WAT ONZE EERSTE KLASSERS DEDEN TWEEDE KLASSE. KON. NED. VOETBALBOND. OVERZICHT DE UITSLAGEN DE OVERIGE EERSTE KLASSERS VOETBALNIEUWS H. F. C. speelt op eigen terrein een slechten wedstrijd tegen D. F. C. Stormvogels winnen met 43 den uitwedstrijd tegen V. U. C. De wedstrijden Feijen- oordR. C. H. en Sparta H. V. V. uitgesteld. E. D. O. en V. S. V. verliezen beide op eigen terrein, resp. tegen Hilversum en A. D. O. De wedstrijd in Velsen zonder publiek. Bloemendaal lijdt in Utrecht een verpletterende 90 nederlaag tegen Velox. Zonderlinge beslissing van den scheidsrechter bij den wedstrijd D. W. S.Zandvoort. Schoten en T. H. B. reizen beide voor niemendal naar Leiden. De eerste competitie-Zondag van 1031 heeft aan de clubs uit Haarlem en omstreken niet veel goeds opgeleverd A'lecn de Stormvogels wisten den uitwedstrijd tegen V.U.C. met 4—3 te winnen, waarmee de IJmuklenaren zich een weinig naar boven hebben gewerkt. H F C. heeft tegen D.F.C. al een heel slecht spel laten zien. Zelfs Wamsteker was niet zoo goed als anders. Gelukkig hebben onze blauwwitten nog acht wedstrijden voor den boeg: 7\J hebben dus nog gelegenheid genoeg om zich te herstellen. V.S.V. heeft het in de eenzaamheid cp haar terrein niet tot een overwinning tegen A.D.O. kunnen brengen, wat ons van dc Velsenaren wel cenlgszins tegenvalt. Dit moeten we ook zeggen van E.D.Odie aan de K'everlaan met 20 van Hilversum verloor. Onze stad genoot-en misten nu echter ook Dir.kla. De wedstrijden Sparta—H V.V. en Feljen- oord—R.C.H. werden uitgesteld. Voor de tweede klasse B heeft Bloemen daal tegen Velox In Utrecht een nederlaag geleden, die wel venvacht werd. maar niet een van negen—nul. Hierbij moet echter re kening worden gehouden met het feit dat de witten met drie invallers speelden. In Amsterdam heeft bij den wedstrijd D.W.S.—Zandvoort een eigenaardig en geluk kig zeldzaam geval plaats gehad. Toen daar namelijk de stand tien minuten vóór rust 5—0 voor D.W.S. was. waardoor de Amster dammers dus bij wijze van spreken dc over winning reeds in den zak hadden, liep de scheidsrechter plotseling naar het kleedhuis. Hij werd natuurlijk door de spelers, die niet wisten waarom de scheidsrechter dit deed. gevolgd. Hier hoorden zij, dat hij den strijd staakte, omdat het veld volgens hem onbe speelbaar geworden was. Het ls verklaarbaar, dat D.W.S. en haar supporters over deze han delwijze niet erg tevreden waren en dat zij dit op ondubbelzinnige wijze tot uiting brach ten. De scheidsrechter heeft ongetwijfeld het recht om een veld af te keuren, maar toch vragen wij ons af, of hij niet vóór het begin heeft kunr.en constatceren of het terrein voor een be'angrijken voetbalwedstrijd wel geschikt was. Met een gelijken stand zouden bi idd partijen wel bevredigd zijn geweest, maai nu ls D.W.S. wel heel erg gedupeerd. Schoten en T.H.B. deden ook een onaan gename ervaring op. Toen tij namelijk in Leiden arriveerden, om daar een competitie wedstrijd te spelen, moeste" zij vernemen, dat belde velden waren afgekeurd. Men had verzuimd hiervan bericht naar Haarlem te zenden. AFDEELING I. Z. F. C.—Hermes-DB.V. —1 V. U. C.Stormvogels 3—4 H. B. 8.—Excelsior 2—2 t GooiAjax 1—5 H. F. C.—D. F. C. 1—4 2e Klasse A: HollandlaH. R. C. 1—2 W. F. C.A. F. C. 3—2 Zeeburgla—Alcm. Victrlx 5—3 D. E. C.