NOG EENS COLON'S REDE. DE EUROPEESCHE COMMISSIE. BUITENLAND Het Internationale Gerechtshof. HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAC 17 JANUARI 1931 VIERDE BLAD Zij heeft allerwege diepen indruk gewekt. Een Nederlander die Genève de waarheid heeft gezegd. Geen militaire ontwapening mogelijk zoiider economische ontwapening. De laatste waarschuwing. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. De groote rede van den heer Colijn In de openingszitting van de Europeesche Commis sie heeft niet nagelaten diepen indruk te maken. Men heeft in het Geneefsche milieu geen herinnering aan dergelijke eerlijke, stren ge zjj het sobere openhartigheid. Coiijn heeft een werk van internationale beteekenis verricht. Als geen voor hem, heeft hij zijn medewerkers onomwonden de waarheid ge zegd. Terecht heeft hij onweerlegbaar aan getoond, dat het misdadig is de materieele ontwapening niet te doen vergezellen van de economische ontwapening. Het een is zon der het ander zelfs niet denkbaar. Economi sche oor leg lijdt evenzeer als de oorlog ge voerd met militaire strijdmiddelen tot ver nietiging en totale verarming. Het indruk wekkende historisch overzicht dat Colijn aan zijn conclusies deed voorafgaan was een overtuigend en zakelijk document en van verpletterende overtuigingskracht. Sinds 1925 heeft men niets bereikt. Colijn heeft de commissie terdege laten voelen, dat wan neer thans niet met ernst gewerkt wordt, wanneer men thans niet tot diepe bezinning komt, men verder dan ooit af zal zijn van ve: wezenlijking van een deel der internatio nale economische idealen. Nederland heeft in den heer Colijn een voortreffelijk vertegenwoordiger. Colijn is een figuur in Genève. Het ware te wenschen dat ook in het kamp der andere „ontwape- naars" de waarheid aldus eens gezegd werd! L. A. Engeland 200.000 katoenarbeiders uitgesloten. LONDEN, 16 Jan. )Reuter) De onder handelingen betreffende het geschil in de katoen-industrie zijn mi:lukt. Morgen begint een 'algemeene uitsluiting. Het conflict is een gevolg van de uitbrei ding van het aantal spoelen, dat door iederen werkman bediend moest worden. Bij het con flict zijn 200.000 arbeiders betrokken. Plenaire slotzitting der Ronde T af el-conferentie. - MacDonald, die de bijeenkomst presideerde diende een resolutie in, waarbij verklaard wordt, dat de rapporten van negen sub-ccji- missies voorloopig, hoewel zij bij de geregis treerde nota's waren gevoegd, naar de mee ning van de conferentie materiaal opleveren, dat van de hoogste waarde is voor een orit- werp-constitutie, daar zij een belangrijke mate van overeenstemming inhouden betref- rende haar baiis en verder vele aanwijzin gen, welke voor de nader uit te werken bijzonderheden van belang zouden zijn. In antwoord op een vraag betreffende de instelling van een „Opperste Gerechi:hof", ze:de Lord Sankey, dat in een federale con stitutie, zooals was voorgesteld, een federaal gerechtshof een essentieel element zou zijn. Zulke gerechtshoven bestaan in Canada, Australië en de Vereenigde Staten. Hij adviseerde de conferentie de resolutie goed te keuren, daarmede de juistheid van het principe erkennende, terwijl de andere aangelegenheden dan verder zouden kunnen worden behandeld. Toen de conferentie heden weer biieen kwam opraken de Aga Khan. als voorzitter van de Britsch-Indischedelegatie, en de Sikh gedelegeerde Ujjal Singh hun diepe af schuw uit over de vermoording van de vrouw van captain Curtis