vf yf "ff "tf "ff ■"ff "ff yf»/f "rf V "/f "/f "ff rijn onrust doch Ben Omar was te goed op do hoogte van de eigenaar digheden van zijn metgezel, dat hij niet onmiddellijk begreep, dat er ge vaar dreigde, het grootste gevaar, dat hem bedreigen kon, nu vooral nu zijn toenemende zwakte hem nau welijks toeliet, in den zadel te blij venEr was een sirocco op komst het instinct van zijn rijdier bedroog zich niet. Angstig keek Ben Omar om zich heen, of er zich niet ergens een schuilplaats voordeed, waar zij beiden beschutting konden vinden, doch niets van dat al vertoonde zich aan zijn oog. Hij moest zich dus ge- heelheel verlaten op het instinct van den kameel, die veel beter dan hij zelf wist, op welke wijze zij den ko menden zandstorm konden trotsee- ren. Er waren inmiddels slechts weinig seconden verloopen, doch reeds ver toonde zich aan den zuidelijken ho rizon een inktzwarte wolk. Er heerschte een onheilspellende stilte. Plotseling hervatte de kameel zijn loop en snelde in de richting van een insnijding in den bodem, welke het dier bij instinct had ontdekt. Nauwe lijks daar aangekomen, knielde het neer, zich daarbij in noordelijke richting keerend en drukte zijn kop plat op den grond, zoodoende aan den orkaan zoo weinig mogelijk weerstand biedend. Daar brak de hel losde inkt zwarte wolk was met bliksemsnel heid nader gekomen, een gegil en ge- krijsch als van duizend duivels ver vulde de lucht, het was, alsof een laaiend vuur op Ben Omar en zijn arm dier neerkwam; de oude man worstelde vergeefs om tegen het van doodsangst trillende lichaam van zijn beschermer te blijven liggen, hij voelde zich met reuzenkracht opge tild. in zijn oogen. zijn neus, zijn ©oren, overal drong het gloeiend heete zand doorzijn adem stok te.zijn zwakke krachten begaven hem Geheel uitgedoofd was zijn levens vonkje evenwel niet; hoe lang hij daar zonder bewustzijn gelegen had. hij wist het niet, doch plotse'i^g voelde hij een hevigen ruk aan zijn arm en werd hij heel langzaam weg getrokken van onder den hoop zand. die als een looden gewicht op hem drukte. Wéér een ruken eens klaps voelde Ben Omar zich bevrijd en keek hij omhoog naar een met millioenen sterren bezaaiden he mel Wederom was de trouwe kameel zijn levensredder geweest; het goede dier had den storm goed doorstaan, miste zijn meester en, door zijn in stinct geleid, had hij Ben Omar op gespoord en net zoo lang met zijn neus en pooten gegraven, tot hij hem ongedeerd te voorschijn had ge bracht Den volgenden dag reeds daagde redding op; een karavaan van een machtig Arabisch vorst vond den uitgeputten man en zijn kameel; de emir hoorde Ben Omar's verhaal over zijn wonderbaarlijke redding met verbazing aan en liet beiden mede gaan naar zijn legerplaats, waar Ben Omar zijn laatste levens dagen in zoete rust sleet, gelukkig In de wetenschap, dat voor zijn trouwen vriend goed gezorgd zou worden. RAADSELS (Deze raadsels zijn Ingezonden door Jongens en Meisjes, die Onze Jeugd lezen. Iedere maand worden onder de beste oplossers vier boeken verloot. AFDEELING I (Leeftijd 10 jaar en ouder) 1. (Ingez. door Hunkerhartje.) Figuurraadsel een moerasvogel een stroomend water, een buitenlandsche vrucht, yoedsel om visschen te vangen, een meisjesnaam. een leugen. De kruisjes moeten den naam vor men van een bekende Indische vrucht. 