KORFBAL. HOCKEY. POSTDUIVEN BILJARTEN GYMNASTIEK ATHLETIEK LAWNTENNIS DAMES-HOCKEY ZATERDACMIDDAC- COMPETITIE UlyssesKennemerland (54) XJlysses behaalde J.3. Zaterdag haar eerste ©verwinning. Al heel spoedig .heeft Kenne merland de leiding; een strafschop levert het tweede doelpunt der bezoekers op. De achterhoede van Kennemerland speelt erg onzeker; oen missen van het backsiel stelt den Ulysses-middenvoor in staat om op ge makkelijke wijze het eerste tcgen-doelpunt te fabriceeren. Een schermutseling voor het doel van de gasten brengt den gelijkmaker. Ulysses speelt beter, dan de door invallers gehandicapte bezoekers. Een snelle aanval van den rechtervleugel heeft een mooi doel punt tengevolge (3—2). Er wordt onmiddellijk gedraald. Ulysses heeft wederom succes; een fraaie aanval, die wederom door rechts wordt geleid, wordt met een zuiver gericht schot van den rechtsbin nen. besloten (42) Kennemerland maakt hierna twee goals doch hiervan wordt er slechts één toegekend. Tégen het einde krijgen de partijen elk een penalty te nemen, die worden benut; hier door wordt <le stand 54, Goed verdedigen van de Ulysses-achterhoede voorkomt den gelijkmaker. TRAM- EN SPOORWEG COMPETITIE TramvogelsR.E.T. (23) Voor het begin van dezen wedstrijd, waar voor veel belangstelling bestond, vooral van de zijde der verschillende directies van de Tramwegmaatschappijen, had de uitreiking plaats van de Zilveren Wisseltram. beschik baar gesteld als blijvende wLsselprijs door de directies der Gemeente-Tram te Amsterdam Rotterd. Electr. Tram. Haagsche Tramweg Mij. en Noord-Zuid-Holl. Tramweg Mij. De voorzitter der Tram- cn Spoorweg-Com petitie sprak allereerst een inleidend woord, waarna Ir. W. J. BurgersdJjk, directeur van de N.Z.H.T.M., het kostbare geschenk met een hartelijke toespraak aan het bestuur der Tram- en Spoorweg-Competitie overhandigde. Hij sprak er zijn leedwezen over uit, dat Mr. D. A. Tmmink wegens ernstige ongesteldheid niet tegenwoordig kon zijn, vooral omdat het juist Mr. Immink was, die het initiatief ge nomen had tot de schenking van dezen wis- selprijs en dus de spreker van dezen middag had behooren te zijn. De voorzitter der Tram- en Spoorweg-Com petitie dankte met enkele goed gekozen woorden de directies der bovengenoemde maatschappijen. Een telegram werd als blijk van waardeering aan Mr. Immink gezonden. Hierna kon de ontmoeting onder leiding van den heer Twisterling beginnen. Direct na den aftrap onderneemt Tram- vogels eenige aanvallen, goed door haar midden-linie opgezet. De voorhoede is echter •te langzaam en laat de R.E.T.-achterhoede voldoende gelegenheid om in te grijpen. Geleidelijk neemt R.E.T. het spel in han den; het is vooral de linkerwing, die ge regeld uiterst gevaarlijk de Tramvogels-veste nadert. Als er tien minuten gespeeld is. schiet de linksbinnen zuiver in en R.E.T. leidt (01). Regelmatig komt zij terug; het is hoofd zakelijk aan het uitstekende werk der Tram- vogels-miadenlinie en linksback te danken, dat R.E.T. voorloopig niet meer scoort. De Tramvogels-voorhocde .brengt er totaal niets van terecht, zoodat er geen opluchting wordt gebracht. Het is tenslotte de linksbuiten van R.E.T. die met een harcl doch o.i. houdbaar schot den voorsprong vergroot (02). Kort vóór de rust