Apropos DAMMEN HOCKEY ATHLETIEK KRACHTSPORT BILJARTEN KORFBAL BOKSEN WIELRIJDEN POSTDUIVEN De reis van den bal. Indertijd heeft een, overigens onschadelijk, statisticus, de merkwaardige ingeving gekre gen, om eens uit te rekenen welken afstand een voetballer tijdens een wedstrijd aflegde. Hij heeft daarbij verschillende steekproeven genomen en natuurlijk den doelverdediger uitgeschakeld. Toen heeft hij het resultaat bekend gemaakt, dat hij, ik weet niet volgens welk systeem, had bereikt. In elk geval was het verwonderlijk laag, als ik me wei herin ner dichter bij de vier dan bij de vijf kilo meter, gemiddeld afgelegd door een norftiaal speler gedurende de geheele 90 minuten van een voetbalwedstrijd. Eerlijk gezegd kan ik me nog niet goed begrijpen, dat het zoo weinig kan zijn, met name voor het geval der middenspelers en vleugelspelers, maar ik heb geen aanvechting tot nameten. Liever wil ik verhalen, dat een broeder statisticus, of misschien ook wel dezelfde, zich thans ook de moeite heeft getroost, vol gens een evenzeer geheim gebleven methode te berekenen welken afstand de bal tijdens en voetbalwedstrijd aflegt. En dit, naar u begrijpen zult is beduidend meer, doch rela tief ook teleurstellend weinig. Hij kwam in den wedstrijd, dien hij hiervoor had uitge kozen tot een afstand van 15 K,M. en 548 Meter. Bovendien kwam hij tot de conclusie dat de bal 4721 Meter aflegde op de speelhelft van de Racing Club de France en 10827 Meter op de helft van de tegenpartij Bully. Hieruit blijkt dat de Racing Club in deze match vrij wat sterker was dan haar tegenpartij. Zij won dan ook met 41. Geen van deze beide statistieken zal veel tot uw levensgeluk bijdragen, maar u weet nu tenminste, dat een voetbalwedstrijd voor den bal verreweg het vermoeiendste is en het Is geen wonder, dat hij, in het vooruitzicht van de gevergde inspanning telkens een Hin ken trap noodig heeft, voor hij bereid is, zich te bewegen. Het free-wheel. In Engeland is dezer dagen de heer William Wlntcrborne overleden. Hij bereikte den leef tijd van 94 jaar en men beweert van hem, dat hij tot zijn dood toe, eiken dag een portie rauwe biefstuk at. Niet alleen dat natuurlijk, maar onder andere. Intusschen is deze culi- narische eigenaardigheid niet de reden, waar om hij, zij het net te laat, onze belangrelling en bewonderende erkentelijkheid verdient. Deze heer Winterborne was de uitvinder van het free-wheel voor fietsen en na de uitvin ding van de fiets zelf en de luchtband van Dunlop is dit ongetwijfeld de belangrijkste constructie op dit gebied geworden. De heer Winterbome deed zijn vinding in een tijd, die nog niet zoo zakelijk berekend was, als de tegenwoordige en hij verkocht zijn patent voor de somma van 1200 gulden. Waarlijk een bespottelijk gering bedrag voor een vin ding van zulk een buitengewoon belang. Het free-wheel is voor hem geen rad van fortuin geworden, want nooit later heeft hij er nog een cent voor ontvangen en hij is gestorven in vrij behoeftige omstandigheden. Laat ons althans, als dankbare free- wheelers zijn nagedachtenis eeren. De cultus der reuzen. Alles gaat tegenwoordig in serie, zoowel de vervaardiging van automobielen als het op treden van boksers. Ten aanzien van de Jaatsten bevinden wij ons fn het tijdperk der reuzen. Wanneer een man omstreeks de twee meter groot is en een paar stevige vuisten heeft, hetgeen lang nog niet altijd samen gaat, is zijn fortuin als bokser gemaakt, al thans zoo denkt hij zelf, daarin gemeenlijk gesterkt door een zakelijk impresario, die