—West Frlsia 1—3 2e Kiasse B: D.W.S.Zandvoort 50 (gestaakt.) B. F. C.—Baarn 0—3 V.V.A.De Spartaan 2—1 VeloxBloemendaal 9—0 Derde klasse A: Hortus—De Meteoor 3—2 3e Klasse B: Assendelft—D. J. K. 7—1 Dc Kennemers—Q. S. C. 7—1 4e Klasse C: T. I. W.—Electra 3—1 S. C. A.—W. M. S. 1—3 NeerlanalaHalfweg 1—4 Res le Klasse.: Hilversum 2—E.D.O. 2 0—0 Stormvogels 2—Blauw Wit 2 1—2 R. C. H. 2—Z F.C. 2 4—0 A. F. C. 2—H. F. C. 2 2—3 Res. 2e Klasse A Alcm. Victrix 2D.E.C. 2 2—1 Ajax 3—V. S. V. 2 3—2 AFDEELING 11. Eerste klasse. V. S. V.—A. D. O. 1—3 Blauw Wit—K. F. C. 1—1 E. D. O.Hilversum 0—2 Tweede klasse A.: De Hollandlaan—V.O.C. 2—4 Tweede klasse B.: O. D. S.—C. V. V. 13 Derde klasse A.: Zeemeeuwen—A. S. C. 2—0 AFDEELING III. Eerste klasse. Robur et Veloeltas—Enschedé 2—1 Wapeningen—Tubantla 4—1 P. E. C.—Go ahead 1—0 VitesseZ. A. C. 2—0 HeraclesA.G.O.V.V. 3—2 AFDEELING IV. Eerste klasse. L.O.N.G.A.—M.V.V. 2—1 AFDEELING V. Eerste klasse. M. S. C.—Leeuwarden 3—3 Be Quick—Frlsia 1—2 H. F. C.-D. F. C. (1-4) Wat H.F.C. Zondag mankeerde weten we niet; gaf het vertoonde spel in de laatste weken eenige hoop voor de totkomst, wat ze gisteren te zien gaf, was beneden peil. In dezen vorm spelend geven we ze zeker geen kans om van de onderste plaats af te komen. Het is ruim twee uur als scheidsrechter Aerts, die er dezen middag nogal eens naast was, de volgende ploegen in het veld roept: D. F. C.: Jas. Litz, Lebret, Zwljsen. Van Dordt, Mookhoek, De Smldt, Schleicher, Ruisch, Piantonl, Webster. II. F. C.: Chapon, De Ruyter, Kruyt, Van Riemsdijk. Reydon, P. Jongeneel. Lamp, R. Jongeneel, Van Baasbank, Wamsteker, Van der Meulen. H. F. C. speelt eerst tegen den niet ai te ste-rken wind in. D.F.C. begint al dadelijk aan te vallen; het blijkt dat de linkervleugel het gevaarlijkste deel van den aanval is. Van Dordt voed: zijn voorhoede uitstekend en de buitenspelers kunnen dan ook eenige vrije ballen voorzet ten. Het binnentrio ziet echter voorlooplg geen kans om Van der Meulen te passeeren. De H.F.C.-voorhoede komt slechts sporadisch over de helft; de afwerking van de aanvallen is ook nog' slecht, zoodat de D.F.C.-keeper weinig werk krijgt. Kruyt is er dezen middag niet in; hij iaat zich door treuzelen eenige kansen ont nemen. Trouwens het heele H.F.C.-team treuzelt te lang; steeds ls D.F.C. !n den aanval; bijna alle ballen worden opgevangen door D.F.C.- spelers. Door het goed combineeren wordt Van der Meulen nog al eens aan het werk gezet. Eens onderneemt Chapon een aanval, De Ruyter krijgt* een kans; zijn schot levert den D.F.C.-keeper wel eenige moeilijkheden op. doch succes brengt het aan H.F.C. niet. Direct daarop een snelle uitval van D.F.C. Ruisoh bemachtigt den bal. en met een on verwacht hard schot geeft hij zijn club de leiding (01). Het spel der Dordtenaren is veel sneller; steeds zijn ze een tikje eerder bij den bal; de II.F.C.-achterhoede heeft het zwaar te ver antwoorden. Met D.F.C. nog steeds in den aanval breekt spoedig de rust met ongewljzigden stand aan. Na de rust gaat de strijd iets meer gelijk op; de H.F.C.-'ers werken nu veel enthousias ter. doch door onbenullig spel van de voor hoede ontstaan er weinig gevaarlijke momen ten voor het D.F.C.-doel. Veel beter is het combineeren van de D. F. C.