WAT EERSTE KL ASSERS DEDEN KON. NED. VOETBALBOND. DE UITSLAGEN VOETBALNIEUWS RANCLIJSTJES H. F. C. behaalt weer een gelijk spel. Stormvogels wint den uitwedstrijd tegen Excelsior. V. S. V. ontneemt voor de tweede maal een punt aan Feijenoord. E. D. O. en R. C. H. lijden weer een nederlaag, resp. tegen K. F. C. en Hilversum. Ajax knapt haar doelgemiddelde op. De eerste wedstrijd tusschen Bloemendaal en Haarlem eindigt met 44 gelijk spel. Zandvoort stelt zich in veiligheid. AFDEELING I. Eerste klasse: D. F. CZ. p. c. 1—2 Excelsior—Stormvogels 1—2 t Gooi—H. F. C. 2—2 AjaxV. U. C. 17—0 Hermes-D.V.SH. B. S. 4—4 Tweede klasse A: H. R. CW. F. C- 1—2 A- F. C.—T. O. G. 2—2 Alcm. Victrlx—D. E. C. 4—2 West FrisiaHollandia 2—0 Tweede klasse B: D. W. S.Hercules 12 ZandvoortB. F. C. 52 Baarn—V. V. A- 5—3 Bloemendaal—Haarlem 4—4 Derde klasse A: D. S. VWatergraafsmeer 3—6 KinheimOosterpark 23 Vierde klasse C: S. C. A.—T. I. W. 0—8 HalfwegHillegom 60 Reserve eerste klasse: E. D. O. 2—Stormvogels 2 4—1 H. F. C. 2—Ajax 2 0—5 Haarlem 2Hilversum 2 01 Reserve tweede klasse A: W. F. C. 2Alcm. Victrix 2 9—1 AFDEELING II Eerste klasse: H. V. V.—A. D. O. 1—1 K. F- C.—E. D. O. 4—0 V. S. V.—Feijenoord 0—0 R. C. H.—Hilversum 1—4 Tweede klasse A: D. H. C—V. I- O. S. 2-2 Tweede klasse B: C. V. V.Overmaas 21 R. F. C.Fortuna 14 S. V. W.—O. D. S. 1—2 Derde klasse A: L. F. C.—Alphen 1—3 HillinenA. S. C. 11 Reserve eerste klasse: Feijenoord 2Gouda 2 4—3 AFDEELING TTL Eerste klasse: TubantiaRobur et Velocitas Go aheadWageningen Z. A. C—P. E. C. A. G- O. V. v.—Vitesse EnschedéHeracles AFDEELING IV Eerste klasse: Wll'helminaDe Valk M. V. V—P. S. V. EindhovenN. O. A. D, N- A. C—B. V, V. Willem II—L. O. N. G. A. AFDEELING V Eerste klasse: VelocitasAchilles FrisiaLeeuwarden AlcidesFriesland 4—1 5—2 2—2 50 2—3 0-2 1—2 1—2 6—1 2—1 7—0 2—3 3-2 Het programma voor Zondag. AFDEELING I. 2e klasse A: HollandiaAlcmaria Victrix H.R.O.Zeeburgia. W. F. C.—West Frisia T. O. G—Z. V. V. A. F. C—D. E. C. 2e klasse B: Baarnde Spartaan. B F. C.Haarlem V. V. A.—D. W. S. 3e klasse A: Oranje-ZwartAmstel De MeteoorOosterpark D. S. V—Hortus WatergraafsmeerK. V. V. 3e Klasse B: O. D. E.—Assendelft S. D. W.De Kenriemers D. W. V.—A P. G. S. MeervogelsO. S V. 4e klasse C: BeverwijkS. C. A. NeerlandiaW. M. S. Hillegom—T. I. W. ElectraHalfweg Reserve le klasse: H. F, C. 2Haarlem 2 Ajax 2—E. D. O. 2 Blauw Wit 2—R.CH. 2 Reserve 2e klasse A: K. F. C. 2—D. E. C. 2 Blauw Wit 3—Ajax 3 V. S. V. 2-H. R C 2 AFDEELING II. 2e klasse A: V. O. C.de Hollandiaan Steeds HoogerQuick UnitasNentunus D. H. C.—B. M. T. XerxesV. I O. S. 2e klasse B: OvermaasS. V. W. V. D. L.Gouda O. D. S.—R. F. C. S. V V—C. V. V. Fortuna—D. C. L. 3e klasse A: L. F. C.—Hillinen Alphen—B. E. C. Reserve le klasse: Gouda 2—C. V. V. 2 H. B. S. 2—V. O. C. 2 Sparta 2—D. H. C. 2 AFDEELING I. Eerste klasse. gesp.gew.gel.verl.ptv.-t.gem. Feijenoord 12 9 2 1 20 38—13 1.67 Sparta 11 7 2 2 16 22—11 1.45 (Hilversum 13 7 0 6 14 23—22 1.08 'K. F. C. 13 5 3 5 13 26—27 1.