TENT00NSTELLIK6 AMSTERDAM RAI RAI Spoor's gestampte Muisjes AUTOMOBIELEN SPOOR's MOSTERD Spoor S z w ItsVrs c h e*K'a a s HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 21 JANUARI 1931 UIT DE OMSTREKEN VELSEN RAADSVERGADERING Openbare vergadering van den gemeen teraad van Velsen op Dinsdag 20 Januari, des avonds zeven uur. Voorzitter: de heer R. G. Rijkens, bur gemeester. De volkstelling. De heer Bosman CV. D.) vraagt waar om voor de volkstelling niet onderzocht is, of er onder de werkloozen geen geschikte personen waren, die voor het tellen in aanmerking kwamen. (Wtf herinneren aan het onderhoud, dat onze correspondent te Velsen dienaan gaande met den directeur der Arbeidsbeurs gehad heeft, waarbij deze mededeelde, dat hiervoor wel krachten beschikbaar waren geweest. Red.) De heer Maas (R.-K.) verzoekt om voort aan ook bij de Arbeidsbeurs te informeeren. als eventueel weer eens krachten noodig mochten zijn. De Voorzitter heeft hiertegen geen bezwaar, maar hij merkt op, dat B. en W. zich in dezen hadden te regelen naar de wenschen van het Rijk. dat voorop heeft gesteld, dat zooveel mogelijk administratief onderlegde personen aangesteld moesten worden. Door B. en W. is uitsluitend op be kwaamheid gelet. Ingekomen stukken. Ingekomen is een adres van de Vereeniging ..Parkwijk Zeeweg" te LJmuiden, waarin ge vraagd wordt of het de goedkeuring van den raad kan wegdragen, dat verzoeken aan den raad of aan B. en W. onbeantwoord worden gelaten. De heeren Roe Is e (SX)AP.) en Hom burg CA.-R.) en Bosman (V.-D.), geven B. en W. in overweging, voortaan wel een antwoord te sturen. De Voorzitter zegt, dat B. en W. tel kens met alle mogelijke futiliteiten lastig worden gevallen. Wethouder Dunnebier (Christ.-Hlst.) merkt op. dat hij altijd alle ingekomen ver zoeken beantwoordt. Aan alles is echter een grens. Hij kan niet tot in het oneindige door gaan over één zaak. als die reeds dikwijls mondeiing en schriftelijk behandeld is. Wethouder Tusenius (V. B.) zegt, dat hij beschuldigd wordt, één brief niet beant woord te hebben. Maar hij heeft dien brief nooit ontvangen. De heer B. Waterlander bedankt als raadslid. Ingekomen is een brief van den heer B. Waterlander, waarin hij mededeelt, dat hij met ingang van 21 Januari ontslag neemt als lid van den raad. Dagtentjes op het strand. In de vergadering van 10 December jl. werd door den heer Schaar (SDAP.) gevraagd in te trékken de toestemming, om door de pachters van gedeelten zeestrand huur te la ten heffen van houders van dagtentjes. B. en W. verklaren zich hiertegen, omdat dit niet alleen in strijd is met een behoorlijke exploi tatie van het strand, maar bovendien schade berokkent aan de pachters, die hun materiaal en reddingsmiddelen beschikbaar moeten houden, zonder daarvoor vergoeding te ont vangen. De heeren Schaar en Vermeulen CA.-R.) meenen, dat er met een beetje goe den wil wel wat te bereiken is. Men moet het strand niet ontoegankelijk maken. De heer Bosman is van meening, dat het onderzoek van B. en W. niet volledig is ge weest. Vooral één gegadigde zou er door ge dupeerd worden. Spreker ziet daar iets scheefs in. De Voorzitter geeft dit toe. Hij zal dit geval nog eens laten onderzoeken. Speelterrein te IJmuiden. B. en W. stellen voor, een terrein nabij de Ahornstraat te IJmuiden, ter oppervlakte van pl.m. 6000 M2., voor speelterrein te be stemmen. Wordt goedgekeurd. Verhooging belooning van de be manning der motorspuit. B. en W. stellen voor, de belooning van de bemanning der motorspuit te IJmuiden té verhoogen met 25 per jaar. Wordt goedgekeurd. Punt 6 der agenda: Overneming van stra ten te IJmuiden zal in geheime zitting wor den