-voorhoede; de bal gaat vaak van voet tot voet. zonder dat een der ILF.C.'ers hem maar aanraakt. Het schieten is echter niet best, zoodat de doelpunten nogal lang uitblijven. Webster zet eenige malen keurig voor; Van der Meulen verricht een paar saves, die een zeker doelpunt voorkomen. Doelpunten kunnen dan ook niet uitblij ven en als Webster weer eens keurig voorzet, is het weer Ruisch, die met een listig schot Van der Meulen passeert (02). H. F. C. is nu een geslagen elftal: Van Riemsdijk doet eenige vergeefsche pogingen doch het lukt niet. Succes komt weer aan den anderen kant. als Van der Meulen zich verkeerd opstelt en Webster den bal langs hem heen in den hoek schiet (0—3) D.F.C. speelt nu heel kalm verder, de over winning is nu geheel haar deel. Eindelijk, zes minuten vóór tijd. kan Kruyt met een kalm schot na een scrimmage de eer redden (13). Dit laat D.F.C. zich zoo maar niet welge vallen; een paar minuten later ligt de bal alweer achter Van der Meulen, door toedoen van Ruisch (14). E. D. O.-Hilversum (0-2) Evenals verleden week werd ook nu door E. D. O. met 20 verloren. Wat het spsl be treft, hebben we niet veel vertrouwen in de roodzwarten. Het verband, dat voorheen bij de Haarlemmers zoo in de puntjes was. bleek geheel verawenen. Naar aanleiding van de groote verandering in het elftal is drtt natuurlijk heel logisch. We raden dan ook den E. D. O.'ers aan. om serieus te oefenen, teneinde bijtijds het gevaar voor de onderste plaats te keeren. Nu liep het E. D. O. in deze match al bij zonder legen. Want behaive het gemis van de Perukels en Boeree, ontbrak nu ook Dinkla. En leder weet wat het beteekent, als de spil van een elftal ontbreekt. Het was dan ook heel moeilijk om hier voor den gesohlkten speler te vinden. Jan sen, een spaier uit een van de lagere elftal len, was nu opgesteld. Laten wa er direct bij zeggen, dat deze Jonge man heel verdienste lijk gespeeld heelt-, maar een Dinkla is hij nog lang niet. In dezen wedstrijd werd door de E. D. O.- voorhoede verschillende malen tegen de lat geschoten. Het rammelde gaducht in de E. D. O.-ploeg. Als scheidsrechter Weber het sein geeft om tc beginnen, stellen de volgende elftal len zich op: E. D. O.: De Waard. Zoet. W. Zandstra. J. Koene. Jansen. C. v. d. Laan J. W. Koane, Koppen, Stoffens, v. d. Hurk, Oom en. Hilversum: Van Ek, Polen. Gohring. Kramps. Fokking, Oudenaller. Huizinga. v. Gelder. Van Weizen, Looysen, Meinders. Hilversum heeft den aftrap; zij stevent direct op den E. D. O.-goal af, maar de backs zijn weer in goede conditie; zij zetten hun voorhoede aan het werk. ALs een der Hilversum-backs hands maakt op den rand van het strafschopgebied, schiet Jansen den toegestanen strafschop keurig in, maar even fraai redt Melnders. Dan forceert Hilversum een corner; deze levert niets op. Weer een aanval van de Hilversummers Huizinga weet zich een goede kans te scheppen, maar Van der Laan redt keurig. Even daarna is de E. D. O.-keeper in actie bij een schot van Van Ek. E. D. O. krijgt den eersten hoekschop te nemen, maar ook deze wordt niet benut. Het spel is wel vlug en er worden wel ver schillende aardige staaltjes voetbal ver toond. maar hoogstaand is het niet. Den Ijver van de spelers dient men te lo ven. Kramps weet even na de rust zijn club de leiding te geven (0—1). De tweede helft begint E.D.O. met twee versche spelers; Koppen en Van der Laan zijn namelijk vervangen door Swart en Kuyl. Niettegenstaande dit voordeel neemt Hilver sum toch weer de overhand; er wordt het uiterste gevergd van de krachten der E.D.O.