hem „ontdekt", iets wat bij zijn afmeting nfet zoo erg moeilijk moet zijn. Het volume en de lengte vieren hoogtij sinds de komst van Primo Carnera in den boksring, Carnera heeft een lengte van 2.05 Meter. Na hem verscheen de Portugees Jose Santé, die drie centimeter minder haalt op zijn kousevoeten. Dan is er de Engelschman Jack Pettifer, die met precies twee Meter eigenlijk een broekje is in dit ge zelschap en in eik geval zeer ongunstig af steekt bij zijn landgenoot Jim Campbell die 2.08 Meter boven den grond reikt. De nieuw ste verschijning in deze keurbende der lichaamslengte is een Italiaan, Grizzo ge- heeten die met 2.04 Meter zijn landgenoot Carnera om zoo te zeggen, naar de kruin steekt. Al deze reuzen boksen, of zijn bezig deze nobele kunst te leeren. En op den achtergrond rijst intusschen, dreigend voor hen allen, de formidabele gestalte van den Amerikaan Jack Ehrlich die, met zijn lengte van precies twee en een halve Meter, het heele gezelschap anderen onder zijn gestrek- ten arm kan laten doorloopen. Ehrlich verge noegt er zich op het oogenblfk mee, zich in een circus te laten kijken, maar reeds heb ben verscheidene impressarios ook hem ont dekt en wie weet hoe kort het nog zal duren, voor ook hij de bokshandschoenen aantrekt. Als het zoover is, zal men een nieuwe maat voor de boksring moeten vaststellen, want deze Jack zal in een ring van normale af meting nauwelijks gelegenheid hebben na den knockout-slag languit neer te vallen. Om het Wereldkampioenschap. Wij ontvingen een communiqué van het „Comité de Paris", belast met de organisatie van den wedstrijd om het wereldkampioen schap 1931 te Parijs. De geruchten, welke omtrent de Fransehe plannen in omloop waren, blijken dus op waarheid te berusten. Omtrent landen als Nederland, België en Zwitserland wordt alleen bepaald dat deze zullen worden toegelaten wanneer zij (moch ten inschrijven. Dit laatste nu en dat is den Franschen Dambond voldoende bekend Is absoluut onmogelijk wanneer er tusschein den Ne- derlandschen en Franschen Dambond geen overeenstemming is bereikt inzake de er kenning dat Springer nog steeds wereld kampioen is. Blijkbaar wil de Fransehe Dambond een wereldkampioenschap verspelen onder uit sluitend Franschen en daarin schuilt een zeer onsportief element. Met alle mogelijke middelen tracht de Fransehe Dambond een nieuw tournooi om den wereldtitel er door te drijven, inplaats van eerst te trachten het bestaande ge schil met den Nederl. Dambond uit de wereld te helpen. Volgens het communiqué zal het tournooi beginnen U- Parijs op 20 September 1931 en eindigen op 4 October 1931, Het jubileum van Turnlust' de receptie Ter gelegenheid van haar 25-jarig jubi leum hield de Christ. Gymnastiek Vereeni- ging „Turnlust'' Zaterdagmiddag een recep' tie in de tuinzaal van het Gemeentelijk Con certgebouw. Aanwezig waren van het eere-comité de heeren W. Roodenburg, Wethouder van On derwijs en Lichamelijke Opvoeding, ds. J. Weener, Ned. Herv. Predikant, E. H. Ten- ckinck, Commissaris van Politie, H. L. War nier, Inspecteur van den dienst der Licha melijke Opvoeding en J. Hop. Voorzitter K. T. K. en Bestuurslid K. N. G. V. Voorts de den vele bestuursleden van bevriende ver- eenigingen van hun belangstelling blijken. De voorzitter van Turnlust, de heer P. J. Stringer, heette de aanwezigen welkom en deed mededeeling van de ingekomen schrif telijke gelukwensohen, n.l. van den heer C. Maarschalk, Burgemeester van Haarlem (lid van het eere-comité), van den heer Mr. N. Groenewegen, Voorzitter