CARELS' Boterbanket Letters per pond f 1,25.- DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSACENTJE Jongensboeken. Nieuwe uitgaven. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 4 DECEMBER 1930 WETTELIJKE ARBEIDSTIJD VOOR KANTOREN? Het voor-ontwerp Werk tijdenbesluit. REGELING VOOR DEN ZATERDAG EN ZONDAG. Zooals wij in het kort reeds meldden. Is gepubliceerd een voorontwerp van een aieem. maatregel van bestuur, als bedoeld bif de artt. 49, tweede lid, 50, eerste lid, 52, yeerüende lid, 52 bis, 68. elfde lid, en 91 der Arbeidswet 1919 (.Werktijdenbesluit voor kantoren.) Wij ontleenen daaraan: Zondagsarbeid van vrouwen. Volgens artikel 2 mag een vrouw ln kan toren op Zondag den hieronder genoemden arbeid verrichten: a. het verkoopen van allerlei plaatsbewij zen. b. arbeii in kantoren van bad- en zwem inrichtingen. Een wettelijke vrije Zaterdagmiddag Art. 3 bepaalt: 1. Een man of een vrouw mag in kantoren ©p Zaterdag na 1 uur des namiddags den hieronder genoemden arbeid verrichten: a. het verkoopen van allerlei plaatsbewijzen; b. arbeid in kantoren Yan bad- en zwem inrichtingen; c. arbeid in kantoren van spaarbanken en banken van leening; d. ar beid in kantoren van notarissen, deurwaar ders en advocaten; e. arbeid in advertentie- en nieuwsbureaux en in kantoren van dag bladondernemingen, die een Zaterdagavond- een Zondagaochtend- of een Maandagoch tendblad uitgeven; f. arbeid in reisbureaux; g. arbeid tusschen 1 en 3 uur des namiddags in kantoren voor den geld- en effectenhan del; h. arbeid tusschen 1 en 2 uur des na middags, bestaande uit het uitbetalen van loon en uitkeeringen uit ziekenfondsen en de daarmede in verband staande boekhou ding, i. arbeid in verband met den verkoop of de verzending van op dien dag aangevoer de visch, schaal- of schelpdieren; j. arbeid, bestaande in het behandelen van op dien dag ontvangen en te verzenden spoed- eischende brieven en telegrammen, en het toedienen van telefoontoestellen; k. arbeid in kantoren van begrafenisondernemingen; 1. arbeid in kantoren, behoorende bij brood- bakkerijen, of bij fabrieken of werkplaat sen waarin krachtens het Werktijdenbesluit voor fabrieken of werkplaatsen 1923 op Za terdag na 1 uur des namiddags arbeid wordt verricht; m. arbeid in bankkantoren, die verband houdt met het bijhouden der giro rekeningen en het mededeelen van den stand der rekeningen aan rekening-cou ranthouders; n. arbeid in bankkantoren noodig voer de afwerking van beurstrans acties van dien dag. 2. Een arbeider mag op Zaterdag na 1 uur des namiddags ln kantoren den hieron der genoemden arbeid verrichten: a, arbeid in verband met veilingen van land- of tuin bouwproducten; b. arbeid in kantoren geves tigd in de gemeenten Alkmaar, Axel, Gene- muiden, Harderwijk, Helmond, Hoorn, Lei den, Roermond, Sittard, Stavoren, Utrecht, Venlo en IJzendijke, doch ten hoogste tot 4 uur des namiddags. Wanneer er Zaterdagmiddags meer dan twee uren na 1 uur gewerkt wordt, moet dit met een vrijen middag of Maandagmorgen ge compenseerd worden. Reiniging, bewaking enz. Een man of een vrouw mag in kantoren op Zaterdag na 1 uur des namiddags arbeid verrichten, bestaande in het reinigen van lokalen en aanhoorigheden of in het hou den van toezicht daarop, onder voorwaarde, dat hij of zij in de onderneming geen ande ren arbeid verricht, behoudens ongeregelde werkzaamheden (art. 4). Een man mag volgens art. 5 in kantoren op Zaterdag na 1 uur des namiddags den hieronder genoemden arbeid verrichten: a. arbeid, die uitsluitend of in hoofdzaak bestaat in het verrichten van bewakings diensten; b. arbeid, bestaande ln het bedienen van In stallaties voor centrale verwarming; c. arbeid, bestaande in het verrichten van herstellingen aan gebouwen, meubilair, ma chines, ketels en leidingen, voorzoover die arbeid noodzakelijk op dien tijd moet worden verricht om den geregelden gang van den be- drijfsarbeid niet te beletten of dezen zooveel mogelijk te verzekeren. Da volgende artikelen behelzen uitzonde ringsbepalingen, als ten aanzien van een chef de bureau, hoofdboekhouder, enz. Pauzes, Art. 10 schrijft o.m. voor: 1. De arbeidstijd van een arbeider in een kantoor moet eiken dag telkens na ten hoog ste vijf en een half uur arbeid worden afge wisseld door een onafgebroken rusttijd van ten minste een half uur. 2. Bovendien moeten worden nageleefd de eischen, welke door het districtshoofd zijn gesteld omtrent: a. het verleenen van een rusttijd van lan ger dan een half uur, maar ten hoogste twee uren, in plaats van den rusttijd van een half uur; b. het verleenen van een of meer rusttij den van ten hoogste een half uur buiten dien. bedoeld onder a. of in het eerste lid; c. de tijdstippen, waartusschen de onder a of b of in het eerste lid bedoelde rusttij den moeten worden gegeven. 3. Rusttijden van minder dan een kwar tier worden geacht tijden te zijn, gedurende welke arbeid wordt verricht. De verdere artikelen bevatten wederom uitzonderings-, voorts uitvoeringsbepalin gen. In werking treding 1 Mei Blijkens de Memorie van Toelichting ls het de bedoeling om het bepaalde in paragraaf 6 van Hoofdstuk IV der Arbeidswet 1919 en dit Werktijdenbesluit voor kantoren in wer king te doen treden uiterlijk op 1 Mei 1931 voor arbeid in alle kantoren, behoudens in de kantoren van reederijen van zeeschepen en voor de zeevaart werkende ondernemingen van stuwadoors, cargadoors, expediteurs, vee- men. scheepsbevrachters en sleepdiensten; in de kantoren van de groothandelaren in ruwe katoen en katoenen garens te Rotter dam en in de kantoren van Noordzeevissche- rij-ondernemingen, zeevLschvellingen, zee- vischhandelaren en zeevischexpediteurs. Voor deze kantoren is een voorstel tot wetswijziging in voorbereiding. DE SLAG BIJ HEILIGERLEE. ZOOIETS ALS BLOKZIJL. Wij lezen in „De Tijd": Zondagmiddag ls terzelfder plaats waar eenmaal Graaf Adolf sneuvelde opnieuw een veldslag geleverd. Ditmaal tusschen twee elftallen uTt de lagere klassen van den Gro ninger Voetbalbond. Evenwel is het ook daarbij heet toegegaan. Het ging hier tus schen Nieuweschans en Heiligerlee, op het terrein van laatstgenoemde vereenigine. Tot aan de rust ging alles best, want Nieuwe- schans stond slechts met 10 voor: maar o wee. er kwamen nog twee doelpunten bij en toen was het mis. Weer viel Nieuweschans aan., en om deze attaque letterlijk af te slaan diende een der Heillgerleespelers den zeventienjarigen mfdvoor der gasten een vuistslag toe- Nu zou het nog goed zijn ge gaan, want direct kwamen het bestuur en de andere spelers der thuisclub den aanvaller kalmeeren, maar Jan Publiek stroomde het veld op, waarvan eenigen met gummistok en mes een woordje gingen meespreken. En de genoemde midvoor, alsmede eenige andere spelers van