KON. NED. VOETBALBOND. WAT ONZE EERSTE KLASSERS DEDEN OVERZICHT DE UITSLAGEN RESERVE 1E KLASSE DERDE KLASSE A RANGLIJSTJES H. F. C—Oud-Internationals Amsferdamsch elftal—Zwaluwen Hef Zwaluwen-elfta! voor 6 Januari VOETBALNIEUWS R.K. VOETBAL Een groot aantal wedstrijden wegens sneeuw en regen uitgesteld. - H. F. C. speelt op eigen terrein tegen Excelsior 3-3 gelijk. - A. D. O. wint in Den Haag met 2-0 van E. D. O. - De plaatselijke wedstrijd Fe'jenoord-Sparta ein digt met 1-1 gelijk spel. - De elf tallen der oud- Internationals en der Zwaluwen vastgesteld. Wat misschien wel niemand verwacht zal hebben, is Zondag geschied. Niettegenstaan de den zeer overvloedige» sneeuw- en regen val bleek het veld van H.F.C. aan de Span jaardslaan bespeelbaar te zijn. Dat zag er Zaterdagmiddag waarlijk nog lang niet naar uit. Toen waren eenlge H.F.C.-dapperen aan het sneeuwruimen gegaan, maar daarna begon het stevig te regenen tot laat in den avond, zoodat natuurlijk iedereen dacht dat het veld voor den wedstrijd H.F.C.— Excelsior wel afgekeurd zou worden. Maar 's nachts begon het flink te waaien en Zon dagmorgen was bovendien de lucht helder. Hoopvol gingen we toen vroegtijdig naar de Spanjaardslaan, waar eenlge menschen nog bezig waren om do laatste resten sneeuw weg te rijden. Het geheele speelveld bleek sneeuw vrij te zijn. Wat menschenhanden niet ver mochten. deed een enkele regenbui. Alleen in het midden was het nog wat drassig. Toen dan ook even later consul Bijleveld arri veerde, aarzelde hij geen oogenblik om het veld goed te keuren. Er werden op de vochtig- cte plekken gaten gestoken en hfer en daar zand gestrooid, zoodat het veld 's middags, hoewel natuurlijk wel wat zwaar, toch be speelbaar bleek. H.F.C. heeft het vierde ge lijke spel weten te behalen, nadat zij met rust een 31 voorsprong verkregen had. Met uitsluitend gelijke spelen komt H.F.C. er echter niet. Het aantal winstpunten stijgt wel, maar er moeten meer overwinningen komen, want niettegenstaande het gisteren behaalde winstpunt staat H-F-C. door haar slechte doelgemlddelde toch nog op de tiende plaats. Ook E.D.O. heeft tegen A.D.O. in Den Haag haar wedstrijd kunnen winnen, maar dien helaas met 2—0 verloren. Onze stadge- nooten zijn hierdoor weer twee plaatsen op de ranglijst gezakt. De wedstrijd ZF.C.—V.U.C. moest worden uitgesteld, maar in Rotterdam Is de groote strijd tusschen Feijenoord en Sparta ge streden en in een cenigszins onverwacht 11 gelijk spel geëindigd Hoe groot de belang stelling in de Maasstad voor dezen wedstrijd was, kan men op onze fotopagina zien. Voor de tweede klasse B ls alleen de wed strijd D.WS.V.V.A. ge.Jpeeld en normaal met een 30 overwinning voor de thuisclub ge ëindigd. Met dat al wordt het voor Haarlem geducht oppassen. AFDEELING I. Eerste klasse: H. F. C.—Excelsior 2e Klasse A: West-Frlsia—A.F.C. 2? Klasse B: D. W. S^-V. V. A. 3e Klasse B: De KennemersMeervogels Res. ie Klasse.: Ajax 2—Z. F. C. 2 Hilversum 2—H. F. C. 2 3—3 3—2 3—0 3—1 4—0 2—3 Hilversum 2-H. F. C. 2 (2-3) De H.F.C.-reserves hebben wel plezier ge had van hun reis naar Hilversum. Immers grootcndecls met tien man spelend werd een 20 achterstand met de rust omgezet in 32 overwinning. H.F.C. speelt in de volgende opstelling: Van der Togt, Engelberts, Van den Bogaardt, Schnerr, Kruyer, Marchant, Dijkhuizen, Dorsman, Denijs, v. Pareeren, Hagenaar. On het heel goed besoeelbare veld zijn de gastbeeren al dadelijk In de mee-derheld, hierbij aangemoedigd door een talrijk pu bliek. Spoedig ver'aat Marchant wegens kramp het veld. zoodat met tien man verder ge speeld wordt. Dorsman gaat halfback soe- ler.. De Hilversummers zllp. steeds in den aanval, doch de H.F.C.