en de verwondms? van twee van haar kinderen, door de Sikhs te Dahore gepleegd. De gedc'egeer-'en hebben deze woorden staande aangehoord. T usschentij dsche verkiezing. LONDEN, 16 Januari (Reuter). Het re suliaat van de tusschentijdsche verkiezing te Bristol-Ocst, die heden plaats heeft, wordt voor de regeering van groot belang geacht. Tot nu toe was het een sterke arbeiders zetel. In politieke kringen wordt gezegd dat het resultaat directen invloed zal kunnen hebben op de toekomstige houding van de liberalen tegen de regeering. De verkiezing is noodzakelijk geworden door den dood van den arbeidersafgevardigde, die in 1923 een meerderheid van 11.621 stemmen op de li beralen behaalde. Voor het eerst sinds 20 jaar hebben ook de conservatieven een can- cidaat gesteld. De candidaat van de arbei derspa rtJJ is de nieuw? proauteur-generaal. Sir Stafford Cxipps, een zoon van Lord Par- moor. Duitschland. Weer een Poolsch vliegtuig op Duitsch gebied. GLEIWTTZ, 16 Januari (VD.) De OberglesLsche Volksstimme meldt, dat jeederom een Poolsch militair-vliegtuig bo ven Duitsch gebied heeft gevlogen. Het kwam uit de richting Kreuzburg. vloog over PauLs- dorf en verdween daarop in de richting van Kcstellitz, Nummer en merkteeken van vliegtuig zijn genoteerd Het vloog naar schat ting ongeveer 400 meter hoog. Letland. Veranderingen in douane tarief RIGA, 16 Januari .N.T.A.) De minister raad heeft eenige veranderingen in het douanetarief aangenomen waardoor' de in voerrechten op granen, suiker, vleesch, vetten lere, schoenwerk, textielwaren en voor namelijk katoenen stoffen aanzienlijk woiden verhoogd. Mochten echter de door deze verhooging van invoerrechten begunstigde industrie takken, de door hen afgc.egde belofte, een verhooging der prijzen en een verslechte ring van de qualiteit te vermijden, niet ge stand blijven, dan behoudt de regeering zich het recht voor de thans geldende invoerrech ten weder in te voeren. Het voorstel most echter nog door het parlement worden goedgekeurd. INGEZONDEN MFT>EDEELINGEN a 60 Cts. per regel. DYNAMIETPATItOON ONTPLOFT. Een knecht van den brandstoffenhandelaa: G. te Bodegraven vond bij het sorteeren van kolen een dynamietpatroon. Niet wetend: wat het was, gooide hij het gevarlijke voor werp terzijde waar een jeugdige woonwagen bewoner het eenige uren later heeft gevon den 's Avonds In den woonwagen van zijn ouders wilde hij zijn vendst wat nader be kijken. Hij kwam daarbij, naar de N.R.C meldt, te dicht bij de brandende kachel, met het gevolg, dat de patroon ontplofte. Dt explosie was zoo hevig, dat van ajle kan ten omwonenden kwamen toegesneld. Den jongen zijn drie vingers ten deele afge rukt; verder kreeg hij ernstige verwondin gen aan beide beenen. J. J. G. BARON VAN VOORST TOT VOORST De toestand van J. J. G. Baron Van Voorst tot Voorst is nog steeds achteruitgaande. D: patiënt is uiterst zwak en. heeft in geen- drie weken voedsel tot zich genomeri. BOUW VAN DRIE PONTEN GEGUND. Het bouwen van drie groote stoomponten voor de veerdiensten over het Noordzeekanaai bij Velsen. Buitenhuizen en Hembrug, is dooi den Rijkswaterstaat gegund aan de Ned. Scheepbouw Mij. te Amsterdam voor f 509.700. De ponten werden ontworpen door het scheepsbouwkundig bureau P. Intv-eld te Delft. PSYCHOPAATH GEARRESTEERD. De twee-'e der uit het psyOepa'henge sticht te HeMoo ontvluchte verpleegden is te Akersloot gearresteerd. JONGEREN VREDES FEDERATIE. Op Maandag 19 Januari zal in het Jeugd huis, mej. W. Ec'.ssevain smeken over de vraag: ..Kan de burgerbevolking tegen oor lossaanvallen beschermd worden?" Een en ander naar aanleiding van het ad vies, dat Prof. Jhr. Mr. W. J. M. van Eijsine? over dit onderwerp aan het Internationale Roode Kruis heeft uitgebracht. Op Maandag 2 Februari soreekt de heer Willemse over den Volkenbond. NEOERL. M DDENSTANOSBArtK N.V KANTOOR HAARLEM GIERSTRAAT 14 TELEFOON 13098 HA NOEL SCREDI ETEN OP-NT C-IRO REKENING HET BITTERTJE TOCH DUURDER. Wegens de te verv.