H.D. PUZZLES. WINNAARS EN OPLOSSINC VAN No. 10 ,Een schip op strand is een baken in zee." H.D. PUZZLE No. 11 Opgave H.D. Puzzle No. 11 Radiomuziek der week. EEN VOORBESPREKING BIOSCOOP EMSER-ZOUT HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAC 17 JANUARI 1931 DERDE BLAD De prijzen voor H D.-Puzzle No. 10 zijn he den verzonden aan de volgende abonnés: Hoofdprijs a 7.50 de heer J. J. VAN ROON. Teding van Berkstraat 9 rood, Haarlem. V 5 premies 2.50. - 10. Mej. R. NIESTEN, Mamixstraat 35, Haarlem. 2o. de heer J. PRINSEN, Vrouwenhekstraat 64, Haarlem. 3e. de heer G J A WIJDOOGEN, Indlschestraat 40, Haarlem. 4o. de heer H M. STRATING, Koningsweg 38. Velsen-Noord 5e de heer A. P VERVOORN. Meikmansuraat 28, Haarlem. De Juiste oplossing la: De volgorde der woorden la: met een lans landschap olifant optooht koper mast Orleans. Idioot huismoeder drinkbak dienstig deinzen verlept. INGEZONDEN MEDEDEELTNGEN a 60 Cts. per regel HierondeT volgt de elfde puzsle-ongaaf, waarvan de oplossingen op de navolgende voorwaarden en met gebruikmaking van net afgedrukte inzendersformulier kunnen wor den ingezonden. Oplossingen, verzonden in gesloten couvert, waarop vermeld „Puzzle-rubriek" moeten uiterlijk Maandagavond a.s. in ons bezit zijn. Bij de oplossing moet onderstaand formu lier worden Ingezonden, uitgeknlnr en duide lijk leesbaar ingevuld. Bij leder formulier mag slechts één oplossing worden ingezon den. Voegt men er meer bij, dan moeten wij ze alle van het mededingen naar de uitge loofde prijzen uitsluiten. In de horizontale rijen, van links naar rechts, woorden te plaatsen met de volgende be teekenis: X X X X X X X X X X X X X X drinkgerei overtreffende trap van „veel" kettingzang geluid, toon devies nederlaag, verlies doornachtige struik bewustzijn van iets een groote menigte zichtbare voorstelling stopplaats de groote mode schijnbaar, als 1 ware vrachtloon De middelste verticale lemsche geschiedenis. Hier het formulier: lijn vormt den naam van een bekend figuur in de Haar- Voor goede oplossingen loven wij uit een Eersten Prijs van 7.50 Vijf Premies van 2.50 elk. H.D PUZZLE No. 11 Adres: Naam Inzender: 19 Januari 1931. Zijn er meer goede oplossingen dan het aantal prijzen, dan zullen deze bij loting worden toegekend. De namen van de prijswinners zullen wij in ons nummer van den volgenden Zaterdag 24 Januari) publiceeren Er bestaat geen beroep op de genomen be slissingen. Correspondentie er over kan niet worden gevoerd. Alle oplossingen moeten bezorgd of per post gezonden worden aan onze bureaux. Groote Houtstraat 93. Van onvoldoende gefrankeerde brieven wordt geen nota genomen. 111*| 7onilLAJPn komen tot rust, kal- UW LCIIU well meercn en worden daarbij levens gesteikt door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten LETTEREN EN KUNST DE ZUID-HOLLANDSCHE ELECTRISCHE ONTSPOORD. Vrijdagmorgen is een electrische trein bij het verlaten van het station Scheveningen over den wissel ontspoord. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats, doch de dienst ScheveningenRotterdam werd ont redderd. TER EERE VAN HOEK VAN HOLLAND'S REDDERS. Aan de Berghaven te Hoek van Holland is Vrijdag een monument onthuld ter nage dachtenis van de te Hoek van Holland om gekomen redders, n.l. acht op 16 Januari 1929 en zeven op 14 October 1921. SLAPTE IN DE KATOENWEVERIJ. Den arbeiders der katoenweverij van de firma Jansen en Tilanus, te Vriezenveen, is de mededeeling gedaan, dat wegens slapte in het bedrijf, voorloopig slechts van Maandag Jot en met Donderdag zal worden gewerkt. HET TOONEEL DE VAARWEG GRONINGEN—AMSTERDAM. De hoofdingenieur-directeur van den Rijks waterstaat in