DE BILT BEDRIJFS-CHASSIS' GEMEENTEBEGROOTING VOOR 1931 HERINGA WUTHRICH Geheel overtrokken Brilmontuur f 1,65 van af ƒ2350.- tot ƒ16000.- 2650 Chassis l'/2 ton 2350 Chassis 3V2 ton ƒ4300 N. M. HENRIQUEZ PIMENTEL PREDIKBEURTEN. HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 31 DECEMBER 1930 PHILIPS' RADIO-TOESTELLEN (Adv. Ingez. Med.) UIT DE PERS. MR. VAN DOORNE, DE HEER VOGT EN DE A.V.R.O. NIEUWE BESCHULDIGINGEN. Naar aanleiding- van een beschuldiging van den heer J. Corver, dat de heer Vogt „f 50-000 aan Iuisteraarsgelden zou hebben achterovergedrukt, verduisterd", doet mr- J. H. van Doome in de N. R. C. eenige mede- deelingen. Mr. Van Doorne zegt van deze beschuldi ging thans voor het eerst gehoord te hebben. Bij de gehouden bespreking is er nimmer aan ■gedacht, veel minder er van gerept. Hij acht het ten einde verdere misverstanden te voor komen gewenscht mede te deelen, dat de feiten, welke te zijner kennis zijn gebracht, en van welker juistheid hij overtuigd is ge worden. zijn: 1. Dat de heer Vogt dit bedrag van 50 mille heeft ontvangen uit handen van den heer Holdert, directeur van De Telegraaf. Voor zoover mij bekend, is dit bedrag verantwoord in de boeken, na aftrek van 10 mille honora rium voor mr. j. de Vriezo. 2. Dat de heer Vogt, eveneens uit handen van den heer Holdert heeft ontvangen f 2000 voor stichtingskosten van den A- N. R. O. (Voorlooper van de A. V. R. O.). 3. Dat de heer Vogt later van den heer Holdert verlof heeft gevraagd en verkregen, uit- laatstbedoeld bedrag enkele der meest dringende schulden van den heer G. Baron Tindal te betalen- 4. Dat cie heer Vogt uit handen van den heer Holdert een bedrag van f 5000 heeft ontvangen als douceur, winstaandeel, of hoe men het noemen wil. 5. Dat den heer Tindal door den heer Hol dert een maand elijksche gratificatie van f 500 in het geheim is geremitteerd, aanvan kelijk voor een Jaar, later verlengd tot onge veer anderhalf jaar. 6. Dat tusschen AH-R-O. en N.V. De Een heid (praktisch de heer Holdert) was over eengekomen, dat laatstgenoemde het A. N. R.O -orgaan zou pachten voor f 200.000 per jaar minimum over een contractperiode van 5 jaar, dus in totaal minimum f 1-000.000, welk bedrag zou komen aan een N.V. „Radio- Omroep" waarvan de A. N. R. O- de eenigste aandeelhoudster zou zijn, terwijl de heer Vogt als directeur zou optreden, en alszoo- danlg 10 pet., dus f 100.000 ten minste .tan tième zou genieten. 7. Dat. toen de regeering inzage vroeg van het tusschen Vogt c-s. en den heer Holdert gesloten geheime contract, deze overeen komst werd vervangen door een, die niet ge heim behoefde te zijn en waaruit de finan- cieele regeling (vrijwaring, garantie, etc.) werd uitgelicht, en waarin de datum werd veranderd. De orlgineelen werden grondig vernietigd, op één exemplaar na, door mij gezien- 8. Dat de heer Vogt regelmatig A- V. R. O- bestuurstaangelegenoeden bespreekt met den heer Holdert. Mr. Doorpe verklaart zich vervolgens be reid om zich te onderwerpen aan het oordeel van den eereraad. die voor den heer Vogt is samengesteld. Hij meent echter in elk geval als voor waarde te mogen stellen, dat basis voor on derzoek alsdan zij de door dr. Molhuysen (voorzitter van de A. V- R. O.) ter vergade ring van 13 dezer voorgelezen „acte van be schuldiging" zonder één 1 ge verandering, wijl daarop zijn ontslag als bestuurslid en roye ment zijn gefundeerd, terwijl de conclusie der commissie zal moeten strekken tot de be antwoording van de vraag, of de tegen hem geuite beschuldigingen gemotiveerd zijn en de houding van het algemeen bestuur al dan niet rechtvaardigen. Treedt het bestuur van de A- V. R. O- in dit voorstel niet, aldus mr. van Doorne. dan zal dit slechts als een bewijs kunnen gelden van de juistheid mijner bewering, dat de „acte van beschuldiging" wel goed genoeg was om een vergadering ,.op stang te jagen", maar ondeugdelijk tot motiveering van de tegen mij aangenomen houding." FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn op 30 December in staat van faillissement verklaard: 1. A. Wies, bouwkundige, wonende te Rijk, Haarlemmermeer. Curator Mr. L. All Cohen, wonende te Haarlem. 