STATEN-GENERAAL. PREDIKBEURTEN. SPORT EN SPEL Het Nationaal Zwemfeest van H. V. G. B. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 19 DECEMBER 1930 DE DIRECTEUR DER HANDELS- EN LANDBOUWBANK. TWEEDE KAMER 18 December. De begrooting van defensie. Geweten en dienstplicht. De mobilisatie-vragen. Welke krijgsmiddelen zijn ontoelaat baar? Dank zij het door de Kamer met blijkbare instemming instemming uit parlementaire tijdsoverwegingen ontvangen voorstel van een president, om na de rede van Dr. Deckers bij de algemeene defensiebeschouwingen geen replieken te houden, is er eenige voortgang gekomen in den loop der begrootingen onder des voorzitters hamer door. En toch, nu van middag het tarwewetje ook nog op de agenda is geplaatst, gelooven we niet, dat de Kamer morgen met recès zal kunnen gaan. A.s. Maandag komt ze dan terug het is van middag alweer besloten. Geen replieken! Dat was een goed ding. Want anders de tijd, die vanmiddag nog aan de artikelen kon besteed worden, was on getwijfeld met een deel van den middag van morgen, heengegaan aan redevoeringen en repliek over de veel besproken ontwapenings- vragen. Wij zeggen natuurlijk niet, dat de vragen van oorlog en vrede onbelangrijk zijn. maar wij zien gaarne groei in een parlemen tair debat. Gewoonlijk brengen de jaren dien groei. Replieken beteekenen meestal niet veel meer dan standpuntshandhaving. Er is in heel de algemeene discussie over de defensiebegrooting door de rechterzijde en door de regeexing heel weinig gereageerd op de ongerustheid, waaraan de heer Tilanus uit drukking heeft gegeven, ongerustheid over den groei van het ontwapenaarsaantal bin nen het leger. Ook de minister heeft daarover niet veel gezegd. Hij spreekt niet van ongerustheid. Hij gelooft, dat, gelijk in 1914, wanneer de nood aan den man zou komen, allen zich naast de regeering' zullen scharen tot ver dediging van "s lands onafhankelijkheid en tot het doen slagen van een e.v. mobilisatie. Hij beriep zich daartoe op een artikel van Em. v. d. Velde ln „Le Peuple", waarin deze de arbeiders opriep zich te verdedigen, wan neer er op hen een aanval zou worden ge daan. Door Italië b.v. Bij ons zei de mi nister zou het bij een oorlog gaan om het behoud van de groote cultureel® en maatschappelijke goederen van ons land. daartoe wil de regeering, wanneer noodlg, ook de arbeiders oproepen. De minister vroeg ook de v.d. en s.d.-fracties hun sterk eenzijdige ontwapeningsactie te laten varen en daarvoor in de plaats te stellen een actie voor algemeene en gelijk tijdige ontwapening, waaraan heel het land bezig is, wat de minister duidelijk bewezen zag tüt de actie, die bij de laatste samen komsten vaar de voorbereidende ontwape ningscommissie door Nederland werd ontwik keld. De mobilisatie-vragen werden nog eens aangeroerd door de heeren Van Dijk en Heemskerk en Oud. De eerste en de laatste van dit drietal bleven verschillen over de vraag of met onze onderteskening van het Volkenbóndspact in de hand, handhaving van de neutraliteit nog noodlg is of niet. Maar de mobilisatie-vraag dan? Mr. Heems kerk heeft betoogd, dat wanneer er eenmaal een critieke tijd komt, bij de regeering, die werkelijk regeering is, de beslissing moet blijven en daar ook het beste is onderge bracht. Mr. Oud daarentegen betoogde met Mr. Marchant, dat voor een mobilisatiebe- sluifc, medewerking van de Sta ten-Generaal minstens noodzakelijk is en dat, wanneer het volk