besproken. Subsidie bewaarscholen. en W. stellen voor af te wijzen het ver zoek van het bestuur der schoolvereeniging ,.Uw Koninkrijk kome" te Velsen om 25 pet. der bouwkosten voor een nieuwe bijzondere bewaarschool te mogen ontvangen. De ge- meentefinanclën laten dit niet toe. B. en W. stel'en tevens voor. de verordeningen betref fende de subsidieering van het bijzonder be- waarschoolonderwijs buiten werking te stelr len, behalve met betrekking tot die scholen, waarvoor reeds een bijdrage uit de gemeen tekas werd verleend. De heer Sluiters (Christ.-Hist.) komt op tegen het afwijzend advies van B. en W. Hij meent, dat dit serieus verzoek moet wor den Ingewilligd, omdat dit onderwijs daar al jaren gegeven wordt. Het voorbereidend on derwijs aan den overkant van het Kanaal moet bevorderd worden. De heer Roel se CSJDAP.) bestrijdt de meening van den heer Sluiters. Er mogen op het oogenblik geen gelden voor het bijzonder voorbereidend onderwijs meer beschikbaar worden geste'd, zoolang het openbaar bewaar schoolonderwijs daar nog geen gelijke rech ten kan krijgen. De heer Vermeulen is ook voorstander van het voorbereidend onderwijs. Maar hij meent dat de financieele bezwaren het zwaarst moeten wegen. Spreker hoopt, dat de tijd spoedig komen zal. dat weer gelden voor voorbereidend onderwijs van alle rich- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. tingen beschikbaar zijn. In afwachting daar van mag voor deze schoolvereeniging geen uitzondering worden gemaakt. De heer Groeneveld (Chrlst.-Hist.) be pleit inwilliging van het verzoek. Wethouder T u se n i us spijt het, dat B. en W. met dit voorstel moesten komen. Toen in dertijd pogingen werden aangewend om een desbetreffende verordening samen te stellen, was het de Christ.-Hlst. fractie, die niet loyaal wilde meewerken De heer Sluiters: „Nou, nou!" Wethouder Tusenius: „Ja zeker, ik neem daar geen woord van terug. Als de Christ.-Hist. fractie had medegewerkt, dan zouden daar nu twee bijzondere en twee openbare bewaarscholen staan". Spreker is het voor 95 pet. met den heer Roelse eens. Wethouder N ijs sen CR.-K.) verdedigt het voorstel van B. en W. Er is op het oogen blik geen geld voor. .Wat baat nu een mooi vertoon voor gelijkstelling van het onderwijs, als er toch geen geld is?" vraagt spreker. De heer Sluiters komt op tegen de woorden van den heer Tusenius. De Christ.- Hist. fractie heeft niet tegengewerkt. Wethouder Tusenius: „Ik houd het vol, dat jullie de schu'd zijn. dat die scholen nog niet gebouwd konden worden". Tenslotte wordt het voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Dienstwoning in „Velserbeek". B. en W. vragen het noodige crediet voor den bouw van een dienstwoning in het park „Velserbeek" en stellen voor. den huurprijs voor deze ambtswoning vast te stellen op f 5 per week. De heer Pot CA.-R.) vindt den huurprijs te laag. Hij zou dien tot f 6 of f 7 willen ver hoogen. De Voorzitter zegt. dat er geen onder scheid gemaakt kan worden. Voor verschil lende ambtswoningen wordt f 5 huur per week gerekend, o.a. voor de concierges van het raadhuis. De heer Vermeulen stelt voor, den huurprijs te bepalen op f 6 per week. Die woning is wel f 12 waard. De Voorzitter bestrijdt dit; de man moet dag en nacht beschikbaar zijn. Hij moet dus bij zijn werk wonen. De heer V i s s e r meent, dat de huurprijs wel f 6 mag zijn. Wethouder Schilling vindt het billijk, dat de huurprijs op f 5 wordt bepaald. Het is voor een arbeider nooit prettig om vlak bij zijn werk te moeten wonen, want dan is hij altijd „beest". Over het voorstel-Vermeulen staken de stemmen met 11 tegen 11. In de volgende vergadering moet dus her stemming