-achterhoede ls goed op dreef. Vooral Van der Togt doet eenige fraaie dingen. Na ongeveer twintig minuten nemen de gastheeren de leld'ng, spoedig gevolgd door een tweede doelpunt. H.F.C. heef» niet veel in te brengen: de keener van Hilversum krijgt dan ook niet veel te doen. De rust gaat in met onveran- derden stand. Na de rust Hikt het wel of er een heel an der H FC.-team op het veld staat. Er wordt nu voed gecombineerd: het is gehee' gedaan met het overwicht van Hilversum. Dijkhuizen sneelt nu middenvoor. Denijs rechtsbinnen, Ilacenaar linksbinnen en v. Pareeren links buiten. Dit blijkt een goede verbetering te ziin: spoedig scoort Dernis meteen goed hard schot. Dit geeft den H F.C.'ers moed; de aan vallen blijven gevaarlijk. Bil een aanval van links komt de bal bij Denijs, die weer met een hard schot tegenscoort, daarmede de partijen on gelijken voet brengende. Hilver sum geeft het nu bijna gewonnen, bij een al- gemeenen aanval van H.F.C. scoort Van Pa reeren van dichtbij het winnende doelpunt. Met H.F.C. in den aanval kondigt dan de scheidsrechter het einde aan. Schoten-A. S. C. (1-0) Schoten heeft zich na den slecht gespeel den wedstrijd tegen Bloemendaal op tweeden Kerstdag weer volkomen hersteld en aan A.S.C. een nederlaag toegebracht, die zij volkomen verdiende. Dat het slechts 10 werd, ls te wijten aan het feit. dat door Scho'en voor het Le'.dsche doel te v:el ge talmd werd en bovendien nog slecht gescho ten. Schoten speelde over het geheel veel ster ker; elke aanval werd echter reeds ln de klem gesmoord, door de puikspelende half- hacks: ook de Lcldschc backs en keeper wa ren voor hun taak berekend. AFDEELING II. Eerste klasse: A. D. O.— E. D. O. Feijenoord—Sparta 2e Klasse B: S. V. W.—C. V. V. D. C. L.For tuna AFDEELING UI. Eerste klasse: TubantlaWagenlngen PE.C.Enschede AFDEELING IV. Eerste klasse: L.Olü.GA.NA.C. EindhovenWilnelmlna B.V.V.—De Valk M. V. V.—Willem n AFDEELING V. Ie klasse: Veendam—Velocita s G.V.A.V.Be Quick Achilles—Alcldes 2—0 1—1 2—3 1—2 2—2 3—3 1—2 2—0 8—2 5—3 1—1 4—3 5—1 AFDEELING L Eerste klasse: gesp.gew.gel.verl.pt-v.-t.gem. Ajax 10 7 2 1 16 36—9 1.60 Z. F. C. 10 6 4 0 16 25—15 1.60 Hermes 10 3 5 2 11 22—21 110 D. F. C. 10 4 3 3 11 16—22 MO H. B. S. 9 4 1 4 9 20—16 1.— 't Gooi 10 3 2 5 8 19—21 0.80 Stormvogels 10 1 5 4 7 9—14 0.70 Excelsior 9 2 2 5 6 21—28 0 67 V. U. C. 9 2 2 5 6 19—30 0.67 H. F. C. 9 1 4 4 6 9—20 0.67 Tweede klasse B: D. W. S. 12 9 1 3 19 42—20 1 53 Hercules 13 9 2 2 20 40—25 1.54 Haarlem 12 9 0 3 18 49—24 1.50 Velox 12 8 0 4 16 44—28 1.33 Spartaan 12 5 2 5 12 20—22 1 B. F. C. 12 4 1 7 9 18—28 0.75 V. V. A- 11 4 0 7 8 18—28 0-73 Bloe men daal 13 2 3 8 7 21—35 0-54 Zandvoort 13 2 3 8 7 20—35 0.54 Ba ara 12 2 2 8 6 13—40 0.50 AFDEELING II. Eerste klasse: Feijenoord 11 9 1 1 19 38—13 173 Spana 11 7 2 2 16 22—11 1.45 Blauw Wit 12 5 1 6 11 20—18 0.92 Hilversum 11 5 0 6 10 17—21 0.91 K. F. C. 11 4 2 5 10 21—26 0.91 E. D. O. 10 4 1 5 9 15—18 0-90 R. C. H. 11 4 1 6 9 2327 0.82 V. S. V. 11 4 1 6 9 17—20 0.82 A. D. O. 10 4 0 6 8 19—24 0.80 H. V. V. 10 3 1 6 7 15—29 0.70 Er ls een vrij talrijk publiek aanwezig als scheidsrechter Bronkhorst beginnen