BUITENLAND DE ECONOMISCHE NOOD. HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 5 JANUARI 1931 TWEEDE BLAD De stakingsberichten uit Engeland en Duitschland. in Engeland de toestand ongewijzigd. INGEZONDEN' MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. STOFZUIGERHUIS MAERTENS BARTELJOR IS STRAAT 16 TEL. No. 10756 Apex Klop-Veeg-Stofzuigers 1175- LETTEREN EN KUNST MUZIEK. DAJOS BELA EN* ZIJN ORKEST Het verschil tusschen de Duitsche en de Engelsche conflicten. Het gevaar dat in Duitschland dreigt. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. De economische lnter-Europeesche depres sie is nog verergerd geworden door de staking in Zuid-Wales en de ernstige conflicten in het Duitsche Ruhrgebied. De mijnstaking in Zuid-Wales duurt nog steeds voort. De onderhandelingen tusschen de mijneigenaren en de vertegenwoordigers der vakbonden zijn mislukt. De mijneigenaars hebben ten overstaan van de arbitrale com missie nieuwe voorstellen gedaan, en o.a. eenige kleine concessies gedaan tegenover hun eischen inzake loon en arbeidstijd. Nadat deze voorstellen aan de mijnwerkersvakver- bonden waren voorgelegd, werd er een ge meenschappelijke conferentie met de mijn eigenaren gehouden, die echter zonder resul taat bleef. De concessies van de werkgevers j hebben de ver tegen worodigers der werkne mers niet kunnen 'bevredigen. De toestand ziet er dus verre van roos kleurig uit. Alsof één en ander nog niet erg genoeg was, komen er thans berichten uit Londen, volgens welke de onderhandelingen tusschen de werkgevers en de arbeiders van de weefindustrie in Lancashire zonder resul taat zijn afgebroken. Men beschouwt de toe stand als ernstig! Nieuwe onderhandelingen zijn nog niet vastgesteld. Het ontslag aan de arbeiders blijft van kracht, zoodat vandaag de st- ig en uitsluiting zal beginnen. En dan de berichten uit het eveneens zwaar beproefde Duitschland: De staking hier on derscheid zich sterk van de gebeurtenissen in Engeland, omdat, zooals te voorzien was, het economische conflict een machtig wapen is in de handen der communisten Zaterdagavond is het te Lintfort tot een gevecht gekomen tuschen de politie en stakers Ongeveer 2000 stakers trachtten het politie bureau te bestormen, wat evenwel mislukte aangezien voldoende manschappen op de been waren. De oorzaak tot- dezen communistisehen aanval was de arrestatie van twee leiders, die men met geweld wilde bevrijden. Tijdens de schietpartij die ongeveer onafgebroken een uur voortduurde is één aanvaller gedood en werden twee zwaar en 10 lichtgewond. Twee van de drie stakers die in het zieken huis moesten worden opgenomen zijn daar uit ontvlucht. Van de politieagenten werd geen enkele gewond. Zaterdagavond tegen 10 uur werd te Neukirchen op een politiepatrouil le twee revolverschoten gelost. De daders zijn nog niet gearresteerd. Zondag werden in het gebied van den Roer vele vergaderingen ge houden. Zoowel de leden van de mijnwer kersbonden, die niet bij de staking zijn be trokken als de leden der communistische yereenigingen, kwamen bijeen. Volgens een door de leiding der te Bochum gehouden „Ruhrconferentie" uitgegeven com muniqué, zou een besluit zijn genomen dat zich verklaart tegen de door de federatie van mijneigenaren geëischte loonsverlaging, doch ook tegen de hetze der communisten. „Men moet, aldus het communiqué, allereerst trachten een basis te vinden, waarop zou kunnen worden onderhandeld. Volgens mededeeling van het Politie-pre- sidium te Recklinghausen, in welk district 54 mijnen liggen waar 91.000 mijnwerkers zijn tewerk gesteld, zijn van de 54 mijnen in het district Recklinghausen 14 bij de staking be trokken, terwijl slechts 10 of 12 procent van de 91.000 mijnwerkers in staking zou zijn. In het geheele Roergebied liggen ongeveer 200 mijnen. Gezien het aantal mijnwerkers dat met de vroegploegen is afgedaald schijnt de stakings beweging te verminderen. De politie ziet