J&ioc&lcicte doetteiu* BUITENLAND HINDENBURG ONDERTEEKENT DE NOODVERORDENING. Genève. Duatschland. MUZIEK. HAARLEM'S DAGBLAD TWEEDE BLAD DINSDAG.2 DECEMBER 1939 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Cu. ptr r*,.L .53 KINDERVOEDING. De Vereeniging .kindervoeding" reikte in de afgeloopen week uit in hare afdeelingen: Zoetestraat: Maandag 176 porties, Dinsdag 159, Woensdag 167, Donderdag 158, Vrijdag 174, Zaterdag 154. Gen. Cronjéstraat: Maandag 119 porties, Dinsdag 123, Woensdag 110, Donderdag 118, Vrijdag 124, Zaterdag 104. ïfteMjorrL' Het financieele program van de Duitsche regeéring. Wat zal de Rijksdag doen? Alles hangt af van de houding der Sociaal-democraten. Zaterdag de beslissing. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Vaz Dias seint: Officieel wordt medegedeeld: De presi dent der Republiek heeft de hem door de Rijksregeering voorgestelde verordening in zake de economische en financieele sanee ring op grond van Art. 48 van de Rijksgrond wet hedenavond laat onderteekend en ter publicatie in het staatsblad doorgezonden. In aansluiting op dit bericht publiceert de regeering het volgende: „De Rijkspresident heeft de hem door de Rijksregeering voorgelegde noodverordening, onderteekend en reeds ter publicatie in het Staatsblad doorgezonden. Hiermede treedt op grond van art. 48; lid 2 van de Rijks grondwet een belangrijk en omvangrijk stuk wetgevende arbeid (buiten het parlement om. Red.) in werking. De noodverordening bestaat feitelijk, uit drie deelen. Allereerst bevat zij zekere wijzigingen van de noodverordening van Juli j.l., inzonder heid ten aanzien van de ziekteverzekering, werkloosheidsverzekering en gemeentefinan- ciën. Voorts bevat zij het economische en financieele plan der Rijksregeering, dat in- tusschen door den Rijksraad is afgehandeld. Er zijn slechts in zooverre bepaalde verande ringen aangebracht, dat thans bepalingen, die een tegen de Grondwet indruischend ka rakter dragen, buitengesloten zijn. Het derde belangrijkste deel van de Noodverordening bevat maatregelen ter on dersteuning van den noodlijdenden lard- bouw. In deze paragraaf worden zekere wij zigingen der douanetarieven beoogd, ter be scherming van de binnenlandsche produc tie. Verder zijn hieraan belangrijke bepalin gen toegevoegd, betrekking hebbende op een menggebod. De geheele noodverordening kan in negen paragraphen gesplitst worden en wel: Wijziging van de Noodverordening van 26 Juli 1930. Veiligstelling van de begrooting. Vereenvoudiging en standaardiseering der be lastingen. Verlaging van directe belastingen en ver keersbelastingen. Financieel evenwicht. Kwesties, ten aanzien van Rijksbank, Gouddiscontobank en Emissiebank. Woningvraagstukken. Bescherming van den Landbouw. Vereenvoudiging en bezuiniging op het ge bied der rechtspleging. Naar voorts nog officieel wordt medege deeld, zal van een verdere gedetailleerde motiveering van de Noordverordening in den vorm van een officieele publicatie worden afgezien, te meer daar het economische en financieele plan reeds on 30 September ji. reeds nauwkeurig werd toegelicht. Buiten het parlement om heeft het kabinet de noodverordening, het nierwe financieele plan uitgevaardigd. Daarmede zijn echter Riiksdag niet alle wanenen van verweer uit de handen genomen. De leden van den Rijksdag toch kunnen een voorstel indienen, tot wederopheffïng van de noodverordening. Het is niet onmogelijk dat dit voorstel van den kant der Sociaal-democraten komt, hoe wel de kans daarop geringer is geworden, omdat de wijzigingen die in de noodverorde ning alsnog werden aangebracht de gevaar lijke kanten (onderdeelen in strijd met de grondwet) hebben weggeslopen. Breitscheid heeft trouwens in een artikel in de „Vor - waerts" reeds verklaard dat de regeering in ruime mate rekening gehouden heeft met de Sociaal-democratische eischen, voor die in zake de ziekteverzekering, hetgeen niet weg neemt. dat