m „EEN LAMP" „PHILIPS LAMP" DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE Vraagt niet vraagt een HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAC 23 JANUARI 1931 ZANDVOORT RAADSVERGADERING GEEN LUNAPARK. Vergadering van den Raad der Gemeente Zandvoort op Donderdagavond. Voorzitter de heei H. van Alphen, bur gemeester. De voorzitter opende deze eerste ver gadering in het nieuwe jaar met een korte rede. Hij deelde daarin mede, dat in het afgeloopen jaar 80 inwoners van de gemeente Zandvoort overleden. 33 huwelijken werden gesloten tegen 76 in 1929. De toestand was in 1930 verre van roos kleurig en vooral in het hotelbedrijf werd de malaise zwaar gevoeld. Voor 1931 staan belangrijke plannen op het programma, o.a. zal een besluit inzake strand- verpachtmg moeten worden genomen. Spreker zelde, dat een ieder moest trachten de ge meente als woonplaats zoo aantrekkelijk mo gelijk te maken. Thans ontbreekt daar nog wel het een en ander aan. De reclame van zekere petroleumconcerns bijvoorbeeld, ont sieren het dorp in hooge mate. Voorts vroeg spreker de speciale aandacht der raadsleden voor het plan Noord, meer in het bijzonder wat betreft de huisvesting. Spreker acht het noodzakelijk, dat een zeker optimisme bij de leden bewaard blijft, want al is het afgeloopen jaar slecht geweest, achter de wolken schijnt toch nog steeds de zon! De burgemeester wenschte tenslotte den leden en door hen de gemeentenaren, een gelukkig Nieuwjaar. Wethouder Zwaan (partijloos) dankte den burgemeester voor de gesproken woorden en bracht hem hulde, voor al hetgeen hij in 1930 ten behoeve van de gemeente heeft gedaan, vooral ten aanzien van een betere verbinding AmsterdamZandvoort. Over broodprijzen. Allereerst kwam het voorstel-Druyf in be handeling. dat ten doel had maatregelen te treffen tot verlaging van den broodprijs. B. en W. hadden geadviseerd niet op dit voorstel in te gaan. omdat, na een vergelij king met andere steden gebleken was. dat de Zandvoortsche broodprijzen niet bovenmatig van den gewonen prijs afweken. De heer Druyf (Volkspartij) zeide twee vragen te willen stellen In de eerste plaats deze: Heeft de raad zich pricnipieel met deze zaak te bemoeien- Spreker is er van overtuigd, dat de raad inderdaad de bevoegd heid bezit maatregelen in deze kwestie te nemen. De producenten kunnen de prijzen ge makkelijk hoog houden, omdat zij georgani seerd zijn, maar de niet-georganiseerde ver bruikers worden er de dupe van. De meening van het publiek is dan ook, dat Zandvoort bijzonder duur is. De gelegenheid om de prij zen te verlagen doet zich thans voor, omdat de grondstoffen goedkooper zijn geworden, zoo dat de groothandelaren zelfs het meel met 30 pCt. konden verlagen. Betaalde men in Augustus voor een baal meel f 14.50, in Oc tober behoefde men voor dezelfde baal slechts 1 10.— te geven. Vervolgens deelde de heer Druyf het een en ander mede betreffende het bedrijf ,.De Samenwerking" te Amsterdam, waarbij de aangeslotenen per brood 13 cent betalen en daarenboven allerlei voordeelen genieten, zoo als bijvoorbeeld dividend, gratis Kerst- en Paaschbrood, enz. Op deze wijze betaalt men in werkelijkheid voor een brood circa 16 cent. Spreker is er ten volle van overtuigd, dat de broodprijzen in Zandvoort veel te hoog zijn. Hij geeft B. en W. in overweging het punt aan te houden tot de volgende vergadering, opdat het college in dien tusschentijd over leg kan plegen met de bakkers. Wethouder Padt (Gemeentebelang) sluit zich aan bij aanhouding van het punt. Hij is overigens geheel bereid maatregelen te nemen, wanneer de opmerkingen van den heer Druyf op waarheid berusten en als mocht blijken, dat ook andere artikelen voor te hooge prijzen worden verkocht, zal hij zijn onderzoek nog verder laten strekken. Spreker meent het overigens te moeten be twijfelen, of het meel waarvan de heer Druyf spreekt en dat 30 pCt. in prijs daalde van dezelfde kwaliteit is. De heer Druyf oordeelt, dat de gemeente wel degelijk de bevoegdheid heeft de prijzen te verlagen. Daarin zal zij echter van hooger hand gesteund moeten worden. Het voorstel wordt tenslotte aangehouden. Vergoeding L. O. Wet 1920. B. en W stellen voor de besturen der bij zondere scholen een vereoedïng te verleenen van f 46 03 per leerling voor het U.L.O. en aan het R.K. schoolbestuur voor vergoeding van een boventallige leerkracht over 1931. Aldus wordt besloten. Wachtgeldkwestie. Het verzoek van de heer J. Fokkens, om boven zijn wachtgeld een bedrag te ontvan gen van f 165 als premie voor behoud van gezinspensioen over 1930 wordt aangehouden. Supplctoiro bcgrooting. De suppletoire begrooting, dienst 1930. wordt vervolgens aangenomen. Benoeming onderwijzer. De stemming voor een onderwijzer aan school C heeft tot resultaat, dat de heer J. D. Heesen benoemd wordt. Gratificatie voor den doodgraver. De leden Druyf (Volkspartij) en Ko ning (Christ. Hist.) stellen voor, den dood graver F. Koper een gratificatie f 100 te ver leenen, omdat hij in het afgeloopen jaar extra werkzaamheden heeft moeten verrich ten. B. en W. stellen voor afwijzend op dit voorstel te beschikken. De heer Koning zegt. dat deze man werkzaamheden heeft gedaan, die feitelijk niet tot zijn functie behooren. Anlere amb tenaren zouden in een dergelijk geval ook een ejctra-uitkeering krijgen. De heer Molenaar partijloos) zou den man liever in een andere loonklasse geplaatst zien, in plaats van hem een gratificatie te geven. De heer Elffers (gemeentebelang) sluit zich bij deze woorden aan en geeft den heer Koning den raad zijn voorstel in dien zin te wijzigen. De heer Koning verklaart zich hiertoe bereid. De Voorzitter merkt nog op, dat de salarissen van de ambtenaren in Zandvoort hoog zijn, zoodat men wel eenige elschen mag stellen. Het gewijzigde voorstel Druyf wordt goed gekeurd. Het Lunapark. B. en W. stellen voor, op het verzoek van gebroeders A. en N. Hommersen om een Lu napark te mogen oprichten, afwijzend te be schikken. De heer Fraenkel (Volkspartij) vindt, dat de gemeente het verzoek ditmaal eens moet inwilligen en wijst in verband hiermede op de succesvolle kermis, die „Onderling Hulpbetoon" in 1930 te Zandvoort heeft ge houden. De voorzitter meent, dat hij zijn bezwaren niet nogmaals behoeft uiteen te zetten. Spre ker zegt, dat men in andere Hollandsche badp'aatsen en ook in het buitenland geen lunaparken aantreft. Het verzoek wordt ook nu weer Afkooping erfpachtsrecht. B. en W. stellen voor tot aanbieding van een afkoopsom aan de eigenares van het erf pachtsrecht op grond ge'egen aan den Boule vard Paulus Loot en als maatstaf voor de waarde aan te nemen een bedrag van 4 pet., zijnde de gebruikelijke taxati?. Aangenomen. Rondvraag. De heer Geers (R.