zich echter herhaaldelijk genoodzaakt om tegen de communistische actie in te grijpen. Op de mijnen „Schleigen" en „Essen HIIV" te Lan gen-Bochum trachtte een groep communis tische stakers en werkjoozen uit Westerholt de ploegen hun broodzakken en drinkkan nen te ontrukken en hun te beletten, in de mijn af te dalen. De Schupo slaagde er ech ter met behulp van de gummistok in, de aanvallers tot aan de grens van de gemeente Westerhalt terug te drijven. Te Marl ont stond een gevecht tusschen stakers en politie, die met flesschen en steenen werd gewor pen. Slechts een aantal étalageruiten van daar gevestigde winkels werd ingegooid, doch er werd niemand gewond. De politie slaagde er met veel moeit in, de orde te herstellen. Uit dit alles blijkt wel dat er een groote te genstelling bestaat tusschen het Engelsche- en het Duitsche conflict. Het Duitsche is ka rakteristiek voor de binnenlandsche ellende, waarvan de antithese „nationaal-socialist- communist" mede een gevolg is. Het beden kelijke van deze situatie is. dat Duitsch- land's bodem steeds vruchtbaarder wordt voor het fascisme aan den éénen kant en den vernietigenden invloed van het communisme aan den anderen kant. En deze verhouding is van gewicht voor het geheele Europeesche bestel! L. A. Oostenrijk. Relletjes om „lm Westen nichts neues". WEENEN, 3 Jan. (W. B.) In het Apollo- Theater ging voor genoodigden de première van Remarque's film „lm Westen nichts Neues". De tcigangen tot de bioscoop waren in een wijden kring door politie te voet en te paard afgezet. Buiten het cordon hielden troepen nat.-eo- cialisten protestbetoogingen, waarbij zij luid schreeuwden en het Duitschlandlied zongen. Op vele punten ontstonden botsingen, waar bij ettelijke arrestaties werden verricht. In de bioscoop zelf onderging de vertoo ning eenige vertraging, doordat bezoekers der vorige filmvertooning traangas en rookbom men hadden geworpen, zoodat de zaal eerst moest worden gelucht. Op straat werden hier en daar ruiten in geslagen. De politie moest nu en dan den gummistok gebruiken. Verbod te Linz overtreden. LINZ. 3 Jan. (W. B.) Ingevolge het verbod van de film werd ook de vertooning voor ge noodigden in de centrale bioscoop alhier ver boden. Niettemin ging de opvoering voor c m tal rijk publiek door. Naar de politie mededeelt, zal tegen de overtreders van het verbod een vervolging worden ingesteld. Frankrijk. Na J-offre's dood. Een N.TA.-telegram meldt: Om 3.50 verscheen de minister-president Steeg en betuigde mevrouw Joffre de deel neming der regeering. In den loop van den morgen brachten president Doumergue en de pauselijke nuntius Maglione persoonlijk een bezoek aan de weduwe van den maarschalk. Ook de Nederlandsche gezant Jhr. Loudon heeft een rouwbezoek afgelegd. PARIJS, 3 Jan. (N.TA.) Heden is een ka binetsraad gehouden, waarin de maatregelen voor de plechtige bijzetting van het stoffelijk overschot van maarschalk Joffre zijn voor bereid. De regeering heeft o.a. beslist, dat de begrafenis op staatskosten zal geschieden. Alleen de minister van oorlog Barthou zal namens de regeering het woord voeren. PARIJS. 3 Jan. (N.T.A.) Bij de uitvaart van maarschalk Joffre zal een groote Engelsche delegatie tegenwoordig zijn, bestaande uit Lord Tyrreell, den Britschen Ambassadeur te Parijs, als vertegenwoordiger des konings. twee maarschalken als vertegenwoordigers van het Britsche leger, den Eersten Lord der Admiraliteit als vertegenwoordiger der ma rine, een luchtmaarschalk voor de luchtvaart alsmede troepen afdeellngen ter sterkte van zes officieren en 110 man met muziek. PARIJS, 3 Jan. (B.TA.) Het balsemen van het lijk van maarschalk Joffre is voltooid. Hedennacht zal het worden bewaakt door de officieren van zijn staf. De familie van den maarschalk heeft den maire van Louveciennes doen weten dat het stoffelijk overschot van de maarschalk zal worden bijgezet op zijn landgoed aldaar. Het zal gedurende