Apropos gymnastiek. HET 25-JARIC JUBILEUM VAN ..TURNLUST' BILJARTEN KANOSPORT. KORFBAL DAMRUBRIEK m lp üf m jm ui JÊ Fi ss Ji «OP 11 Ui 8 if lm Hf 1B IP ju Hf 8 ji S ,mm S B 1 S 9 Olympisch Amerika Het was te verwachten, dat de Amerikanen hun Olympische Spelen 'te Los Angeles van 30 Juli tot 14 Augustus 1932) zoo voorbereiden als het nog nooit vertoond is. In grootschheid van opzet zullen de Amsterdamsche Spelen daar zeker bij in het niet zinken. Wat het organisatietalent betreft, dat zullen wij moe ten afwachten, Het Amerikaansch Olympisch comité zendt ons geregeld communiqués over de voorberei ding. Sommige daarvan zijn zeer weinig in teressant voor onze lezers, andere geven nu al kruimeltjes nieuws, dat vermeldenswaard is. Zoo kunnen wij u thans mededeelen dat in de onmiddellijke nabijheid van het Olym pische Park (in Parijs heette het Olympisch Dorp, dus de Amerikanen moesten een weel deriger naam bedenken) vijftien volledige oefenterreinen voor de athletiek zullen zijn. Elk terrein zal nauwkeurig uitgezette loop banen hebben, verder oefenkamers, bergge- legenheden voor kleeding, douchebaden en andere gemakken. Vijftien! Voor andere sporten zullen er overdekte oefenzalen zijn naast verscheidene zwem inrichtingen, Naast het roeistadion wordt ook nog een oefenroeibaan aangelegd. Tilden. Voor de vierde of vijfde, misschien zelfs wel de tiende maal, kunnen wij u berichten, dat Big Bill Tilden voortaan niet meer in de grootc tennistournaments zal uitkomen. De vorige drie of vier, misschien zelfs wel negen maal, bleek het een loos alarm, niet door onze schuld, maar door die van Tilden, die zich telkens weer bedacht. Nu echter schijnt het houschelijk waar te zijn. De grootste aller tenniskampioenen is bezweken voor een filni- contract van Metro Goldwyn. Tilden, dat is eerder reeds bewezen, kan niet filmspelen, maar dat is, zooal u weet. geen besgvaar. want Tilden is Tilden en dus een attractie. Het kan trouwens ook zijn, dat hij alleen film- les in het tennissen zal geven, zooals Bobby Jones het nu reeds op golf gebied doet. In elk geval, Tilden heeft het amateurisme eraan gegeven en gaat geld slaan uit zijn sportieve talenten, nu het nog gaat, met een Wimbledonzege nog versch in het geheugen. Je kunt hem tenslotte niet heelemaal onge lijk geven en tenslotte doet de openlijke ma nier waarop hij zijn stap bekend maakt, prettig aan. De correspondent van Reuter te New York heeft Tilden gevraagd, wat hij van plan was. te doen na af loon van zijn film contract. Waarschijnlijk zal Tilden dan op tournee gaan met den impressario Jack Curley, om exhabities te spelen met en tegen zijn nieuwe collegas Karei Kozeluh, Vincent Richards e.a. Deze heer Curley, opvolger van den fameuzen Pyle, is thans promotor van worstelaars. Hij heeft, zooals men dat in An\erika smakelijk noemt, een „stal" met eenige zeer vleezige Bulgaai-sche, Grieksche en Turksche worstelaars. Vroeger was de heer Curley kellner en of hij gestegen of ge daald is op den maatschappelijken ladder moeten de lezers zelf maar uitmaken. In elk geval, hij gaat er nu een stal met tennissers bijkoopen. ter exploitatie. Enfin, Tilden zal aan een en ander' nog wel een slordige duit verdienen. Voor liefhebbers van de statistiek kunnen WAJ hieraan nog toevoegen, dat Tilden thans 37 jaar oud is. Hij is zeven maal enkelspel kampioen van de Vereenigde Staten geweest, waarvan zesmaal achtereenvolgens, Jaren lang (tot 1927) was hij de man. die er altijd weer voor zorgde, dat de Amerikanen in het bezit van den Davis Cup bleven. Hij won het enkelspel .te Wimbledon in 1920. 