— Blauw-Wit 13 5 2 6 12 21—19 0.92 A. D. O. 12 5 1 6 11 23—26 0.92 V. S- V. 13 4 2 7 10 18—23 0.77 R. C. H. 12 4 1 7 9 24—31 0.75 E. D. O. 12 4 1 7 9 15—24 0.75 H- V. V. 11 3 2 6 8 16-30 0.73 Tweede klasse B: Hercules 14 10 2 2 22 42—26 1.57 D. W- S. 13 9 1 3 19 43—22 1.46 Haarlem 13 9 1 3 19 53—28 1.46 Velox 13 9 0 4 18 53—28 1.38 Spartaan 13 5 2 6 12 21—24 0-92 V. V. A. 13 5 0 8 10 23—34 0.77 iBaarn 14 4 2 8 10 21—43 0.71 (Zandvoort 14 3 3 8 9 25—37 0.64 B. F- C. 14 4 1 9 9 2036 0.64 Bloemendaal 15 2 4 9 8 25—48 0.53 AFDEELING EL Eerste klasse. (Sportkr.) Ajax <Z. F. C. D. F. C. H. B. S. Hermes Stormvogels Jt Gooi Excelsior 'H. F. C. V. U. C. 20 58—10 1-67 20 30—17 1.67 13 21—25 1.03 26—22 1 12 27—28 1.— 11 15—18 0.92 9 22—28 0.75 7 24—32 0 64 7 12—26 0.64 6 22—51 0.55 11 R. C. H.-Hilversum (1-4) De gewijzigde opstelling van de voorhoede der R. C. H.'ers is ook al geen openbaring geweest. Dat was wel het eerste wat opviel in de zen door R. C. H. over het algemeen slecht gespeelden wedstrijd. Nog minder dan an ders werd thans op de vleugels gespeeld, een fout, die wel voor een groot deel oorzaak is geweest van de geleden nederlaag, waarin ook Ruis ditmaal verviel. Ruls heeft vrijwel regelmatig eiken bal, die in zijn bezit was, recht naar voren gespeeld en de uitstekend spelende Van Velzen, links-back van Hil versum, kon bijna steeds op zijn gemak het leder retourneeren. Het spel van R. C. H. was trouwens steeds te doorzichtig om succes te kunnen behalen. Van de voorwaartsen heeft vooral De Geus zeer hard gewerkt, doch kon deson danks toch niet voldoende leiding geven aan de voorhoede om tot een doelpunt te gera ken. Al werden de vleugels te veel buiten de handelingen gelaten, toch heeft vooral ook Van de Werve, als hij nog eens den bal had, daarmede weinig goeds gedaan, terwijl ook Paape meermalen veel te lang wachtte met voorzetten. In de middenlinie was Ruis er totaal uit," mede daardoor ging er weinig uit van deze linie, waardoor ook de backs het dikwijls zwaar te verantwoorden hadden. Kos heeft goed gekeept; hij kon aan de door Hilversum gemaakte doelpunten weinig verhinderen. Om twee uur staan de volgende ploegen opgesteld: R. C. H.: Kos. Kaestner, Krom, Geutskens, Ruis, Muller, Van de Werve, De Geus, J. Keelde, Verkerk, Paape. Hilversum: Van Ek, Van Polen, Gohring, Kramps, Fokking, Oudenaller, Hulzinga, Van Gelder, Van Velzen, Looysen, Meinders. Hilversum trapt met het geringe windvoor- deel af en reeds in de eerste minuten ont staat een mooie kans voor haar uit goed werk van Van Ek; de rechterwing mist echter ho peloos. Dan gaat de R.C.H.-voorhoede er op uit; een corner is het resultaat van een hoogen voorzet van an de Werve, die hoewel goed genomen, niets oplevert. Het spel verplaatst zich zeer snel en als Geutskens eens niet voldoende vlug weg werkt, ontstaat er een scrimmage, die bijna een doelpunt voor Hilversum oplevert, doch Krom redt de situatie. R.C.H. heeft dan ge- ruimen tijd een tikje de overhand; eenige corners volgen, Kedde krijgt op een meter afstand van het doel den bal, doch werkt dien recht omhoog over het doel. Na een half uur spelens geeft Paape mooi door aan Verkerk, die met een listig ge plaatsten bal den uitloopenden Meinders pas seert. (10). Sterk komen dan de Hilversummers opzet ten, doch R. C. H. blijft nog het meest in den aanval; weer volgen enkele, corners, maar resultaat blijft uit. Integendeel is het Hilver sum, dat succes boekt als de linksbuiten een voorzet van rechts inkopt, onder heftige ap pels voor buitenspel van R.C.H.