blaast. Er ontspint zich direct een vlug en open spel, maar de aanval van A.S.C. wordt direct onderbroken. Koeleman zet zijn voorhoede steeds aan het werk; er komen eenlge kan sen, maar geen doelpunten. Als Cuyon voor zet raakt een der backs van A.S.C. den bal verkeerd; het leder zweeft reeds ln het doel; De Goede en Rootlieb werken hem verder het net in (1—0). Schoten blijft in het veld sterker; er wordt keurig van man tot man gespeeld. Eijkhof Jr. krijgt een kans, maar hij schiet juist naast. Evenzoo gaat het met Oorthuis, die met zijn linkervoet den bal verkeerd inschiet. A.S.C. doet pogingen om gelijk te maken, maar sceeds ls het een Schoten-speler, die het leder wegwerkt. In de tweede helft wordt er door beide par tijen weer hard gewerkt; maar de aanval len van A. 8 C. zijn niet gevaarlijk. De Leidenaars zetten te weinig hun vleugelspe lers aan het werk; speciaal de linksbuiten krijgt niet veel te doen. Ook hier ls Pieters op zijn best. Een gevaarlijk moment ontstaat voor het Schoten-doel, als even buiten het strafschop gebied A. S. C. een vrijen trap moet nemen, maar ook deze heeft voor haar niet het ge- wenschte resultaat. Met eenige verre schoten weet Hoff wel raad; ook hij maakt een zekeren indruk. Oorthuis maakt dan een goal, maar de scheidsrechter had reeds voor hands geflo ten. Als De Goede eens alleen voor het doel komt, talmt hij te lang; ook deze kans gaat dus verloren. A.S.C. tracht nog gelijk te maken, maaT alles schijnt hopeloos. De belde Schoten - backs zijn niet meer te passeeren en als het einde daar is, heeft Schoten na een keurig gespeelden wedstrijd verdiend gewonnen. Kennemers-Meervogels (3-1) Op een zwaar te bespelen terrein laat de heer Twlsterling, die aen wedstrijd goed in handen had, beginnen. De spelers hebben de grootste moeite om zich staande te houden. Na vier minuten heeft de thuisclub reeds succes als Schipper goed voorzet en Steeman met een moolen kopbal doelpunt (10). De Zaandammers laten zidh echter niet ontmoedigen; zij ondernemen ook menigen aanval, doch de Kennemers-verdediglng weet onheilen te voorkomen. De rust komt met 10. Direct na de rust weer een spannende par tij; nu zijn de Kennemers even sterker; bet gelukt Horeman een fraai doelpunt te sco ren (2—0). Nog geeft Meervogels zich niet gewonnen; na enkele vergeefsche pogingen gelukt het den rechtsbuiten, een verdiend tegenpunt te maken (2—1). Meervogels blijft thans sterker, doch Dui- vemans en Lindner spelen voor wat zij waard zijn. Eindelijk komen de Kennemers weer los; uit de vele kansen weet Steeman er één te benutten (31). Met dezen stand wordt het einde aange kondigd. H. F. C.-Excelsior (3-3) Ondanks alle sneeuw en regen was het H. F. C.-veld toch bespeelbaar, hoewel het zeer zwaar was. Het begin is heel kalm; beide partijen moe ten zich eerst aan net zware veld aanpas sen. Den gasten gelukt dit be:er; zij zijn dan ook voorlooplg ln den aanval. Van der Meu- len moet dadelijk krachtig optreden, wat hij weer uitstekend doet. H. F. C. presteert nog niet veel; speciaal Lamp loopt naar zijn vorm te zoeken, ter wijl ook de H. F. C.-voorhoede niet veel op luchting brengt. Na ongeveer een kwartier spelen komt dan ook het eerste demount voor Exc^'s'o Huis man zet voor, Smit kopt mis, de bal komt oij Bouwer, ene van nan—g seert, en Van der Meulen met een onhoud baar schot in den linkerbenedenhoek he. nakijken geeft (01>. Dit doelpunt schudt H F. C. eenigszins wakker; De Ru v ter geeft eenige g^de een ters naar Chapon, waaruit gevaarlijke mo- men,en voor net tóccjuuor-uoei on^.