BONBONS BINNENLAND APEX Klop-veeg-Stofzuigers f175. HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 29 NOVEMBER 1930 TWEEDE BLAD PROTEST VAN LAND. EN TUINBOUWERS. Groote vergadering in Den Haag. hiaat en twee fascisten spreken. Ia w O.oote zaal van den Dierentuin in jjea Haag heeft, vanochtend een protest- H;gaaering plaats gehad, georganiseerd kor het comité van actie ter bestrijding jn de land- en tuinbouwcrisis. Tot deze vergadering waren opgeroepen iHe ontevredenen ten plattelande teneinde de peering te bewegen, die maatregelen te treffen, welke noodzakelijk worden geacht Jje crisis te bestrijden. Sprekers waren de heeren A. Braat uit Hekelingen; W. H. Halghton, in Den Haag, j j. A. Baars, uit Amsterdm. Wij lezen hierover in de N.R.Ct.: De voorzitter zeide in zijn openingswoord, Éit deze vergadering van geen enkele politië le partij uitgaat, en de politiek ook bij de fcyprekingen achterwege gelaten moet wor den. De heer Braat kreeg vervolgens het woord, gy zeide dat de plattelanders zich in deze tijden waardig hebben te gedragen. Zij ko zen niet in Den Haag om oproer te maken; rij willen slechts langs wettelijken weg die zetregelen verkrijgen, waardoor de produ cten het hoofd boven water kunnen hou- en. Steun aan de suikerbieten-, de aardappel en de graancultuur is dringend noodig. Toorts verlaging van de spoorwegtarieven en termindering van de sociale lasten. Deze regeering is onmachtig of onwillig den landbouwenden stand te helpen. Dat sj onmachtig is, kan spr. zich haast niet voorstellen Men geeft subsidie aan tooneel- en mu- jlekvereenigingen, maar voor de boeren kan men geen cent missen. Spr. weet verscheidene personen, die vier-, vijfmaal pensioen ontvangen. Het is be lachelijk en bespottelijk. Geroep: Zeer juist! Wij misgunnen, aldus de heer Braat verder, de menschen deze voordeeltjes niet. Wat wij wnschen is, dat de landbouw wordt ge- reund. De vrijhandelsgeest vermoordt ons. Met deze regeering gaan wij op het platte land onherroepelijk een revolutie tegemoet. Sor. hoopt, dat de regeering het met tot bét uiterste zal laten komen. Reeds te veel Is er betaald voor het verfraaien van groo ve steden; thans gaan wij millioenen beste den aan den opbouw van het platteland. Deze uiting heeft spr. gelezen, en hij stemt t: volkomen mee in. Geroep: Wie heeft dat geschreven? De heer Braat: Mussolini heeft dit ge- jchreven. En het is weTkelijk zoo! De tweede spreker was de heer J. A. Baars, 41e zeide dat er nog velen in ons land zijn, die niet eens weten, dat er een crisis in den land- en tuinbouw is. Het buitenland wordt volgens dezen spre ker bevoordeeld. zeide dat er nu eindelijk eens opgetre den moet worden tegen deze on-Nederland- Khe regeering. Daarna was het woord aan den heer W. H. Haighton. Deze zeide, dat men ten aanzien van de landbouwers een laat-maar-waaien- relsel heeft gevoerd, een struisvogelpolitiek, waaraan ook de regeering mee doet- Secta- rsme en groepsbelang heerschen in het par lement. waardoor de Tweede Kamer een aanfluiting is geworden zelfs voor den meest verstokten parlementariër. De Zuiderzee wordt dichtgegooid, een vis sersbevolking armlastig gemaakt, maar leid om de dijken van onze rivieren te ver kerken en daardoor vruchtbare landen voor overstrooming te behoeden, is niet aanwe nt De verdediging van onze koloniën, waar wij grond te over hebben, verwaarloost men op de meest schandelijke wijze. Uit de zaal wordt geroepen: In Italië pompt men het meer van Numi leeg om en kele oudheden op te kunnen halen. Dat kost ook millioenen. De heer Haighton: Dat zijn cultureele waarden. Dat kunt u toch niet begrijpen. Het eenige wat den landbouwenden stand kan redden is. dat de boeren breken met het laat-maar-praten- en laat-maar-waaien— Rebel. Spreker gaf vervolgens