De uitbarsting van den Merapi. Een groote ramp geworden. DE MERAPI ST1FZUIGERHU1S MAERTENS Apex Klop-Veeg-Stofzuigers 1175. BSïïïïa 17 SSSISBBBi J. LOTTGERING HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 22 DECEMBER 193Q TWEEDE BLAD Thans 105 dooden? (Zie ook de eerste pagina.) Heete zandstroom van 6 kilometer. De bevolking in paniekstemming. De berg gromt dreigend. Reuter seint uit Batavia, dat volgens de laatste berichten 105 personen bij de uit barsting van den Merapi om het leven zijn gekomen. Er zijn nog de volgende Aneta-telegram- men binnengekomen. Magelang, 19 Dec. Het zand heeft een geweldig hooge temperatuur, waardoor alles verkoolt, zoodat dientengevolge de geheele streek is gevuld met typische arang-lucht (houtskool). De lengte van den stroom wordt geschat on minstens zes K.M., de breedte ot> gemiddeld 20i> meter, de dikte, op enkele plaatsen, op 25 meter. De zand stroom ligt momenteel onbewegelijk, doch wanneer er weder beweging in mocht ko men wordt gehoopt, dat de stroom via het Biongkengravijn zal afvloeien naar de Kali Progo, in welk geval geen verder gevaar dreigt. Mocht echter de stroom onverhoopt terechtkomen ln de Kali Lamat, dan loopt Moentilan ernstig gevaar. De resident van Magelang, die gisteren het terrein verkende, constateerde dat de bovenlaag van den zandi&har gedeeltelijk verkoeld was, doch zoodra de materie een klein beetje terzijde wordt geschoven, is onmiddellijk wederom een geweldige hitte merkbaar. Gistermiddag vier uur. toen de resident en de regent van Magelang nabij Maron waren, begon de berg weder dreigend te grommen, waarop de man tri van het seismografisch station verklaarde dat het gegrom precies hetzelfde was als des mor gens vóór de eruptie, maar sterker, waarop het gezelschap 't onverantwoordelijk achtte langer te blijven. Momenteel worden maatregelen getroffen om door middel van zoogenaamde „brond- jongans" (groote vierkante gevlochten staal draadmatrassen, gevuld met kalis te enen) de bedreigde kanten naar de Kali Lamat te versterken, waartoe de hoofdingenieur van den Waterstaatsdienst te Poerwokerto, de heer Moolhuyzen, heden naar het bedreigde gebied is vertrokken. De resident, vergezeld van den gouverneur van Midden-Java, is he denmorgen negen uur eveneens weder naar het terrein vertrokken. De uitbarsting draagt het karakter van een ramp, welke in omvang grooter is dan die van 1920. Vele dessalieden hebben alles verloren, zoodat steunverleening geboden is. Er zijn nog geen rapporten binnen over eventueel verlies aan vee. DJOKJAKARTA. 19 Dec. De resident van Magelang verklaarde dat het Blong- keng-ravijn thans een nagenoeg gladde op pervlakte is van dampende zandmassa's, waaruit hier en daar een brandende boom uitsteekt. Het geheel biedt een zeldzaam troosteloozen aanblik door de verzengde om geving, waar eerst zware maiskolven op het veld te pluk stonden. De lahar strekte zich gisteren uit tot de desa Bedjoengan. drie K.M. stroomafwaarts, langs de Kali Blong- keng, van Marona af. De breedte van den lahar wordt geschat op vijftig meter. De lahar bleef in beweging tot ongeveer 1 uur 's middags, waarna ze tot stilstand is gekomen. Aangezien juist geoogst was is er voldoende voedselvoorraad. In den afgeloopen nacht werd te Kali Ce- rang in het Djokjasche wederom een dichte aschregen waargenomen, welke een soort sneeuwlandschap schiep. De vulkaan is nog onzichtbaar door de wolkenmassa. De bevolking van Djokja is rustig, hoewel verschillende inlandsche scholen gisteren om elf uur gesloten werden, terwijl talrijke Europeanen van ondernemingen om elf uur de kinderen uit school haalden. Overigens is niets te bespeuren van een angstige stem ming. Het Binnenlandsch Bestuur te Djokja trof maatregelen voor het eventueel snel uitwij ken der bevolking in het Kali Oerangsche. De treinen vertraagd Alle treinen hebben ernstige vertraging. De spoorwegbrug en de brug voor asverkeer. aan den grooten weg nabij Tempel, worden zeer ernstig bedreigd. Ieder oogenblik wordt verbreking van de communicatie tusschen Djokja en Magelang verwacht. De berichten uit Moentilan melden dat de laharstroom den grooten weg nabij Moen tilan naderde tot op een afstand van hon derd meter. De bevolking is hoogst onrustig. DJOKJAKARTA. 