^un, u-e voorloopig echter geen gevaar opleveren. De strijd gaat gelijk op; er wordt slecht gespeeld, vooral het plaatsen van belde half- Linies is heel zwak. Langzamerhand komt Lamp er ook beter in; de aanvallen worden gevaarlijker. Bij een aanval van H. F. C. ontslaat er een scrim mage in het penalty-gebied van Exoelsior; Koreman krijgt een mooie kans; hij wordt echter vastgehouden en Van Gessel geeft penalty. R. Jongeneel benut deze kans met een goed schot in den hoek '11>. Vijf minuten later krijgt Koreman den bal weer; mj wu seme ten uoen een <ner tj.ic.d- sior-backs komt aanloopen en trapt den bal in eigen doel ^2—1). In vijf minuten is dus een 01 achterstand omgezet in een 21- voorsprong. Ongeveer tien minuten vóór de rust geeft Van Riemsdijk een center naar Reydon; een fraaie voorzet volgt en met een mooien kop bal vergroot Koreman HF.C.'s voorsprong (3—1). De gasten ondernemen dan nog eenige gevaarlijke tegenaanvallen, doch succes blijft ook hier verder uit. zoodat de rust met onge- wijzieden stand intreedt. Na de rust blijkt het, dat Excelsior het lang niet opgeeft; de spelers werpen zich dan ook met al hun energie in den strijd. H.F.C. wordt overspeeld en heeft niets te vertellen, zoodat het geen verwondering wekt als na vijf minuten v. d. Ende uit een voonset van Huisman den achterstand verkleint (3—2). Excelsior is nu gedecideerd sterker; de H-F.C.-achterhoede moet alle zeilen bijzetten om verdere doelpunten te voorkomen. Het samenspel tusschen Bouter en Ma assen is werkelijk heel goed soms, terwijl vooral Maaskant de schutter in de Excelsior-voor- hoede blijkt te zijn. De gelijkmaker kan dan ook niet uitblijven; na 20 minuten onderneemt Manssen weer een aanval; keurig brengt hij op tot aan de achterlijn; een mooie voorzet volgt en Bouter doet de rest (33). Het wordt nu een vraag, of H.F.C. dit zal kunnen houden. Haar voorhoede hrengt eenige opluchting, doch het spel is heel wat minder, dan vóór de rust. Alleen Chapon is weer de man; hij geeft Koreman eenige fraaie, haast rWet te missen kansen die deze echter op jammerlijke wijze te loor laat gaan. Dan probeert Lamp het zelf maar eens, maar zijn schitterend schot gaat Juist langs den paal, terwijl Bund een tweede sdhot maar net kan stoppen. Het ls een snel op en neergaande strijd met wisselende kansen. Bouter bezorgt door zijn beweeglijk spel de H.F.C.-verdediging vele moeilijkheden, doch deze, en in de laatste instantie Van der Meu len, houdt stand. De Ruyter maakt nog een bultenspeldoel- punt, terwijl aan den anderen kant Van der Meulen een bal uit zijn handen wordt ge trapt, die echter naast het doel rolt. Onder groote spanning verstrijkt tijd en als scheidsrechter Van Gessel het einde aan kondigt, hebben beide partijen de punten broederlijk gedeeld, hetgeen goed de verhou ding weergeeft. A.D.0.-E.D.0. (2-0) Zoo ls het verzamelen van de punten door E.D.O. door A.D.O. gestuit. De Haarlemmers hebben een verdiende nederlaag geleden. We zijn er evenwel van overtuigd, dat het dit maal door eigen schuid ls. Het kwam ons voor dat na het eerste doelpunt de rood zwarten van meening waren dat hiermede de wedstrijd verloren was. Een opvatting, die geheel is af te keuren. Want het ver toonde spel van de Hagenaars was niet van dien aard, dat zij niet te overwinnen zouden zijn. Ook de diverse veranderingen ln het elftal tijdens den wedstrijd was verkeerd, want E.D.O. speelde in de opstelling, aooaLs begonnen werd toch haar beste spel. Het spel van de Haarlemmers had veel te lijden door een off-day van Dinkla. Weber was hem dan ook steeds de baas. Daar hei de eenige eerste-klasse wedstrijd ln Den Haag was, werd het buitengewoon druk op het A.D.O.