-K.) vraagt eenige in lichtingen over ziekenhuisverpleging. Wethouder Padt antwoordt dat verorde ning op de ziekenhuisverpleging reeds klaar ligt, maar dat nog gewacht moet worden tot andere hiermede in verband staande kwes ties eerst afgehandeld zijn. De heer Siegers zegt. dat er in de com missie voor werkverschaffing niet steeds met dezelfde maat wordt gemeten. Hij zou graag een onderzoek willen laten instellen. Wethouder Padt antwoordt, dat de com missie steeds zoo objectief mogelijk te werk gaat. De heer Siegers meent dit te moeten betwijfelen en weet te vertellen, dat er door commissieleden zelfs directe toezeggingen gedaan zijn, wanneer iemand om werk kwam. De heer Padt vindt een dergelijke han delwijze, wanneer zij althans op deze wijze is geschied, zeer afkeurenswaardig. Hij zou ech ter prijs stellen officieele gegevens hiervan te ontvangen. Tenslotte vestigt de heer Elffers (Ge meentebelang) de aandacht op de politie post Bentve'd, waar men nog steeds via Haarlem Zandvoort moet opbellen. Een di recte verbinding met laatstgenoemde ge meente lijkt hem zeer gewenscht. De Voorzitter antwoordt, dat deze kwestie de volle aandacht van B. en W. heeft. Hierna sluiting. SPORT EN SPEL VOETBAL DE RADIO-UITZENDING VAN DEN WED STRIJD AJAX—Z. F. C- VERBODEN e A. V. R. O. deel aan het Persbureau Va~ Dias mede: In overleg met de voetbalvereniging A was door de A. V. R. O. bes'oten om 't tweea. gedeelte van de match AjaxZ. F. C. (op Zondag 25 Januari a.s. te Ams-erdam te spe len) per radio-omroep uit te zennden. Nadat van dit voornemen in de Rad'cbode reeds was kennis gegeven, bleek dat bet bestuur van den Kon. Ned. Voetbalbond tegen de-e uitzending bezwaren had. Pogingen van de A. V. R. O. om het K- N- V- B.-bestuuT tot an dere gedachten te brengen, hadden geen gunstig resultaat. De A. V. R. O., die steeds de meest vriend schappelijke betrekkingen met den K. N. V- B. heeft onderhouden en met name bij de uit zending van internationale voetbalwedstrij den groote tegemoetkomendheid van dit li chaam heeft ondervonden, achtte zich n'et vearntwoord om de uitzending tegen den w 1 van den K. N. V. B. te doen plaats hebben, waarom zij besloot van de radio-uitzending af te zien. Naar aanleiding van dit bericht vernam het Hbld. van den heer M. J. Koolhaas, secre taris van Ajax, het volgende: De K- N- V. B. heeft de uitzending gewei gerd, op grond van de vrees van concurrent e voor vereentgingen. De heer Koolhaas wenschte de uitzending toch te doen plaats vinden, doch de A. V. R. O. zag, na de wei gering van den K. N. V. B van de uitren- ding af Thans heeft de Ajax-scr ba telegra fisch ge protesteerd tegen de uitspraak en den voorzitter van den K- N- V. B. een tele gram gezonden, waarin hij een uitspiaak eischt van het voltallige bondsbestuur. De heer Koolhaas wijst er in dit telegram op, dat ook bij uitzending van in ernationale wedstrijden het zolde bezwaar geldt, hetgeen de K. N. V. B. thans aanvoert. E. D. O.—A. D. O. Om misverstand en teleurstelling te voor komen, deelt het bestuur van E. D. O. ons mede dat dt vrijkaarten welke aan de werk- loozen zijn uitgereikt voor den wedstrijd E.D.O.H.V.V., niet geldig zijn voor den wed strijd E.D.OAh.O. op a.s. Zondag. Deze kaarten blijven geldig voor den wed strijd E.D.O—II.V.V., die binnenkort opnieuw vastgesteld zal worden. II. F. C.-VETERANEN—KENNEMERLAND I. A.s. Zaterdagmiddag half drie heeft op het H.F.C.-terrein aan de Spanjaardslaan een interessante ontmoetmg plaats. Dr. Spoelder en zij mannen spelen dan n.l. een wedstrijd tegen Kennemerland I, van de Zaterdag- middagcompetitie. Dc vorige maal moesten de H.F.C.