NIEMEUER'5 FRIESCHE HEERENBAAI DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSACENTJE GEEF HE T.NICOLAA5 DIT GESCHENK EEN LUXE DOOS HANDELSBLAD HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 28 NOVEMBER 1930 te boeken naar de gewone inkomsten. Dat zal alleen geschieden als de opbrengst van het kohier der fondsbelasting in Mei tegenvalt. De raad zal er over kunnen beslissen als In Mei de factor voor de opcenten op de fonds- belasting moet worden vastgesteld. Het is dus een heel reëele zaak. In Amsterdam doet dr. Wlbaut hetzelfde en daar hebben de S.D. A.P.'ers er geen bezwaar tegen. Met het tekort in het Pensioenfonds hou den B. en W. wel terdege rekening. Juist daarom willen B. en W. het reservefonds zoo veel mogelijk versterken. Men kan elk jaar voor het tekort b.v. 1 12 ton uittrekken, maar het Ls ook mogelijk om te doen zooals B. en W. zich voorstellen. Namelijk om tegen over dit Pensioenfonds een ander fonds als tegenwicht te hebben. In 1931 zal ln dit fonds 600.000 aanwezig zijn. Elk jaar kan dit versterkt worden. Spreker stelt zich voor dat er in 1932 100 000 ln gestort kan worden. Nu het Grondbedrijf, i? de overwaarde te beschouwen als winst. Spreker meent van wel. Als er een tekort ls dan moet de gemeente het bijpassen. Als er dus een overschot is dan is er winst. Bovendien de winst is reëel. Al thans wanneer men de activa geregeld kan verkoopen tegen de gewaardeerde waarde, zoodat het geen slapende activa zijn. In 1928 werd voor f 387.000 grond verkocht, in 1929 voor 476.000. ln 1930 tot heden onge veer 1.500 000. Tezamen 2.400 0C0 in drie jaar. Al die gronden zijn goed verkocht, na melijk boven de balanswaarde. Het grond bedrijf heeft thans een reserve van 1.370.000. Het voorstel van B. en W. komt dus hierop neer, dat van die f 1.370.000 slechts 450.000 wordt overgebracht naar de algemeene re serve-. Over 5 jaar komt een nieuwe schatting. Omdat de t.rek naar Haarlem toeneemt, is aan te nemen, dat dan geen verliezen zijn te vreezen. maar wel nieuwe winsten. Er worden geen nieuwe lasten op het grondbedrijf gelegd. Alleen een gedeelte der reserve wordt verplaatst. Het schijnt op hot eerste gezicht wat vreemd, dat ook rekening gehouden wordt met de waardevermeerdering der erfpachts- gronden. maar dat is toch te verdedigen. Er blijft ln het grondbedrijf 920.000 aan reser ve, terwijl de moer-waarde van de erfpachts- gronden 770.000 is. De reserve ls dus meer dan voldoende. De gemeente heeft 42 H.A. erpachtsgron- den, waarvan ruim 28 H.A. aan woningbouw verenigingen zijn gegeven en 13 H.A. aan particulieren. Herhaaldelijk worden erfpach ten omgezet ln koopcontracten. Het Phoenixterrein is 2 H.A. De taxatie is 100.000 of 5 per M2. Nu daarvoor wil lk het wel overnemen f gelach). Er is een circulaire door den minister wn arbeid uitgegeven om de mogelijkheid te ope nen, dat de arbeider zijn huis ln eigendom krijgt. Zelfs de gronden van de woningbouw verenigingen zijn dus niet vast in erfpacht uitgegeven. Het verzoek om de zakelijke belasting te verzachten door de bedrijven die geen winst maken vrij te stellen, is niet in te willigen. Amsterdam heeft het wel gedaan, maar het is ln strijd met de wet, zoodat niet aan te ne men ls. dat de Amsterdamsche verordening koninklijk goedgekeurd zal worden. De re dactie van de Gemeentestem deelt spreker's opvatting. Spreker heeft nog niet kunnen nagaan hoeveel inkomsten Haarlem door zoo'n wij ziging zou derven. Hoe moet het gaan met ae 13.000 die de Spoorwegen betalen en de -3000 van de Post. Maken die bedrijven geen winst? B. en W. zouden de financieele gestie van die bedrijven moeten bestudeeren. De positie van Haarlem is gunstig. De malaise werpt een schaduw daarop, maar dat is niet speciaal Haarlemsch. Wij mosten met vereen de krachten pogen die moeilijkheden