een overzicht van de mogelijkheden om de productie te rege len. Dit zal alleen geschieden, zoo zeide hij, in een coöperatieven staatsvorm, welke in Italië reeds verwerkelijkt is. De dag nadert, dat wij ook hier de noodzakelijkheid daar van zullen inzien. Er ontstaat eenig rumoer in de zaal, waarop eenige leden van fascistische orga nisaties zich door de zaal verspreiden om op verschillende punten de rust te bewaren. meening. Secundair, dat wat de regeeringen T doen. Het doel van de heele beweging is dan ook slechts om een openbare meening te schep pen. der, die zijn oogen open heeft, al dus g~aaf Coudenhove, ziet, hoe er op een tweeden wereldoorlog wordt aange stuurd. Europa valt uiteen in twee groepen van staten, en tenslotte zal de Volkenbond partij moeten kiezen, neutraliteit is dan uit gesloten. De eenige wijze, waarop men het gevaar kan afwenden is het vormen van een Pan-Europa. Het economisch probleem besprekende, zei graaf Coudenhove, dat men van Europa eigenlijk één groot afzetgebied moet ma ken. dat in de eigen behoefte kan voorren, gelijk het in Amerika is en gelijk het Brit- sche imperium het nastreeft. Met dit probleem hangt samen het Rus sische gevaar. Onderwerpt Europa zich niet aan deze nieuwe eenheid, dan zal het onder worpen worden aan een andere eenheid, die der Derde Internationale. Of Engeland van Pan-Europa deel zal uit maken weet spr. niet. Wat de positie der staten betreft, die zal niet veranderd worden. Pan-Europa wordt geen Bondsstaat, doch een Statenbond. Wat Nederland met zijn koloniën betreft, de toestand zal dan worden als van een mandaatgebied. Het beste voorbeeld voor Pan-Europa noemde graaf Coudenhove Zwitserland. GRAAF COUDENHOVE KALERGI OVER PAN-EUROPA. een belangrijke rede. DE MALVERSATIES DOOR EEN DORDTSCH MAKELAAR. en de nederuandsche scheeps- hypotheekbank. Van de directie der Nederlandsche Scheeps- Hypotheekbank te Rotterdam, verneemt de N.R.C. over de malversatiën van L. te Dor drecht, dat zij daarbij betrokken is voor een bedrag van f 211.150 aan hypothecaire leenin gen op vaartuigen. Het is thans nog niet te zeggen, hoe groot het verlies daarop zal zijn, doch, indien men aanneemt, dat het geheele genoemde bedrag verloren wordt, dan wordt dit afgeschreven van de bedrijfsreserve, welke volgens het laatste jaarverslag bedraagt f 2.272.836. De pandbrieven zijn, zoo deelt de directie nog mede, behalve door hypothecaire leenin gen. extra gedekt door de 'bedrijfsreserve, na de gemelde afschrijving, ten minste be dragende f 2.061.686, het reservefonds groot f 1.000.000 en het aandeelenkapitaal groot f 5.000.000, samen f 8.061.686 of ruim 30 pet. van het bedrag der thans uitstaande pand brieven tot een gezamenlijk bedrag van f 26.600.000. tubbergsche uitbreker aangehouden. In den nacht van Donderdag op Vrijdag zijn door de politie te Rotterdam gearres teerd van E. en G. beiden beruchte inbrekers die eenige dagen geleden uit de politiecellen te Tubbergen wisten te ontsnappen. Zij zijn 'van Rotterdam op transport gesteld naar Almelo, waar zij door de politie van Tubber gen werden overgenomen en naar die plaats werden overgebracht. Zij hebben een reeks inbraken met geweld pleging op hun geweten. VAN BURINK GEARRESTEERD EN OPGESLOTEN. nieuwe relletjes te rotterdam. Vrijdag is het in Rotterdam in de bin nenstad voortdurend rumoerig geweest. Werkloozen hebben geiracht te demon- streeren, waarbij de politie hen uiteen ge jaagd heeft. Er zijn klappen uitgedeeld en charges uit gevoerd, door bereden agenten. Tegen den avond namen de relletjes een ernstiger ka rakter aan, doordat het in den loop van den middag bekend geworden was, dat het Com munistische raadslid, de heer Van Burink, gearresteerd was. De heer Van B. heeft zich Donderdagavond in de vergadering die in het- „Verkooplokaal" plaats vond, opruiend tegenover de politie uitgelaten. 