Nieuweschans liepen nog rake klappen op hoofd en gezicht op. waarvoor inmiddels bij den burgemeester van Scheem- da een verzoek tot vervolging is ingesteld. De scheidsrechter staakte, stelde zich zelf zoo spoedig mogelijk in veiligheid, maar nog waren de schermutselingen niet ten einde. Toen de Nieuweschansspelers. begeleid door vele verwenschingen. het terrein eveneens wilden verlaten, trok een der toeschouwers een groot mes en wilde zich op een van hen werpen, die geheel van streek echter onge deerd de kleedgelegenheid wist te bereiken. En tenslotte werd getracht, door de auto te barricadeeren, het vertrek der N. S.-spe- lers te bemoeilijken, die bovendien nog eens weer op slagen en stompen onthaald werden. Politie was nergens te zien. Tenslotte even wel konden de spelers vertrekken en zoo eindigde de slag, anno 1930, 30 November, te Heiligerlee. Het nieuwste boek van Dick Laan. (De Raad van Zeven) (Uiig. Koloniale Boekcentrale Amster dam). Eenige maanden geleden verscheen Dick Laan's eerste jongensbeek „Het Geheim van den Zwarten Monnik", en nu reeds ligt num mer twee „De Raad van Zeven" op mijn schrijftafel; Dick Laan heeft er blijkbaar den smaak van beet om voor jongens te schrij ven. Laat ik dadelijk mogen zeggen, dat dit nieuwe boek een zeer grooten vooruitgang beteekent. Het Geheim van den Zwarten Monnik begon niet onverdienstelijk, maar het verhaal verliep al heel spoedig in een zoo overdreven film-romantlek, dat mijn waardeering onmogelijk bijster groot kon zijn. De Raad van Zeven daarentegen is een frisch, goed, nu en dan gevoelig jongensboek. Ook in een jongensverhaal voelen wij on middellijk, of het „echt" is of niet. Ik bedoel hier niet zoo zeer het verhaal als de geeet De jongens in dit boek leven! Zij denken en spreken als jongens! Hier is een schrijver aan het woord, die de jongens door en door kent. die blijkbaar veel met jongens omgaat en zich nog volkomen kan verplaat sen in ae gedachten en de gevoelens van de Jeugd. En dat laatste is voor het schrij ven van een jongensboek hoofdzaak. Dick Laan weet in dit boek zeer zuiver den juisten toon to treffen. De dialoog is aldoor voortreffelijk en het geheel is van een ge zonden. opbouwenden geest. O zeker, het verhaal van den „Raad van Zeven", die over den kleinen Alf waakt en richt, is nog al onwaarschijnlijk, maar jongens houden nu eenmaal van romantiek en waarom zouden wij dan over dat geheime genootschap vallen, als het een zoo heilzamen invloed uitoefent op den schuchteren Alf. Want dit is een der goede zijden van Laan's boek, dat het ook paedagogisch is en het zijn uitwerking op jeugdige lezers niet zal missen. Alf Land ls een jongen, die het leven niet goed aandurft. Hij laat den moed dadelijk zakken, zoodra hij in moeilijkheden komt zet nooit eens flink door, zoowel niet op schooi als daar buiten. Hij is in het geheel nie: slecht, maar hij Is één van de vele jongens die flink geleid, tot iets goeds opgroeien, doch bij verwaarloozing kans hebben nietsnutters in de maatschappij te worden. Zijn vader heeft door zijn drukke werkzaamheden nauwelijks tijd zich met hem te bemoeien, maar geiukkig ontfermt een flinke jogen man een eerste klas sportsman en een kenner van het jongenshart zich over hem. Deze Henk Meurlnk weet Alf uit den put te halen, als hij door de andere kornuiten is dood-verklaard. Hij stelt Alf onder toezicht