1921 en 1930 Zijn ontelbare andere overwinningen in groote en kleine tournaments zullen wij maar onbesproken laten, maar zijn huis moet een ware tentoonstelling zijn van bekers, medail les en kunstvoorwerpen. Sultan Khan. Sultan Khan. een Brltsch-Indiër is de inte ressantste figuur in het schaaktournooi te Hastings, dat toch al van bijzondere interesse voor ons is. omdat Euwe en Capablanca er elkaar als hoofdfiguren bestrijden. Het blijkt nu wel, dat het nog geenszins zeker is, dat een van hen beiden met den eersten prijs zal gaan strijken. Hun grootste bedreiging is deze Sultan Khan. Een jonge man van knap uiterlijk, geboren in 1905 in het gebied der Punjab. Hij spreekt geen woord Engelsch. wat niet zoo heel erg is. maar hij kan het ook niet lezen en dus is de ..blanke" schaakliteratuur voor hem een ge sloten boek. een gesloten bibliotheek. Deze Sultan Khan (die overigens geen sultan is. doch alleen zoo heet) is een natuurspeler, zooals de fameuze Batakkers, over wie Dr. Euwe tijdens zijn Indische tournee zoo waar- deerend in ons blad schreef. Zijn vader leerde hem reeds schaken toen hij (de zoon) negen jaar was. Zijn eerste groote succes was het behalen van het Britsch Indische kampioen schap in 1928. Daarna ging hij naar Engeland en won het Engelsche kampioenschap 1930 te Ramsgate. Yates en Thomas waren toen niet van de partij, 'maar Sultan Khan mag veilig als sterker tournooispeler dan deze beiden beschouwd worden. Sindsd'en heeft hij zich reeds in eenige tournoolen laten gel den. Ook nu weer. En hoe. Hli heeft Capa blanca een nederlaag toegebracht, en had na vier partijen de leiding met. het maximum te behalen punten. Toen heeft hij een veer ge laten door een verliespunt tegen dit merk waardig schaaktalent, rv partij Capablanca heeft reeds bewezen, dat geen enkele mees ter zich vrijheden tegen den Indiër kan ver oorloven. En Canablanca. staat bekend als de voorzichtigste aller meesters. Amerikaansch rugby. Er is nog weer eens aanleiding, terug te komen op het Amerikaansche rugby spel, de ruwste aller sporten, waarover wij onlangs in deze rubriek al eens schreven. De statistiek van ongevallen in het korte seizoen van 1930 voorgevallen, heeft blijkbaar eindelijk de oogen der Amerikanen geopend voor het feit, dat geen spel een dergelijke prijs waard is. Want in dit afgeloopen seizoen zijn niet min der dan dertien rugbyspelers aan de gevolgen van, tijdens het spel bekomen verwondingen, bezweken. Dertien dooden in een paar maan den tijds. Voeg daarbij de honderdtallen ge broken armen en beencn. gescheurde en ver rekte spieren, gebroken ribben enz. en men begrijpt dat er ook in Amerika menschen zijn. die dat te erg vinden. De leiders van eenige universiteiten zijn een campagne tegen deze ..sport" begonnen om te trachten het Amerikaansche rugby te doen verbieden en te doen vervangen door het Engelsche spel. Wij wenschen den heeren jsucces, het maar zal wel niet zoo gauw lukken. Nu de Christ. Gymnastiekvereeniging „Turnlust" deze week een begin maakt met de viering van haar 25-jarig bestaan, willen wij een en ander uit haar geschiedenis mee- dee'.en. Als afdeeling van de Haarlemsche Jonge mannen Vereeniging werd de vereeniging op gericht in 1906. De oefeningen vonden aan vankelijk plaats op den zolder van het ge bouw der H. J. M. V. Tot 1922 had Tum'.ust gedurig te kampen met directeurswisselingen. Als