2- (Ingez. door Vitgerhoedskruid. Ik ben een spreekwoord van 25 let ters. 15 19 20 21 is een kleur. 3 8 9 is een familielid. 2 7 4 is een deel van 't gezicht. 25 23 17 13 is een meisjesnaam. 21 10 3 is een jongensnaam. 18 5 21 hebben menschen en die ren. 1 8 2 14 is een ander woord voor spot. Op een 22 16 4 loopen wij. 6 10 24 is een verkorte jongens naam. 12 13 13 11 is een verkort woord voor vaandel. 3. (Ingez. door Juffertje Leesgraag) Verborgen beroepen- a. Wat doet Meta Selar? b. Wat doet Cor Notleur? c. Wat doet Rie Kanb? d. Wat doet Greet Bonoer? 4. (Ingez. door Boerinnetje.) Strik vragen. a- Welk verschil is er tusschen een langen saaien weg en je voet? b. Waar kan alles in? c. Wanneer is de helft van twaalf zeven? d. Welken zin kan een mensch het best missen? e. Waar heeft de rook zijn begin en 't vuur zijn einde? 5. (Ingez. door Admiraal de Ruy- ter). Verborgen voertuigen. a. Smaakte de karbonade lekker? b. Pas op voor mot. Orgel en pia no's hebben er zelfs van te lijden. c. Annie en Fiet spelen handbal. d. Die Jan is vaak zoo'n autoriteit. 6. (Ingez. door Pinokkia). Ik ben een Rubriekertjesnaam van 18 letters. 1 2 is een lidwoord. 3 4 5 6 7 8 is 't tegenovergestelde van groote. 9 10 11 12 is een lichaamsdeel. 13 14 15 is fijn speelgoed. 16 17 11 18 gebruikt de schoenma ker. AFDEELING II (Leeftijd 9 jaar en jonger.) 1. (Ingez. door Bloze Kriekske.) Torenraadsel. Vul de streepjes zoo in, dat op elke rij een woord staat, dat uit de zelfde letters bestaat als het voorgaande en nog een letter eraan toegevoegd, lste rij een klinker. 3de rij een tweehoevig dier. 3de rij iets uit je rekenboek 4de rij niet slim. 5de rij een vreeselijke wind. 6de rij een breed water. 2. (Ingez. door den kleinen Chauf feur.) Ik besta uit 21 letters en noem een Rubriekertjesnaam. 20 21 is een verkleinwoordje. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 wordt ook wel*zuster genoemd. 19 ls 16. 1 2 3 4 5 6 is meisjesspeelgoed. 3. (Ingez. door Bloemenfee.) Neem uit onderstaande Rubrleker- tjesnamen telkens één letter, zoodat jeeen nieuwen Rubriekertjesnaam kn^gt. Slotvoogd, Kleine Ulbo, Tam boer, Magnolia, Piet Hein, Zwemster- tje Wenda. 4- (Ingez. door Roodkapje). Vorm uit de volgende woorden 6 namen van dieren, die in en om 't huis leven. kaap tand hoed raak sip musc 5. (Ingez. door Klaproosje). Ik ben een Rubriekertjesnaam van 16 letters. I 2 3 4 5 6 is een deel van de hand 16 14 15 12 doe je wel met zwem men. 7 8 9 10 is een hoofddeksel. II is een sisklank. 