van den Raad van Zeven een soort geheim zinnig Ku-Kux-Kian genootschap, waaraan Aif onvoorwaardelijk gehoorzaamheid moet. zweren. Wij onderen, glimlachen wel even over dit bedenksel, maar men behoeft er geen oogenblik aan te twijfelen, of de jonge lezers vinden dien Raad van Zeven juist het „fijne" in het boek. Alf kan letterlijk niets uitvoeren of de Raad van Zeven treedt hem waarschuwend door mysterieuse briefjes ln den weg. Het is een soort veemgericht, dat aldoor over hem gericht houdt. Maar en dat is het. goede, waarom wij vrede met den Raad hebben hem ook steeds in het goede spoor houdt. Want de eigenlijke leider is niemand anders dan Henk Meurink. Alf ont wikkelt zich zoo wel geestelijk als lichamelijk meer en meer en krijgt het verloren zelf vertrouwen terug. Een groot deel van het boek is ingenomen door de beschrijving van het kampleven en ook deze hoofdstukken zijn door den wel- dadi^en invloed van de oudere leiders op de 'oneens van gezonden, frisschen geest. Dit is geschreven door een Jongen man, die zelf veel met Jongens moet hebben omgegaan en van hen houdt. Geen spoor van opzettelijke braafheid dan zou het trouwens hopeloos verloren zijn maar aldoor het zedelijk overwicht van een verstandigen man, die zelf nog jong van hart is. j De Raad van Zeven doet zijn werk tot Alf t geheel zelfstandig kan zijn. Dan komt het ..démasqué" der domino's en blijkt het Alf, dat zijn vader, zijn zuster, een leeraar en INGEZONDEN MEDEDEELINGEN i 60 Cu. pw regd. eenige vrienden Henk Meurlnk hebben ge holpen om hem tot een zelfbewusten jongen te maken. Een boek, dat niet alleen ln Haarlem en Omstreken vele Jeugdige lezers zal vinden! Joh. H. Been. Het Kaperjong. (Uitg. Gebr. Kluitman, Alkmaar). Het is voor een man op leeftijd zelfs al schrijft hij zelf jongensboeken altijd moei lijk te beoordeeler., of een boek in den smaak van de jeugdige lezers zal vallen of niet. Hij moet zich verplaatsen in zijn eigen Jeugd en zich herinneren, wat hij zelf mooi of verve lend vond. Toen ik Het Kaperjong van den bekenden schrijver Joh. H. Been las, wist ik wel zeker, dat ik dit boek wanneer het mij in mijn jonge jaren in handen ware gekomen niet eenmaal, doch wel tien keer zou heb ben gelezen. Dit is nu een |>oek geheel naar mijn vroegeren „jongenssmaak", zooals ik mij dien zeer wel herinner. En ik geloof zeker ook naar den smaak van heel velen van de tegenwoordige jeugd. Want is Napoleon niet een figuur, die nog altijd op de fantasie van jonge menschen werkt? Eén brok romantiek immers was het leven van den „kleinen korporaal" 1 Wat gaf ik er als Jongen om, dat de Nederlanders bij Waterloo tot de overwinnaars behoorden? Mijn groote woede ging uit naar Crouchy, die te laat op het slagveld kwam om Napoleon te redden en als ik er iet-s aan had kunnen doen, zou ik Blücher stil in den modder heb ben laten steken. Vraag 100 jongens en lk ben er van over tuigd, dat 90 er net zoo over denken en dat heeft Joh. Been. die voortreffelijke jongens- schrljver ook heel goed geweten. Mar, het kaperjong, dat eigenlijk een Fransche vicom- te is. moge in Den Briel wonen, de Fransche veteraan Jean Baptlste Dimanche, die bij Marengo een been verloor, zorgt erwel voor, dat de keizer ook de afgod van den klei nen Mar wordt. Dat is een groote handigheid van Been, want nu blijft bij de levendige en goed gedocumenteerde beschrijving