ongeveer een maand in de In valides worden tentoongesteld en daarna naar Louveciennes worden vervoerd. V. D. meldt nog dat op uitdrukkelijk ver langen van Joffre zelf het op de baar leggen van zijn stoffelijk overschot niet onder de Are de Triomphe zal geschieden, teneinde de militairen en het publiek niet aan het on gunstige winterweer bloot te stellen. Wel zal Woensdag op den weg naar de Notre Dame de Are de Triomphe worden gepasseerd. Duitschland. Miss Johnson's groote vlucht. Men meldt uit Berlijn: De Engelsche vliegster Amy Johnson is Zaterdagavond half zes op het vliegveld Ber lijnTempelhof geland. Ze werd hier reeds sinds ongeveer drie uur verwacht. Miss Jonhson was om eïf uur 's ochtends uit Keulen vertrokken. Op een groot gedeelte van de lijn Keulen-Berlijn hing dichte mist en het gewone vliegtuig Keulen'Dortmund werd zelfs in de nabijheid van het Teuto- burgerwald verrast door een sneeuwstorm, die het verplichtte naar Keulen terug te keeren. Op het vliegveld Tempelhof bevonden zich om drie uur talrijke menschen, die ongerust werden, toen Amy Johnson niet kwam op dagen. Alle omliggende vliegvelden werden opgebeld, zonder dat men echter iets over de Engelsche vliegster te hooren kreeg. Men tele foneerde zelfs met Warschau, daar men het niet uitgesloten achtte, dat Amy naar Polen was doorgevlogen. Toen de vliegster einde lijk verscheen, werd ze door ce menigte toe gejuicht. Ze verklaarde bij het dorp Lubz een noodlanding te hebben moeten maken. Na een oponthoud van een uur kon ze den tocht naar Berlijn voortzetten. Het N.T.A. meldt uit Moskou, dat de Sovjet autoriteiten, die de vergunning om over Siberië te vliegen, hebben verlengd, van mee ning zijn dat zij een verkeerd jaargetijde heeft uitgekozen voor een zoo moeilijken tocht. Blijkbaar zullen ze echter geen moeite doen om haar tegen te houden. Drewitz blijft leider der Economische Partij. BERLIJN. 4 Jan, fV.D.1 Het bestuur der Economische Partij hield een bijeenkomst, waaraan werd deelgenomen door vertegen woordigers der Rijksdagfracties en der frac ties in de verschillende Landdagen. Naar aanleiding van het rapport eener commissie onder voorzitterschap van den voor maligen Rijksdagafgevaardigde Beier, welke commissie een onderzoek had inge steld naar de op den partyleider Drewitz uit gebrachte critiek vond een uitgebreide dis cussie plaats, die ongeveer acht uur duurde. Het resultaat was, dat Drewitz in al zijn functies gehandhaafd blijft. Britsch'Indië. Straatgevechten in Rangoon. LONDEN, 3 Jan. (V.D.) Naar uit Ran- goon gemeld wordt hebben aldaar hevige straatgevechten plaats tusschen Burmee2en en Chineezen, De politie zag zich verplicht in te grijpen, waardoor 15 personen werden gedood. Het straatverkeer is gestaakt en de zakenhuizen en hotels hebben hun deuren gesloten. Amerika. De revolutie in Panama. NEW-YORK, 3 Jan. (V.D.) Naar uit Pa- nama gemeld wordt, is ook de gou verneur van Colon Galindo afgetreden.. NEW-YORK. 3 Jan. (V.D.) Het Opper ste Gerechtshof in Panama-City dat den leider de revolutionaire beweging Harmo- dio Arias als voorloopig president heeft be- eedigd heeft den gezant van Panama te Washington Ricardo Alfaro verzocht onmid dellijk naar Panama te komen om het pre sidentschap op zich te nemen. Het- staat vast dat Alfaro aan dit verzoek zal voldoen. Zijn benoeming zal de erkenning door de Vereenigde Staten vergemakkelij ken. Hoe de teekenaar de revolutie in Panama (het land der stroohoeden) ziet „Een vroolljke Zondagmiddag" had ik ook boven dit verslag kunnen zetten. Want een vroolljke middag was het, dien de A. V. R. O. den luistervinken voor hun drie kwartjes bood- De vroolijkheid van het gebodene was zelfs veel evidenter dan de muzikale waar de er van. We hebben Dajos Bela met zijn Orkest reeds vroeger eens hier gehad; we hebben bewonderend gelezen over de schoonheid van zijn Amati-viool, de meesleependheld van zijn spel, de voortreffelijkheid van zijn van heinde en ver samengebrachte, uit de besten der besten uitgelezen musici, zooals hij dat zelf in het programma vertelde, natuurlijk in alle bescheidenheid en zonder eenige r?