2. H. de Graaf, behanger en stoffeerder, wonende te Zaandam, Zulddijk 80. Curator Mr. H. M. C. Dekhuyzen, wonende te Zaandam. Beëindigd zijn de faillissementen door het verbindend worden der uitdeelingslijst van: 1. J. B. P. M. Mirani, wonende te Amster dam. Curat-or Mr. A. Beets; wonende te Haarlem. 2. H. Th. Straathof, wonende te Haarlem. Curator Mr. J. H. J. Simons, wonende te Haarlem. 3. N. Wernke, wonende te Beverwijk. Curator Mr. C. Blankevoort, wonende te Haarlem. meldt: Hoogste barometerstand 759.0 m.M. te Haparanda. Laagste barometerstand 733.1 m.M. te Calshot. (Waarnemingen verricht in den morgen van 31 December, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bilt). en voorspelt: matigen tot krachtigen zuidelijken tot weste lijken wind, betrokken met regen of hagel buien laer tijdelijk opklarend, iets kouder. Barometer Hedenmiddag 1 uur 754 m-M. (veranderlijk) Stand van gisteren 749 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van CAREL v. HUIZEN. KI. Houtstraat 13, Telefoon 14112, INGEZONDEN MEDEDERLINGEN a 60 Cts. per regel. Alleen Zijlstraat 97 Opticiens BURCERLIJKE STAND Haarlem, 31 Dec. 1930. Getrouwd: 30 December J. F. C. Brinkmann en P. B. Huizing; J. H. de Vriend en M. C. Cransberg. Bevallen 28 Dec.; R. K, Dondorp—van Coe- verden, z.; E. Janssen—Werle, d.; 29 Dec.: E. C. Kol—Ruijsenaars, d.; M. W. H. van DijkHetum, z.; 30 Dec.: H. C. LeursTerree horst, z. Overleden 27 Dec-: A. W. ten Bosch, 76 j., Jan de Braijstraat; 28 Dec.: E. C. Meijer Franse. 76 j„ Raamvest; 29 Dec.: M. van Stijn, 66 j., Oranjeboomstraat; A. van Wienen, 81 j., Brouwersvaart; A-, 6 mnd., z. v. C. Ka merman, Kamperlaan; A. A., 1 mnd., d. v. B. J. Donsen, Olycanstraat. BLOEMEND AAL». GEMEENTE-ONTVANGER. Naar wij vernemen heeft Jhr. B. de Jonge van Campens Nieuwland met ingang van 1 Januari 1931 op zijn verzoek ontslag beko men wegens ziekte uit zijne betrekking van Gemeente-Ontvanger van BIoemendaaL HEEMSTEDE. 1929 sluit met een tekort van f67.412. f125.000 wordt gestort in het reservefonds voor bijzondere doeleinden. De bedragen voor de schadeloosstel ling. Onderwijs kost aan de gemeente f 143.168. Hoeveel aan belasting-ontvangst geraamd is. Juist nog op den laatsten dag van het oude Jaar is de begrootlng voor 1931 van de ge meente Heemstede verschenen. Het totaal van de inkomsten en uitgaven is geraamd op f 1.782.296.33. Deze begrooting is belast met het nadeelig saldo over 1929, dat f 67.412.74 bedraagt. Toch verwachten B. en W. dat het mogelijk zal zijn om i' 125.000 in het fonds voor bijzondere doeleinden te storten. 1931 wordt namelijk door bijzondere belasting-ontvangst gunstig beïnvloed met f 119.000. Daarvan wordt f 29000 aangewend voor de versterking der gewone Inkomsten van 1931. f 90.000 blijft dus over voor het reservefonds. Dat. bedrag wordt nu nog met f 35.000 verhoogd, omdat getracht zal worden het bedrag van f 110.000. dat in 1929 uit dit reservefonds is gehaald voor bet sluitend-maken der gewone reke ning, meer geleidelijk terug t-e storten. Onder de inkomsten is f 175.000 geraamd als rente door de gemeente Haarlem te be talen van de schadeloosstelling ingevolge art. 22 en 26 der Annexatiewet. Verder ingevolge art-. 