van al de ellende, die Nederland tijdens de Fransche overheersching doorstond, Napoleon ook voor de jonge lezers toch het heele boek door de held! Het is een verhaal vol romantisch gebeu ren, zooals alle jongens graag lezen! Ook vol wonderlijke toevalligheden, die wij maar op den koop toe nemen. Geen schrijver in Hol land weet zoo levendig geschiedenis te schrij ven als de oude Brielsche archivaris met het jeugdige hart. Een boek, dat ik stuk zou lezen, als ik nog een jongen was! J. B. SCHUIL. De Jordaan, Amsterdamsch epos, door Is rael Querido. Uitgave Scheltens en Giltay Amsterdam. Het titelblad van deze nieuwe ultvave van Quendo's overbekende boek treeft de aan duiding: Twln'igste door Jo Spier geïllustreer de druk. En als Charivarius dit ln het oog krijgt, zal hij het in zijn collectie van de ver zuimde komma's kunnen opnemen. Want dit is niet de twintigste druk, dio Jo Spier il lustreerde; het is. na negentien onTel'lu^- treerde drukken de eerste, waaraan de tee kenaar zijn aandeel heeft. En dit geeft de zen nieuwen druk het eigenlijk nieuwe ca chet. Over Querido's werk behoeven wij niets meer te zeggen, zijn reputatie is sinds lan<? gevestigd en de twintig oplagen spreken voor zichzelf. Blijft de illustratie. En dan willen wij di rect onomwonden zeggen, dat naar onzen persoonlijken smaak Jo Spier voor dit spe ciale werk niet de idea'e teekenaar is. De Jordaan is vol kleur, vol leven, vol kracht. Het. beeld dat Querido ervan gaf eveneens. Spier is een knap, gevoelvol, fijnzinnig en vooral humoristisch teekenaar. wiens werk altijd prettig aandoet, ook al, omdat het van een wat on-Hol!andschen stijl is. Maar die stijl kan bezwaarlijk krachtig, kleurig, vol bruisend leven genoemd worden, daarvoor is hij te fijn precieus. Ook deze illustraties zijn weer knap en geestig en zij verraden het scherpe oog van den teekenaar voor het fragmentarisch schilderachtige, het markante naar voren brengen, van een onderdeel, dat zoo oneindig aantrekkelijker werkt dan een getrouw weergegeven geheel. Alles bijeen is dit een ongetwijfeld interes sante uitgave, royaal en keurig uitgevoerd, doch met een gemis aan harmonie, aan beel dende verwantschap tusschen woord en beeld. Kinderfeesten. Uitgave van Gorcum en Comp., Assen (Serie Vuortorenboekcn). Dit is een klein handig boekje, dat naast den hoofdtitel, dien wij hierboven afdruk ten. nog een uitbreiding gevend etiket draagt, namelijk „met spelletjes binnens- en buitens huis". Zoo beknopt als het is. werd het ge schreven dor niet minder dan vijf personen gezamenlijk, die elk bepaalde onderdeelen behandelden. Deze laatstenlaat ons de hoofdstukken maar noemen: Kinderfeesten, Mutsen vouwen, Slingers maken, Over pro gramma's voor kinderfeesten. Het Spel van het Kind en nog eens Spelletjes, in huis, buiten, en meer speciaal voor het kin derpartijtje. Moeders zullen ln dit aardige boekske in derdaad met veel baat té rade kunnen gaan. De Avonturen van Don Quichote door Miguel de Cervantes Saavedra, naar de ver taling van C. U. Schüllcr tot Peursum, op nieuw bewerkt en Ingeleid door René de Clercq. Dlustratles van A. Hahn Jr. Uitgave: Uitgeverij „De Torentrans", Zeist De verschijning van een geheel nieuwe uit gave van den beroemdsten avonturenroman aller tijden is een gebeurtenis in ons land De uitgeverij „De Torentrans" heeft di: aan gedurfd en zij heeft ons volk