-terrein. Scheidsrechter Liessauer gaf te twee uur het sein om te beginnen. A.D.O. heeft den aftrap en stevent 'direct op den E.D.O.-goal af, waar een corner wordt geforceerd. Deze wordt weggewerkt, waarna de roodzwarten ten aanval trekken. Steffens plaatst scherp op rechts; de voor zet die hieruit volgt, verwerkt Quax. Stef fens schiet even later naast. De Haarlemmers zijn eenigszins in de meer derheid, zonder nochtans ere gevaarlijk te zijn. Een voorzet van Van der Hurk mist Quax maar er is geen E.D.O.'er, die deze kans kan benutten. Over het geheel genomen is het spel van weinig beteekenis. Het is niet veel meer dan een heen en weer getrap. Zelfs een speler als Tap brengt er niet veel van terecht. Het beste spel wordt door de verdediging gespeeld, waarvan die van E.D.O. uitblinkt. Een enkelen keer lukt het wel eens met den vleugel Koene-Koppen, maar succes heeft ook die niet. Quax laat nogal eens een bal vallen; dit gebeurt ook als Koene goed inschiet; De Groot komt zijn keeper echter te hulp. Aan de overzijde redt Zandstra, door een hard schot van Van Soldt uit het doel te trappen. De aanval van A.D.O. wordt nu goed ge steund door de middenspelers; hierdoor komt de Haagsche voorhoede eenlge keeren goed samenspelend voor De Waard; deze is even wel weer keurig op dreef, een beetje sneller handelen bij momenten van uitloopen dient evenwel aanbeveling. ALs De Waard door uitloopen heeft gered, krijgt Van Soldt den bal te pakken. Hij schie; hard in, maar Zandstra heeft zich inmiddels op de doellijn opgesteld en kopt den bal er keurig uit. Met blanken stand wordt van doel ver wisseld. Ook de tweede helft is het spel niet ver heffend geweest; beide partijen trachtten er iets van te maken, maar behoudens enkele aardige staaltjes voetbal, was het vertoonde bepaald slecht. A.D.O. begint met de eerste aanvallen. Zij is trouwens na rust steeds sterker geweest. Voorlooplg weet het E.D.O.-achtertrio stand te houden. Ais Van Soldt alleen op De Waard afgaat, begaat Zoet een overtreding'; de scheids rechter wijst naar de witte stip W. Tap neemt de penalty en schiet.naast! Het ls echter slechts uitstel van executie, want bij den hierop volgenden aanval oon- stateeren wij een klein misverstand in de E.D.O.-verdediging, waarvan Van Osch dankbaar profiteert (I0). De roodzwarten vallen nu onstuimig aan; een werkeiijk keurige aanval van links geeft aan Koene een goede kans, maar door te haastig schieten gaat de bal naast. A.D.O. komt steeds ln de meerderheid en is thans de Haarlemmers volkomen de baas De Waard weert zich kranig, goed terzijde gestaan door Zandstra en Zoet. Dan maakt Tap een keurig doelpunt uit een voorzet van links (20), waarmede tevens E.D.O. een geslagen elftal is. Het elftal der oud-iriternationals, dat op Nieuwjaarsdag aan de Spanjaardslaan den traditloneelen wedstrijd tegen H. F. C speelt, is als volgt samengesteld: J. de Boer, Denis, H. Tetzner, Krom, Legger, Bosschart, Welcker, M. Houtkooper, J. Bulder, Thomée, Sigmond. Op Nieuwjaarsdag wordt in het Stadion te Amsterdam