de directie Friesland en Drente, tevens waarnemende den dienst in het district Groningen, en de hoofd-ingenleur van den Prov. Waterstaat in Groningen en Friesland hebben bij de provinciale besturen van Fries land en Groningen een nota ingediend om trent de verbetering van de vaarwegen van Groningen naar de Zuiderzee met toelichten de teekerüng en globale begrootlng van kos ten. Zij bevelen zonder voorbehoud den weg over Stavoren aan. DE HEER VAN TIJEN IN APRIL TERUG. Aneta meldt uit Batavia, dat het vliegtuig van den heer Van Tijen, waarmee deze den Vliegtocht Nederland-Indlë volbracht, is in- gercheept om naar Nederland te worden ver voerd. De Vrachtenconferentie heeft aange boden het toestel gratis te vervoeren. De heer Van Tijen zal voorloopig nog in Nederl. Indlë blijven. Op zijn vroegst kan hij in April in ons land terug verwacht worden. KON. VER. „HET NEDERLANDSCH TOONEEL". DE MAN, DIE BESLAG LEGT. dooi KAREL DE JONG. In het Concertgebouw te Amsterdam Is Zondagnamiddag Georges Enesco solist.Ik leerde dezen zeer begaafden Roemeniër, die te Parijs zijn muzika e opleiding ontving, een goede twintig jaren geleden ten huize van Carl F'.esch te Amsterdam kennen. Enesco was toen nog zeer Jong, ik denk ongeveer 22 jaar; hij had o.a. een zeer merkwaardige sonate voor viool en piano geschreven, die hij met Flesch op een concert speelde. Afgaande op Enesco's uitmuntende vertolking der zeer moeilijke pianopartij, meende ik dat hij van huis uit pianist was. doch hij ontkende dat en gaf niet lang daarna een vioolavond waarop hij zich een vioolvirtuoos van betee- kenis toonde, o m. in de Zigeunerweisen van Sarasate, die heusch niet voor de poes zijn. Deze veelzijdige kunstenaar zal Zondag het concert in E van Bach (met het wonder- schoone langzame deel) en de zeer zelden gespee'de Fantasie op. 131 van Schumann voordragen. Den componist Enesco zal men uit een orkestsuite kunnen leeren kennen; verder zal 't orkest de Variaties van Brahms op het Koraal St. An toni van Haydn uitvoe ren. Brahms toont zich in dit werk evenals in vele zijner pianocomposities als de groote meester der variatiekunst na Beethoven. De acht variaties zijn door en door Brahms, doch laten het thema steeds ten volle her kennen. „Hier vreint sich elne souverane Herrschaft über alle Kunstmittel mit einer seltenen Gestaltungsgabe der Phantasie um ein durchaus vol'endetes Kunstgebilde von höchster Eigenart hervorzubringen. Hier 1st verscheidenden und wechselndsten Stim- mungen Raum gegeben: bald der Anmut (Nr. 3), dem heitoren Leben (Nr. 5), der drangenden Energie (Nr. 6), liebllcher Grazie (Nr. 7) Oder mystisch-dunkler Pnantastik (Nr. 8)". Ik zou bovendien nog willen wijzen op de kunstige contrapuntiek: in no. 4 vindt men dubbel contrapunt in de duodecime (tegenstem octaaf kwint getransponeerd), in no. 8 een canon in de tegenbeweging. De finale is op een uit het thema afgeleid osti- nate bas gebouwd; zij ontwikkelt zich in madhtieen climax. Deze variaties zijn in 1874 als op. 56 verschenen; de componist bewerkte ze ook voor 2 planos. De K.R.O. zendt dien middag een concert- der Arnhemsche Orkéstvereeniging uit, waar op Wil'em Andriessen het tweede piano-con cert van St. Saëns, het meest gespeelde der vijf, zal voordragen. Een inleiding in Bach's geest opent het langzame eerste deel van dit opus, een geestig en briljant Scherzando en een niet zeer belangrijke tarentella-ach- tige finale vormen de overige deckn. En des avond biedt dezelfde omroepvereniging ons een van Schumanrs schoonste werken: „Das Paradies und die Peri", oratorium naar den naam, maar eerder een lyrisch-romantisehe sage voor soli, koor en