tid&P 10.1 Per sleepboot er op uit. vol 1 e molk reep Met de „Vlaanderen" van het bureau Wijsmuller APEX Klop-veeg-Stofzuigers 1175.— HAARLEM'S DACBLAD ZATERDAC 17 JANUARI 1931 TWEEDE BLAD De Seine Rouaan Rouaan. Pont Transpor deur. De Seine op. Aoht en zeventig mijl ligt Rouaan van den mond van de rivier verwijderd. Dat beteeken dat we pas laat in den middag onze plaats van bestemming zullen bereiken. Tegen den stroom op, met daarbij den zwaren baggermolen aan den tros, komt de „Vlaanderen" slechts langzaam vooruit. Maar mij is dat zooveel te liever, want de beide oevers bezitten een ongekende schoonheid. Nu eens rijst de rechterzijde hoog en steil uit het water op, dan weer de Imkerzijde, telkens afgewisseld door laaggelegen lande rijen met uitgestrekte moestuinen; daar tusschen staan de karakteristieke Norman- dische boerderijen, wit van onderbouw met zware rieten daken. De bergen langs de rivier zijn met cucnte aennenoo^c.ien uogioem en hebben een rotsachtig karakter. Zij doen ons bijwijlen sterk denken aan de mergelgroeven in Zuid-Limburg: evenals daar zijn ook hier de woningen dikwijls in de rotsen uitge houwen. Hoog tegen den bergwand aan liggen de beroemde kasteelen van de Seine, soms half achter het dennengroen verborgen, als schier onvergankelijke overblijfselen uit den rid derlijken tijd. Wij varen langs eeuwenoude kloosters, die met den. kalkacht-igen aard van de hellingen één geheel schijnen te vormen. De Seine verveelt nooit. Eenmaal wijst de loods ons op een smalle overbrugging tusschen een tweetal berg wanden. Door onze kijkers ontdekten we op dit bruggetje de gepolychromeerde beelden van t.wee nonnen, die als in gepeins ver zonken tegen het hekwerk leunen. Volgens de overlevering hadden deze nonnen eenmaa. door roeping gedreven, haar klooster ver laten en zich op weg begeven naar een hos pitaal om daar als verpleegsters te gaan werken. Onderweg werden zij evenwel door bandieten overvallen en gedood. Als eeuwige nagedachtenis en hulde hebben de liefde zusters van het klooster deze beeltenissen laten vervaardigen en op de plaats van der- wandaad aangebracht. Tegen den middag passeeren wij Duclair, een pittoresk dorpje, dat in een der vele bochten van de Seine is gelegen, onderaan den voet van het bergland en even later het gehucht La Bouiile. Nog 16 mijl en de „Vlaanderen" zal -haar taak hebben volbracht. Inmiddels is „La Parisienne" langs zij ge haald. Thans, voor het eerst na drie en een halven dag, zijn wij weer in de gelegenheid een behoorlijk gesprek met de beide „run ners" te voeren. Ik vraag aan een van hen of de tocht zonder ongevallen verloopen is en gelukkig blijkt dat het geval geweest te zijn. Wel hadden zij soms veel te verduren va^ den guren Noordenwind, die het verblijf aan dek allesbehalve aangenaam maakte. Ook het aansteken van de vuren .bovenop de machine bracht, doordat het buiswater onop= houdelijk over de machine heen sloeg, nog al eens moeilijkheden met zich mede. Maar overigens De runner glimlachte eens. Hij heeft in zijn zeemansloopbaan wel andere dingen meegemaakt.. En hij vertelt mij van zijn er varingen tijdens den wereldoorlog, toen men zi"h op zee geen oogenbiik veilig waande en er naast de natuurlijke vijanden van den zeeman, nieuwe tegenstanders waren opge treden, in den vorm van onderzeeërs en mijnen. Hij voer in dien tijd op een trawler. Steeds moest- er één lid van de bemanning met een haak op de voorplecht staan om op de verraderlijke mijnen te letten en ze af te houden. Daarbij diende natuurlijk de niter ste voorzichtigheid in acht te worden ge nomen, omdat bij een eventueele aanraking van de „stootnokken" onvermijdelijk de ont ploffing volgde. Eens bevond hij zich met zijn visschers- vaartuig in het versperde gebied