- verdediging. Een schot van Kramps belandt tegjen.de. De E.D.O.-voorhoede traoht het spel te verplaatsen, maar vei-der dan een hoekschop brengt zij het niet. Toch krijgt Swart een heel mooie kans, doch op het laatste moment weet een der Hilversumsche backs door corner trappen te redden. Het spel wordt thans iels levendiger, maar voorloopig blijft scoren uit. Wel maakt Hil versum een buitenspel-doelpunt. Maar dan komt het tweede doelpunt voor de Hilver summers, als Polen handig profiteert van een klein foutje in de E.D.O.-verdediging (0—2). Toch geven de E. D. O.'ers zich niet ge wonnen; een schot van OOmen. dat tegen de lat komt en wederom wordt ingeschoten door Van der Hurk. had beter lot verdiend. De thuisclub zwoegt om althans de eer nog te redden, maar niets mag baten. Als de heer Weber voor het laatst fluit, heeft de thuisclub wederom verloren. V.S.V.-A.D.0. (1-3) De „rood-witte leeuwen" van de vorige wedstrijden zijn zeker weer in hun hok ge kropen. Kwam het door het ontbreken der aanmoediging:kreten hunner supporters, door het slechte weer of door het mooie, gced-riuitende spel van A.D.O., dat V.S.V. geen kans heeft gezien om dezen wedstrijd te winnen, hoewel men niet kan zeggen dat V.S.V. sterk in de minderheid was? Integen deel, de V.S.V.-voorhoede zat herhaaldelijk voor het Haagsche doel, maar het A.D.O.- achtextrio was in uitstekenden vorm, zoodat de V.S.V.-aanvallen steeds strandden, behou dens een enkele doorbraak. Toen scheidsrechter Israëls, onder wiens leiding de wedstrijd plaats vond. te twee uur het beginsignaal blies, stonden de elftallen als volgt op het veld: V.S.V.: A. v. d. Wint. v. d. Pieterman, v. d. Griendt Sr., Jac. Wey, Alferink, Heyerman, Koning, De Koning, v. d. Griendt Jr., Wolf, Hlllekamp, A.D.O. J. v. Soldt, F. de Roo, W. Tap, C. v. Osch, G. Tap, H. Breitner, L, Ramaker, C, v. Maaren, H. de Groot, M. Weber, Quax. A.D.Odat den vrij sterken wind (afgewis seld met regenbuitje;) tegen heeft, trapt af. De eerste aanval is echter op den A.D.O.- •goal. Hieruit ontstaat een vrijen trap, dien Koning neemt, maar Quax, die den heelen wedstrijd ln goeden vorm was. redt mooi. Nu volgt een aanval op het V.S.V.-doel, G. Tap zet voor vlak voor den goal, maar Van der Wint stompt weg. De bal konlt nu voor de voeten van Van Maaren, doch deze schiet huizenhoog over. Thans ls het de beurt van V.S.V. blijkbaar weer, want De Koning die den bal bemach tigd heeft, zet goed voor Quax vangt den bal op en wil hem al stuitende, tusschen een paar V.S.V.-spelers door, wegtrappen, maar de bal glipt hem uit de handen, zoodat hij zich genoodzaakt ziet, om een doelpunt te vermijden, zich erop te laten vallen. Door deze manoeuvre krijgt hij echter een trap tegen zijn dij, zoodat het spel een paar minu ten onderbroken moet worden. Bij den nu volgenden uittrap krijgt v. Soldt den bal en zet voor. W. Tap komt door een misverstand tmschen de backs vrij te staan en benut de gelegenheid om tien minuten na het begin den eersten goal te scoren (01). Dit zelfde spelletje herhaalt zich nogmaals