's Middags ls hij op last van den Commis saris in actieven dienst op den Goudschen Singel gearresteerd. Hij is op het hoofdbureau, na verhoord te zijn, in bewaring gesteld en zal vermoedelijk naar het Huis van Bewaring worden over gebracht. 's Avonds hebben de werkloozen opnieuw geprobeerd te demonstreeren. Het is vooral rumoerig geweest in de buurt van het Politie bureau Oppert. Er is met steenen geworpen en een aantal winkelruiten zijn ingegooid. In den loop van den dag zijn nog twee jongens gearresteerd wegens opruiing en ver zet. Omstreeks 11 uur was de rust vrijwel weer gekeerd. INGEZONDEN MEDEDEELINCEN 60 Ct«. per r«»el. VAN Graaf Coudenhove Kalergi, de promotor der Pan-Europa beweging, die op het oogen- blik te Den Haag vertoeft, heeft in een pers conferentie een uiteenzetting gegeven van üjn denkbeelden betreffende Pan-Europa. Hij zei, dat de Pan-Europa-beweging ge lomen is tot een „Realpolitik". voorname- Hjk door het initiatief van Briand. Men werd gedwongen het vraagstuk ter hand te nemen. Primair in deze beweging is: de openbare CAR EL VAN LEEUWEN BOOMKAMP. Met ingang van 1 December is aan den heer Carel van Leeuwen Boomkamp op zijn verzoek op de meest eervolle wijze ontslag verleend, onder dankbetuiging voor de aan de N.V. „Het Concertgebouw" gedurende vijf jaren als eerste solo-cellist bewezen diensten. Hij gaat zich vestigen als leeraar. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. STOFZUIGERHUIS MAERTENS BARTEL JORIS STRAAT 18 - TEL. 10758 STADSNIEUWS (Zie ook elders in dit nummer). EEN FASCIST OVER „GEWELD". debat-avond van de jongeren vredes-actie. In een bijeenkomst belegd door de afdee- ling Kennemerland van de Jongeren Vre- des Actie heeft Vrijdagavond de heer J. A. Baars, redacteur van het fascistisch orgaan ,De Bezem" gesproken over „Fascisme en geweld". Het zaaltje van Rosenhaghe, was vrij schaars bezet, ongeveer voor de helft door de leden der J. V. A., voor een zoo mo gelijk grooter deel door een aantal fascisten in de uniform dezer politieke richting, een khaki sportcostuum met zwart hemd en zwarte of oranje das en zwarte kwartiermuts met oranje tres. De voorzitter der afdeeling van de J.V.A., de heer P. Kuin, gaf een vrij uitvoerige inleiding, waarin hij deed uitkomen dat al verschillen de middelen, hij toch gelooft, dat het doel hetzelfde is, namelijk altruïsme. De heer J. A. Baars, die daarna het woord verkreeg, begon met een uiteenzetting te geven van het ontstaan van het fascisme in 1917 in Italië en daarna in andere lan den. In Nederland zag men verschillende fascistisch getinte groepen, zooals het Ver bond van Actualisten, het Nederlandsch ver bond. Consolidatie werd echter eerst be reikt bij de oprichting van de fascistische organisatie „De Bezem" in het najaar van 1928. Spr. gelooft sinds heden, dat er een fascis tische organisatie is die voor den dag kan ko men. Want op de vergadering van het land- bouwcomité, die te s-Gravenhage is gehou den hebben de leden daarvan getoond, dat zij verhinderen konden, wat door de uiterst linksche groepen beoogd werd, nl. dusdanige ordeverstoring, dat de zaal ont ruimd zou moeten worden. Wat is nu het doel van het fascisme? De stichting van een corporatieven staat, waarin de afgevaardigden van de bedrijven zitting hebben in de besturen, mits zij er de bekwaamheid en geschiktheid toe bezitten. Een zuivere democratie dus en een verschil met het vigeerende parlementaire stelsel. Wat het geweld betreft, de fascisten zien het dikwijls als een noodzakelijk kwaad, doch ook als een heilige plicht. Voor geweld, dat zeker niet onbloedig zal zijn, schrikken de fascisten niet terug, indien een staatsgreep het peil der volkswelvaart, hi. zou