leiders traden toen achtereenvolgens op de heeren K. la Court. J. Barends. J. Bongertman. H. Spronk, J. v. d. Lnden en J. de Kreijger. Vastheid kwam eerst in de leiding na het optreden vfm den heer W. H. Verkes, die nu bijna 9 jaar di recteur is. Enkele jaren na de oprichting werd ook fi- nancieele steun verleend door de H. J. M. V., alsmede door de knapenvereeniging Obadja. Tengevolge daarvan kon de vereeniging de beschikking krijgen over een „echte" gym nastiekzaal (d.w.z. van toestellen, enz. voor zien) van de gemeente. In 7 jaar was het aantal leden geklommen van 15 tot 60, en deze bloei gaf aanleiding tot het houden van een eigen uitvoering, en ook tot aansluiting bij het Ned. Chr. Gym- nastiekverbond. In de daarop volgende jaren werden door Turnlust verschillende prijzen behaald bij wedstrijden van dat verbond. Toen de heer Verkes in 1922 als leider ging optreden, had de vereeniging juist gebruik genomen van de ruime zaal van het Dienst gebouw voor Lichame'ijke Opvoeding. Voor 't eerst werden nu de uitvoeringen gehouden buiten het gebouw van de. H. J. M. V., nl. resp. in het Brongebouw en in de Gemeente lijke Concertzaal. Turnlust ging nu een tijdperk van grooten bloei tegemoet. Om financieele redenen moest evenwel de vereeniging bedanken als lid van het Ned. Christ. Gymnastiekverbond. Na en kele jaren wenschte men de. vereenijing uit te breiden met een dames- en een meisjec- afdeeling, maar dit stuitte af op het H.J.M.V.- reglement, omdat deze organisatie zich al leen bemoeit met leden van het mannehjk geslacht. Een tussclienweg werd gevonden door de oprichting van een geheel zelfstan dige Christ. Dames- gymnastiekvereeni ging Turnlust. Een jaar later evenwel konden, dank zij de medewerking van het bestuur der H.JM.V. de beide gelijknamige vereenigingen Turn lust samengesmolten worden. Een noodzake lijk gevolg hiervan was de opheffing van de oorspronkelijke vereeniging Turnlust als on- der-afdeeling van de H.JM.V. Er kwam nu dus een groote, zelfstandige vereeniging, die op 't oogenblik ongeveer 350 werkende leden telt. Al spoedig kwam bij de leden de wensch naar voren tot contact met zuster-vereeni- gingen. Na rijp beraad werd in verband hier mede Turnlust proef-lid van het K.N.G.V. (en dus ook van den K.T.K.) en ln gevolge de bepalingen na twee jaar gewoon lid van die organisatie. Reeds lange jaren beoefende de vereeniging ook de athletiek. Voor eenigen tijd werd daar het zwemmen bij geveegd. Besluiten we dit kort historisch overzicht met de mededeeling, dat Turnlust ook is aan gesloten bij het Haarlemsch Bureau voor Medische Sportkeuring. „De club van Verkes" wordt de jubileeren- de vereeniging dikwijls genoemd. En met recht! De werkzaamheid van den leider heeft toch buitengewoon veel bijgedragen tot den bloei van zijn Turnlust. Evenveel dank is de vereeniging verschuldigd aan de opeenvol gende bestuursleden (van wie wij noemen de heeren J. Polderman en P. Stringer, die steeds met doorzicht en durf de zaken heb ben aangepakt. Geen wonder, dat de ver- eenigingsgeest van Turnlust moeilijk zijn weerga zal kunnen vinden! Het jubeljaar van Turnlust is nu begon nen. Een jaar van groote daden! Het uitge- breide jubileums-programma hebben wij reeds gepubliceerd, maar wij willen toch nog even wijzen op de keur-uitvoering van as. Zaterdag in de Gemeentelijke Concertzaal, waaraan ook de keurkorpsen van het K. N. G. V. medewerken. Het programma voor deze uitvoering luidt als volgt: 1. Opening, 2 Strafoefeningen heeren Turn lust. 3 Paard, heeren keurkorps; 4. Knots oefeningen dames Turnlust, 5 Brug klassi kaal, heeren Turnlust, 6. Brug dames keur korps; 7. Vrije oefeningen heeren Turnlust, 8. Brug heeren keurkorps. 