Iets over het Internationale Arbeidsbureau. NIVEA DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSACENTJE HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 5 JANUARI 1931 LANGS DE STRAAT. Malaise? Malaise, zegt u? Het kan zijn, maar laat ik u dan toch zeg gen dat er e6n plekje is in Aras erdam, waar men in ieder geval den raad ter hart: neemt, met optimisme de toekomst tegemoet ie gaan en waar van depressie op handels gebied niets is te bespeuren. Dat plekje is een buiten het drukke verkeer liggend hoekje van de N. Z. Voorburgwal, deze Amsterdam- sche Fleet Street. Het is een openlucht-beurs, die hier gehouden wordt, n.l. de Postzegel- beurs van Amsterdam. En als er van dit han delscentrum beursberichten uitgegeven wer den ik verzeker u, dat er nooit de woor den matig, flauw, weinig belangstelling in zouden voorkomen, maar dat er altijd zou worden gewag gemaakt van „levenchgen handel", of„handel vlug" en andere van het tegengestelde van malaise getuigende „tech nische termen". Hier is nooit een flauwe markt! Vraag en aanbod wisselen elkansder voortdurend af. En wie even in de buurt van de beurs blijft staan, kan er zeker van zijn, dat hij wordt aangeklampt, door den eenen handelaar met een vrtend&lijk-dringend: „Mag ik u eens ie:s laten zien?", door den ander mat de vraag van algemeene strekking: „Heeip u inte resse?" i Zelfs in het gebruik van h an dels- reizigers-Nederlandsch willen de postzegel- kooplui niet voor de andere handelsmen- echen onderdoen). Deze postzegelhandelaars zijn vogels van diverse pluimage. Er zijn oude mannen bij met grijze baarden en baardelooze jonge lingen en verder vindt u er alle catesorieën, die daartusschen liggen. Ja, het komt zelfs een enkele maal voor, dat een vrouwelijke postzegel-enthousiaste ziich tusschen de phi- latalisten waagt. In portefeuilles en mappen en albums wordt de waar ter markt gebracht: groene, roode, paarse, blauwe, oranje zegels, die fee der met fijne tangetjes worden aangevat, met liefkoozende blikken bekeken en tegen het licht gehouden. „Wat kost die?" vraagt een doorgewinter de koopman aan een H. B. S.-er en hij houdt met zijn tangetje voorzichtig een donker- blauwen postzegel in de hoogte. De jongeling denkt even na. „Veertig", zegt hij dan. De koopman zegt geen woord en schuift den zegel tusschen twee vingers van zijn linkerhand, waarmede hij ook al een groot album de „voorraadschuur" vasthoudt. Zoo gaat het ©enigen tijd door: telkens verhuist, voor twintig, voor vijftig, voor dertig cent, een dun, teer zegeltje van het tangetje naar de twee dikke groezelige vingers van den handelaar. Dan volgt de af rekening. Want op deze beurs gekit: boter bij de visch, contant geld voor de geleverde waar. Een oude man met een grijzen baard, een zwarten flambard op en een paar pientere, twinkelende oogjes is er bij gaan zitten op de bank die de Nieuwezijds Voorburgwal rijk is. Hier houdt hij kantoor en ontvangt zijn relaties. „Mot je nog wat?" vraagt hem een jongen van een jaar of veertien, die een vettige, ra- fetende portefeuille in de hand houdt. ..Eerst zien!" zegt de oude. „Ik koop geen kat- in den zak!" Maar d: jongen loopt meteen door, ziet waarschijnlijk verder op iemand, met wten allicht voordeeliger transacties zijn af ts sluiten dan met den eer.igszhis sjofel uit zien den ouden heer. Aan deze postzegelbeurs is ook een hoe zal ik het noemen? een bijbeurs verbon den. Er wordt hier, onder deze groepen en groepjes, die zich wat afzijdig houden van de bona fide postzegelhandelaars, ook druk handel gedreven, echter niet in zegels, maar in de miniatuur-tapijtjes, zakdoekjes en dergelijke fraaiigheden, die tegenwoordig bij zekere merken sigaretten cadeau worden gegeven. Malaisé zei u? Depressie? En de postzegelbeurs dan? De postzegel- beurs van de Nieuwezijds Voorburgwal? J. C. E. GEMASKERD KINDERBAL VAN „TONEVO" Het is wel wat vroeg, maar het eerste bal- masqué hebben wij al gehad. En een dat al de kenmerken van het nieuwe droeg. In den goeden zin dan. want nieuw wil hier geenszins zeggen onrijp. Al was het dan een gemaskerd bal van nog lang niet volwasse nen. De jeugd van de deelnemers was juist de grootste charme van het feest en daarom spreken wij hier onze waardeering uit voor het bestuur van de Haarlemsche Tooneel- vereeniging „Tonevo". dat het dezen vorm koos voor het jaarlijksch kinderfeest, dat Zaterdag in den Schouwburg Jansweg gege ven werd. Het gecostumeerde kinderbal was aantrekkelijker dan menig carnavalsfeest van de grooteren. Allereerst door de verruk kelijke ernst, waarmee de deelnemers het opvatten en door de alleraardigste sfeer, welke daaruit resulteerde en voorts door de aankleeding van de jonge deelnemers. Tal van leuke pakjes hebben wij gezien en levendig kunnen wij ons voorstellen, hoe weken lang de vervaardiging daarvan een vreugde bij voorbaat is geweest, die waar schijnlijk door het feest zelf ternauwernood is overtroffen. Wij kunnen ze niet alle op noemen, doch in het bijzonder willen wij vermelden het kleine meisje, in de crinoline en den orgelman en orgelvrouw. Meesterlijk heeft de kleine orgelman het volgehouden om den geheelen avond rond te hompalen, zooals slechts de voor den stedeling* wel haast legendarische manke liereman met zijn muziekkastje het schijnt te kunnen. Het deed ons daarom genoegen op de tafel bij de dames, die de Jury vormde heel wat mooie prijzen te zien uitgestald. Het bal-masqué werd op gelukkige wijze afgewisseld door de vertooning van eenige aantrekkelijke films, waaronder een goede dierenfilm en een zeer onderhoudend soa'. met schaduwbeelden. Een strijkje begeleidde de rolprenten verdienstelijk. Zoo werd deze avond van Tonevo een ge slaagd feest, dat na tienen, toen de kleintjes naar huis en met tal van prettige herinne ringen naar bed gegaan waren, voortgezet is met een bal voor de grooteren. Wij gelooven, dat beide partijen tevreden kunnen zijn. HEEMSTEDE GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij Weijers. Molenwerfs- laan 36, een huissleutel: F. W. Kokkelkooren, Bankastraat 87, ene damestasch met Inhoud; Stolvoort, Raadhuisstraat 15, een sierspeld; Hoorem&n, Lombokstraat 20. een paar dames schoenen; Van der Putten, Woonschip Haven, twee handschoenen; Q. v. d. Pijl, Iepenlaan 42, een paar wanten; J. de Raadt, Kanaalweg 1, een rozenkrans; B. Annevelt, Bosb. Tous- saihstraat 22, een blauwe muts; D. Tesse- laar, Binnenweg 35. een bankbiljet: Bureau van Politie, Raadhuisstraat, een kinderbeurs je en een armband. NIEUWS UIT INDIE DE TOESTAND IN HET GETROFFEN GEBIED. De Locomotief meldt, dat Vrijdag grooïe keien en veel modder werden meegevoerd. De temperatuur van het water in den boven loop was kokend en tér hoogte van Moenti- lan ongeveer 40 graden Celslus. De bruggen dreunden onder het geweld der machtige modderstroomen, welke vier meter hooger waren dan normaal. Het asverkeer tusschen Djokjakarta en Magelang werd eenige uren stopgezet wegens de hoogte van de bandjir- rende rivieren, hetgeen aanleiding gaf tot geruchten als zouden bruggen zijn wegge slagen en dat Moentilan geisoleerd zou