het kabinet aan de Grondwet een uitlegging gegeven heeft, die schending zeer nabij komt". Alles hangt dus af van de houding der So ciaal-democraten. Deze zullen binnen enkele dagen besloten moeten hebben of zij een voorstel tot opheffing der noodverordening al of niet zullen steunen. Deze beslissing is weer afhankelijk van de beantwoording van de beantwoording van de vraag, of een, naar hun overtuiging, zeer bedenkelijke uitleg van de Grondwet voor het arbeidende volk gevaarlijker gevolgen kan hebben dan het openen van de kans op een regeeringssys- teem in den zin van Hitier en Hugenberg. De „Vossische Zeltung" schrijft: Wanneer de Rijksdag Zaterdag besluit de Noodveror dening van 1 December niet op te heffen, dan zal liij er liet zijne toe bijdragen niet slechts om de economische crisis in den winter te helpen doorkomen, doch evenzeer helpen de crisis te boven te komen in het parlementarisme. De slotsom van al het overwegen zal wel zijn, dat de noodverordening gehandhaafd bdjft. L. A. Engeland. De mijnindustrie en de onzeker heid omtrent Schotland. LONDEN, 1 Dec. (VJD.) Reeds gisteren nacht zijn in de meeste Schotsche mijnen de nachtploegen in staking gegaan. In La- narksihe stond het werk reeds geheel stil. In enkele mijnen wordt voorloopig nog door gewerkt. De Schotsche mijnwerkersbond eischt een onmiddellijke bijeenkomst van de Schot sche arbitragecommissie voor de kolenin- dustrie. Men hoopt dat deze commissie nog heden zal kunnen vergaderen. Shinwell, de minister van mijnen, deelt mede, dat het nationale industrieele hof naar aanleiding van het beroep der Schotsche irbeiders een soortgelijk advies heeft gegeven als dat in het conflict in Zuid-Wales, n.l. dat als voorloopige regeling gedurende de onder handelingen daar zal gelden: geen loonsver laging en toepassing van het beginsel der „spread-over" (verkorting van den arbeids tijd over een tijdsverloop van veertien dagen). De feitelijke overeenkomst, tot stand gekomen tusschen de mijneigenaars van Zuid- Wales en hun arbeiders, voorziet in acht uur-arbeid gedurende elf dagen in de veer tien. Dit maakt 88 uur werk in de veertien dagen tegen de toegestane negentig uur, indien streng werd vastgehouden aan den 7,l;2-urigen werkdag per werkweek zooals bepaald bij de nieuwe mijnwetten. Burma los van Indië? LONDEN, 1 December (VD.) Heden is ter Ronde Tafelconferentie besloten een spe ciale commissie in te stellen „ten einde den aard der voorwaarden te onderzoeken, welke mogelijk zouden maken, dat Burma van Indië wordt gescheiden, zulks op een onpartijdige basis, en aan te bevelen, op welke wijze dit doel het beste kan worden bereikt." De ontwapeningsconferentie in 1932 te Weenen? In vooraanstaande Volkenbondskringen verluidt, dat op het oogenbllk overwogen wordt de groote internationale ontwape ningsconferentie in 1932 te Weenen bijeen te roepen. In zijn komende Januari-zitting zou de Raad van den Volkenbond besluiten, om de conferentie te doen aanvangen op 1 Fe bruari 1932. Volgens de bestaande plannen zou het de bedoeling zijn, de conferentie in tweeën te houden, n.l. een zitting in Februari, waarin besloten wordt de conferentie eenige maan den te verdagen en een tweede zitting in den herfst van 1932. De jaarlijksche September- Assemblée zou dan voor 1932 moeten verval len of van zeer korten duur zijn, aangezien bijna alle eerste ministers van buitenland - sche zaken ter ontwapeningsconferentie aan wezig zouden moeten zijn. Men verwacht, dat de wereld-ontwape ningsconferentie de grootste tot nogtoe voor den Volkenbond gehouden internationale conferentie zal worden, aangezien ongeveer 60 staten met delegaties van 50 tot 60 perso nen eraan zullen deelnemen. Met het oog hierop schijnt algemeen de meening te be staan, dat het houden van deze conferentie te Genève met het oog op de beschikbare ruimte niet mogelijk zal zijn. De arbeid te Genève GENeVE. 