UIT DE OMSTREKEN HAARLEM'S DAGBLAD VRIJD AC 16 JANUARI 1931 BLOEMENDAAL RAADSVERGADERING DE HEER VAN NEDERHASSELT WORDT HOOFD VAN DEN PLANTSOENDIENST. Een voorschot van 279.000 voor woningbouw. DONDERDAG A.S. BENOEMING VAN EEN WETHOUDER. Vergadering van den Raad der gemeente Boemendaal onder leiding van den burge meester, jhr. A. Bas Backer op Donder dagmiddag. Afwezig wethouder Van Nederhasselt. Wethouder Laan (lijst Laan) vraagt het woord voor een persoonlijke zaak. In de vori ge raadsvergadering heeft de heer Hogenibirk gezegd: „De heer Laan heeft den heer van Nederhasselt altijd hemelhoog en tegen be ter weten in geprezen." De heer Hogenbirk heeft natuurlijk dat niet gezegd, om spreker onaangenaam te zijn, maar het is toch een ondoordacht gezegde geweest. Spr. zegt nooit iets tegen beter weten in. Waarschijnlijk kan de heer Hogenibirk' zich niet indenken, dat anderen een andere meening kunnen heb ben dan hij. Het spijt spr. dat de heer Ho genbirk de aangehaalde woorden heeft ge sproken en dat de Raad die woorden zonder protest heeft laten passeeren. Het was de plicht van den voorzitter geweest den heer Hogenbirk tot de orde te roepen. Verder heeft het spr. ook onaangenaam getroffen dat in de jongste vergadering van den Raad in openbare zitting over een lid van B. en W. dingen zijn gezegd, die in een openbare Raadsvergadering niet thuis hoo- ren. Het was de plicht van den voorzitter geweest, toen de deuren te sluiten. Spr. hoopt dat dergelijke dingen niet meer zullen gebeuren. De heer Hogenbirk (C.H.) antwoordt, dat hij natuurlijk den heer Laan niet onaan genaam heeft willen wezen. Heeft hij het zóó gezegd als de heer Laan het citeert, dan Js dat „a slip of the tonque" geweest. Overi gens is de sollicitant Van Nederhasselt be sproken, niet de wethouder of het raadslid. De Voorzitter merkt op, dat aan de bedoelde zitting een besloten zitting is voor af gegaan. Maar de leden van den Raad heb ben er prijs op gesteld de zaak ook in open bare zitting te behandelen. Alles is niet op 'een goudschaaltje te wegen. De zaak-Vilten. B. en W. stellen voor, naar aanleiding van een schrijven van het comité tot organisatie van ontjwikkelingsavonden te Vogelenzang te antwoorden dat Vilten is geholpen als in al dergelijke gevallen geschiedt, doch niet op grond van in Vilten's adres genoemde mo tieven. De heer Prinsenberg (R.K. zegt, dat hij de zaak onderzocht heeft. Het betreft hier eenvoudig een quaestie tusschen Vilten en den huiseigenaar. Spr. protesteert tegen het onwaardig adres van Vilten. De heer Verdegaal (R.K.) zegt dat de verhoudingen te Vogelenzang zeer gemoede lijk zijn. De motiveering van Vilten's adres gaat dus niet op. De Voorzitter merkt op, dat Vilten behandeld is als ieder ander, die geen onder dak had, zou behandeld zijn. Het voorstel van B. en W. wordt goedge keurd. Geen school in bet Noorden. Eehandeld wordt het rapport der com missie voor onderwijs inzake een school ln het Noorden der gemeente. De commissie en B. en W. willen geen school. De heer Schulz (S.D.A.P.) vreest dat er nu een aantal kleine schooltjes zal komen, die elk groote kosten zullen meebrengen. De nieuwe school zal zeker een voldoend aan tal leerlingen krijgen. De uitbreiding in Bloe- mendaal-Noord is veel grooter dan men denkt. Ook in het Kinheimpark zal de be volking nog toenemen. Spr. meent dus dat er alle aanleiding is, B. en W. uit te noodigen, te komen met plannen voor een nieuwe school. Wethouder L a a n (lijst Laan) zegt dat een nieuwe school alleen zou dienen om de andere scholen leeg te pompen. De afstanden in