plaats hebben. Gebruik schoollokaal. B. en W. stellen voor af te wijzen een ver zoek van de afdeeling IJmuiden van den Ned. Protestantenbond, om haar een subsidie te verleenen ten bedrage van de door haar verschuldigde huur voor het gebruik van schoollokalen. De raad vereenigt zich hiermede. Belasting op tooneelvertooningen, B. en W: stellen voor afwijzend te beschik ken op verzoeken van de tooneelvereeniglng „Oefening Baart Kunst" e.a., inzake wijziging van de verordening op de heffing van belas ting op tooneelvertoonlngen en andere ver makelijkheden. Ook hiermee vereenigt de raad zich. Rijwieltoclage. B. en W. stellen voor, niet aan te nemen het voorstel van de heeren Visser c.s., het besluit d.d. 27 December 1927 om aan nieuw te benoemen gemeen tepersone el geen rijwiel toelage toe te kennen, in te trekken. De heer Vermeulen wil alleen rijwiel- vergoeding geven aan hen, die de flets wer kelijk voor den dienst gebruiken en niet aan hen, die ze voor hun eigen gerief noodig hebben. De heer Groeneveld bepleit toestaan van de vergoeding. Vele werklieden koopen en rijwiel in huurkoop en als zij er geen ver goeding voor krijgen, dan werkt dit depri- me erend. De heer Schaar geeft B. en W. in over weging, dit agendapunt terug te nemen en een raadscommissie te benoemen, die eens precies onderzoeken zal, wie wel en wie niet een vergoeding voor het rijwielgebrulk moeten hebben. De Voorzitter voelt veel voor dit denk beeld. Het agendapunt wordt teruggenomen. B. en W. zullen met een nieuw voorstel komen. Paviljoen voor lijders aan be smettelijke ziekten. B. en W. stellen voor om aan het bestuur van het St. Antonius-Zlekenhuis gedurende veertig jaren een jaarlijksche subsidie van f 2500 te verleenen ten behoeve van den bouw en de exploitatie van een paviljoen voor de verpleging van lijders aan besmettelijke ziekten. De heer Vermeulen wil deze zaak wel bespreken, maar na afloop daarvan het voor stel aanhouden, om studie van de gemaakte opmerkingen te maken. De Voorzitter is tegen aanhouding, omdat de tijd dringt. Spreker zou niet gaar ne willen, dat de menschen naar Haarlem gaan. In de gemeente Velsen moet een der gelijke gelegenheid bestaan. Financieel is het voor de gemeente voordeelig. De heer Vermeulen verklaart, dat zijn fractie geen principieele bezwaren heeft. Spreker hoopt, dat men bij zijn fractie geen anti-Katholieke gezindheid zal veronder stellen De Voorzitter geeft in overweging den godsdienst en de politiek hier nu eens buiten te houden. De heer Vermeulen wil eerst de voor waarden weten en dan pas de subsidie toe staan. Hij wil de volkomen draagwijdte van het voorstel van B. en W. kennen. Bij spre ker en zijn vrienden bestaat ook een overwe gend bezwaar om een verbinding voor den duur van veertig jaar aan te gaan. Voor vijf jaar zouden zij te vinden zijn. De heer Ver meulen noemt eenlge cijfers van dergelijke barakken te Rotterdam. D« Voorzitter vindt het Jammer, dat de heer Vermeu'en die cijfers niet eerst aan B. en W. heeft gegeven, want dan hadden zij die kunnen onderzoeken. Nu geeft het weer oponthoud. De heer Vermeulen zegt. van meening geweest te zijn. dat B. en W. dit voorstel niet meer aan dezen raad ter beslissing zouden hebben gegeven. De indiening voor deze ver gadering was voor spreker een verrassing. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. 23 JANUARI -1 FEBRUARI MOTORRIJWIELEN GEOPEND VAN IOVM.-5NM; ÖNM-ION.M.' De heer Roelse heeft geen bezwaren te gen een overeenkomst met Haarlem. Hij deelt de practlsche bezwaren van den heer Vermeulen. De heer Groeneveld herinnert er aan, dat er toch altijd nog ingezetenen zijn, die er principieel tegen zijn, om ln een R.