PHILIPS STATEN-GENERAAL. BINNENLAND WAT U OP LICHT BESPAART BETAALT U NIET E'E'N- MAAR WEL HONDERD MAAL TERUG ARGENTA" INGEZONDEN MEDEDEELINCEN m 60 Cu. p«r refet aan oogzwakte, hoofdpijn, oververmoeidheid, nervositeit. Zorgt daarom voor goed licht - Uw oogen. Uw gezondheid zullen U kostbaarder zijn dan een lampje meer. Maar gebruikt vooral Philips,,Argentd' met den ballon van melkwit glas; omdat dit licht - hoe helder ook - zacht is voor de oogen. met den ballon van melkwit glas HAAPXEarS DAGBLAD TWEEDE KAMER 25 November. Tandtechinici op de tribune. De vleeschkeuring en de gemeenten. De woningwetpolitiek der regee ring. Maatregelen voor de Volks gezondheid. De gemeenten zijn verplicht volgens de vleeschkeuringswet het afgekeurde vleesch en de afgekeurde vleeschwaren te doen ver nietigen. Met ingang van 1 Januari 1932 zijn de ge meenten bovendien verplicht een inrichting te hunner beschikking te hebben tot des tructie van afgekeurd vleesch. Verschillende gemeenten in het Noorden en Oosten des lands maakten gebruik van de thermo-chemische fabriek te Bergum en ver schillende in Zuid-Holland, Noord-Holland en Utrecht zouden gebruik kunnen gaan ma ken van een filiaal dier fabriek, in Noord- Holland te stichten. Nu is 't natuurlijk zonder meer duidelijk dat het voor heel veel gemeenten vooral in de veearme gebieden financieel zeer be zwaarlijk zal zijn een vernietigingsinrich'ing te bouwen. Begrijpelijk dus evenzeer, dat de heer v. d. Heuvel en Dr. Vos er bij de regee ring op aandrongen steun te verleenen aan de evengenoemde chemische fabriek die thans zoovele gemeenten helpt welke fa briek echter het leven niet schijnt te kun nen houden zonder financieele hu'p. Op het geven van die hulp drongen de beide hee- ren aan. Die hulp geef ik niet antwoordde de be windsman, die zijn rede van antwoord moest verdeelen tusschen de middag- en de avond- zitting. Die hulp geef ik niet. De wet legt de plicht tot destructie aan de gemeenten op. De gemeenten zijn verantwoordelijk vcor het vervullen van die taak. Is het onmogeijk, financieel onmogelijk, dat de gemeenten die taak leder voor zich tot uitvoering brengen, welnu niets staat in den weg aan samen werking b.v. in den vorm van een gezamen lijk gestichte N.V., stelde de minister vast. Evenmin wenschte de minister om de zelfde redenen in te gaan op een door Mr. Marchant geuite wensch. Mr. Marchant had er bezwaar tegen, dat de gemeenten van hun slachthuizen gebruik maakten om daarin een groote bron van inkomsten te vinden. Ik heb hier geen taak aldus Mr. Verschuur die taak van begrenzing van een soortgelijke tendenz hebben de gemeen teraadsleden door hun invloed in de on derscheidene gemeenteraden te volbrengen. De woningpolitiek der regeering is al ijd ook nu weer een veel-omstreden punt. Mr. v. d. Bergh achtte die politiek niet in overeenstemming met de richtlijnen en de bedoeling van de Woningwet. Intusschen, maar dat behoeft eigenlijk geen vermelding, waren alle woordvoerders op dit punt de heer v. d. Bergh, Prof. Slotemaker, de heer Mijer en de minister 't er over eens, dat de volkshuisvesting het centrale punt is van de oplossing der sociale kwestie: een gcede volkhuisvesting lost vele andere moeilijke sociale vragen op. Ondanks deze eenstemmigheid-was er natuur lijk onderscheid. Onderscheid tusschen eener zij ds den heer v.d. Bergh'en anderzijds den Min., Prof. Slotemaker, Kampsclhoer en Mijer. Daarna weer onderscheid in deze laatste groep tusschen de R.K. heeren en Prof. Slo temaker. De heer v. d. Bergh wil een veel sterker overheidsingrijpen met den woningbouw, aan tot. nu toe. Hij acht de woningwet niet sterk genoeg uitgevoerd, hij meende zelfs, dat de inspectie niet meer zoo stimuleerde als yroeger. Deze zienswijze had 's ministers instem ming niet. Wanneer