te over winnen. (Applaus). Mr. Gerritsz (S.D.A.P)wethouder van Openbare Werken, zei de woningpolitiek bij de hoofdstukken te willen behandelen. Hoe men de taxaties van het Grondbedrijf ook wil beoordeelen, een feit is. dat de verkoopen steeds meer bedragen dan de taxatieprijs. Het is dus onjuist geweest, dat de gemeente steeds te duur gekocht heeft. De raad is doordat die klacht zoo vaak geuit is spaar zaam geweest met aankoopen. Het gevolg is, dat wij nu vrijwel geen grond hebben voor woningbouw. In dat tekort zal voorzien moe ten worden. •Er zijn nog wel hier en daar gronden in gemeente, maar niet alle gronden zijn voor allen bouw geschikt. Er moet rekening ge houden worden met het eenmaal vastgestel de uitbreidingsplan. De gemeente heeft de woningbouwvereeni- ging „St. Jozef" zeer billijk behandeld om haar aan grond te helpen voor den bouw van woningen voor groote gezinnen. De grond is in erfpacht gegeven berekend naai een prijs van 9. De gemeente heeft er 1 34.000 op toe gelegd. terwijl de heer Van Ltemt geïnsi nueerd heeft, dat de gemeente er een zoet winstje op gemaakt heeft. Spreker had van den voorzitter van de R.K. vereeniging voor groote gezinnen lof en geen critlek verwacht. B. en W. hebben aan de normalisatie zoo veel gedaan wat mogelijk is om de werkloos heid te bestrijden. Het was een moeilijk werk om dit te organlseercn. maar sinds 1 Jan. hebben B. on W. een overzicht van de ar beidsmarkt hier ter stede. Hoe langér wij daarmede bezig zijn hoe beter deze normali satie zal werken. In het overleg is van gedachten gewisseld over de financieele po?itic van het gemeente- personeel. Inderdaad is na overleg beslo ten om de voorstellen tot loonsverhooging aan te houden tot de tijden verbeterd zullen zijn. De Personeelsformatie heeft in het al gemeen bevrediging verwekt. .Sommige per sonen zijn evenwel niet tevreden met de waardeer'ing van hun eigen functie. Over de bezetting der functies hebben B. en W. alle adviezen van de betrokken commissie uit het Overleg kunnen volgen. In de toekomst zul len alleen nog wat plooien gladgestreken moeten worden. Voor men een haven- cn industrieterrein kan aanleggen, moet men eerst weten aan welke behoeften dat moet voldoen. De tegen woordige directeur van openbare werken deelt deze mecnlng van B. en W. Thans wordt daaraan gewerkt. Er moet nagegaan worden of wij een haven moeten hebben voor groot- Industrie of kleln-industrle. en aan welke eischen voldaan moet worden. B. en W. hebben de onteigening van den grond van den Noorderhout Het volgend Jaar om dezen tijd kan met den aanleg be gonnen worden. Het college van B. cn W. ls homogeen. Er is gevraagd om een werkprogram. Daarvoor zou veel te zeggen zijn. maar ln de politiek moet men rekening houden met mogelijk heden. Sprekers positie ln het college is dat hij zich afvraagt of hij voor zijn eigen plan nen steun vindt bij de andere leden van het college en of hij zijn steun kan géven aan de voorstellen van de andere leden van dit college. Voor de arbeidszaken, voor wo ningbouw, grondpolltiek enz. heeft spreker steeds voldoende steun gehad. Als dat niet zoo zou zijn, dan zou hij geen wethouder ge bleven zijn. Als er een verschil van imeenlng tusschen spreker en den wethouder van fi nanciën zou bestaan, dan is dat gelegen in het tempo bij de uitvoering van openbare werken. REPLIEKEN. De heer Rein aid a (S.D.A.P.) wees er op, dat Mr. Sllngenberg sterk de aandacht ge vestigd heeft op het feit, dat er een terug gang in de belasting-opbrengst in het komende Jaar is te verwachten. Het is dus aan te ne men, dat wij in de komende Jaren moeten letten op den factor voor de opcenten der Gemeentefondsbelasting. Als wij dien factor moeten opvoeren tot 1.33, dan komen wij aan de grens der progressie. Als wij daaraan toe zijn. dan zijn er