INGEZONDEN DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSACENTJE HUISHOUD SPECERIJEH HOLLANDIA SPECERIJEN INGEZONDEN MEDEDZELINGEN i 60 CL. per repel. IN DE BIAUWE BUSJES MET DE PALMEN IN DE BEKENDE WITTE BUSJES DE BESTE KWALITEIT v.SillevoIdts Specerijenmalerij JinnólBll Rotterdam HAARLEM'S DAGBLAD ALLE RICHTINGEN, OF: ALLE RICHTINGEN OP ééN NA? Het is altijd prettig te merken, dat je tegenstander het tenminste in één opzicht met je eens is. De heer Visser schrijft, dat hij evenals ik: „De Tribune slechts op aan vraag verkrijgbaar" de slechtste van alle oplossingen vindt. Indien ik goed ingelicht ben. is er op dit oogenbhk op de leeszaal den heelen dag „aanvraag" naar de Tribune. Indien de meer derheid van B. en W, dus reclame voor het communistische blad had willen maken, had zij niet anders behoeven te handelen, dan zij nu gedaan heeft. Zoo zal hei ook gaan. in mijn opinie en in dat opzicht verschil ik weer van den heer V. als men De Tribune van de leeszaal weert. Tk houd mij ervan overtuigd, dat het aantel abonnés dan zeker stijgen zal. Intusschen gaat het daar niet zoozeer om. Deze zaak heeft een principieele kant, zooals ik uitgedrukt heb in den titel van dit inge zonden stuk. De heer V. zegt: alle richtingen op de Openbare Leeszaal behalve de „gods- lasterende". Jawel, maar ik vraag: wie maakt uit. wat „godslastering" eigenlijk is. Ik voor mij bezit de eigenaardigheid de heer V. moge mij daarom blameeren, maar daar gaat het niet om het niet te weten. Mij komt het voor, dat God te hoog staat om dcor De Tribune gelasterd te worden. N'en déplaise ook de erkenning van den heer Peper. Het is duidelijk, dat de heeren communisten re clame voor Moskou moeten maken en daar om er nu hun weinig makkelijk werk van maken, de godsvoorstellingen van anderen <loor het slijk te halen. Let wel: de gods voorstellingen. De heer V. begaat de zoo dikwijls door ons allen gemaakte fout: zijn godsvoorstelling te identificeeren met God. is het hem en zijn ijverende partij en coalitie- •genooten daarbij wellicht om „politieke winst" te doen? Een even onfrisch bedrijf, als het „godslasteren" in De Tribune, maar waar door God en zijn „eere" evenmin gedeerd wordt. Ieder die een ander kwetst „in zijn gevoe lens" moet buiten de deur van de Leeszaal gezet worden, zegt de heer V. en daarmee komt meteen de aap uit zijn mouw. Want die „ander", dat zijn dan wel te verstaan de heer V. en zijn genooten. Toen de Maasbode schreef. dat de Vrijz. Prot.Radio-omroep erger dan bladen als de Tribune was als „de bokspoot in de huis kamer", heeft geen van zijn medeleden van de Commissie van Toezicht voorgesteld, de Maasbode buiten de deur te zetten. „Dat was zoo erg niet", zegt de heer Visser. Kan wel zijn, dat u dat vindt, maar ik ben zoo vrij hierin uw scheidsrechterlijke uitspraak ais louter subjectief te wraken. Bovendien ver baasd mij eerlijk gezegd uw verzekering een beetje, dat u de uitingen van de Maasbode niet verd. zult. Wat de Maasbode schrijft Is immers de consequentie van uw standpunt? Niet alleen vóór den Katholiek, maar ook voor den Orthodoxen Protestant moet eigenlijk de Vrijzinnige gevaarlijker zijn dan de gods- lasterende Tribune. De laatste is tenminste eerlijk. Derhalve handhaaf ik mijn waarschuwin gen aan het eind van het vorige ingezonden stukje. Want laat het dan al waar wezen, dat er m.i. inconsequente-christelijken bestaan die halt zouden willen maken bij het sup- primeeren v.d. „godslasterende" Trib., achter hen staan anderen, die het ons verklappen: de huichelende vrijzinnige is erger dan de eerlijke godslasteraar. Ik wil nog even