weet de midvoor van Tramvogels uit een goed aangegeven bal den acherstand te verkleinen (12). Ook na de rust behoudt R.E.T. het beste van het spel, hoewel zij gelukkig aan haar derde doelpunt komt, als de doelverdediger den bal tegen een der spelers stompt, waar door het leder zacht in het doel rolt. De keeper schijnt zich hierbij nog bezeerd te hebben; hij moet zijn plaats aan een in valler overlaten. De Tram vogels-achterhoede zwoegt ge weldig; er Is geen doorkomen meer aan, voorai de middenllnic speelt goed In de voorhoede Ls alleen de rechtsbinnen actief; hij doet verschillende goede dingen. Tenslotte wordt zijn werken nog beloond als hij een schot inzendt, dat doel treft (23). Met dezen stand breekt het einde aan van dezen gemoedclljken wedstrijd. Een kleine overwinning voor R.E.T., doch volkomen verdiend. R.C.H. laad voor dezen wedstrijd haar ter rein belangloos beschikbaar gesteld. Op de nationale Piuimvee-Tentconstelling te Harderwijk behaalde onze stadgenoot P. Lindeman 17 eerste. 20 Eere, en 7 tweede prij zen, zoomede den Zilveren wisselbeker in de af deeling Postduiven. MASSAKAMP DUN DOELEN—O.V.S. Donderdagavond had de etndwedstrljd tus- schen de bovengenoemden biljartclubs in het clublokaal .Den Doelen" plaats. De uitslag was: Den Doelen 431, O.V.S. 489 car. O.V.S. kreeg in dezen massakamp een to taal voorsprong van 108 caramboles. Zij ver wierf hiermede een zilveren beker. De voor zitter van Den Dooien verzocht den heer De Foeljager do prijzen te willen uitreiken. De heeren Engwerda en Van Roon hadden een queue en een luxe voorwerp ten ge schenke gegeven, welke respectievelijk wer den gewonnen door H. Oomen en J. Oomen beiden lid van Den Doelen. Voor de scrieprijzen kwamen in aanmer king in de eei'stc klasse W. van Nimwegen Jr., van O.V.S. cn voor de derde klasse aan Marow mede van O.V.S. II. Oomen verwierf een zilveren draagmedaille voor de hoogste eindserie. Hierna bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. G. A. BROEKMAN KL. HOUTWEG 5 TELEFOON 12225 UW KLEERMAKER NED. KORFBALBOND Overzicht. Animo I kon het tegen Purmerend niet bolwerken. Hoewel enthousiast spelende, was de achterstand met rust reeds 14. In de tweede helft wisten de Haarlemmers nog één en B.E.P. twee punten te maken. Eind stand 26. Advendo I deed haar plicht en won te Am sterdam met 53 van D.D.V. II. Haarlem I viel tegen en^ verloor op eigen veld van Luto II met 13. Onze veronder stelling dat Haarlem op den terugweg is, schijnt helaas bewaarheid te worden. Adven do II deed goed werk door tegen Deska gelijk 11 te spelen. AnimoB.E.P. (26) Als scheidsrechter Dekker beginnen laat, stellen zich twee volledige ploegen op. Animo gooit uit, maar B.E.P. neemt on middellijk den aanval over en na eenige snel le aanvallen komt het eerste doelpunt (01). Animo komt enthousiast opzetten, maar het blijkt spoedig, dat de Purmerenders zich beter in de modder thuis voelen en spoedig is het dan ook 02. Bij Animo wordt flink gespeeld, doch zij is steeds iets later bij den bal, dan de tegen partij. De B.E.P.