13 is een medeklinker. 6. (Ingez. door Koningin Winter.) Strikvragen. a- Wat is het verschil tusschen een man, die 10 K.M. geloopen heeft en een man, die zes kinderen heeft? b. (Ingez. door' Glazenmuiltje.) Men krijgt mij nimmer bij den staart, Al kon ik vleugelen leenen. Veel sneller ga ik dan een paard. En toch heb ik geen beenen. c. Een moeder heeft 12 appels en 5 hinderen. Hoe moet ze die appels verdeelen, 'dat leder toch evenveel krijgt? d. Het is rond, en je moet eerst zijn hoofd afsnijden, voor je zijn taal lezen kunt. Raadseloplossingen De raadseloplossingen der vorige week zijn: AFDEELING I 1. Arnoldslaan. 2. Goudmarie. 3. Sla, komkommer, kool, ui, peen. 4. Peren, kers, pruimen. 5. a- Tot op de helft, want dan gaat men er weer uit. b- voor etenstijd. 6. Aardbei. AFDEELING II 1. Meidoorntje. 2. Antiloop 3. Goudelsje. 4. Zevenster. 5. Anna, Ella, Otto, Antoon, Gerrit 6. Nijmegen Goede oplossingen ontvangen van: Meidoorntje 6 Wenda 6 Waterrotje 5 Hendrik van Eijken 6. Kweekelin- getje 5 Hunkerhartje 6 De kleine Vogelvriend 6 Kruimeltje 6 De kleine Voetballer 6 Winnetou 6 Vuurvlin dertje 6 Greta Tauber 6 Tamboer 6 Ballenbreistertje 5- Jopie Kluit, oud 11 jaar, Waldeck Pyrmontstraat 2rd. Hendrik van Eijken, oud 8 jaar. Gen. Cronjéstraat 21 rd. Suannes Hermanus Booiman, Sla perdijk 200, Haarlem-Noord. Lelietje der dalen 4 Druiventrosje 6 Roodkapje 4 Poesenmoedertje 6 G. Tauber 6 Vuurvlindertje 6 Admiraal de Ruyter 6 President Kruger 6 Bab belkousje 4 Nellie v- d. P- 3 Appel bloesem 5 Gouden Regen 6 Graspie per 2 Pinokkio 6 Goudmarie 6 De kleine Machinist 6 Waterrotje 5 Jan Steen 6 Francis Francis Vere 6 Pinksterbloemetje 3 Nevada 6 Uit- looper 6 Korstjesknager 5 Juffertje Rekengraag 6 Balsemientje 6 Rozen knopje 6 Nanna 5 Zangertje 6 Piet Hein 6 Dicky Durf 6 Kerstrcosje 6 Prins Soes en Meel 6 Bloze Kriekske 6 Thilly Lieffering 6 Egmondertje 6 Danseresje 6 Zangeresje 5 Wipneusje neusje 6 Moeders Kleinste 6 Trambe stuurder 6 Krielkip 4 Konijntje 6 Kleine Ulbo 4 Evert Rot 6 Juffertje Leegraag 6 Klaproosje 6 Vliegenier- tje 6 Harry de Jong 6 Vingerhoeds kruid 6 Schaatsenrijdstertje 6 Weide klokje 6 Juffertje Weetgraag 6 Ds Leeuw 5 Narcis 6 Koningin Len'e 4 Juffertje Schrijfgraag 4 Sneeuwk'ok- je 6 Beukenblad 4 Johan van Olden- barneveldt 6 Mimi Poesekat 6 Maand roosje 6 Teekenaarster 6 Rangeer- dertje 6 De kleine Bouwer 6 B'auw- oogje 6 Poppenverpleegs'ertje 6 De kleine Zeeman 6 Zwartkijkertje 6 Astrid? 5 Een naamlooze 6 Zinnia 5 Alba 6 Willem van Oranje 6 Letta Labeur 6 Nelly B. 5. Rubriekertjes-Lijst. Tilly Lieffering, Wipperplein 11, Heemstede, oud 10 jaar. Stientje van Hoven, Bilderdijkstr. I rood, oud 10 jaar. Taet-ie Constandse, Oosterlaan 22, Heemstede, oud 10 jaar. Harry de Jong, Cloosterweg 45, Heemstede, oud 11 jaar. Evert Rot, Voorweg 45, Heeimstede, oud 10 jaar. RUILRUBRIEK M. v. ANDEL, van Marumstr. 