-teveranen het met bescheiden cijfers tegen Kennemer land afleggen, zoodat morgen wel alle moge lijke moeite zal worden gedaan om revanche »e nemen. INGEZONDEN MEDEDEELTNGEN a 60 Cu. per regel. ZATERDAG."MIDDAG-COMPETITIE. De wedstrijd IJ.F.C. I—V.V.U. n is, aooals wij wel hadden verwacht, in een groote over winning (n.l. 80) voor U.F.C. geëindigd. De overige ontmoetingen koi_Ien, tengo volge van terrein-afkeuring, geen doorgang vinden. Wanneer de regen niet wederom als spel breker optreedt, vinden a-s. Zaterdag de vol- gende ontmoetingen, plaats: Tot de laatste seconde brandt zij op volle sterkte, en houdt zij de stroom rekening laag. Afdeeling A: V. V. U. I—IJ. F. C. I IJ. F. C. II—Tweede Jeugd Afdeeling B: Ulysses 3—V.V.IJ. 3 TelefoniaUlysses 2 Kennemerland 3—Z. S. V. I Kennemerland 2Z.S.V. II. De belangrijkste ontmoeting is ongetwij feld die tusschen V.V.U I en IJ.F.C. I. Laatst genoemde wist op 22 November j.l. V.V.IJ. met 4—1 te kloppen. Dit is de eenige wed strijd, dien V.V.IJ. heeft verloren, zoodat wanneer de thuisclub morgen de overwinning weet te behalen, de elftallen op de rang lijst precies' gelijk komen te staan. Wij ge- looven evenwel niet, dat aan IJ. F. C. met haar puike voorhoede de zege zal ontgaan. IJ.F.C. 2 ontvangt Tweede Jeugd, een ont moeting, waarin wij den 'bezoekers de beste kansen geven. Ulysses 3 zal wel kans zien van het jeug= dige V.V.IJ. 3 te winnen, terwijl wij Tele fonia en Kennemerland 2 in staat achten, van ülysses 2, resp. van Z.S.V. n te win nen. Van groot belang is de match Kennemerland 3Z.S.V. I. H et Z.S.V.-team bestaat uit jonge snelle spelers, doch daar Vtaat tegenover dat de Kennemerland-veteranen meer routine hebben en op eigen terrein spelen. Wij hou den het op een gelijk speL „TRAMVOGELS"—„OUD" De door slechte weergesteldheid niet ge speelde ontmoeting: TramvogelsOud za' thans a.s. Zaterdagmiddag gespeeld worden op het terrein aan de Lanckhorstlaan te Heemstede. Kijklustigen hebben kosteloos toegang. POSTDUIVEN DE REISDUIF. De posduivenvereeniging „De Reisduif", houdt op 24 en 25 Januari haar onderlinge tentoonstelling in het oude schoolgebouw aan de Papentorenvest, ongeveer 130 vogels zijn ingeschreven, waaronder waardevolle vogels zijn. DAMMEN PERSOONLIJKE KAMPIOENSCHAPPEN HAARLEM EN OMSTREKEN Donderdagavond begon de vierde ronde van bovengenoemde wedstrijden. De uitslagen luiden als volgt; Hoofdklasse: W. Stroo wint van Chr. F. Visse; H- W. Zit man wint van F. A. Berkemeier. E>e partijen B. Dukela. de Jong en J- van Lcoij— J. W. van Dartelen werden afgebroken. De partij J. B. Sluiter Jr.P. G. van Engelen werd uit gesteld. Eerste klasse; J. v. d. Giessen wint van J. van Berkum; K. Leibbrandt wint van J. P. Exel Sr., Joh. Fabel Jr. wint van T. Kerkman- De partij L. Koetsier—H. Greeuw werd af gebroken. Derde klasse; De partijen J. P. Exel Jr.Jac. Fr. van Garderen en C. KoolC. Dikkeboom werden afgebroken. WATERPOLO NIEUWS VAN H. P. C. Het bestuur van H.P.C. schrijft ons o.a. het volgende: Nu 1930 weer achter' ons ligt. een jaar vol sucoes, dat onzen wensch in vervulling •bracht, n.L H.P.C. „le-kla&ser", gaan wij hoopvol het nieuwe jaar tegemoet, alhoewel dit al direct begint met moeilijkheden, door het vertrek van onzen voorzitter. De algemeene vergadering wordt gehouden op Zaterdag 24 Januari in hotel Van Ree, aan de Camplaan. Op de agenda staan o.a. de volgende pun ten: ReglementsherzieningBestuursverkiezing. (De heer B. Moolenaar stelt zich niet meer als voorzitter herkiesbaar wegens vertrek). Alle