zijn. Het noordelijk landhoofd van de Pabe- lanbrug werd ernstig beschadigd, de Lamat- brug werd ondermijnd. Genietroepen uit Tjimahi zijn aangevraagd voor het explodee- ren van groote keien bcvenstrooms, waarme de de waterstaatsdienst een aanvang maakte. Dr. Neumann vasr Pad an g verklaarde dat de afgevoerde modder en keien slechts een ge ring gedeelte vormen van de enorme hoeveel heid eruptiemateriaal. Paniek onder de bevolking. Vrijdagmiddag sloeg een groote bandjir in het Kali-Koening ravijn de tweede brug van de .Waterleiding weg, waardoor de wa- tertoevier ten tweeden male werd verbro ken. Men hoopte een en ander binnen twee of drie dagen te kunnen herstellen. De Bandjir van de Kali Opak sloeg een ge deelte van de desa Tjankrlngan weg. Op de onderneming Bandjarhardjo ontstond een groote paniek onder de bevolking door het vallen van rolsteenen. Er zijn honderden vluchtelingen. Het aantal ontruimde desa's is nog niet bekend. Het bestuur treft op de be dreigde plekken de noodige maatregelen. De Van der Wijkleiding, de belangrijke irrigatie- aanvoer van de westelijk van Djokja gelegen ondernemingen is ernstig beschadigd. De tunnel is voor driekwart gedeelte dichtgeslibt zoodat de wateraanvoer is onderbroken.. Aan gezien de velden water noodig hadden, vreest men voor ernstige gevolgen, indien de droogte doorzet. CHINEESCH MERAPI-COMITc. Aneta seint uit Batavia, dat het bestuur der vereeniging Hong Boe Siang Hwe een Merapi-fonds opgericht heeft met een co mité waarin de meeste vooraanstaande Chi- neesche Ingezetenen zitting hebben. De bescherming van jeugdige personen tegen de gevaren van te vroegtijdigen arbeid. De moeilijkheid, om arbeids- loonen uit de verscl.illende landen met elkander te kunnen vergelijken. De tegenwoordige landbouwcrisis en de arbeidsvoorwaarden in het landbouwbedrijf. Genève. Op het internationale arbeidsbureau wordt ongetwijfeld hard gewerkt. Nóg harder dan op het volkenbondssecretariaat over het algemeen Dit „nóg harder" is niet ironisch bedoeld, zooals menigeen wellicht geneigd is aan te nemen, omdat over de Volken bomdsambte- naren nog steeds het sprookje bestaat, dat zij buitengewoon hoog gesalarieerd zijn en buitengewoon weinig werken. Het één is evenmm waar, als het andere. Indien de arbeidsvoorwaarden voor de honderden amb tenaren der Geneefsche internationale in stellingen inderdaad zoo rooskleurig waren, als de fabel vertelt, dan zou de „commissie van dertien", die verleden jaar benoemd werd voor de reorganisatie van het secretariaat, niet zooveel tijd besteed hebben aan de bespreking eer vele en ernstige klachten u;. de boezem van het internationale personeel tegen den bestaanden toestand. Er wordt dus hard gewerkt, op het Volken bondssecretariaat en op het Internationale arbeidsbureau. Op dit laatste nóg harder dan op het eerste. Albert Thomas is geen gemakkelijke chef: hij werkt zelf buiten sporig vee! en laat zijn ambtenaren ook niet tot ru.komen. Als hij op de algemeene arbeldsconferentie den !of van den acht jarigen arbeidsdag zingt en op de groote v<y>r- deelen wijst, dat de arbeiders dan een be hoorlijk gedeelte van den dag aan hun ge zinsleven kunnen wijden en zichzelf verder kunnen ontwikkelen, dan kijken de ambte naren elkander wel eens weemoedig aan en uiten zuchtend den wensch, dat Albert Thomas in de praktijk tegenover zijn edgen arbeiders zich eens wat meer naar zijn theorie zal gedragen! Ondanks het harde werk van de ambte naren van het internationale arbeidsbureau hoort men echter slechts zeiden leis over hun