70. heeft 32 Pelikanen, 6 Amstelpennin- gen, 220 Kwatta-sold. 3 Koffie-bon- nen, A. H 1 bon D. E. 2 punten Koopmansmeel, 42 Sickeszomsl- 50 bons H. Brood en Meelfabriek. 1 Scholten's Bakmeel. Voor dit alles vraagt ze Karnemelkzeeppl., Rood bandpl. en Hillespl. WENDA, Waldeck Pyrmontstr. 54 heeft te ruilen; 14 Hilles boekenbons, 6 Bobbie-mannetjes, 14 Sickesz-om- slagen, 8 Turmac-wapens. Dit alles wil ze ruilen voor Hilles-albumpl. of bons, of Verkade Zeewaterpl. of bons W. GEUZEBROEK, Wouwermanstr. 102 heeft Hillesbonnen en pl. 7 pl. Hoe heet die vogel? Erdal-pelikanen Amstelpenningen en Hag-zegels- Dit alles wil hij ruilen voor karnemelk zeeppl. Drostepl. en Leuvenpl. (Se rie A) TURNER, Twijnderslaan 3 heeft II Paddenstoelenpl. 63 Karnemelk zeeppl. 13 Drostepl. Dit alles wil hij ruilen voor Zeewater-Aquariumbon nen en plaatjes, Paddenst. tegen Aquarium 2 tegen 1- Drostepl. tegen Aquarium 1 tegen I MIMI POESEKAT, Bleekenbergstf. 1 Haarlem-Nrd. heeft 1 bon Koekfa- briek „Bretagnia", g bonnen van Dijk's koek, 7 Hillesbonnen, 1 Amstel- penning, 2 halve punten Bogamy 1 bon Jacht-avonturen Oom Theo en Aboe Do, 1 Tabers koffiebon, 2 pl. Goelingh Koekfabriek, 35 Padden stoelen Verkade. Hiervoor had ze graag terug Haka Jeungd-bibl. bon nen, Haas-azijnpl. 1, 2 of 3 Album Vimcartons, Luxbonnen Sunlight- bonnen en Rinso-bonnen. ZINNIA, Minahassastraat 29, H.-N. heeft 30 New Penbonnen, 3 Drostepl. 3 Drostebonnen. 51 Roodbandpl. 7 Erdalpelikaantjes, 1 Blekopl.- 1 bon Gouda-theelichtje, 2 Frankenspl., l pl. Koopmans Diergaarde, 2 Karne melkzeeppl., 1 Hoe heet dit vogel? 17 Hillesbonnen. 1 Hillespl., 1 Tur- mac-bon, 6 cigaretten wapens en vlaggen, 43 Siekesz-punten en vreem de postzegels. Hiervoor wou ze graag hebben Rinso-bonnen (halve waar de) Lux, Sunlight, Vim en Amstel penningen. KLAPROOSJE, Indischestr. 130, heeft 2 Clysma-bonnen, waarde 6 punten, 2 Karnemelkzeeppl., 1 Haust bon, 1 Cressent-bon, waarde 11'2 punt, 2 bonnen v. Houten's cacao, D.t alles wil ze ruilen voor Sickesz-om- slagen of Rinso-bonnen. Ruiltijd van 34 uur. JUFFERTJE LEESGRAAG, Indi- sohestraat 130 heeft nog een Kwat- ta-Geschenkenlijst.^ Wie hem noo- dig heeft, kan hem Woensdagmiddag tusschen 3 en 4 komen halen. DANSERESJE, Schermerstraat 22r, heeft 88 Sickesz-omsl., 18 Padden stoelenpl. 8 Pelikaantjes, 1 Kiazim Eminbon, 5 gr. Wybertbonnen, 3 Crackertjesbonnen, 42 Sickesz-omsl., 1 Meco-bon, 31 Kwatta-sterretjes, 50 Dubec-omsl. Voor dit alles vraagt ze Verkade's Zeewater-aquariumplaat jes. Ruiltijd elkan dag na 12 uur. JETTIE BLIJKER, Linschoterstr. 5z. heeft 8 Paddenstoelen, 2 Quaker bons, 2 Turmac-wapens, 15 D. E. punten, 4 tiende bons van van Hou ten. Dit alles wil ze ruilen voor Leu- penpl. serie a of Sunlighibonnen. FRANCIS VERE Vergierdeweg 68, Haarlem-Nrd. heeft 171 roodbandpl. 