9. Ringen dames keurkorps, 10. Hoogrek heeren keurkorps. 11 Vrije oefeningen dames Turnlust. Vergadering K. T. K. Zaterdag hield de Technische Commissie van den Kennemer Turnkring een vergade ring onder leiding van den heer P. Dijkstra. In deze bijeenkomst werden de plannen voor de jubileumsviering op 7 Maart verder uitgewerkt. Betreffende den einde Maart, in Haarlem te houden d'ualmeet in gymnastiek tegen het Zuiderkwartier kon worden medegedeeld, dat de oefeningen daarvoor nu gereed zijn. Begin Maart wordt nu vastgesteld, wie deel zullen uit maken van de K.T.K.-ploegen. Deee ploe gen zullen dan enkele malen gezamenlijk oefenen, de dames onder leiding van den heer J. M. Berrevoet, de heeren onder leiding van den heer J. J. van Doorn. De leiding van den dualmeet werd in handen gesteld van den heer P. Dijkstra. De jury zal bestaan uit personen buiten den kring. Tot leider van het dames-keurkorps K.T.K. werd benoemd de heer D. Beets. Wegens on volledigheid zal dit korps worden aangevuld, waarna ter bespreking een bijeenkomst zal plaats vinden. De oefeningen worden eens in dc 2 weken op Vrijdag gehouden. Aangewezen werd als hoofdleider van de op 14 Mei op het R.C.H.terrein te houden kring-uitvoering de heer W. H. Verkes. Als hulpleider zal optreden de heer D. Beets. Het voorloopig programma voor deze uitvoering luidt: algemeene vrije oefeningen, vrije oefe ningen dames, springriet-oefeningen en volks dansen meisjes, klassikaal brug heeren, op treden veteranen, springen jongens, toestel- turnen dames-keurkorps en heeren cursus Melkman, vereenigingsoptreden voor den K. T. K. en voor den kring Alkmaar e.o. Cursus Melkman. Tot de maatregelen, die de Kennemer Turn kring neemt tot verbetering van het tumpeil, behoort üi de eerste plaats de cursus, die de heer E. Melkman, kampioen van het K.N.G.V. zal geven aan heeren uit den K.T.K. De aanmelding voor dezen cursus was over stelpend, waardoor slechts de helft van dege nen, die zich opgaven voor plaatsing in aan merking komt. Deze helft bestaat uit 15 hee ren, waarvan 7 vereenigingen er elk twee le veren; 1 vereeniging levert één turner. De eerste oefening vindt a.s. Donderdag plaats in het Dienstgebouw voor Lichame lijke Opvoeding. Deze avond is bestemd voor allen, die zich hebben aangemeld. Publiek wordt op deze eerste les niet toegelaten. Turnvereeniging „IJmuiden". In de buitengewone algemeene vergade ring van leden dezer vereeniging kwam als belangrijkste punt op de agenda voor het be noemen van een directeur van de heeren- en jongens-adspiranten-afdeelingen. Als zoo danig werd de heer M. Jacobs te Amsterdam benoemd, die de benoeming aannam. Ook is nog een verandering van lesuren ingesteld; de dames- en meisjes-adspiranten zullen onder leiding van den heer J. G. Zui- dema voortaan niet meer des Donderdags, doch op Woensdag oefenen, te beginnen 7 Januari as. De heeren en jongens-adspiranten, onder leiding van den heer M. Jacobs oefenen des Donderdags. Kampioenschap van Haarlem 2e klasse In Hotel „Roosendaal" te Overveen werden de wedstrijden om bovenstaanden titel voort gezet met een viertal partijen. Het eerst traden N.N. (D.E.S.) en D. Metz (HJ.C.) in het strijdperk. Dit werd een vin nige kamp van a tot z. Om beurten hadden ze de leiding. Later liep