DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSACENTJE LETTEREN EN KUNST RUIM 125 MILLIOEN HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 10 DECEMBER 1930 t INGEZONDEN MEDEDEELINGEN Ut Cu. HET TOONEEL Santa Lucia. De artistieke leider van Cremer zorgt steeds veer voor een belangrijk en afwisselend repertoire. Gisteren bracht onze Koninklijke Letterlievende Vereeniging de eerste opvoe ring te Haarlem van A. den Hertog's Santa Lucia, een der bekroonde stukken uit de door de uitgevers Heynis in 1928 uitgeschreven prijs vraag en het groote succes, dat de opvoering mocht behalen was een bewijs van de instem ming der leden met deze keuze. Het is louter een „geval" dat De Hertog in Santa Lucia geeft, maar dat geval is door hem met tooneelflalr op geestige wijze be handeld. Het begin is niet bepaald het boste deel van deze comedle. Daar hindert een te groote opzettelijkheid en de schrijver is er ook weinig overtuigend. Maar als wij ons eenmaal met de situatie verzoend hebben, dat Max, de in hot leven gedesillusionneerde schilder, die op het punt van er een eind aan to maken, door een Jong vrouwtje Rita Stuarts gered wordt en de betrekking van huisknecht bij Rita's oom en tante aanvaardt, dan erkennen wij, dat de schrijver zijn ge- gegevep verder boeiend en met een voortref- f el ij ken kijk op tooneel beeft uitgewerkt. Eigenlijk kijkt De Hertog te veel naar het tooneel, want Max en Rita zijn zuiver en alleen voor de planken geboren. Reeds de opzettelijkheid van het geval maakt, dat wij moeilijk aan hen kunnen gelooven en dat on geloof blijft feitelijk het heele stuk doorl Maar wij vergeten dat zooals bij Shaw, aan wien De Hertog in zijn geestigen dialoog in de verte soms even doet denken als wij Max in het kleed der dienstbaarheid in de huXze Reesing aan het werk zien. waar me vrouw zich ergert over het geestig cynisme van een onderhoorige, die zich zelfs vermeet Engelsch te kennen en dingen te zeggen, die zij niet begrijpt, waar mijnheer in hem een perfecten knecht ziet, omdat hij zoo goed schaken kan en de dochter geintrigeerd wordt door de vraag, of Max meer heer is den knecht of omgekeerd. Max blijkt eigen lijk heel ongeschikt voor het hem opgedron gen vak te zijn en het zou dan ook zeker mis zijn gegaan, wanneer Rita hem er niet toe had gebracht haar portret te schilderen! Dit geeft hem zijn geloof in zijn kunst» terug en den moed om met opgewektheid de borden te wasschen en balustrades te verven! De ge volgen van het portretschilderen zijn gemak kelijk te raden! Rita en Max blijven niet on gevoelig voor elkander en zij ondervinden liet beiden als een slag, waneer Rita's man onverwachts uit Berlijn terugkeert! Het por tret van Rita, dat hij naar zijn bescherm heilige Santa Lucia heeft genoemd krijgt den grand prlx op de tentoonstelling verwonderlijk, hoeveel schilders in tooneel- stukken al niet den grand prix hebben ge wonnen! en wij verwachten al niet anders dan een huwelijk van den vermomden huis knecht en Rita, als Dc Hertog dit banale slbt ontwijkt in een zeer goed geschreven en laatste bedrijf. Op een tuinfeest komt de familie Reesing tot de ontdekking, dat haar huisknecht een zoon is van een zakenvriend van mijnheer en wij verwonderen ons dan even, dat Max zijn incognito zoo lang heeft kunnen bewaren! Dan is het oogenblik der scheiding voor Max en Rita gekomen, want Max wil haar als de kostbare Chineesche vaas, waarvan nie mand dan hij de schoo held zag, en die hij eens in de hand heeft gehad maar onge schonden aan den eigenaar terug heeft ge geven puur en rein achterlaten! Wij voel den heel die vergelijking tusschen Rita en een Chineesche vaas als zuivere „litteratuur". In het werkelijke leven gaat het doorgaans an ders en eindigt zoo'n episode meestal niet met een rhetorischen zin! Dat er van de vaas toch ook wel iets gebroken is, blijkt trouwens vit heel de houding van Rita, wanneer Max is heengegaan! Maar het was de Hertog blij kbaar niet te doen om een stuk leven te gev-.