-K. ziekenhuis te worden verpleegd. Hij stelt voor, deze zaak voorloopig op te schorten, omdat Haarlem toch ook nog niet klaar is. De heer Baard a (groep Schilling) uit ook eenige practlsche bezwaren. Hij heeft o.a. bezwaar tegen den langen termijn. Over veertig Jaar kan de toestand heel anders zijn. Spreker vestigt de aandacht op de bestaan de barak te Beverwijk, die niet gebruikt wordt. Hij meent, dat er geen bezwaar tegen kan zijn zijn om een regeling met Beverwijk te treffen. De heer Bosman meent, dat deze zaak veel te duur is aangepakt. Er ral wel een goedkoopere gelegenheid zijn. Spreker zegt, dat er jaarlijks 200 a 250 ingezetenen zijn, die zich liever in het ziekenhuis te Beverwijk laten verplegen. Zij zullen daarvoor wel een gegronde reden hebben. Sprekër heeft nog nooit een anti-Katholieke daad gedaan, maar hij heeft wel altijd het anti-protestantisme bestreden. Het ls gebleken, dat de menschen niet tegen afstanden opzien. Spreker vindt 't een zegen, dat net Sint Anthonius Zieken huis bestaat, maar hij zou het een nog groo- ter zegen vinden, als ook andersdenkenden er vrede mee konden hebben. De Voorzitter wil nu in stemming brengen het voorstel van den heer Groene veld. om het voorstel van B. en W. aan te houden. De heer Vermeulen zal daartegen stemmen. Men moet B. en W. gelegenheid geven, nieuwe besprekingen te openen. Hij wil het voorstel niet door een achterdeur van de agenda afvoeren. Het voorstel-Groeneveld wordt ver worpen met 14 tegen 8 stemmen. De heer Roelse stelt nu voor, B. en W. uit te noodigen een onderzoek in te -'ellen omtrent de kosten en voorwaarden van ver pleging in de barakken te Beverwijk, Haar lem en met het Sint Antonlus Ziekenhuis Dit voorstel wordt aangenomen met alge- meene stemmen. Benoemingen. B. en W. stellen voor, de tijdelijke aanstel lingen van G. W. van Driesten en L. M. La- voo, onderscheidenlijk als leeraar ln het tee kenen en in de practljk der scheepswerktuig- kunde aan de gemeentelijke Visscherijschool te verlengen, respectievelijk voor het tijdvak 1 December 1930 tot 1 December 1931 en 1 Januari 1931 tot 1 November 1931. Wordt goedgekeurd. Overplaatsing schoolhoofd. B. en W. stellen voor, den heer P. Pleljler, hoofd der openbare lagere school C, over te plaatsen als hoofd naar de nieuw te bou wen openbare lagere school nabij de verLoren van Themaatlaan. Hamerstukken. De volgende agendapunten worden zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Machtiging tot onderhandsche verpach ting van de standplaats voor rij- en voer tuigen en rijwielen nabij het zeestrand. Verkoop van grond en aankoop van een woonhuis. Wijziging van de Raadsbesluiten van 23 April 1930, no. 13 en 30 September 1930, no. 20. inzake den bouw van een nieuwe brug over de spoorbaan te IJmuiden. Garandeeren van tuindersvoorschotten. GEVONDEN VOORWERPEN. Bruine dameshandschoen; autoslinger, on derstuk van een collier, kindertaschje, da- mestasch met inhoud, dameshandschoen, portemonnale met inhoud, kinderhand schoen, jongensjasje, gouden ring, schoen trekker, dop van een auto. heerenrijwiel, een portemonnaie met inhoud. Inlichtingen: politiebureau Willemsplein, LJmuiden. Bruin geblokte handschoen; huissleutel, penning gemerkt 36, een gerepareerde linker handschoen. Inlichtingen: politiebureau En ge imunö us- weg. CONFLICT STRAATMAKERS Van straatmakerszijde wordt ons gemeld dat bij den aannemer De Graaf, die de ge meentelijke bestratingswerken had aange nomen, een conflict is ontstaan, doordat deze de geldende arbeidsvoorwaarden, als mede de algemeene en besteksbepalingen niet behoorlijk nakwam. Zoo wordt b.v. 4 cent per M2. minder betaalt dan voor het werk