19b der Annexatiewet f 74.433.53, uitge trokken volgens de door Ged. Staten vastge stelde bedragen. Voorts ontvangen de bedrijven van Haar lem nog: electrlciteitóbedrijf f 20 053, gasbe drijf f 44.659, waterleiding f 9.720. Verder is nog geraamd als uitkeering vol gens art. 22 der annexatiewet f 149.665. Dit bedrag berust op den eisch van Heemstede, waarovcT de Kroon nog beslissen moet. De post belooning van den inspecteur en politie-agenten ls uitgetrokken op f 62.500, tegen f 60.000 voor 1930. Voor Jaarwedden en hulpmiddelen voor schoolartsen is f 4350 uitgetrokken, tegen f 2800 voor 1930. Dit bedrag is hooger in ver band met de instelling van den schooltand artsendienst. Voor dekking van het nadeelig saldo van de zwemvijvers is f 4000 geraamd tegen 1 3000 in 1930. In 1929 heeft het nadeelig saldo f 1.026 bedragen. Voor het badhuis is ter dekking van het tekort f 4500 uitgetrokken. Voor 1930 was dit op f 1500 geraamd, dit ls evenwel in verband niet rente en aflossing, die op het gebouw rusten te laag. De subsidie voor het Witte Kruis is van f 600 in 1930 verhoogd tot f 1500. Voor onderhoud van straten en pleinen is f 62.250 uitgetrokken (voor 1930 whs dat f 76.250), voor onderhoud van wandelplaat sen en plantsoenen f 26.045 (1930: f 23.270). Het nadeelig slot van het hoofdstuk onder wijs is in totaal geraamd op f 143.168. De ondersteuning aan bchoeftigen ls uitge trokken op f 93.050, de ondersteuning van werkloozen op f 5.000. Onder het eerste be drag is f 22.000 begrepen als kosten van zie kenverpleging en f 15.000 voor krankzinni genverpleging. De subsidie van het Burgerlijk Armbestuur is uitgetrokken op i' 52.000. Voor werkverschaffing aan werkloozen is f 5000 op de begarooting gebracht. De opbrengst der belastingen is als volgt geraamd: Hoofdsom Grondbelasting f 51.000, opcenten f 52.000, Personeele belasting vorig belastingjaar f 160.000, 65 opcenten. Perso neele belasting f 104.000, dividend en tantiè me belasting f 8000, belasting naar het inko men afloopende dienstjaar f 143.000. belas ting op honden f 5000, vermakelijkheidsbelas ting f 2000, vergunningsrecht f 600. De uitkeering aan het rijk uit de Oemeen- tefondsbelasting ls geraamd op f 78.207. Het batig saldo ran het electriciteltsbedrijf ls geraamd op f 20.864. van de gasfabriek op f 21.218. Voor het waterleidingbedrijf wordt winst, noch verlies geraamd. De reiniging zal een nadeelig saldo van f 23.950 opleveren. Op den post voor onvoorziene uitgaven is f 39.962 beschikbaar. NAGEKOMEN ADVERTENTIE Algemeene kennisgeving Heden overleed na een geduldig gedragen lijden mijn innig geliefde Man Lucas Maxmiliaan van Buren gep. Inspecteur Bouw en Woningtoezicht in den leeftijd ran 53 .jaar. G. VAN BUREN— HTLARIUS Geen bezoek Geen bloemen VOETBAL. WEDSTRIJD VAN V. S. V. ZONDER PUBLIEK. Eenige weken geleden had de Strafcom- missie van den K.N.V.B. bepaald, dat de wed strijd V.S.V.—K.F.C. zonder publiek gespeeld moest worden, omdat scheidsrechter Laar mans op het V.S.V.-terrein door bezoekers gemolesteerd was. Op verzoek van het be stuur van V.S.V. werd die straf toen opge schort. Thans vernemen wij, dat de Strafcommis- sie bepaald heeft, dat bij den wedstrijd V.S.V.—A.D.O., die voor as. Zondag is vast gesteld, geen publiek mag worden toegelaten. H.F.C.