1 December <VD> De Ont wapeningscommissie heeft heden besloten tot opneming van een revisieclausule in de Ont- wapenings-overeenkomst. Volgens de thans van kracht zijnde be palingen wordt de overeenkomst voor een be paald aantal jaren afgesloten. De revisie- clausule nu geeft iedere aangesloten mogend heid het recht met toestemming van de Permanente Ontwapeningscommissie onder zekere omstandigheden een revisie van de overeenkomst te eischen. Op voorstel van Engeland. Frankrijk en Japan werd bij behandeling van het hoofd stuk Luchtbewapening besloten in het al gemeen rapport van de Commissie aan de Conferentie uitdrukkelijk te wijzen op de groote militaire beteekenis van de burger lijke luchtvaart en te eischen, dat hiermede rekening zal worden gehouden. Enorme winst voor de Nazi's in Bremen. BREMEN, 30 Nor. (W3.) De Terldesin- gen in den staat Bremen zijn zonder inciden ten verloopen, eveneens in Bremerhafen. On geveer 84 pet. der kiezers ging ter stembus. De volgende resultaten worden gemeld: Voor Bremen: Sociaal-demoraten 40 zetels (verkiezingen 1927 50 zetels); Duitsch-Natio- nalen 6 zetels (1927 9 zetels); Centrum 3 zetels (1927 2 zetels); Communisteh 12 zetels (1927 10 zetels); Duitsche Volkspartij 15 zetels (1927 16 zetels); Econ. Partij 2 zetels (1927 9 zetels); Staatspartij (democraten) 4 zetels (1927 12 zetels); Nationaal-Socialisten 32 zetels (1927 2 zetels); Conserv. Volkspartij 1 zetel (1927 0 zetels); Huis- en Grondbezit ters 5 zetels (1927 9 zetels). Voor Bremerhafen: Nationale Eenheids- lijst 1 zetel (vorige verkiezingen 4 zetels); Democraten en Centrum 1 zetel (vor. verk. 4 zetels); Sociaal-democraten 3 zetels (vor. verk. 4 zetels)Communisten 1 zetel (vor. verk. 0 zetels); Nationaal-Socialisten 2 zetels (vor. verk. 0 zetels). LETTEREN EN KUNST Sf. Nicolaas-Feesf van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers Het Raadsel. Ze zaten er weer met roode wangen en schitterende oogen, in afwachting van wat er voor heerlijks gebracht zou worden. Op de avonden vóór St. Nico'.aas is de groote con certzaal voor hen, dan zijn zij er de baas, de jongens en meisjes die heel het gebouw vul len met hun kwetterende stemmen en hun uitbundige vroolijkheid! Hoor ze zingen van „Zie ginds komt de stoomboot van Spanje weer aan!" het is, of de muren mo:ten splijten, het dak er af moet! Naast mij zat 'n bende jongens, en het wordt zoowaar een wedstrijd in schreeuwen! Als ik zeg: „Voor uit, jongens, nog harder!" dan doen zij er nog een schepje op en gaat het bij elke vers regel crescendo, tot ze niet meer geven kun nen! En U moet zoo'n voetgetrappel ééns hoo. ren na elk bedrijf! Het sterkste appaus op 'n Bachavond is 'n windstilte vergeleken bij dezen orkaan van lawaai! Altijd weer geniet ik mee, als ik op zoo'n St. Nicolaasfeest van den Bond van Neder landsche Onderwijzers tusschen al dat joe lende goed zit. Het enthousiasme van 'n dui zend kinderen werkt zóó aansekelijk op mij. dat er er op m'n ouden dag bijna toe zou komen om aan het slot mee te gaan schreeu wen, klappen, trappen en wuiven! De heer Fred. Berens, die de kindertooneel- stukken voor deze avonden in elkander zet, weet wel, wat de jeugd graag zieti Hij too- vert hun niet meer of minder dan het paleis van Soliman, de sultan van Baszrah voor en het eerste, wat zij te zien krijgen is zoowaar- een sluierdans van 8 Oostersche slavinnen De sprookjes van 1001 nacht worden daar zoo opeens maar werkelijkheid voor hen! Op een rustbank ligt Fatima, de prinses, die haar va der, den grooten Sultan Soliman, tot wan hoop brengt, omdat zij niet trouwen wil! Doch als zij eindelijk toestaat haar hand te zullen geven aan den man, die het raadsel van Taleb, den kleermaker, kan oplossen, komt er weer hoop in het hart des Sultans en is er weer vreugde aan het hof! In h^t oude Baszrah werden alle mannen, die het raadsel niet goed oplosten, onthoofd en de hoofden werden op pieken op den muur ge zet, maar