verrichtingen. Groote geruchtmakende Internationale conferenties, zooais de Vol kenbond verschillende keeren pee Jaar houdt, worden door het Internationale arbeidsbureau slechts éénmaal per jaar georganiseerd. De algemeene arbeidsconferentlos hebben plaats m de maand Juni. Men zal zich nog herin neren. hoe deze conferentie dit jaar de al gemeene aandacht heeft getrokken door de spannen-de discussies over den arbeidstijd der mijnwerkers, waarvoor geen conventie nog kon worden tot stand gebracht, en door de dagelijksche disputen tusschen den zwarten regeerlngsvertegenwoordiger van Frankrijk, den neger-afgevaardigde Dlagne. en den blanken ar bei dersleider Jouhaux. die het niet onder stoelen o' banken stak. dat naar zijn overtuiging Diagne door zijn conservatieve poiiUek verraad pleegde jegens zijn sei-eurdfi rasgenooten in de Fr&nsche kolonies ln Afrl- ka. <fV u. 51 Behalve deze eene groote conferentie zou den wij dan ook nog drie keer per Jaar. ln October, in Januari en in April den interna tionalen raad van beheer over het arbeids bureau aan het werk kunnen zien en hooren. doch deze heeren maken gaame een uitstapje en aanvaarden steeds me; gretigheid de uit- noodigingen die de regeeringen vrij vaak tot hen richten, om buiten Genève te vergaderen. Zoo is de raad van beheer dit Jaar alleen in Januari- te Genève bijeen geweest. In April herdachten zü het tien-jarig bestaan van het internationale arbeidsbureau te Parijs, waar tijdens de vredesconferentie tot de stichting der internationale arbeidsorganisatie werd besloten; in October gingen de heeren op nieuw feestvieren, en wel te Brussel, op uitnoodiging van de Belgische regeering, die den raad van beheer, wilde toonen hoe het honderd jaren onafhankelijke België wereld tentoonstellingen weet te organiseeren, die de groote industrleele. cultureele en koloniale beteekenis van het land waardig zijn. Wij merken te Genève dus niet zoo heel veel, van al hetgeen in het internationale arbeidsbureau wordt verricht. In deze maand zijn ons echter weder eenige meded-eelingen verstrekt die de pers opnieuw het nut van den rustigen, wetenschappelijken bureau- arbeid in herinnering brachten. Het eerste nieuws betrof de voorbereiding van de internationale arbeldsconferentie van Juni 1931. Daar zal oa. gesp-roken worden ever de verdere bescherming van Jeugdige personen tegen de gevaren, die voor de ge zondheid der kinderen voortspruiten uit al te vroegtijdigen arbeid. Het internationale arbeidsbureau heeft een rapport aan de re- gesringen uitgebracht, waarin de regeeringen worden ultgenoodigd op het op dit terrein door de internationale arbeldersconferenties reeds volbrachte werk het sluitstuk aan te brengen. Reeds in 1919 is een conventie tot stand gekomen, waarbij het verboden wordt kinderen beneden den leeftijd van 14 jaren ln fabrieken te laten werken; in 1920 volgde een dergelijke conventie met betrekking tot kinderarbeid aan boord van schepen, en in 1921 werden deze twee conventies aange vuld met een derde, waarin 14 jaren vastge steld werd als minimum-leeftijd voor het toelaten van kinderen tot arbeidsverrichtin gen ln den landbouw, Thans, tien jaren later, zal deze bescher ming van kinderen moeten bekroond worden door een nieuwe conventie, waarin kinder arbeid verboden zal worden ook in die be roepen, die nog buiten de drie bovenge noemde conventies vallen, zooals bureau- arbeid. handelsinrichtingen, openbare ver makelijkheden (met inbegrip van kermissen), straatverkoop, enz. Het is de bedoeling, dat hierover eerst ln 1931 een algemeene discussie zal plaats vinden op de internationale ar- beidsconferentie en dat dan daarna in 1932 een conventie zal worden gesloten, die den arbeid voor kinderen beneden de 14 jaren in alle baroepen verbiedt, die nog niet onder de conventies van 1919. 