de gemeente zijn nu eenmaal groot; dat is niet te ondervangen.De Raad kan gerust 't advies van de commissie volgen. Het dage- lijksch bestuur is diligent genoeg om te zorgen dat er scholen komen ais ze noo- d i g z ij n. De heer Luden (C.H.). vreest dat er toch wel particuliere scholen zullen komen, ook als de gemeente een school bouwt. De Raad vereenlgt zich met het advies der commissie met 2 stemmen tegen, die van de heeren Sc h u 1 z en N o O r m a n. Huur woning Commissaris. De huur van perceel ]Korte Kleverlaan 78. (woning van den Commissaris van Politie) wordt tijdelijk met f 500 verlaagd, bij wijze van compensatie, tot het salaris van den commissaris zal herzien zijn. Verbreeding Bloemendaalscheweg. B. en W. stellen voor van de wed. Gehrels grond en een koepel aan te koopen voor ver breeding van den Bloemendaalscheweg. De heer Prinsenberg vindt f 225 voor den koepel wat veel. Men verrolle den koepel naar a elite ren. De heer Dor hout Mees zegt, dat het voorstel van B. en W. beteekent, dat de grond f 40 per M2 kost. Dit is een dwaasheid. De heer No o r m a n vindt den prijs ook veel te hoog. Maar bij ziet geen anderen weg om den grond te krijgen. Op den koepel stelt de eigenares geen prijs. De heer C a s s e betoogt, dat de zaak zeer urgent is. Overigens vindt ook hij den prijs wel hoog, maar de toestand moet daar ver beterd worden. De heer Hogenbirk (C.H.) bepleit aan neming van het voorstel van B. en W. Wethouder Laan (lijst Laan) zegt, dat het duur is, maar de koepel heeft toch ook haar waarde! Het voorstel van B. en W. wordt aange.-. nomen Ontheffing van bepalingen der bo uwverordening. B. en W. stellen den Raad voor, onthef fing van het bepaalde" der Bouwverorde ning A te verleenen aan: a. De stichting ,.de Vrouwe van Nazareth" voor bouw 'van een p'aar perceelen aan den Zllkerweg; b. M. N. ten Seldam voor bouw eener ga rage bij perceel Tetterodeweg no. 5; c. P. Graves voor verbouw van perceel Bloemendaalscheweg no. 263; d. de woningbouwvereenging „Bloemen- daal-Noord" voor bouw van woningen in het Duinlustpark, waan an het grootste vertrek in elke woning slechts 15.45 M2 oppervlakte heeft in plaats van 16 M2. B. te weigeren aan H. D. Cappel voor bouw van een serre en bijkeuken bij perceel Iepen- laan no. 26, daar zoodoende gesloten bouw zou ontstaan. Goedgekeurd... Woningen van „Bloemendaal- Noord". Een voorschot van f 279.000 wordt ver leend aan de woningbouwvereeniging „Bloe- mendaal-Noord" voor de stichting van 65 woningen en een kantoorgebouwtje op het terrein hoek Brederodeweg en Duinlustpark- wcg. Er zullen geen winkels mogen komen. Benoeming Hoofd Plantsoendienst. Aan de orde komt de benoeming van een Hoofd van den Plantsoendienst. De heer Luden (C.H.) zegt dat door de commissie voorgestelde heeren zijn de heeren J. Mey te Bloemendaal, J. Jonker te Leiden en W. Beun-eter te Bloemendaal. Ook is candidaat de heer Van Nederhas selt, maar dien acht'spr. met het oog op zijn jaren, ver'.eden en bijzondere kennis niet den gewenschten persoon. De te be noemen persoon moet een handwerksman zijn. Het hoofd van den dienst toch zal van des morgens 7 uur af veel moeten werken, Dat kan iemand vsn 61 jaar niet meer doen. Spr waai deert de bedoelingen van hen die den heer Van Nederhasselt willen be noemen, maar het gemeentebelang moet toch in het oog gehouden worden. De heer Schulz (S.D.A.P.) merkt op, dat raadsleden het algemeen belang in het oog moeten vatten. Spr. heeft den indruk gekregen dat bij verschillende raadsleden het persoonlijk belang van den heer Van Nederhasselt te zwaar weegt. Dit blijkt ook uit het advies dat door de commissie een stemmig is uitgebracht. Spr. is het overi gens volkomen met den heer Luden eens. De indruk mag ir. de gemeente niet worden gevestigd, dat men iemand onder dak wil brengen. Spr. geeft den Raad het advies, al leen de voordracht van de commissie in overweging te nemen. Wethouder Laa n (lijst Laan) zègit, dat wie den heer Van Nederhasselt niet wil heb ben, niet op hem moet stemmen. De -heer Van Nederhasselt heeft het werk hier tien jaar gedaan. De heer Luden (C.H.)