gelukkig gaat Fatima. die *n zacnte vrouw is, op dat voorstel niet in! Zij is tevre den met d£ straf van 'n langen neus en die lange neuzen zijn vrij wat vroo.ijker gezic.it dan afgeslagen hoofden! Heel Baszrak gaat nu aan het puzzlen! En wat wonder, als de hand van prinses Fatima, een palels en een sultamkroon de prijs zijn! Dat is nog wat anders dan de prijs van Haarlem's Dagblad, voor de Zaterdagavond- puzzle! Heel Baszrah gaat nu aan het puzzlen! En man is er meer tot werken in staat! Maar dan komt eindelijk een vreemdeling die het raadsel oplost en als deze vreemdeling zijn zwarten mantel afwerpt en daar Taleb, de eenvoudige kleermaker zelf, de prinses nadert om haar hand te vragen, dan roept heel de kinderschaar „hoera!" en 2000 voeten trap pen van louter plezier, omdat Taleb en niet de prinsen de hand van de schoone Fatima veroverd heeft! Drie uren in de sprookjeswereld.wie zou er niet jong vcor willen zijn om zooiets nog eens mee te maken! Toch geloof ik, dat de vreugde nog uitbun diger zou zijn geweest, wanneer aan het ko misch element door den heer Fred Berens een grootere plaats ware ingeruimd! Het werd nu meer zang- dan tooneelspel en kin deren zien toch het liefst handeling op het tooneel! Het grootste succes was voor het wippende geitensikje van den ouden geleerde, den geeuwenden dikken knecht en den kod- digen Chineeschen prins! Dit is een vinger wijzing voor den auteur! De heer P. Stiphout had voor aardige mu ziek gezorgd en het orkest van de Amster- damsche Onderwijzersvereeniging speelde als altijd met entrain! Tooneel, muziek, St. Nl- colaas, de sultan van Baszrah. Fatima wat zal er dezen nacht heerlijk gedroomd zijn door honderden Jongens en meisjes! J. B. SCHUIL. Celoof en Wetenschap. Jansschouwburg. De vierde bijeenkomst door bovengenoem de vereeniging in dit seizoen gehouden, was aan de muziek gewijd. Willem en Hendrik Andriessen fungeerden als haar priesters; dat zij die eer waardig zijn hebben zij ons reeds vele malen bewezen. Een reeks belangrijke kunstwerken hebben zij op twee concert vleugels vertolkt voor een auditorium, dat den schouwburg geheel vulde. ZelLs scheen het programma vóór de pauze mij haast al te zwaar van inhoud. Bach's concert in C (vroe ger ook eens door hen op een hunner concerten alhier gespeeld) en Regers Variaties en Fuga op een thema van Mozart zijn beide werken van zeer samengestelden bouw; vooral in Regers op. 132 A in het polyphone weefsel soms nauwelijks te volgen. Grondslag voor dit werk, dat oorspronkelijk voor orkest is geschreven, vormt het thema van Mozart's piano-sonate in A 6/8. Mozart zelf ontwik kelde er eenige eenvoudige en lieflijk klinken de variaties uit. Welk een andere physionomle heeft Regers arbeid! „Eine Uebersetzung des Hellen, Graziösen, Schwarmerischen der Rokokozelt in die dunkiere, gewaltigere und hizarrere Unrast unserer Tage", zegt een commentator er van. die het geheele werk „eine Glorification Mozarts auf Regersche Art" noemt. Wel zijn deze variaties over zichtelijker, dan de Hiiler-variaties voor orkest, de Bach-variaties voor piano solo en de Beethoven-varia ties voor 2 klavieren, wijl de vorm van het thema er strenger in bewaard is; de andere genoemde werken fantaseeren daar veelal wild omheen Toch komt er nog veel in dat in de zetting voor 2 piano's moeilijk te ontwarren Ls; vooral ln de Fuga ls een zeer kriebelig ge deelte aanwezig. Al die slotfuga's van Reger vertoonen ongeveer denzelfden bouw: een lang gecompliceerd thema, een tweede, me', het eerste tot dubbelfuga vereenigd, tenslotte combinatie van beide met het hoofdthema der variaties; dit alles hoe langer hoe meer aangroeiend ln kracht en breedheid; het einde is steeds ffff en Adagio. Er zijn echter in dit werk ook enkele va riaties die door bevalligen klank bekoren: de tegenbeweging van het thema in Var. II doet dit allerminst. De vertolking van het moeilijke opus was een kranige