1920 en 1921 vaillen Een uitzondering zou weder kunnen gemaakt worden voor dien lichten arbeid, die vrijwel geenerlei gevaar voor de kindergezxmdheid oplevert, waarbij echter ervoor zal moeten gezorgd worden, dat het schoolbezoek ook onder dien lichten arbeid niet zal hebben te lijden. Voorts geeft het arbeidsbureau ln overweging, dat voor bepaalden gevaarlijken arbeid (zooals b.v. acrobatenwerk op de ker missen) een minimum-leeftijd van 18 Jaar zal worden vastgesteld, zooals ook een speciale conventie van 1921 reedsheeft.voorgeschreven dat jongelieden benecfei) den leeftijd van 18 jaren niet als stokers aan boord van schepen zullen mogen dienst doen. Een ander nieuws betrof de besprekingen in een gemengde commissie uit het inter nationale arbeidsbureau en uit het interna tionale landbouw-instivuut. dat te Rome ge vestigd is, over het verband tusschen de tegenwoordige landbouwcrisis en de arbeids voorwaarden der landbouwarbeiders. Het ar beidsbureau had het noodig geacht de vraag uitdrukkelijk onder de oogen te zien, of de arbeidersbelangen een bijzondere bescher ming tegen deslechte gevolgen der depress! op landbouwgebied behoeven. Gelukkig bleek het echter, dat op het oogenblik hieraan nog geen behoefte bestaat. Juist de landbouw arbeiders hebben betrekkelijk nog hot minst onder de crisis geleden. Hun loonen zijn niet noemenswaardig verlaagd, terwijl ook de werkloosheid zich Juist onder de landbouw arbeiders nog het minst bemerkbaar maakt Dat het internationale arbeidsbureau in dezen in tusschen waakzaam zal blijven, werd na tuurlijk algemeen goedgekeurd. En dan hadden wij nog die interessante bijeenkomst van de commissie uit den raad van beheer, die zich met de statistieken van arbeidsloon en kosten van levensonderhoud bezig houdt. Verdient een arbeider, die in Nederland 200 gulden maandelijks ontvangt, inderdaad evenveel als een arbeider, die in Zwitserland als loon krijgt bet bedrag, dat een bank voor f 200 uitbetaalt, n.l. 414 Zwitsersche franken? Of beider arbeidsloon inderdaad een gelijke waarde heeft, hangt natuurlijk af van de vraag, hoeveel waren men voor het loon kan k'oopen. Het nut van dergelijke in ternationale loon-vergelijkingen is duidelijk, doch hoe die vergelijkingen zuiver te maken? Het arbeidsbureau had tali van gegevens verzameld over de loonen in verschillende beroepen en over de kosten der verschillende levensmiddelen ln de verschillende landen en meende, dat men thans wel 20U kunnen uit rekenen, of de arbeiders ln het ééne land beter af zijn dan in het andere. Doch de deskundigen uit den raad van beheer waren met deze cijfers nog ntev tevreden. Zij von den. dat men ook in aanmerking moet nemen de kosten van kleeding en de huurprijzen der woningen, even onontbeerlijke uitgaven als die voor levensmiddelen. Ook wees de com missie erop, dat men voor een rechtvaardige vergelijking tusschen de arbeddsloonen der verschillende landen ook rekening moe. houden met de sociale verzekeringen. In lan den, waar deze bestaan, moet billijkheidshalve een bepaald bedrag nog bij het in contanten uitbetaalde loon worden opgeteld. Zoo kreeg het arbeidsbureau dus de opdracht nog heel wat aanvullend werk te verrichten, voordat tot een openbaarmaking van vergelijkende statistieken kan worden overgegaan. Dit voor beeld leert echter weder, welk een belang wekkende en moeilijke arbeid onder leiding van Albert Thomas gedaan wordt, ook a: hoort men over het internationale arbeids bureau weinig spreken! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. SCHEEPVAARTBERICHTEN Amstelkcrk 3 v. Amsterdam n. Hamburg Aludra 3 v. Rotterdam n. Buenos Aires Baloeran S u. tc Marseille verwacht, Batavia n. Rotterdam Blltar 3. 8 u. te Santander, Batavia n. R'dnm Brielle 2. 1 u. 21 m., 130 mijl Z.Ooat van Band's End, Amsterdam n. Curasao Bali 1 v. Samamng n. Rangoon Delftdljk 2. 1 u. 7 m., 1000 mijl W.Z.West van Valentin, Paelflekuat n. Rotterdam DamsterdJJk 8 v. Rotterdam n. San Francisco tirijpskerk S v. Rotterdam n. Hamburg Koningin der Nederlanden 8. 8 u. 11 m., 8 mijl Z. Oost van Land's End, Amsterdam n Batavia Kota TJandi 3 v. Rotterdam n. Batavia Kola gedo 1 v. B" la wan, Doll n. Batavia Medon 3 v. New York n. Java Moerdijk 3 te Willemstad. Antwerpen naar d' raclflckuat Mcliskerk 2 Lourenco Marques n. Port Natal Nlèuwkorfc 3 te Algoa Baal y. Kaapstad Narenta l te Southampton v. Rotterdam, ver trok n. Vancouvor Oldekerk 2 te Mnnlla, Rotterdam n Japan Ouderkerk 1 v. Manila Japan n. Rotterdam Patrin p. 8, 21 u. Point de Galle, Rotterdam n. Batavia Rietfontein 3 van Rotterdam n. Bremen Saleler 3 v. Aden, Batavia n. New York Soekaboeml 3, 15 u. te Seuz, Batavia naar Rot terdam Tjekembang 31 te Hongkong v. Manilla Tabinta 3 v. Londen. Batavia n. Amaterdam Tanlmbar 2 v. Padang, Batavia n. Ametordnn TJikarang 31 v. Batavia n. Hongkong Telamon 2 0 u. 4 4 m. 1100 mijl Z. West van V&lentla. Puerto Barrloe n. Amsterdam Zosma 3 v. Rotterdam n. Antwerpen INGEZONDEN MEDLDEELINGEN a 60 Cte. per regel. Bij minder aangenaam weer en altijd in (iet koude jaargetijde, dagelijluch in met vrijft dan Uw gezicht en tienden niet alleen lederen avond, doch ooit overdag, voor U neer buiten gaat. Nivea besdiermt Uw huid tegen het ruwe weer en houdt haar soepel en zatht. Nivea it niet te vervangen, want haar bijzondere werking berust op het gehalte een huidverzorgende Eucerit, dat in geon andere huid-creme aanwezig it. Zonder eenige glans aditar te laten dringt zij snel en volkomen in de huid, en alleen de ingedrongen creme kan haar weldoende werking uitoefenen. Ooozn: 15,20,40 un 90 ct Tuben: 45 en 75 ct Pebeco Ml).. Amsterdam C. Yolendam 3 12 o. 30 m- Boulogne. Rotter» .lam n. New York Aimelo 31 v. Tooopllla n. Ilo Atlas 31 te Cura^o v. W.-lndli BnrnCveld 2 v. Valparaiso n. San Antonio Colombia 1 v. Curasao n. Pto Cabello. Midaa 1 te Curasao v. W.-Indll Blommeredljk 1 te New Orleans v. New York Baloeran 3 3 u. v. Port Said. Batavia naar Rotterdam Buitenzorg p. 1 Pantollarla. Java n. Newyork Kemdtjk 1 te Cristobal, Pacïflckust n. R'dam lid am 1 te New Orleans v. Rotterdam Flnndrla 2 9 u. v. Montevideo. Amsterdam naar Buenos Aires. GrootendIJk 2 te Vera Crus v. Rotterdam Kcdoe p. 2 21 u. Kaap del Arm!. R'dam n. Ba» tavla Kota Pinang p. 3 S u. Gibraltar. Batavia naar Rotterdam Kinderdijk 1 te San Francisco v. Antwerpen Kota Inten p. 3 2 u. Pantellarta New York n. Java Lochmonar 2 te Londen, Paelflekuat n. R'dam Kernland 4 v.m. tc IJmulden verwacht, Buenos Aires naar Amsterdsm Nleuwkerk 1 v. Kaapstad n. Mossel baal Ooslkerk 2 te Marseille. Japan n. Rotterdam RADIO-PROGRAMMA DINSDAG 8 JANUARI. HILVERSUM 1875 M. Uitsluitend AVRO-Ultzending. 8 01 Gramofoonpl- 10.01 Morgenwijding. 10.30 Concert. AVRO-Kwintet. 12.30 Concert door het orkest van Theater Tuschlnskl te A'dam. 2,00 Voor de vrouw. 3.00 Knipcursus. 