nog andere middelen om aan geld te komen, dan meer geld uit de bedrij ven te halen door de tarieven te verhoogen. B.v. de opcenten op de Personeele belasting kunnen verhoogd worden. In de toekomst kan daarover gesprokén worden. Spreker erkent, dat de financieele positie na de annexatie verbeterd is, maar de finan cieele weerstand der gemeente ls achteruit gegaan. In 1925 heeft het Grondbedrijf een taxatie opgeleverd met een verlies van 7 ton. Dit te kort ls niet aangezuiverd, maar de raad heeft de reserves van dat bedrag aangesproken. In 1924 had men een reserve van 423.000, in 1928 niets meer! Na 1926 zijn de winsten niet in de reserve opgenomen, hoewel dit toch verplicht geweest was. Nu wordt ten onrechte 4 1/2 ton winst uit het Grondbedrijf naar de gewone gemeente-begrooting over gebracht. Dat geld behoort in het grondbe drijf en mag er niet uitgenomen worden, want het in 1925 verarmde bedrijf moet ver sterkt worden. De 9 ton winst zijn verdeeld: 136.496 bouwterrein en 770.849 erfpachtsgronden. De waardevermeerdering der bouwterreinen neemt spreker aan. maar hoe komen de taxa teurs er toe, om te concludeeren, dat de erf pachtgronden zooveel gestegen zijn, terwijl de gemeente er niet meer erfpacht voor ont vangt dan in 1925? In 1925 werd het Phoenixterrein op 1 7000 geschat, nu op 100000. In 1925 wist men toch ook dat in 1932 of 1933 de erfpacht zou afloopen. Hoe kan Mr. Slingenberg 4 1/2 ton uit het grondbedrijf halen en die storten in het re servefonds. Is dit niet geheel foutief? Spreker waarschuwt tegen het perspectief, dat de wethouder geopend heeft, namelijk verkoop van de erfpachtsgronden. Hij zal de sociaal-democraten vierkant tegenover zich vinden. Na 1921 is ons standpunt: „de wonin gen aan de gemeenschap." Niet meer: ..elke arbeider zijn eigen huisje". Hierna werd de zitting verdaagd tot Vrij dagmiddag. dan zal de heer Reinalda zijn re de voortzetten. VERTROUWEN IN ONZE LUCHTPOST. INDIë GAF MEER MEE DAN ANDERS. Aneta-Vaz Dias meldt, dat volgens mede- deeling van de K.L.M. voor het eerst ook ln de richting Batavia-Amsterdam ruimschoots- gebruik gemaakt ls van de gelegenheid tot het aanbieden van luchtvracht. Het vliegtuig P.H.-AE.N. dat op 14 November uit Batavia vertrok en op 24 dezer te Amsterdam is aan gekomen had een zevental zendingen aan boord, inhoudende machinedeelen, fotogra fieën, monsters en documenten. Een der zendingen bestemd voor Berlijn kon op den dag van aankomst onmiddellijk per vliegtuig verder naar haar bestemming geleid worden. EEN WEG, DIE WEG IS. Ten gevolge van de hooge zeeën in de laat ste dagen is de zoogenaamde Wagenweg te Egmond aan Zee geheel weggeslagen, meldt het Hbld. Men is reeds druk bezig om een nieuwen weg te leggen, die ten Zuiden van het Hotel Welgelegen zal komen. KERKELIJKE VERKIEZINGEN TE AMSTERDAM. Bij de Donderdag gehouden stemming voor ongeveer 130 gemachtigden iin het kiescol lege der Ned. Herv. Gem. te Amsterdam zijn uitgebracht: op lijst I (Vrijz. Herv. en Evenr. Vert 921 stemmen, lijst II („Het Evangelie") 3139 st. en Gez. Vriendenkring 4317 stemmen, zoodat de candidaten der confessioneele kles- vereeniging gekozen zijn. (Onderstaande berichten zijn reeds ln een deel van de vorige oplaag opgenomen.) SANTPOORT „DE CULTUREELE BETEEKENLS VAN HET BOEK". Over bovengenoemd onderwerp hield de heer J C. Winterink, lid van het hoofdbestuur van de Wereldbibliotheek-vereeniging gister avond een lezing in ,,De Toorts". De lezing werd van 3—4 en van 78 uur voorafgegaan door een tentoonstelling, waar op men met tal van mooie uitgaven van de Wereldbibliotheek kennis kon maken. Alvorens zijn eigenlijke lezing aan te van gen, vertelde de heer Winterink bij een serie lantaarnplaatjes een groot aantal technische bijzonderheden over de tot standkoming van een boek, die voor den