-zi^de, De rust breekt aan met 1—1. Na de rust is Hilversum het meest aan vallend in het begin. De achterhoede van R. C. H. heeft handen vol werk, maar het plaatsen naar de voorhoede is als regel on voldoende. Opvallend veel worden de vleu gcis werkeloos gelaten; de aanvallen, die van R.C.H.-zijde worden opgezet-, leveren voor de Hilversum-achterhoede weinig moeite op. Men voelt dat er een doelpunt voor Hilver sum moet komen; na twintig minuten volgt dit dan ook als de nüdvoor een voorzet van rechts benut (1—2). Dan komen de R. C. H.'ers eerst recht*, op zetten; herhaaldelijk worden aanvallen on dernomen; er is beslist sprake van overwicht in het veld. De aanvallen zijn en blijven ech ter te onbeduidend van opzet, om gevaar voor Hilversum op te leveren. Kedde krijgt dan uit een pass van Verkerk „de kans van den dag"; hij komt alleen voor Meinders, maar schiet weer hoog over. De R. C. H.'ers schijnen zichtbaar ontmoe digd; zij spelen echter toch moedig verder, maar het blijft sukkelen met de afwerking van de aanvallen. Van de Werve zet veel te zacht en te laag voor. Paape wacht veel te lang en het resultaat is, dat in de laatste vijf minuten van den strijd Hilversum nog tweemaal het net weet te vinden (I4), V. S. V.-Feijenoord (0-0) Door de regenbuitjes en een juist daarvoor gespeelden wedstrijd is het veld in een ta melijk slechten staat; "hetgeen V.S.V. echter met weerhield om dezen wedstrijd geheel te gen de verwachtingen in een puntloos gelijk spel te doen eindigen. Over het algemeen genomen was V.S.V. stukken beter dan verleden week. Is dit mis schien toe te schrijven aan het publiek, dat nu aanwezig was? Als scheidsrechter Breedhof te twee uur het eerste fluitsignaal geeft staan de elftal len als volgit tegenover elkaar: V. S. V.: A. v. d. Wint, v. d. Pieterman, v. d. Griendt Sr., J. Wey, Alferink, Heijerman, N. Koning, de Koning, Piet Wey, Wolf, Hillekamp. Feijenoord Burg, Barendregt, Groenendijk, Duinhouwer, Hendriks, Van Heel, Pauwe Jr., Pa uwe Sr. Van Dijke, Bul, Van der Male. Feijenoord, dat den wind tegen heeft, trapt af. Al dadelijk na den aftrap moet Van der Male een gevaarlijk sohot van De Koning stoppen, hetgeen hij goed doet. Nu onderneemt Feijenoord, waarvan het goede plaatsen opvalt, een aanval op het V.S.V.-doel. Burg krijgt den bal en sohiet hard in, maar Van der Wint redt goed. Bij een volgenden aanval van Feijenoord maakt Van der Griendt hands in het doelgebied, hetgeen de scheidsrechter echter niet ziet. De aanvallen wisselen elkaar nu af; Heijer man ontlokt het talrijke publiek een applaus je als hij een mooi schot van het midden van het veld, op den goal lost. Bij een aanval van Feijenoord gaat de bal corner. Pauwe Jr. die den bal nu voor de voeten krijgt, sohiet, maar de bal gaat met een boog' door de lucht en komt op de "bovenlat te recht. Van der Wint stompt, inplaats van te vangen, den bal weg, Van Heel krijgt het leder, maar schiet hoog over. Wolf mist een mooie kans door naast te schieten, als de keeper uitgeloopen is. De V.S.V.