verhoo gen. Doch zij beschouwen het geweld als een uiterste middel. Ook wij verbannen den oor log als het onmenschelijkste middel, aldus spr., doch wij zetten het geweld niet opzij, doch houden het in reserve tot den dag, waarop het niet noodig meer zal zijn. De grootste tegenstander, de sociaal-de mocratie, verwerpen wij als dienende een af geleefd ideaal. Behalve de communisten zijn ook de andere partijen onze tegenstanders, omdat zij parlementariërs zijn. Tegenover het geweld, dat de tegenstan ders tegen ons gebruiken, gelijk heden in Den Haag is gebleken, zijn wij gedwongen om ook geweld te gebruiken. Uitsluitend als verweer dus. (Applaus van de zijde der fas cisten.) Wij weten maar al te goed, dat er gevoch ten zal moeten worden. Het gaat namelijk niet aan dat een kleine minderheid een meerderheid haar wil kan opleggen, zonder dat die meerderheid zich daartegen verzet. Maar deze bloedige botsing zullen wij moe ten aanvaarden ter bereiking van ons cor poratief ideaal. Spr. besloot met te verklaren, dat de fascisten op hun beurt gaarne gastheeren zullen zijn voor de J. V. A. en opende de gelegenheid tot debat. Hieraan werd deelgenomen allereerst door den heer Hein van Wijk. Deze vroeg o.a., of het geweld niet een geest van verzet zal kweeken tegen de genen die door dat geweld de macht gegre pen hebben. De heer Baars ontkende dit niet, doch zeide dat de verbetering der toestanden de tegenstanders in medestanders zal verande ren. Overigens zal het offer van een enkel menschenleven tenslotte winst zijn voor de redding van vele andere. Doch zij, die den ken, dat in Nederland een bloedbad zal wor den aangericht, zooals in de geschiedenis nooit voorkwam, zij vergissen zich. De strijd zal over vele jaren verdeeld worden. De doo- den zullen vallen vóór den dag van den staatsgreep. Spr. verzekerde, dat de men taliteit van de fascisten hier aanwezig, zoo is, dat zij bereid zijn voor hun zaak het offer te brengen en deze mentaliteit waar deert hij ook in de tegenstanders. De heer Post in debat komend, zegt, dat hij heeft opgemerkt, dat het geweld bij de fascisten tot cultus wordt verheven. Spr. vraagt wat eigenlijk het verschil ls tus- schen fascisten en communisten. Het blijkt dat bij alle eerbied van den spreker, deze geen eerbied heeft voor den mensch. Spr. verwacht van den heer Baars de er kenning, dat zijn strijd menschonwaardig ls. (Applaus bij de J.V.A.'ers). De heer Baars antwoordde hierop, dat hij een strijd menschonwaardig noemt, zooals die op het oogenblik, door vele groepen in ons volk gestreden wordt. (Daverend ap plaus bij de fascisten). Geroen: „Dat denken wij ook" bij de J.V-A.'ers. De heer N Ij d a m vroeg hoe de spreker zich denkt, dat ook de denkwijze van de menschen in eens zal omslaan en hoe de fascisten zich de productiewijze voor stellen. De spreker antwoordde, dat wrijving van gedachten moet blijven bestaan, ook in den fascistischen staat. Rusland, aldus beant woordt spr. een andere vraag gaat reeds den weg van het fascisme op. Wat de productie methode betreft, in het geval dat een be drijf schade toebrengt aan het algemeen welzijn, zal het aan den staat getrokken moeten worden. Het ergste scheldwoord, dat men den fascisten kan toevoegen, is: libera len. Tenslotte maakte de heer H. van B i 1 - derbeek eenige opmerkingen, w?lke dc spreker in wezen fascistisch noemde. De heer Kuin sloot de vergadering met dank aan spreker en gehoor. UIT DE OMSTREKEN SANTPOORT SOC. DEM. VROUWENCLUB. Donderdagavond had de Soc. Dem. Vrou wenclub een openbare feestvergaderïng be legd in „Zomerlust" ter viering van den internationalen Vrouwendag en het 25-Jarig bestaan der „Proletarische Vrouw" In haar openingswoord vroeg de voorzitster mevr. Van Veen, zich af. of het nu wel tijd was om feest te