-ac.hten verhooging van den accijns op gedistilleerd, hebben volgens het. Hbld. de laatste dagen in den lande tal van vergaderingen van belanghebbenden plaats gevonden. Bestond oorspronkelijk het voornemen om den detailprijs van „den „borrel" niet te verhoogen, op de vergade ringen bleek de stemming omgeslagen. Men meende over het algemeen, dat er geen an dere uitweg was dan tot prijsverhoog'.ng over te gaan, wilde men zijn bedrijf voldoende loo- nen houden, 't Is dan ook de bedoeling, met 1 Februari in zgn. volkszaken den prijs van gedistilleerd met 1 cent per glas te verhoo gen, slijters siaan op met 20 cent per li ter en de le en 2e klaszaken zullen den in houd per „borrel" verminderen van 0.4 tot 0.35 dL DE MIDDENSTANDSCENTRALE. De Midden-standscentrale voor Haarlem en omliggende gemeenten, houdt een algemeene ledenvergadering op Vrijdag 23 Januari 1931. des avonds half negen, bij Brinkmaan, en zoo noodig op volgende, nader te bepalen avenden. De agenda vermeldt o.a.: Opening der vergadering en overdracht van het Praesidium der M idenstandscen- irale door den heer C. ten Boom aan den heer F. H. Smit. Werkliedenagitatie (Christ. Middenstands vereenig. ngh Verzoek der Winkelvereeniging „IJmuiden- Oost" cm tot de Centrale te worden toege laten. De voorzitter, de heer L. C. Meeuwig wordt daardoor q.q. lid van het bestuur. Installatie van het nieuws bestuurslid der Centrale en van verschillende nieuwe be stuursleden der aangesloten vereenigingen als leden der Centrale. Jaarverslagen van den secretaris en van den penningmeester. Het Winkelwea-ktijdenbesluit en de Win kelsluitingswet. Vakschool Winkelpersoneel en de Kamer van Koophandel. Filmavonden van Nederl. Fabrikaten. De verzwaarde precarioveroraening en een enquête. Reclame en haar uitwerking. Wederinvoering der kermis te Haarlem? De gestie eenei industrieel* firma. Idem van een rechtskundig bureau. ■Reclame voor stad en streek. Het cantmesysteem in fabrieken. MARKTNIEUWS BEVERWIJK. Noteering van den 16en Januari 1931. Postelein per kist f 0.8Cf 1.80. Wortelen per K.G. f 0.20f 0.04. Bieten per K.G. I 0.01—f .003. Schorseneeren per bos f 0.08f 0.10. Aardappelen, klei per K.G. f 0.05f 0.07.5 lid. zand per K.G. f 0.G8.5. Spruitjes per K.G. f O.lO—f 0.20. Boerenkool per bak f 0.45f 0.60. Roodekcol per 1G0 f 4f 7. Savoyekooi per 100 f 6f 12. Bloemkool per 100 f 10f 15. Uien per Kilo f-0.03--f 0.C4. Prei, per bos f 0.07f 0.20. Selderie per bos f 0.05f 0.08. Appelen per Kilo f 0.20f 0.38, Peren per Kilo f 0118f 0.28. SCHEEPVAARTBERICHTEN Alkaid 15 Januari te Buenos Aires van Rotterdam. Bandoeng 17 Januari 12 u. van Hamburg te Rotterdam verw. Flandria 16 Januari 10 u. van Bahia. 