ziet, dat het in een mobilisatie-besluit niet wordt gekend, een besluit, waarbij het toch om groote volksbelangen gaat, 't aan de bevolking niet kwalijk te nemen is. dat zij naar onwettige middelen zou gTijpen. De heer Van Dijk achtte deze woorden niet goed, want ook soortgelijke van Mr. Marchant keur de hij af; hij zag daarin een toebereiden van een revolutionnairen bodem, waar een volledig afwijzen van onwettige middelen zJ. veel juister was geweest. Minister Deckers zette uiteen, dat de re geering voor afweermaatregelen tegen lucht aanvallen zal zorgen. Voor 100% kan de re geering natuurlijk geen zekerheid geven, zeker niet in oorlogstijd. Maar wat gedaan kan worden tot bescherming van de burger bevolking, dat zal de regeering doen. Zij ont werpt herhaaldelijk nieuwe dingen, zij roept de gemeentebesturen op tot medewerking, tot plaatselijk organiseeren van schuilplaat sen en andere plaatselijke middelen. Bij de artikelen kwam dit alles nog eens ter sprake. De heer Ter Laan wil van het mee-inschakelen van de zorg der gemeenten niet ^oed. De verdediging des lands Is volle dig rijkszaak, moet ook steeds rijkszaak blij ven en niet tot gemeente-aangelegenheid worden. In de stukken heeft de regeering het ge bruik van bacillen afgekeurd als onmen \che- lijk. Hier ontwikkelde zich bij de artikelen nog een eenigszins scherp debatje. Een luid ruchtig debatje tot slot van den middag. De heer Duys begTeep niet, waarom het gebruik maken van bacillen onmenschelijk is en niet het gebruik van gassen of granaten. Waar ligt de grens der onmenschelijkheid? vroeg de heer Duys. De interrumpteurs Schaepman, Duymaer en van Dijk, vroegen den heer Duys er "op te letten, dat het bacillenwapen de burgerbevolking aantast, terwijl de middelen, die ons land gebruikt alleen defensieve be- teekenis hebben mag en dus alleen maar ge bezigd mogen worden tot afweer van vreem de legerscharen. De minister van Defensie deelde mede, dat er een onderzoek door hem wordt Ingesteld naar het al- of niet voorkomen van oefening door beroepsmilitairen van een nationale fascistische militie, uitgaande van den Bond van Nationalisten. De ministei stelt een on derzoek in, het is nog niet gereed. Maar twee dingen wilde de bewindsman wel vastleggen, allereerst, dat hij niet zal dulden, dat er ge oefend wordt door menschen, die allerminst van plan zijn het wettig gezag te steunen, en in de tweede plaats, dat de heer Albarcia deze menschen niet al te ernstig moet nemen. Want Immers de leider van dezen bond is Dr. v. d. Mijle, een rustend geneesheer, die nu al drie maal gepoogd heeft een zetel in de Kamer te verkrijgen, telkens als aanvoerder van een andere lijst, maar telkens met een verminderde belangstelling van de zijde der kiezers. De minister wil gaarne de rechten van de militairen erkennen, vooral, wanneer het- grondwettelijke rechten zijn. Daaronder be rust het recht van petitie. Toch zal de minis ter het nooit toestaan, dat een militair in uniform handteekenlngen gaat verzamelen onder een adres b.v. tegen de vlootwet. Het recht van petitie wordt uitgeoefend in het zetten van de handteekening, niet in het verzamelen van handteekeningen De motie-Ter Laan, die het handteekenln- genverzamelen ln uniform wilde toestaan, werd verworpen met 4819 stemmen. Ook de WD. stemden tegen. De andere motie, die van den heer Van Za- delhoff waartegen de minister bezwaren had de andere motie, welke het bestaan van