boven Schotland, in de nabijheid van een zevental schepen van andere naties toen plotseling een onderzeeër opdook, die, zonder vooraf te waarschuwen, de acht vaartuigen één voor één in den grond boorde. He: Hollandsche sóhip kwam het laatst aan de beurt, maar gelukkig hadden de twaalf opvarenden nog juist de gelegenheid in de reddingsloep te ontkomen. Echter mcestèn zij nog een dag en een nacht in de nijpende koude voort roeien, voordat ze door een IJslandschen visscher werden opgepikt. Meer dood dan levend bracht deze hen tn IJsland aan den wal. Eén der opvarenden was inmiddels, ten gevolge van de dcoreestar.e emofc'es krank zinnig geworden, terwijl een tweede het ver dere gedeelte van zijn icv:n me: eeu onge lukkig been moest rondloopen Na een tocht van zeventien uur op de Seine bereiken wij Maandagmiddags laat de nieu we haven van Rouaan. Precies te vijf urn- meert de „Vlaanderen" aan de kade, vlak achter de ponton, die zij daar. nu juist een week geleden, gebracht heeft. Rouaan, de Gothische stad. In Rouaan hebben wij eenigen tijd opont houd. De kans bestaat namelijk. dat de sleepboot nog een tweetal lichters zal moeten vervoeren, vermoedelijk met gestemming voor Rotterdam of Londen Rouaan. Cathédrale Notre Dame. Van het punt af, waar de „Vlaanderen" ligt is de stad bijzonder moeilijk te bereiken. Eerst een wandeling van pl.m. een half uur door de modderige havenwijken en dan nog eens een half uur rijden met een pri mitief electrisch trammetje 'met vrouwelijke conducteurs!) voordat men het westelijk ge deelte van de eigenlijke stad bereikt heeft. De tocht naar de tram leidt door onafzien bare rijen vaten met roode wijn. die hier voor verdere verwerking en doorvoer aangevoerd worden uit de gebieden rondom de Middel- landsche Zee. Een mengelmoes van allerlei nationaliteitten krioelt hier door elkaar. Het vervoeren van de vaten naar de opslagplaat sen geschiedt op orlgineele wijze. Men ge bruikt daar karretjes voor 'meestal bespan nen met een muilezel" op twee wielen, waar- tusschen een soort grijper is aangebracht. Zoo'n karretje wordt nu eenvoudig boven een vat gereden, de grijper omlaag gehaald, het vat- er tusschen geklemd en de zaak kan weg gereden worden. Soms ook ziet- men. dat de vaten met de hand aan een dissel worden meegetrokken. De dissel zit in dat geval ver bonden aan twee spillen aan weerszijden van het vat. In Frankrijk noemt men Rouaan Ja ville Gothique", en terecht, want vele machtige kerken en bouwwerken herinneren ons aan den bloeitijd van de Gothische architectuur. In de Rue aux Juifs staat het prachtige Palais de Justice, dat onder Lodewijk XII :s gebouwd, in de Rue de la Viscomte de Eglise Saint-Vincent, dateerend uit de 15de eeuw, terwij! men op Place Notre Dame de be roemde Cathédrale Notre Dame aantreft, dat INGEZONDEN MEDE DEELINGEN a 60 Cti. per regeL tot de grootste meesterwerken van Gothische kunst in Frankrijk behoort. Deze kathe draal werd in ae dertiende eeuw gebouwd en vertoont vrijwel alle fazen van het Go thische tijdperk. Zij heeft een drietal torens, waarvan de beide uitersten respectievelijk Tour de Saint Germain en Tour de Beurre genaamd zijn. en bezit ingangen die van kunstig beeldhouwwerk zijn voorzien. Ook de Eglise Saint Ouen is uit dien tijd afkom stig. Uit de Renaissance dateert de Grosse Hor loge in de Rue de la Grosse Horloge, een klokke toren uit de zestiende eeuw, die de straat geheel overspant. Het Place du Vieux Marché eveneens in het oude gedeelte van de stad gelegen is het plein, waar eens Jeanne d'Arc op den brand stapel stierf. Tegen een der zijden van de markthallen 'de ..Halles Centrales") is een eenvoudig beeld van de Maagd aangebracht en op het plein zelf geeft een zwart marme ren gedenksteen, zonder eenige