van het K. N. G. V. (lid van het eere-comité), en voorts van de volgende vereenigingen: af dealing Haarlem van de Vereeniging van leeraren en onder wijzers in de lichamelijke opvoeding in Ne derland, Damesgymnastiekvereeniging Ger- mania, Z wemclub Haarlem, af deeling Haar lem Nederl. Arbeiders-Sportbond, Chr. Gymn. Ver. Kracht en Vriendschap, Haar- lemsehe Voetbalbond. Sparta (Velsen) en Haarlems che Zwem bond. De heer W. Roodenburg. Wethouder van Haarlem, complimenteerde namens het ge meentebestuur. Spreker uitte woorden van waardeering voor het taaie doorzettingsver mogen van de jubileerende vereeniging, waardoor een flinke en krachtige organisatie tot stand is gekomen. De Inspecteur voor Lichamelijke Opvoe ding, de heer H. L. Warnier, zei met voldoe ning de daden van Turnlust in de laatste 11 jaren te hebben gevolgd. De heer Warnier sprak de hoop uit, dat de vereeniging zich niet zou behoeven te beklagen over den steun van de overheid. De heer J. Hop, sprekende voor het K. N. G. V. en den K. T. K. gaf aan, waaraan de groote kracht van de jubilaresse is te dan ken: aan de saamhoorigheid van de leden, aan een krachtig bestuur, en aan de toege wijde technische leiding. Voorts werden gelukwenschen aangeboden door de heeren D. Janssen (Concordia), D. v. Noort (O. S. S. Zandvoort), C. Versteeg (Turnlust Beverwijk), Th. Bank <T. V. IJmuiden), H. van Heerde (Centraal Jeugd kamp), J. v. d. Vecht (Bato), de Zwager (R.K. Gymn. Ver. Ursus), „Keesje" (uit de dames-af deeling Turnlust), P. Dijkstra (Gratia-Plato te LJmuiden-Oost), F. J. Rik- kerlnk (Bloemendaalsche Gymn. Ver), Zon- nevijle (H. J. M. V.). De meeste sprekers droegen bloemstukken aan. Deze waren tevens ingekomen van de knapen vereenigingen Obadja, en David en Jonathan. De heer Stringer dankte alle sprekers af zonderlijk, de uitvoering Voor de feest-uitvoering, die 's avonds on der algemeene leiding van den heer W. H. Verkes, den directeur van Turnlust, in de groote zaal van het Gemeentelijk Concertge bouw werd gehouden, bestond groote belang stelling. Tegenwoordig waren o.a. de heeren W. Roo denburg, H. L. Warnier, M. Mauritz, E. H. Tenckinck en J. Hop, leden van het eere comité, alsmede de heeren L. J. A. van Eke- ren, secretaris van het K. N. G. V. en A. J. Meijerink, den nestor van de Haarlemsche gymnastiekleraren. Met de gewoonte, de zaal als werkruimte te gebruiken, werd dezen keer gebroken. Het podium fungeerde nu als zoodanig, wat mo gelijk bleek, omdat de nummers niet sterk bezet waren: de talrijke adspiranten werk ten n.l. aan deze uitvoering niet mede. Deze proef van te turnen op het podium bleek navolging te verdienen. Evenwel konden nu de massale nummers door de groote breedte van het podium niet zoo gemakkelijk door de vooraan zittende toeschouwers gevolgd wor den. De zaal was door het bureau Raweeta op decoratieve wijze verlicht. Medewerking ver leende een strijkje uit de Vereeniging van Toonkunstenaars, dat bijzonder goed vol deed. Zooals gezegd, de adspiranten bleven de zen avond werkeloos. Zij zaten nu op het balcon en. met veel enthousiasme volgden de jongens en meisjes de verrichtingen van de ouderen, van de dames en heeren van Turn lust, van de dames en heeren van de kern korpsen K. N. G. V. Maar ook het publiek beneden in de zaal gaf blijken van groote waardeering voor het gebodene. En terecht, want vrijwel alle num mers stonden op het peil, dat men van de jubileums-uitvoering van Turnlust verwach ten mocht. Na het openingswoord van den heer P. J. Stringer, voorzitter