orkest. Het dichter lijke onderwerp (uit La la Roolch van Tho mas Moore) is muzikaal niet minder dichter lijk behandeld; de melodieën herinneren aan Schumann's mooist liederen. Het is geraden deze uitvoering zoo mogelijk m-°t tekst of klavleruittreksel te volgen: hoe welluidend de muziek op zich zelve ook is, schijnt me het verband tusschen deze en de woorden zóó innig dat het verstaan van beide door het volgen van het tekstboek een aanmer kelijk grooter genieten waarborgt dan het hooren al'een; want we weten bij ondervin ding dat het gezongen woord maar zelden goed verstaanbaar is. Uit de overige progTammas voor Zondag wil ik nog op de „Pictures from an Exhibi tion" wijzen die door Ravel naar Mussorgs ky's gelijknamige klavierstukken voor orkest bewerkt zijn en door Londen 's avonds uitge zonden werden. De orkestreering dezer toon- schilderijtjes schijnt me interessant ter ken nismaking toe. Voorts vestig ik de aandacht- op Motala: twee Straussen komen op het middagprogramma voor, twee die niets met elkaar te maken hebben: Richard en Jo- hann. Van Richard wordt een Jeugdwerk, de Serenade voor blaasinstrumenten op. 7 ge speeld dat den jongen componist nog geheel als volgeling der klassieken toont. Het belangrijkste van Maandag is de uit voering van ..Sursum Corda" van Arthur Piechler te München, waarbij evenals ver leden jaar bij de première te Weenen. once stadgenoote Annie Woud de altpartij zal zin gen. We mogen ons over deze buitenlandsche waarde er in g van onze Nederlandsche zan geres verheugen. Daventry zendt Woensdag de hier nimmer ten gehoore gebrachte 3de Symphonie van Tschaikowsky uit. De waardeering van diens symphonieën vertoont waarlijk een kreeften gang. Eerst kende men alleen de zesde, de Pathétique, toen kwam de vijfde, daarna de vierde op de programma's. Ik kan van de derde, als op. 29 in 1875 gecomponeerd, al leen de opschriften der hoofddealen ver melden: 1. Introduction (tempo di marcia funebre) e Allegro: 2. Allegro moderato alla tedesca; 3. Andante elegiaco; 4. Scherzo; 5. Finale (tempo di Polacca). Het werk staat in D gr. t. Les Eolldes, poème symphonique van César Frar.ck (Daventry, Donderdag) wordt ook zelden uitgevoerd. Ik ken het slechts in ar rangement voor 2 klavieren. Het is evenals de Symphonie een werk uit Francks laatste levensjaren en vertoont de Tristan-chroma- tiek in hooge mate. Sprak ik hierboven over Saint-Saëns 2de pianoconcert, ook het 4de (op. 44 C kl. t.) zal men deze week kunnen hooren en wel Donderdagmiddag uit Langenberg. Ook dit concert bestaat uit 3 deelen. Het eerste vangt met variaties aan. die naar een Andante in As gr. t. leiden; het tweede hoofddeel vangt met een uit het eerste overgenomen dalend octaven-motief aan en ontwikkelt zich tot een Scherzando, waTin een echt Saint- Saëns tweede thema optreedt: zonder onder breking gaat dit deel in de finale over, die me ook in dit werk het minst belangrijke stuk schijnt, en nevens een zeer eenvoudig hoofdthema grootendeels passagewerk te hooren geeft. Een eertijds geliefd, tegenwoordig uit de concertzaal vrijwel verdwenen werk is Men- delssohns Capriccio brillant op. 22 voor piano en orkest. Gegadigden zullen dit vlotte stuk Donderdagavond uit Motala kunnen beluisteren. In het middelpunt der belangstelling voor Zaterdag staat natuurlijk Mozarts Zattber- flöte. Deze onsterfelijke muziek behoeft geen commentaar. Men hoore en geniete! „Ik maak mij met den Fransehen slag van de toelichtingen van dit Engelsche stuk af en zeg niets!" schreef Cees Laseur in rijn woord vooraf in het programma. Een voorbeeld ter navolging! Wij „boo- men" soms veel te lang over ietsdat fei telijk niets