leek uiterst interes sant waren. De aanwezigen maakten o.a. kennis met het handschrift van C. en M. SchartenAntink, waarin ontzettend veel verbeteringen voorkwamen, met zetmachi nes, vouwmachines, het naaien en binden van boeken, het aanbrengen en bedrukken der banden enz. Hierna ging de heer Winterink tot zijn eigenlijk onderwerp over. Spr. noemde een volk. dat de levensvreugde van geestelijke cultuur mist, een arm volk. Er zijn menschen. die, behalve hun dag- cn weekbladen, nooit lezen. Het lezen van dieper lectuur is voor hen overbodig. Wat mensch en maatschappij beroert, laat hen onverschillig. Het rustig zitten met een mooi boek vol diepe gedachten trekt hen niet aan. Onze gehaaste Hjd is hier zeker niet on INGEZOVDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cu. per regel. OVERAL VERKRIJGBAAR schuldig aan: „Tijd is geld", zegt men, maar spr. zegt: „Tijd is ontwikkeling". En daarom moet men tijd vinden voor een rustig uurtje van concentratie. Het lezen zelf 1? een groote kunst, alsook het verzamelen van boeken. Men moet zoo lezen en dusdanige boeken verzamelen, dat men ze wil herlezen. Op die manier zal men be speuren, dat al etende de eetlust komt. Voor de zelfontwikkeling van een volk is het boek van onschatbare waarde. Jammer genoeg, dat nog zoo velen dit niet (willen) begrijpen. Ons ideaal is van het Nederlandsche volk een waarachtig culuur-volk te maken. Van de verwezenlijking van dit ideaal staan wij nog een heel eind af. Maar wij zullen ruste loos doorgaan met onze boodschap te bren gen aan het Nederlandsche volk, want wij willen allen den toegang openen tot „het boek", tot de „universiteit onzer dagen." NIEUW CONTRöLE-ORGAAN GESTICHT. PERMANENTE CONTRÓLE-COMMISS1E DER ONTWAPENING. GENèVE. 26 November (VD.) De Voor bereidende Ontwapenings-Commissle van den Volkenbond heeft heden besloten tot instel ling van een Permanente Commissie voor de Ontwapening. Deze Commissie zal tot taak hebben na het in werking treden van het op de Ontwa peningsconferentie te sluiten Ontwapenings verdrag de bewapening van alle landen te controleeren. De Engelsche gedelegeerde Lord Robert Cecil heeft tijdens de debatten er op gewe zen, dat de instelling van deze Permanente Commissie van zeer groote beteekenis is, om dat daarmede een orgaan geschapen is, dat officieel de bewapening van alle staten zal controleeren. Verder "heeft de Voorbereidende Ontwape- nings Commissie besloten dat iedere staat het recht zal hebben zich ontslagen te achten van de te sluiten internationale ontwape- ningsoverenkomst, wanneer zijn veiligheid bedreigd wordt. De Duitsche delegatie heeft zich van stem ming onthouden. ZANG EN MUZIEKCONCOURS TE AALSMEER Op 1 en 2 Juli 1931 zal te Aalsmeer een groot nationaal zang- en muziekconcours worden gehouden, hetwelk uitgaat van Aals- meer's Chr. Mannenkoor. Aan het concours kan worden deelgenomen door Harmonie- en Fanfaregezelschappen, Gemengde-. Man nen-. Dames- en Kinderkoren, alsmede dubbel Mannenkwartetten en dubbel ge mengde kwartetten. Een regeling zal o m. ge troffen worden om vereenigingen of gezel schappen, die zulks vooraf te kennen geven, in de gelegenheid te stellen de mooie en In teressante Aalsmeersche cultuurbedrijven van nabij te bezien. VOLKSZANG. EXTRA AVOND. Het onverwoestbaar optimisme van de leiders der afd. Haarlem van genoemde ver eeniging heeft weer gemaakt dat in Haarlem deze vereeniging haar nuttig werk ook dit Jaar kan blijven voortzetten. Reeds zijn eenige repetitie-avonden in de thans geheel ge restaureerde zaal van „het Blauwe Kruis" ge houden. totdat het bestuur besloot, dezen Woensdag den gewonen gang van zaken te wijzigen en aan solisten het leeuwenaandeel van den avond te geven. Men meene niet, dat op andere avonden heel de tijd wordt besteed aan het instudeeren en