-: Dat heeft hij niet gedaan. Dat werk niet! Wethouder Laan betoogt „dat president Hindenburg op 80-jai:%en leeftijd, president van een republiek werd.'..... De heer Luden; Maar geen sergeant majoor! Wethouder Laan zegt dat de heer Van Nederhasselt nog jaren hoofd van den dienst zal kunnen zijn. Spr. is overtuigd dat deze benoeming van den heer Van Neder hasselt zal zijn in het belang der gemeente. Dr. Bornwater. (partijloos) onderschrijft wat de heer Luden heeft gezegd. De heer Van Nederhasselt heeft zeer verkeerd gedaan de voorstellen van de commissie niet te aan vaarden. De heer Noorman (S.D.A.P.) acht ook het wethouderschap van den heer Van Ne derhasselt een bezwaar. Hij zal als oud-wet houder te veel invloed oefenen. De heer Hogenbirk (C.H.) zegt, dat aan een commissie is opgedragen aan den heer Van Nederhasselt voorstellen te doen. Vele raadsleden waren de opinie toegedaan: als de heer Van Nederhasselt dat' dan niet wil, moeten wij maar den anderen kant uit. Van een protectie als hier nu plaats hee>ft, heeft spr. nog nooit gehoord. De heer Kremer (V.B.) merkt op dat het een toevallige omstandigheid is, dat nu een der sollicitanten wethouder is, die tien jaar zijn toewijding aan het vak heeft gege ven. Spr. acht den heer Van Nederhasselt wol den geschikten man en dat doet ook de meerderheid van den Raad. Zien die dan allen zoo verkeerd? Met 8 tegen 6 stemmen wordt hierna be noemd tot hoofd van den Plantsoendienst de heer E. W. A. van Nederhasselt, met in gang van 16 Januari op een jaarwedde van f 3600. met 4 eenjaarlijksche verhoogingen van f 100. De Voorzitter stelt voor a.s. Donder dagmorgen de benoeming van wethouder te doen. Aldus wordt besloten. Zonder hoofdelijke stemming. werden aangenomen de voorstellen betref fende: verhuur grond aan de Bloemendaal - sche Hockeyclub; vaststelling suppletoire begrooting 1930; aangaan eener kasgeldlee- ning. BLOEMENDAALSCHE REDDINGS BRIGADE. Op Maandagavond 19 Januari zullen in Stoop's Bad onderlinge wedstrijden gehouden worden door de Bloemendaalsche Reddings- Brlgade. Deze wedstrijden zullen omvatten, reddend.-zwemmen, popduiken, onderwater- zwemmen, bordjesduiken, afval wedstrijden, hardloopen en touwtrekken. De prijsuitreiking zal plaats hebben op Zaterdagavond 7 Februari in Hotel Roozen- daal, te Overveen. Deze avond zal een eenigs- zins feestelijk karakter dragen. VELSEN G.HÏ ANDEEREN VAN TUINDERS VOORSCHOTTEN. 24 December deelden Gedeputeerde Staten aan B. en W. mede. dat door de Staten dezer provincie besloten is, Gedeputeerde Staten te machtigen de provincie borg te stellen voor de richtige naleving van de overeen komsten van geldleening' we ke door tuinders in de provincie, die voor steun in aanmerking komen, zullen worden gesloten ten behoeve van den aankoop van meststoffen en andere bedrijfsbenoodigdheden en voor de betaling van in Het bedrijf onontbeerlijke arbeids krachten, met dien verstande, dat de borg- INGEZONDFN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. €S.IX€R| geeft geuren smaak aan uw glaasje* r CATZ ZOON VAN PEKELA, S G ROWING E N. J stélling zich beperkt tot telkens 70 pet. der voorschotten en onder voorwaarde dat de overige 30 pet. door de gemeenten hunner woonplaats wordt gegarandeerd. Naar aanleiding daarvan stellen B. en W. aan den raad voor, zulks ln overeenstemming met het advies der Commissie van bijstand voor de financiën hen te machtigen, binnen de grenzen en op de voorwaarden, door Ge deputeerde Staten van Noordholland de ge meente borg te stellen voor de richtige na leving van de overeenkomsten van geldlee ning, welke zullen worden gesloten tusschen de Coöperatieve Boerenleenbank te Driehuis en in de gemeente gevestigde tuinders, die naar het oordeel van B. en W. voor steun tot instandhouding van hunne bedrijven in aan merking komen, echter met dien verstande, dat de borgstelling zich beperkt tot telkens 30 pet. der voorschotten, met rente en kos ten, en onder voorwaarde, dat de overige 70 pet. door de provincie Noordholland wordt gegarandeerd. Eén lid van het College van B. en W. kan zich hiermede niet. vereenigen. Hij zou geen bezwaar hebben indien tegelijkertijd in prin cipe werd aangenomen dat alle andere nood lijdende bedrijven zullen worden gesteund AANGEHOUDEN. Door de politie is zekeren v. B. gearresteerd wiens aanhouding in het politieblad door den Commissaris van Politie te Bussum. was verzocht; als verdacht van oplichting. Hij werd op transport gesteld naar Bus sum. VEREENIGING KINDERVREUGD. De speeltuin van de Vereen. „Kindervreugd" werd verleden jaar door 26952 kinderen be zocht. Hoewel de gemeente over het jaar 1931 f 800 subsidie gaf, heeft het bestuur toch nog met zware zorgen te kampen ge had. Aan het clubwerk wordt dezen winter door 198 kinderen deelgenomen. Om eenigszins de financieele zorgen te ondervangen, zal in de maand September een bazar gehouden worden. AANBESTEDING. De uitslag van de ten Raadhuize gehouden openbare besteding voor het maken van een uitbreiding van 6 lokalen aan de o.l. school J te IJmuiden, volgens bestek no. 141, dienst 1930, is: Ingekomen 32 biljetten. P. M. ten Pierick, Zaandam f 54.777. J. v. d. Wal en J. Kloppenburg, Bergen f 53,520. F. C. A. Huyning Wzn., en G. F. de Bhuni, Amsterdam f 53,300. H. F. Dam mers, Amsterdam f 53,300. Bouw- en Aan- nemrsbedrijf J. Bakker, Zaandam f 51,988. R. K. Koppen en Zoon, Alkmaar, f 51,500; E. K. Volkersz, Hilversum f 51,100. Meijer en Van,Alphen, Hilversum f 50.552. K. Wouda Krommenie f 49.684. Joh. J. Limburg, Pur- merend, f 49.400. J. P. Schelvis, Beverwijk f 49.300. W. Seegers, Nijmegen f 49.200. Gebr. H., V. en J. de Vries, Purmerend f 48.000. H. J. Oppenkamp, Haarlem f 48.250. W. C. Nij- man, Amsterdam f 47.969. J. J. de Korte en C. G. Waveveld, Haarlem f 48.940. C. Kloos terboer, Broek op Langendijk f 47.900. N.V. Timmerwerken voorheen Zijp en Hamburg, IJmuiden f 47.400; Gebr. II. A. en J. L. See gers, IJmuiden f 46.960. J. de Waard, IJmui den f 46.840; N.V. Mij. tot Aanneming van Bouwwerken „Kennemerland", Umuiden f 46.700; N. J. Tromp, Overveen, f 45.700; V. P. Braun en Zn., Beverwijk f 45.500; D. van der Plas, IJmuiden f 45.490. F. de Kleijn 's-Gravenhage f 45.220. N.V. Aannemers Mij. „Noodd-Holland", Heemskerk f 44.944; J. Kes, IJmuiden f 43.733.55. F. Philips, Haar lem f 42,945; Fa. N. Cobelens en Zn., Haar lem f 42.700; P. Cupido, IJmuiden f 42,400; H. B Ksppel, Loosduinen f 40.900; J. Kroonen- burg, Heilo f 39.950. IJMUIDEN IJMUIDEN'S MANNENKOOR. Bovengenoemd koor geeft Donderdag 29 Januari een concert onder leiding van den directeur, den heer H. J. Arisz. De tooneelvereeniging „Varia" verleent haar medewerking. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het kantoer iJmjulden werd in den loop der maand December 1930 op spaar bankboekjes ingelegd f 7017.75 en terugbe taald f 11.966.77. Derhalve minder ingelegd dan, terugbetaald f 4.849.02. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedraagt 4. Door tusschen komst van dit kantoor werd op staatsschuldboekjes ingeschreven nomi naal f 1000 en f geschreven f 2500. OPRICHTING AFDEELING N. C. G. O. B. Donderdagavond kwam het bestuur der N, C. G. O. B. afdeeling Haarlem naar het Koning Willemshuis met he doel hier tot oprichting van een IJmuidensche afdeeling te komen. Vele voorbereidende werkzaamheden waren hiertoe noodig geweest en de afdeeling Haar lem achtte thans het goede oogenblik daar om de kroon op het werk te zetten. Hiertoe was de medewerking gevraagd van Ds. W. Kroese. Vele jongemenschen gaven door him aan wezigheid blijk, belangstelling voor het werk te hebben en na een korte inleiding van den Haarlemschen voorzitter der N.C.G.OJB., den heer A. Moorhoff, sprak ds. Kroese opwek kend woord. Een volk, dat zelf drinkt en toelaat dat drank vervaardigd wordt, zoo zeide spr. o.m. dus niet unaniem streeft deze ellende uit de wereld te bannen, is even schuldig als hij. die geen maat weet te houden. Er is zoo ont zettend veel ellende door den drank. Neemt men den drank uit de wereld weg, dan zai zeker 50 pet. van de ellende verdwijnen. Laat een van je idealen zijn een drank vrije wereld en zeg niet „ik heb daar niets niede te maken, dat ligt buiten mijn gemied". want hoe vaak wordt men er later op onaan gename wijze wel mede in contact gebracht. Het strijkje van de Christelijke Vereeni- ging van Jongemannen ..Doevendans" speel de hierop de „Perzische Markt" van Caster- by. Acht leden hebben zich aangemeld en nog velen zullen na toestemming van hun ouders toetreden, zoo dat de afdeeling IJmuiden Is opgericht. De eerste vergadering zal gehouden worden op 22 Januari in het Koning Willems huis. BEVERWIJK VERGADERING VAN WERKLOOZEN. Voor de werkloozen is ter bespreking van de heerschende nood een vergadering belegd, welke Vrijdagavond in de bovenzaal van café ..Neutraal" zal worden gehouden. Als spreker zal optreden de heer G. Over stegen, lid van den Haarlamschen gemeente raad. Deze bijeenkomst is georganiseerd door het Comité van Actie onder de werkloozen, gevestigd te IJmuiden. EEN DOZIJN CANDIDATEN. De plaatselijke afdeeling van de S.D.A.P. heeft voor de te houden gemeenteraadsver kiezingen een lijst bevattende de namen van twaalf candidaten, in te dienen. BEDANKT. De heeren H. J. Bilderbeek en O. van Alphen hebben ontslag genomen als bestuurs leden van de plaatselijke afdeeling der Noordhollandsehe vereeniging „Het Witte Kruis". In de maand Februari te houden ledenvergadering zal in deze vacatures wor den voorzien. VERLAGING BADHUISTARIEVEN.. In verband met de heerschende werk loosheid heeft het bestuur van de vereeni ging „Het Witte Kruis" bepaald, dat voor- loopig bij wijze van tijdeüjken maatregel op Donderdag en Vrijdag ook aan volwasse nen stortbaden zullen worden verstrekt te gen betaling van tien cents. Voor het baden op Zaterdag blijft de prijs van 20 cents gehandhaafd. Met het gemeentebestuur zal overleg ge pleegd worden, of de tariefverlaging voor stortbaden definitief zal kunnen zijn. Dit overleg geschiedt, omdat uit de gemeentekas ae tekorten op de exploitatie van het bad huis gedekt worden. VERKOOPINGEN. Ten overstaan van notaris J. H. Bremers werd in het veilingsgebouw „Centrum" in het openbaar