-dames zijn ook klemvaster; zij geven aan de heeren verscheidene kan sen, die ze spoedig weten te benutten; na een half uur spelen was het 04. Animo kwam toen flink opzetten en slaag de er in, door Bosch met een mooi schot een verdiend tegenpunt te scoren. (14). Tot rust blijft Animo sterker, maar weet den achterstand niet meer te verkleinen. Na de rust maakt B.E.P. er onmiddellijk 15 van, doch dit belet niet, dat Animo het spel Ln handen neemt. Steeds wordt de bal opgebracht; eindelijk weet Voetelink te doel punten, doch de scheidsrechter had gefloten voor een vrijen worp voor Animo, waardoor het verdiende tegenpunt aan de oranje hemden ontging. Nog steeds wordt hard gewerkt, maar suc ces komt Juist aan den anderen kant (16). Animo geeft echter niet op; zij wordt steeds sterker. De bal komt ln den aanval, waarbij Voetelink weer pech heeft. HfJ bemachtigt den bal echter weer, plaatst naar één der dames, deze geeft handig door en snel weet Koek er 26 van te maken. Er zijn dan nog 8 minuten te spelen; Animo zet er alles op; Vosman schiet keurig in, doch de bal springt er onbegrijpelijk weer uit en als de scheids rechter einde fluit, heeft B.E.P. met 62 weten te zegevieren. D.D.V. 2Advendo (35) In een door beide partijen goed en vlug ge speelden wedstrijd heeft Advendo de beide punten bemachtigd. Toch was haar nog bijna de overwinning ontgaan, want toen Advendo bij rust een 41 voorsprong had, verslapte haar spel aanmerkelijk. DD.V. profiteerde hier dankbaar van en wist den stand op 43 te brengen. Toen maakte Van den Berg echter op fraaie wijze Advendo's 5de doelpunt en bracht daarmee het twaalftal in veilige haven. Als om 12 uur begonnen wordt, blijkt de aangewezen scheidsrechter weer eens niet verschenen te zijn. De heer Mara wordt ech ter bereid gevonden om de leiding cp zic-h te nemen. Beide ploegen zijn volledig, Direct ontwikkelt er zich een vlug spel, met Adven do door beter midclenvakspel iets in de meer derheid. De D.D.V.-aanval speelt wel heel snel, maar het plaatsen wordt er door ver waarloosd, zoodat de Advendo-verdediging het gevaar steeds kan bezweren. De Advendo- aanval hield vooral in het begin, het spel goed open, waardoor zij vele kansen kreeg. Na ongeveer tien minuten ontloopt Willy Zackemeyer haar dame en op keurige wijze geeft zij aan Advendo, met den toegespeelden bal de leiding. (01). Lang plezier hebben de Zwart-witten ech ter hiervan niet, want bij een der volgende D.D.V.-aanvallen komt reeds de gelijkmaker. (1—1). Na de vakverwisseling komt Advendo krachtig opzetten. Het duurt dan ook niet lang of Van Hezel weet aan Advendo de lei ding te hergeven. Beide ploegen voeren het tempo dan nog meer op; wc krijgen een aantrekkelijke partij korbal te zien. In den Advendo-aanval valt het spel der dames Lodder op. Als Van Hezel weer een kans krijgt, weet hij deze op de juiste wijze te benutten (13). Ook in de volgende opstelling blijft Adven do in de meerderheid. Reeds vrij spoedig weet Veen van een hem geboden kans te profiteeren. Als rust aan breekt is de stand nog 14. Na de hervatting treedt bij Advendo ver slapping in. D.D.V. daarentegen speelt in hetzelfde tempo door en is dan ook veel ster ker. Vrij spoedig wordt het 24. In de begin opstelling spelend, weet Advendo voorloopig stand te houden, doch de druk wordt te zwaar; D.D.V. brengt den stand op 34. Advendo pakt dan echter weer aan en Van den Berg scoort spoedig het bovengenoemde doelpunt. In de resteerende minuten blijft Advendo