BUITENLAND De Japansche bemiddelaar slaagt. DE MINISTERCRISIS. HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAC 26 JANUARI 1931] TWEEDE BLAD INGEZONDEN MEDEDEELIXGEN a 60 Cts. per regel. Het conflict Polen-Duitschland beslecht. Een koude douche uit Warschau. De oorlogsbegrooting. De echo van Genève. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. In het verslag elders op deze pagina, van de laatste zitting van den Volkenbond is op genomen een uittreksel van het rapport van den Japanner Joshishawa, hetwelk aan het geschil tusschen Polen en Duitschland, een einde heelt gemaakt. Het belangrijkste on derdeel van dit rapport is gewijd aan den wenseh van een Volkenbondsraad om in de zitting van Mei ingelicht te worden over de resultaten van de ingestelde enquele en over de strafmaatregelen, die de Poolsche regeering getroffen heeft. Eveneens wenscht de raad, dat de Poolsche regeering in de zitting van Mei zal mededelen, op welke wijze zij de benadeelde Duitschers heeft schadeloos gesteld. In de Moskousdhe persoverzichten wordt geïnsinueerd, dat Polen deze bepaling heeft aanvaard om tijd te winnen. Vóór de vol gende zitting van den Raad zal Polen wel een manier gevonden hebben, om de eischen van den Raad niet te behoeven in te willigen. De tijd zal het leeren of de Moskousche pessimisten gelijk hebben. In ieder geval is het een verheugend verschijnsel, dat Zaleski en Curtius tot overeenstemming zijn geko men. Als een koude douche werkt echter het bericht uit Warschau volgens hetwelk een afgevaardigde van het regeeringsblok in de Sejtm in de legercommissie een overzicht heeft gegeven van de Poolsche oorlogsbe grooting. Voor uitgaven van het leger is een bedrag uitgetrokken van 847.6 millioen zloty «één derde van de totale begrooting). De in leider rechtvaardigde dit hooge bedrag met te wijzen op de noodzakelijkheid het Poolsche leger direct slagvaardig te hebben en groote mobilisatie-voorraden ter beschikking te hebben, omdat dit de eenige werkelijke ga rantie is voor de onschendbaarheid der grenzen. Bovendien moest men niet uit het oog verliezen, dat ook de nabuurstaten van Polen zwaar gewapend waren. Weliswaar kon zulks officieel voor Duitschland niet gelden, maar als men dacht aan Stahihelm, de stoottroepen van Hitier. de Reichsbanner, de Kyffhaueserbund en de verschillende sportvereenigingen die den steun van het Rijksweerministerie hebben, dan kon men aannemen dat Duitschland, wanneer het zulks noodzakelijk achtte, kon beschikken over acht millioen man. Volgens den spreker leed het geen twijfel of Duitschland zou wel rijkelijk van wapenvoorraden zijn voorzien. Omtrent Sovjet-Rusland beweerde hij, dat dlit beschikte over een staand leger van 1,362.000 man en dat de oorlogsbegrooting zes milliard zloty bedroeg. Met uitzondering van Polen en Joego-Slavië werden de oorlogs- begrootingen van alle andere staten steeds hooger. Dit bewijst weer eens overduidelijk hoe een staat onder het mom van zelfverdediging en bescherming het mom dat ook door Frankrijk herhaaldelijk wordt voorgehangen, het werk te Genève verricht, tracht te reduceeren tot een waardelooze formule. De leuze der ont wapening die door Zaleski, Briand en ande ren in Genève wordt aangeheven heeft in de parlementen, ver van Genève, maar al te dik wijls een soort van strijdkreet tot echo, die luidt: bewapening, bewapening en nog eens bewapening L. A. Frankrijk. Laval kabinetsformateur. Kabinetsformateur Laval. Doumergue verzocht Briand. zich te be lasten met het vormen van een kabinet. Briand zou hebben geweigerd het aanbod aan te nemen. Hij zou verklaard hebben, dat het hem niet mogelijk is. naast den post van minister van bui tenia ndsche zaken ook nog het ministepresidentsehap te aanvaarden. Na de weigering van Briand heeft de pre sident der republiek senator Laval naar he Elysée ontboden en hem de opdracht van de vorming van een kabinet aangeboden. Lava! heeft de opdracht aanvaard. Toen de 47-jarige senator Laval in Decem