—OUD-INTERNATIONALS. Het elftal van H.F.C.. dat op Nieuwsjaars- oag aan de Spanjaardslaan tegen de oud- Internationals speelt, is als volgt samenge steld: Van der Meulen, Wamsteker, Van Baasbank, R. Jongeneel, Lamp, P. Jongeneel, Reydon, Van Riemsdijk, Kruyt, De Ruiter, Chapon- HET CONTRACT IN DE BOUWBEDRIJVEN. Doisdag zijn te Haarlem de besprekingen over de totstandkoming eener Landelijke m Coiiectieve Arbeidsovereenkomst voor de Bouwbedrijven voortgezet. Onderwerp der beraadslagingen maakten 1= uit de k.assenindeeling en het loonvraag- Pg Si.uk. Het aantal te behandelen gemeenten beoraagt ongeveer 70. waarmede men niet iS gereedgekomen, zoodat een vervolgbespre- lil king is vastgesteld op 6 Januari. ZANDVOORT RAADSVERGADERING Openbare vergaderine van den gemeente raad van Zandvoort op Dinsdag 30 December des avonds half acht. Voorzitter: de heer H. van Alphen, burge- meester. Afwezig zijn de leden Fraenkel en Forrer (de laatste met kennisgeving.) Afgewezen wordt een verzoek van J. Wil- lemsen om een toeslag op zijn pensioen. Benoemingen. Benoemd worden: tot leden van het Burgerlijk Armbestuur de heeren W. Paap en J. van Sluisdam; tot leden van de Ziekenhuiscommissie de heeren J. van der Werff en H. BJuys; tot lid van de Ziekenhuiscommissie in de vacature-De Braai de heer S. Slagveld; tot gemeentegeneesheer Dr. C. H. A.Gerke; tot schoolartsen de heeren Tichelaar, Gouwe, Willems en Gerke (dit is een tijde lijke benoeming); tot leden der commissie van toezicht op het Lager Onderwijs: J. Termes, L. N. van den Bos. H. Bluys, J. Groen Wzn., L. Olree, G. van Beek, J. Wesselius, mej. A. J. van der Werff, Wagtendonk en M. Frank, voorganger van de Joodsche gemeente te Zandvoort. tot leden der Commissie tot wering van schoolverzuim H. Volger, J. L. Vinken, A. L. D. Damen, J. Haan, J. Groen Wzn., John Bückmann en H. A. Tiemeijer. Aangehouden wordt het verzoek van den heer E. Spoelder, om het perceel Haltestraat 12 weer voor vijf jam te mogen huren, op dat B. en W. in overleg met de Schoonheids commissie besprekingen kunnen houden over een verandering van den gevel. De Bentveldweg en de Lange- laan van Bloemendaal over genomen. Aangenomen wordt het voorstel van B, en W. tot overneming van de Langelaan en den Bentveldweg van de gemeente Bloemendaal. Een weg in Plan Noord, B. en W. stellen voor te besluiten tot aanleg van een aarden baan voor een weg in Plan Noord. DeheerDruyf (Volkspartij) wenscht meer gegevens, alvorens zijn stem uit te bren gen. Het is niet bekend hoeveel het zal kos ten en waar die weg precies zal komen. De heer Siegers (R.-K.) heeft ook be zwaren. Hij heeft gehoord, dat het wel f 150.000 zou kosten. Als dit waar blijkt te zijn, dan zou spreker er ernstig bezwaar tegen hebben. Wanneer het een bedrag van f 50000 was, dan zou er mLsschl^p. over te spreken zijn. De heer Gunters (Vrijheidsbond) merkt op, dat de plannen uitvoerig in de betrokken commissie besproken zijn. In het belang van de werkloozen en dus ook in dat van de ge meente vindt spreker het noodig, dat dit werk verricht wordt. Als men wacht totdat alles in kannen en kruiken is, dan is het wellicht Mei en dan is het de goede tijd niet meer. Hij vindt, dat die weg een goede verbinding met de gemeente zal blijken te zijn. Met volle ge rustheid zal spreker er zijn stem aan geven, omdat een groot aantal werkloozen werk kan krijgen, een werk. dat tenslotte wel produc tief zal blijken te zijn. De heer Molenaar (partijloos) bestrijdt de woorden van den heer Gunters. Ook de beoogde veiblnding acht hij niet gunstig. Het verschaffen van arbeid aan werkloozen mag hier niet den doorslag geven. Als dit voorstel wordt aangenomen, dan acht hij dit wegge gooid geld. De heer E1 f f e r s (Gemeentebelang) merkt op. dat deze aangelegenheid weer eens be wijst. hoe noodig het is. dat Zandvoort een uitbreiaings- en bestratingsplan krijgt. Ook mist hij een advies van de Schoonheidscom missie ten aanzien van de bebouwing. *die daar