20 Dec. De heviee stor men, vergezeld door het gerommel, afkomstig van den werkenden vulkaan, in een verstik kende zwavelachtige atmosfeer, terwijl mod derregens vallen over een uitgestrekt gebied, veroorzaakte een paniek onder de bevolking, te meer waar deze verschijnselen plaats vin den in een zeer groote duisternis. De bevol king van verschillende dorpjes is uit lijfsbe houd gevlucht naar de steden. Hedenmorgen waren Magelang en andere plaatsen bedekt met een laag grijs slijk. De werkende berg levert een fantastisch gezicht met zijn opschietende vlammen uit de bran dende dorpen en bosschen op de hel'ingen van den berg en gelijkt 'n geduchte rookende pilaar. Vele kleine bergriviertjes zijn veran derd in razende stroomen, die massa's mod der van de bergen voeren. Op vele plaatsen zijn de verkeersmiddelen gestoord. De vulkanologische post te Maron is volkomen afgebrand. Moentilan nog gespaard. Aneta verneemt, nader uit Batavia, dat de berichtn als zou Moentilan bedreigd worden door de natuurrampen onjuist zijn. Deze berichten moeten veroorzaakt zijn door daar ter plaatse heerschende paniek stemming, welke zich van de bevolking heeft meester gemaakt. Aneta verneemt voorts, dat aldaar geen lahar (gloeiende zandstroom) te bespeuren valt. Alleen de spoorbruggen worden bedreigd door uitschuring. De bevolking is wel is waar in een toestand van de grootste onrust maar het bestuur stelt alles in het werk om de menschen te kalmeeren. MAGELANG, 20 December. De plaats, waar de meeste slachtoffers vielen, is dezelfde waar in 1920 26 menschen het slachtoffer werden van den heeten luchtstroom. De op pervlakte van de verwoeste gronden is aan merkelijk vergroot, doch kan nog niet ge schat worden. Het station van den vulkano- logischen dienst te Maron moest wederom worden verlaten. De seismograaf was boven dien losgeslagen. Te Magelang is een plaatselijk comité ge vormd, onder voorzitterschap van den resi dent. Bovendien hebben in dit comité zitting de assistent-resident en de regent van Mage lang en de wedono's van Montilan en Salam. In den loop van den nacht ontstond in het Moentilansche en elders groote angst, min of meer overslaande in een paniekstemming. De dessa's boven de onderdistricten Sroem- boeng en Doekoen zijn thans eveneens ont ruimd. evenals Kali Bni. waar de vluchtelin gen uit Mersabrang waren ondergebracht. De paniekstemming dreigde zelfs over te slaan naar Moentilan, waar vandaan berichten kwamen dat de bevolking zich gereedmaakt de vlucht te nemen, waarop onmiddellijk veldpolitie derwaarts vertrok ter geruststel ling, terwijl het Binnenlandsche Bestuur al les deed om de menschen te kalmeeren, het geen meerendeels. is gelukt. Geruchten willen, dat de observatiepost te Maron plus de nabijgelegen dessa Maron als gevolg van den heeten luchtstroom in vlam men zijn opgegaan. De geruchten zijn nog niet bevestigd kunnen worden, aangezien een en ander slechts uit de verte werd gadegesla gen, terwijl waarschijnlijk zal blijken dat de communicatie met dit gebied verbroken is. De Kali Batang heeft hedennacht ontzettend gebandjird, met groot gevaar voor de brug gen. DJOKJAKARTA, 20 Dec. De paniekstem ming werd gisteravond nog vermeerderd, doordat de laharstroom de dessas Gedjoe- gang en Podjok in vlammen deed opgaan, welk schouwspel van