munitie-fabrieken hier te lande wilde verbieden, werd evenzeer verworpen, nu met een minder verschil, omdat ook de VD. voor stemmen. Van een achterstelling van de landmacht bij de zeemacht wil de bewindsman niet weten. Over den kruiser heeft de heer Deckers nog niets nieuws meegedeeld, niets over waar het schip gebouwd zal worden, niets over den ontwerper. Avondvergadering. Zuider- zee-problemeru Inderdaad Zuiderzae-problemen! Het is toch onaangenaam wonderlijk ge- loopen met de drooglegging van de Zuider zee. Met zoo groot enthousiasme is het werk begonnen, met zoo groot, en gerechtvaardigd enthousiasme doorgezet, dankbaar voor de groote bekwaamheden van onze waterstaats ingenieurs. Met goede verwachting werd het werk aanvaard. Men had gecijferd en bere kend en zie niet alleen landaanwinst zou mogen geconstateerd worden, er zouden nog baten in de schatkist vloeien. Maar helaas de na-oorlogstjjd bracht ellende en opvoering van prijzen, die de uit zichten wel eenigszins bedenkelijk deden worden. Doch werd en wordt het werk voort gezet het is een nationale zaak. Maar zooals in de Memorie van Antwoord is opge merkt geworden het werk kan niet voort gezet worden tot eiken prijs. De beschouwingen, ook van de Kamer gis teravond waren niet optimistisch, de heele discussie over de begrooting van het Zuider- zeefonds stond in'mineur. De heer Braat wilde van verder geld uit geven niet weten. Het werk moest stopgezet worden. Zóóver wilden de andere heeren zeker niet gaan. Zoo somber zien zij 'de toe komst niet in. De heeren Bongaerts. v. d. Waerden, Krijger, Smeenk, zij allen houden in dezen tijd, waarin de boerenstand roept om gronden, vast aan den untmuntenden landbouwer, die ten bate van den boeren stand zullen worden toegevoegd aan den va- derlandschen bodem. Bovendien zien deze heeren andere, positieve gegevens de heer v. d. Warden toonde zich het meest hoopvol gestemd. Zij zien de eenmaal sterk opgeloo- pen prijzen weer dalen, zij zien het groote werk als een middel tot machtige werkver ruiming, zij zien het geld op het oogenblik "oedkoop en ruim. Nu moet er geleend wor den. De stemming om door te zetten is er. Ook bij den minister. Me nmoet hierbij tevens niet vergeten dat het begin van dergelijke groote werken altijd het duurst, is. En dat het was -Dr. v, d. Waerden, die terecht de aandacht daarop vestigde het toch ook een verkeerd ding is deze dure aanvangen niet goed te gebruiken, een verkeerd ding, de groote machines van de M.U.Z. (waarin de Staat toch deel heeft) renteloos te laten liggen. Maar wij kunnen het evenzeer begrij pen, dat de Kamer rekeningen wil voor zich zien. Gisteravond werd het duidelijk, dat re geering en Kamer beide ervan overtuigd zijn. dat allereerst een aanvang moet worden ge maakt met het inpolderen van den Noord- Oost-polder. De minister gaf nu het volgende werkplan aan: voortgegaan wordt met de verkaveling van den Wieringermeerpolder en het verder bouwrijp maken van die gronden, afgewerkt zal worden de groo'e afsluitdijk, voorbereid zal worden de inpoldering van den Noord-Oost-polder. Daarvan hoont de bewindsman spoedig de rekeningen aan de Kamer voor te leggen, de rekeningen en de plannen. De Zulderzeebegrooting werd aangenomen. Nu wij onze enveloppe sluiten, hooren we den heer L. de Visser, communist over de mijnen. In den presidentszetel zit Mr. Beumer. Mr. van Schaik heeft ook wel eens een rus- tigen avond verdiend! INTIMUS. filmavond