in het bestek ls voorgeschreven. De straatmakersbond heeft zich met de leiding van dit conflict belast en een be spreking met den directeur van openbare werken gehad. Wij hebben ons om Inlichtingen gewend INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. tot den heer E. Brader. directeur van open bare werken, die mededeelde, dat dit geschil zuiver een quaestie van opvatting ls. De hoofd zaak van dit conflict gaat om die 4 cent per M2. In het bestek staat een bedrag van 22 cent per M2. genoemd en ln dit bedrag ls nfet inbegrepen het opmaken en invegen der straten en Openbare Werken betaalt dan ook nog 4 ct. extra voor opmaken en lnvegerv. Het conflict zal dar. ook volgens den heer Brader wel spoedig tot het verleden behooren. HET TREINVERKEER. EEN SUCCES VOOR DE BUUKTVEREENI- GINGEN DRIEHUIS EN PARKWIJK-ZEEWEG In November j l. werd door bovengenoemde Vereeniging een adres gericht tot de direc tie der Ned. Spoorwegen. Daarin werd ver zocht. den trein No. 2627 te Driehuis en Zee weg te willen doen stoppen, daar de school kinderen, thans allen gebruik makend van trein No. 2621. genoodzaakt zijn een half uur voor opening der scholen bulten door te brengen. Tevens voegden zij daaraan toe. dat het ook voor vele bewoners van Driehuis en Umuidcn Oost (Halte Zeeweg), die hun werkkring in IJmuiden hebben, van veel be lang zou zijn. indien er voor hen tusschen 8.16 en 9.16 uur gelegenheid bestond, van Driehuis of van de Halte Zeeweg uit naar LJmuiden te vertrekken. De besturen der bovengenoemde Vereenl- gingen kunnen ons thans tot hun genoegen berichten, dat hun verzoek bij de directie der Spoorwegen welwillend gehoor mocht vinden en dat trein No. 2627 In gaande 15 Mei as. aan de voornoemde haltes om 8.46 en 8.48 resp. zal stoppen. ONDERSTEUNINGSFONDS. Men wil te Velsen (N.) wederom trachten een ondersteuningsfonds te stichten. Voor dit doel wordt een vergadering be legd op Donderdag 29 Januari in café .Bloemoord". waar als sprekers zullen optre den de heeren D. Witbeard van Koog aan de Zaan en N. J. Willems uit 's-Gravenhage. WINKELIERSVEREENIGING „WIJKEROOG". Bovengenoemde vereeniging houdt Don derdag 22 Januari een ledenvergadering in het R. K. Vereentgingsgebouw, Onder meer ral de verplichte winkelsluiting besproken worden. KAMER VAN KOOPHANDEL Als lid der commissie van het winkelbedrijf ingesteld door de Kamer van Koophandel en fabrieken voor Haarlem en omstreken, is de heer H. H. Meijer te Velsen (N.) herbe noemd. VJLR.A. De afdeeling Velsen van de Vara houdt op 22 Januari ln de zaal van café Bloemoord te Velsen haie jaarvergadering. Op de agenda staan o.m. een voorstel om tot uitbreiding van het bestuur met twee le den over te gaan, bestuursverkiezing en can- dldaatsteliing voor het hoofdbestuur en de vereenig in gsraad. BEVERWIJK ERNSTIG ONGEVAL. In de Peperstraat, waar gewoonlijk on danks het drukke verkeer veel kinderen op den rijweg spelen, geraakte het 10-jarlg zoontje van den heer K. spelender wijze onder een passeerende auto, be.-tuurd dooi den heer L. alhier. De knaap kreeg een der wielen over het lichaam. Nadat het slacht offer bij een der omwonenden was binnen gedragen, werd geneeskundige hulp Ingeroe pen. Op advies van den geneesheer werd de jongen, wiens toestand zorgelijk was naar het St. Antonlus Ziekenhuis te IJmulden-Oost overgebracht. FEESTAVOND DER CONGREGATIE. Nadat het gouden jubileum van de Aarts broederschap der H. Familie de vorige week met groote plechtigheid in de St. Agathakcrk aan de Breestraat is herdacht, werd in het K.8A.