4 00 Gra mofoonpl. 4.30 Plano-studlemuziek door E. Veen en L. Schmidt. 5.00 Radio-Kinderkoor zang. 5.30 Concert door de Ha&rlemsche Or kest Vereen. Cecile MarcellI (Fransche chan sons). 7.00 Engelsche les. 8,00 Radio-Volks Universiteit. Muziekcursus door C. Howeler. Medew. van het Ned. Trio. 8 30 Gramofoonpl. 9,30 Concert. Omroeporkest. 10.00 Nleuwsber. 10,15 Vervolg orkest concert. 11,00 Aansl. vaa Cabaret ,,La Gaité" te Amsterdam. HUIZEN 298 M. Uitsluitend KRO-Uitzendlng. 8 00 Morgenconcert. 11,30 Godsdienstige cau serie Pastoor Perquin. 12.01 Concert KRO- trio. 1,30 Gramofoonpl. 2,00 Vrouwenuurtje, 3,00 Knipcursus. 5,00 Gramofoonpl. 6,30 Ver- bonds-Radlo-kwartlertJe. 6 45 Schriftverbete ringscursus. 7.15 Mr. F. Vorstman: „Kapi talisme" 7,45 Gramofoonpl. 8.15 Concert KRO- orkest oi.v Joh. Gerritsen. In de gToot© zaal Bultensocleteit. Zwolle. M m.v. Netty Reker (sopraan). P. J ten Berge (bariton) M. Ht-e- wlnkel (plano-begeleiding). 10.45 Toespraak door Pafoor Perquin. 11,00 Gramofoonpl. 9,00 Vaz Dlas. DAVENTRY 1554.4 M. 10 35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Con cert. G. Wilton (sopraan), R. Ewing (bariton). 12,50 Orgelspel door E. O'Henry. 1.20 Orkest- concret. 2.20 Televisie. 2.25 Gramofoonpl. 4.20 Dansmuziek 4 50 Orkestconcert. 5 35 Klnder- urtje. 6,20 Lezing. 6,35 Berichten. 7,00 Plano- spel door F. Dawson. 7,20 Lezing. 7.45 Lezing. 8 05 Concert. Kwintet, M. Sandra (sopraan). 8.20 Lezing. Daarna: Vervolg concert. 9.20 Nleuwsber. 9 35 Berichten. 9.40 Lezing. 10.00 Concert. Orkest. R Frankau (compère). 10.50 Dansmuziek. 11,5(1 Concert. Johann Strauss en zijn orkest.' PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 12,50 Gramofoonpl 4.05 Gramofoonpl 6 50 Gramofoonpl. 8.20 .La vfe Partslenne" van Offenbach. Orkest solisten. LANGENBERG 473 M. 6 20 Gramofoonpl 8 25 Kath. Morgenwijding. 9.35 Gramofoonpl 10.50 Gramofoonpl. 12.25 Orkestconcert. 4.20 Concert-Orkest, H. Gtirt- ler (tenor). 7.05 Driekoningen-viering in de basiliek van de St. Gereon-kerk te Keulen. 8 05 „Het spel van de H. Drie Koningen", vaa Felix Timmermans. KALUNDBORG 1153 M. 11,20 Orkestconcert. 2.20 Orkestconcert en voordracht. 4,20 Kinderuurtje. 7,20 Tooneel- uitzendlng. BRUSSEL 508.5 3L 5.20 Dansmuziek. 6 50 Gramofoonpl. 8.35 Con cert Omroep-orkcst. 9.40 Dansmuziek 8.35 (Golflengte 338,2 M.) Concert, georg. door de SAROV. ZEESEN 1635 M. 5 40 Lezingen en les?en.11.20 Gramofoonpl. 12.15 Ber! I en. 1.20 Voordrachten, 3.50 Or kestconcert 4.50 Voordrachten en lessen. 7.20 Dansmuziek (Kapel Marek Weber). 8.50 .Das PenMonat". komische operette Fr. v. Suppé. 9,50 Lezing. 10,30 Orkestconcert. EEN DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Buitengewoon hartelijk was het afscheid van den maan- koning. Hij drukte Keesje zoo hartelijk de hand, dat het lichaamsdeel ten slotte heel pijnlijk was. „Vaarwel. Kees," zei de koning, „houd je goed en laat wat van je hooren." „Ik zal U «ei» -radiootje renden, meneer de Sire." zei Keesje. „Een radiootje? Daar heb ik nooit van gehoord," antwoordde dz korting e:t dc verkeersagent, geholpen door den fTofcsior, legde den koning uit» wat de draadlooze was. Eindelijk was het oogenblik van vertrek aangebroken en onder gejuich van den koning, die daarbij nog zijn hoedje ver- Lor, zooda: de inenschen op aarde dachten dat er een vallende ster door het luchtruim vloog, en de maankabouters. tring het vliegtuig de lucht in. iedereen groette, ook de paarden knikten met bun koppcat

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 7