meester van het terrein en wint aan ook met 35. HaarlemLuto 2 (13) Haarlem I, dat zoo goed begon, is de laat ste wegen aan het afzakken. Zoo moest zij gisteren in het toch heusch niet sterke Luto-reserve twaalftal haar meerdere erken nen, al dient gezegd, dat het de thuisclub niet mee zat. De scheidsrechter liet verstek gaan, waarom de heer Van Lohuizen zijn taak overnam. Het begin is goed; Haarlem valt snel aan en doelt herhaaldelijk, doch het schot is slecht. Baay en Benjamins zien vele scho ten over en naast gaan. De begin-verdediging van Luto is niet al te best. Baay vooral ge niet een groote vrijheid waarvan hij echter niet weet te profiteeren. Het eerste succes komt tegen de verhouding in voor Luto als bij het uitplaatsen onze verdediging een fout Haarlem aan en doet alles om den achter- Haarlem aan en doet allees om de achter stand in te halen. De thuisclub is nog steeds sterker, maar voor doel faalt alles. Zelfs weet Luto op goede wijze haar voor sprong te vergreoten als'de Haan voor de tweede maal wordt gepasseerd en zijn tegen speler er 02 van maakt. De Luto-aanval heeft weinig te beteekenen, maar toch ziet Baay zich eens gepasseerd en heeft de thuis club een 03 achterstand in te halen. Hier mede komt rust. Na de hervatting hetzelfde spel. De thuis club komt stevig opzetten, maar als het ook nu weer niet lukt, verslapt het spel. De Haarlemmers krijgen vele kansen. Arends maakt dan eindelijk een welverdiend tegen punt, doch de volgende aanval vermag niet den achterstand in te halen en als het einde gefloten wordt, heeft Haarlem in een onfor- tuinlijken wedstrijd verloren. Opmerkelijk dat Haarlem in de uitwedstrijden het best speelt. HET VERDERE PROGRAMMA. 21 December: West C 3: Animo 1D.D.V. 2, RohdaAd vendo, Haarlem 2Volharding. West E 3: Advendo IIS.V. 28 December- West C 3VolhardingAnimo, Advendo 1 Haarlem 2. West D 3: Luto 2Haarlem 1. West E 3; DeskaZilvermeeuwen. (26 Dec.) HAARL. KORFBALBOND S. V. 2Always Ready (23) De Santpoort-reserves hebben hun mooie kampioenskans door deze ïaederlaag niet be houden. Beide partijen zijn volledig en wegen in het veld vrijwel tegen elkaar op, met S. V. technisch iets beter, doch het enthousiasme aan de andere zijde grooter. A. Vink geeft met een mooi schot aan de thuisclub de lei ding. Aldra volgt een tegenpunt, gevolgd door no. 2. Rust 12. Always Ready werkte hard, terwijl S.V min of meer verslapte. Kuiper maakt er 31 van. Dit werd S V. te bar, ze kwam onstuimig opzetten, mej. Bouckaert doelde no. 2 voor S. V. En daarbij bleef het. Een gelijk spel had de verhouding beter weer gegeven. S*. V. telde 2 invallenden, s.v. m—s.s.H. o—i D.S.V. I—Haarlem 3 2—0 Oosterkwartier 2Haarlem 4 10 De kampioenswedstrijden K. N. G. V. (Van onzen medewerker). Zondag werden in het gebouw Tivoli te Utrecht de kampioens-wedstrijden K.N.G.V. In gymnastiek gehouden. Voor deze wedstrijden hadden zióh 13 dames aangemeld, van wie er 3 niet uit kwamen, o.a. mej. A. Polak van Bato te Amsterdam. Het aantal mannelijke deel nemers was grooter ofschoon hier 11 heeren van de 29 niet verschenen. Bij de wegblijvers waren zeer goede turners, zooals G. Brand (Dubbeldam), J. van Gen- deren (Vlaardingen), G. Ens Noord-Sclaar- woude) en P. v. Dijk (Vlaardingen). Boven dien was