metaalbewerkers. In de Gemeente'ijke Concertzaal gaf Don derdagavond de afdeelin? Haarlem van den Alg. Ned. Metaalbewerkersbond een film avond. Als spreker trad op het lid van het hoofd bestuur de heer H. J. v. d. Born, die aan drong op versterking der vakorganisatie. Vertoond werden de film ..Metalen Knuis ten" en verder eenige aardige komische bij- fllms. .Metalen Knuisten", de film van den Bond zelf. welke op het doek de metaalindus trie in zijn geheel doet zien, is een mooi kunstwerk van de „Polygoon" welke de op dracht deed uitvoeren door den heer de Haas. HET EERSTE NEDERLANDSCHE MARIONETTEN G F.ZELS CHAP. Zondagamiddag as. zal het Eerste Neder- landsche Marionettengezelschap in het ge bouw .Hint Bavo" een groote kinder- en fa milievoorstelling geven. Opgevoerd wordt „De dwergenwereld". DIRECTEUR DER ROB AVER-UITHOORN VEROORDEELD. De Amsterdamsche rechtbank heeft den 38-jarigen gewezen directeur van het bijkan toor der Nationale Bank, later Rotterdam- sche Bank. te Uithoorn, J. v. Z. terzake valschheid in geschrifte, diefstal en verduis tering veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar. Het OM. had twee jaar ge- eischt. ZEVENDE DAGS ADVENTISTEN GEMEENTE. Vrijdagavond 8 uur ..Jeugddienst Sabbat- morgen „Blauwe Kruis". 10 uur Bijbelcursus. 11 uur Prediking. 3 uur n.m. Kindei vergadering. 6.30 uur n.m. Zendingsdienst. 7.30 uur nm. Lichbeelden in „Ceacilia". Dinsdagavond 8 uur „Dorcas", Als penningmeester van de Christelijke H. B. S EVENMIN EEN MOOIE HOUDING AANGENOMEN. ZWEMMEN. In een ledenvergadering van de Vereeni- ging voor Christelijk Middelbaar Onderwijs te 's-Gravenhage is de houding ter sprake gekomen, die de heer J. W. M., de thans ge detineerde directeur van de Handels- en Landbouwbank te 's-Gravenhage als pen ningmeester in het bestuur heeft aange nomen. Wij lezen hierover in de Avondpost: De penningmeester, de heer Leef Lang deel de ons mede het verslag over de jaren 1927, 1928 en 1929 wegens de kwestie der Handels- en Landbouwbank niet te kunnen uitbren gen. Ondanks talrijke pogingen is het niet mogelijk gebleken in die verhouding klaar heid te brengen. Vast staat echter dat de be grooting op geen stukken na sluitend is. en dat de uitgaven de inkomsten verre over treffen. Ook is niet na te gaan hoe de Rijks subsidie over die jaren geregeld is geweest, terwijl het verkeerde financleele Inzicht van den vorigen penningmeester bij den bouw der nieuwe scholen aan de Vereeniging groo te schade heeft berokkend. Bij de bespreking van den flnancleelen toestand der Vereeniging legde het bestuurs lid mr. S. de Vries Czn namens het bestuur een verklaring af, waaraan wij het volgende ontleen en: „Gelijk de penningmeester reeds mede deelde, kan van een eigenlijk financieel ver slag geen sprake zijn, omdat eerst vast moet staan, welke schuld ae vereeniging aan de Handels- en Landbouwbank heeft". Het bestuur heeft gemeend, niet anders te moeten spfeken, dan thans op de Algemeene Vergadering en eventueel op vordering van de Justitie. Spr. ging voorts uitvoerig het beheer van den penningmeester in de laatste jaren na. De heer M. talmde steeds met het afleggen van verantwoording en het indienen van verslagen en bracht zoodoende het subsidie in gevaar. Toen een accountant benoemd was, weigerde hij dien volledige inzage van de bescheiden te geven. In 1928 was ook een administrateur be noemd, om den penningmeester in zijn werk bij te staan, doch deze