-aanvallcn zijn talrijk, maar stui ten af op de backs, die in .uitstekenden vorm zijn. De aanvallen wisselen elkaar af, maar als Koning voor den goal een paar Rotterdam mers verschalkt maakt van Dijke hands in het strafschopgebied. Dit veroorzaakt een penalty. Wolf neemt deze en scoort, maar Breedhof annuleert den goal. daar een V.S.V.-speler te vroeg uitliep. Nu begaat V.S.V. de fout om denzelfden speler de penalty weer te laten nemen. De bal gaat- weer in denzelfden hoek, maar Van der Male houdt den bal er uit. Vóór deze penalty heeft Bul een trap ge kregen zoodat hij uit moet vallen. Rixoord valt voor hem in. Van Heel gaat nu links backen, terwijl Rixoord linkshalf gaat spelen. Tijdens een V.S.V.-aanval blaast Brewihof voor de de thee, zoodat rust 00 komt. Na de rust is Van Dijke linksback, Van Heel weer links half en Rixoord rechtsback. Tijdens een V.S.V.-aanval lost Wolf een goed schot, maar een Feijenoord -speler ver andert den bal van richting, zoodat hij cor ner gaat. Deze corner levert echter niets op. Het is een zeer spannende wedstrijd ge worden, ofschoon men niet kan zeggen, dat er een schitterende partij voetbal wordt ge speeld. Breedhof moet zelfs af en toe nog wel eens vermaningen geven. Als V.S.V. een vrijen trap bij den Rotter- damschen goal krijgt, neemt Wolf hem. P. Wey kopt den bal, maar de lat staat net even te laag. Als Hendriks een goeden voorzet geeft, kopt Barendregt na een duel goed in, maar v. d. Pieterman kopt den bal weer even goed uit den goal. Pauwe Jr. schiet uit een vrijen trap op het doel, doch Van der Wint stompt den bal net over de lat heen, wat een corner ver oorzaakt. Van der Pieterman stopt den bal en het gevaar is weer geweken. Het spel golft nu op en neer. Als Breedhof het einde blaast, is de stand 0—0 geblevén. 't Gooi-H. F. C. (2-2) ONDER PROTEST VAN *T GOOI. Ten aanschouwe van een vrij talrijk pu bliek fluit scheidsrechter Wey ongeveer kwart over twee de volgende ploegen in het veld: 't Gooi: Cohen, Sjoerds, Hassink, Sterk, Van Dolder, Ronday, Seemer, Van der Meer, Wentink, Meilof, Campman. H. F. C.: Ghapon, Lamp, Kruyt, Van Riemsdijk, de Ruyter. P. Jongeneel, Van der Lee, R. Jongeneel, Smit, Wamsteker, Van der Meulen. H.F.C. speelt eerst met den wind in den rug. Het veld is zeer glad; de bal schiet dan ook telkenmale door. De partijen wegen gelijk te gen elkaar op; zoowel Cohen ais Van der Meulen moeten er nogal eens aan te pas ko men; er wordt echter Vöorloopig niet ge scoord. Bij een aanval van H.F.C. ontstaat er een scrimmage voor 't Gooi-doel; Lamp schiet goed in, doch Cohen verricht een goede save, waai-van een corner het gevolg is; deze levert geen succes op. H.F.C. blijft in den aanval; een goede voor zet van Chap on gaat net naast. H.F.C. heeft dan het eerst succes als bij een aanval van rechts Lamp den bal te pak ken krijgt; hij brengt op en met een góed schot via den paal geeft hij H.F.C. de leiding. ,0—1). Dit is 't Gooi te bar; verwoed valt zij aan en H.F.C. wordt een weinig teruggedrongen. Wamsteker verdedigt echter weer goed; vele aanvallen stuiten op hem af. Toch komt spoedig de gelijkmaker als Mei lof den bal krijgt en Van der Meulen van dichtbij passeert. (11). Dit geeft 't Gooi nog meer