praestatle. die ons echter na wat de Andriessen's een paar jaar geleden in Regers Beethoven - variaties te hooren gaven, niet meer behoefde te verbazen. Het concert van Bach werd niet zoo vol komen vertolkt als zij dat vroeger eens deden: het samenspel was niet zóó nauwkeurig als toen en ook technische onvolkomenheden waren te bespeuren. Echter beperkten deze zich tot kleinigheden, die niet bepaald storend werkten. Erger was. (maar dit is» niet aan de spelers te wijten), dat het met den klank op mijn plaats althans, niet vlotten wilde: de vleugels klonken droog en hard, er was geen souplesse in den toon, er ging geen bekoring van uit. Het is echter mogelijk dat midden in de zaal, waar het geluld niet door het over hangende bal con onderschept en gedempt wordt, de klank mooier en rijker was; ik wil hierop dus verder niet ingaan. Na de pauze was het programma wat lichter. De „Suite brève" van Louis Aubert herinnert in haar stijl eenlgszins aan de „Petite Suite van Debussy: zij schijnt wat moeilijker dan deze. doch klinkt aardig. En met de herhaling der briljant geschreven .Danses andalouses" van Manuel Infante die de Andriessens vroeger op een concert der H.O.V. speelden, hebben zij ongetwijfeld velen aan zich verplicht. We hebben deze stukjes met de meeste Spaansohe gemeen, dat als de componist eenmaal een thema en rythme te pakken heeft, hij ze niet mee: loslaat, en daardoor ln een zekere eentonig heid dreigt te vervallen; maar de afwisse lende en schitterende instrumentale In kleeding vergoedt veel. De laatste der „Danses" werd wegens de geweldige bijvals betuigingen nog eens gespeeld. KAREL DE JONG. Teekeningen en Schetsen in Openb. R. K. Leeszaal. de Een achttal Haarlemsche kunstenaars heeft in het aardige zaaltje op de Nieuwe Gracht een verzameling teekeningen. schet sen en graph ch werk bijeengebracht, dat, meerendeels keurig opgezet en ge ëncadreerd, als het ware uitncodi'tt om mee genomen te worden en dezer dagen in den zak van zwarten Piet of onder den Kerst boom dienst te doen. Veel is erbij waarmee zelfs de verwendste kunstproever gelukkig gemaakt kan worden: is niet vaak een geestig krabbeltje, een scherpzinnige notitie van een kunstenaar, van beteren Inhoud nog dan een schilderij, dat als door een daglooner. futloos door een routine-knappert geschilderd werd? Nu wil dat volstrekt niet zeggen dat alles wat wij hier zagen geestig of scherpzinnig zou zijn; maar toch. geestesvonken spatten cok hier langs de wanden of p.oelen na op de uitstaltafels, (zonder brandgevaar voor dit kostelijk ge bouw) en menig bezoeker kun bij dit fonke lend spel zijn kous te gereeder bepalen. Ik ben ganjch willig zulke aardige exposltietjea in genegen Sinterklaasstemming te bezichti gen en zware beschouwingen over artistieke beteekenis der exposanten achterwege te laten. Daarvoor is altijd gelegenheid te over en ook geweest bij andere festijnen der kunstproductie. Wij veroorloven ons dus ditmaal een paar vingerwijzingen slechts, om op wat ons als aardig, prettig en frlsch frappeerde ln dit goeddeels jeugdig aandoend werk, de aan dacht te vestigen. BIJ de jongere dames exposanten treft een gemeenzame trek, die der variatie in opvat ting en werkwijze. Misschien is het waar dat vrouwen zich gemakkelijker assimileeren dan mannen. En dan toch met. itfts aardigs voor den dag komen. Zie bijvoorbeeld hoe mejuffr. Marcus op verschillende wijzen bevallig kan zijn. In zulk een kleine hout-nee van Brienz, ln haar teekening van het Fontalnehofje. In de vlak gekleurde beeldjes van het Brugsch begijnhof of het Pelikaan-interieur, dan weer als nerveus gedane droge naaldjes van een Luxemburgsch dorp of de Mariakerk te Bruggehoeveel verscheidenheid en hoe- vele mogelijkheden vertoont, deze exposant*. Haar kunstzuster Julia Giesberts is minder charmeeiend. maar misschien forscher van documentatie ln haar van Texel meegebrach te schetsen. Nuchter en klaar, als