-n, doch enkel een stuk boeiend en amu sant tooneel, en dat is hier zeker gelukt. WIJ hebben, nadat het eerste bedrijf voorbij was, met belangstelling naar deze comedle gezien en met werkelijk genoegen dikwijls naar den dialoog geluisterd. Gelegenheid tot spel geeft Santa Lucia bijna heel den avond en Cremer heeft daar van een dankbaar gebuik gemaakt. In de eerste plaats, de heer Bakker en mej. Jeanne de Groot, die Max en Rita speelden. Zij droe gen de voorstelling, die vooral door het al te langzame tempo van sommige tóoneelen wel eens zakte, wanneer zij tweeën niet op het tooneel waren. Ik voor mij zie de rol van Max eenigszins anders dan Henk Bakker hem gaf, wat niet te kort doet aan mijn waardee ring voor Bakker's levendig en knap spel in zijn opvatting van deze rol! Deze Max was mij als dienstknecht uiterlijk wat te vroolijk. Hij maakte in II den Indruk, of hij zelf schik had in de mystificatie, wat toch niet het ge val was, zooals bleek uit zijn gesprek met Rita, voordat hij besluit te blijven. Ik had achter deze figuur ook na het eerste bedrijf meer den weemoed willen voelen. Hij liet nu en dan merken, dat hij zijn geestigheden en heel de situatie zelf niet onaardig vond. Ik had ze liever gelanceerd willen hebben op een sportenden toon van fijne ironie, waar van de ondergrond desillusie is. Wij voelden nu te weinig ook bijvoorbeeld In liet gesprek tusschen Max en Otto Stuarts dat de lief de voor Rita de drijfveer van al Max' hande lingen is. Maar levendig en geestig was het spel van Bltkker zeer zeker en hij heeft aan de voorstelling kleur gegeven door zijn fleu rige. opgewekte actie! En in het eerste be drijf wist hij spanning te brengen, zonder een moment, in melo-dramatiek te vervallen. Jeanne de Groot hebben wij zelden beter gezien dan gisteravond. Zij maakt verras sende vorderingen en toonde als Rita een groote rol te kunnen dragen. Zij sp elde dit vrouwtje met uiterlijke gratie en di-tmct'e en wat meer zegt ook met gevoel! Haar spel was vol fijne nuances en rea-eerde zeer gelukkig op de actie van Max. Vooral t-of het mij, hoe expressief haar gezicht was. Uitste kend bijvoorbeeld was haar too-e'ltje van het poseeren! Haar houding aan het s'o to-- Max haar had ver'aten. vend ik niet e-g gel' kklg te veel „pese" m-ar overigens aü? hu'de voor dit knappe, boe'er.de s'el! Dc andere rollen zijn van minder beteke nis. De heer Boon maakte een aard g type v.an oom Reesing. den schaakmaniak al her. innerde hij mij nu en dan te veel aan Rlc- cardo. Hij weet zeer goed zijn tekst soms te lanceercn, maar hU moet er voor waken niet te laat in te vallen, waardoor hij het tempo telkens in gevaar brengt. Op dc routine van mevrouw Lucas kan een faiscmWe altijd staat maken. Zij is steeds vast en zeker in haar spel, al zou ik voor mij deze mevrouw Reesing gaarne wat scherper ge typeerd hebben gezien. De heer Hirs is bijna altijd goed! Hij is geen speler, die ook door den aard van zijn rollen op den voorgrond treedt, maar zijn figuren zijn doorgaans zui ver gezien en sober en juist weergegeven. Deze Otto Stuarts, de geleerde, wat droge man was precies, wat hij zijn moest. M es Grootenboer is sinds ik haar voor het laatst zag veel vooruitgegaan, Zfj heeft haar persoon en vooral haar slank figuur mee op het tooneel. Het zal nog beter worden, wanneer zij niet ailes wil uitspelen. Haar spel kan door rust