inscriptie de plaats aan, waar het historische drama zich voltrok. In het noordelijk, gedeelte van de stad, nabij de Boulevard de la Marine kan men de Tour de Jeanne d'Arc bezichtigen; de toren, waarin Jeanne d'Arc eenigen tijd gevangen heeft gezeten en verscheidene malen voor haar rechters is verschenen. Hei bewuste gedeelte van den toren is nu als Jeanne d'Arc museum ingericht. Bij dit artikel treft men een afbeelding aan van de Pont Transbordeur, die de oevers van de Seine verbindt ter hoogte van de Quale du Havre. Deze brug bestaat uit een tweetal ijzeren pijlers van 65 meter hoog. met elkaar verbonden door een platform, dat zich ongeveer 50 meter boven de oppervlakte van het water verheft. zoodat de grootste schepen er met gemak onder door kunnen varen. Eenige meters boven het water be vindt zich het zwevende veer. dat door elec- triciteit langs de rails van het platform wordt voortbewogen. Passagiers en voertuigen wor den op deze wijze naar den overkant ge bracht. J- H- V. BINNENLAND DE CRISISREGEL'NG VOOR WERKLOOZENSTEUN. BEPALINGEN VOOR VIER VERSCHILLENDE GROEPEN. Uit de regeling, getroffen door den minister van Binnenlandsche Zaken, voor crisissteun voor werkloozen citeeren wij: Bij de toepassing van de steunregeling zijn de werkloozen te onderscheiden in vier groe pen t.w.: a. Uitgetrokkenen. Dit zijn de uitge trok ke nen van een werkloozenkas, die nog niet ge durende het door den minister te bepalen aantal weken steun hebben genoten. b. Dubbel-uitgetrokkenen. t.w. die uitge trokkenen van een kas. die reeds gedurende het voor uitgetrokkenen bepaalde aantal weken steun hebben genoten, volgens de. door den minister getroffen regeling. c. Hen, die reglementair nog geen recht hebben op .uitkeering uit de kas. d. Ongeorganiseerden d.w.z. zij. die geen lid van een kas zijn. Er zijn twee tarieven voor steunverleening één voor de uitgetrokkenen en één voor de drie andere groepen. Het eerste tarief is iets hooger. Er is rekening mede gehouden dat de uitgetrokkenen georganiseerden zijn, die. door hun contributie vcor de kas hebben ge toond. wat voor werkioosheidszorg over te hebben. Ook in de regeling voor dubbel-uit getrokkenen komt dit tot uitdrukking. Het voornaamste van de steunregeling voor de uitgetrokkenen is: Artikel I bepaalt, dat de geheel of gedeel telijk werklooze, valide arbeiders, die in de drie maanden voorafgaande van het tijd stip, waarop zij werkioos werden, ten minste zes weken werkzaam waren in bedrijven door den minister van Binnenlandsche Zaken, mei name te noemen, een wekelijkschen steun ontvangen, als zij zijn uitgetrokken. Zulks, zoo lang zij naar het. oordeel van het door dezen minister erkende orgaan voor steun verleening in aanmerking komen en ge durende het aantal weken, door den minister te hunnen aanzien bepaald. Het orgaan, waarvan hier sprake is. is een gemeentelijk orgaan. Het kan (dit slechts als voorbeelden) de burgemeester zijn of de ar beidsbeurs; het kan ook een door de gemeen te ingestelde commissie zijn. waarin de vak bonden zitting hebben. Het aantal weken, waarvan in art. 1 sprake is, wordt geregeld in art. 11. hetwelk bepaalt dat aan de uitgetrokkenen steun kan worden verleend gedurende ten hoogste achttien weken aan kostgangers, en vier en twintig weken aan gehuwden en ongehuwde kostwin ners. Art. 11 stelt tevens vast. dat. als een uitgetrokkene gedurende het voor hem vast gestelde aan UI weken steun heeft genoten, hij tot- de aubbeiuilgetrokkenen gaat be- hooren. Zooais men ziet. wordt ook een regeling getroffen voor kostgangers, d wz. ongehuw de». die bij vreemden in den kost zijn. Art. 2 bepaalt o.m. dat nauwlettend met den toestand van elk gezin in het bijzonder rekening behoort te worden gehouden en dat niemand aan