den grooten weg af zichtbaar was. Hedenmorgen vroeg was een klein deel van den kegel van den Merapi zichtbaar, de top evenwel niet, doch thans is de heele berg weder in een wolkenmassa ge huld, terwijl de krater rookmassa's blijft uit- stooten. De inwoners van Djokjakarta hoorden gisteravond tot circa tien uur duidelijk het dreigende gebrom van den berg. De aschre gen strekte zich in Westelijke richting uit tot voorbij Koetoardjo. Djokjakarta is vrij ge bleven, ook van den modderregen. Watcrleidingswerken vernield. Gistermiddag verraste een koude lahar stroom de Djokjasche waterleidingswerken in het Kali Koenings-ravijn. waardoor de brug welke de hoofdaanvoerleiding naar de stad draagt, weggeslagen is en de waterleiding verbroken werd. Alle nieuwe capteeringswer- ken ter waarde van 40.000 zijn absoluut verloren doch het oude broncomplex is be houden gebleven. De watertoevoer van de nieuwe wijk van Djokjakarta wordt thans voorzien uit de oude militaire bronleiding, terwijl voor elders distributiemaatrgelen door middel van tankwagens werden getroffen. Van de Kali Koening, welke irrigatiewater levert voor verschillende ondernemingen, zijn alle inlandsche en semipermanente dam men weggeslagen, waardoor de watervoorzie ning van verschillende suikerriettulnen wordt bedreigd. De stagnatie in de drinkwa tervoorziening van Jogja wordt voorloopig geschat op een duur van een week. Men pro beert een filterbuisput te slaan nabij het hoofdreservoir. Hulp van het Smeroe-fonds. Het Smeroe-fonds remitteerde telegrafisch f 25.000 aan den resident van Magelang ten behoeve van de slachtoffers van den Merapi. VERWEER VAN MR. J. H. VAN DOORNE. Minder rechten dan een misdadiger" GEEN SAMENWERKING A.V.R.O.—VARA. In „Vrij Nederland", het orgaan van het genootschap van dien naam, geredigeerd door mr. J. H. van Doorne, doet deze uitvoe rige mededeellngen over zijn royement. Hij zegt voorop te stellen, dat men in het blad tevergeefs zal zoeken naar iets wat de in de A.V.R.O. gevoerde politiek zelve betreft, uit de overtuiging, dat alles wat de vereeniging de A.V.R.O. als zoodanig zou kunnen scha den hij niet wenscht te publiceeren. Wel elscht hij het recht op om in het open baar te protesteeren tegen de hoogst on fatsoenlijke* rol door den voorzitter Dr. Mol- huysen gespeeld, welk onfatsoen niet alleen blijkt uit de door hem voorgelezen zes of ze ven pagina's beschuldigingen, maar ook uit de wijze waarop hy zich heeft laten leenen, een voor Vogt in zijn samenwerking met de socialisten lastigen tegenstander uit den weg te ruimen". In het belang van de vereeniging eisch ik dan ook volledige openbaarheid, welke al leen zal kunnen blijken door een onpartij dige commissie van onderzoek die zonder aanzien van eenigen persoon den luisteraars tot in finessen zal inlichten welke pogin gen tot samenwerking gedaan zijn, wie deze gedaan heeft, hoe zij gedaan zijn. en wat het resultaat daarvan voor de A.V.R.O. ge weest is. Principieel heb ik mij steeds gekant tegen elke samenwerking met rood. Als er ooit van samewerking sprake zou kunnen zijn, dan zou het m i. de N.CR.V. moeten zijn. De beslissing is echter alleen aan de luis teraars. desnoods bij referendum. Mr. Van Doorne klaagt er dan over, niet ln de gelegenheid gesteld te zijn om te voren van de voorgelezen beschuldiging waarvan hij bij voorbaat kon zeggen dat 85 pet. op fantasie berust, kennis te nemen. Bij mijn royement was ik niet aanwezig, en bij voorbaat is mij de gelegenheid beno men hiertegenover ook maar één woord van verdediging te kunnen doen hooren! De sccne was werkelijk zeer listig in elkaar gezet; de heer Vogt, die aan mij zijn positie ln de A.V.R.O. heeft te danken, heeft ailp eer van zijn hartverheffende regie! Ik wijs elke verdachtmaking van samen spanning