is. Laseur wist wel. wat hij deed. toen hij geen zwaarwichtige betoogingen hield over een bi ij spell et-je, dat enkel en al leen geschreven is óm het publiek een avor.d prettig bezig te houden! En dat hij ook nie den inhoud vertelde van dit pretrn' i-elooze luchtige gevalletje, dat dan al heel gauw als een zeepbel uit elkaar geploft zou zijn. Zou ik het dan wel doen. nu Laseur mij zulk een goed voorbeeld gaf? Blij spelletje als „De Man, die beslag legt" zijn er honder den geschreven. Men amuseert er zich eer. avond mee en is het den volgenden dag weer vergeten! Dit stuk is niet beter en niet minder dan de vele uit Engeland ge- importeerde blijspelen. Het is even vol van toevalligheden en onwaarschijnlijkheden, maar het is ook van een even luchtiger. Engelschen humor, zoodat wij ons over onzen uitgang geen oogenblik beklagen. Te meer, omdat Lateur er zoo voortreffe lijk in speelt. Hij is de man, die beslag heeft gelegd op dit eers e succes van de Kon. Ver. „Het Nede.landsch Tooneel"! Want aar hem alleen is dat succes te danken. Hij speelt Raymond Dabney. den man. d'e b? slag legt op het hart van Crystal Wetherby. me lichte charme en fijne ironie gevoel:, in I. verruk'e1 ijk geestig in IT en Hl! Jammer, dat hij van Lola Camero, die Minny ten Hove in de rol van Crystal We- therbv heeft vervangen, zoo we'nig tegen spel kreeg. Lola Carnero was een zeer char mante actrice. Haar spel m_ste het raffine ment en het temperament, dat wij van eer vrouw als deze „uitgestootene" toch moch ten verwachten. Antoinette Soa ris zagen wij voor het eers: eens niet als „Komische Alte". Zij was eer lieve, gevoelige mevrouw Dabney. Van hei kameniertje zou nog wel wat meer te ma ken zijn, dan wij van Adriënne Canivez za gen. Adolphe Hamburger maakte het on? niet gemakkelijk aan den ouden Engelschen adel van Lo"d Bellaris te gelooven. Maai beet aardig getypeerd werd de deurwaardei door B. Groemer. ,.De Man, die beslag legt" had ook hier een flink succes, wat zeker voor 90 procen. aan Cees Laseur te danken was. J. B. SCHUIL uit artistiek oogpunt Interessante fllni tot nu toe gehad heeft, is overweldigend en pleit voor den goeden smaak van het publiek. Wij twijfelen er niet aan. of alles wat de film genegen ls, zal dezen keer Palace-waarts trekken! Vrijdagavond reeds was het theater uitver kocht en het publiek toonde zich zeer en thousiast. De zegetocht van „Die drei von der Tank- jtelle" over Duitschland. andere landen en een deel van Nederland, zal in Haarlem niet onderbroken worden! Van het bijprogramma vermelden wU lil het bijzonder de Duitsche teekenfiim op Arac- rlkaanschen leest geschoeid. Het is een heel goed geslaagde grap! REMBRANDT THEATER. Paramount op Parade. Aan deze Paramountfilm werken niet minder dan 30 Paramountsterren van de eer ste grootte en dan nog ontelbaren van lage- ren rang mee, waardoor een geheel gekregen wordt, dat over de gcheele linie boeit en amu seert. Op geestige, losse wijze worden de ver schillende deelen ingeleid door Theo Frenkel. Bovenaan staat natuurlijk weer Maurice Che valier, de gebóren fllmartht. Het is moeilijk uit de 18 a 19 deelen. waaruit deze Parade bestaat, een keuze te doen voor den eer;ten prijs, omdat elk deel op zichzelf steeds zoo bijzonder goed is. Misschien maakt Mitzl Green, het achtjarige actricetje wel een goede kans met haar imitatie van Cheva lier's nummer als politieagent in een park ln Parijs, waar hij moet waken over de minnen de paartjes op de bankjes. Maurice neemt in tegenstelling met zijn collega van den vorlgen avond, de liefde in bescherming; aan het slot zingt hij „All I want is just One Girl". Mitzl Green Imiteert haar