komen zal. Spreker vindt het gewaagd» INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cta. per regel. Gesl. Bestelwagen 400 K.G. met gesloten Cabine dubbele achterwielen Demonstratie thassis' aanwezig bü SERVICE GARAGE HEEMSTEDE/AERDENHOUT TELEFOON 26100 dit besluit te nemen, als er nog geen volledig uitbreidingsplan bestaat. De heer G e e r s (R.K.) zegt, dat dè te ont werpen weg voor de bewoners van Plan Noord niet de minste beteekenls zal hebben. Hij voelt er meer voor om eerst met de directie van de Ned. Spoorwegen te onderhandelen over de vraag, of zij het rangeerterrein te genover de Verlengde Haltestraat zou willen verplaatsen naar de plek, waar de gemeente een overbrugging wil maken. Als daar dan een eenvoudige brug gemaakt wordt, dan zou den de menschen niet meer bij den spoorweg behoeven te wachten. Ook om financieele re denen kan spreker zijn stem niet aan dit voorstel geven. De heer Koning (Christ.-Hist.) is het met den heer Gunters eens; ook om de werk loosheid te bestrijden is spreker er voor. Na nog een verdediging van den heer Gun ters krijgt wethouder Zwaan het woord om het voorstel te verdedigen. Het is toch beter om de menschen aan werk te helpen, dan om ze te steunen, want dit demoraliseert hen maar. Het is waar, dat de Raad er eerst in gekend had moeten worden, maar de tijd drong. Het denkbeeld van den heer Geers is wel goed. maar dit zou wel anderhalve ton kosten en dan blijft het nog maar een lap middel. Dit haalt de bewoners van Plan- Noord niet uit hun isolement. Deze aarden baan zal een uitstekende verbinding blijken te zijn tusschen Plan Noord en de gemeente. Het geld, dat hiervoor zal worden besteed zal waarlijk geen weggegooid geld zijn. De heer Molenaar zegt, dat hij naar aanleiding van de woorden van den heer Zwaan voornemens is. eerlang een interpel latie over de werkverschaffing aan te vragen. De heer Siegers vraagt, of het de be doeling is, voor dit werk een leening te slui ten of de kosten te bestrijden uit de gelden voor de werkverschaffing. De heer D r u y f komt er tegen op, dat de raad nu voor de keus gestold wordt, om het voorstel te verwerpen (waardoor veertig ar beiders op straat komen te staan) of om alles maar te slikken, wat B. enW. gelieven op te disschen. Hij merkt op, dat de loonen ook ge drukt zijn, doordat er werkverschaffing van gemaakt is, terwijl nu gesproken wordt van productief werk. Spreker zal niet tegen het voorstel stemmen, maar de verantwoordelijk heid daarvan legt hij geheel op de schouders van B. en W. Wethouder Zwaan ontkent gezegd te heb ben, dat dit werk een productief werk zou zijn. Na uitvoerige replieken wordt het voorstel van B. en W. aangenomen, met 8 tegen 3 stemmen. De benoeming van een onderwijzer aan School C zal tot een volgende vergadering moeten worden aangehouden aldus wet houder P a d t omdat de inspecteur de stukken nog niet had ingeleverd. Hamerstukken. De volgende agendapunten worden zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd: Vaststelling der le suppletolre begrooting van de Ziekenhuiscommissie over 1930. Vast stelling van het 2e suppletoir kohier der hon denbelasting over 1930. Verzoek van mevr. de wed. L. Kroon en den heer A. M. Aleven om een tegemoetkoming in de kosten voor het bezoeken van de R.