ber J.l. met de vorming van een ministerie werd belast, verklaarde hij: Als ik een taak aanvaard, dan volbreng ik haar ook. Hij slaagde niet. en moest toezien, dat Steeg cp 13 December het ministerie vormde, dat thans alweer ter ziele is. Zal Laval thans ge- fcJakJdger zijn?, Aan ervaring pntbreekt het hem niet, want hü behoort tot de jonge poli tici, die reeds 16 jaar geledon, dus op ruim dertigjarigen leeftijd, lid van de Kamer werd, aldus de Tel. In 1924 werd hij als car- tel-candidaat gekozen (hij weigerde echter zich bij een fractie aan te sluiten) en ver scheiden malen was hij minister. Hij had oa. de portefeuille van Openbare Werken in het ministerie van Painlevé, die van Justitie on der Briand en was minister van Arbeid in het tweede kabinet-Tardieu. PARIJS. 25 Jan. (V.D.) Pierre Laval heeft verschillende besprekingen met diver se partijleiders gevoerd. Nog steeds wil hij trachten, een concentratickabinet te vor men. maar of hij hierin zal slagen zal voor namelijk afhangen van de houding der radi caalsocialisten. Allereerst had Laval van morgen een onderhoud met den demission- nairen minister-president Steeg en met Tar- dieu. Vervolgens ontving hij de voorzitters der grootste Kamer- en Senaatscommissies, en daarna Herriot, Maginot, Franklin Bouil lon en anderen. Bovendien had Laval een telefoongesprek met Briand, die hedenavond uit Genève te Parijs terugkeert. Engeland Meisje geworgd gevonden. Eergistermorgen is. naar Reuter meldt, op een terrein in Blackheath, in het Z.-O. van Londen, het vreeselijk verminkte lijk eevon den van een 18-jarige- dienstbode, die ge worgd was. Men vreest dat dit het werk is van een gevaarlijken krankzinnige. Naar de bladen melden waren den avond te voren in dezelfde omgeving twee andere vrouwen door een man aangerand. Het meisje had 's avonds voor haar mevrouw een boodschap gedaan doch was niet terugge keerd. Gandhi c.s. in vrijheid gesteld. BERLIJN, 26 Jan. (V. D.) Volgens een be richt in de Berlijnsche b'aden uit Delhi heeft de vice-koning van Indië de onvoorwaar delijke invrijheidstelling gelast van Gandhi en de andere zich in arrest bevindende leden van de congresbeweging. De toestand in de textiel- industrie verscherpt. LONDEN, 24 Jan. (V. D.) Bij de stemming in de Engelsche textielindustrie werden er 90.770 stemmen tegen en 44.990 stemmen vóór hervatting der onderhandelingen uitge bracht. Het stakingsconflict wordt hierdoor opnieuw verscherpt. Duitschland. Staking bij een blad. De directie der „Frankfurter Ztg." had haar personeel in de zetterij ontslag aangezegd en tevens medegedeeld, dat zij bereid was ieder afzonderlijk na verlaging van zijn loon in dienst te houden. Het personeel ging hiermede niet accoord en verlangde onmiddellijke intrekking der opzegging. Daar geen overeenstemming kon worden bereikt, gingen de zetters in staking. Het eerste ochtendblad van de ,-Frankf. Ztg." is niet meer verschenen. Oostenrijk. Prof. Dr. E. Seidler gestorven. Prof. dr. Ernst Seidler, gewezen minister president in Oostenrijk, is te Weenen aan de gevolgen van een beroerte overleden, aldus de N. R. Crt. Seidler is zeventig jaar oud geworden en is op drie na de laatste mlnister-rresidenh van de Donau-monarchie geweest. Hij genoot het bijzondere vertrouwen van keizer Karei. Se dert de vestiging van de Oostenrijksche repu bliek heeft dr. Seidler slechts nog op oeco- nomisch gebied van zich doen spreken. Zijn beide dochters zijn te Weenen tooneelspcel- sters van beteekenis. DE LAATSTE ZITTING VAN DEN VOLKENBOND. Vele successen. OOK DE DUITSCH-POOLSCHE KWESTIE OPGELOST. De Volkenbondsraad heeft Zaterdag zijn 62e zitting gesloten. Deze zitting is ongetwijfeld een der beste geweest, die sedert het bestaan van den Volkenbond zijn gehouden. De internationale besprekingen, die thans gedurende tien dagen te Genève hebben plaats gevonden, hebben inderdaad den poli- tieken toestand van Europa opgehelderd. De Volkenbondsraad begon met de behan deling van het rapport van de