daarmede aan zich verplicht, want waarlijk er bestond be hoefte aan. Er valt geen nieuws meer te zeggen van een werk van zulke vermaard heid, een boek, waaruit onze taal tot op den huldigen dag. meer dan drie eeuwen na den dood van den genialen Spaanschen schrij ver nog eens reeks zegwijzen heeft overge houden. Noemen wij slechts de namen van Rosniante, het paard, Dulcinea, de geliefde van den dolenden ridder, het vechten tegen de windmolens.... Dit boek, machtig van volume als van con ceptie. maakt ook in dezen nieuwen Neder- landschen vorm weer een machtigen in druk van groot formaat, ruim 500 bladzijden tellende en op een wijze, een dergelijk klas siek werk waardig, uitgevoerd, verdient het de plaats, die het toekomt in elke collectie. De vertaling en bewerking zijn uitstekend en het laatste zeker niet het minste, verdienen de prachtige platen van Albert Hahn Jr. speciale vermelding. Deze zijn even talrijk als fraai uitgevoerd en zeker niet het minst door deze illustratieve versiering is een geheel ont staan, waarop de uitgevers trotsch mogen gaan. Dit is een prachtig cadeau voor den meest verwenden liefhebber van het boek Maurits Wagen voort: Rococo Italië Bij W. J. Thieme en Cie. te Zutphen ver scheen van Maurits Wagenvoort „Rococo Italië". Het bevat vijf monogra-phleën: Do Italiaansche reis ln de achttiende eeuw, het geestesleven in Italië van de aohtiende eeuw Het Italiaansche carnaval ln de achttiend: 3euw, Het Pausdom en de opheffing van dc Jezuïtenorde In de achttiende eeuw, De vreemdelingen ln het Rococogezelschap te Rome. Van Prof. Dr. Jan de Vries, hoogleeraa aan de universiteit te Leiden verscheen bi. de N.V. H. D. Tjeenk Willink en zoon U Haarlem een boekwerk: „De Germaanscho Oudheid". Een zeer uitgebreide en fraai ge- illustreerde studie die het geheele germaan sche maatschappelijke, religieuze en kunst zinnige bestel behandelt. Een alleraardigst verlucht en goed ge schreven boekje is dat van Hulb Luns, ver schenen bij W. L. en J. Brusse's Uitgevers maatschappij te Rotterdam: .Eerste tien wandelingen in Rome". Het is een onderdeel van een serie, die thans bezig is te verschij nen en die onder anderen bevat „Tien wan delingen in Florence. Gent, Brugge en Ant werpen, in Venetië. Ravenna, Fadua, Milaan, Parijs en Amsterdam. INGEZONDEN M F. D F DEELINGEN 6Q Ct«. per regeL De luitenant vlieger A. Viruly schreef een boek „Voor vrij?Contact", dat verscheen bij Andnes Blitz. Het is een verzamehng vlotte en dikwijls boeiend geschreven vüe- gersvenelllngen, met een inleidend woord van Hans Martin en voortreffelijke teekeningen van T. Leeser. Voorwaar een boek voor jong en oud. Hendrik van Loon. de bekende publicist en kenner van de Vereenlgde Staten schreef een boek getiteld .Amerika", dat verscheen bij A. W. Sljthoff's Uitgevers Maatschap!)Ij te Lelden. Het is een zeer merkwaardig en lezenswaardig werk. waarop wU later wel licht nog uitvoeriger terugkomen. Het bevat teekeneningen van den schrijver waarvan er verscheidene: zeer goed geslaagd rijn. RADIO-PROCRAMMA VRIJDAG 5 DECEMBF*» HILVERSUM 298 M. 12.004.00 A.VR.O. 8.00—9.30 St. Nicolaasè A.VR.O. 8.*O12.U0 VARA; 4,00—8.00 VARA; 9.30 VARA. 8.00 Gramofoonplatcn. 10.00 Morgenwijding iVP.R.O.1 10.15 Voordracht Cees Bakker. 10.30 Zlekenuurtjc. 11.30 Gramofoonplatcn, 12.00 Concert. Omroeporkest.. 2.05 Schoolult- sending. 