neg heel wat win nen. De heer Van Rossum du Chattel gaf een baron van Harmsveldt. die zich in dat milieu blijkbaar op zijn gemak gevoelde. Hij speel, e zich zelf en bracht daardoor zijn natuurlijke distinctie mee op het tooneel! E:hter niet den map. die nu en dan naar Parijs fladderde De bankier Walburg was een decora iove fi guur, die veel van zijn waardigheid aan den kapper te danken had.Wat 'n mooien kop had deze hem gemaakt! Schinkel speelde de rol bevredigend. De regie valt te loven! Voor het nu en dan inzakken van het tempo zal zij wel niet ver antwoordelijk zijn! Het tuinfeest zat uitste kend in elkaar en het daverend applaus dat opging, zoodra de feeërike tuin zichtbaar werd. was in alle opzichten verdiend! Een speciaal woord van lof ook voor den heer Veen, den electricien van onzen Stadsschouw burg! Zooals ik reeds schreef, had de voorstelling zeer veel succes, een succes, dat volkomen verdiend was. J. BSCHUIL. „GELOOF EN WETENSCHAP". LEZING OVER DAUMIER. Voor de afdeeling Haarlem van „Geloof en Wetenschap" t-rad Dinsdagavond Prof. Mr. Dr. E. van Dievoet op, een Leuvensch hoog leeraar, sprekende over het belangwekkende onderwerp: „Honoré Daumier en het Ge recht". Spreker begon met te vertellen dat Dau mier in het departement van de Oise, in een huisje dat Corot hem geschonken had, straatarm stierf. De kring van zijn vereer ders was toen nog niet zoo groot. Zijn roem steeg na zijn dood en vooral na 1900 toen een groote tentoonstelling van zijn werk in Parijs gehouden werd. Talrijke schilderijen van Daumier verhuisden toen naar Ame rika. „Wie was Daumier?" Hij werd in Marseille geboren; zijn vader was glazenmakerdoch ook dichter en omdat men geloofde dat hij als kunstenaar zich in Parijs beter op zijn plaats zou ge voelen, vertrok het gezin naar de lichtstad. Men had bet daar niet breed en de jonge Honoré werd loopjongen bij een deur waarder. Hoewel de knaap zich in dat vak heelemaal niet thuis doelde was deze periode in zijn leven hem toch heel nuttig. Hij kwam in aanraking met het gerecht en het onstui mige idealisme botste hier al spoedig met de gebruiken en gewoonten der wereld van de advocatuur en de rechtspraak. In dezen tijd werd in zijn gemoed de grond gelegd voor den afkeer die Daumier koesterde jegens iedereen die iets met de rechtspraak te maken had. Daumier hield het niet lang bij den deurwaarder uit. Een boekhande laar bood daarop aan, den jongeman op te leiden. Maar ook deze poging mislukte. In- tusschen had Daumier al hard gewerkt in het Louvre waar hij zijn vrijen tijd teeke- nende doorbracht. Eén en ander gaf den doorslag. Men deed den jongen bij een tee kenaar in de leer. hoewel spoedig bleek, dat hij te wild van aard was. om lang achtereen ooren en neuzen en neuzen en ooren te tee kenen. Eerst in 1830 ging hij zijn eigen weg. Vooreerst: de lithographic, De Julidagen brachten de revolutie tegen Karei X. De republikeinen zagen zich echter na den opstand zeer teleurgesteld Louis Philippe van Orleans was al te burgerlijk en het volk kwam bedrogen uit. De Jull-revolutie werd de revolutie van de bankiers. Da politieke cari- catuur bereikte echter in dien tijd (1830'35) een hoogtepunt, in de eerste plaats door de politieke omstandigheden in de tweede plaats door de toepassing van den steendruk. De leider op dit oogenblik was de caricatu rist Philippon („Charivari" en „Caricature") en hij groepeerde de groote kunstenaars om zich heenDaumier maakte toen duizenden caricaturen, aquarellen, schilderijen en ge- wasschen teekeningen.Spreker liet daarna ln lichtbeelden een reeks politieke caricaturen van Daumier zien. Daarna zette Prof. van Dievoet zijn rede voort. „Weldra werden de wetten tot beknotting van de vrijheid der pers Ingevoerd. (1835) .De politieke satire verdween. Maar er bleef nog genoeg te doen over. Daumier liet het heels maatschappelijke leven de revue passeeren. Daumler's caricaturen werden de spiegel van de geheele beschavingsgeschiedenis van zijn land en in zekeren zin van heel Europa". (Just Ha velaar). „Daumier zag als Balzac, maar achter zijn spot was meer goedheid en moer medelijden dan bij Balzac. Alleen als Daumior's idealisme ln het gedrang kwam werd hij wreed en meedoogenloOs". 