grooten collega reusachtig, zelfs probeert ze zijn mimiek na te doen, hetgeen haar enkele keeren gelukt ook. Louis Davids treedt in deze film op als Tinus als Verkeersagent", en we mogen wel zeggen „succes verzekerd". In zijn functie van verkeersagent komt hij in contact met een Frangaise, een Engelsche en een Duit sche, die hem alle drie erg lief schijnen te vinden, maar Tinus ls op die aardigheidjes niets gesteld, voor hem gaat er niets boven een Hollandsch meisje, al is het oi. Jammer dat het weer een boerinnetje moest zijn en al was de lofzang op het Hollandsche meisje niet je dat. We hebben Louis Davids wel geestiger gehoord. Het slot van de film kwam voor alle aan wezigen eigenlijk veel te gauw. Het is gezellig om op zoo'n lichte, vroolijke wijze zoo aange naam te worden bezig gehouden, men voelt geen vermoeidheid en zou nog tijden kunnen luisteren en kijken. Met „Sweeving the Clouds Away" gezon gen en gedanst door Maurice Chevalier en dameskoor zijn we aan het eind van „Para mount op Parade", de fantastische, rijke Revue. Het bijprogramma bevat de gewone, altijd zeer gewaardeerde nummers, het Polygoon's Holl. Nieuws; Paramount Sound Journal Fox Movietone News, en een geluidsteeken- film van Max Fleischer „La Pa'.oma". De Jongleur Livorno vertoont U zijn bui tengewone handigheid en vaardigheid. LÜXOR-THEATER „Twee roode rozen". In de hoo'd- rol IUana Haid. C'?n Bow in „De poort van het geluk". Too neel. Prachtige natuurgedichten in het on*oe- gankelljke land Nepal, verder moVe f~tvs van de bewoners en hun gewoonten, hie-rre 'e wordt het programma van d^ze week ln bo vengenoemd theater geopend. Als eerste hoofdnummer draak dan: R-o- de Rozen". Dit ls een vroolijke opere te- fl!m. waarin de hoofdrollen o.a. vervuld worden door de bekende filmart'sten Li.va Haid en Harrv Halm. Het ls de grsch'edenls van een juffrouw uit een b'oemenwinkel. Er ls iemand die een lied ..Twee rcod« rozen" heeft gecomponeerd en tengevo'ge daan an komen ln haar winkel vele heeren roo 'e ro zen koopen. Ook „de bewuste Jonsrmandie evenwel door zijn vader aan een ander meis je „beloofd" is. Het toeva! wil dat aan de bloemen Juffrouw wordt opgcd--ycn de tafel te versieren voor het verlov: 'eest van den jongeman. Er zijn helaas 1; gasten en men komt er toe het meisje a'« 14de u't te noodlgen mee aan te ritten. Dat dit aanleiding tot allerlei ver wikkelingen geeft, laat zich begrlloen, de longcman verlaat zelfs het ouderlijk huls. Maar het valt hem niet mee voor zichzelf te zorgen. Hij wordt danseur in een cabaret. Als de tijd daar is dat hij dit niet lanvcr kan dragen, zorgt het bloemenmeisje dat hij met ..de rijke party ln verbinding komt, ten koste van haar zelf. Dit is een uitstekende speelfilm die wel voldoen zal. Het Luxor-Nieuws brengt ons kijkjes van overal. Gcrte en Char'ie is een acrobaten-paar dat we hier al eens vroeger zagen, nu echter met geheel andere nummers, die nu weer zeer veel succes hadden. Vervolgens Clara Bow en Richard Arlen ln .De poort, van het geh'k". Dit nummer alleen s eon bezoek aan het lAixor meer dan waard. Yvonne (Clara Bow) is het hartstochtelijke en liefhebbende meisje van den bankroover Tod. Zij vecht om den Jongen man voor zich te behouden en hem niet in de m'sdnad te laten vervallen, die hem op den electrlschen stoel zal bronpen. Wanneer zij ouder gewor den is trekt zU er met den bankroover op uit, totdat beiden moeten vluchten en in Ca lifornia terecht komen, waar Yvonne de ver veling van Ted tracht te verdrijven; dit ge lukt haar niet. Hij komt daar weer in kcaanls met bankroovers. zij beramen een inbraak, vóór het zoover ls wordt hun huls door de politie