steun; ze blijft in de meerderheid. De half linie 9teunt heel goed; Vooral Van Dolder speelt mooi. De achterhoede is niet zoo goed, terwijl de vpoxihoede aardig combi neert. Als bij een aanval van reohts Seemer den bal voorzet, schiet Meilof van vrij verren af stand ten tweeden male langs Van der Meu len. (2—1). Het lijkt er op dat het met H.F.C. denzelf den kant opgaat als de vorige week. Doöh de achterhoede houdt stand: er worden eenige aanvallen opgezet. Kruyt schiet eens heel hard tegen de lat, doch succes blijft uit. Tot de rust blijft de stand ongewijzigd. Na de rust komt H.F.C. er eerst goed in; vooral de halflinie is nu volkomen ingespeeld. R. Jongeneel heeft zijn goeden vorm weer te pakken. Direct is er al een keurige aanval; de bal gaat van maft tot man. De Ruyter zet voor, doch Lamp kopt juist over. H.F.C. blijft ondanks het windnadeel in de meerdeiheid, doch het schieten is weer slecht. Zelfs Kruyt mist eens een haast niet te missen kans vlak voor het doel. Goals blijven echter uit. Ook 't Gooi zit niet stil, doch in tegenstelling met die van H.F.C. is haar middenlinie thans uitgespeeld. Ook de backs-staan vaak raar te schutte ren. R. Jongeneel drijft eens op, doch zijn goede schot stompt Cohen corner. Doch ook H.F.C. ziet geen kans om den stand te veranderen. Steeds ontbreekt weer de schutter, want in het veld wordt er wer kelijk heel goed gespeeld. Speciaal Van Riemsdijk valt weer op door zijn uitstekende baltechmiek, die speciaal op dat gladde veld zeer tot zijn recht komt. Reeds denkt men dat H.F.C. weer verliezen gaat, doch eindelijk, zeven minuten voor tijd, weet Kruyt uit een voorzet van De Ruyter den verdienden gelijkmaker te scoren. (2—2). Dit is het sein voor 't Gooi om nog eens al haar krachten te geven. Ze komt dan ook in de meerderheid. H.F.C. verdedigt echter stug en er is geen doorkomen aan; zelfs krijgt de HF.C.-voor- hoede nog een kans. Onder groote spanning verstrijkt de tijd en a:s scheidsrechter Wey het einde aankondigt, heeft H.F.C. weer een kostbaar punt in de wacht gesleept. Na afloop protesteerde 't Gooi nog voor twee penalties, één voor free-kick en één voor hands. Na een. zeer malle geschiedenis, waar bij Van der Meulen, reeds geheel verkleed, in zijn hemdsmouwen een schot van Wen- tink wist te stoppen terwijl het andere in het deel verdween, is het eindelijk inrukken. K.F.C.-E.D.0. (4-0) E.D.O. heeft alweer verloren, maar we kunnen hieraan toevoegen dat het door haar vertoonde spel hoopvol is te noemen. Begrijpelijk was het terrein in een slech ten toestand. Dat het zulk een hooge score is geworden vindt zijn oorzaak in het feit, dat toen ED.O. een achterstand had van 2—0, de roodzwar ten te veel waagden door geheel op te drin gen, waarvan de snelle vleugelspelers van K.F.C. profiteerden om hun club in veilige haven te brengen. Overigens kwam de overwinning aan de thuisclub ten volle toe, al is de uitslag sterk geflatteerd. Een tegenpunt hadden de Haarlemmers zeker verdiend, maar het mocht niet geluk ken, niettegenstaande het heel goede spel van Perukel Jr. in de voorhoede. K.F.C. wist zich het best aan de slechte terreinomstandigheden aan te passen; zij speelde zeer enthousiast. Als scheidsrechter