N.N. uit en we dach ten hem de overwinning toe. Na 22 'beurten was de stand: 121 om 99. Metz dacht er anders over. Met enkele kleine series kwam hij weder voor. Nog eens bedreigde N.N. hem doch strandde op 146. Toen maakte Metz aan alle onzekerheid een einde door de 150 caram boles cadre vol te maken in 30 beurten, Vervolgens stonden W. Houtkooper (HJB.C.) en M. v. d. Putten (D.E.S.) tegenover elkaar Voor deze partij bestond zeer veel belangstel ling, daar zij momenteel de beste kans hadden op den titel. Van der Putten was nog onge slagen en Houtkooper had slechts één verloren partij. Er kwam evenwel geen strijd, daar v. d. Putten er hopeloos uit was, terwijl Hout kooper een goede partij speelde. Toen deze dan ook op de 28ste beurt de 150 punten bijeen had, noteerde v. d. Putten pas 52. De derde partij speelden Houtkooper (H. B. C.) en F. v. d. Berg (B.C.H.) Ook naar deze partij!', was men nieuwsgierig, want v. d. Berg is ook geen te versmaden tegenstander. Van begin af aan nam Houtkooper de leiding en liet niet meer los, ofschoon v. d. Berg hem steeds op den voet volgde, terwijl hij nog al met pech te kampen had. Het einde kwam met 150 om 122 in 34 beurten voor Houtkooper. De laatste partij speelden F. v. Amersfoort (Roozendaal) cn NJ4. (D.E.S.) Aanvankelijk ging het gelijk op, doch spoedig herstelde de Overvener zich en kwam met een serie van 39 onmiddellijk gevolgd door tien in de meer derheid. Hij liep meer en meer uit en won tenslotte onbedreigd met 150 om 95 in 34 beurten. De wedstrijden van Zaterdag. Zaterdag was het de laatste wedstrijddag. D. Metz (H.B.C.) en H. Meeuwenoord (Haar lem-Noord) openden den strijd. Van eigen lijken strijd was evenwel geen sprake. De H. B. C.-man liep onmiddellijk uit en won on bedreigd: 150 om 101 in 33 beurten. F. v. Amersfoord (Roozendaal) zorgde voor de spanning, door van W. Houtkooper (H B. C.) op fraaie wijze te winnen. Voortdurend was hij in de meerderheid, ofschoon Hout kooper aan het einde gevaarlijk kwam op zetten. De stand was: 130 om 150 in 36 beur ten. In de volgende partij gaf D. Metz een staaltje van zijn kunnen door die in 20 beur ten tegen F. v. d. Berg uit te maken. Onmid dellijk was hij in actie door op de 2de beurt reeds 24 te scoren, later gevolgd door 18, 11, 15, 11, 10 en 20. Toen hij de 150 caramboles cadre bijeen had, noteerde v. d. Berg er 86. Ook tegen L. de Zwart (H.B.C.) kon F. v. d. Berg het niet bolwerken, alhoewel hij dezen steeds op de hielen zat. Toen de Zwart de 150 punten bijeen had in 34 beurten, noteerde hij er 118. Een vrij zekere partij speelde M. v. d. Putten (D.E.S.), die de eenige was, die nog slechts 1 partij verloren en dus de meeste kansen had, tegen H. Meeuwenoord (Haar lem-N.) Van begin af aan nam hij met zeer sterk spel de leiding en behield deze tot het einde, ofschoon er voor de laatste 50 punten te veel beurten kwamen. Toen hij de 150 punten gemaakt had in 35 beurten noteerde Meeuwenoord 117. Wegens het late uur moest de oartii F. v. d. Berg i B.C.H.)H. Meeuwenoord (Haarlem- Noord) uitgesteld worden, daar zij geen in- vioed op den einduitslag kor. hebben. Daarom werd de beslissende partij tusschen D. Metz en M. v. d. Putten den voorrang gegeven. Van den Putten speelde zichtbaar op ver dediging. Ook Metz volgde deze taktiek, waar door een weinig van het moyenne verloren ging. Toen Metz tenslotte op 149 strandde, moest v. d. Putten nog 28. Hij zette nog maals de tanden op elkaar en had na 18 caramboles de ballen in