon, ontpopt, zich als een man der wra ke, een daemon, hepl het podium in vuur en vlam zettend. Want de jonge Spanjaard, de trompettist Andres Molto Ls een tegenpartij. Godwin waardig. Molto slingert hem den vlammenstraal van zUn instrument, in het gelaat, met. een .wilt ge den strijd? ge zult hem hebben". Ziet daar dien Italiaan Mi- chele Ortuso. die op de haast bezwUkende snaren van zijn banjo de rechterhand doet neerkomen aLs waren het sabelhouwen. Schult20 sleurt uit zijn xylophoon een leger van duivelen naar voren, en met de hulo van het groot koper wordt het geheel tot een pandemonium van klank, waarin Godwin staat en overwint Oodwin. de man die daareven Lili Boulancrer's lieflUk ..Avant de Mourir" zoo smeltend uitzong on zUn Stradi varius; door den kleinen, haast niet opval lenden Alex. Zakln zoo wondermooi op den vleugel bijgestaan. Met al die mannen maakten we om beur ten kennis in het proernmdeol „virtuoos al lerlei". Een kennismaking die temeer trof na de vluchtige ontmoeting in de stemkamer: die me in herinnering bracht vergeef me de vergelijking! circus Schneider's kooien van half dommelende leeuwen en welpen, als Juist de voedering voorbij is. De muziek zelf? de Jazzmuziek? Och laten we er niet over spreken; een Carmen-fox - trott van Dostal doet me enkel maar lachen om de dwaze invallen, die b.v. een Mlcaëla- lied maakt tot volslagen carricatuur. een Don José tot een psychische onmogelUkheld. Al. ik zou er niet van spreken. Godwin liet voorts de muziek, die ons lief was. onaange roerd en deed den zin van dezen avond veel eer culmineeren in wat een der program nummers. Jazz-paraphrase. ons hooren deed: „Ich bin von Kor>f bis Fusz auf Llebe einge- stellt" De muziek was ook grootdeels van on- schuldigen aard. ..Schön wie Llsette". of „des Paeen Liebesgesang" vonden gereedo voort zetting in den zone van de mooie donkere mezzo Vera Trolle. Zij zong van ..Eine Freun- din so goldlg wie du". Natuurlijk ook ..Vero nica, der I-enz Let da" en de nieuwste Schla ger „Ach Fraulein Grethe" ZIJ had. zooals te begrijpen valt, een overweldigend succes cn de ijverige Avro-menschen duidden het haar bliikbaar niet ten kwade, dat zij in stee van het milde blauw-wlt der Avro verscheen in het bloedig rood der Vara-vlag. Wie denkt er bij de hoer'likstc der kunsten, de muziek, nog aan strijd? Paul Godwin en de zijnen brach ten ons een avond van zuiver amusement, waarvoor we hem en het AVRO-bestuur er kentelijk zijn. G. J. KALT. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. prr regel. De venijnige steken van spit in den rug overvallen U onverwacht». Grijp dadelijk naar Akker's KloosterbaU Km. welke tot diep tn de weefsel» doordringt, de pijn stilt, ophoo- pende ziektestoffen doet verdwij nen, snel cn grondig verlicht. ,,Ceen goud zoo goed" AGENDA DINSDAG 18 NOVEMBER Gem. Concertzaal: Gemeentelijk Orgel concert. Chris de Vos. zang. 8 uur. Noorderkerk i Velserstraati Concert, met medew. van Herman Van der Vegt (vlooi). 8.15 uur. Stadsschouwburg: Revue ,,'t Is voor den Bakker". 8 uur. Geb. Blauwe Kruis: Lezing door den heer H. Jansen, 8.15 uur. Palace: ,De vaandrig van den keizer**. Tooneel: Tummers (humorist). 8.15 uur. Luxor Theater: ..Ridders van den nacht", en „Hotel „De twee duiven"." Tooneel: Les 4 Serierses. 8 uur. Rembrand t Theater: „Koning der Konin gen." 7 en 915 uur. Vel sen: Raadsvergadering. 7 uur nam WOENSDAG 19 NOVEMBER Gem. Concertzaal: Ledenconcert H. O. V. 8.15 uur. Teyler's Stichting: Aülance Fran^aise. Conférence M. Valmy Baisse. 8.30 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. Hlllegom. Raadsvergadering 1.45 uus j Bij de Poolsche verkiezingen 'zie ook de rubriek Buitenland). Boven van links naar rechts: Mosticky. de staatspresident: Witos. dc vroegere minister-president. leider der oppositie). Witos' candidatuur 1verd onmoge lijk gemaakt, omdat Pilsoedski den man liet arresteeren Naast Witos Daszinsky de zooge naamde Maarschalk van de Sejm, den Pool schen Landdag. Ook hij a-orat door de regee ring scherp bewaakt. Geheel rechts dictator Pilsoedski. Onde,r links de zittingszaal van den landdag. Rechts de voorgevel van het Sejm gebouw.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 5