een kwartier na het begin, maar het ls nu Van Osch, die vrij komt en Van der Wint voor de tweede maal het nakijken geeft, door in den linkerbenedenhoek te schieten (02). V.S.V. is hierdoor blijkbaar ontmoedigd, want de voorhoede die elkaar niet begrijpt, begint een beetje te knoeiefl. Als Hillekamp een bal van Koning toege speeld krijgt, zet deze goed door naar Wolf, doch laatstgenoemde schiet ver naast. Na den uittrap krijgt G. Tap den bal. maar schiet hoog voor. Uit het duel. dat nu voor den goal ontstaat, stuit de bal tegen Van der Griendt aan, zoodat W. Tap het leder, via een paar A.D.O.-spelers, voor zijn voeten krijgt en scoort (03). V.S.V. protesteert- hiertegen wegens hands. Scheidsrechter.Israëls laat echter weer af- tranpen Het snel blijft nu ongeveer in het midden. Net als de scheidsrechter rust blaast, heeft A.D.O. een 30 voorsnrong Na de thee komt V.S.V. opzefrten. hetgeen een doelpunt tengevolge heeft, als Koning uit een duel voor het A.D.O.-doel mooi scoort (1—3). Dit vindt A.D.O. blijkbaar te erg. want na den aftrap valt het oo 'net- Velser doel aan. Nu ontstaat er een kluwen van spelers voor het V.S.V.-doel. Van der Wint loont uit, als W. Tap den bal voor z'n voeten krijgt en hard inschiet, maar Alferink kopt den bal netjes uit den goal. Opeens komt V.S.V. met verwoede kracht op het A.D O.-doel afzetten. Koning schiet in. maar een Hagenaar slaat den bal met de hand uit den goal. De penaltv. die hiervan het gevolg is, wordt door Wolff genomen, maar Quax houdt de bal uit zijn goal! Het spel is nu verder goed verdeeld. Ten slotte blaast scheidsrechter Israëls het einde. V. U. C.-Stormvogels (3-4) Het begin was sensationeel, want nauwe lijks was begonnen, of V.U.C. had de leiding genomen. De Stormvogels hielden echter vol en wis ten zelf de leiding te nemen Had men ech ter beter geschoten en meer van de fouten van Lelyveld en v. d. Zalm geprofiteerd, het was het niet bij 2 doelpunten gebleven. Na de rust bleek de Haagsche verdediging nog slechter te zijn. Stormvogels doelpuntte nog tweemaal, ondanks het slechte terrein. Vooral het doelpunt van Plokker was prachtig. De elftallen waren als volgt: Stormvogels: De Waard. Haak, Koster. Pronk, Tol, v. d. Velde, v. d. Steen. Effern, Plokker, Prins, Boekelaar. V. U. C.: Van Gelder, Hendriks. Knyf, Klein. Volkers, Papenhove, v. d. Wildt-. Hagedoom, Lelyveld. v. d. Zalm, Van der Glas Pas is begonnen, of Pronk geeft Plokker een goeden center. Het gladde veld speelt de zen echter parten en z'n schot is nu veel te zacht. Dan trekt V.U.C. ten aanval. Koster en Haak stuiten eerst een paar aanvallen, maar dan maakt De Waard een fout en Knyf doel punt. (10). V.U.C. blijft sterker, maar ondervindt zwa- ren tegenstand in letterlijken cn figuur lijken zin van Haak en Koster. Langzamerhand werkt Stormvogels zich wat los; doch het binnentrio heeft mede door het slechte veld tegen v. d. Zalm c.s. niet veel te vertellen. Alleen een schot van Tol verdient vermelding. Stormvogels komt echter terug en als v. d. Steen fraai voorzet maakt Plokker uitstekend gelijk. (11). Bijna van den aftrap af neemt V. U. C. weer de leiding. Het harde schot van Hen driks vliegt evenwel rakelings naast. Bij de nu volgende Stormvogels-aanval len blijkt, dat de V.U.C.