goede positie. Men dacht hem te zien uitmaken, doch hli miste een kleine doorschietbal op het nippertje en Metz behaalde met de laatste carambole den begeerden titel: 150 om 140 in 36 beurten. Wegens het late uur werd de prijsuitreiking uitgesteld tot a.s. Woensdagavond. De eindstand is als volgt: 2 S2 ÏSf SS 10 eo .c cj on D. Metz (H.B.C.) kampioen 5 2 29 4.59 L. de Zwart (idem) 5 2 24 4.35 W. Houtkooper (idem) 5 2 27 4.27 M. v. d. Putten (D.E.S.) 5 2 41 3,81 N. N. (idem) 3 4 26 3.85 F. v. Amersfoord (Roozendaal) 3 4 30 3.50 F. v. d. Berg IB. C. H.) 1 5 18 3 49 H. Meeuwenoord iHaariem-N.) 0 6 19 2.88 Men schrijft ons: Op 20 December j.l. werd te Zaandam de Kring van Zaansche, Amsterdamsche en Haarlemsche Kanovereenigingen opgericht, waarbij de volgende kanovereenigingen zijn aangesloten: Z.W.V. „Stormvogels", Zaan- damsche Kano Club, Watersport-afdeeling Z.F.C., alle te Zaandam. „Quo Vadis" te Koog an de Zaan, Amsterdamsche Kanovereeni- glng, Kanoclub der A. M. J. V., „Waterkam pers" alle te Amsterdam, „Trekvogels" cn Haarlemsche Kanovereeniging, beide te Haarlem. Het doel van dezen Kring is o.m.: als georganiseerde kring een betere alge meene propaganda voor de Nederlandsche Kanosport te maken dan tot dusverre mo gelijk was; de onderlinge samenwerking tusschen de Zaansche, Amsterdamsche en Haarlemsche Kanovereenigingen te bevorderen; propaganda te maken voor de oprichting van meerdere kano-vereenigingen in Neder land, welke zich dan óf bij den Kring aan sluiten óf ln andere streken soortgelijke be langengemeenschappen vormen kunnen, wel ke wederom contact en samenwerking met elkaar kunnen zoeken om t.z.t. in onderling overleg te komen tot oprichting van een Nederlandschen Kanobond waarvoor volgens de meening van bovengenoemde vereenigin gen de Nederlandsche Kanobeweging mo menteel resp. in haar hukVge ontwikkeling nog niet rijp is. De Kring zal trachten dit doel te bereiken door: er voor te waken, dat alle leden der aange sloten vereenigingen kunnen zwemmen en zich bij de beoefening van de kanosport steeds sportief gedragen en o.m. behoorlijke sportkweeding dragen, opdat de kanosport een waardig onderdeel van de algemeene watersport zal worden; het organiseeren van club- en kringpro- paganda toch ten. het verleenen van gast vrijheid en voor zoover mogelijk bootenber- ging en kampeergelegenheid aan alle leden der aangesloten vereenigingen alsmede aan die der overige vereenigingen in den lande op hun club-, weekend- en vacantietochten het opsporen en eventueel gezamenlijk pach ten van kampeerterreinen, het houden van voordrachten en filmavonden en het bestu- deeren van alles wat verder het kanotóeris- me zou kunnen bevorderen; het propageeren en in overleg met andere Nederlandsche watersportverenigingen or ganiseeren van een grooten Kanostertocht door Gelderland, Utrecht, Overijssel en Friesland naar Zaandam in verband met een door den Duitschèn Kano Bond voorge nomen Holland-tocht van Trier aan de Moe zel naar Zaandam in het tijdvak van 27 Juli tot 10 Augustus a.s.; het organiseeren van onderlinge, open en nationale kanorace- en zeilwedstrijden, als mede van den selectiewedstrijd voor het af vaardigen van de beste Hollandsche kano vaarders naar den 3den landenwedstrijd Westduitschland-Holland, welke op 25 en 26 Juli a.s. te Duisburg zal worden gehouden; contact te zoeken met alle kano- en water sportverenigingen in den lande; het geregeld doen verschijnen van alge meene propaganda-artikelen over de