van Turnlust, werd aan gevangen met staafoefeningen, uitgevoerd door de heeren der jubileerende vereeniging. Later op dezen avond gaf deze afdeeling eenige vrij oefeningen. Al deze oefeningen waren samengesteld naar oude vormen, en duidelijk bleek, dat deze toch waarlijk niet verouderde en althans voor turnvereeni- gingen uiterst bruikbare oefenstof steeds bij het publiek een goed onthaal treft. De kroon op alle Turnlust-werk van dezen avond spande het klassikaal brug turnen van de heeren. De stof was bijzonder goed eigend voor klassikaal werk, en de persoon lijke prestaties, alsmede de gelijkheid van werken .stonden zeer zeker op peil. Aan de dames van Turnlust waren twee nummers toegedaoht. Van de beide knots- oefeningen liep vooral de eerste goed. Met veel zorg was dit onderdeel evenals trou wens alles voor het Turnlust-optreden in gestudeerd. Het andere nummer vrije oefeningen en dans was technisch een teleurstelling. Geenszins vormde dit laatste onderdeel van de uitvoering het pakkende slot. En de stijllooze vermenging van allerlei oefensoorten èn de zware, vormlooze afwer king maakten dit nummer tot een misluk king, gelukkig overigens de eenige van de zen avond. Vaak in ademlooze spanning werd het op treden van de K. N. G. V. keurkorpsen ge volgd. Het was niet de eerste keer, dat deze in Haarlem uitkwamen, maar nu werd door die afdeelingeen weer een ander publiek be reikt, wat de propaganda voor de turnsport niet dan bevorderen lean. De heeren onder leiding van den heer J. F. v. d. Vinden begonnen aan 't door zoovele Nederlandsche turners helaas zoo verwaarloosde paard. Hun brugturnen gaf niet altijd blijk van zekerheid, maar het ge brekkige materiaal was daarvan jammer ge noeg de ooi-zaak. Veel werd weer goed ge maakt door het bijwijlen sensationeele rek- werk. Overigens viel ons weer op, dat de meeste keurturners bij elk optreden met on geveer dezelfde oefeningen verschijnen, en al is dit in 't geheel geen bezwaar voor toe schouwers, die hun turnen slechts een enkele maal zien, voor de gymnasten zelf heeft een zoodanig abonnement geen gunstigen in vloed op hun veelzijdigheid. Bij de dames (w.o. enkele Olympische kam pioenen) onder leiding van den heer G. Kleerekooper, kwam dit euvel veel minder naar voren. Haar brugnummer leed ietwat door onzekerheid, maar het werk aan de ringen liet haar werk weer in alle glorie zien Elke turnster van het korps ontving onder luid applaus bloemen, een hulde, die eerder op den avond ook gebracht werd aan den als weinigen zoo enthousiasten leider Verkes en aan mej. D. Heesemans, die als van ouds verschillende nummers op de piano bege leidde. Turnlust gaat nu zijn jubileumsviering ver volgen en 't kan zijn nut hebben nog even te vermelden, op welke wijze dit geschieden zal. A.s. Zaterdag wordt een feestavond voor de adspiranten gehouden in de tuinzalen van het Gemeentelijk Concertgebouw Een singelloop volgt op den middag van Zater dag 11 April; 's avonds vindt de feestelijke prijsuitreiking plaats. Op Hemelvaartsdag (14 Mei) wordt een openlucht-uitvoering ge geven op het R. C. H.