-defensie niet safe is. Het binnentrio krijgt eenige mooie kansen. Bij een daarvan komt Prins vrij voor 't doel. Hij lost een hard schot, dat echter tegen de lat komt. Direct hierna benut Pronk echter op uitstekende wijze een corner. (12). Stormvogels blijft sterker. Van een opdrin gen harer middenlinie maakt v. Gelder even wel gebruik. Hij zet hard voor t doel, De Waard komt te laat en Volkers maakt gelijk. (2—2). Het is nu V.U.C., dat de lakens uitdeelt. Hendriks toont zich nog al eens te langzaam doch doet eenmaal de V.U.C.-harten sneller kloppen door een harden schuiver in te zen den. De Waard stopt dezen echter uitstekend. Kort hierna is het rusten. Eén minuut na de hervatting brengt Koster den bal op. Hij zet hard voor het doel. v. d. Zalm mist, v. d. Glas loopt uit, Effern heeft maar voor het intrappen dich mist finaal. Stormvogels blijft even in den aanval. Plot seling breekt Knyf door. Koster maakt free- kick, doch de scheidsrechter laat doorspelen. Stormvogels houdt geruimen tijd het ini tiatief aan zich. De Haagsche defensie ver toont groote openingen. Tenslotte ziet v. d. Steen z'n kans schoon. Hij plaatst uitnemend voor het doel en Effern's hoofd doet de rest. (2—3). Er ls dan tien minuten gespeeld. Stormvogels komt terug. Boekelaar zet mooi voor, Effem staat vrij voor het doel, en kopt dan rakelings over de lat. V.U.C. komt nu geducht opzetten. P. Hen driks weet zelfs gelijk te maken, doch dit doelpunt wordt wegens buitenspel geannu leerd. Direct hierna is het Boekelaar, die fraai voorzet. Plokker zet er zijn hoofd onder en het is (2—4). De Stormvogels-aanvallen zijn en blijven gevaarlijk, v. d. Steen krijgt een paar dotjes van kansen, maar faalt met schieten. Kort voor het einde wordt een vrije trap Stormvogels noodlottig. Knyf kopt nl. netjes in 't doel. (34). Nog geeft V.U.C. zich niet gewonnen. De Stormvogels verdedigen echter uitstekend. Stormvogels ziet het gevaar in en laat haar verdedigende houding varen. V.U.C. ziet dan ook geen kans meer om gelijk te maken. VeloxBloemendaal (90) Toen het kleine groepje Bloemendalers Zondag bij het terrein van Vel<>x arriveerde zal zich wel niemand de illusie van een over winning op deze Utrechtenaren hebben ge steld. Daarop wees de modderige omgeving wel allerminst. Dat het echter zoo'n débacli zou worden, kon toch evenmin worden ver wacht. Het meerendeel der Bloemendalers es Veiox-menschcn had er weinig zin in om on der een behoorlijken plasregen cn op een ge heel doorweekten bodem den strijd aan 'c binden. Scheidsrechter Van der Lee maakte echter aan alle genoegelljkheldsoverweg'ngen een einde door het commando ..spelen!" te blazen. Dus stelde Bloemendaal zich met in vallers voor Parson, Sunter en Kammeijer op tegen een volledig Velox. In het begin ging het nog. Niet dat het spel van den Bloemendaalschen aanval den in druk vestigde, dat het spoedig tot succes zou lelden, doch de witte verdedigers sloegen zich de steeds wcerkcerende aanvallers der geelzwarten moedig van het lijf. Uit een scrimmage opende de rechtsbinnen der gast- heeren met een welgeplaatst schot de score. Tien minuten daarna werd het Bloemen- daalsche d»cl voor de tweede maal door boord (0—2). Wel ontstonden er hierna ook een paar kansen voor het Velox-doel. doch tot ge vaarlijke schoten bracht de Bloemcndaal- voorhoede het