3 Bussink-Album nrs. 42, 51, 71, 1 Paddenstoel nr. 63. Daarvoor vraagt ze Hilles-bonnen (2 pl. voor l bon) en Kwatta-sold. (1 pl. voor l bon). CATHRIEN V. WAARDE, Brou wersvaart 64, heeft 34 Duif Pleines Dierpl., 3 punten Zeepfabr., 2 So- pla-bonnen 6 Erdalpunten, 2 Pad- denst.pl., 3 bonnen van Koopman's Meelfabriek, 20 Sickesz-wapens, 4 Bobbie-mannetjes, 2 Drostepl. Dit alles wil ze ruilen voor Sunlight- strooken, Vim-cartons, Rinso bons, Lux-bons, Leupenpl., Amstelpennin gen, Turmac-wapens of punten, Dros te-bons. GRASPIEPER. Clercqstraat 71rd heeft 9 Hillespl., 6 pl. Hoe heet die Vogel? 12 Gold Flake cigarettenpl. 1 Leupenpl. 16 Kiazimbonnen. Dit al les wil hij ruilen voor Sunlightbon- nen 2 tegen 1. Uit de Moppentrommel NIET SLIMMER DAN 'T BOERTJE Boertje tot stedeling: „Zeg eris meneer, waarvoor hebben jullie hier wel vier wijzerplaten op den toren?" Stedeling; >rDat 's gauw gezegd. Als er nu eens vier menschen tegelijk willen weten, hoe laat of 't is, hoeven ze niet op mekaar te wachten." IN EEN LUNCHROOM Gast: Juffrouw, die karnemelk ls bedorven. Juffrouw: Wat? Wil U beweren, dat die karnemelk bedorven ls. Ze komt net zoo van de koe. EEN FEEST ZONDER GASTEN Marietje is boos, omdat ze niet op de verjaarspartij van Annie gevraagd ig. Woedend riep ze uit: „Als ik straks jarig ben, geeft mammie een reuzefeest en dan vraag ik lekker niemand." DIE STOUTE MEISJES Gymnastiek-leerares: Bij deze oefening komen ai je spieren in be weging. Jet tegen Greet; Bij mij alleen mijn lachspieren. POSTZECELRUBRIEK DUITSCHLAND Aanvulling. I /f/'r-t/f -■&>--/•?* /fff Het laatste artikel, dat we aan de behandeling van Duitscliland wijd den, behandelde een deel der zegels uitgegeven in 1924 Hierbij is een kleine aanvulling gekomen, zoodat we beginnen dat artikel te herhalen en aan te vullen, ('t Dateert van 8 Mei 1926.) Het luidt nu als volgt: Gedurende 192425 verscheen de bekende serie, waarvan de pfennig- waarden in het type van den adelaar (gestyleerd-rechte vleugels en stijve uitstaande pooten), de Markenwaar den in groot formaat met verschil lende voorstellingen. De pfennig- waarde bleven dezelfde, dus: 3 pfen nig (brum), 5 pfennig (groen), 10 pfennig (rood), 20 pfennig (blauw) 30 pfennig (lila), 40 pfennig (olijf) 50 pfennig (oranje). Grootte van de vakjes 2.8 bij 2.4 c.M. De marken waarden werden uitgebreid met de 5 Mark, dus: 1 Mark (geelgroen- Rheinstein), 2 Mark (blauw-KöIn) 3 Mark (karmijn-Mariënburg) en 5 Mark (grijsgroen-Speyer). Grootte van de vakjes 2.8 bij 3.8 c.M. Ter herdenking van den stichter der Duitsche post verschenen in 1924 met zijn beeltenis 10 pfennig (don kergroen), 20 pfennig (blauw), 60 pfennig (rood-bruin), en 80 pfennig (blauwgrijs). Op de eerste twee staat de naam H. von Stephan. Grootte van de vakjes 2.8 bij 2.4 c-M. Van deze laatste 2 series versche nen als dienstaegel, schuin overdrukt met het woord „dienstmarke" 3 pf. (bruin), 5 pf. (groen), 