kano- toer-; race- en zeilsport in de pers. NED. KORFBALBOND Overzicht Te Haarlem ging slechts één der drie vast gestelde wedstrijden door, want zoowel het Haarlem- als het Advendo-veld waren onbe speelbaar. Animo I had haar dag en wist van het Amsterdamsche D.VJD. II te winnen met 92. Advendo II verloor van Westerkwartier ni met 61. AnimoD. V. D. 2 (92) Als de partijen in het veld verschijnen, blijkt het dat de scheidsrechter weer niet is opge komen, waardoor één der Amsterdammers de leiding op zich neemt. Op het goed bespeelhare terrein valt D.V.D. het eerst aan en heeft succes als één der oranjehemden komt te vallen, waarna de bal ingeworpen wordt (01). Reeds aanstonds blijkt dat Animo veel beter speelt dan twee weken geleden. Succes komt dan door Blaauw (11). Dit is het sein voor Animo blijkbaar ge weest; steeds komt de bal weer in den aan val, waar mej. v. d. Vlerk voor een voor sprong zorgt, dien Voetelink kort daarop ver groot met een keurig schot (31). Ook de volgende vakwisseling blijkt in het voordeel van de thuisclub; spoedig vergroot mej. Westerhof den voorsprong, spoedig ge volgd door een keurigen bal van Kruger (5—1). Dan moet mej. Westerhof uitvallen wegens een blessuur; D.V.D. wordt even sterker. Doch Animo herstelt zich en twee mooie goals van Vosman zijn hiervan het gevolg (71). Vlak voor de rust geeft Voetelink een fraai af standschot, dat doel treft (81). Onmiddellijk na de rust valt D.V.D. fanatiek aan, maar na ongeveer tien minuten ontlast zich een hevige regenbui, waarvoor gestopt wordt. Als weer begonnen wordt, blijkt het veld erg glad; het spelpeil zakt danig. Een opleving en de thuisclub heeft weer succes (91). Het spel gaat nu op en neer, maar beide partijen hebben last van het terrein; tel kens zien we valpartijen. Ongeveer tien minuten voor het eind ver dedigt één van de D.V.D.-spelers een dame; op keurige wijze wordt de strafworp benut (9—2). Kort hierop volgt het eindsignaal van dezen prettig gespeelden wedstrijd die op correcte wijze door den scheidsrechter werd geleid. RohdaHaarlem 2 (101) Ook gisteren wisten de Haarlem-reserves hun nederlagenreeks niet te stuiten. Met 101 moesten zij de meerderheid der Amster dammers erkennen. Het begint er voor Haarlem II zeer donker uit te zien. Zilvermeeuwen 2Animo 2 (50) Te twee uur stellen beide twaalftallen zich op. Zilvermeeuwen gooit uit. De bal gaat naar den Meeuwen-aanval, waar we goed werk zien verrichten door Broeksma. De Meeuwen zijn over het geheel sterker dan Animo. Al spoedig geeft De Goede aan Zilvermeeuwen de leiding, kort daarop gevolgd door een twee- i de doelpunt, ook d<rar denz$lfden speler ge maakt. Het vakverwisselen brengt ook geen voor deel voor Animo, daar Bonekamp al gauw het derde doelpunt voor de Meeuwen scoort. Mej. Surteveld vergroot dan nog den voor sprong tot 40. Hiermee treedt de rust ln. Na de rust probeert Animo nog even goed op te zetten, maar het vuur schijnt geheel gebluscht te zijn. De ballen zijn gemakkelijk te onderscheppen. De nieuwe aanval van Zil vermeeuwen krijgt genoeg kansen, doch de meeste worden niet benut. Na ongeveer een half uur gespeeld te heb ben, maakt Steen kist het 5e doelpunt. De bal gaat nog een paar maal van aanval tot aanval, doch doelpunten blijven uit. HAARL. KORFBALBOND De Uitslagen. D. S. V. H—Animo Hl Haarlem III—D.S.V. I 8—2 1—2 Haarlem 3-D. S. V. 1 (1—2) Haarlem's derde twaalftal heeft zich kranig geweerd tegen de leider van de eerste klasse H.K.B., die een benauwde 