nimmer. Aan den anderen kant. hield de verdedi ging van Bloemendaal flink stand .en wist. zij het soms met kunst en vliegwerk, verder scoren te voorkomen. Alzoo leidde Velox bij half time met 2—0. Van een normalen strijd was tijdens het tweede gedeelte van dit voetbalgeve dit geen sprake meer- Aanvankelijk hielden de witten zich staande, doch toen Velox eenmaal het derde doelpunt had gescoord bleek de strijd niet alleen in het voordeel der gastheeren beslist, doch zakte het spel der Bloemenda lers. zoowel aanvallend a's verdedigend zoo danig. dat het een vrijwel voortdurende bele gering van de witte veste werd. Bij die be legering bleef het niet. De aanvallers der Utrechtsche ploeg bewogen zich op een on navolgbare wijze door de vette moddermassa en schoten en liepen met geregelde tusschen- poozen nog een zestal doelpunten In Blce- mendaal's goal. Het fluitje van den hëer Van der Lee, die geen moeilijke taak had en zoodoende de droge plekjes kon opzoeken redde Bloemen daal tenslotte van een nog grootere neder laag. De situatie wordt intusschen meer en meer bedenkelijk. Vermelden wij tenslotte nog dat het Bloe- mendaal-elftal als volgt was samengesteld: J. Be Ijk, IJfs, Bakker Schuljll, H. Beijk, Immer, Kopjes Niemann, de Bock, Fr. Bakker. Eijsten, M- Strik. D. W. S.Zandvoort (50) TIEN MINUTEN VÓÓR DE RUST GESTAAKT. Zandvoort trok Zondagmorgen naar Am sterdam om aan den Spaarndammerdijk het sterke D.W.S. te bekampen. De velden ln dien omtrek zijn nu juist niet van de beste kwaliteit en door den overtolligcn regen van de laatste dagen was het veld van D.W.S. zoo zacht ais boter geworden. Er werd evenwel besloten om te beginnen. De D.W.S.'ers voelen zich direct thuis op het kleiveldje en glippen meer dan eens langs de Zand voor tsche backs met hot gevolg, dat de stand weldra op 5—0 wordt gebracht. Scheffcrs krijgt eens een kans om te doel punten; op het moment, dat hij za! schieten, valt hij echter languit in de modder. Een malsch regenbuitje maakt het verblijf op het veld er niet aangenamer op; het veld wordt zwarter cn zwarter en gras is haas: niet meer tc zien. Dan, ongeveer tien minuten vóór rust. besluit de scheidsrechter den wed strijd te staken. Met deze beslissing haalt hij zich echter vele protesten van D.W.S.-spelers en publiek op den hals. wat niet te verwonde ren ls. Het D.W.S.-publiek. dat zijn favorieten langzaam maar zeker een groote overwinning zag behalen, ls zeer teleurgesteld. Zandvoort mag zich intusschen over deze scheidsrechterlijke beslissing niet beklagen. 't GooiAjax (15) Onder overweldigende belangstelling, ook van Amsterdamsche zijde, heeft te Hilversum cle competitiewedstrijd 't Gooi—Ajax plaats gehad. De Hilversummers wfnnen den toss en kie zen den wind in den rug. Het spel golft snel op en neer. De Ajacieden vallen daarop met open spel flink aan. Reeds na 5 minuten heeft Ajax succes als Mul ders voorzet en Strijbos inkopt (01). Na een kwartier zorgt Wentink voor den gelijk maker (11). Ajax valt direct opnieuw aan en Volkers scoort het tweede doelpunt der Amsterdammers (1—2). De rood-witten blij- van het beste van het spel houden, hoe enthou siast de Hilversummers ook werken Voor de rust komt er geen verandering meer in den stand. Na de hervatting vergroot Ajax den voor sprong. allereerst