de heer v. d. Bergh van de regeering een groot saneeringsplan vroeg tot het opruimen van krotten in heel het land, dan wees de bewindsman er op dat hij reeds veel deed op dit punt. maar ook dat de woningwet de volkshuisvesting maakt tot autonome sfeer van de gemeente- Alleen waar de gemeenten in gebreke blijven, zal het rijk moeten ingrijpen. M. a. w. van de re geering kan niet veel meer geëischt worden, dan krotoprulming en hulp bij vereenigings- woningbouw. De minister zeide de woningwet te willen toepassen naar overeenkomst met de sociale behoeften, natuurlijk gedecentraliseerd naar naar de gemeenten. De leiding alleen blijft, bij het Rijk, dat naast een leidende, een steunende taak heeft, waarop wij zooeven doelden. Die steunende taak aldus de mi nister is in het afgeloopen jaar niet slecht uitgevoerd, niet zonder vrijgevigheid. Werd er in 1926 2.5 mlllioen uitgekeerd, in 1927 was dat bedrag 4.1 millioen, in 1928 5.4 millioen, in 1929 4.5 millioen en in 1930, nu al, 10 mil lioen. Waar de (heer v. d. Bergh dus een volledigen overheidsbouw wilde, daar wenschte de an dere groep den particulieren bouw te doen over- heerschen. Mee, omdat minister en Prof. Slo temaker eensgezind waren in hun betoog, dat het verkrijgen van een woning in geen enkel opzicht afhankelijk mag worden van politieke of geestelijke overtuigingen. En nu de verschillen bij de rechtsche groep. Minister Verschuur heeft een circulaire doen uitgaan aan de gemeenten, waardoor het mogelijk zou worden steun te verleenen aan den bouw van woningen voor groote ge zinnen door middel van huurtoeslag. De hee ren Kampschoer en Mijer stemden met deze circulaire in. Zij hadden nog wel bezwaren, maar de heeren zwegen, toe, de minister hen vroeg te wachten op de practische uitwer- kin van de circulaire. Niet aldus Prof. Slotemaker. Hij wenscht geen huurtoeslag geen toeslag op het loon. Toeslagen maar blijft 't bij? Kleeding. voe ding, zijn toch ook noodzakelijke levensbe hoeften? aldus de ambtsvoorganger. De minister vroeg dien ambtsvoorganger de kwestie van steun van een andere zijde te benaderen. Van dezelfde zijde als de steun voor krotwoningen. Deze zijn scciaal ver keerd, moreel gevaarlijk. Daarom steun! Zijn de woningen voor groote gezinnen, wanneer zij te klein zijn, niet evenzeer sociaal ver keerd. moreel gevaarlijk. Ook daarom steun aan woningbouw voor groote gezinnen. De toeslag op het loon is een „Schönheitsfehler" de minister erkende 't.. De heer Slotemaker deed nog een poging om op andere wijze den bouw van weningen vcor gre-'e gezinnen te ondernemen. N.l. door complexen van woningen, waaronder dan ook die voor groote gezinnen zouden zijn. De mi nister voelde voorloopig voor die methode xiet veel. Daardoor immers zouden de lasten WOENSDAG 26 NOVEMBER 1930 voor de huizen der groote gezinnen worden gelegd op de kleine gezinnen. En dat is ook niet goed! Verschillende opmerkingen zijn er gemaakt over de volksgezondheid. Mevr. De Vries Bruins zeide, dat er geen voortgang is met de regeerfngszorg voor hygiëne. Dat weer sprak de minister scherp! Hij beloofde de Kamer en Mevr. De VriesBruins spoedig een lijst te overhandigen, waarop hij zal doen zien, wat er in de laatste jaren verbeterd is op het gebied van de volksgezondheid. Dat zal heel wat zijn deelde de minister mede. Hij zag daarin ook een antwoord op vragen van Dr. Vos, Mevr. De VriesBruins en Mevr. Van ItallieVan Embden, welke allen gepleit hadden voor meer zorg voor de ziekten der jeugd. In ieder geval verwachtte de minister heel veel verbetering van de uitbreiding der schoolartsendiensten door de gemeenten die hij verdedigde tegen den heer Zijlstra. Wanneer deze afgevaardigde daarvan ver wachtte een ontnemen van zorg aan de ouders dan deed de minister gevoelen, dat Juist de