verkocht: een woonhuns met schuurtje en erf aan de Carel Hendrik Moensstraat no. 10 groot 95 c.A. Koopers P. P. Pruijs te Santpoort voor f 5350. In café „Oud Meerenstein" werd, even eens ten overstaan van notaris Brommers in veiling gebracht, een perceel tuin- en bloembollengrond ter grootte van 1,64.20 H.A., gelegen aan den Creutzberglaan te Wijk aan Zee en Duin. Hoogste bieder de heer D. Teer te Beverwijk voor f 15.700. Naar wij vernemen is het perceel grond echter voor het geboden bedrag niet toege wezen. Eigenaar van den tuin is de heer F. Ger- tenbach. „HET TEEKEN DES KRUISES". Voor een 'bijna geheel bezette zaal gaf de N.V. Groot Tooneel, leider de heer Joh. Langenaken, in het K. S. A.-gebouw een op voering van het bekende tooneelwerk „Het Teken des Kruises". Het gezelschap speelde het stuk ongeveer metdezelfde bezetting als enkele jaren geleden, met dit verschil, dat Piet Kohier de rol van Glabio speelde, terwijl de veldheer Tigelünus eertijds met veel bra- vour veytoltk door Jean Lemaire, thans in handen was van Beukman, 'die het. tegen, zijn voorganger moest afleggen. De voorstelling had een vlot verloop, ter wijl het publiek zich voor het gebodene zeer voldaan toonde. VERKOOP WELDADIGHEIDSZEGELS. De verkoop van weldadigheidspostzegels voor het misdeelde kind, welke in het tijd vak van 10 Dec. tot en met 9 Januari werd gehouden, heeft voor zoover betreft het postkantoor te Beverwijk en de daaronder ressorteeren de hulpkantoren een bedrag op geleverd van f 727,02,, waarvan een som van f 273.27 ten goede komt van het liefdewerk. In 1929 bedroeg de omzet van postzegels voor hetzelfde doel f 676,11. PAARDEMARKTEN. De vier paardenmarkten, welke ook in den loop van het jaar 1930 alhier zullen worden gehouden, zijn vastgesteld op 12 Maart, 14 Mei, 13 Augustus en 12 Novem ber. MUZIEK- EN ZANGUITVOERING. Op Dinsdag 20 dezer zullen het Ned. Herv. Kerkelijk Zangkoor en het Chr. Symphonie- orkest „Concinere", beiden staande onder leiding van den heer D. KI ut, een concert geven in het vereenigingsgebouw in de Oosterwijkstraat. STADSNIEUWS JUBILEUM L. DE VRIES. Heden herdacht de heer L. de Vries, Dis- trictsbouwkundige bij den Rijksgebouwen dienst alhier, den dag, waarop hij 35 jaar geleden in 's Rijks dienst trad. Overeenkomstig den wenseh van den heer De Vries, moest de herdenking een zeer een voudig karakter dragen. Nochtans hebben zeer véien van de gelegenheid gebruik ge maakt om den bij amboenaren en particu lieren zeer geachten jubilaris, persoonlijk te complimenteeren, terwijl vele telegrammen, brieven en kaarten inkwamen. Ook werden vele bloemstukken bezorgd, zoodat het bureau waarin reeds door de zorg der ambtenaren een passende palmversiering was aangebracht binnen korten tijd in een bloementuin scheen veranderd. Des morgens werd de heer De Vries gecom plimenteerd door den directeur van Onder- houds- en Uitbreidingwerken bij den Rijks gebouwendienst te 's-Gravenhage, die behal ve een persoonlijke bloemenhulde, den ju bilaris, namens de ambtenaren van dezen dienst te 's-Gravenhage en Haarlem een prachtige bloemenmand aanbood. Van de velen die den heer De Vries hun opwachting maakten zijn hier slechts ge noemd, de heer A. van Driel, bondsvoorzitter van den Ned. Christelijken Ambtenaars- bond, de heeren P. v. d. Sluis, voorzitter en P. J. Starreveld, secretaris, Smits en Misset, vormende een deputatie van de afdeeling Haarlem van genoemden bond. Verder de directie's van Post- en Telegraaf en Tele foondienst en vele particulieren. Uiteraard kwamen ook vele telefonische gelukwenschen