-terrein door den K T K. en Alkmaar e. o. Daarna, en wel op 2en Pinksterdag (25 Mei) komen op hetzelfde terrein athletiekwedstrijden voor gymnasten uit het oude gewest Noord-Holland. Van meer mtiemen aard is het buitenlandsoh vereenigingsreisje begin Juli. Tenslotte wordt een zwemfeest gehouden op Zaterdag 25 Juli 'aan de Houtvaart voor den H Z B en den K. T. K. W. L. K>i I en I om den bloemend aal-beker. AmsterdamBloemendaal (21) (na verlenging). Bloemendaal verschijnt met het volgende elftal: De Jong (doel)Mr. Geyl, H. André de Ia Porte (achter); v. d. Stadt, v. Steenwijk, Schoute (midden)P. Gunning, Broese, Donk, v. Eendenburg, v. d. Brandeler (voor). Het begin gaat gelijk op. Bloemendaal on derneemt verscheidene goede aanvallen die de A'damsche achterhoede volop werk geven. Ook de A'damsche voorhoede komt vaak goed spelend op het Bloemendaal-heiligdom af. Een strafcorner schiet De Waal onhoud baar in. (10). Bloemendaal valt fel aan en als p. Gun ning schitterend voorzet schiet v. Eendenburg deze onhoudbaar in. (11). Na de rust gaan beide partijen weer gelijk op en de achterhoedes hebben hun handen vol werk doch weten meester van het terrein te blijven. Het veld is nu ontzettend zwaar te bespe len. 't Einde komt met een gelijk spel. De verlenging moet nu de beslissing bren gen. Amsterdam komt nu sterk in de meer derheid en de Bloemendalers raken vermoeid. Westerman heeft eindelijk na solospel succes en brengt zoodoende Amsterdam in de vol gende ronde. M.H.C. IVictoria H terrein afgekeurd. voor de competitie. Derde klasse; H. B. S. 2—Oh Kay (2—1) De H.B.S.-reserves zijn er in geslaagd Oh Kay te slaan. De eerste aanvallen zijn voor de gasten die er geweldig enthousiast opzitten. Al spoedig weet de Oh Kay midvoor te doelpunten (0-1). H.B.S. komt nu opzetten doch slaagt er niet ln om voor de rust te doelpunten. Na de rust weet Dinkelman al gauw gelijk te maken en dezelfde speler geeft H.B.S. spoedig hierop de leiding. v. Dijken weet ook nog te scoren doch dit doelpunt wordt geannuleerd. Einde komt met een kleine overwinning voor de gastheeren. Noord-Holl. Hockeybond M.H.C. IV—H.B.S. m HJ3.S. IVAlliance II uitgesteld. 2—0 Amst. Veld-Athletiekclub. In het afgeloopen jaar werden door boven genoemde club diverse afstandmarschen ge organiseerd, welke zich alle in een buiten gewoon groote belangstelling mochten ver heugen, daar het aantal deelnemers varieer de van 200 tot 300 aan eiken marsch. Bij een dergelijk groeiende belangstelling voor de Wandelsport meende men ook in 1931 weer op denzelfden weg voort te moeten gaan; en werd besloten het volgende wandel- programma voorloopig vast te stellen: 26 April 25 K.M. marsch, 10 Mei 35 K.M. marsch, 24 Mei 50 K.M. marsch, 7 Juni 70 KIM. marsch. Dus weer een schitterende voorbereiding voor hen die aan de 4 daagsche afstand marschen te Nijmegen willen meedoen, welke 21, 22, 23, 24 Juli 1931 gehouden zullen wor den. Alvorens echter tot de geheele serie over te gaan zullen twee propagandamarschen worden georganiseerd en wel als volgt: Zondag 1 Februari 25 K.M. Vertrek 10 uur v.m. van café Oost-Indië, Middenweg no. 24 te bereiken van C.S. met lijn 9 tot eindpunt; van W.P. met Gooische Stoomtram of lijn 6 en 11 tot aan Linnaeus- straat. Parcours: loopt via Middenweg, Diemen, brug Merwedekanaal en asphaltweg naar Muiden, Weesp, vanwaar langs de Gaasp via Diemen weder op Amsterdam aan wordt ge marcheerd. Rust (11/2 uur) zal genoten worden in ho- K.M. in café „De Roskam" te Weesp. Na volbrenging van den marsch zal het bekende AVAC-diploma worden uitgereikt. Zondag 15 Februari 35 K.M. Vertrek 9 uur van café rest- „Jan Steen", Zocherstraat hoek Amstelveeijscheweg, te bereiken van C.S. met lijn 1 en van W.P. met lijn 6. Parcours: Door het Vondelpark, langs Stadhouderskade en Weesperzijde naar Dui- vendrecht, via Abcoude naar Ouderkerk en 't Kalfje, verder langs Z.