vieren. De toestand voor de arbeidersklasse is toch heusch niet zoo roos kleurig, aldus spr., en we konden beter zeg gen: ,We moeien onze uiterste krachten in spannen, om te behouden wat we hebben verkregen". Maar het feest gold meer In 't bijzonder het 25-jarig bestaan van het orgaan „De Proletarische Vrouw". Mevr. PothuisSmit hield hierna een feest rede. Spr. ging allereerst terug naar het jaar 1910, toen in Kopenhagen op een Vrou wencongres besloten werd jaarlijks een in ternationalen Vrouwendag te houden met als leuze: Algemeen Vrouwenkiesrecht. In 19141918 werd daaraan in de neutrale lan den toegevoegd de eisch voor vrede en ontwapening. Deze dag wordt In tal van landen gevierd. Ook daar stelt men op dien dag dezelfde elschen. „Onze vrouwen", aldus spr., „hebben zich in de dagen van actie tegen de Vlootwet uit stekend geweerd. Al heeft die actie geen tast baar resultaat opgeleverd, we zullen voort gaan aan den opbouw van den vrede. De vele handteekeningen op onze lijsten bewijzen dat een zeer belangrijk deel van het Neder landsche volk geen oorlog wil." Aan de Vlootwetkwestie heeft zich vast geknoopt de vraag aan den leider der S. D. A. P.. den heer Albarda: „Wat zal uw partij doen bij mobilisatie?" We mogen blij zijn, om het antwoord door Albarda gegeven, meende spr. (applaus). Wij hebben daardoor de zekerheid, dat de partij pal zal staan voor den vrede. Met een schrikbeeld van den komenden oorlog te teekenen, eindigde spr. haar rede. Hierna werd opgevoerd een herdenkings- spel, in hoofdzaak de ontwikkeling van „De Proletarische Vrouw" inhoudend. AERDENHOUT de nieuwe o. l. schoo» In de eerstvolgende vergadering van den Bloemendaalschen Raad, zal een crediet wor den aangevraagd voor den bouw van een nieuwe O.L. school alhier. 't Schoolgebouw zal verrijzen aan de Stol berglaan, ten oosten van de reeds bestaande woningen, 't Zal bevatten 7 klasjelokalen, sloydlokaal en gymnastieklokaal. Natuurlijk zal een ruime speelplaats niet ontbreken. 't Gebouw wordt opgetrokken in gelen bak steen en 't krijgt een rood pannen dak. Met elkaar is er, met inbegrip van den op 28000 geschatten grond, ruim 140 mille mee gemoeid, nl. 96000 voor het gebouw en 20.000 voor de inrichting der school. Er zal op aangestuurd worden, dat ln Sep tember 1931 de school ln gebruik zal kunnen worden genomen. 't Plan ls ontworpen door onzen gemeente- architect, den heer De Jong. De heer Lebeau maakte de teekeningen. 't Gebouw belooft met zijn fraaie omplan- ting, een sieraad voor de omgeving te worden. LISSE ..begrafenis j. m. d. graaf van lijnden. Te Lisse is op de Protestantsche begraaf plaats Vrijdag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van J. M. D. graaf van Lijnden Kamerheer in b.d. van H. M. de Koningin. Personeel van de familie fungeerde als slippendragers. Tot de belangstellenden be hoorden o.a. Jhr. van Kamebeek. commissa ris der Koningin in de Provincie Zuid-Hol land, de Jagermeester van H. M. de de Ko ningin, -vele adellijke personages, burgemees ter en wethouders en de gemeente-secre taris van Llsse. De zoon C. graaf van Lijnden bedankte na mens de familie voor de laatste eer aan zijn vader bewezen, waarna ds. van Dijk, de plechtigheid sloot met gebed. HILLEGOM lezing Zondagavond as. te 8 uur hoopt Ds. J. M. Leendertz in het Nutsgebouw een lezing te houden over het onderwerp: ,,Het Congres te Danzig en de nood der Russische Doops gezinden". BEVERWIJK INBRAAK. Terwijl het raadslid de heer J. G. ter raads vergadering was. is in zijn woning aan den Patersweg, ingebroken. De inbreker verschaf te zich toegang door het indrukken van een ruit in de achterdeur, waardoor het spanjo let opgelicht en de deur geopend kon worden. Een bedrag van f 40 werd door den inbreker buitgemaakt. UITBETALING HAGELSCHADE. Naar