klaagde, dat hij niets uit de handen van den penningmeester kon los krijgen. Toen is in de bestuursvergadering van 5 April 1929 met algemeene stemmen be sloten, den heer M. als penningmeester te ontslaan. Het bestuur heeft tot nu toe aan deze fei ten geen ruchtbaarheid gegeven Ook niet nadat het gerucht zich verspreidde, dat de heer Mekking schandelijk behandeld was. Na het aftreden van den heer Mekking heeft het zeer veel moeite gekost, de admini stratieve bescheiden uit zijn handen te krijgen. Thans wordt het iets duidelijker, waarom het bestuur op zijn herhaalde aanmerkingen op de door de Handels- en Landbouwbank gezonden rekening-courant geen antwoord kreeg. Blijkbaar kwamen die brieven enkel in handen van den heer Mekking. die ook in zijn kwaliteit als directeur der bank niet tot afdoening van zaken kon komen. Mr. S. de Vries antwoordde op vragen, dat volgens de boeken de Vereeniging aan de bank 6 1/2 a 7 ton schuldig is. Echter wijst de laatst-ontvangen rekening-courant slechts een schuld van f 280.000 aan, waarvan het bestuur waarschijnlijk 2 ton zal erkennen. De nieuwe penningmeester heeft uitnemend werk gedaan, zoodat het binnen 2 jaar mo gelijk zal zijn tot een sluitende exploitatie rekening te komen. De schuld bij de Handels- en Landbouw bank is ontstaan door het bouwen der 2de Chr. H.B.S. De Minister heeft echter toegestaan, dat de Vereeniging een door de Regeering ge garandeerde leening tot een bedrag van 2 ton mag sluiten. Tot het sluiten van deze leening werd ten slotte besloten. NED. ISR. JOLES ZTEKFNTTTTS. De officlee'e opening van het Ned. Isr. Joles Ziekenhuis zal plaats hebben op Dins dag 23 December as. des morgens om 10 uur. SCHEEPVAARTBERICHTEN Amsterdam 16 v. Tocopilla n. Antofagasta. Alkmaar p. 18 Dungeness, 19 te IJmuiden, verwacht Corral n. Amsterdam. Amstelland p. 18 10 u. kaap Finisterre, Buenos-Alres n. Amsterdam. Bovenkerk 16 te Rangoon v. Rotterdam. Indrapoera 18 10 u. 45 m. v. Southampton, Batavia n. Rotterdam. Johan de Wïtt 18 te Southampton, Amster dam n. Batavia. J. P. Coen 18 v. Colombo, Batavia n. Am sterdam. Noorderdijk 18 nan. te Rotterdam v. Balti more. Narenta 18 n.m. te Rotterdam v. Vancouver Prins der Nederlanden 17 v. Belawan-Deli, Amsterdam n. Batavia. Roepat 17 te Singapore, Batavia n. Amster dam. Randfonteïn 17 te Port Said, Amsterdam n. Port Natal. Schiekerk 17 v. Calcutta n. Rotterdam. Saleler 17 v. Singapore n. New Orleans. Tarakan 18 te Middlesbrengh v. Amsterdam. Texel. 18 te Hamburg v. Rotterdam. Van Spilbergen 17 v. Newcastle N.Z.W., naar Gladstone. Volendam 18, 17 u. 30 m. v. Boulogne, 19 2 u. 20 m. voorgaats van den N. Waterweg ver wacht. New-York n. Rotterdam. DAMMEN. OM DE CLUBKAMPIOENSCHAPPEN DER „HAARLEMSCHE DAMCLUB" De stand van den wedstrijd om het club kampioenschap 1930 31 der ..Haarlemsche Damclub" (Hoofdklasse) luidt thans: No. Deelnemers gesp.gewjem.verl.pnt. 1. K. Leibbrandt 4 2 2 0 6 2. J. Poppen 5 2 12 5 3. H. de Boer 3 2 0 1 4 4. J. P. van Eijk 3 1112 5. Joh. Fabel Jr. 3 1113 6. R. Hartgerink 3 0 12 1 7. J. v. d. Giessen 10 0 10 In deze afdeeling heeft Poppen de leiding moeent afstaan aan Letbbrendt. Overigens wordt om de eerste plaats vinnig gestreden, temeer omdat alle deelnemers elkander een maal ontmoeten en dus in totaal 6 partijen om den titel te spelen hebben, zoodat elk puntje dubbel zwaar weegt. Het Kennemer Lyceum verdedigt met succes den Dr. Merens- Bcker. C. H. Vrugt (D.W.R.) wint onbedreigd de 100 M. schoolslag Nationaal. Donderdagavond half acht begon in Stoop's Bad het Nationaal Zwemfeest van H.V.GS. Onder de leiding van Dr. N. E. Merens als voorzitter-kamprechter der Jury, met K. Anthonl als starter was een vlotte afwerking van het programma gewaarborgd. De adsplranten-nummers liepen zeer vlot van stapel en demonstreerden op afdoende wijze de puike kwaliteit der opkomende H.V.G.B.