-Wandelweg, Am- stelveenscheweg naar punt van uitgang. Rust (1 1/2) uur zal genoten worden in ho tel-rest. „Paardenburg" te Ouderkerk, na 23 K.M. Een fraaie herinnering zal beschikbaar worden gesteld. Het tempo zal voor beide marschen door het AVAC-peloton (kenbaar aan rooden band) worden aangegeven, dat voor een ge middelde snelheid van 6 a 7 K.M. per uur zal zorg dragen Zij mogen in geen geval gepas seerd worden. Gelegenheid tot inschrijving voor de 25 K.M. tot 24 Januari voor de 35 K.M. tot 7 Februari as. bij den heer H. J. van Diepen beek, Transvaalstraat 139, Amsterdam. Jan Zeegers wint weer een veldloop. Uit Amsterdam: Jan Zeegers heeft Zondag den 5 K.M. veldloop van den Amsterdam - schen Athletiekbond gewonnen in 18 minu ten 24.4 sec. H. K. V. „Haarlem". Ons wordt medegedeeld dat Zondag door de Amsterdamsche Athletiekclub „K.D.O. te Am sterdam de 2e klasse Kampioenschappen wer- der verwerkt in de afdeeling Ese Veder en Vedergewicht worstelen: G. Waage H.K.V. Haarlem kampioen in de afd. Vedergewicht. Afd. Ese Vedergewicht: kampioen J. E. Bakker „de Halter", Zaandam; 2e prijs H. Brinkman „Hercules", Amsterdam; 3e prijs: J. Teders idem. Afdeeling Vedergewicht: Kampioen G. Waage H.K.S.V. Haarlem; 2e prijs B. Vlaming, „Ursus" Amsterdam; 3e prijs H. Groeneveld, D.O.K., Beverwijk. Séance in de „Sociëteit Vereeniging". Het was voor de leden en genoodigden biljartliefhebbers van de sociëteit „Vereeni ging" Zaterdag een schoone dag op biljartge- bied. Daar kwamen de kampioenen van Ne derland en België op groot-biljart, J. Dom- mering en Réné Gabriëls, benevens nog een tweetal 1ste klassers, nl.: L. Gehrels en J. Sweering samen een viertal partijen spelen. Dit was dus een evenement op biljartgebied in de Spaarnestad. In de ruime biljartzaal van het fraaie en comfortabele gebouw aan den Zijlweg, waar in een tribune was opgeslagen in de breedte voor de beide matchtafels, was overvloed van ruimte en gelegenheid tot het aandach tig gadeslaan van de biljartkunst dezer matadoren. Er werden twee partijen des namiddags te 3 uur en twee des avonds te 8 uur gespeeld. Reeds bij de middagpartijen waren de ge reserveerde zitplaatsen in fauteuils en stoe len, alsmede de gansche tribune druk bezet. Dommering en Gabriëls waren reeds vroegtijdig aanwezig. Te precies 3 uur ving de seance aan. Op de eene tafel speelden Gabriëls en Gehrels. Op de andere Sweering en Dommering. De Belg kon zich blijkbaar aan materiaal en omgeving nog niet aan passen en bleef in deze partij ver beneden kracht. Ook Gehrels was er nog niet in. Wel had de Amsterdammer reeds 23 en 26 ge maakt; doch op de 13de beurt kwam eerst een serie van 24, gevolgd door 3, 17, 14, 17, 11 en 32 achtereenvolgens, dus in 7 beurten 116 caramboles. Gabriëls zette daar weinig tegenover. Na 19 beurten was de stand 101 om 182 voor Gehrels. Op de 25ste beurt pro duceerde Gehrels een fraai gespeelde serie van 89, de hoogste van den middag. Later was het nog eens 20. Gabriëls kon het niet hooger brengen dan 31. Met een eindspurt van 73 won Gehrels de partij, waarvoor hij een welverdiend applaus oogstte. De stand was: Gabriëls 221 in 29 beurten, hoogste serie 31, gemiddelde 7,62. Gehrels 400 in 29 beurten hoogste serie 89, gemiddelde 13,79. Dommering en Sweering maakten volgens hun kunnen eveneens een slechte partij, ofschoon het zich aanvankelijk zoo niet liet aanzien. Reeds op de 3de beurt scoorde Swee ring een mooie 41. welke door Dommering op de 7de beurt met 52 werd beantwoord. Op de 14e beurt maakte Sweering 39, onmiddel lijk gevolgd door 49 van Dommering; doch Sweering produceerde op de volgende beurt 32 