1 „In al zijn variaties heeft, hij „den roofvo gel op zoek naar buit", afgebeeld. Vooral de advocaten moesten het bij Daumier ontgel den. Hij haatte deze klasse. En zijn haat kristalliseerde tot een bloedigen hoon. Hij wilde den jurist in zijn wezen zelf treffen." Prof. van Dievoet analyseerde deze haat en het verschijnsel, dat de caricatuur zich door alle eeuwen heen met de advocaten heeft bezig gehouden. Hij toonde aan, dat men niet onvoorwaar delijk mag aanvaarden, wat Daumier in zijn spotprenten tegen de advocaten en de rech ters tot uiting brengt. Zijn beleedigd idealisme deed hem de din gen niet altijd juist zien, hetgeen echter niets afdoet aan de groote kunstwaarde van zijn werken. Prof. Dievoet, die deken is van de orde van advocaten ln Leuven, zeide dat hij niet graag zou willen, dat zijn collega's van hem zouden denken, dat hfj net zoo over 't recht dacht als Daumier. Daarna vertoonde hij een tweede reeks lichtbeelden, betrekking hebbende op de caricaturen uit de jaren 18301872. Na de pauze sprak Prof. van Dievoet over Daumier nis schilder en aquarellist. Daumier maakte litho's omdat hij leven moest, maar Karei I sigaren worden er per jaar gerookt. Dit formidabele cijfer zegt meer omtrent de kolossale populariteit van de Karei I sigaren dan het meest klemmende betoog. Het is de kwaliteit, die steeds meer rookers wint voor 2500 arbeiders - 2V2 millioen sigaren per week naarmate de levensstrijd hem tijd over liet schilderde hij, boetseerde hij. Hij was een der grootste schilders van de negentiende eeuw en de Michel-Angelo der caricatuur". Mr. F. Vorstman. de voorzitter van „Geloof en Wetenschap", die de bijeenkomst, ook geopend had, dankte Prof. van Dievoet, die hoewel hoogleeraar in het recht, een schitterend kunst-hlstorlsch en critisch be toog over het oeuvre van Daumier gehou den heeft. VERKIEZING VOOR PROV. STATEN. HET STEMMEN BIJ VOLMACHT. 1 Januari 1931 nadert met rassche schre den. Die datum heeft ln ons staatkundig lever, bijzondere be teekenis en wel. omdat 1931 he: jaar is, waarin de provinciale staten en dc gemeenteraden nieuw verkozen worden, En nu is de nieuwjaarsdag de beslissende dag voor hen, die bij volmacht «temmen wil len. De bevoegdheid om elders te stemmen dan ln de eigen gemeente, geldt natuurlijk niet voor de komenhe gemeenteraadsverkiezin gen. Wei voor de verkiezingen voor de Pro vinciale Staten, maar dan alleen binnen de grenzan der eigen provincie. Zooals bekend wij achten het desondanks gewenscht onze lezers te waarschuwen is het recht om bij volmacht te stemmen in artikel 4a der Kieswet alléén toegekend aan kiezers, indien hun beroep of werkzaam- medebrengen, dat zij herhaaldelijk, of al thans gedurende het gedeelte van het jaar. waarin de stemming gewoonlijk valt, werk zaam plegen te zijn buiten de gemeente waar men kiezer is. Het daartoe strekkend, met redenen om kleed verzoekschrift, aan het gemeentebestuur moet vóór 1 Jan. 1931 ingediend zijn. Een model van dit verzoekschrift wordt op ver langen ter secretarie der gemeente uitge reikt. De verdere procedure wfjst zich dan van zelf. Hij, die bü de verkiezing voor de Pro vinciale