- clamezucht. We hebben ook Whlteman en Marek Weber met hun beroemde bands ge hoord. om van talrijke mindere goden niet eens te spreken. We hebben dus zoo zoetjes aan de mogelijkheden der Jazz-muzlek lee- ren kennen. Geen kwakende gestopte trom pet. geen gillende esclarinet met een geel cartonnen suikerbrood er om, geen jankend bandonion kan ons meer verrassen; de slij merigste saxophoonglissandi loopen langs on ze koude kleeren af: de tlnkelendste pianofi guren beschouwen we als iets gewoons. Zelfs als een bazuin, haar waardige afkomst ver getend, heen en weer springt als een voetbal keeper in zijn door een strafschop bedreigd doel, vinden we dat niet meer dan natuur lijk, gewend als we zijn bij jazz-bands staal tjes van de meest verbluffende, meest, absur de virtuositeit te hooren. Virtuozen op hun instrument zijn doze jazz-orkestieden allen, sommigen zelfs op twee. drie instrumenten. En wat zij produceeren is voortreffelijk in zijn soort. Maar het scoort is niet voortref felijk. Het. is ordinair, kermisachtig, laag- bij-de-groncLsch.... spaar mij verdere quali- ficaties. Het heeft met Kunst weinig of niets te maken; het blijkt ook tot dusver geen ontwikkelingsmogelijkheden te bezitten. De vóór eenige jaren als een nieuwtje ge ïmporteerde neger-muziek is nog op het zelfde peil blijven staan, en de pogingen van ultramodernen om ze te evolueeren hebben alleen vervalsching tot resultaat gehad. Zie b.v. de ..Partita" van den Schönberg-navolger Erwin Schulhoff, valsche jazz, die er zelfs bij de jongere geheratie niet in wil. Welk een perspectieven heeft daarentegen de Weener Wals indertijd geopend, de Weener wals. die als ractie tegen de Jazz gelukkig weer her leeft. Maar die kan boeiend, electrlseerend, meesleepend zijn; de Jazz: ragtime, foxtrot, step. tango, melodie of wat zij verder zijn wil, is van een onverdragelijke harmonische eenvormigheid; alleen het tempo verschilt. Maar zij stampt zonder aan te vuren, zij sleept zonder mee te sleepen, zij jankt zonder tranen te wekken. We hebben Zondagmiddag een 17-tal num mers gehoord. De namen kan ik gevoegelijk grootendeels ongenoemd laten. What 's in a name? Eenige muzikale karakteristiek is ge woonlijk verre te zoeken. We kunnen alzoo melden dat no. 1 een „Ragtime" was met- een accordeon-soio en een gillende clarinet; no. 2 een „Fantasie" met een gestopte trompet en aangekleede-clarinetsolo: no. 3 een „Wais"; no. 4 een „Melodie" die ondanks haar titel „Heute Abend geht 's nett" zich als een zeer ordinaire marsch zonder eenige melodische bekoring ontpopte. No. 5 was een „Tango" met 3 bandonions, no. 6 een met zang van den gitarist die ook een rede lijke tenorstem bleek te bezitten; de melodie leek veel op een bekende marsch van Sousa. Bij no. 7 speelde Dajos Bela in hoogst eigen persoon solo; in no. 8 bewonderden we de vaardigheid van den slagwerker, die hier als solo-xyiop'nomst optrad. Na de pauze kwam 1 eerst de Ouverture ..Orpheus in der Unter- welt", en hoewel Offenbach's muziek heusch niet op hoog peil staat en de instrumentatie ze nog mismaakte werkte zij als een oase in de dorre jazz-woestijn. De Tango ..Sommer- nachtstraum" kon als een muzikale Illustratie van het nachtelijke amoureuze leven der wor men gelden: de trombonesolo was knap. zeer knap. Instrumentaal-technisch was 't alle maal knap, al was er soms een lawaai als op een ouderwetsche kermis. Trouwens toen het terzet bij de „Happy days" zingend stond te gesticuleeren kwamen we geheel in de ker mistentsfeer. Acrobaten en equilibristen zijn ook knap in hun vak, en hun toeren zijn kunstig en moeilijk. Maar met Kunst heeft dit weinig of niets te maken De concertzaal was, inciusief het balcon. geheel uitverkocht. En gaat men na hoe