opiumcom missie van den Volkenbond over de voorbe reiding van de groote wereldconferentie voor de beperking der fabricage der verdoovende middelen, die op 27 Mei zal aanvangen. De opiumcommissie had een ontwerpconventie met bijbehoorende rapporten aan den raad voorgelegd en de raad heeft besloten deze stukken aan alle regeer in gen. ook de niet leden van den Volkenbond ter kennisneming toe te zenden. Daarna zijn de geschillen tusschen Memel en Litauen behandeld, waarover de Noor- sche minister van bulten la ndsche zaken. Mowinckel, gerapporteerd heeft. Het, was helaas niet gelukt de meeningsverschillen tusschen Litauen en Memel geheel tot een ST0FZU1GERHUIS BARTEL JORIS STRAAT 16 MAERTENS TEL. No. 10756 Apex Klop-Veeg-Stofzuigers f175- oplossing te brengen, aldus de N. R. C. Hij had daarom voorgesteld, dat de rechtsquaes- tie aan het oordeel van het Haagsche Inter nationale Gerechtshof zou worden onderwor pen, doch Litauen had dit van de hand ge wezen omdat Memel volkenrechtelijk van lageren rang is. Aangezien het de praktijk van den Volkenbondsraad is om het advies van het Haagsche Hof alleen in te winnen, wanneer men eenstemmig daar voor is. moest van het denkbeeld van Mowinckel worden afgezien. Eenigszins tegen den zin van Curtius, werd daarna bes'oten de geheele quaestie te ver dagen tot Mei. Een verrassing die voor de vrouwenbewe ging van aangenamen aard is, volgde hier na. doordat de Volkenbondsraad zonder eenlg verzet een voorstel aannam van de gedelegeerden der Latijnsch-Amerifcaansche staten, Guatemala. Peru en Venezuela over de quaestie van de nationaliteit der getrouw de vrouw, die op de codificatie-conferentie van Den Haag tot zooveel leven heeft aan leiding gegeven. De Volkenbondsraad heeft zelfs overeenkomstig het voorstel van deze drie raadsleden ook besloten, dat een spe ciale commissie van vrouwen in het leven zal worden geroepen om aan de Volkenbonds- vergadcring van September de wenschen der vrouwen kenbaar te maken. Deze commissie zal bestaan uit twee vertegenwoordigers van ieder der groote internationale vrouwenorga nisaties. Vervolgens kwam aan de orde het met groote spanning tegemoet geziene onderwerp van de behandeling der Duitsche minderheid in Opper Silezië. Deze quaestie is geëindigd tot volkomen bevrediging van den Volken bondsraad, zonder dat een der partijen over het rapport van den Japanschen rapporteur Yoshishawa het woord heeft gevoerd. Het rapport van den Japanner begint met enkele opmerkingen over de behandeling van Duitschers uit het oogpunt van kies recht, waarover de Volkenbondsraad zich niet uitsprak, aangezien verschillende quaes- ties aan het oordeel van den rechter zullen worden onderworpen. Uitvoerig bhandelde de raad echter het raadsrapport, dat een stemmig is aangenomen, en daarna de quaestie van de houding tegenover leden van de Duitsche minderheid. Joshishawa, de Japansche bemiddelaar in het DuitschPoolsche conflict De Volkenbondsraad wenscht in de zitting van Mei door de Poo'sche regeering in een gedetailleerd rapport te worden ingelicht over de resultaten van de ingestelde enquete en over de strafmaatregelen, die de Poolsche regeering getroffen heeft. Eveneens wenscht de raad, dat de Poolsche regeering in de zitting van Mei zal mededeelen, op welke wijze zij de benadeelde Duitschers heeft schadeloos gesteld. De Volkenbondsraad wijst er vooral op, dat in geen enkel geval autoriteiten, hoe hoog die ook mogen zijn (dit slaat op den wojwode Grazynskl) verdacht mogen worden deel te nemen aan een politieken strijd, vooral niet. wanneer die strijd het karakter aanneemt van een strijd tegen een minderheid. Na deze blaam op den wojwode, die weliswaar niet met name genoemd werd. doch die, naar iedereen duidelijk gevoelde, met deze zin snede over de verplichtingen juist van hooge autoriteiten bedoeld was. volgde een onge wone afkeuring door den Volkenbondsraad van de met name genoemde Poolsche insur- gentenvereeniging. Nadat de raad op deze wijze in duidelijker termen dan men verwacht had. de veroor deeling had uitgesproken over de behande ling van de Duitsche minderheid in Polen, sprak Henderson een woord van dank tot den Japanschen rapporteur voor zijn be moeiingen en hij wenschte hem geluk, dat er tusschen Curtius en Zaleski over deze uit spraak overeenstemming was verkregen. Ver der wenschte hij in het bijzonder Curtius en Zaleski geluk met hun tegemoetkomende houding. Curtius tegen de ontwerp- ontwapeningscommissie. GENèVE. 