schoolartsendienst de ouders wakker maakt voor de lichamelijke gebreken hunner kin deren. Dr. Vos vroeg om rheumatiek-bestrijdlng. De minister hoopte op dit punt reeds veel van de Ziektewet en de daarop aansluitende zie kenfondsen. De heer Kersten maakte er bezwaar tegen, dat op Tolen, Schouwen en Duiveland de men- schen worden geprest tot deelneming aan de waterleidingen. Mej. Groeneweg bij wie de minister zich aansloot deed gevoelen, dat er groot verband is tusschen volksgezondheid en waterleiding. Pièce de resistance vormden de tandtech- nici. Zij en hunne belangen komen aanhoudend terug in de Kamer. Het ziet er echter nu toch naar uit, dat het voor het laatst was. We verhalen nog maar eens de geschiede nis. De wet eïschte, dat ieder die tandheelkunde uitoefende het officieele tandartsenexamen moest hebben afgelegd. Er waren natuurlijk menschen, die toen de wet werd uitgevaardigd tandartsenpractijk uitoefenden. Voor deze menschen moest een overgangsmogelijkheid worden geschapen. Welnu, in 1925 werd be paald. dat degenen die voox 10 Juni 1913 de volledige tandprothese als beroep uitoefenden van de regeering een visum konden krijgen, dat het recht gaf tot voortzetting van het bedrijf. Verschillende kregen dat visum. Op sterken aandrang van de Kamer, die de wet van '25 te ruim toegepast achtte, is daarna de uitvoering van de wet van '25 krachtens een wet van '26 aan een revisie onderworpen. Die aandrang van de Kamer was volkomen in overeenstemming met de beweging tegen die uitvoering welke buiten het Parlement ontstond er groeide een tamelijk algemeene verontwaardiging. De revisie leidde er toe, dat aan velen het tweede visum werd onthouden. Toen oordeelde de Kamer weer. dat de wet niet ruim genoeg was toegepast. En degenen, die geen visum ontvingen mochten aan een examen deelnemen, waarbij opnieuw moest worden uitgemaakt of zij voor 30 Junï 1913 de volledige tandprothese als beroep uitoefen den. Dat examen is op heel soepele wijze toegepast daarover was heel de Kamer 't eens en toch bleken er van de 105 ge gadigden, 58 niet geslaagd. Vele van de 58 niet-geslaagden waren op de gereserveerde tribune aanwezig. En nu had de minister die volkomen gelijk had, toen hij zeide, toch niet anders te kunnen verwachten, dan dat de Kamer ge dacht had, dat hij de wet zou uitvoeren, die het. slot van het geheele tandtechnici-drama zou hebben moeten zijn te antwoorden op nieuwe klachten. Klachten van Mevr. Bakker Nort, en de heeren v. d. Bilt, Duys en Dr. Vos, die gezamenlijk op meer coulance bij den bewindsman aandrongen met degenen, die niet geslaagd waren. Zij vroegen, rondom een motie-BakkerNort, de fatale termijn voor deze niet geslaagden nog met enkele jaren te verlengen. De fatale termijn, waarna voortzetting van het beroep niet meer moge lijk is. Mevr. de Vries-Bruins, Prof. Aalberse en de minister van Arbeid hadden daartegen ernstig bezwaar. De wet van '29 de exa- menwet moest immers het einde zijn. Maar bovendien was er ook de volksgezond heid. Mevr. BakkerNort zei, dat er enke lingen bij de afgewezenen waren, inderdaad niet geschikt, om de practijk voort te zetten. Moet ik die nu vroeg de bewindsman op de menschen loslaten? Want het was de bedoeling van de motie-BakkerNort om alle afgewezenen de practijk te doen voort zetten gedurende enkele jaren. Mevr. de Vries—Bruins had een andere ge dachte. Zij diende ook een motie in. Zij vroeg een geldelijke uitkeering voor diegenen, die eenmaal een visum verkregen hebbende, daarvan hun huis of hunne installaties had den uitgebreid. Ook dit wees de bewindsman af met een beroep op de onoverzienbare con sequentie voor den Staat. Een derde uitweg werd gewezen door Prif. Aalberse. Ook Prof. Aalberse betoogde, dat er nu een eind komen moest aan het tandtechnici- drama. Daarvoor