3renos Ayres naar Amsterdam. Indraposra 16 Januari 13 u. van Marseille Rotterdam n. Batavia. Marnix van St. Aldegcnde 15 Januari van Southampton, Amsterdam n. Batavia. Orion 16 Januari 4 u -van Havre, Port au Prince, n. Amsterdam. Polydorus 16 Januari te Suez, Macassar n Amsterdam. Toepat 16 Januari te' Marseille. Batavia n. Amsterdam. Simon Bolivar 16 Januari van Amsterdam n. West-Indië. Zijn nieuwe samenstelling. DEN HAAG, 15 Januari. Al is het, naar den kalender gerekend, wintertijd, toch mag men misschien in zeker opzicht den vijftienden Januari als een dag beschouwen, waarop een nieuwe lente aan vangt. een nieuwe lente wel te verstaan op het gebied van de internationale rechtspraak. Negen jaren ziin er heengegaan sinds het op grond van artikel 14 van het Volkenbonds handvest in het leven geroepen Internatio naal Gerechtshof voor het eerst zijn werk zaamheden begon. Negen jaren, die voor de ontwikkeling van de internationale rechts orde van niet geringe beteekenis zijn geweest Thans is het oogenblik aangebroken, waarop het voor de eerstvolgende negen jaar ge kozen Hof dat overeenkomstig een vlak vóór de verkiezing in September j.l. genomen besluit niet meer 11 doch 15 leden telt aan den arbeid tijgt. Wat zullen de nieuwe heeren der statensamenleving Dieden. in hoe verre zal ook een nieuw geluid zich gaan openbaren? Men weet het: slechts 5 van hen. die als vaste rechters deel uitmaken van het Hof. zaten er ook vóór Septembre JJ. in en van dezen hebben alleen drie. Altamïra. de Bustamante en Anzilotti van den beginne af in het Vredesoale's gezeteld. Dat laatstge noemde. de President gedurende de afge- loopen drie jaar, opnieuw bereid was een be noeming tol Rechter te aanvaarden en Raad en Assemblee hem daaron herkozen, mag ongetwijfeld als een verblijdend feit gelden. Hii behoorde tol de allerbesten fr» het oude college en zal zeker niet nalaten het zijne te doen. opdat de rechters, wier werkkring nu aanvangt, zich voor alles zullen inspannen om voort te bouwen op het goede, dat In niet geringe mate tot dusverre door het Inter nationaal Gerechtshof verricht is. Naast hem mag men wel veel verwachten van de vruchten, welke de juridische kennis van versclvllende der andere rechters ik noem slechts Fromageot. Hurst, Adatci. Schücking. van Eysinga zal kunnen op leveren. Dat vooral de afwezigheid van Hu- ber en van Loder. welke zich niet meer be schikbaar stelden, een niet zoo gemakkelijk te vergoeden verlies voor het gezag van het Hof beteekent valt niet te loochenen. Toch Is er geen reden om te nieenen. dat er per sé een achteinityang zal plaats vinden in de waarde van het werk. dat voortaan het Per manente Hof van Internationale Justitie zal verrichten. Want zooals ik reeds opmerkte, ook in zijn nieuwe samenstelling telt het verschillende bekende en alom geziene krach ten. En wie weet. hoe z'ch anderen, waarvan men nog eenigszins in het duister tast om trent wat men aan hen als internationale rechters zal hebben, niet zullen ontpoopen tot dusdanige steunpilaren van een goede internationale rechtspraak, dat voor zoover dit Hof een nieuw geluid zal doen hooren. het een geluid zal wezen dat nog meer met het eerbiedigen van het recht in har monie zal zijn. dan wat tot nu toe in den re^el in de groote rechtszaal ln den Haag- schen Temnel des Vredcs tot uiting kwam. Er is, het dient eerlMk onder de oogen gezien, één gevaar denkbaar namelijk dat er wel eens al te zeer pol't'.eke bijgeluiden zich zouden laten hooren. Reeds heeft mqn een enkele maal gedurende de eerste negen jaar gemeend, dat zich zulks voordeed. Het was echter ni:t meer dan ren hoogst enkele keer. want over de generis linie genomen, heeft het Hof 't er van 1922 tot heden toe uit stekend