samen zin gen van nieuwe liederen en het repeteeren der oude. Immer zijn er attracties. Sixma, de nooit rusten.de, altijd enthousiaste, zou zich in het keurslijf van een knellend pro gramma heel niet thuis voelen. Vrij wil hij zijn. En daarom is er op de volkszangavon den geen minuut, die de gewaarwording van „stilstand" doet opkomen. Hier geldt terecht; „stilstand is de dood". Men ga toch eens luisteren. Twee, drie nieuwe liederen zijn geleerd tot opeens Sixma (de heele zaal leest het hem van zijn gezicht) 't verzoek richt tot iemand in de zaal, een pas gerepeteerd liedje geheel alleen te komen zingen. Hoe 't nu komt, dat deze „solist tegen wil en dank" zich vrijwel altijd ontpopt als een voorbeeldig zanger of zangeres, mag 't geheim blijven van den leider. Verrassing beleefden we ook dezen avond weer, toen uit de geluidsvolume van heel de zingende zaal zich op 't onver wachtst losmaakte de frissche stem van 't lieve jonge meisje. Sixma kent de emotie van zoo'n oogenblik, hij ondergaat die op z'n hevigst. Toevallig heel goed geschoold, had dit zingen nog de bekoring, de ontroering van den kin derzang. Te lang mocht het alweer niet duren, want Sixma deed die indrukken al ras opvolgen door weer geheel, andere. Wat wij allen zoo juist hadden doorvoeld, mochten we pogen, tot uiting te brengen in een subtiel gedacht lied, zooals de Volkszangbundel, de onuitputtelijke, zoovele er bevat. Tot dat naar het gevoelen van den leider alweer lang genoeg serieus werd gedacht en gedaan, en hij op het tapijt kwam met eenja wat is het Hollandsche woord voor „Schlager"? Als de menschen maar willen komen, dan is zoo'n liedje als „Snoezebol" dra popu lair. Het extra programma, dat de heer Six ma meebracht van de Utrechtsche avonden, bevat veel aardigs. Toch moest Sixma „nau keuren", wijl hij lang niet alles wat afge drukt stond, oorbaar achtte te doen zingen.. „Fakkeloptocht", hoe jprettig ook de muziek, ging hij óm 'een .enkele. „Ausschwëifung" liever voorbij. Zoo zongen we weer veel, en velerlei. Maar er waren solisten ook. Een flultsonate, een ensemblewerk voor twee fluiten en continuo, liederen voor sopraan solo, er was te kust en te keur. Aan het fluitspel van den heer Spaan hebben wij recht genoegen beleefd; hij beheerscht uit stekend het rein-geïntoneerde spel (conflic ten met de begeleidende pianoklanken, al klinkt het voor velen paradoxaal, toonden dit genoegzaam aan) en de toon is vol ziel en leven. Speelde hij een sonate van Leo nardo Vinci, zeker niet van den grooten kunstenaar van het penseel, hoewel deze als luitenist zijn groote verdiensten had; maar van den in 1690 geboren operacomponist), zoo voerde hij te zamen met den heer Rik- kers een duet uit voor twee fluiten van Quantz, den leermeester van Frederik den Groote. Bij Quantz konden zij zeker te kust en te keur gaan. want hij schreef voor den ouden Frits, 300 concerten en 200 andere stukken. Te keur gingen de heeren zéker, want het gespeelde duo is een fraai werk. Mevrouw Spaan verzorgde overal de plano partij, ook als mevrouw Hogeman haar lie deren zong. Dan was er meestal een aardig kwartet, want de heeren Regtering en Hoge man bespeelden cello en viool en verkre gen met zang en met piano een goed samen spel. terwijl de partituurbewerking ook zeer te loven was. We zouden al heel onvolledig zijn, zoo we niet nog vermeldden, dat naast de ijverige bestuursleden ook de pianist van den avond, de onmisbare heer Vink, weer trouw op zijn post was. Een mooie, frissche avond. G. J. KALT. RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 29 NOVEMBER, HILVERSUM 298 M. V.A.R.A.-uitzendlng 8.Orgelspel door Joh. Jong. 9 Gramo- foonpl. 10.Morgenwijding (VPRO.) 10.15 Voordracht. 10.30 Ziekenuurtje. 11.30 Gramo- foonpi. 12.Concert. Vara-Septet. Gramo- foonpL 1.45 Vara-liedjes door Vara-kinderen. 