het verlies te betreuren van den bekenden international J. Boot uit Noord- Scharwoude, die besloot, niet meer op wed strijden uit te komen. Toch was overigens het puikje van de Nederlandsche turnsters en turners 'tegen woordig. Nieuwe gezichtspunten deden zich evenwel niet voor, al kwamen er enkele ver rassingen in den uitslag. De turnsters waren in één groep en de turners in twee groepen samengebracht. Eén der heerengroepen bestond uitsluitend uit Amsterdammers en Hagenaars, waarvan de meesten uitblonken boven het gros van de andere groep. 's Morgens werkten de dames vrije oefenin gen, paard en brug af, en de heeren vrije oefeningen, i-ingen (groep A) cn paard (groep B). Na afloop daarvan stonden de beide kampioenen van vorig jaar, nJ. mej. M. v. d. Berg en E. Melkman, aan 't hoofd. 's Middags werden de overige onderdeelen verwerkt n.l. voor dames ringen, rek en paardspringen, en voor heeren paard (groep A), ringen (groep B), brug, rek en paard springen. Het rek-werk van de dames viel danig tegen; haar oefeningen waren te zwaar. Veel hooger stonden de oefeningen aan de ringen en aan dat toestel was 't ook. dat mej. W. Wol zak een zoodanigen voorsprong op haar concurrente, mej. M. v. d. Berg, verkreeg, dat zij kampioene werd Uit 't werk van verschillende heeren. ..uit de provincie" bleek hun onvermogen tot het samenstellen van goede oefeningen (alle oefeningen, zoowei voor dames als voor heeren, waren naar fceuzc). Bij de turners bleef E. Melkman kampioen, hoewel 't ver schil met no. 2, P. v. Dam, klein was. Een groot aantal Amsterdamsche gymnasten be hoorden tot de allerbesten, zoodat er Zon dag over een week van hen een hevige strijd te wachten is tegen de vertegenwoordigers van Bremen, Keulen en Groningen. De uitslagen luiden; Dames: 1. W. Wolzak, Amsterdam; 2. M. v. d. Berg, Den Haag; 3. S. Agsteribbe. Am sterdam; 4. J. Dresden, idem; 5. F. Flinok. idem; 6. A. v. d. Bos, idem; 7. J. Hooghuis, Groningen, 8. A. Tieseler, Amsterdam; 9. R. La tour, idem; 10. A. Nienhuis, Utrecht. Heeren: 1. E. Melkman. Bergen op Zoom. 2. P. v. Dam, Den Haag; 3. M. Jacobs, Am sterdam; 4. J. v. d. Linden en J. CaranQa Amsterdam; 5. J. Wijnschenk, idem; 6. W. Zwaaf idem; 7. A. Stuivenberg, Utrecht; 8. A, Groen, Amsterdam; 9. J. Langendijk, N. Schanvoude; 10. J. Verbeek, Zaandam; 11. K. Kooy, Goes; 12. M. Agsteribbe, Amsterdam; 13. L. Mouwes, Amsterdam; 14. B. Baa-end- sen, Den Haag; 15. H. Nijhof, Hengelo; 16. A. Linde, idem; 17. G. Bosters, Bergeia op Zoom. „Haarlem" krijgt den Thompson- beker. In de Zaterdag te Utrecht gehouden ver gadering van de Kon. Ned. Athletick Unie werd de „Thompson"-beker aan de H.A.V. „Haarlem" toegewezen als waardeering voor de wijze, waarop deze verecnlging het peil van de athletiek in ons land bevorderd heeft. Voor Schakers en Dammers. Iets over het blindspel bij schaken en dammen Vooral in de laatste jaren treden onder de damspelers hoe langer hoe meer blind- spelers op den voorgrond en dat juist in een tijd waarin de schaakspelers zich blijkbaar meer en meer van het blindspel gaan af wenden. Wij noemenslechts den wereldkampioen B. Springer, de Fransche spelers Paul Scoup- pe, King en Maxime Fayet en de Hollandsche spelers G. J. A. van Dam, Ph. J. Ham enz. Eenige jaren terug