24 Jan. (V D.) De Volken- bondsraad behandelde herenmorgen in open bare zitting het gisteren in de geheime zit ting genomen besluit om de ontwapenings conferentie op 2 Februari 1932 bijeen te roe pen. De voorzitter van den Raad minister Henderson, verklaarde dat de door de voor bereidende ontwapeningscommissie uitge werkte ontwerp-conventie het raam zou vor men. waarbinnen de onderhandelingen der komende conferentie zouden moeten plaats vinden. Deze verklaring leidde tot een uitvoerig politiek debat. Reeds Sn de voorafgaande geheime zitting had Curtius geconstateerd dat de Duitsche regeering de ontwerpconventie niet kon aan vaarden. Nadrukkelijk verklaarde dr. Curtius dat het geheele probleem der bewapening nog onopgelost was en dat daarom de con ventie in geen enkel opzicht als bindende grondslag kon dienen. Briand antwoordde, dat hij zich geheel aansloot bij de verklarin gen van Henderson en dat thans de verplich tingen van artikel 8 van het Volkenbonds pact vervuld dienen te worden. Hij kon het door Dr. Curtius aangevoerde voorbehoud be grijpen doch vestigde de aandacht van den Raad er op dat onder alle omstandigheden het werk van de ontwapeningscommissie serieus genomen diende te worden, Naar een Kamerontbinding? «.Van onzen Parijschen correspondent). Afgevaardigde Flandin. t Is wèl een symbool. Het ministerie van de „kapitalisten", het kabinet-Tardieu, valt op de financieele schandalen. Het socialistische kabinet-Steeg breekt zijn hals op een brood- quaestie. 't Socialistische ideaal was bereikt vadertje Staat zou zich bezighouden met de distributie van het eerste levensmiddel en daar begint de dans ter Beurze: de prijzen vliegen omhoog. En het ministerie-Steeg, dat zich gehaast heeft om Marty te bevrijden krijgt een minderheid van tien stemmen dank zij de communisten, die in blok stem men met Maginot en de rechterzijde. Die heele brood-quaestie kunnen we gevoeglijk ter zijde leggen. Boret en Léon Meyer, de twee ministers die direct oorzaak waren van den val van het ministerie, kunnen hun matjes wel oprollen; geen toekomstige mi nister-president zal er ooit aan denken om een van de beide onhandige heeren in zijn com binatie op te nemen. Als bewindsman hebben ze afgedaan. Maar we zeiden het al: die heele actie is slechts een voorwend^!, een welkome gele genheid welke men sedert den eersten dag van het ministerie-Steeg heeft gezocht. Als er niet de parlem:.itairc Kerstvacantie was geweest zouden we al véél eerder voor de moeilijkheden van thans hebben gestaan. Nu kan men lang en breed de ooi-zaken be spreken. maar de vraag „wat nu?" is véél belangrijker. Toen 5 December j.l. het Kabi net-Tardieu viel heeft men de groote moei lijkheden gezien om een ministerie samen te stellen. Zelden duurde een crisis zoo Lang, zelden mislukten zoovele pogingen van de meest uiteenloopende menschen. Ten slotte moest de President van de Republiek tus- schenbeide komen en dreigde met Kamer ontbinding wanneer de politieke partijen het binnen de 24 uur niet met elkaar eens zou den worden. Zoo werd dan het ministerie- Steeg. Alles werd ondersteboven gegooid. Ad ministratieve beslissingen van Tardieu, in de binnenLandsche politiek, werden te niet ge daan, Painlevé werd ineens minister van Luchtvaart ('het departement dat het meest om stabiliteit vraagt), Chéron die uitstekend op zi,jn plaats was bij Financiën moest ineens Justitie nemen en het verloren prestige (van Raoul Péret, genoemd in de schandalen- Oustric) trachten te herstellen, enfin: een chaos. Men had een ministerie en het gevaar van Kamerontbinding was voorkomen. Maar nu. Een minderheid van tien stom men, die van tien communisten. Een meer derheid waarop men een nieuw ministerie zou kunnen bouwen bestaat er dus niet. Een centrum dat voldoende kracht zou heb ben om de aanvallen van links en van rechts af te slaan, bestaat niet. De linker zijde heeft het afgelegd. ALs de rechterzijde zou optreden zouden èn links èn centrum tegen stemmen. Niets nieuws onder de zon zeggen de optimsten, we zijn al eens eerder in zoo'n toestand geweest. Herinnert u maar: Poincaré, die boven alle partijen staat en die in de benauwdste omstandigheden een nationaal kabinet maakte, die maling had aan kleuren en tintjes, die eenvoudig be kwame menschen nam, zonder te vragen of ze socialist of radicaal of republiklein waren Maar.... Poincaré's gezondheid laat hem niet toe om nogmaals de lasten van een ministe rie op zich te nemen en behoudens Tardieu ziet men niemand die voldoende prestige heeft om zoo'n eensgezindheid tot stand te brengen. En socialisten, èn radicalen hebben reeds bij voorbaat gezegd, dat ze onder geen voorwendsel een nieuw ministerie-Tardleu ook al zou hij de linkerzijde rijkelijk beden ken bij de distributie van de portefeuilles, zouden steunen. Dan nog liever Kameront binding. Pierre E tie mie Flandin is de man geweest, die het ministerie-Steeg ondersteboven heeft eegooid door de bespreking van de brood- quaestie op een politiek terrein te brengen. Dus zal men hem wel moeten raadplegen voor de samenstelling van een ander kabi net, of anders Pierre Laval, die 8 December jammerlijk schipbreuk leed. Daaover is iedereen het eens. Maar wanneer men tege lijkertijd de vraag stelt: kan Flandin of La- val met eenig succes en een zekere garantie dat we over enkele weken niet nogmaals voer een crisis staan de poging wagen? dan voelt men een groote aarzeling over zich komen Slechts Leon Blum durft het ronduit te zog gen: we gaan zoo naar de Kamerontbinding. In de woedende discussie van het oogenblik vergeet echter ieder dat de Begrooting blijft liggen.... Enkele meeningen. 't Was precies kwart voor tienen toen de voorzitter den uitslag van de stemming bekend maakte en Steeg, gevolgd door zijn medeministers de zaal verliet om zicht naar den President van de Republiek te begeven. Van zelfsprekend heerschte er groote opwin ding in de wandelgangen van het Palais Bour bon en werd het evenement nu Doumergue voor de zestiende maal wordt geroepen om een nieuwen Kabinetsformateur aan te wij zen, druk besproken, alvorens de afgevaardig den huiswaartskeerden. Van deze gelegenheid hebben we gebruik gemaakt om enkele voor aanstaande personen te ondervragen. Paul Boncour zelde ons onomwonden zijn meening: Deze crisis op dit oogenblik. nu we met zooveel moeilijkheden van allerlei aard heb ben te kampen, is hoogst betreurenswaardig. Bent u voorstander van een Concen tratie-Kabinet? Elke formule is mij goed. geloof me. Het aüerywrnaamste, het eenise wat waar de is. is een ministerie samen te stellen dat duurt! Emiie Borel. gewezen minister, zei ons: Ik heb meer den indruk dat- het tegen Victor Boret ging dan tegen hot ministerie- Steeg. Maar enfin, het verandert niet de feiten en we staan nu voor de grootste moei lijkheden. Franklin Bouillon laat zich zeer pessimis tisch uit: Het is fataal. Wel moest het op zekeren dag komen, maar we dachten niet dat hot zoo spoedig er sou zijn. Deze crisis za' héél lang zijn als men iets definitiefs wil doen. Cësar Chabrun secretaris van de Soc. Partij) wijst er ons nog eens op dat uit de stemming niet een meerderheid valt op te maken. Want de stemmen van de communis ten. die tenslotte den doorslag gaven, kun nen toch niet in aanmerking worden geno men om üaraop een mecedreheid te basee ren. Ik wil u niet verbergen, zoo voegde de secretaris van de Socialistische Partij er aan toe. dat Germain-Martin met zijn discours van gisteren (bespreking van de begrooting» grooten