2.30 Gramofoonpla;en. 3.00 Concert A.VR.O.-kwintet. 4.00 Orgelspel. Johan Jong; 4.30 St. Nlcolaas-vertelling. 5.00 Concert VARA-orkest. 5.30 St. Nlcolaas bij de Fam, Mulder. ö.Ou Vervolg concert. 6.30 Ui tal. Fo- togr. wedstrijd in bijzijn van St. Nlcolaas. 6.45 Concert VARA-orkest. 7.15 Sinterklaas en Teun de Klepperman bij de Pomp te Nor- genshuizen. 7.30 Sinterklaas bij het VARA- orkest. 8.00 St. Nlcolaas-avond-programma. 9.30 Hoorspel: .Het Huishouden van Jan Steen" door Het Groot Volkstoon cel 11.00 Gramofoonplaten. 12.00 Sluiting. HUIZEN. 1875 M. KR.O.-ultzending. 8.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsd. half uurtje. 12.i 0 Politieber. 12.15 Concert KRO.- kwintet. 1.45 Gramofonoplaten. 2.00 Kook cursus. 2.45 KRO-orkest. 3.45 Verzorging van den zender. 4.15 Gramofoonplaten 4.30 KRO- orkest. 5 45 Gramofoonplaten. 6.45 Eng. les. 7.15 P. Hellker: Do geschiedenis van het Esperanto. 7.45 Politieber. 8.00 Cab.-avond ter gelegenheid van St. Nicolaas. m. m. v. KRO-orkest. Fr. Bouwmeester. St. Fontaine, J. Bacelek, Ant. v. Duinkerken, ca. 9.00 Voz Dias. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Concert. M. MacGibbon (viool), F. Jackson (piano). 12.50 Orgelconcert door J. E. Hum phreys. D. Robson izang). 1.50 Gramofoon platen. 2.50 Uitz. voor scholen. 4.50 Orkest concert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Berichten. 6.55 Berlchi'.en. 7.00 Zang door M. Bonln en J. Thorne. 7.20 Lezing. 7 45 Lezing. 8.05 „If", Tooneelstuk van Lord Dunsany. 9.35 Belichten. 9.50 Berichten. 335 Berichten. lO.ICConcert. E. Crulckshank, alt. Orkest 11.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 12.50 Gramofoonplaten. 4.05 Gramofoor->L 3.50 Gramofoonpl. 8.20 Causerie met mux k. llustratie. 9.05 Orkcrt en cello. 9.50 Concert. Orkest, orgel en solLstë. I.ANGENBERO 173 M. 6.20 Gramofoonpl. 10.00 Q-a*n in >1 '130 Gramofoonpl. 12.25 Orke tconcert. 4.35 Or kestconcert. 8.35 „Sankt Nlkolaus kemmt". 7.20 Orkestconcert. Intermezzo: „Chri-tk'nds Erdenrelse". Sprookjes-opera van Gustav Knelp. Daa-na: Berichten en tot 11.30: Or kestconcert. RALUNDBORG. 1153 M. 11.20 Orkcstconoert 2.20 Orkestconcert en zang. 4.20 Kinderuurtje. 7.40 Vlool-recltal door Henriqucs 8.05 .Brogede Skaobner" Ver telling van W. v. Hollander. 8.55 Lezing. 9.25 Vocale duetten. 9.45 Piano-duetten. BRUSSEL, 508,5 M. 5.20 Trio-concert. 6 50 Gramofoonplaten. 9.05 Orkestconcert 8.35 («338,2 M.) Concert georganiseerd door de SAROV. ZEESEN, 1635 M. 5.45 Lezingen, daarna vroegconcert. 9.50 Voordrachten. 11.20 Gramofoonplaten. 12.15 Berichten en daarna G-amofoonplaten. 1.50 Voordrachten. 3.50 Middagconcert Leipzig. 4.50 Lezingen. 7.20 Operette ..Die slngende Venus" van Gustav Beer en Frltz Lunaer. Daarna populair concert. EEN DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC En eindelijk naderden re al meer en meer de maan, zoodat het net leek alsof die een reusachtige pannekoek was. ..Zouden zc. hier ook landingsterreinen hebben." vroeg de ka bouter weer. ..Tk weet het niet, antwoordde dc agent. trc moeten maar onze beurt afwachten,* Na een buitengewoon vermoeiende reis werd eindelijk de maan bereikt en de professor was dc eerste, die voet op dc maan rette. Ze keken nieuwsgierig rond,-nu ze, voor dc eerste maal de maan van zoo nabij zagen. Zc keken werkelijk hun oogen uit

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 7