-K. Kweekschool te Bergen door hunne kinderen. Verzoek van de Bank voor Nederlandsche Gemeenten om meerdere aandeelen te nemen in gemelde Bank. Voorstel tot verplaatsing van een uri noir. Voorstel tot overname van de Lange laan en den Bentveldweg van de gemeente Bloemendaal. Voorstel tot het bestemmen van grond in de naaste toekomst voor aanleg van een straat. Verzoek van A. Muller om een voorschot betreffende de betaling van pen sioensbijdragen. Voorstel betreffende open stelling van het badhuis. Voorstel tot aan koop van grond van de N.V. Zandvoortsch Duin. Rondvraag. De heer D r u y f vraagt, of B. en W. er in de toekomst voor willen zorgen, dat posten van begrootingen niet meer zoo schromelijk ■Worden overschreden; dat is nadeelig voor de gemeente. De Voorzitter antwoordt, dat de raad toch telkens de posten heeft goedgekeurd, j Hij heeft echter geen bezwaar, om voortaan zoo uitvoerig mogelijk met financieele mede- deelingen te komen bij de indiening van voorstellen. j De heer E1 f f e r s klaagt er over, dat dik- wijls groote steenen midden op den straat- weg en op het fietspad liggen, die vooral des avbnds heel gevaarlijk zijn. Spreker vraagt, j of de passeerende polltie-agenten ook niet eens af en toe van hun fiets kunnen stappen om een steen opzij te schoppen, zooals spre- ker en andere burgers dit wel eens doen. De Voorzitter zal er zijnaandacht aani wijden. De heer Koning vraagt, om bij het sneeuwopruimen ook aan de fietspaden te denken en om vóór het aanstaande seizoen de Haarlemmerstraat eens goed onder han- den te nemen, j Wethouder Zwaan zegt overweging toe. j De heer E1 f f e r s geeft ook in overweging, om het rijwielpad met één tegel te verbree- den. Het gebeurt vaak, dat twee menschen die naast elkaar rijden, niet verkiezen uit te wijken als een andere wielrijder passeeren wil en in den zomer is het gevaarlijk om over het zandpad uit te wijken, omdat het daar dikwijls mul is. Ook dit zeker toe te juichen plan zal over- wogen worden. De heer Geers vraagt om bij gladheid het zand niet over den rijweg te strooien, maar over de trottoirs, want de wandelaars loopen niet over den rijweg. De heer T e r m e s vraagt naar de resulta ten van het overleg, dat B. en W. van Zand voort gepleegd hebben met de gemeentebe sturen van Amsterdam en Haarlem inzake de electrificatie van den spoorweg van Amster dam naar Zandvoort. Wethouder Padt antwoordt, dat over deze aangelegenheid zoetjesaan wel een boek vol geschreven kan worden. Intusschen kan hij mededeelen, dat wethouder Abrahams er eerst weinig voor voelde, maar dat de wet houders Wibaut en De Miranda hadden toe gezegd, na het afhandelen van de Amster- damsche gemeentebegrooting er hun volle aandacht aan te zullen wijden, omdat zij er voorstanders van zijn. Later werd aan spre ker door deze beide wethouders gezegd, dat wethouder Abrahams thans niet meer zulk een tegenstander is. Spreker ziet dus nu wel dra eenige mededeelingen tegemoet. De heer Termes meent, dat het gemeen tebestuur bij de onderhandelingen met de directie der Spoorwegen uitsluitend zakelijk moet blijven. Men moet aan haar vragen, wat het aan de gemeente zou moeten kosten, als er in de zomermaanden een halfuursveibin- ding tot stand kon komen en voor het loopen van extra diensten des ochtends en 's avonds. Als men dit alleen zakelijk behandelt, dan verwacht spreker daar goede resultaten van. De Voorzitter wenscht den raad een gelukkigen overgang van het oude naar het nieuwe jaar. WOENSDAG 31 DECEMBER 1930 en DONDERDAG 1 JANUARI 1931 ZANDVOORT. Oudejaarsavond. NED. HERV. KERK. Nam. 7.30 uur: Ds. D. Tromp. Nieuwjaarsdag. V.m. 10 uur: Ds. D Tromp Oudejaarsavond. ZANDVOORTSCHE KRING GODSDIENSTIG LEVEN. Nam. 8.15 uur: Ds. N Padt. Oudejaarsavond. QERER. KERK. Brederodostraat. Nam. i uur: de heer A. C. Reuyl. Nieuwjaarsdag. Geen dienst. Oudejaarsavond. GEREF. KERK (Julian&weg hoek Emmaweg) Nam. 8 uur: Ds. N. A. WaanSng. Nieuwjaarsdag- V.m. 10,30 uur: Do. N. A. V. aaning.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 2