afgebracht. Men mag veilig aannemen, dat zulks vooral mede te danken geweest zal zijn aan de omstandigheid, dat voortreffelijke dirigenten het juridisch orkest leidden. Loder eerst, daarna Huber en tenslotte Anrilottl. Men kan hem die gedurende de eerstvolgende pev'ode van drie jaar het voorzitterschap zal innemen, slechts toswenschen. dat hij zijn voorgangers zal weten te evenn-en. Dpt kan aan heel het ontreden van het Hof slechts ten goede komen. Veel is er heden ten dage In de interna tionale samenleving, dat tot sombere over- p?inain~en aanleiding geelt. Als een schoon lichtpunt mag men beschouwen de sinds 1922 belangrijk gegroeide wetenschap, dat er in Den Haag een Gerecht zetelt, waaraan stcten. dien het om het Recht te doen is. vol vertrouwen hun geschillen kunnen voorleg gen. En een lichtpunt is het ook, dat niet alleen on het gebied van de rechtsnraak. van het besl'ssen van conflicten lusschen staten, maar ook, in niet mindere mate. op dat van het- geven van adviezen aan Genève het Hof groot gezag heeft weten te verwerven. Achttien keer heeft het aan den Raad op Opsnings-redevoeringen. In aansluiting op de berichten van giste ren. het volgende: De tweede zitting van de volkenbondscom missie voor ae bestudeering der kwestie der Europeesche unie is in een openbare bijeen komst geopend door Briand, die in zijn wel komst woord opmerkte, dal de toestand meer en meer de noodzakelijkheid leert van een Europeesche Unie. Wat de Fransche regee ring reeds in Mei van verleden jaar heeft verkondigd, dat Europa zich moet vereeni- gen om te kunnen leven is door de ontwik keling van den toestand steeds meer be vestigd. Briand verklaarde zich overtuigd, dat deze zitting vooral aan de bespreking van den oeconomischen toestand behoorde ge wijd te zijn, zioodat hij zijn vreugde er over uitrorak, over de bereidwilligheid van dr. Colijn cm hierover zijn gezaghebbende mee ning te kernen uitspreken. Voorts zal men in deze zitting alle aandacht moeten schenken aan de kwestie der landbouwkredieten. Curtius verklaarde, dat het standpunt der Duiteche regeering zooals dat in de nota van dezen zomer over de Europeesche unie is neergelegd, sedert dien niet is gewijzigd Duitschland zal met sympathie aan de pogin gen blijven deelnemen om door Europeesche samenwerking tot een rechtvaardige oplos sing langs vredelievenden weg en op voet van volkcmn gelijkheid der staten van ae verschillende kwesties te komen. Voor Duitschland zijn van bijzonder belang de economische vraagstukken- Geen land lijdt op het oogenblik sterker dan Duitschland onder de economische crisis. Daarom is ook Curtius verheugd, dat Colijn een inleiding over deze economische vraagstukken wil ge ven iMen zie de courant van gisteren). In- tusschen meent Curtius, dat de commissie in deze zitting niet mag nalaten ook de zaken te bespreken die de Volkenbondsvergadering haar uitdrukkelijk heeft opgedragen te be handelen, namelijk die van de samenstelling van een algemeen programma van de werk zaamheden der Europeesche Unie; die van de vorming van een bureau der Unie en al of niet uitnoodigend aan Europeesche niet-Vol- kenbondsstaten om aan de werkzaam heden der commissie deel te nemen. Grandi, aldus de N.R.Ct., sprak in de Ita- liaansche taal en bepleitte een onmiddellij ke uitnocdiging aan Sovjet Rusland en Tur kije cm aan de werkzaamheden der com missie deel te nemen. Men moet z.i. met deze uitnoodigingen niet wachten tot dat het program van