was in 1929 de wet inge diend. Prof. Aalberse gaf in overweging, degenen die eenmaal de volledige tandprothese uit oefenden en die nu niet slaagden toe te laten, als uitzondering naast andere, tot de theoretische en practische examens te Utrecht zonder de gebruikelijke vooropleiding van H-B.S. en Gymnasium. Deze gedachte vond bij meerderen instemming. Ook bij den minister, die haar met Mr. Terpstra zal overleggen. Ofschoon wij zijn 't volkomen eens met den minister, wanneer deze zegt, dat er heel wat wilskracht noodlg is en groote geeste lijke begaafdheid om de Utrechtsche exa mens af te leggen voor de meestal oudere tanatechnici. Wij hebben den indruk, dat de moties- BakkerNorth en de Vries-Bruins niet zul len worden aangenomen. De minister overwon met zijn betoog, dat er een eind aan de behandeling van de tandtechnici-aangelegenheden moest komen. Wij zeiden, dat er vele gedupeerde tand- technici op de tribune aanwezig waren. Toen nu Dr. Vos met eenige gevoelsuiting den mi nister wees op de nooden van de niet-ge slaagden na den fatalen termijn, weerklonk van de gereserveerde tribune een stevig applaus. Begrijpelijk, dat dit oogenblikkelijk door den president werd onderdrukt. Avondvergadering. De Kon. HoU. Lloyd. In de avondvergadering kwam nadat de minister van Arbeid de beantwoording van zijn begrooting had beëindigd nog het wetsvoorstel aan de orde om opnieuw kas- voorschotten aan de Kon. HoU. Lloyd te geven. Had de minister met zijn verdediging c.s. de tandtechnici succes wij betwijfelen of hij het halen zal met het Lloyd-voorstel. Er waren unanieme uitspraken van gebrek aan instemming. De uitspraken waren scherp. De heeren Brautigam, Knottenbelt, Oud spraken zelfs van tallooze onjuiste en onzaakkundige opmerkingen in de memorie van antwoord. Er was afkeer. Men geloofde niet. dat de Kon. HoU. Lloyd nadat er van de bij een vroeger contract beloofde bedrijfsorganisatie niets gekomen was op de been kan wor den gehouden het voortbestaan van de Kon. Holl. Lloyd staat niet met redelijkheid vast de Lloyd Is niet meer gezond te ma ken. Zoo betoogden de heeren Brautigam, Oud, Knottenbelt en Schouten unaniem. Er is teveel schuld. Niemand steekt er nog geld in. Ook had men groote bezwaren tegen de nieuwe combinatie met de Norddeutsche Lloyd. Op die manier wordt hier te lande een concurrent binnengehaald, die o-a. het leven onmogelijk kan maken aan de nieuw zich ontwikkelende RotterdamZuid-Amerikalijn. En blijkt na twee jaren de Holl. Lloyd ten gronde gegaan, dan is de Norddeutsche Lloyd hier baas. waar men anders de Rotte rdam- sche lijn een kans had kunnen geven. De heer Brautigam heeft een motie inge diend om voor één jaar credieten te geven op grond van de loopende contracten. En in dien tijd een onderzoek te doen naar den welstand van de Lloyd en naar de concern- vorm. Deze motie heeft kans te worden aange nomen. Al verwerpt de heer Oud liever de geheele wetsvoordracht. Zelfs voor één jaar wil hij geen gelden schenken. Om één uur in den nacht duurde de ver gadering nog voort. INTIMUS. LAFFE OVERVAL EN DIEFSTAL OUDE MAN AAN HANDEN EN VOETEN GEBONDEN. Maandagmorgen verschenen te Boekelo nabij de zoutindustrie in de boerderij van een aUeenwonenden 56-jarigen landbouwer twee als heer gekleede personen, van wie de een reeds vroeger ter plaatse was geweest. Hij doelde mede. ambtenaar van de belasting te zijn. Hij kwam den landbouwer te veel be taalde belasting teruggeven. Plotseling, aldus meldt het Hbld., overviel het tweetal den ouden man, dien zij aan handen en voeten bonden. Onder bedreiging met een mes dwongen zij hem de plaats aan te wijzen, waar hij het geld had geborgen. Uit een lade namen zij f 500 aan bankpapier en eenig zil vergeld mee. Het ls de politie nog niet mo gen gelukken de daders aan te