-generatie. De allerjongste winnaar op dit feest werd C. Huysman, in het nummer 20 M. school slag voor Jongens tot en met 10 Jaar, in 19 3.5 sec. Van de volgende groep 11 en 12 J. was J. Egelle de snelste ln 16 sec. J, B. Reus werd overwinnaar van de 13- en 14-Jarigen in 151/5 sec. Het nummer 40 M. schoolslag voor Jongens van 15 en 16 jaar bracht een gedecideerde zege aan J. Hollander in 29 3 5 sec. De 20 M. vrije slag voor Jongens tot en met 12 Jaar was voor P. Hollander terwijl in de volgende klasse tot 14 Jaar J. B. Reus zijn tweede overwinning boekte in 12 sec. 40 M. vrije slag voor de leeftijden 15 en 16 jaar bracht na een spannende race P. Rol ln 25 4 5 sec. het eerst bij het eindpunt. Onder groote spanning werd verzwommen de 4 x 40 M. vrije slag estafette voor M O. scholen om den Dr. Merens-Beker. De houd ster van het kleinood, het Kennemer Lyceum, wist na ct windenden strijd haar superiori teit te bewijzen in 1 m. 40 sec. Eenigszins teleurstellend was de bezetting ln het nummer voor H.VG.B.-leden 40 M vrije slag. Hilarlus was in 25 sec. de winnaar. Een groot succes voor de feestgevende ver eeniging was het nieuwe nationale nummer 3 x 40 M. wisselslag estafette voor adspiran- ten. Alle groote Amsterdamsohe en Haar- leemsche clubs hadden hiervoor ingeschre ven. Wederom bleek welke vooraanstaande plaats H.V.G.B. inneemt met zijn Jeugdige zwemmers. Slecht de D.J.K.-ploeg was Iets sneller en legde beslag op den eersten prijs in 1 m 25 2 5 sec. met H.V.GB. als goede tweede in 1 m. 28 sec. Veel belangstelling bestond voor het na tionale nummer 5 x 40 M. vrije slag esta fette voor heeren. Het LJ was verreweg de sterkste, en won in 1 m. 36 4 5 sec., toch bleek de verzwakte H.V.G-B.-ploeg nog mee te spreken door als tweede te eindigen voor H.P.C. Haarlem en A.Z. De demonstratie schoonspringen door eenige dames en heeren vormde een aange name afwisseling en oogstte veel succes. De waterpolowedstrijd tusschen de oude rivalen H.V.GJ3. en Nereus eindigde na een zeer spannende ontmoeting met een Nereus- overwinning. (24). Op fraaie wijze wist C. Vrugt beslag te leggen op het nummer 100 M. schoolslag in 1 min. 23 15 sec. Met een goed gespeelde pantomime, waar bij de filmoperateur en de politle-agent de hoofdrol zeer verdienstelijk speelden, werd dit. feest besloten. Een aparte vermelding verdient het num- C. VRUGT. mer figuurzwemmen, dat door de Zlgnea- dames onder leiding van den heer Joh. M. Schmidt onberispelijk werd uitgevoerd. Na afloop reikte Dr. Merens met een gees tig woord voor ledereen de vele prijzen uit. De volledige uitslagen zijn als volgt: Ia. 20 M. schoolslag Jongens t.m. 10 J.: 1. C. Huysman. 