aftredende leden stellen zich herkies baar, uitgezonderd mevr. Waldkötter. Voorstel van het bestuur om den heer J. Moolenaar te Modjopanggoeng (Ned. Oost- Indlë) tot eerelid te benoemen. De feestavond wordt gehouden op Zater= dag 14 Februari in het café-restaurant Groe- nendaal. Op dezen avond zal men tevens afscheid kunnen nemen van den voorzitter en zijn echtgenoote. SCHEEPVAARTBERICHTEN Billiton 21 v. Mombasa, Belra n. Rotterdam. Beomsterdijk 21 n.m. v. Colombo, Java naar New York. Dreohtdijk vertrekt 23 v. San Franolsco, Pa cifickust n. Liverpool/Londen/Rotterdam. Damsterdijk 20 v. Kingston (Ja.), Rotterdam naar Pacifickust naar Rotterdam. Montferland 21 v. Santos, Buenos Ayres naar Amsterdam. Nieuw Holland 19 v. Singapore naar Batavia. Prins der Nederlanden p. 21 Perlm, Batavia naar Amsterdam. Pardo 23 te Hamburg verwacht, Pacifickust naar Rotterdam. Tjikampek 17 v. Manilla n. Milke. Tasman 21 v. Sydney n. Singapore. Alchiba 21 v. Bahia Blanca, Buenos Ayres n. Rotterdam. Alcyone 21 v. Buenos Ayres n. Rotterdam. Algorab 22 v. Rotterdam naar Buenos Ayres. Almelo 20 v. Curacao naar Europa. Baarn 22 te Amsterdam v. Antwerpen. Rarneveld 21 te Callao v. Amsterdam. Bennekom 20 v. Talcahuano n. Corral. Bilderdijk 21 v.m. te Norfolk, Philedelphia n. Rotterdam. Binnendijk 20 8 u. 29 m. 150 mijl Zuid van Valencia, Rotterdam naar Boston. Blommersdijk 20 1 u. 58 m. 1200 mijl West van Valencia, Beaumont n. Rotterdam. Boschdijk 20 v. Padang, New York n. Ba tavia. Boskoop 21 v. Callao n. Mojlendo. Brielle 19 te Colon v. Amsterdam, Chrlstiaan Huygens 22 te Amsterdam v. Ba tavia. Delfland 21, 24 u. v. Hamburg n. Amsterdam. Dinteldijk 20 n.m. te Seattlee, Vancouver n. Gelria 21, 19 u. v. Pernambuco, Amsterdam naar Buenos Ayres. Heemskerk 21 v. Hamburg n. Amsterdam. Indrapoera p. 21 Suez, Rotterdam n. Batavia. InBulinde 22 v.m. v. Rotterdam n. Batavia, 3 u. 15 m. in zee. Kinderdijk 21 v.m. te Portland, Pacifickust naar Rotterdam. Kota Baroe 21 20 u. te Suez, Batavia naar New York. Kota Gede 22 v. Makassar n. Calcutta. Kota Inten 21 18 u. to Sabang. New York n. Java. STEUNT! b\j gelijken prijs en kwaliteit de Nederlandsche Industrie Hiermede dient gij uw land en BESTRIJDT gij de werkloosheid. Rota Pinang 21 11 u. v. Hamburg n. Bremen. Lochmonar 20 n.m. v. Londen. Rotterdam n. de Pacifickust (verb.) Lochgoil 21 te Panama, Pacifickust naar Rot terdam. Marnlx van St. Aldegonde 22 te Genua, Am sterdam naar Batavia. Menado 22 4 u. te Antwerpen v. Rotterdam naar Batavia. Moerdijk 21 v.m. te Los Angeles Harbour, Antwerpen n. de Pacifickust. Poelau Roeblah 20 v. Penang, Amsterdam n. Batavia. Reggestroom 20 v. Freetown n. Havre, West- Afrika naar Amsterdam. Rietfontein 22 te Hamburg v. Amsterdam. Roepat p. 20 Gibraltar, Batavia n. Rotterdam. Rotterdam 22 v. Rotterdam n. New York. Rijperkerk 22 v. Duinkerken n. Antwerpen, Z.-Afrika n. Rotterdam. Sakahloento 20 v. Adelaide n. Java. Scheldestroom 21 v. Tenerlffe n. Havre, W. Afrika naar Amsterdam. Simon Bolivar, p. 22 2 u. San Miguel (Azo- ren), Amsterdam naar West-Indië. Streefkerk 20 te Calcutta v. Rotterdam. TJlkarang 19 v. Hongkong n. Swatow. Venezuela 21 v. Barbados n. Plymouth en Amsterdam. WIssekerk p. 22 Vlissingen, Amsterdam 1. v. Antwerpen n. Zuid-Afrlka. IJstroom p. 21 Finlsterre, Amsterdam naar West-Afrlka. RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 17 JANUARI HILVERSUM, 1875 M. Uitsl. VARA-Uitzending. 8.Gramofoonpl. 10.Morgenwijding. 