en 3 beurten later nog eens 33. Na 18 beur ten luidde het 232 om 185 voor Sweering. Na- Jat Sweering nog eens 32 en 15 en Domme ring 17, 11 en 51 had gescoord, zakte beider spel geweldig af, wat zeer opmerkelijk was. Na 40 beurten was het: 296 om 316 voor Dom mering. Nog eenmaal kwam er eenig leven in, doordat Sweering een fraaie serie van 74 scoorde, onmiddellijk door Dommering met 54 beantwoord, waardoor ex een geweldige spanning in de partij ontstond: 371 om 370 voor Sweering. Voor die laatste 30 carambo les waren nog 4 beurten noodig. Domme ring zegevierde met 400 om 385 in 46 beurten hoogste serie van Sweering 74, van Domme ring 54,gemiddelde van Sweering 8,36, van Dommering 8,69. Bij de avondpartij was het stampvol, Geen plaatsje was onbezet. Velen moesten zich met een staanplaats tevreden stellen. De verwachting van hoogerstaand spel is niet beschaamd, wat de hoofdpersonen betreft. Voor de partij Gabriëls-Dommering was aller belangstelling. De verwachtingen van den reeds vermaarden jeugdigen Belg waren des middags deerlijk beschaamd en het leek er aanvankelijk naar, of het ook in deze avond partij op een mislukking zou uitdraaien; in 9 beurten 25 caramboles! Met Dommering was het anders gesteld. Hij was spoedig op dreef en scoorde o.a. 11, 49, 39, 10, 22 en 66 De stand na 9 beurten luidde: 25 om 215 en toen Ga briëls op de 13de beurt 47 maakte, antwoord de Dommering met 42. De score gaf aan 85 om 296 voor DcmmerLng. Ieder waande onzen landgenoot reeds gewonnen. De Belg daeht er anders over. Op de 15de beurt kwam hij los met de eerste serie boven de 100. Het waren er 106. Masseeren, piqueeren, trekken, 't was alles op maat en fijn geamortiseerd. Hieruit proefde men den meester op het groene la ken, die zijn ballen plaatst zooals hij het ver langt. Het werd een overstelpende score: 106, 9, 89, 2, 0, 72 en 36! In 7 beurten 314 caram boles! Dat Dommering hierdoor was over meesterd, is zeer begrijpelijk. De enthousias te toeschouwers applaudisseerden den jeug digen biljartkunstenaar hartelijk toe. De stand luidde: Gabriëls 400 in 21 beurten, hoogste serie 106, gemiddelde 19.04. Domme ring 322 in 20 beurten, hoogste serie 66, ge middelde 16.10. Deze partij was ancre-cadre. Op de andere matchtafel speelde Gehrels zeer verdienstelijk tegen Sweering, die thans slecht op dreef was. Met series van 43, 17, 38, 25, 33, 42, 18, 17, 21,37 en 34 was Gehrels zoo ver voor, dat de partij voor zijn partner ho peloos stond. In 31 beurten had Gehrels de 400 punten bijeen. Sweering noteerde juist 200. Hoogste serie van Gehrels 42, van Swee ring 35. Gemiddelde van Gehrels 12,90, van Sweering 6.66. Met een korte toespraak dank de heer K. Sanders, secretaris van de biljartclub der Sociëteit „Vereeniging" de spelers inzonder heid den heer Gabriëls, die daarvoor uit Ant werpen moest komen en bood elk der vier deelnemers een zilveren souvenir uit de Spaarnestad aan. NED. KORFBALBOND Overzicht. De wedstrijden te Haarlem, n.l. Haarlem H B.E.P. en Advendo IAnimo I vonden wegens onbespeelbaarheid der velden geen doorgang. S.V., dat de sterkste harer afdeeling ont-» ving, verloor met 14. Zilvermeeuwen, die de zwakste ploeg van dezelfde afdeeling te gast had, speelde met Ready Tecka II gelijk 11. De wedstrijd D.TV. IIIHaarlem I ging niet door. Verder werd in de afdeelingen, waarin Haarlemsche twaalftallen uitkomen, slechts een enkele wedstrijd-gespeeld. Ranglijstjes. WEST C. III: gesp.gew.gel-verl.v.