werkzaamheden buiten die staten om zou zijn vastgesteld. Grandi her haalde de bereidwilligheid van de Italiaan - sche re ge erin g tot deelneming aan de Europeesche Unie, maar de essentieele voor waarde daarvoor ls z.i. dat alle Europeesche staten de verplichting tot ontwapening van het Volkenbondsverdrag naleven en daardoor medewerken tot het scheppen van veiligheid en vertrouwen in Europa. Henderson gaf ln overweging niet verder op dit oogenblik in algemeene discussie te diens verzoek advies uitgebracht- en altijd beslat dc Ra"d in den'c'fdm zin als de rechters het politieke college adviseerden. Wanneer er iets is. dat op den duur in staat zal zijn de volkeren tot het inzicht te brengen, dat zij zoowel misdadig als dwaas zouden handelen met hun verwikkelingen op gewelddadige wijze te beslechten, dan is het wel het feit van het bestaan van een Inter nationaal vertrouwen Inboezemend Tribu naal- Een tribunaal gevormd door slechte het Recht hooor houdend* nnon-tlldte* man nen. Van ganscher harte zijn heden dc v ensch ultee oro' en d it het- Haagsche Hof dc kracht.en het beleid moge vinden qm niet ten achter te bi ven bij wat de eerste neeen jaar in het Vredespaleis voor goeds op hei terrein van het Recht gedaan is. Meer dan ooit heeft de wereld behoefte aan onver moeide strijders voor d internationale reciits- gedachte in wier handen de ware veiligheid zal liggen. Dr E. VAN RAALTE treden, doch een kleine commi««ie te benoe men. die voorstellen aan de voltallige verga dering zou doen over de wijze van behande ling der verschillende kwesties. Briand vereenigde zich met het voorstel van Henderson. Briand heeft- den heer Co'i.'n op spontan: wijze dank gebracht voor zijn indrukwek kende uiteenzetting. Volgens de oorspronkelijke plannen zouden de kwestie der toetreding van Sovje' Rusland en Turkije, de samenstelling van het Presidium en de behandeling van de Deensche voorstellen in deze zitting niet aan de orde komen. Als gevolg van be moeiingen van Duitsche en Itallaansche zijde is echter, reeds den eersten dag aan de werk zaamheden van de Commissie een andere richting gegeven, zoodat de kwesties van Rusland en Turkije officieel aan de orde komen. De belangrijke politieke verklaringen van den Iialiaanschen Minister van Buitenland- sche Zaken werden overal met belangstelling besproken. De ostentatief in het Italiaansch gehouden rede wordt aldus uitgelegd, dat de Itallaansche regeering vastbesloten is haa: invloed en positie te Genève verder te con- soiideeren, inzonderheid binnen het kade. van de Europeesche Commissie. De aandacht wordt vcorts gevestigd op de overeenstem ming tusschen de rede van den Djltscher. Rijksminister van Buitenlandsche Zaken en die van zijn Itaiiaanschen ambtgenoot. Zoo heeft de Itallaansche Minister van Buiteniandsche Zaken tevens, in tegenstel ling met het standpunt van de Fransche regeering, de tenuitvoerlegging van de ver plichtingen inzake vermindering der bewape ning de eenig mogelijke oplossing voor het vraagstuk van do Europeesche Unie ge- DE NIEUWE WAALBRUG TE NIJMEGEN. WERK VAN ENORME AFMETINGEN BIJ NIJMEGEN. Het bouwplan voor de Waalbrug bij Nijme gen Ls thans in hoofdlijnen gereed en omvat een tijdperk van vijf jaren. terwijl de bouwkosten in totaal op f 7 mlllioen geraamd zijn. waarvan ongeveer 80 pet. komen voor rekening van het Rijk en de resteerende 20 pet. voor rekening van de provincie Gelder land en de gemeente Nijmegen. De bocht in den dijk bij