10.15 Joh. Jong (orgel) o-a. uitzending voor arbeiders in de conhnu-bedrijven. 12Po- litleber. 12.20 VARA-septet en Gramof. 2.45 Paedagogisch Concert. VARA-orkest o. 1. v. H. de Groot. 4.15 Cursus Duitsch. 4-45 Gra mofoonpl. 4.50 Radio-'Volks-Universiteit. 5 30 Gramofoonpl. 5.25 Kwartier Inst. v. Arb. Ontw. 5.40 Gramofoonpl. 5-45 Ons huis een tehuis. T. Landré. 6.15 Gramofoonpl. 6-20 S. D. A. P. Kwartiertje. 6.45 Gramofoonpl. 6-40 Am. de Jong. Literair halfuurtje. 7.25 Gra mofoonpl. 7.45 Politieber. 8.Bij de Pomp. 8.15 Concert. VARA-orkest o. 1. v. Hugo de Groot. Alex de Haas (zang) Pierre Palla (or gel) Dubbelmannenkwartet ,Adama van. Scheltema" o. 1- v. J. Aletrino. 9.Bestuurs- mededeelingen A. de Vries, voorzitter VARA. 9.10 Vervolg Concert. 9.55 VARA-varia en Voetbalnieuws- 10.05 Slot concert. 11.05 Vaz Dias. 11.15 Gramofoonpl. HUIZEN, 298 M. KRO-Uiteending. 8.— Gramofoonpl. 11.30 Godsd. halfuurtje Past. Perquin. 12.— Concert KRO-sextet o. L v. P. Lustenhouwer. 1.30 Gramofoonpl. 2.30 Vragenhalfuurtje v. d. Jeugd. 3.Kinder uurtje 5.Gramofoonpl. 6.Esperanto- Nieuwsberichten. 6.15 Journalistiek Week overzicht door P. de Waart. 6.35 Gramofoon- platen. 6.45 Esperanto-cursus. 7.15 Jos- Hen driks „Adverteeren en Etalesren". 7.45 Con cert KRO Salonorkest o. 1. v. M. van 't Woud. Het Zeeuwsche Duo Marijke en Janneke. Ca. 9.— Vaz Dias. 10.45 Vroolijke Gramofoonpl. DAVENTRY 1554.4 M, 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 1.20 Or kestconcert. 2.55 Verslag van de Rugby- match Engeland-Wales- 4.35 Concert. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Berichten. 7.— Sportber. 7.05 Concert. M. Hayward (viool), O'Connor Morris (piano). 7.20 Lezing. 7.40 Lezing. 7,50 Vaudeville. 9.20 Berichten. 9-35 Berichten» 9.40 „The Scoop" Detective-verhaal. 10.05 Concert. E. Schulhoff (piano). M. Murchie (fluit), Orkest. 11.05 Dansmuziek. LANGENBERG 473 M. 6.36 Orkestconcert. 9.35 Gramofoonpl. 11.30 Gramofoonpl. 12.25 Orkestconcert. 4.20 Or kestconcert. 7-05 Vroolijke avond. 9.20 Berich ten. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. KALUNDBORG 1153 M. 12.05 Gramofoonpl. 2.20 Kinderuurtje. 2.50 Concert. Orkest en piano. 7.05 Orkestconcert, zang en voordracht. 8.20 Cabaret. BRUSSEL, 508.5 M. 5.20 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 8.33 Concert. 10.35 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS", 1725 M. 9.20 Concert. 12.50 Gramofoonpl. 4.05 Kin- deruurtje. 4.50 Dansmuziek. 5.20 Concert. 9.05 Gramofoonpl. 9-20 „La Vie du Poête" van G- Charpentier. 200 medewerkenden, ZEESEN 1635 M. 5.40 Voordrachten, lessen, berichten- 1 20 Gramofoonpl. 2.20 Orkestccncerta 4.50 Voor drachten en lessen. 7.20 Dansmuziek. 8.20 Be richten - 9.20 Berichten. Daarna tot 11.50 Dansmuziek. EEN DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Maar het was zeker niet de schuld van Keesje, dat een ongeluk gebeurde. Een veldmuis liep over den weg zonder op te letten van welken kant een auto kwam. Ofschoon men het nog waarschuwde, liep het door en werd door een auto van meneer Konijn overreden. ,,Dic kinderen zijn ook zoo onvoorzichtig?' zeide dc kabou ter, die bet ongeluk zag. „Den bestuurder treft geen schuld" Gelukkig waren leden van de vereeniging „Eerste Hulp bi; Ongelukken" present, ze namen het verongelukte veldmuisje op en droegen het naar een der nabije woningen van een konijn, die dadelijk bereid was hulp te bieden.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 14