met welk gekleurd persorgaan ook, met diepe verontwaardiging verre van mij. Ook de beschuldiging dat hij zou getracht hebben een samenzwering op touw te zetten met het doel een paar bestuursleden plus den voorzitter te wippen, zelfs een greep te doen naar de macht in de A.VR.O., waarna dit doel beieikt zijnde de vroegere hoofd redacteur van ,X>e Telegraaf", de heer Ver biest .als touwtjestrekker zou fungeer en", wijst mr. Van Doorne met de meeste stellig heid af. In een ander artikel, geschreven naar aan leiding van de mededeelingen in de Radio bode schrijft mr. Van Doorne. dat de mede- deeling in ..De Tijd" van 24 November over samenwerking AVROVARA natuurlijk van den heer Verbiest afkomstig, blijkbaar hem als verraad werd aangerekend. Hiervan wordt echter in de Radiobode niet gerept. Hij ontkent ten sterkste, dat hem alle ge legenheid is gegeven om zich te verdedi gen. „Overrompel in gspolitiek". .Afgezien hiervan dat het minstens fatsoen lijk ware geweest mij tevoren inzage te ver- leenen van het relaas van beschuldiging door Dr. Molhuijsen voorgelezen zelfs een landlooper krijgt tevoren zijn dagvaarding thuis, was de heele scène gebaseerd op een overrompelingspolitiek, waarbij voorop gezet was mij zoo min mogelijk gelegen heid te geven mij te verweren. Dr. Molhuijsen eindigde de voorlezing van zijn relaas, dat ik nu wel gereed zou staan met mijn dossier vol wèl-geaocumenteerde beschuldigingen om het bestuur op de huid te springen, en da: hij mij met afschuw daartoe de gelegenheid gaf. Waarop door mij gezegd is. dat als mij het woord gegeven werd om een dossier vol beschuldigingen te produceeren. ik daarvan niets begreep, het door den voorzitter be toogde voor 85 pet. op fantasie berustte en ik vóór alles terstond een commissie van onderzoek eischte, onmiddellijk waarna de voorzitter afhamerde, een motie van wan trouwen voorstelde, en toen ik opstond om het woord te nemen, wederom afhamerde, waarna het een geschreeuw door elkaar werd. en ik de vergadering verliet, onder de woor den: „Een moordenaar voor den rechter heeft meer rechten dan ik hier". Ik constateer dus dat het in de Radio bode gegeven verslag onjuist-, onvolledig en1 onwaar Is, en tart het bestuur om den tekst van het relaas van den voorzitter, waarop ik ben geroyeerd te publiceeren". Tegenspraak van de AVRO. De AVRO heeft het volgende communiqué verstrekt: „Het algemeen bestuur van de AVRO op Zaterdag 20 December 1930 in vergadering bijeen: gehoord de geruchten, die zijn verspreid, verklaart ter geruststelling der AVRO-leden die men tracht te suggereeren, dat een samen werking van de AVRO met een andere om- roepvereeniging reeds op dit oogenblik zou zijn tot stand gekomen: dat er geen samenwerking in welken vorm ook met een der andere omroep vereen:- gingen bestaat". De rol van Baron Van Lynden. Naar aanleiding van de functie van Baron van Lvnden ln de verwikkelingen bi) de A.V.R.O. heeft .Het Vaderland" zich tot dezen gewend met de volgende vragen: Vraag 1. Wat waren uw motieven om u in de A.V.R.O.-zaak te mengen? Vraag 2. Is uw inmenging in het artikel in de Radio-Bode van 19 December jl. juist weereegeven? Antwoord 1. Ik ben oud-hoofdbestuurslid van de A.V.R.O. Drukke bezigheden noopten mij Indertijd ais zoodanig te bedanken. Sinds dien bleef ik buiten alle Radiozaken. Wel bleef ik de A.V.R.O. welgezind; ik zie in haar een instituut, dat blijken heeft gegeven de kunst te verstaan bij een groot deel van ons volk het gevoel voor wat ons allen bindt te doen herleven of te versterken. Hetgeen, naar het mij voorkomt, iederen dag meer noodzakelijk wordt. Geheel ongezocht, ja zelfs ongewenscht-, ben ik op de hoogte gekomen van papieren en zaken, welke mij voor enke'e leiders van de A.V.R.O. bezwarend schenen. Ik heb aan hun