2.45 Paedagogisch concert. X. o. 1. v. P. Tiggers m. m. v. de Hoil. Kamermuziekvereeniging. 4.15 Duitsche les. 5.Landré: Ons huis een tehuis. 5.45 Het Speeltuinwerk. Mandoline club. Spreker: J. du Bols. 6.25 Concert. Vara-Mandoline-Easemble. 7.Bestuurs- mededeelingen door A. de Vries. 7.10 Ver volg mandoline-ex. „eert. 7.45 Bij de Pomp, 8.Concert. VARA-Orkest. Henri Marchand (liedjes). 9.VARA-Varia. 9.05 Vervolg con cert. 10.Actueele mededeelingen van Ned. Voetbalbonden. 10.10 Vervolg concert. 11— Persber. 11.15 Gi. mofoonplaten. HUIZEN, 1875 M. K.R.O.-ui trending. 8.Concert. 11.30 Godsdienstig halfuurtje, 12.01 Politieberichten. 12.15 Concert K. R. o.- Sextet. 1.45 Gramofoonplaten. 2.30 Vragen- halfuurtje voor de jeugd. 3.Kinderuurtje. 4.15 Verzorging van den zender. 4.30 Gramo foonplaten. 6.Sportpraatje door S. P. j. Borsten. 6.15 Journal, weekoverzicht. 6.35 Gramofoonplaten. 6.45 Esperanto door P. Heilker. 7.15 Father C. Ruygrok: Het Missie werk. 7.45 Politieberichten. 8.— Op last van den Minister afgestaan aan Mr. Marchant. c.s. 10.Concert K. R. O.-Salonorkest. Gramo foonplaten. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 1.20 Or kestconcert. 3.45 Berichten. 3.50 Concert. Or kest, A. Lilley (alt), F. Gregory (bariton), 5.05 Orgelspel door R. New. 5.35 Klnderuur- tjee. 6.35 Berichten. 7.Sportber. 7.05 Plano recital door S. Askenase. 7.20 Lezing. 7.40 Lezing. 7.50 Lezing Orkestconcert. 8.20 Con cert. Koor orkest en solisten. Schotsche avond. 9.20 Berichten. 9.35 Berichten. 9.40 Lezing. 9.55 Dansmuziek. 10.55 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 9.20 Concert. 12.50 Gramofoonplaten. 4.05 Kinderuurtje. 5.05 Concert. 9.05 Tooneel „Le chef d' oeuvre inconnu" van Balzac. 9.50 Orkestconcert. LANGENBERG, 473 M. 6.20 Gramofoonplaten. 9.35 Gramofoonplaten, 11.30 Gramofoonplaten. 12.25 Orkestconcert en vlooi. 4.Gramofoonplaten. 4.50 Concert Sopraan en piano. 7.20 Vroolijke avond. 9.50 Zesdaagsche t-e Keulen. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. 11.20 Gramofoonplaten (Dans muziek. KALUNDBORG, 1153 M. 10.35 Gramofoonplaten. 11.35 Kinderuurtjé 2.20 Kinderuurtje. 2.50 Orkestconcert en voordracht. 7.20 Orkestconcert. 8.20 Voor dracht met muzikale illustratie. 9.20 Solisten-» concert. 10.10 Dansmuziek, BRUSSEL, 508,5 AL 5.20 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoonpla-» ten. 8.35 Concert. 1 ZEESEN, 1635 M. 8.20 Gymnastiekles en daarna Gramofoon platen. 9.50 Berichten en Lezing. 1.20 Gramo foonplaten. 2.20 Lezingen. 3.50 Concert uit Hamburg. 4.50 Berichten en Lezingen. 7.20 Volksliederenavond uit Würzburg met mede werking van het Volkskoor uit Würzburg en Prof. Miquel Ibbet (gitaar). 8.05 Populaire marschen door het Omroeporkest. 8.55 Gramo foonplaten Jack Hylton. 9.40 Berichten en daarna tot 11.50 Dansmuziek. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Geeft uwe advertenties op ter plaatsing in het HET aigemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. ALLE soorten advertenties worden zonder prijsverhooging aangenomen 22 bjj het Bijkantoor Handelsblad Wensing's (Alg. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209 EEN DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING En terwijl ze zoo in het rond vlogen, waardoor bleek, dat de machine heel goed lie; zagen ze dc heks met haar ring ketuen, vliegende op den witten vogel. „Nou zullen wc een grap beleven," zeidc de agent, die geen haast had om weg le komen, rustig. De heks naderde al meer cn meer het vliegtuig. „N'ou moet U eens goed opletten, meneer de koning," zeide Keesje. „Dc heks denkt dat ze den echten toc-verring nog heeft, maar dat zit haar niet glad." De heks gooide haar ring over het hoofd van den verkeersagent.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 14