21 overwinning wist to behalen. Een gelijk spel had de ver houding beter weergegeven. Onder leiding van scheidsrechter Deegenaar, die goed en strak leidde, wordt begonnen op een uiterst zwaar veld. De thuisclub is iets in de meer derheid, de nieuwe aanvalscombinatie Vreeden- Niepoort geeft aardig spel te zien. Toch weet D.S.V. door een dame de leiding te nemen. Niet lang daarna is het door Van Vreeden keurig 11 en daarna door Duyf 12 waar mede rust komt. Na rust doet het gladde veld het spel afbreuk. Het plaatsen is aan beide zijn slecht. In den stand komt geen wijziging. D.S.V. zag zich nog 2 strafschoppen toege- donateurs en donatrices om mooie prijzen. Damredacteur: J. W. van Dartelen, Raad huisstraat 1, Heemstede. Alle correspondentie deze rubriek betref fende gelieve men te zenden naar bovenge noemd adres. BIJ DE JAARWISSELING. Bij het verschijnen van deze rubriek is 1931 al gekomen. Men is gewoon, bij zoo'n overgang familie en vrienden voor het nieuwe tijdperk voor spoed en zegen, kortom alle goeds toe te wenschen. Wij aanvaarden dit als een gelegenheid tot uiting onzer gevoelens van vriendschap en sympathie. Dat onze damspelende lezers die vriendschap en sympathie van ons bezitten, dat indien geluk en voorspoed in het nieuwe jaar hun deel moge zijn. het ons oprecht genoegen zal doen, daarvan kunnen zij ziet» ovèrtuigd houden. DE DAMREDACTEUR. Voor onze probleemliefhebebrs geven wij deze week ter oplossing een nieuwe compositie van W. van Daalen. De ontleding van dit vraagstuk is zeer geestig. PROBLEEM No. 1618. Auteur W. VAN DAALEN, Haarlem. Eerste Publicatie. ZWARl WIT Stand in cijfers: Zwart 9 schijven op: 8 10 11 12 14 18 21 en 32 en een dam op 50. Wit 11 schijven op: 19 23 24 25 30 33 39 40 47 48 en 49. Wit speelt en wint. Oplossingen van dit vraagstuk worden gaarne ingewacht tot uiterlijk Maandag 12 Januari 1931 bij den redacteur dezer rubriek, OPLOSSINGEN. De auteursoplossing van probleem No. 1609 (Douwe Voogd), Haarlem) luidt- Wit: 23—18; 44—40 37—31; 35:4; 49:18; 4:24 en wint. Zwart: Steeds gedwongen. Dit vraagstuk werd correct opgelost door J. v. d. Vlugt, F. A. Berkemeier, M. A. G. Cats, W. J. A. Matla, J. van Steenwijk, De Jong, W. C. Groenings, P. G. van Engelen, W. Jonk hof, H. Greeuw, Mej. A. Schreurs, J. van Looij, J. C. van Waard, J. P. van Eijk, J. Wielenga, J. Poppen. Jac. Fr. van Garderen en J. L. Versteeg, allen te Haarlem; F. H. Kluen en M. Lieffering, beiden te Heemstede; J. B. Sluiter Jr. te Aerdenhout; Barend Dukel en H. de Boer, beiden te LJmuiden; G. L. Gort mans te Amsterdam; W. J. v. d. Voort te Nieuw-Vennep; Geo J. A. van Dam te Was senaar (Z.-H.); P. Kleute Jr. en W. Hoekstra, beiden te 's-Gravenhage. HOOFDKLASSE-COMPETITIE NED. DAMBOND De afgebroken partijen uit den wedstrijd Damclub „Haarlem"—„Gezellig Samenzijn" werden door de arbitrage-commissie van den N. D. B. als volgt beslist: W. Stroo 02 P. J. van Dartelen; H. A. van Abs 02 W. J. Teunisse. Einduitslag 128 voor ..Gezellig Samenzijn". De Amsterdamsche Damvereeniglng „Ge zellig Samenzijn" behaalde ongeslagen het afdeelings-clubkampioenschap. XEDERL. R. K. DAMBOND De eindstand van de finale om het per soonlijk kampioenschap van Nederland van den Nederl, R.K. Dambond luidt: 1 2 3 4 totaal 1. H. Regouw 1 2 2 2. L. W. Scholtes 1—214 3. A. G. v. Leeuwen 0 0 2 2 4. H. C. v.d. Pol 0 1 o l Het nationaal kampioenschap werd du# behaald door H. Regouw te Rotterdam

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 12