werd het spelen van blindpartijen in het damspel (dus zonder bord en schijven) immer voor onmogelijk ge houden en Springer was de eerste, die bewees dat dit, evenals bij het schaakspel, ook bij het damspel mogelijk was. Bepaalde Springer zich eerst tot het spelen van slechts één blindpartij. thans heeft hij 't reeds tot 4 par tijen tegelijk gebracht en thans bereikt ons uit Lyon het bericht dat King ('rt Chineesche student in de medicijnen aan de universiteit er in geslaagd is zes partijen tegelijk blind te spelen. Wanneer wij de geschiedenis van het schaak- en damspel nagaan, aan blijkt hier uit dat reeds ïn 1783 de toen beroemde Fran sche schaakmeester Philidor (die ook een zeer bekend damspeler was en waarvan nu nog in verschillende damwerken vraagstuk ken en partijen voorkomen) in de St. James Chess Club te London twee partijen tegelijk blid speelde. Philidor werd toen algemeen als een won derman aangezien. Na Philidor kwam de Ame- rikaansche schaakmeester Paul Morphy in 1858 naar Europa en gaf blindséances in Frankrijk en Engeland. Morphy bracht het toen tot acht partijen tegelijk en weer was de geheel schaakwereld vol stomme ver bazing over een dergelijke onbegrijpelijke prestatie. Toch vond Morphy reeds in 1860 zijn meer dere in Paulsen die te Londen 12 partijen en in 1864 te Leipzig 14 partijen tegelijk blind speelde. Ook dit record zou spoedig gebroken wor den, want reeds in 1874 gaf de toen bekende Engelsche schaakmeester J. Blackburne te 's-Gravenhage een blindséance aan 16 bor den. Inmiddels was ook de beroemde Duitsche schaakmeester Zukertort zich aan het blind spel gaan wijden, doch kon het nimmer ver der brengen dan 16 partijen. Eerst in 1900 sloeg de Amerikaansche schaakmeester Pilsbury het record van Black burne door te Philadelphia 20 partijen zon der bord en stukken te spelen. Reeds in 1902 bracht Pilsbui*y te Hannover zijn record op 22 partijen. Hij speelde toen tegen de hoofdklasse-spelers van het mees ter tournooi te Hannover en zelfs nu nog hebben eenige partijen uit deze blindséance thêoretische waarde. Kort daarop bracht Pilsbury het te New- York tot 24 partijen Eerst in 1920 slaagde Richard Reti erin in de bij de Haarlemmers nog zoo bekende séance in de bovenzaal van „De Kroon", Pilsbury's record te breken door 25 partijen teeelijk te spelen. Men dacht toen alaemeen dat hiermede wel het uiterste op dit gebied zou zijn be reikt. doch reeds in 1924 speelde de huidige wereldkampioen Aljechin te New-York 28 partijen blind en in 1926 te Parijs 28 par tijen. Deze schier bovenmenschelijke prestatie werd echter in 1927 weder door Reti overtroffen, want deze speelde te San Pauli29 par tijen blind. Nadien heeft niemand meer dit record overtroffen en misschien ook wel uit eerbied voor den groote doode (Reti stierf ln 1929) heeft Aljechin tot nu toe geen poging meer gedaan om dit record te breken. Toch vragen wij ons af of deze tot het uiterste opgevoerde hersen-gymnastiek (want hoe móeten wij anders het spelen van zoo vele partijen blind betitelen) niet de oorzaak is geworden van den vroegtijdigen dood van zoovele grootheden op schaakgebied. Van Zukertort, Pilsbury en Breyer wordt dit algemeen als vaststaande aangenomen (Zukertort toch stierf in een krankzinnigen gesticht). Juist