deze regeling eenig recht op ondersteuning kan ontleenen. Art. 6 houdt in. dat de steun voor ge huwden en ongehuwde kostwinners ten hoogste een zeker bedrag per week zal be dragen, waarbij een bepaalde som komt per gezinslid boven de twee personen tot een maximum van een zeker aantal personen Voor kostgangers wordt eveneens een bedrag per week vastgesteld. Het desbetreffende gemeentebestuur moet omtrent het- tarief voor steunverleening een voorstel doen De steun aan gehuwden en kostwinners mag. aldus ah. 8. nimmer meer bedragen dan 65 percent en aan kostgangers niet meer dan 55 percent van het loon. da: zij bij een 48-urenweek in hun vak zouden kunnen ver dienen. Artikel 10 bepaalt, cat geen uitkeering wordt verstrekt aan: a. hen. die ouder dan zestig jaar zijn: b. hen. die een jaar of langer uit een ka£ en >ofvolgens deze steunregeling urt-keermr hebben genoten, zonder in dien tijd ten min ste een maand ii. het vrije bedrijf te heb ben gewerkt: c. hen. die moeten worden geacht, nie meer in hun vak aan het werk te zuiiei komen. d. fiuuwen. Voorts wordt ln het algemeen geen ultkeerln verstrekt aan wie na 1 Januari 1931 zij gwfcuwd. (In bijzondere gevallen echter kan. r> verkregen goedkeuring van den min;-: uitkeering worden verstrekt). De uitbetaling geschiedt via de vafcorgani sa tie. De andere groepen zijn de reglementair nog niet rechthebbenden, de dubbel-ultge- trokkenen en de ongeorganiseerden. Voor dezen regelt artikel 13 en ta rief op gelijksoortige manlera als voor de uitgetrokkenen. Ook omtrent het tarief voor de thans besproken groep moet "net gemeentebestuur een voorstel doen. De steun aan gehuwden en kostwinners mag nimmer meer bedragen dan zestig pro cent van het loon. dat. zij bij een 48-uren week in hun vak zouden kunnen verdienen. Aan deze groepen kan. krachtens art 20 steun worden verleend gedurende ten hoog ste: a. 15 weken aan kostgangers: 21 weken aan gehuwden en kostwin- Reglementalr nog niet rech tb ebben en ongeorganiseerden 26 weken aan kostgangers; 35 weken aan gehuwden en kostwin- overige bepalingen der steunregeling uitgetrokkenen zijn. ^oor zoover moge- ook op deze personen van toepas b. ners. 2e. den a. b. ners. De voor lijk, sing. OP EEN JACHTOPZIENER GESCHOTEN. ACHTERVOLGING IN DE DUINEN. De jachtopziener P. Duivenvoorde, die met zijn zoon in den nacht van Donderdag op Vrijdag in het jachtveld Het Paardenkerk- hof in het Langeveld surveilleerde, ontdekte naar de N. R. Ct. meldt, twee stroopers. waar van er een een jachgeweer bij zich had. De strooper S. J. K. uit Noordwijkerhout. die door den jachopziener werd aangeroepen, draaide zich om en schoot op korten afstand met zijn tweeloopsjachtgeweer twee keer. De hond van Duivenvoorde die vlak naast hem liep werd door de lading hagel getroffen. Niettegenstaande dit. achtervolgde de jacht opziener den strooper en wist hem te arres teeren. Dienzelfden nacht is de verdachte ge leid voor den commissaris van politie te Noordwijk en in het politiebureau aldaar opgesloten. JAN DUNSELMAN t Naar de Maasbode verneemt, is na een langdurig lijden te Amsterdam overleden de bekende schilder Jan Dunselman. HET IEPENZIEK EN DE IEPENSPiNTKEVER. DE STRIJD LANG NIET HOPELOOS. In de vergadering van de Voreeniging van deskundige hoofden van Gemeentelijke Be plantingen in Nederland, gehouden te Utrecht, heeft prof. dr. W Roepke. te Wage- ningen gesproken over het iepenziek. Hij vestigde de aandacht op de lepenspint- kever als verbreider der ziekte. De kever vreet zich in door den bast, de larven leven onder den bast, de jonge kevers vreeten zich naar buiten. De nieuwe exem plaren zijn zoowel in- als uitwendig besmet met. virulente graphiumsporen. Wil men met succes' de iepen ziekte bestrijden, dan zou men maatregelen