met een ver. hard schot van Andriessen. (13). Even later kopt Van Rheenen onhoudbaar in na een door Mulder goed genomen corner (14). Het laatste doel punt is eveneens van Van Rheenen, die een ver schot lost. dat Cohen, in de meening. dat het naast zou gaan, rustig liet loopen (15). H. B. S.Excelsior (22) Het spel golft in den beginne op en neer. De Rotterdammers treden zeer fanatiek op tegen de ..kraaien", die technisch de baas zijn. Na 35 minuten ontstaat door Grobbe een strafschop, die door Vermetten ln een doel punt wordt omgezet. De Rotterdammers sla gen er niet in de hun geboden kansen (o a. een strafschop) te benutten en met een 1—0 voorsprong van de gastheeren gaat de rust in. Onmiddellijk na de hervatting vallen de Ha genaars stormachtig aan. Eenige kansen gaan hierbij verloren. De havenstadbewoners ondernemen daarna een reeks aanvallen, waarbij gevaarlijke oogenblikken voor het Haagsche doel ontstaan. Na 15 minuten heeft H B S, succes door een fraaie score van Ophorst (2—0). De wedstrijd blijft een aan trekkelijk karakter behouden. De Rotterdam mers komen tegen het einde in de meerder heid en halen hun achtersand in door Maas kant en Bouter, waarmee het einde komt (2—2). Z. F. C.Hermes-D. V. S. (31) Bij een doelworstellng, onmiddellijk na den aftrap, heeft Van Es succes: hij schiet zuiver in. De Schiedammers zijn het grootste deel der eerste speelhelft in de meerderheid. Na de rust worden de rollen echter omge keerd. De Zaankanters zitten geducht op den bal en vallen faniatiek aan Van der Kolff opent de tegenaanvallen met een doelpunt. Hoogmoed brengt den stand op 2—1. De aanvallen der Schiedamsche ploeg nemen nu aanmerkelijk af. Na een goeden voorzet van links doelpunt Lust voor de derde maal, waarmede het einde komt. (3—1). Blauw WitK. F. C. (11) De thuisclub verschijnt met een gewijzigde opstelling, met Schindcler onder de doellat. De eerste aanvallen zijn voor K.F.C. Daarna komen de Amsterdammers in den aanval Veel succes hebben zij echter voor doel niet. K.F.C., dat af en toe in het nauw wordt ge dreven. geeft meermalen ruw spel te zien, hetgeen een fluitconcert van het publiek ten gevolge heeft. Tot de rust slagen de Koogers er in, hun doel voor doorboring te vrijwaren. Hun uitvallen zijn echter gevaarlijk. Na rust is er een algemeene verlaging van het spelpeil te constateeren Het wordt een kick-and-rush-spel. Twintig minuten na de hervatting nemen de gasten de leiding door het benutten van een toegekenden straf schop (01). Het spel wordt er niet beter op. Acht minuten voor het cindsingnaal klinkt lukt het Ferwerda, den gelijkmaker te scoren. (1—1). ZwaluwenGraz A. K. Naar wij vernemen is het Zwaluwenelftal, dat Dinsdagavond a s. od het V. U. C- terrein tegen Graz A. K. uitkomt, op eenige pur.ten gewijzigd. Door bedanken van eenige spe lers moesten Van Eerd en Feyen vervan~on worden door de Gebr. Pauwe van Fevenoord, in df voorhoede is van Reenen vervangen door den Xerxes-speler Lagendaai. Onderscheiding voor Hugo Meisl. De Voetbal Bond van de Vereenigde Staten van Noord-Amerika heeft den bekenden Oos- tenrijkschen voetballeider Hugo Meisl ver eerd met de Gouden Medaille van den Bond in verband met zijn verdiensten voor het in ternationaal voetbal.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10