dit onbetuigeld en ver opgevoerde blindspelen moet het zenuwstelsel wel vol komen vernietigen, want welk een enorme physieke inspanning dit vergt, zullen allen die weieens een blindséance hebben medege maakt, volkomen beseffen. En waarvoor dient dit nutteloos verspillen' van alle beschikbare energie? Zker, het effect is na afloop van zoo's séance altijd geweldig! Maar zijn het niet juist de menschen, die nog geen koning van een pion kunnen on derscheiden of geen partijtje dam kunnen spelen zonder te „blazen", die tot de meest geestdriftige bewonderaars behooren? Zij, die meer in de geheimen van deze beide spelen zijn ingewijd en dus weten wem een enorme inspanning het reeds vereischt om slechts één partij goed schaak of dam te spelen, zijn in hun geestdrift niet zoo enthou siast. Zij denken daarbij aan de vele voorgangers, die ook eens zoo gevierd en bewonderd wer den, docheen vroegtijdigen dood stier ven, omdat nu eenmaal elke bovenmensche lijke inspanning haar grenzen heeft en elfce inspanning haar grenzen heeft, en elke overtreding door de natuur zelve wordt ge wroken Laten wij dus, ïn het belang van de blind- spelers zelve, ons enthousiasme beteugelen en ook eens de andere zijde van deze „bui tengewone prestaties" in 't ware licht be kijken! J. W. VAN DARTELEN. Nadruk verboden. MRS MOODY WILLS ALS FILMSPEELSTER? PARIJS, 5 December. (V.D.) Gemeld wordt, dat de wereldkampioene Mrs. Moody- Wills besloten heeft het voorbeeld van Bobby Jones den beroemden golfspeler te volgen in zooverre dat zij een serie leer films van het tennisspel wil gaan maken. Zij zal zich echter niet uit de actieve tennissport terug trekken. alhoewel men twijfel mag koesteren of zü thans nog wel amateur zal kunnen blijven. Zeker is het, dat indien zij materieel voordeel geniet van het maken dezer films, zij haar amateuxschap zal verliezen. NED. HOCKEY- EN BANDY-BOND De Uitslagen. WESTELIJKE AFDEELING Eerste klasse. BloemendaalHilversum Amstea-damM.H.C. H.D.M.—H.O.C. 't Gooi—Haagsch Lyceum Promotie-klasse; Hilversum II—Bloemendaal II Haagsch Lyceum nVictoria Togo—Amsterdam III Tweede klasse. Hilversum IV—'t Gooi II M.H.C. IIAmsterdam n H.B.S.Amersfoort H.O.C. n—HDM. II LeidenTogo n Victoria II—H.O.C. III Derde klasse. Be Fair't Gooi III AlkmaarA. V. '23 't Gooi IVBe Fair H Baarnsch LyceumLaren Togo V—H.D.M. Hl Haagsch Lyc. IVLeiden II Haagsch Lyc. IHKieviten DordrechtTogo IV Te WerveDordrecht n OOSTELIJKE AFDEELING Eerste klasse. AlmeloDeventer H Nij megenArnhem 0—1 5—1 3—2 3—4 8—0 2—2 4—2 0—2 0—2 4—2 2—1 4—1 2—0 2—0 4—0 3—1 3—2 4—10 1—1 2—3 2—1 5—1 l-*-3 4—0 AmsterdamRood Wit 22 Tweede klasse. B.D.H.C. Ill—H.L.C. II II.D.M. II—H.B.S. O.KKieviten H.O.C. II—Breda H.D.S. DordrechtTe Werve 6—1 2—0 2—4 8—0 2—1 Treslingbckcr. Tusschenronde. StrawberriesBloemendaal HI 12 (De Crt.) EERSTE KLASSE AmsterdamM. H. C. (54) Musschen trok met drie invallers naar de hoofdstad en heeft het door niet tot een overwinning weten te brengen, wat toe te schrijven is aan een totale offday van keeper Van Oordt. Direct na de bully trekken de Amsterdam mers ten aanval; "de M. H. C.