moeten nemen tegen den lepenspintkever. BIJ zorgvuldige bestudeering is men tot de conclusie gekomen, dat het dier het best bestreden kan worden door het broedplaatsen te ontnemen. Dit zijn de zeer zieke en speciaal pas gevelde iepen. Het on middellijk schillen van gevelde stammen Ls de beste bestrijding. Een vijand van den iepenspintkever is de sluipwesp, die op het oogenbiik in de buurt van Wagoning en bijna alle dieren heeft aangetast. Ook de kleine bonte specht, die sinds het vorig jaar ont dekt heeft dat de larven van den iepen spintkever een goed wintervoedsel zijn, doet zijn best om de kever te verdelgen. Gezien de activiteit van deze belagers van den kever, staat de strijd tegen de iepenzlek- te er heelemaal niet hopeloos voor. Onder voorbehoud, zeide prof. Roepke zelfs, dat, wanneer door het geheele land de toestand zoo mocht worden als thans te Wageningen. men binnen afzienbare» tijd de zoozeer gevreesde ziekte zou hebben overwonnen. EEN GEORGANISEERDE AUTOBUSWET? 'DENKBEELD VAN DEN CENTR. BOND VAN TRANSPORTARBEIDERS. De Centrale Bond van Transportarbeiders heeft een nota gezonden aan de Staat.'- commissie voor het Vervoer ter beantwoor ding van door deze Commissie gestelde vra gen en ontwikkelt daarin een plan voor een auiobusnet in het geheele land. Er worden in het land b.v. vijf kringen ge vestigd Noord-Oost; Noord-West; Centrum; Zuid-Oost en Zuid-West. In iederen kring worden de bestaande autobus-ondernemingen vereenlgd. ZU ver binden zich al hun ontvangsten aan de Directie van hun kring af te staan. Uit deze ontvangsten krijgen .zij overeenkomstig vast te stellen regelen vergoed hetgeen zij over eenkomstig hun concessievoorwaarden bie den aan: zitplaatsen; gereden kilometers en standplaatfuren. Aan het einde van het boekjaar dee'.en zij ln verhouding, in de gemaakte winst of zijn in gelijke mate aansprakelijk voor de gele den verliezen. De kringen verbinden zich onderling, ze zorgen ieder op eigen terrein voor organi satie. zoo noodig reorganisatie van het net. Gezamenlijk behartigen zij aansluitingen, dienstregelingen, doorvoerblljetten. etc. Op soortgelijke manier zou ook de organi satie van het binnenbeurtvaartbedr'Jf tot stand zijn te brengen, terwijl, nadat deze or ganisaties zouden zijn gevestigd, tezamen met spoor- en tramwegen een opper-organl- satie te vestigen zou zijn. tot het stellen van regelen voor de onderlinge samenwerking. De Instelling van een centraal lichaam van overheidswege voor alle transportzaken acht le Bond gewenscht. STOFZUIGER HUIS MAERTENS BARTEL JORIS STRAAT 16 TEL. 10756 OPNIEUW COMMUNISTISCHE PROPAGANDA. BATAVIA. 16 Januari. Aneta verneemt, 'at een hernieuwde poging is gedaan om •nmunisUsc-be orona^anda 'e maken in eden-ïad en Tandjong P.iok. alwaar cu- le tegen het gezag opruiende pamfletten waren aangeplakt en roode doeken werden gevonden. Een Chineesche schepeling werd gearresteerd. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. UIT DE STAATSCOURANT. DRINKWATER. Benoemd is tot Ingenieur bij het Rijksbu reau voor drinkwatervoorziening ir. R. Meu- lenhotf, thans tijdelijk als zoodanig werk-» zaam. HOOGER ONDERWIJS. Benoemd Ls tot gewoon hoogleeraar ln de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit te Leiden, om onderwijs '.o geven m de Japansche taal en letterkunde dr. J. Rahder. met gelijktijdig eervol ontslag als hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit to Utrecht. BURGEMEESTERS. Benoemd is tot burgemeester der gemeente Uiestratcn J W. Janssen AUTO IN EEN SLOOT GETUIMELD. Even bulten Boskoop, op der. Goud chen Rijweg is een auto geslipt, tegen een boom terecht gekomen on vervolgens in een dkre smaile sloot gevallen. Hij lag daarin met dc wielen omhoog. Onmiddellijk toegesnelde hulp