-gebouw aan de leden en hun dames tot slot der viering een feestavond aangebo den. Deken J. M. Lucassen, de directeur der jubileerende congregatie, vond hierbij gele genheid de twintig gouden Jubilarissen, als mede hen, die 40 en 25 jaren lid der broeder schap zijn, in het openbaar nogmaals te hul digen. De Harmonie „St. Jozef" bracht onder lei ding van den heer J. G. H. Damen, enkele muzieknummers ten gehoore. waarna de tooneelafdeellng der St. Jozefgezellen een op voering gaf van het blijspel .De erfenis van Oom Valentijn". waarbij het zeer talrijke pu bliek zich blijkens de herhaalde lachsalvo's uitstekend vermaakte. HAARLEMMERMEER ONGELUK MET AZIJN-ESSENCE. Het 11/2 Jarig dochtertje van den heer L. aan den Aalsmeerderweg alhier, wist gister avond ln een onbewaakt oogenblik een op de tafel staand fleschje met azijn-essence te pakken te krijgen en dronk dit ledig. Wijl het kind Inwendig door het bijtende, scherpe vocht vermoedelijk brandwonden had beko men, werd 't per auto naar een dokter ge bracht, Omtrent den toestand van de kleine viel nog weinig te zeggen. BAL-MASQUé. In de Beurs te Hoofddorp werd door dc Tooneelvereeniglng van spoorwegper'oneel „Gezellig Samenzijn" een gemaskerd bal ge geven. waarmede een groot succes word be haald. Er heerschte een vrooltjke en opge wekte stemming en de prachtige cosiuums droegen ieder* bewondering weg. Het geheel had een schitterend verloop en leverde dui delijk het bewijs, dat de regeling van dezen avond in goede handen was. WERKVERSCHAFFING VAN GEMEENTE WEGE. In verband met de in Haarlemmermeer heerschende werkloosheid, hebben burge meester en wethouders van deze gemeente verschillende grondwerken doer, aanbesteden, waardoor vele werklooze arbeiders spoedig in de gelegenheid zullen komen om nog een be hoorlijk weekloon te verdienen. Bij de uit voering der werken zal de aannemer gebruik moeten maken van arbeiders die bij de ar beidsbeurs als werkloos ftaan ingeschreven. Voor grondwerk zal het z.g. standaardloon ad 0.62 per uur worden betaald, terwijl voor het werk. dat onder gewoon boerenwerk is te rangschikken minstens f 0.50 per uur betaald ral worden. SANTPOORT ..VOX HUMANA". Bovengenoemde gemengde zangvereeniging. directeur de heer Joh Brands, gaf met mede werking van het Dubbel Mannenk wartel ..Euterpe" uit Haarlem haar eerste concert in dit seizoen in de concertzaal ..Zomerlust". De belangstelling was bevredigend, al had èn de concerteerende vereeniging èn het medewerkende kwartet ongetwijfeld een ge heel gevulde zaal verdiend. ..Vox Humana" opende met ..Nachtgezang" van C. v. d. Linden, Na een mooien aanhef volgden bij „neveldampen" een onzuivere stemiring, die echter direct teniet werd ge daan door mooien zang der bassen in ..Een doffe smart". Dit openingsnummer deed veel goeds verwachten. In vrijwel alle overige nummers werd deze verwachting niet be schaamd, doch „Goeaennacht" nog wel een compositie van Joh. Brands zeiven maakte er een uitzondering op. Maakten beide eerste coupletten al niet den indruk op ons. zooals zij dat den eersten keer deden, het derde couplet ln 't bijzonder leed door een onzuiveren inzet. Direct er op nam „Vox" echter revanche door een zeer goede vertol king te geven van het moeilijke „Koren van Alphons Vrancken. Vooral het mannenkoor in ..Koren, koren, pralend en prachtig" klonk mooi. ,.Vox Humana" besloot haar programma met een glanzend gezongen ,,'t Haesken" (be werkt door Sem. Dresden). Dat was kranig! Zooals gezegd, werkte „Euterpe" aan dezen avond mede. De Haarlemsche zangers prachtig materiaal boekten een verweldl- gend succes. Aanvankelijk liet de samenzang Iets te wenschen over, maar vooral na de pauze kwam hierin verandering. .Minnelied" van Adam de la Hale vormde het begin van genoemde verbetering, waarna De liefste