Staten gebruik maakt van het recht, ln een andere gemeente ie stemmen dan in die op welker kiezerslijst hij voorkomt, ge steld, dat de reden daarvoor hem thans reeds bekend is. kan in die andere gemeente niet bij volmacht stemmen. Uiteraard zal dit ge val zeer zelden voorkomen. Hoofdzaak is dan ook, dat zij, die in de termen vallen om van het recht van stem men bij volmacht gebruik te maken vóór 1 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 C(s. per regel. Januari a a later Is volledig uitgesloten hun desbetreffend verzoekschrift indienen. Wordt hieraan tijdig gedacht, dan kunnen voor elke groep nog vele stemmen tot hun recht komen, welke anders verloren gaan De kiezer kan zelf zijn gemachtigde aan wijzen: zijn vrouw, zijn fader, moeder, zoon dochter, buurman, vriend, wie ook. De gemachtigde moet zelf ook ter secretarie verschijnen, maar dat kan later nog geschie den. Is men toevallig op den stemdag wel aan wezig. dan kan men altQd zelf nog stem men voor 12 uur op den stemdag word, geen gemachtigde tot de stembus toegela ten. OPHEFFING VAN TOLLEN TE UTRECHT. Provinciale Staten van Utrecht hebben be sloten tot opheffing van de beide tollen te Maar tens. VAN EEN GOUDEN SIERSPELD. Op 27 Augustus j.l. is door een dame bij de politie aangifte gedaan, dat zij in een pas kamer van een winkel der firma G. een gouden sierspeld met diamant had laten lig gen, die tien minuten, nada*. zij het voorwerp daar had gedeponeerd, verdwenen was. In verband hiermede is Dinsdag door de politie aangehouden de 49-jajdpe S. en diens echtgenoote. De vrouw bekende de spel te hebben gevonden in bedoeld kamertje, ter wijl haar echtgenoot bekende de speld te hebben beleend voor 1 8. Proces-verbaal ls tegen dit tweetal opge- maakt. SCHEEPVAARTBERICHTEN Heemskerk 7 te Tanga. Belra n. Rottordam Triton 8 v. Bramen n. Amsterdam Altrorab S v. Victoria. Buenos Aires n. R'dnm Alcyone, p. 8 Ouessant. Rotterdam n. B. Aires Aludra p. 8 Palma. Buenos "Aires n. R'dam Amstelkerk 7 v. Konakrl n. Havro. Woat-AXrlka n. Amsterdam Amsterdam 7 te Callao v. Amsterdam Baarn 7 v. Cristobal n. Curasao Breda p. 8 Dakar n. Duinkerken, Belra naai Rotterdam Ball 7 v. Padang n. Batavia Bovenkerk S v. Colombo, Rotterdam n. Britsch Indië Calypso 8 v. La Gualra n. Puerto Cahello Commewüne 9 v. Plymouth n. Havre, West- Indlë n. Amsterdam Commew(]ne p. 8 Ouessant, Paramaribo naar Amsterdam DelftdUk 6 n.m. te San Francisco, Paelflckust n. Rotterdam Damsterdljk S v.tn. te Liverpool. Paelflckust n. Rotterdam Edam S Vju.. te Havana, Rotterdam n. New- Orleans Eomdijk 8 v.m. te Portland (Ore) Paelflckust n. Rotterdam Gelrla 9 v. Vlgo, Buenos Aires n. Amsterdam Ganymodo» 9 te lïmsterdam v. W.-Iodlë Helder 8 v. Kotonau n. Takoradl, W.-Afrika n. Amsterdam Indrapoera 18 8 u. to Marseille verwacht, Bata via n. Rotterdam Jagersfontein S te Hamburg v. Antwerpen, Bel ra n. Rotterdam Koningin der Nederlanden p. 8 Gibraltar. Ba tavia n. Amsterdam Locbmonar 7 te Panama. Paelflckust n. R'dam Moerdijk 9 te Antwerpen v. Rotterdam Nieuw Kerk 1» v. Rotterdam n. Kaapstad Narent» 12 «e Hamburg verwacht. Paelflckust n. Rotterdam Kins 8 v. Duinkerken n. Antwerpen. Belra n. Rotterdam Oostkerk 6 v. Singapore. Japan n. R'dam Omnia 8 v. Rlo do Janoiro. Amsterdam naar Buenos Aires Pnlcmbang 9 6 u. v. Suez, Rotterdam naar Ba tavia Rondo 7 te Manila v. Amsterdam SemMlan p. 8 Perlm. Batavia n. Amsterdam Salabangka p. 7 Gibraltar. Nod. ïndlë n. AMara Streefkerk 9 te Antwerpen v. R'dam Sembllan p. 8 Perlm. Batavia n. Amsterdam Soemba 9 to Amsterdam v. Batavia Trajanus S 17 u. v. Havre. W.