slaagde erin. de beide inzittenden uit hun netelige positie te verlossen. De heer Bos uit Boskoop bleek echter inwendig gekneusd te zijn.en na enkele uren is hij aan de bekomen verwondingen overleden. Zijn zoon kwam met enkele lichte verwondingen vrij. De overledene laat een vrouw en zes min derjarige kinderen achter. DE GEMEENTEN EN DE WERKLOOSHEID. EEN MINISTERIEELE CIRCULAIRE. De minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft aan de gemeentebesturen een circulaire gezonden, waarin voor het volgende de bijzondere aandacht van die be sturen wordt gevraagd. Tengevolge van de buitengewone omstan digheden. wat het economische leven be treft. doet zich meer en meer de noodzake lijkheid geweien, dat nog meer dan tot dus verre. gelet op andere er bij betrokken be langen. wordt besloten zooveel mogelijk op drachten. welke de overheid heeft te ver strekken. aan de Nederlandsche nijverheid ten deel te doen vallen. De minister acht het ln dit verband wenscheiyk, behalve op het vorenstaande met nadruk de aandacht der gemeente besturen te vestigen op het groote belang .dat zal worden gediend, indien in deze moeilijke tijden niet alleen zoo weinig mogelijk tot ontslag van personeel wordt overgegaan, doch tevens beproefd wordt, zoo veel mogelijk arbeidsgelegenheid te vinden. Tevens verdient het ten zeerste aanbeveling, dat alvorens tot hel plaatsen van orders m het buitenland wordt overgegaan, de Rijks- commLssie voor Werkverruiming ln de ge legenheid wordt gesteld haar gevoelen ter zake te doen kennen. AUTO TEGEN STOOMTRAM GEREDEN. ERNSTIG DÉRAILLEMENT TE RHOON. Tegen elf uur Vrijdagmorgen is een auto die bestuurd werd door iemand uit IJscl- monde. nabij R'noon in botsing gekomen niet de stoomtram van Middel harnis naar Rot terdam De schok was zóó hev:g. dat dc loco motief en twee wagens van de tram derail leerden. Een der wagens kwam zelfs in de sloot terecht. In de tram heeft niemand letsel bekomen. De chauffeur van de auto werd zwaar gewond opgenomen en naar 't zieken huis te Rotterdam vervoerd. De auto is zwaar beschadigd. Ten gevolge van het déraillement stond het tramverkeer 's morgens nog stil. ACENDA ZATERDAG 17 JANUARI Gebouw Protestantenbond: Letterkundig* avond voor dc Volksuniversiteit. 8 uur. Stadsschouwburg: Am sterdam sch Toonecl met ..Dc medailles van eon oude vrouw". 8 u Palace: ..Drie met één benzinepomp" Op het tooneel: The Puposy's. 2-30 er. 8.15 uur. Luxor Theater: .De Poon van het Geluk" en ..Twee roode rozen". Op het tooneel: G'rf o en Charlie, dc koningen der lucht. 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: Dertig Paramount- sterren: een cocktail van humor, gra ie. fantasie er. levensblijheid- Op het tooneel: Jongleur Livorno. 2.30. 7 en 9.15 uur. Vei sen: Hotel .De Prins" bij de Pont: Opvoering van de Non Stop Revue „Quicker than Quick", 8 uur ZONDAG 18 JANUARI Stadsschouwburg. Wilsonspleln: ..Nathan heeft Mazzel" door het Ensemble Bouber- 8 uur. Schouwburg Jansweg: Alleen op de we reld" door het Ensemble Jacq Sluyters. 8.15 u. Gemeentelijke Concertzaal: Mie en Ko met „Tante Mery komt met Appelejan". 8 uur Doopsgezinde Kerk: Friesche preek door Ds C. B Hyikoma, 7 uur. Remons:rantenhuls. Wilhelmlnastraat 22: Zondagmorgcnwljding door de voreeniging van Spiritisten ..Wetenschap en Religie" v.m. 10.30 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. MAANDAG 19 JANUARI Schouwburg Jansweg: ..Voorlooplge hech tenis". door Rotterd. Hofstad Tooneel. 8 15 u. Stadsschouwburg. Wilsonspleln: ..Milhcna r tegen wil en dank", door ..Jacob van Len- nep". Bioscoopvoorstellingen. Teyler's Museum. Spaarne 16- Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve Maan dags, toegang vrij,

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5