de hout sneden van de overleden Anna dc G-aag waren, ls haar Boerderij op Texel, al trekt ons persoonlijk de zwarte teekening van .Hot Hek" meer aan. Van de heeren is G. Huysser vermoedelijk degeen, die het meest als schil der voelt en daartoe over de meest parate kennis beschikt. Sterk in. en geluk te wen- schen met die betrekkelijke eenzijdigheid, toont hij zijn vermogen om op zijn tijd char meur te kunnen zijn ln luchtige, bewegelijke kleine aquarellen vol knappe figuratie; in losheid en vlotheid in hij hier moeilijk te overtreffen (als b.v. In nr. 49 Tunis) en een geboren illustrator voor boeken over het Oosten doet zich hier kennen. Naast hem blijft Grootens van een gevaarlijke veel zijdigheid met diens hang naar philosophic, decoratief, stylcerlng en wat niet al. Maar zelden zag ik van hem zulke pretentieloze, maar recht-af goede kleine dingen als die etsjes met ezeltjes die op éen der tafels lig gen. Gerbrands ook, ls ln zljr. eenzijdigheid sterker, en diens gekleurde grafiek heeft on tegenzeggelijk karakter. Cor Dik ten slotte ls de junior van dit gezelschap, die ln een zelf portret in houtsnee, en een in teekening toont wel wat in zijn mars te hebben en die ook in een aantal houtsneden al meermalen zeer gelukkig was. Tot nu toe noemde ik noch mevrouw Wou- tersen van Doesburgh, noch den beeldhouwer Klinkenberg. Beider inzendingen meen ik als opluistering der expositie te mo°en beschou wen. Beider werk is reeds 'ang geclasseerd en heeft zijn eigen vele merites, die erkend zijn. Bij Klinkenberg kan Inderdaad vaak van geestige weergave van dier-tynen gesproken worden, die zonder forcecring verkregen wordt en Mevrouw van Doesburgh's subtiele teekenschriftuur ls hier nogmaals te bewon deren ln haar potlood portret» es van Georglne Schwartze (vooral)van Coba Ritsema, van mevrouw Van Nes-Ullkens. Alles in een pre cieuze tcekenwijze die aan den ouden Ehnle herinnert. En in dezen tijd heel bijzonder 1 Dec. '30. J. H. DE BOIS. DE FILMSTUDIO JORIS IVENS. Reeds eenige maanden geleden werd te Amsterdam opgericht de Filmstudio Joris Ivens. welke thans zijn eerste product, de film „Boek", vervaardigd ln opdracht van den Nederlandschen Uitgeversbond, in circulatie bracht. Verscheidene Jonge Nederlandsche cineas ten als Willem Bon, Jan Hin, J. Fernhout, M. Kolthoff, benevens de Franschman Eli Lotar zijn aan doze Instelling als medewerkers ver bonden. Zij werken onder leiding en tech nisch toezicht van Joris Ivens. met Inacht neming van hun artistieke zelfstandigheid. De film „Boek" ls dus niet het product van Ivens of Bon afzonderlijk maar een volgens bovenstaande opzet uitgevoerde opdracht. Verschillende andere opdrachten zijn reeds door deze nieuwe Nederlandsche Filmstudio ln bewerking genomen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Stofzuigerhuis MAERTENS BARVïLJORISSTRAAT 16 TELEFOON 10764 VAMPYR Stofzuigers f98.- ACENDA Heden: Nassaupleln 6: Vergadering Kamer vaa Koophandel en Fabrieken. 7.30 uur. Vereeniging van Spiritisten „Harmonia" Lezing door C. Merkus. 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: Demonstratie door Paul Diebel. 8 uur. Stadsschouwburg: N.V. „Het Schouwtoo- neel „De baas ln huls". 8 uur. Palace: „De Kus". Tooneel The Varady Troupe. 8-15 uur. Luxor Theater: ,JDe geheimzinnige ,X' en „Voel mijn pols". Tooneel: Duo Bonda. 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Gabbo". Tooneel: Recha 'Illusionist). 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. Veis en: Raadsvergadering. 7 uur nam. WOENSDAG 3 DECEMBER Schouwburg Jansweg: trDe keizer van Ame rika". 8.15 uur. Gem. Concertzaal. H. O. V. Concert. 815 u. Lange veerstraat 15: Haarl Toynbeo Ver eeniging. Ledenvergadering. 2 uur nam. Rembrandt Theater en Cinema Pulace: Sint Nlcolaasvoor.stelllng. 2.30 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en de* avonds.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 5