ln. Gesproken werd o.a. door de heeren Van Driel en v. d. Sluis die memoreerden wat de heer De Vries voor de organisatie van den Ned. Chr. AmbtenaarSbond heeft beteekend, vooral als eerste voorzitter van de afd. Haar lem van den Bond. Ook nu wordt nog steeds gaarne van zijne bezadigde adviezen gebruik gemaakt. Vooral werd de nadruk gelegd op het feit dat de heer De Vries, evenals in zijn particuliere leven, ook in h$ organisatieleven aan de echte Christelijke levensbeschouwing de voornaamste plaats wil zien ingeruimd. Nog werd gesproken door een der ambte naren, die den heer De Vries vooral huldigde om zijn karakter en eigenschappen als hu maan chef, waarmede steeds op de meest aangename wijze kon worden samengewerkt. Als een feit van bijzondere beteekenis werd door dezen spreker er de", nadruk op gelegd, dat de heer De Vries bij zijn 35-jarige ambts vervulling geen kans had gezien „verambte- naarlijkt" te worden. Met een enkel woord dankte de heer De Vries de sprekers en voor de gebrachte hulde. Des middags kwamen nog verscheidene personen den heer De Vries complimentee ren o_a. een deputatie van particu ieren uit Alkmaar, geboorteplaats van den jubilaris. PERSONALIA. Geslaagd is voor het examen Fransche handelscorrespondentie de heer K. Rijpma te Haarlem. De heer A. Becker te Haarlem („De Spaar- nestad") is gekozen tot secretaris van de Ne- derlandsche Vereeniging van Persfotografen. OPBRENGST DER WELDADIGHEIDS ZEGELS. Het Corr. Bureau meldt ons: Detotale opbrengst boven de frankeer- waarden der in totaal in de groote steden en provinciale" hoofdsteden verkochte weldadig heidszegels bedraagt volgens de voorloopige raming omstreeks 80.000, zijnde bijna 14.000 minder dan het vorig jaar. ZILVEREN JUBILEUM. Maandag 2 Februari zal de heer G. A. v. Maanen, koster van de kérk van O. L. Vrouw van de H. Rozekrans (Spaarne) zijn zilveren jubileum vieren. AMSTERDAMSCHE BEURS. VRIJDAG 16 JANUARI 1931 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCIIE BANKVEREENIGING KANTOOR HAARLEM 1 30 1 45 Staatsleen. Binl. 4HpCt.Nederl.1917 102% 5 pCt. Nederl. 191 1023/g 4 4 pCt. Nederl. Indië 1930 11 97 Staatsleed. Buit!. 5 4 pCt. Duitschl. 19 0(Youngleen.) 684* 7 pCt. Duitschland 1924 (Dawesleen.; 95% Scheepvaart Mijen Oude Vaart 13H Oude Boot 48 Scheepvaart Unie 1314 Stoomv. Mij. Ned. 133 Industrieën Binl. 78 78 Alg. K.zijde Unie... 45 A N.l.E.M. (Nat. Bezit) 235 v. Berkei's Patent 52 Calvé Delft 90 90 222 224 Nederl. Ind. Gas (Nat. Bezit) Gem. Be-zit Philips 181 180-18! Unilever N.V 173 172-1744 Industrieën Buitl. Anaconda Copper... 6614-667/8 Associated Gas 204 Bethlehem Steel... 52 Central Public Serv. 17 17 16 157/g 16 General Aviation tH intern. Nickel 154* Nevada Copper 121/s 114—11% North AmericanCy. 674 U.S. Steel 1421/g Banlcen Binnenland Koloniale Bank 1394 Cert. Handel Mij... 144 Indische Bank 125 Banken Buitenland Oeutsc he Rei hsb 222 3 Fransche Banken 390 Petroleum Mg. Binl. Koninkl. Petroleum 280 280 281 133 Petroleum BuitL Continental Oil IOVB 9*/i Cultuur Maatsch. H.V.A 355 355-355 268 N.I.S.U 156 Vorstenlanden 10244 Mijnbouw Maatsch Algem. Exploratie 92 Billiton 11 295 6344 Tabak Maatsch. L)eli Batavia Tabak 235- 2354 Deli Maatschappij 233 232 233 279 Senemoah 262 Rubber Maatsch. Amsterdam Rubber 1C34 1034-1034 Oeli Bat. Rubber... 55 Nederl. Ind. Rubber Koffie 93 Ver. Ind. Cultuur Ondern 57 Spoorwegen Bu'tl. Comm Milwaukee 8Ve Missouri Kansas Texas 2544 254 Wabash Railway... I 227/e 237/8 24 Union Pacific 1 1874 Prolongatiekoer» 1 14-m -2

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10