een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen een elftal van Amsterdamsche tweede-klasscrs eu een Zwaluwen-elftal. De partijen zullen als volgt tegenover elkaar staan AMSTERDAMSCH ELFTAL: Duyvenbode, (V. V. A-), Bijlsma, Dassen, (Zeeburgia). (V. V. A-). Nesinger, J. Huisman, C. Huisman, (A. F. C). (D. W. S.), (D. W. S-). M. de Vries, v. d. Groep, Me'chers, Roeg, (Zeeburgia), (Zeeburgia), (D. W. S-), (D. E. C), ZWALUWEN: B. Kammeijer, (Haarlem). Van Es, (D. W. S.) Wels (Unitas), Schoemaker, Krom, Van Vliet, (Quick), (Olymnia). (Quick), B'iek, Van Zeelst, Van der Mark, (Quick), CR. F. C), (Fortuna), Bakker, Frenk, (V. O. O. (Xerxes), Odijk. (De Hollandiaan). Het Zwaluwen-elftal, dat op 6 Januari te 's-Gra venhage een avondwedstrijd tegen de amateurs kampioen van Oostenrijk Graz S> C zal spelen, is vastgesteld als vclgt: Van der Meulen, (H. F. C). Diepenbeek, Bakker, (Ajax). (V. O. C.). Van Eerd, Feyen, Breitner, (P. S- v.). (Ajax), (A. D. O Adam, Volkers, Van Reenen, Van der Heiden, W. Tap. (H. V, V\)# (Ajax). (Aj^x), (Wageningen). (A. D. 0-). BUITEN DE COMPETITIE BloemendaalSchoten (72) Bloemen daal speelde op den tweeden Kerst dag een vriendschappe'.ijken wedstrijd tegen Schoten, een oud tegenstander uit de tweede klasse. In het Schoten-team ontdekten wij geen spelers meer uit den glorietijd der geel zwarten. Bloemendaal speelde met niet min der dan zes invallers. Schoten was volledig. Kort na het begin reeds nam Bloemendaal de leiding door Kammeijer. die met een goed schot den Schoten-keeper voor de eerste maal passeerde. (10). Wel maakten de bezoekers door hun mid- voor na een missen van de witte achterhoe de gelijk, doch Bloemendaal voerde nog voor de rust door doelpunten van De Bock (2) en Wille den stand op tot 4—1. waarbij wij er op moeten wijzen dat de geelzwarten blijk baar van een strafschop wegens hands niet wenschten te profiteeren. Althans de bal werd in de handen van den B.oemendaal- keeper geschoten. Rust 41. Na de hervatting scoorde De Bock voor de witten nog een tweetal goede doelpunten. In het veld speelden de Schotenaren niet minder dan Bloemendaal, doch voor het doel faalden de geelzwarte tegenstanders stuk voor stuk. Eerst toen De Bock nog twee goals aan het Bloemendaalsche totaal had toege voegd, slaagde de midvoor der bezoekers er andermaal in Huisman te passeeren. (6—2). Eijsten liet hierop een goede kans om den voorsprong te vergrooten niet onbenut. Mefc 72 wonnen de witten alzoo dezen wedstrijd die door scheidsrechter Paardebek goed werd geleid. HAARL. VOETBALBOND Alles afgelast. Reeds Zaterdagmiddag besloot het bestuur van den Haarlemschen Voetbalbond alle wed strijden uit te stellen. Toch lijkt ons dit wel wat voorbarig. Weliswaar sneeuwde en regende het de laatste dagen hard, maar iedereen weet toch wel, dat de natuur in ons landje £n één nacht veel goed kan maken. Dit ls dan ook gisteren gebleken. De terreinen aan den Schoterweg en den Meerweg (waar bijna de meeste wedstrijden gespeeld worden) verkeerden in een schitterenden toestand. Hier kan dus terecht van een verloren Zon dag gesproken worden. Dit kan zich in het voorjaar wel eens wreken, want vele clubs hebben slechts tot 1 April de beschikking over hun terrein. Spelregelavond met lichtbeelden. Het bestuur van den Haarl. Voetbalbond en het bestuur van de schel&sreoh tercommissie schrijven ons: Het spelregelvraagstuk in zijn vollen om vang heeft in den loop