10 pf. (rood), 20 pf. (blauw), 30 pf- (lila), 40 pf. (olijf), 50 pf. (oranje), 60 pf. (rood bruin) en 80 pf. (blauwgrijs). Bij de laatste twee staat de opdruk hori zontaal. Grootte van de vakjes 2.8 bij 2.4 c.M. Zie voor de indeeling 't schetsje. Mijn plan ls een groep samen te stellen voor rubriekers die alleen Ne derland en Koloniën verzamelen. Die ontvangen dan de gewone zendingen niet meer. Om deze zending echter wat aantrekkelijk te maken; moeten zij die willen deelnemen hun dubbel materiaal Inzenden. Dit moeten zulke zegels zijn, dat een ander er wat aan heeft- Wie dus hieraan deel wil ne men, kan zich bij mij opgeven met bijvoeging van behoorlijk ruilmate riaal. Brieven in de bus zonder te bellen. Rustenbuxgerlaan 23. S. ONZE BIBLIOTHEEK Ruiltijd: Zaterdags: 13 uur Klein Heiligland 66. Inleggeld: 12 ets. (incl. opberg- map en volledige catalogus). Leenprijs: 3 cents per deel en per week. Op aanvrage aan mijn adres wor den alle mogelijke inlichtingen toe gezonden. HET BOEK VAN JOH. H. BEEN. t Zooals ik verleden week reeds meldde zou O. B. aangevuld wor den met een boek van dezen schrij ver en zoodoende is mijn keus ge vallen op: „De Drie Matrozen van Michiel de Rusder", dat ik Zaterdag 17 Jan. in O. B. hoop te plaatsen. Ik geloof, dat we door dit boek een aangename herinnering aan den schrijver bewaren. HUISVLIJT KLEUREN DOMINO Een aardig cadeautje voor den ver jaardag van broer of zus is een do minospel in kleuren. Inplaats van cijfers geen we de steenen kleuren. We maken deze van triplex van pl-m. 5 m.M. dikte, 4 c.M. lang en 2 c.M. breed. Als we zeven verschillende kleuren nemen, krijgen we evenals bij een gewoon dominospel 28 stuks. We teekenen deze nauwkeurig op een stuk geschuurd trip'ex en zagen ze met een toffelzaag uit; met een figuurzaag krijgen we noo:t zulke strakke lijnen. Van elk s'eentje schuren we de kanten goed glad en maken aan de bovenzijde in 't mid den een gleufje met een klein drie- DE SEIZOENKAARTEN Velen hebben zich reeds zoo'n kaart aangeschaft. Ik mag ze hierbij zeker nog eens hartelijk in jullie be langstelling aanbevelen. Vooral hen, die ook nog boeken voor vriendjes of vriendinnetjes ne men raad ik aan samen zoo'n kaart te nemen. Je hebt dan dus maar één kaart noodig, terwijl je anders met een handvol losse centen in je zak moet loopen, waarbij de kans op ver liezen zeer groot is, terwij! je de kaart in het vakje in de opbergmap aan gebracht, gemakkelijk kunt bewaren Ook de ouders raad ik aan van dit kaartenstelsel goede nota te nemen. Het is een kaart voor 30 boeken a 75 ets. Hierop worden dus 5 boeken gratis ter leen verstrekt. DE INSCHRIJVING Ter vereenvoudiging van de in schrijving kun je onderstaand biljet ingevuld overgeschreven aan mijn hoekig vijltje. We teekenen deze middellijnen reeds als de steenen nog aan elkaar verbonden zijn. De k'eu- ren nemen we naar verkiezing. We