19 3 5 scc.:2 H. Friedhoff 20 sec.; 3 Arn. Hilarlus 22 2 5 sec. Ib. Idem jongens 11 en 12 j.: IJ. Egelie 18 sec.: 2 G. v. d. Graaff 16 l 5 sec.: 3 K. Bon- gertmans 16 4 5 3ec.: 4 B. Vos 17 2 5 sec. Ic. Idem jongens 13 en 14 j - 1 J. B. Reus. 151 5 sec.; 2 B. Knuyt, 16 sec.; 3J. Kemp 16 sec. Id. 40 M. Schoolslag, jongens 15 en 16 jaar: 1 J. Hollander 29 3 5 sec.; 2 D. Koning 33 1 5 sec. Ie. 20 M. vrije slag. Jongens t.m. 12 Jaar: 1 P Hollander 13 2 5 sec.; K. Bongertman 14 3 5 sec.: 3 Alex Hilarlus 14 4 5 sec. I f. 20 M. vrije slag, jongens 13 en 14 Jaar: 1 J. B. Reus, 12 sec.; P. de Jong 12 sec.: J. de Korte 12 2 5 sec.; 4 Stekelenburg 12 2 5 sec. Ig. 40 M. vrije slag, jongens 15—16 Jaar: 1. P. Rol 25 4 5 sec.: 2 J. Hilarlus 26 3 5 scc.; 3. N. Hagebout 26 4 5 sec. II. 4 X 40 M. vrije slag estafette voor M.O. scholen om den Dr. Merens beker. 1. Kennemer Lyceum 1 m. 40 sec. K. v. Een denburg. N. Beukenkamp. C. H. v. Eenden burg, H. v. Gogh. 2. M. T. S. 1 m. 44 sec. 3. Gem. Lyceum 1 m. 46 3'5 sec. III. 40 M. vrije slag voor leden H. V. G. B. 1. Wlm Hilarlus 25 sec. 2. G. Potjcwljc! 27 1 2 scc. IV. 3 X 40 M. wisselslag estafette adspl- ranten Nationaal. 1. D. J. K. 1 m. 25 2'5 sec. H. v. Geer. L. v. Brom, A. Rietbroek. 2. H. V. G. B I 1 m, 28 sec. J. Hilarius, J. Hollander. P. Rol. 3. Haar lem. 1 m. 28 2 5 sec. V. 5 X 40 M. vrije slag estafette Heeren Nationaal. 1. Het IJ, 1 m. 36 4'5 sec. F. v. d. Bosch. F. Smits. S. Coué, Ed. v. Es. J. v. Oostrom Soede 2. H. V. G. B 1 m. 59 sec. C. v. Eendenburg, W. Hilarlus, P. v. Ommeren. P. Rol. J. Schouw 3. H. P. C. 2 m. 2 5 sec. VI. Waterpolo wedstrijd. H. V. G. B. I—Nereus I 2—4 VII. 4 X 40 M. vrije slag gem. estafette (2 dames 2 heeren) l. Het. LJ 1 m. 42 2 5 sec. Mej. F. Hessel. MeJ. M. Vierdag. F. Smit. J. v. Oostrom Soede. 2. H. P. C. 1 m. 48 2 5 sec. 3. H. V. G. Bl -Zlgnea 1 m. 514 5 (bulten mede dinging) VHI. 100 m. schoolslag Heeren Nationaal. I. E. H. Vrugt (D.WR.) 1.23 1 5. 2. A. E. de Bruyn (D. W. R.) 1.27 2 5 3. G. Frost (D. D.> 1.29 4/5. "'OETBAL. Zaterdagmiddag-competitie. Tengevolge van de geweldige regenbuien van Zaterdag kon slechts de ontmoeting V.VJJ. IIJ.F.C. 2 doorgaan. Evenals op 6 December won V.V.IJ met 3—1. Voor morgen is, In verband met de vroeg vallende duisternis, een klein pragramma voor afdeeling B samengesteld, hetwelk als volgt luidt: Afdeeling B; TelefoniaKennemerland 2. Z.S.V. 2Ulysses 2. Ulysses 3Z.S.V. I. Telefonia heeft oJ. kans om van de niet sterke reserves der oranjehemden te winnen; een overwinning is ook noodlg, anders raken de telefoon-menschen te veel bij de leiders achter. Ulysses 2 gaat naar Halfweg en zal wel niet veel moeite hebben belde punten te be machtigen. Aan de Munterslaan komt Z.S.V. I bij Ulysses 3 op bezoek; een strijd tusschen twee kampioenscandidaten, die wel in 'n gelijk spel zal eindigen. POSTDUIVEN PROVINCIALE TENTOONSTELLING. De uitslag van de door den Ned. Alg. Bond van Postd ui venliefhebbers gehouden Provin ciale Tentoonstelling in het Gemeentelijk Concertgebouw luidt als volgt: Schoonste vogel: C. Noome. Alkmaar, te vens schoonste vogel oude duiven vllegklasse. Schoonste vogel (jong)H. A. Mensink, den Helder." Schoonste vogel schoonheidsklasse: G. Prumper, Edam. Hoogst aantal punten vllegklasse (oud en jong)G. Heerschop, 31 punten. Hoogste aantal punten (oud) G Heerschop. Hoogst aantal punten (Jong) J. F. Heerschop. Schoonste vhegtype (oud) P. Kesselaar, Zaan dam. Schoonste vliegklasse (jong) J. F. Heer schop. J. v. Alphen 2 eerv verm.. J. Buis 2 le, 1 2e pr., 1 z.e.v.; P. Bakker 2 le, 1 4e pr., 1 z.e.v., M. Bakker 1 3e, 1 z e v., 2 e.v. Gebr. Boon 1 4e, J. Brans 1 z..v. en 2 e.v., D. Brug- geman, l z.e.v. C. Berkhouwer 1 z.e.v. L. Beers, 1 5e pr. C. M. Bongers 1 EV., J. Couperus 12e, 13e pr. en 