het publiek op het gebodene reageerde, dan is men geneigd tot de conclusie dat al die om- roepvereenigingen hun degelijke programma's gerust kunnen Inkrimpen en dat Ik mijn Radio-overzichten ook maar voor weinigen schrijf. De H.O.V. heeft moeite om des Zon dagsmiddags tegen een entree van 30 cents een drie-, vierhonderd toehoorders bijeen te krijger.; bij het concert van" Dajos Bela zal de i>ruto-opbrengst der entreegelden niet ver beneden de 1000 gulden geweest zijn. En er is geklapt, gestampt zooais we zelden hooren; hoera-stemming, die al zijn bezwaren tegen male toegejuicht. Er was een geestdrift, een hoera-stemming. die al bljn bezwaren tegen de jazz tegensprak. Of men de muziek dan wel de virtuoz'teït hef meest bewonderde, weet ik niet: men bewonderde blijkbaar en juichte dus. En toch blijf ik voor mij de jazz leelijk vinden, al ga ik nog niet zoover als iemand die me zelde bij de accordeonsolo de impressie van een „dronkemanstooneel ln de Jordaan" gekregen te hebben. In de pauze heeft de penningmeester der A.V.RO. de luistervinken toegesproken. Dajos Bela ontving een fraaie, vergulde lauwerkrans. Hij speelde Zondagmiddag hier, des avonds te Rotterdam en zal vervolgens onder de auspiciën der A.VR.O. alle belang rijke plaatsen des lands met zijn bezoek ver eeren. Hij mag met recht zeggen„Happy days are come for me and my orchestra". K. DE JONG. HET TOONEEL STADSSCHOUWBURG. „VLAM". Alexander Dumas heeft 70 jaar geleden in .La Dame aux Camélias" een vrouw van de „demi-monde" geidealiseerd. Hans Mueller Is een man van de 20ste eeuw en heeft haar in zijn Vlam gegeven zooals zij werkelijk is. Hij heeft ons willen laten zien, waartoe hier een jong componist met „zoo eene" het samenleven van een fijn-besnaard man voert en hij heeft dat gedaan in niets ont ziende, bijna brutale oprechtheid. Wij voe len van het begin af het onafwendbare noodlot van deze twee menschen, die beiden op hua jnanier tnqjg veel van elkander hou den, maar wier liefde door hun verse!.F! vntt natuur en aanleg hun ondergang moet wor den. Een zeer sterk speelstuk en tegelijk een ontroerend brak menschelijk leven, omdat het zoo waar en daarom zoo diep tragisch is. Mueller schildert ons deze jonge vrouw in al haar verterenden, wilden hartstocht, maar tegelijk ook in haar lieve aanhanke lijkheid en burgerlijke sentimentaliteit. Zij ls zoo oprecht in haar strijd en haar verlan gen om anders te worden, doze vrouw lééft voor ons en ons groot medelijden gaat daar om naar haar uit. De figuur is zoo tragisch, omdat wij van het begin af voe'.en, dat zij gedoemd is onder te gaan. Hoeveel hooger staat deze schepping in het fel-realisme van Hans Mueller boven de edelaardige Margue rite Gauthier, die toch eigenlijk niet anders is dan een courtisane uit een oud wassen beeldenspel. Hans Mueller heeft zich in Vlam een schrijver van bijzondere gaven getoond. Hoe knap is zijn stuk gebouwd en wat ls het voortreffelijk tooneel! Zeker, hij drijft alles wol wat op de spits en hij schuwt geen uiterlijke effecten zooals onweer en piano muziek; maar deze effecten zijn toch ele menten ln de compositie. Een enkelen keer. zooals aan het slot van II. wanneer Anna uitroept: „Ik ben moeder!" valt hij even uit den toon, maar als geheel is het een krach tig stuk, dat den toeschouwer vasthoudt cn ontroert. Van de vele rollen, welke Greet Lobo heeft gespeeld, is er geen enkele geweest, waarin haar groot natuurtalent zoo sterk en voor- deeiig uitkwam als in Vlam. In haar ver terende passie, haar innige men schel ij kheid cn. haar werkelijk groot spel deed zij in Vlam denken aan mevrouw Theo Mann- Bouwmoester in haar beste rollen. Corry SchillerItaliaander, die in de laat ste jaren weinig gelegenheid heeft gehad om op den voorgrond te treden, was thans Anna en zij heeft ons al kon zij dan ook niet stijgen tot de hoogte van Greet Lobo in deze rol werkelijk verrast. Ook deze Anna lééfde cn