-achterhoede heeft de grootste moeite o mdeze snelle aan vallen te onderscheppen. De nog niet aan elkaar gewende Musschen-voorhoede heeft nog niet veel in te brengen, te meer daar De Waal in goeden vorm is. Al spoedig heeft Amsterdam succes; bin nen tien minuten heeft Amsterdam een cenigszins gelukkigen 2—0 voorsprong. De gasten komen er nu iets beter in, maatf slagen er niet in om Hai-debeck te passeeren; daar De Waal een groot struikelblok blijkt te zijn. Nog voor rust doelpunt de Amsterdamsche vooi'hoede op goede wijze nog eenmaal. Na de thee komt Amsterdam direct enthousiast op zetten, doch ook de Musschen laten zich niet onbetuigd, m^ar het loopt hun niet mede. Amsterdam is gelukkiger; Van Oordt moet wederom tweemaal visschen (5—0) Dit wordt de Musschen te bar; de voorhoede trekt goed combineerend op het Amsterdam-doel af ear Amsterdam moet zich nu op verdedigen toe leggen. Hooft smaakt het genoegen om met een goed schot Hardebeck te passeeren (5—1). M. H. C. blijft tot het einde toe sterk do- mineeren, doch haar voorhoede slaagt er niet meer in om te doelpunteia. BloemendaalHilversum 01 Het is Bloemendaal wederom niet gelukt om een puntje in de wacht te sleepeia. Na de bully ontwikkelt zich een snel spel van weerszijden, doch de Hilversum aanval len zijn iets gevaarlijker. In de Bloemendaal voorhoede moet het van P. Gunning komen, doch hij vindt in Van Lierop en De Looper waardige tegenstanders. Om beurten komt één van hen zegevierend uit den strijd. De goede voorzetten, die Gunning geeft, wordeia echter steeds door het binnentrio on benut gelaten. In de Hilversum-voorhoede gaat het iets beter, doch hier is het J. v. d. Hagen, die steeds verwarring in zijn voorhoede sticht door zijia solospel. Toch gelukt het aan Hil versum om keeper De Jong eenigszins geluk kig te passeeren (01). Met dezen stand wordt de rust aangekon digd. Na de rust wederom hetzelfde aspect, een snelle wedstrijd van beide kanten, doch de verdedigingen blijven de voorhoedes, zij het vaak ook met moeite, de baas. Even voor het einde komt Hilversum flink opzetten, goed gesteund door haar uitste kende haiflinie, maar de Bloemendaal-verde- diging staat pal een geeft aan de Hilversum, sche voorhoede geen kans. Einde komt met een kleine nederlaag de® Bloemendalers. B. D. H. C. 3—H. L. C. 2 (61) Bloemendaal III speelt volledig met: Her Ketelaar, Lidy van Aken, Greet Rigbers, L. Bosschart, Dé van de Stadt, E. Meihuizen, Tineke Stokkink, B. Venema-Kooiman, Ans Koetse, D. Volbcda, Loes Scheffer, Na een paar vlugge uitvallen van het Ly ceum begiiat Bloemendaal er meer in te ko men. De voorhoede breekt door en mej. A. Koetse geeft aan B.D.H.C. de leiding (10), Dan komeia van beide kanten verschillende uitvallen, die stranden op buitenspel. Een hard schot van Mevr. Venema-Kool- rnan kan de Haagsche keepster slechts met moeite stoppen, mej. Koetse loopt in en de stand is 20. H.L.C. laat het er niet bij zitten. Uit een strafcorner doelpunt de rechtsbinnen op keurige wijze (2—1) Kort daarop is het half-time. Dadelijk na rust- kan wederom mej. Koetse een doelpunt maken (31> Het is nu een vlugge wedstrijd geworden met snelle uitvallen aan beide zijden: Uit een scrimage voor 't Haagsche doel komt de vier de goal door mej. Volbeda. Mevr. Venema weet den stand dan nog op te voeren tot 61. Dan komt het einde van dezen aardige® wedstrijd.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 12