indruk heeft gemaakt en dat vele collega's in hem een mogelijken Kabinets formateur begroeten. Frossard (socialist) meent dat een rechts- kabinet Steeg zal opvolgen, waar de radicaal socialisten elke concentratie bij voorbaat af wijzen. Ook deze afgevaardigde meent dat de crisis lang cn moeilijk zal zijn. Maar heeft u eenigszins een idee van een mogelijken opvolger? Ik vermoed dat men zich tot een senator zal wenden, tot één die niet te zeer is ge mengd geweest in de debatten van de laat ste maanden. Pierre Cot (Rad. Soc.) spreekt er zijn spijt over uit dat het ministerie na zoo'n kort be staan reeds ten val is gebracht, want alles wees er op dat Steeg ten slotte den vrede zou hebben gebracht, wanneer men hem nog enkele maanden aan het werk zou hebben gelaten. De algemeene meening bij de radi caal-socialisten is eveneens dat. men nu in een doodloopend straatje is beland en dat men de grootste moeilijkheden zal ondervin den om er uit te komen. Kamer-ontbinding? In het huis van den ter dood veroordeelde moet men niet van een galg praten, 't Is beter om met parlementairen, die over een jaar aan het einde van hun mandaat zijn niet het woord Kamerontbinding aan te roe ren. Maar uit deze bovenstaande korte inter views welke we in deze nachtelijke uren afnamen blijkt maar al te zeer dat de dépu- tés, onverschillig van welke richting ze zijn. zelf niet veel vertrouwen er in hebben dat Kamerontbinding niet de eenige oplossing zou zijn. „Tu l'as voulu, Georges Dandin, tu l'as voulu HENRY A. TH. LESTURGEON. Het presidium van de Ontwapeningsconferentie. Naar hier In Volkenbondskringen verluidt, schijnen de kansen van een Candida tuur van minister Van Karnebeek voor het presidium van de ontwapeningsconferentie aanmerke lijk te stijgen, aangezien de Volkenbond be richt ontvangen schijnt te hebben van de Amcrikaansc'ne regeering. dat deze zich ver zet tegen dc benoeming van een Amerikaan- schen president, en er tegen de andere per sonen, die voor het presidium in aanmerking zouden kunnen komen, verscliillende bezwa ren bestaan, aldus het Hbld. NIEUWE OVERSTROOMING TE RAAMSDONKSVEER. DONGE.DIJK WEDEROM DOORGEBROKEN. De dijk te Raamsdonksvcer. die vorige weck gedicht is. is met hoog tij Zaterdagavond te omstreeks half twaalf opnieuw doorgebroken. Het water stroomt met groote snelheid in de richting van Raamsdonk (dorp). De autori teiten zijn reeds ter plaatse geweest De be- noodigde schuiten met zand zijn aanwezig. Een 60-tal werkloozcn uit Raamsdonk is bezig het gat te dichten. Men hoopte voor het hoogwater van Zondagavond den dijk te hebben hersteld. I ndien men hierin niet slaagt, dan verwacht men, dat de overetroo- ming zich uitbreidt. De omvang van de overstrooming is thans niet zoo groot als een week geleden. De kerk dienst van Zondagmorgen kon gewoon door gang vinden, Enkele straten zijn onderge- loopcn. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Bij Griep en Gevatte koude Sanapirin-tabletten, Buisje 75, 40, 25 ct. Bij Hoesten en Bronchitis Anga-siroop. Flacons van 1 gld. en f 1.75 Bij Aooth. en Drogisten. AGENDA MAANDAG 26 JANUARI Restaurant de Kroon: Alliance Franqaise. ..Marionettes et Guignols en France". 8 30 u. Kerk der Evang. Broedergem. Bijbellezing 815 uur. Gebouw Haarl. Kegelbond: Filmvertooning en voordracht over Maggi's Voedingsmidde len 3 en 8 uur. Palace: ..Frlederike". Variéténummer op het tooneel. 8-15 uur. Luxor Theater: Apachcnllefje" en „De jacht naar hot geluk Tooneel: The 4 Vrec's. 8.15 uur. Rembrandt Theater: ..Skandal um Eva". Tooneel: Larette (goochelaar) 7 en 9.15 uur. DINSDAG 27 JANUARI Stadsschouwburg: Gem. Volksvoorstelling van .De Wonderdoktoor". 8 uur. Gebouw ,De Centrale": Bijeenkomst Bak kersgezellen. 7 uur nam. Bioscoopvoorstellingen. Teyler's Museum. Spaarr.e 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur behalve 's Maan dags, toegang vrij. H i 11 e g o m: Raadsvergadering. 1.45 uur nam,

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5