M. Bos beginnen blaast, stellen de volgende elftallen zich op: K.F.C. Van 't Hof, Veen Jr.. Moi Jr., Boutshoorn, Nieuwenhuis, Veen Sr., Wensveen, Bley, Mol Sr., Visser, Kruijver. E.D.O. Oomen, Perukel Jr., Steffens, v. Norden, Koene Jr., Boeree, Dinkla, Koene Sr., W. Zandstra, Kuyl, De Waard. E.D.O. trapt af; Perukel leidt den eersten aanval, maar Veen treedt reddend op. Dan komt KF.C. in den aanval; Boeree speelt met succes op zijn keeper terug. Het spel weegt heel goed tegen elkaar op, al is het te zien dat de thuisclub zich even beter thuis gevoelt op dit gladde terrein. Toch speelt ED.O. niet slecht, althans veel beter, dan de vorige week tegen Hilversum. De spelers maken nog al eens kennis met den grond. Een mooi schot van Perukel Jr., gaat bui ten bereik van den keeper rakelings over. Daar Koene Sr. zich het slechtst aan kan passen, dreigt van deze zijde het grootste ge vaar. Dit wordt E.D.O. dan ook al spoedig noodlottig. Kruyver krijgt in het vrije veld den bal in zijn bezit; hij zet goed voor en Mol scoort het eerste doelpunt (10). Hierdoor niet ontmoedigd speelt E.D.O. enthousiast door. Werkelijk heel goede aan vallen worden ondernomen, maar steeds weet de K.F.C.-achterhoede het gevaar te be zweren. Twee corners op den K.F.C.-goal leveren niet het gewenschte resultaat op. Een treuzelen in de E.D.O.-verdediging wordt haar haast noodlottig, doch de bal gaat achter. K.F.C. neemt eenigen tijd het spel in han den: zij speelt even sneller, dan de Haarlem mers, die zich nog steeds niet al te best met het terrein vertrouwd kunnen maken. Toch zijn de door de ED.O.-voorhoede op gezette aanvallen werkelijk heel goed, maar succes hebben zij niet. Eenige schoten van Perukel en Steffens hadden beter lot verdiend. Als Wensveen dan nog tegen de lat heeft geschoten, komt de welverdiende rust. Daar het heel donker is, wordt er spoedig weer begonnen. K.F.C. begint met den eersten aanval, maar De Waard en Koene Sr. weten een paar in geschoten ballen te keeren. Dan krijgt KF.C. een vrijen trap te nemen; Mol plaatst zich achter den bal en met een hard schot (niet geheel onhoudbaar) brengt hij den stand op 20. De Haarlemmers blijven moedig doorspe len, maar succes blijft uit. Hoe goed Dinkla en Boeree hun voorhoede ook steunen, steeds weet de KF.C.-achterhoede het gevaar te keeren. Sommige achterspelers van KF.C. doen dit wel eens te bruut. E.D.O. begint wat te verslappen, waardoor K.F.C. in de meerderheid komt; in deze om standigheden is de E.D.O.-verdediging in goede conditie. De Haarlemmers trachten door op te drin gen, het spel wat te forceeren. Dit wordt ED.O. noodlottig. Bij een KF.C. aanval scoort Kruyver het derde doelpunt (30). Als even later de zelfde speler nog weer eens van het te ver opdringen van de E.D.O. backs profiteert en no. 4 langs De Waard schiet, is het .spoedig tijd. j Excelsior-Stormvogels (1-2) Wederom hebben de Vogels in een uit wedstrijd op zwaar, glibberig terrein de over winning behaald. De elftallen waren als volgt; Excelsior: Bund, Pols, Hoogesteegen, Grobbe, Smaal, Geense, Manssen, v. d. Ende, Bouter, Maaskant, Huisman, Stormvogels: Boekelaar, Prins, Plokker, Effern, v. d. Steen, Van der Velde, Tol, Pronk