belegerd. Yvonne en Ted weten te ontkomen. Als Ted dan van haar weg wil gaan. verwondt ze hem, waarna de politie hem gevangen kan nemen. Zij hebben zich echter eerst voorgenomen later een beter le ven te gaan beginnen. Deze film is. van begin tot eind spannond. Het geheel vormt een programma dat er wezen mag. PALACE. „Die Drei von der Tankstcllc" ircgie van Wilhelm Thlcle). Elders in dit nummer hebben wij een uit voerige beschrijving opgenomen van de ope rettefilm van Wilhelm Thiele „Die drei von der Tankstelle" (Drie man met één benzine pomp). De hoofdrollen in deze voortreffelijke film worden gespeeld door Liana Haid, Olgo Tsjechowa, Wi!ly~Fritsch, Karlwelss, Ruh- mann en Kampers. Wij kunnen deze verkwikkende, vroolijke en hoogst kunrtrinnlge film niet genoeg aan bevelen, Het ls een zeer geestige en af en toe groteske parodie (waarbij alleraardigste mu ziek geschreven werd) die waarlijk buiten gemeen goed gespeeld wordt. Het succes dat deze luchtige en toch zoo ONTVANGEN BOEKEN. TWEE HAARLEMSC1IE WIJSCEEREN De Nederlandsche Ana'ole France, onze stadgenoot P. H. van Moerkerken, heeft met „De Historie en het Droomgezicht, over den Prins en den Moordenaar" een nieuw deel aan de reeds vrij lange lijst zijner wer ken toegevoegd. En een ander Haarlemmer, Charivarlus, heeft zijn mat toewijding on dernomen studies in Schopenhauer, onder den verzamelnaam „Klusjes en Kliekjes" 2) ln een fraai blauw bandje verzameld, en bei der heeren uitgevers hebben daarna die wer ken op onze leestafel gedeponeerd. „Het werk van een auteur bevat de quintessens Van wat hij in zich heeft, als schrijver en als mensch. Het is dus veel meer waard dan een gesprek met hem. Want uit zijn boeken spreekt zijn Innerlijke Stom". Aldus de Charl-variant op Schopenhauer op pag. 83. Daarmee zouden niet alleen alle litteraire interviews tot overbodigheid ge doemd kunnen worden, doch tevens alle toe vallige bekendheid met de personen en levensomstandigheden der auteurs bulten dienst gesteld zijn. Zonder het nut van het een of het ander geheel te ontkennen kun nen wij ook voor dat buiten dienst stellen vaak gevoelen. Behoeven wij dan, uwe bekendheid met vroeger werk van Van Moerkerken veron derstellend. méér te zeggen, dan dat ook in dit laatste de fijne prozaïst aan het woord is, dien ge kent. Hij is een elegant han eerder van de taal en het ts niet het laatst door de gezochte verfijning zijner zinconstructie dat hij aan France doet denken. Doch ook van diens belezenheid, historische b~onnenken- nis en algemeen levensinzicht brz.lt de Haarlem sche auteur veel. Ben sterk besef van de betrekkelijkheid aller verkondigde waar heden houdt hem bezig en doet hem. zacht zinnig gnuivend, de best bedoelde uitingen van aller tijden geestelijke leiders nevens elkaar stellen. Zoo iemand moest het aan trekken. om in een breed gedach'en cyclus de „gedachte der tijden" ln beeld te brengen en zijn warme levensliefde deed rijn twijfel- graag beschouwen soms tot een kunstrijk herscheppen uitbloeien, als in den Eros en de Nieuwe God, die hij ons een vorig jaar schilderde. In het gegeven van den moord op Prins Willem door Balthazar Gerards vond de schrijver ditmaal de stof voor onderzoek en meditatie. Van het eers'e was d? historie, in strikte onpartijdigheid doorzocht, het ge volg; de tweede voerde tot het droomge zicht, D? feiten, door het dokument ge staafd. blijven; het oordeel, dit moji verdoe mend of verheerlijkend zijn, ls afhankelijk INGEZONDEN MEDIlDF.ELINGEN a 60 Ct«. per re«el. Het natuur'ijk is alleen verkrijgbaar in VIERKANTE GLAZEN FLACONS Prijs per flacon 1.20

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 9