plek" en vooral .Meiliedje" volgden. Het succes was van dien aard, dat het kwartet nog een toegift gaf. Zij tenslotte nog vermeld, dat ..Euterpe" een nieuwe compositie van Brands, „Tota Pulchra" genaamd, met succes „ten doop' üield. HEEMSTEDE DE ST. JOZEFSCHOOL. B. en W. stellen den Raad voor. aan het R.K. Kerkbestuur van de parochie van den St. Bavo om beschikbaarstelling van gelden voor de uitbreiding en verandering van de inrichting der St. Jozefschool, te voldoen, be halve wat het maken van enkele water plaatsen op de speelplaats betreft. Voorts stellen B. en W. voor, tijdens de vooreenomen verbouwing der St. Jozefschool, de villa ..Djokjakarta" tijdelijk voor genoemd Kerkbestuur te huren. De minderheid dpr commissie van onderwijs acht het niet Juist dat dc huur der villa reeds van 1 Januari 1931 af ten laste van de gemeente zal komen, daar de vertraging van de Inzending der aanvrage van het Kerkbestuur, ten gevolge waarvan thans huur verschuldigd ls zonder dat het gebouw kan worden gebruikt, niet aan het gemeentebestuur ls te wijten. RECHTEN VOOR GF.BRUIK ALG. BEGRAAFPLAATS. In ons nummer van Maandag namen wij een raadsstuk op van B. en W. van Heem stede, Inzake de wijziging der verordening op heffing van begraafrechten. B. en W. deelden daarin o.m. mede. dat zij niet. accoord konden gaan met een verhoo ging van f 80 tot 125 voor rechten voor aan koop van een grafstede van 1 bij 2 M. B. en W, schrijven thans evenwel aan den Raad, dat zij ln hun vergadering van Maan dag, na kennisneming van het rapport der Financieele Commissie van 17 Januari j.l. be rcid zijn overeenkomstig dat rapport, art. 2 sub la eerste zinsnede der verordening te doen lulden als volgt: ..Voor ombepaalden tijd in een grafstede van 2 bU 1 M.: f 125." GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij T. Emmer. Billlton- straat 23. een paar klompen; C. W Schimmel, Haemstedeplein 9. een wit leeuwhondje; T. van Veen. Havenstraat 61. een portemonnaie met inhoud; De Vries, Heerenweg 67. een damestasch met Inhoud. Holdorp, Zandvoort- schelaan 130, een bruin lederen tasch: Ha- geman. Kastanjelaan 21. een dameshand schoen: E. Kieft. Glipperweg. een paar zwarto dameshandschoenen: Schuurman, Heeren weg 129, een portemonnaie met inhoud; R. Goedhart, Wiekenpleln 6, een heerenvest; Verburgt. Jacob van Campenstraat 10. een zwart poesje; Bureau van politie Raadhuis straat. een ceintuur van een regenmantel en een kinderschoentje. BURGERLIJKE STAND VELSEN. Bevallen: A. A. J. de Pauwv. d. Wil denberg z-, C. RuttersBlankesteyn d.t N. v. HesselingenScholten d„ C. Peereboom— Langercis z.. N. Poen— Darphom d„ J. SJou- kensKwek d., J. H. Jorna—Verhoeven d., J KloostermanKohlwers z. Overleden: Maria Voorting, wed. A. Schoorl 67 J., G. H. Gerritsen 78 J.. Trijntje Dalmoyer, wed W. v. d. Wiele 82 jPetronelle E. C. Scheffers e.v. F. J. Poly. 80 j., Antje v. Boven, wed. J. v. d. Berge 84 j. MARKTNIEUWS PURMEREND. 20 Januari 1931. Kaasaanvoer 16 stapels kleine, f 35 a f 36 per 50 KG. Boteraanvoer 713 K.G., prijs f 1.60 a f 1.95 per K G Vee. 345 runderen, waaronder zijn 250 vette en 16 stieren. 36 paarden f 80 a f 200 per stuk. 18 vette kalveren f 1.20 a f 1.50 per K.G. 238 nuchtere dito, f 13 a f 39 per stuk. 419 vette varkens f 0.45 a f 0 48 per K.G. 69 magere dito f 16 a f 37 per stuk. 205 biggen f 11 a f 17 per stuk. 668 schapen f 26 a f 39 per stuk. Kuikens f 1 a f 2.50 per stuk. Eieren kip-, per 100 stuks f 5 25 a t 6 25. Vette koeien, prijshoudend f 0.80 a f 1.02 per K G. Geldon koelen prijshoudend f 160 a f 280 per stuk. Melkkoeien prijshoudend f 260 a f 380 per stuk. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 7