der jaren zoowel aan scheidsrechters als aan spelers en andere zich tot de voetbalsport aangetrokken ge voelende personen dikwijls zooveel moeilijk heden opgeleverd, dat geen middelen onge bruikt mogen worden gelaten op dit belang rijke onderdeel van het voetbalspel niet al leen steeds de aandacht te vestigen, maar ook door het organiseeren van spelregelcur sussen voor de scheidsrechters en het houden van lezingen voor spelers, belangstellenden, enz. door erkende sprekers, te trachten hierin, verbetering te brengen. Evenals zulks in vorige Jaren Is geschied, zijn het Bestuur van den Haarlemschen Voetbalbond en de Scheidsrechtercommissie, thans op nog grootere schaal voornemens, door het houden van een lezing met licht beelden de spelregelkennis ouder de voetbal liefhebbers te vermeerderen, op wier mede-' werking door bijwoning daarvan echter bij voorbaat moet worden gerekend. Naar gelang de belangstelling ligt het ln de bedoeling in de maand Januari 1931 één of meer lichtbeeldenavonden te organiseeren, waarvan er dan één in Haarlem en zoo uoodig één ln het Noorden en (of) Zuiden van het rayon van den H.V.B. zal worden gehouden. De in Haarlem te houden lezing is inmid dels bepaald op Donderdagavond 15 Januari 1931 in het Gemeentelijk Concertgebouw. Een eventueele datum van de lezing (en) in de buitengemeenten is nog niet vastgesteld en doorgang zal geheel van de belangstelling in die districten afhankelijk moeten worden ge steld. De heer W. Katoen, bekend K.N.V.B.- scheidsrechter, heeft ziéh gaarne tot het houden eener beschouwing over de spelregels beschikbaar gesteld, terwijl Dr. C. Spoelder, Voorzitter der „HF.C." en lid der Propagan- da-Commlssie van den K.N.V.B., zich even eens gaarne bereid verklaard heeft een inlei ding over het voetbalspel in het algemeen te houden. Mede omdat het bestuur zich reeds van de medewerking dezer heeren heeft mogen ver zekeren. wordt het bijzonder op prijs gesteld, indien velen dezen avond komen bijwonen. Ook niet-leden van vereenlgingen kunnen toegangskaarten krijgen, voor zoover de voor raad strekt. Dat moet worden aangevraagd bU den Secretaris der Scheidsrechtercommis sie, den heer N. J. Twlsterling, wonende te Haarlem. Badhuisstraat 24 Nieuwjaars voetbal op het Haarlem terrein. Nieuwjaarsdag, 's middags om 2 uur. vindt aan den Schoterweg een voetbalweds'rijd plaats tusschen een elftal, samengesteld uit leden van de H C. C.-Haarlem en een elftal, bestaande uit leden van,de H. A. V. Haarlem. Het belooft een spannende strijd te wor den, die zeer zeke- de moeite waard zal zijn om naar te gaan kijken. De belde elftallen zijn als volgt samenge steld: ELfial der athlcten: Kaan. A. Moolenaars, Langendam, Eljsker, Gras Van Balen B'a^ken, Van der Schaar, Effern De Bock. Over de Linden, Van We.ssnes. Elftal der cricketers: Healey, Onkenhout, Bieshaar, Nagteaam, Jaski, Vreeken, Fortgens. De ia Mar, N, N., De Ruig, Vos De leiding ls in handen van den heer N. J. Twlsterling. T.Y B B T) JI.L. (3—2) Een felle strijd tusschen twee pretendenten vcor de bovenste plaats. De gasten nemen de ie'd'ng. doch vóór rust weet T.Y BB. den stand on 21 te brenaen. Na rust weer een zeer snel spel Door een misverstand in de D.HX -verdediging ver groot T.Y BB. de leiding (3—1). Tenslotte verkleint Alsemgeest met een vrijen schop den achterstand. Met 32 komt het einde. G.D.A.—HJ3.C. (0—0).

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10