houden. BROOD VOLGENS HET MAALGEBOD. VOORPROEFJE VOOR DE KAMERLEDEN. Dinsdag is aan de adressen van ministers en Kamerleden een brood afgegeven, bege leid door den volgenden brief: Namens de drie afdeelingen der Holland- sche maatschappij van landbouw op het eiland Goeree-Overflakkee hebben wij het genoegen u hierbij een wittebrood aan te bieden dat bereid is uit bloem, waarvan 20 pet. afkomstig is van doorsnee inlandsche tarwe, oogst 1930. Nu ook ten genoege van de bakkers vastgesteld is dat een vermen ging met 10 pet een goede kwaliteit geeft, meenen wij goed te doen u eens een brood te laten proeven met 20 pet. bloem van inland sche tarwe bereid. Het brood is gebakken door de coöperatieve dorpsbakkerij te Dirksland, zonder dat bij zondere maatregelen getroffen zijn om de kleur en de vastheid te influenceerenHet ls water-wittebrood. Aan de jonge tarwe is geen bijzondere zorg besteed om haar voor de broodbereiding geschikt te maken. Wij zullen verheugd zijn, indien u dit brood wilt nuttigen en de toevoeging van tarwe, op Ne- derlandschen bodem gegroeid, zult kunnen waardeeren. Hieraan was toegevoegd een gunstig rap port der coöperatie Volharding te Dirksland. DRASTISCHE MAATREGEL. RADIO BIJ DE BRON. Het Volk verneemt uit Arnhem dat het gemeentelijk radio distributiebedrijf met het hoofdbestuur van P. T. en T. een overeen komst heeft gesloten, die voor de bij dit be drijf aangeslotenen een einde maakt aan de sterk gestoorde ontvangst van de uitzending via den Hilversumschen (298 Meter) zender. Met ingang van deze week zullen de uit zendingen van dit station vanuit Hilversum zelf. waar de ontvangst goed ls, per tele foonkabel naar Arnhem worden doorgezon den. Te dien einde is van P. T. en T. een telefoonkabel gehuurd, waarvan dagelijks tot 12 u. 's nachts gebruik kan worden gemaakt. GEEN OVEREENSTEMMING Over het bericht in De Tijd over een com promis tusschen A.V R.O. en V.A.R A. meldt het Volk dat hiervan alleen waar is. dat tus schen belde genoemde personen besprekingen hebben plaats gehad, die voortsproten uit de bemiddeling door Oudegeest verleend in zake de uitzending van de Radio-Volks-Uni- versiteit. niet alleen door de A.V.R.O., doch ook door de V.ARJL. De rest van het bericht berust op fantasie. INSCHRIJVING OP SCHATKISTPAPIER. Bij de Maandag gehouden inschrijving op 35 mill, schatkistbiljetten en -promessen werd ingeschreven aan 3 maandspromessen 36.500.000 aan 6 maandspromessen 14 420.000 en aan biljetten 64.717.000. Totaal 115.637.000. Toegewezen word aan 3 maandpromessen 12.910.000 tegen 996.52 aan 6 maandpromessen niets en aan biljetten 16.161.000 tegen 1010. Totaal 29.071.000. NIEUWE OPHELDERING VAN BELGIë. DE OPENBARE WERKEN BIJ ZEEUWSCH. VLAANDEREN. De Belgische minister van Verkeer Lip- pers heeft nogmaals een verklaring gegeven over de veronderstelde strategische werken aan onze grens. Door middel van het Bel gisch Telegraafagentschap heeft hij ver klaard, dat de berichten óf onjuist zijn óf verkeerd worden geïnterpreteerd. Hij ver klaart dan, dat de lijn Turnhout—Baarle- Nassau niet verdubbeld wordt, dat de werken van de draaibrug over het kanaal van Turnhout alleen reparaties betreffen Ant werpen— Esschen wordt slechts tot Eeckeren verdubbeld en uitsluitend ten behoeve van de Antwerpsche havens en stations. Ook in de streek van Maldegem en Knocke worden geen werken van strateglschen aard onder nomen. Het vliegveld bij Zoute is bedoeld ten behoeve van toeristische luchtvaart, ook Nederlandsche. De betonwerken in deze streek zijn alle overblijfsels van de Duitsche legers, en voor het meerendeel vernield. Het stuk, waarover een Nederlandsch blad schreef en dat nog in het golfterrein staat, zal waarschijnlijk dezen winter worden weg gehaald. De tramlijn van Knocke naar Retranche- ment is