ontroerde. In de vele speehcènes ontwikkelde zij groote macht en wat hoofdzaak is het wérd geen „komedie", het bleef diep-menschelijk. Zij was het. best. wanneer zy sterk gepassionneerd spel kon geven. In het stille spel. waarmee Greet Lobo zich een sfeer wist te brengen, voelden wij het meest, waarin deze Anna de mindere van haar voorgangster was. Maar als geheel toch een creatie van mevrouw SchillerItaliaan- der. waarop zij trotsch mag zijn. Minny Erfman was Ilonka, de rol, die bij Comoedia indertijd door Mien van Kerck- hoven—Kling is gespeeld. ZIJ was uiterlijk een „fesche", levendige Hongaarsche. maar wat meer spontane warmte zou de rol toch nog ten goede komen. Jan Lamers kon tegen de rol van Ferdi nand Indertijd een prachtige rol van Constant van Kerckhoven niet geheel op. Hij was uiterlijk wel de jonge, wat onhandige, nog onschuldige musicus en hij voldeed ook wanneer er niet te veel spel van hem werd verlangd. Maar in de groote momenten schoot hij te kort, werd het onhandige in de figuur, dilettantisme bij den speler. Jacques Reule was als Herbert Jacques Reule en speelde de rol. zooals wij hem tien tallen malen in dergelijke rollen hebben ge zien. Een zeer lieve en innige moeder zagen wij van Rika Hopper, die aan het slot nog even gelegenheid kreeg voor een zeer sterk- ecspeelde speelscène! Een aarcUg-getypcerdc Weenschc kamerverhuurster van Mathilde Kiehl, die in dergelijke rollen altijd ln haar element is. Vlam had ook in deze geheel nieuwe bezet ting gisterenavond te Haarlem een zeer groot succes. Na het laatste bedrijf moest het. scherm vele malen omhoog en nam het applaus voor mevrouw SchillerItallaander den vorm van een ovatie aan. J. B. SCHUIL. NIEUWE WAS VAN MAAS EN WAAL. LANDERIJEN EN KADEN WEER OVER- STROOM D. De was van de Maas heeft, volgens de Crt. de laatste dagen beangstigende afmetin gen aangenomen. Door den geweldigen regenval der laatste etmalen werd in twee dagen tijds 1.12 M. was geconstateerd. Zondag meldde men weer 13 cM. was. De stand werd 45.44 M, pluN.A.P. België verwacht ook stijging van het wa ter. Een gedeelte van het dorp Heugem staat wederom blank, waardoor enorme oppervlak ten der tuinbouwgronden overtroomd zijn en belangrijke schade aan dit bedrijf wordt Vr" oorzaakt. De werken aan de nieuwe Maasbrug staan, thans voor de derde maal onder water, zoo dat de bouw van de Vug nogmaals \'ertraging ondervindt. Ook een gedeelte van het stads park staat weer blank. De laadwal langs de Maas te Roermond staat reeds 1 M. onder water. De schepen hebben ligplaats gevonden ln de Roer. Alle weilanden langs de rivier ln midden- Limburg staan blank. De Waal voor Nijmegen is sinds Zaterdag aanzienlijk gewassen. Zondagmorgen bereikte de rivier een stand van 10.87 Meter boven N. A. P. met een was van 74 cM. Het water be gint reeds het laagste deel van de kade te overstroomen. De aanlegsteiger Yan het veer is verlengd. ACENDA Heden: MAANDAG 5 JANUARI Stadsschouwburg: Ver. „Kunst aan het Volk". Voordrachtavond Charlotte Kühler. 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: Revue „Van Klein tot Groot". 8.15 uur. Palace: „De zoon der witte bergen". Too- r.eel: Capt. Hulir.g en zijn zeeleeuw Charlie. 8.15 uur. Luxor Theater: „Zijn hartekind" en ..Het dolle freuletie". Tooneel Joanita en Maupie de Vries- 8 15 uur- Rembrandt Theater: „De groote vijver." Tooneel Clever Henriquez cn May Me. Tensen 2-30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags toegang vrij. DINSDAG 6 JANUARI Stadsschouwburg: Gemeentevoorstelllng: „Nathan heeft mazzel". 8 uur. Bioscoopvoorstellingen. H i 11 j o m: Raadsvensiuiéfjiia, De revolutie in Panama. Een straat in Panama met (links) het regeeringsgebouw. Boven Dr. Aljoro, die waarschijnlijk president zal icordcn, maar die nu nog als ge~ant te Washington optreedt. Daarnaast dc ex- president Aresemona, die gevangen genomen

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5