hebben natuurlijk ook dubbel wit, dubbel rood. enz- Nemen we 8 kleu ren, dan krijgen wc 36 steenen. We maken een passend doosje, waarvan we 't deksel (zie de f guur) schuifbaar maken in de zijkanten. Als we multiplex gebruiken (5 lagen) kunnen we op de vereischte hoogte gemakkelijk 2 lagen weghalen, door met een beitel in te keepen en met een klein beiteltje de lagen te ver wijderen. Denk er om, dat aan de lange zijkanten aan één kant pl.m. 3 m.M. blijft zitten, daar we anders een paar gaten zouden krijgen in dc achterzijde van 't doosje. De voor zijde, waar het deksel inschuift, komt op de hoogte van den onderkant van de gleuf. In 't deksel maken we een kleine uitholling om het doosje te kunnen openen. Met zwarte verf brengen we hier de blok'e-ters op aan. 't Is een nauwkeurig werkje, doch als 't klaar is. heb je des te meer voldoening. Het model in de Tijdingzaal heeft 5 laagjes van 6 steenen. Twee steenen zijn blank ge laten voor reserve als een steen zoek mocht raken. adres zenden. Je ontvangt dan alle mogelijke inlichtingen omtrent de inschrijving. Daarbij ontvang je voor het aan brengen van drie nieuwe deelne mers een aardige en tevens nuttige verrassing. INSCHRIJVINGSBILJET Ondergeteekende wenscht deelne mer van O. B. te worden en ver- verzoekt inlichtingen daaromtrent te ontvangen. Naam en adres: EEN NIEUWE PREMIE Wie voor 31 Januari 1931 drie nieuwe deelnemers aanbrengt ont vangt een mooie scheurkalender 1931 LUST VAN NIEUWE BOEKEN Aanvulling van 1 November 1930. 209- De kanten zakdoek. E- Gerdes 210. Zweedsche sprookjes en ver tellingen. H. Nijblom. 211. Avonturen van Baron von Munohhausen. D. de Bruyn. 212. Het gouden hoefijzer der Frie zen. E- Gerdes. (Wordt vervolgd) Gedrukte aanvullingen verschijnen aan het begin van ieder leesseizoen. DEELNEMERSLIJST Nieuwe deelnemers ontvangen de uitgevallen nummers. 37. De heer W. Spoor, Brouwers» straat 112. 38. Henny v. Eyck, Leidschevaarfc No. 486. (De oveiige deelnemers worden in de volgende rubrieken vermeld). Door het toenemend aantal deel nemers zal binnen korten tijd ook de aanvulling der boeken van Mevr. BlombergZeeman, n-1. 't Geluks kind en Joost Boschboom verschij nen. W. LASSCHUIT Groote Houtstraat 155 zw. NAAR GROOTMOEDER door W. B.—Z. Draaf maar, draaf maar, paardje, 'k Ga naar oma toe, t Is wel heel ver nog, Maar jij wordt niet moe. 'k Hoor je nimmer hijgen, Je gaat steeds in draf, Maar je blijft mooi stilstaan, Als ik roep; er afl Ja: er af, 'k moet stoppen, Wie komt daar nu aan? O, 't is zus Elly Die ook mee wil gaan. „Zus, houd je maar stevig Aan Bruin's staartje vast, Sta stil met je voetjes," Vort Bruin, opgepast!. Draaf, dan, draaf dan paardje. Vlug naar oma toe, Want 'n hobbeipaardje. Wordt toch nimmer moe. Hup, hup nog wat harder. Eventjes in draf. 'k Zie al oma's huisje En 'k spring gauw eraf!

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 16