-t.pnt. Rohda 10 6 1 3 44—17 13 Volharding 8 6 0 2 28—13 12 B.E.P. 7 5 1 1 35—12 11 D.D.V. n 7 4 0 3 22—15 8 Advendo 5 3 0 2 28—15 6 Animo 6 2 0 4 14—23 4 d.v.d. n 8 2 0 6 13—47 4 Haarlem II 7 0 0 7 6—48 Q WEST D. m gesp.gew.gel.verl.v.-t.pntL Ados 8 5 1 2 16—11 11 Sport 9 4 2 3 24—14 10 K.Z. ra 8 4 1 3 20—10 9 Sportief n 8 4 1 3 12—17 3 Haarlem 7 3 2 2 18—13 8 Luto II 9 3 0 6 19—29 6 D.T.V. ra 5 2 1 2 9—16 5 Roda 4 0 0 4 8—17 0 2 verliespunten in mindering. WEST E. ra: Hercules II 9 9 0 0 39—14 18 Deska 7 4 2 1 31—16 10 D.E.D. 7 5 0 2 25—13 10 W.K. III 8 5 0 3 30—21 10 Zilvermeeuwen 9 4 1 4 18—17 10 S.V. 9 2 1 6 14—24 5 Advendo n 8 1 1 6 10—38 3 Ready T. II 9 0 1 8 17—42 1 Sport Vereent 1Hercules 2 (14) Het is den Santpoorters niet gelukt een puntje in de wacht te sleepen. Wel ging de strijd tegen no. 1, welke ploeg nog steeds ongeslagen is, zelfs niet gelijkspeelde, maar op eigen terrein bestaat er toch altijd kans op een klein succes. Doch het schieten van de hoofdstedelingen is meestal goed verzorgd. Na 20 minuten leid den ze met 02. In 't veld wegen de twaalftallen goed tegen elkaar op, doch de aanvallen zijn technisch beter dan van de gasten. Geruimen tijd werd nu na wisseling door de thuisclub stand gehouden, toen een Her culesspeler den bal uit de handen van zijn tegenpartij sloeg, wat den scheidsrechter ontging en waardoor no. 3 in de mand werd gedeponeerd. Rust 03. Na de thee kwam S. V. flink opzetten om het verloren terrein te herwinnen. Verschillende goede schoten werden gelost, doch geen enkel trof doel. Hercules kreeg een kansje (04). Mej. a. van Gelder redde tenslotte de eer. De reserves van de sterke Westelijke Eerste klesser vormen 'n goed spelende ploeg, welke in alle vakken enthousiast werken en wier aanvallen nog menig succes zullen boeken, HAARL. KORFBALBOND T. H. B.Oosterkwartier (20) Ongeveer twee uur laat de heer Burggraaf opstellen. T.H.B. heeft een nieuwe opstelling. Als Oosterkwartier uitgooit blijkt dat beide partijen geheel tegen elkaar opgewassen zijn. Vooral de T.H.B.-verdediging is goed op dreef. Aanval op aanval retourneert zij on verbiddelijk. De wedstrijd wordt steeds sneller, maar beide verdedigingen houden stand tot rust. Na rust doelpunt mej. De Jong met een mooi schot. T.HJ3. gaat nu met de overwinning in het zicht steeds beter spelen. Na drie minuten vergroot T.H.B. den voorsprong met een mooi schot van J. Waals. Oosterkwartier doet wanhopige pogingen om op te halen, maar niets lukt haar. Met 20 voor T.H.B. komt dan ook het einde. T.H.B. is door deze overwinning een ernstig kampioenscandidaat geworden. Met één punt meer en één wedstrijd meer volgt zij Ooster kwartier op den voet. De Uitslagen. Animo 2Haarlem 3 (bij den stand 0I het terrein afgekeurd.) S.S.H. 2—Haarlem 4 1—2 S.V. II—K.V. n 8—0 Voorwaarts IIS. V. IH 21 D.SV. IVoorwaarts I terrein afgek. D.SV. 2Advendo 3 Advendo niet opgek. ADSPIRANTEN-AFD.: Oosterkwartier BD.S V. 41 Van Vliet wint van Macdonald. Uit leeds: In zijn wedstrijd tegen Mac donald heeft Van Vlfet Zondag .schitterend op punten gewonnen in 12 ronden. De Zesdaagsche te Dortmund. Uit Dordmund: Zondagavond 17 uur was de stand van den zesden Zesdaagschen wieler wedstrijd als volgt; 1. P ij n e n b u r g-Schön 76 pnt. Op twee ronden: Goebel-Dinale 74 punten; op drie ronden: 3. Rausch-Hürtgen 35 pnt.; op vijf ronden: Guerra-Dinari 86 punten; 5 Van Kempen-Stübekee 45 punten. haarlemsche postduivenbond Bovengenoemde bond houdt zijn algemeene jaarvergadering as. Maandag in het ge bouw „Caeeilia" aan de Jansstraat.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 12