echtheid resp. juistheid niet durven twijfelen, omdat men nu eenmaal van men schen. die men als fatsoenlijk beschouwt-, daar men voor het tegendeel geen aanlei ding heeft, niet begint gemeenheden te ver wachten. Althans, ik wensch 7.ulks niet te doen. Word ik van deze opvatting de dupe. dan zal ik dit ongemak liever dragen, dan dat ik mij op het uitgangspunt zal moeten paan stellen, dat behoudens tegenbewijs fatsoen lijke menschen niet bestaan. Mijn motieven er mij mede te belasten den directeur van het Omroepbedrijf der AV.R.O., Vogt. te gaan soreken. waren, dat ik publica tie dier stukken en moeilijkheden, zooals zich thans helaas toch voordoen, wilde voorko men. Publicatie zou. meende ik. de A.V.R.O. en ook den heer Vogt. ernstig schaden. Dit te verhinderen, doch tevens te zorgen dat onee- wenschte toestanden zich in den vervolge niet meer zouden kunnen voordoen, was het doel van mijn stap. Antwoord 2. Ja en neen. Hetgeen zou moe ten geschieden werd den heer Vogt niet on der geheimhouding voorgesteld, zoodat hij de 3 punten, welke ik noemde, met zijn voor zitter en'of bestuur kon behandelen. Verder was ik door mijn informator gomachtig zijn naam te noemen en deed dit. toen de heer Vogt mij dien vroee. Er is dus in elk opzicht open kaart- gespeeld. De 3 punten luidden: 1. Een door mij met name genoemd lid van het dag bestuur, oud- bestuurder van de AN.R.O.. welke als zooda nig geen bezoldiging mag ontvangen en dit naar men mij had gezegd in eenlgerlel vorm toch zou krijgen, zou uit het bestuur moeten treden. Als employé zou hij natuurlijk bezol diging mogen genieten. 2. De voorzitter, waarvan men meende te weten, dat hijzelf wenschte af te treden, zou op de a.s. vergade ring van 13 December op de meest eervolle wijze zijn taak neerleggen. HIJ zou zoo spoe dig mogelijk worden vervangen door wat ik noemde een groot Nederlander, man van ge zag en ervaring en daardoor in staat om het helaas verbroken contact met de Regeerlng te herstellen, de gewenschte besprekingen zoo met autoriteiten, politieke leiders als an dere om roep-organisaties te onderhouden. Die voorzitter zou moeten worden gezocht en uit geheel vrijen wil door het bestuur en of leden moeten worden gekozen. Van een zen. ..krachtfiguur" heb ik niet gerept. 3. De di recteur moest zich verbinden in geen enkel opzicht buiten zijn voorzitter om te onder handelen met autoriteiten, andere omroep verenigingen of politieke partijleiders. Heb ik dan niet als voorwaarde gesteld, dat ik zeer tijdelijk als waarnemend voor zitter zou optreden? Neen, allerminst a1; voorwaarde. Ik heb uitdrukkelijk verklaard, geen enkele taak dan die van deze bemidde ling te willen vervullen en die alleen te heb ben aanvaard, omdat ik de genoemde punten, zouden mijn informaties Juist zijn. in het be lang van de A.VR.O. achtte. Wel heb lk, m het zeer langdurig onderhoud met den heer Vogt, ongeveer woordelijk het volgende ge zegd: „Indien onverhoopt op de vergadering van Zaterdag geen enkele andere mise-en- scène mogelijk zou zijn, zou ik mij desnoods beschikbaar willen stellen om onder voor waarde dat mijn voorzitterschap hoogstens INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. BARTEL JORIS STRAAT 10 TEL. No. 10750 een paar weken zou duren en punt 1 van do agenda de keuze van een nieuwen voorzitter zou worden zeer tijdelijk te fungeeren, In dien de overgroote meerderheid van het be stuur dit zou wenschen". Van mijn kant stel ik er prijs op te ver klaren, dat lk de voor mij belangrijke afwij kingen tusschen deze lezing en die van do A.VR.O. niet aan opzet toeschrijf. Ik consta teer ze slechts. Ik wil hieraan nog toevoegen, dat ik. na mijn stap. geen enkelen anderen heb gedaan of denk te doen. Na ontvangst van het be richt van den heer Vogt, dat deze mijn