-Indli u. A'dam TJlbodaa C v. Hong Kong n. SoerabaJ» TJImanoek C v. Chlnwangtao n. Dairen Vccndam S te Rotterdam v. Bermuda Brlelle 9 Delfzijl v. Duinkerken Dreehtertand p. 9 u. Finlslerre, A'dam naar Buenos Aires DlnteldUk 9 16 u. 80 m. v. London. R'dam n. de Paelflckust Lochkatrinc 9 18 u. 45 m. te Londen, Paclfto- kust n. Rotterdam Sa turn us 9 n.m. v. R'dam n. Hamburg Slamat D 21 u. v. Port Said. R'dam n. Batavia Trajanus 9 te A'dam v. tV.-Indlë Tal it®# 9 v. A'dam m Makassar RADIO-PROGRAMMA DONDERDAG 11 DECEMBER HILVERSUM 298 M. Ultsl. AVRO-Uitzending. 8.— Gramofoonpl. 10.— Morgenwijding. 10.30 Concert. AVRO-kwlntet. 12.— Concert. Orkest Rem brandt-theater, Amsterdam. 2 Vrouwenhalfuurtje. 3— Naaicursus. 4Gra- mofoonpl. 4.30 Zlekenuurtoe. 5.30 Gedeelten uit Klankfilms. 6.Gedeelten uit K-ank films. 6.30 Lezing door A. Veraart. 7.Engel- sche les. 7.30 Dr K» F. Proost, spreekt over het Tooneclprobleem van onzen tijd. 8.— Sportpraatje door II Hollander. 8.30 Concert. Omroeporkest. 10._ vaz Dlas. 10 10 Jack Hyl- ton's Band uit het Carlton Hotel, Amsterdam. 11.— Gramofoonpl. HUIZEN, 1875 NL 800—9.15 KRO; 10.00—11.00 NCRV; 11.00—2KRO. Daarna NCRV. 8.Gramofoonpl. 10.Dameszangkoor NCRV. 10.30 Zlekcndicnst. 11.30 Godsdienstig halfuurtje, 12.— Po.ltleber. 12.15 Concert. KRO-trio. 1.45 Gramofoonpl. 2— Gramo foonpl. 3— Handwerkcursus. 3-15 Gramof .on platen. 4.— Ziekenuurtje. 5 Concert ,o:ls Lensky Trio. 6.30 Knipcursus. 6.45 S. Post mus: „De Heldendood van Nlcolaas Zrir.y". 7.15 Cursus Male.sch. 7.45 Polit eber. 8U: z. Openb. Ge-uigenissensamenk. Nod. Ver. v n Joden-Christenen. 10.— Vaz Diss. 10.10 Gra mofoonpl. DAVENTRT. 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Or gelspel. Edward O'Henry. 1.20 Concert. Myr Ie Tyson Trio. Edyth Carasso (piano). 2.'0 U tz. voor Scholen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kin deruurtje. 6.20 Lezing 6.35 Berichten. 6.50 Koersen. 6.55 Landbouwber. 7.Concert Brahms" Pianokwartet Nr. 2 (vervo gi. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Concert BBC-orkest. Gertrude Johnson (sopraan) 9.20 Berichten. 9.35 Koersen 9.40 Causerie 10.Kamermuziek Strijkkwartet, Herbert Hcyner (bariton». Anne Wolfe (viola II). 11.05 Dansmuz.ek. 12.20 Televisie. PARIJS ..RADIO PARIS" 1725 M. 12.50 Gramofoonpl. 4.05 G-amofoonpl. 6 50 Gramofoonpl. 8.20 Concert. 9.05 Conc rt. Strijkkwartet 9.50 Concert, Kwartet en so listen. LANGENBERG. 473 ML. 6.20 Gramofoonpl. 11.30 Gramofoonpla'on 12.25 Orkestconcert 4 35 Solisten-concert 8.05 Orkestconoert m. m. v. alt. KALUNDBORG, 1153 M. 11.20 Orkestconcert 2.20 Orkestconcert en voordracht 4.20 KLnderuurtJe 7.20 Concert. Orkest en mannenkoor 9.40 Dansmuziek BRUSSEL, 508.5 M. 5.20 Dansmuziek 655 Gramofoonpl. 838 Trioconcert, 9.05 Concert georganiseerd door de RESEF. ZEESEN, 1635 M. 5.40 Lezingen en lessen. 11 20 Gramofoonpl. 12.15 Berichten, 120 Gramofoonpl. 2 20 Le zingen 3.50 Concert 4.50 Lez'ngen en leasen 7.20 Dankavond M'.tja N'.klsch 8 20 Berichten 8.30 Tooneelultz. 10.05 Berichten en daarna Concert. EEN DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING De koning las den brief, dien dc kabouterkoning van de aarde hem had gestuurd cn terwijl hij zco las, dacht Keesje: „Wat heeft die koning ccn langen neus. Ik \vjj dat d!e overal zijn neus kan insteken. En hij zoo spit;, dat je daarmee wel een gat ku:it boren."-' I Den volgenden dapj zou een reis naar dc sterrenveldrn wor den ondernomen. Zc bedienden zich daarbij van beesten, die vee! op paarden geleken, maar erge spitse gezichten hadden. Ze waren vergezeld van helpers en opzichters. Keesje keek hen en de beesten eens aan cu zei tegen den profeaior„Vat ccn uit gestreken gezichten hebben die dieren."

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 7