Lent moet, om dat door de te bouwen pijlers het stroombed van de rivier vernauwd wordt, achterwaarts worden verlegd. Dit werk moet geheel ten einde gebracht zijn alvorens met de werk zaamheden binnen het winterbed van deWaal kan worden aangevangen. De verlegging van den dijk wordt nog dit jaar ter hand geno men; tegelijkertijd wordt een aanvang ge maakt met den onderbouw voor het land- hoofd aan den Lentschen kant. In den loop van het volgende Jaar zal eerst een aanvang kunnen worden gemaakt met de ijzer- en be- ton-consiructie. De brug krijgt in totaal zeven overspannin gen. waarvan de grootste een lengte krijgt van 220 M. Ter weerszijden van deze hoofd overspanning komt een overspanning van ongeveer 90 M. lengte en vervolgens aan iedere zijde nog twee overspanningen van on geveer 45 M. Behalve de twee hoofdpijlers, waarop de grootste overspanning komt te rusten, worden nog vier kleinere pijlers ge bouwd, zcodat de brug behalve op de twee landhoofden, op zes pijlers komt te rusten. De geheele lengte van de brug wordt 620 M. Hierdoor krijgt Nijmegen een der g-octste vaste bruggen van ons land en de brug met de grootste overspanning. Er zijn dertien overspanningen aan de brug aan den Moer dijk. elk slechts 1C0 M. lang. Van'hoe gewel dige afmetingen de brug wordt, moge nog blijken uit een vergelijk !-r met de vaste Maasbrug te Rotterdam, die slechts 300 M. lang is. Aan de uitvoering^ van den onderbouw in de rivier zullen ongeveer 200 man ononder broken werk kunnen vinden, terwijl het wa terbouwkundige werk door Nederlanders zal worden uitgevoerd. Ten opzichte van de uit voering van den bovenbouw staat nog niets met zekerheid vast. De overspanningen zullen in onde-deelen worden aangevoerd om vervolgens ter plaatse te worden ge monteerd. De brug over den Rijn bij Arnhem zal e^-- der gereed zijn den die te Nijmegen, omdat bij Arnhem geen dijkverlegging behoeft plaats te vinden en de brug door ook van veel kleiner afmetingen zal zijn. NOG MEER FRAUDE BIJ DE VOLKSTELLING? OOK TE MAASTRICHT? Volgens Het Volk hebben zich ook te Maas tricht onregelmatigheden voorgedaan bij de volkstelling. In verschillende stadswijken zouden de tellers eigenmachtig en tegen den uitgesproken wil der inwoners die lijsten veranderd hebben. In een stadsgedeelte zou men zonder meer in verscheidene gezinnen tegen den wil der betrokkenen ingevuld hebben „Roomsen- Katholiek" terwijl de menschen er tegen protesteerden. OUDERAVOND SCHOOL 38. Donderdagavond werd in School 38 een flink bezochte ouderavond gehouden. Een 60-tal ouders luisterden naar de interessante lezing van mevr. dr. MaschhauptVis over diphtheriebestrijding. Bij de besiuursv.rkiezJng werden de af tredende leden herkozen, terwijl de commissie met twee leden werd uitgebreid. Na afloop der vergadering was er gelegenheid om met 't onderwijzend personcoi te spreken en ken nis ie nemen van werk der kinderen, waar van door verschillen ae ouders gebruik werd: gemaakt. PERSONALIA Te Amsterdam is bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift „De blced- afbraak en zijn bepaling in het bijronder bij aandoeningen van de lever", de heer S. Posthuma, geboren te Bloemendaal. BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK Ondertrouwd: P. A. J. de Haas en A- Pan- nevls. Bevallen: C. Duijn—Kamkcs. z. P. Markx— Salomons, z. Overleden: P. de Korte. 48 J. ghwd. m- J* Kroon (gwd. hebb. te Velsen).

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 11