voor stellen niet aanvaardde, heb lk hem de ont vangst van zijn brief bevestigd, dit zijn be sluit aan mijn informator medegedeeld en doen weten, dat ik mij verder terugtrok. ERGERLIJKE VERWAARLOOZING VAN EEN PLEEGKIND? JONGEN VAN 17 JAAR OVERLEDEN. Het Dagblad van Rotterdam maakt melding van een geval ven vcrwaarloozing van een 17-jarige jongen, wiens ouders overleden waren en die met een jonger broertje ten huize van een familie woonde, welke daar voor vergoeding ontving. De jongen moet tweemaal om een dokter hebben gevraagd, toen hl) zich ziek voelde, doch hieraan werd geen gevolg gegeven. Hij is toen tengevolge van verwaarloosde blinde darm ontsteking, waarop bulkvliesontsteklng volgde, overleden. De jongen zou ook te wei nig eten en daarentegen wel veel slaag ge kregen hebben. TOLBESTORMING IN UTRECHT. BETALEN MET GROOT GELD HET NIEUWE MIDDEL. Zaterdagmiddag heeft opnieuw een groote demonstratie tegen de tollen plaats ge.had, thans op den weg VianenUtrecht om te protesteeren tegen de tollen, welke de ge meente Utrecht te Vreeswijk en Jutphaas on derhoudt. Van Vianen af werd een onafzien bare stoet van auto's geformeerd onder lei ding van den heer Johan Coljee, deurwaarder te Vianen. Te Vreeswijk begon de actie. De sabotage werd gevoerd door te betalen uitsluitend met ..groot" geld. De heer Coljee haalde een biljet van f 100 te voorschijn,doch dit werd ge wisseld. Er werden echter ook biljetten van f 1000 aaneeboden. De politie had uitgebreide maat regelen genomen, o.a. was de Utrechtsche verkeerspolitie aanwezig, en daaraan zal het te danken zijn. dat de opstopping, die al sooedig ontstaan was. doch die door den mist niet te overzien was, toch weggewerkt werd. Te Jutohaas Het de politie de automobilis ten omrijden, wanneer zij bemerkte, dat het opposanten waren. Voor zij op den hoofdweg mochten komen, moest dan tol betaald wor den. zoodat de opstopping ln de zijstraten ontstond. Ten slotte werd ook hier na veel oponthoud voor het - one verkeer ruim baan gemaakt. Later ontstond weer stagna tie en kwam het zelfs tusschen een politie man en een automobilist tot een handge meen. De Utrechtsche wethouder A. H. Smulders, onder wiens afdeeling de tolheffing behoort, bevond zich onder de belangstellende toe schouwers! Het moet de bedoeling zijn om de obstruc tie nog eenige malen te herhalen. DE KWESTIE „JAGTLUST" HERLEEFT. Naar het „U. D." verneemt, hebben Ged. Staten opnieuw hun goedkeuring onthouden aan het gewijzigde raad besluit inzake de verbouwing van Jagtlust. Blijkbaar is het gewijzigde ontwerp nog te duur. AMSTERDAM'S HAVEN VLAGT. Als een bewijs van Ingenomenheid met dé aanneming door de Tweede Kamer van het wetsontwerp inzake het AmsterdamRijn kanaal. hadden Zaterdagmorgen alle schepen der scheepvaartmaatschappijen der hoofd stad de vlag in top. Ook op de Beurs en het Havenkantoor wapperde de vlag. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel VERVEN STOGMEN Schoenen verven Hoeden vormen Stoppage i".! rrs-: iv" ."".V"' inrr» "MMM.4I AGENDA MAANDAG 22 DECEMBER Nieuwe Kerk. Kerstfeest. 7 uur nam. Concertgebouw: Uitvoering Haarlem's Kin derkoor „Inter Nos". 8 uur. Gebouw ,De Centrale": Vergadering Bak kersgezellen. 8 uur. Palace: „Tusschen 14 en 17". Tooneel: The Jenny Jaeger Comp. 8.15 uur. Luxor Theater: „Het vliegeskader" en ..Het meisje van den Donau". Tooneel: The Barzenis. 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Achter het mas ker". Tooneel: The Miros". 7 en 9.15 uur. DINSDAG 23 DECEMBER Schouwburg Jansweg: Ned. Operette Ge zelschap. ..Prof. Witkiel". 8.15 uur. Stadsschouwburg: Kon. Ver Het Neder- Iandsch Tooneel ..Blanke Ballast 8 uur. Bioscoopvoorstellingen, y els en: Raadsvergadering. 7 uur nant,

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 5