v. Gelder, Haak, De Waard. Direct na den aftrap laveert Excelsior op het Stormvogels-doel af. Maaskant krijgt een mooie kans, maar kan zich niet op de been houden; de kans is verkeken. Ook Bouter krijgt een kans. Deze lost in derdaad een mooi schot, dat juist over den bovenlat gaat. Excelsior blijft nog even in den aanval, maar na acht minuten trekt Stormvogels ten aanval. Van der Steen plaatst op de Juiste wijze voor het doel, maar Effern benut de eenvoudige kans niet. Even later krijgt Boekelaar het Ieder voor den linkervoet. Een hard schot volgt, dat buiten bereik van Bund net langs den paal gaat. Het spel gaat nu vrij gelijk op. Bij Storm vogels is het vooral Van der Steen, die op valt; bij Excelsior de krachtige doorzetter Bouter. Een corner, door Boekelaar genomen, schiet Van der Steen hard in, maar Bund stopt het schot met zijn been. Het is echter uitstel en geen afstel, want even later benut Plokker een voorzet van rechts (01). Excelsior komt nu verwoed opzetten. Een geweldige worsteling vindt voor het Storm vogels-doel plaats, doch tenslotte blijven Haak c.s. overwinnaar. Toch maakt Excelsior bijna gelijk; als De Waard nJ. zijn doel verlaten heeft, krijgt Van den Ende den bal. Het doel blijkt even wel te laag. Over het geheel is Excelsior nu iets sterker;1 van der Velde, Haak en Pronk staan echter goed te verdedigen. Bovendien brengt de voorhoede steeds opluchting. Vier minuten vóór rust echter wordt een aanval van Mansen noodlottig, daar Maas kant zijn voorzet onberispelijk inkopt (1—1). In de resteerende minuten vóór de rust valt Stormvogels weer verwoed aan, waar bij een kogel van Plokker juist langs den paal gaat. Rust 11. Direct na den aftrap pakken beide par tijen vol animo aan. Na twee minuten maakt Plokker fraai den bal vrij. Hij staat echter schuim voor het doel en de zich goed opstellende Bund kan nu den bal wegtrap pen. Stormvogels komt echter terug. Boekelaar plaatst den bal zuiver voor het doel, waar Effern klaar staat om te koppen. Hij doet dit ook, doch Bund redt keurig. Excelsior heeft dus geluk. Even later is het Stormvogels die niet over gebrek aan geluk te klagen heeft, doordat Bouter met alleen De Waard voor zich den bal nog langs den paal werkt. Het veld wordt inmiddels steeds moeilijker te bespelen. Alleen Roogesteegen doet aan de glibberpartij niet mee en ook Mansen staat vast. Uit een zijner voorzetten schiet Bouter in, De Waard is reeds gepasseerd, maar Pronk haalt den bal uit het doel. Excelsior is nu weer het meest in den aam- val. Een schot van Grobbe verandert een Stormvogel van richting, Excelsior juicht reeds, maar De Waard stopt mooi. Als er nog een kwartier is te spelen, breekt Van der Steen fraai door, Effern zit vinnig op den bal en doelpunt (12). Nu komt een sensationeel deel van den strijd. Eerst kopt Van der Velde den bal uit het doel en dan schiet Maaskant op enkele meters voor open doel, nog naast. Vervolgens komt Plokker alleen voor Bund, die evenwel fraai stopt. Dan vinden weer eenige worstelingen voor het Stormvogels-doel plaats, die steeds be zworen worden. De laatste minuten zijn geheel voor Storm vogels, maaar het blijft 1—2.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10