verleden Jaar aangelegd, vooral op aandrang der Nederlandsche instanties, die reeds Jaren een tramlijn Breskens-Oostburg- Retranchement hebben, en aansluiting wenschten op het Belgische net. met het oog op het toerisme in belde landen in deze streken. Een eventueele verlenging van de spoor lijn van Knocke naar Westcappcle blijkt niet te worden gerechtvaardigd door de economi sche behoeften van de streek. Maar de aan leg van een weg die zou aansluiten op den grooten weg van Gent naar Brugge- ergens tusschen Maldegem en Donck is in overwe ging bij de belanghebbende gemeenten om dat daarmede het drukke automobielverkeer op den weg van Brugge naar Zoute, Heyst en Duinbergen kan worden ontlast. Maar het doel daarvan zou alleen maar zijn om ver binding van het binnenland met de Belgi sche kust te vergemakkelijken. VAN GOGH-VERZAMELING VOOR AMSTERDAM. GROOTSCHE SCHENKING VAN IR. VAN GOGH. Naar de Telegraaf verneemt heeft de inge nieur Van Gogh voor onbepaalden tijd een honderdtien werken van Vincent van Gogh en zijn Fransche tljdgenooton ter beschikking van de gemeente gesteld, welke minstens drie zalen van het Stedelijk Museum zullen ln be slag nemen. Vermoedelijk zal na de Van Gogh-tentoon- stelllng, een stichting worden gevormd tot beheer van deze collectie uit particulier be zit, welke thans publiek eigendom zal worden. AFSCHEID VAN ORONINGEN'S BURGERVADER De tot burgemeester van Den Haag be noemde burgemeester van Groningen, jhr. mr. L. H. N. Bosch ridder van Rosenthal heeft Maandagavond op hartelijke wijze afscheid genomen van den Raad van Groningen en do burgerij. Hem werd warme hulde gebracht. TEGENVALLERS BIJ DE SPOORWEGEN. Uit de geschatte ontvangsten der Nederland sche Spoorwegen over de maand October 1930 blijkt, dat, gerekend tegen de definitieve ont vangsten over October 1929. op een vermin derde opbrengst van t 1-400.000 gerekend wordt. De voornaamste factor Is de verminderde opbrengst van het goederenvervoer met ruim één millioen. Het relzlgersvervoer liep boven dien ook nog met ruim 2ton achteruit. AANRANDINGSPOGING IN EEN TREIN? DE NOODREM BRACHT UITKOMST. Dinsdagochtend Is de trein, die te 8 uur uit Hilversum vertrekt, nabij het station. Bussum tot stilstand gebracht door een 20-jarige dame die reden had te veronderstellen, dat een jongmensch, dat alleen met haar ln de coupé zat en haar bij den arm had getrokken, bedoelingen koesterde, waarvan zij niet ge diend was. Toen zij aan de noodrem had getrokken, heeft een hoofdconducteur in de coupé plaats genomen. Tc Bussum heeft hij de Jongelieden aan de politie overgegeven. Tegen het meisje werd namens de spoor wegen proces veerbaal opgemaakt, wegens het trekken aan de noodrem, terwijl het Jong mensch aLs verdachte op het politiebureau moest achterblijven. TEGEN EEN MAAL- EN MENGGEBOD. TWEE ADRESSEN AAN DE TWEEDE KAMER De Scheepvaarlvereeniging ..Zuid" te Rot terdam cn de Amsterdamsche Kamer van Koophandel hebben elk een adres aan de Tweede Kamer gezonden. In beide adressen wordt verwerping ge vraagd van het ontwerp van wet. houdende bepalingen In het belang van de inhccmschc tarweteelt. De Scheepvaartvereenlging geeft als haar meening te kennen, dat, indien de voorge stelde maatregelen tot wet wbrden geheven, de invoer van buitenlandsch meel belangrijk zal verminderen, hetgeen verdere werkver- mindering tengevolge zal hebben De Kamer van Koophandel te Amsterdam spreekt van „een bij uitstek slechte proeve van wetgeving". ROTTERDAM LLOYD RAPIDE. In aansluiting op het Woensdag 26 dezer te Marseille aankomende mailschip ..Sibatak vertrekt de speciale trein met de mail en passagiers van Marseille om 11.50 uur: aan komst Donderdag 27 November 8.51 uur te Rotterdam D. P. en te Den Haag om 9.19,

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 11