wij vernemen zal de uilbetaling der vergoedingen voor de geleden hageUchade as. Woensdag plaats vlndch. ZANDVOORT maximum broodprijs. De heer I. Druif lid van den Gemeenteraad heeft bijt/ dit College het verzoek ingediend om met een voorstel te komen tot het vast stellen van een maximum prijs voor het brood. HAARLEMMERMEER geslaagd. Mej. H. D. Utenwecrde. wijkzuster te Haarlemmermeer ter standplaats Vijfhuizen, is te Haarlem geslaagd voor het diploma ..zuigelingenzorg". daders aangehouden. Het is der politie mogen gelukken een twee tal jongens van 17 a 18 jaar op to sporen, die in het aan den Nieuweweg staand kerkge bouw van de oud-gereformeerde gemeente tydens de godsdienstoefening eenige ruiten hadden ingeworpen. te water geraakt. Een onderwijzeres van de R.K. School te Hoofddorp had Vrijdagavond vermoedelijk door de duisternis misleid het ongeluk ln de langs den Stationsweg gelegen sloot te geraken. Ze kon door den heer B„ die ln de nabijheid was, gelukkig spoedig uit haar be narde positie worden bevrijd. Door de groote hoeveelheid vuil die zich in de sloot thans bevindt, was ze geheel met modder bedekt. BLOEMENDAAL gevonden voorwerpen en dieren. Gevonden en terug te bekomen bijKopje's school. Koepellaan 8. te Bloemendaal. een kartonnen doos inhoudende gramafoonpla- ten; Wille, Kinheimpleln 2. Bloemendaal. een grijs poesje; C Hollander. Mllltalreweg 2 Overveen. een geldstuk; Domhof. Westerlaan. 12. Aerdenhout, een geribd damestaschje. in houdende een gouden dameshorloge; v. d. Horst, Alb. Thijmlaan 21. Bloemendaal, een portemonnaie met inhoud: D. v. da Berg, Ge- nestetweg 25, Bloemendaal. 2 gramofoonpla- ten: Claus. Azalialaan 4. Heemstede, een herdershond met rood lint om den hals; H. v. d. Wetering, Vogelenzangschcweg 77, Vo gelenzang, een hond; aan het bureau van politie te Overveen, een notitieboekje en een hockeybal BURGERLIJKE STAND VELSEN. Bevallen: C. Oderkerkde Klerk d.. j. HoekSchonenberg z., R. P. DuijnCabret d., A. EnnlkPel d., M. C. G. Overziervan Buuren z., K. val Borgel—Wesscl z., M. West- land de Boer d.. W. Siewertsen—v. Zetten d., J. NijboerAukema d., I. de JongBurger z., M. RoosNoord d., A. C. A. van der Wie Ie Dekker d., A. C. BroekhuizenOorthuis d., M. M. v. d. PolDaane d-, F. van der Linden- Gravemaker d. Overleden: Stephamis J. A. Reekers 65 echtgen. v. W. Slingerland; Martlnus J. v. d. Heijden 77 J., echtgen. van IJ. Keijzer, Jo hannes Makse 2 m., zoon van H. G. Makse. de suikerconferentie te amsterdam Als resultaat van de Vrijdag in het ge bouw der Nederlandsche Handel Maatschap pij te Amsterdam gehouden vergadering van het bestuur der Vereenlgde Java Suiker Pro ducenten kan wkorden medegedeeld, dat is besloten tot de gebruikelijke verlenging van de overeenkomst met de leden voor den in breng van hunne sulkers in de Vereenlgde Java Suiker Producenten. AGENDA Heden: ZATERDAG 29 NOVEMBER Schouwburg Jansweg: Ontspanningsver- eeniglng ,.Ons Genoegen": „Dc duistere gast" 8.15 uur. Palace: Slnt-Nlcolaasfeest. 2.15 uur. ,De Kus". Tooneel The Varady Troupe. 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „De geheimzinnige „x" en „Voel mijn pols". Tooneel: Duo Bonda. 2.30 en 815 uur. Rembrandt Theater: „Gabbo". Tooneel? Recha (illusionist). 2.30, 7 en 9.15 uur. ZONDAG 30 NOVEMBER Stadsschouwburg. Rotterd.-Hof stad Too neel. „Leontlentje", 8 uur. Schouwburg Jansweg: 2 uur, „Dik Trom" en 8.15 uur: .Het Spookkasteel". Gem. Concertzaal: Revue-Operette „Oh Donna Clara", 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. MAANDAG 1 DECEMBER Stadsschouwburg: optreden van Fred Ma-» rion, helderziende, 8 uur. Bioscoopvoorstellingen. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan-, dags, toegang vrij.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 5