2 E.V. C. Don 12e pr., J. v. Delden 1 E.V. A. Dgtering 12e. 13e en 1 Z.E.V., M. v. Dijk 15e, 2 Z.E.V., 2 E.V., C. G. DraaiJer le, 3e. 4e. Z.E.V. E.V., H. Doeve le en 3e pr.. Joh. Dal, 13e pr. en Z.E.V., P. v. Eek 2 le pr., S. Elout 2e pr.. 2 Z.E.V.. G. Edel 1 2e pr., A. Gansenbeek E.V.. M. v. Gaderen 2e pr.. Z.E.V., Godschalk- Bakkenes 6e pr., 2 Z.E.V,, 2 E.V.. A. de Groot le pr.. 2 E.V., W. T. v. Gendt 3e pr., J. v. Harteveldt le, 2e. 3e pr., Z.E.V.. P. Homburg 3e. 5e. E.V., H. Hacqueband. Z.E.V. T. M. Heerkens Thijssen 4e, Z.E.V., E.V.. J. A. Heerschop 6 le e,n 2 2e pr., G. Heerschop le. 4 2e. 2 3e pr., 2 Z.E.V., 2 E.V., C. Kraan Z.E.V., A. M. Keijzer 3e pr., Th. v. d. Kamer 2e, 3e en 4e pr., A. J. de Koning E.V., J. Kraaier le pr., Z.E.V., E.V., H. J. Klnders 2e pr.. W. Looijega, le. 2 2e pr., 2 Z.E.V., E.V., Jan Luntz E.V. H. A. Mensink 2 le, 2 2e, 1 4e pr. en Z.E.V. A. Maas 2 le, 1 2e pr. 2 Z.E.V., E.V. G. Mar kus 2 le pr. 3e pr. C. Molenaar 2 2e pr. H. L. Mulder en zn. 3e en 4e pr. C. dc Mol ZJS.V. Jac. Moltini 2e pr. K. Metselaar le. 3e, 4e pr. E.V. P. Mus Z.E.V A. Melnen Jr.. Ie en 5e pr., 2 ZEV. C. H. Noome 2 le. 3 2e. cn 1 3e pr. ZEV., 2 EV. J. Nebbeilng 2e pr.. ZEV. G. Post 2 3e pr. EV. G. Prumper le en 4e pr. Joh. Post ma 2 ZEV. J. M. Peters le, 2e pr. ZEV. en EV. H. Prins EV. J. Rlemers le, 3c, 4e pr. ZEV. EV. E. van Rees 3e pr. A. H. Schip per le pr., EV. J. H. Snijders 2e. 3e pr. 2 ZEV. H. v. d. Sloot 2 le, 2e pr. ZEV. Joh. Schouten le. 3 2e, 5e pr. ZEV. S. Schellingcr- horst 3 ZEV. F. Scholten le pr., 3e pr. 2 ZEV. EV. T. Scholten le pr. EV. J. Trommelen 2 ZEV., 2 E.V. KI. Vas EV. G. de Vries 3 EV. Joh. Vermaat 3e pr. P. de Vries 2e pr. EV. G. Vonk le. 3e pr. ZEV. en EV. H. v. d. Wal ZEV. J. van Wolferen ZEV. K. Wartcna 4 ZEV. 2 EV. A. de Weers en Zn. le pr.. ZEV. 3 EV. G. H. Wayboer 2e en 3e pr. G. v. Zutphen 2e pr. 4 E.V. H. Zwiers 2e pr. HAARLEMSCHE POSTDITVENBOND Bovengenoemde bond houdt Zaterdag en Zondag a.s. zijn Jaarlijksche ten oonstelllns in het gebouw „Caecilia" aan de Jansstraat. Er zijn weer vele en mooie dieren ingeschre ven i40j stuks). De Jury bestaat uit de be kende keurmeesters: L. Gimbrêre. Haa:lem, N. Hoobert, Utrecht en Ed. Le Comte, Rot terdam. Een bezoek loont zeer zeker dc moeite. BILJARTEN. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN RIJ „VRIEN DENKRING". Deze ontmoetingen zijn voortgezet met de overige drie partijen van D.E.S. Brauckman (D. E. S.) was ditmaal slecht tegen Coplni Sr., die ln het begin ook slap begon. Terwijl de D.E.S.-man bleef knoeien, kwam zijn partner er hoe langer hoe beter ln, en toen hij op de 16e beurt een fraaie 37 scoorde was de stand 26 om 100. Later maakte hij nog eens 35 en ln de volgende beurt uit.De stand was: 57 om 160 ln 27 beurten. Kuiper Sr., (D.E.S.) deed het beter tegen v. d. Wal. HIJ liep onmiddellijk uit en be hield zijn voorsprong tot het einde: 70 om 50. Ook v. Amstel (DJE.S.), die slap begon, zorgde voor de eer van zijn club voor een overwinning, alhoewel Mosterd zich ferm verdedigde, zoodat het een spannende strijd was. Toen v. Amstel de 90 vol had, noteer de hij er 83. Ten slotte werd de afgebroken pari ij tus schen de Korte (DD.S.) en Huizing uitge speeld. Het was een langdurige strijd, die door Huizing gewonnen werd met 43 om 60. De totaal stand na 7 partijen is: D. E. S. 486, Vriendenkring 585 caramboles.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 9