duide lijk laten uitkomen: le. dat onze „christe lijke" regeering niets tegen de Tribune doet; 2e. dat de meerdrheid van de Commissie v. Toezicht aan B. en W. den raad gegeven heeft behandel de Trib. als een blad van ieder andere politieke partij en ik herhaal mijn waarschuwing tot den Raad: wees voorzich tig, het gaat hier om een niet onbelangrijke principieele zaak. B. en W. zullen daarna niet met vijgeblaadjes van „de Tribune alleen op aanvraag" en „stoplap-artikeltjes'" (komen. J. S. BARTSTRA. „DE TRIBUNE" EN DE OPENBARE LEESZAAL. Dat in een vrije samenleving als de onze door de grondwet de vrijheid van het woord en van de drukpers is gewaarborgd,' betee- kent niet, dat iedereen maar kan zeggen en schrijven wat hem goed dunkt. Het beduidt, dat, in het belang van de algemeene vrijheid ieder burger, door zelfbeheersching in het gebruik zijner persoonlijke vrijheid, toont ook waarlijk vrij te zijn. Want vrijheid is zelf beheersching, zelfbeperking. Wie daartoe niet in staat is. is niet vrij, maar de slaaf van zijn luimen en invallen. Toont nu een deel der burgers de redelijke zelfbeheersching te missen en in ongebon denheid de grondslagen der vrijheid van het geheele volk te ondermijnen of erger: poogt het de burgers op te voeden tot- opvattingen, waarin alle vormen van vrijheid miskend en ter wille van een aanta dogma's gehoond worden, dan is het m.i. plicht van de over heid om dergelijke pogingen op krachtdadi ge maar redelijke wijze te onderdrukken. Wat redelijk is en wat r.iet, kan niet eens voor al beredeneerd, zeker niet- eenzijdig voorgeschreven worden. In regeeriugszaken dient ce overheid zich door haar uiteraard subjectief gevoel van recht en billijkheid te laten leiden. Daarbij zal dan wat billijk is voor het algemeen en daardoor ook voor ieder in het bijzonder voor een enkeling of een groep van enkelingen wel eens onbil lijk kunnen zijn. Laat echter een vader zich ook weerhouden om de orde ln zijn gezin te handhaven, wanneer hij een zijner kinderen bij gelegenheid een gunst moet weigeren? Indien een vader aan alle vragen zijner kin deren om nieuwe vrijheden zou toegeven, dan zou ook van het gezinsverband meer en meer worden afgeknabbeld. En langzamer hand zou zulk een gezin tot een inhomogene veeiheid uitéénvallen. Hoe losser nu het ge zinsleven reeds is, hoe eerder de reeds ver wende kinderen e'kanders eischen zullen steunen, in de stille vrees, dat hunne eischen van morgen en overmorgen ook wel eens ge weigerd zouden kunnen worden. Iedere nieu we toegeeflijkheid brengt nieuwe eischen en iaat een beroep op vroeger toegestane open. Een goed vader zal daarom voor de moei lijkheden eener weigering niet mogen terug schrikken. En zeker zal hij niet de overwe ging mogen laten gelden, dat ieder zijner beslissingen toch subjectief en min of meer willekeurig is en dat hij daarom maar liever MAANDAC 26 JANUARI 1931 nooit wat moet weigeren. Een dergelijke ver- standelijker wijze te verdedigen z.g. goedheid is wezen.ijk zwakheid en is met het oog op de belangen van het gezin onredelijk. De va der als hoofd van het gezin moet de zware taak om grenzen te trekken aandurven. Zoo ook de overheid. Een krachtige over heid zal. wanneer het volksverband in het gedrang komt, niet schroomen om in te grij pen, zeker niet wanneer door geestelijke sla ven van Moscou de bevolking tot vernieti ging van de grondslagen der moeizaam ver overde beschaving wordt opgezweept. Met het betoog van mijn uitnemend col lega Barstra in uw blad kan ik daarom tot mijn spijt niet geheel meegaan. Subjectief blijft inderdaad ieder verbod, zoowel van de overheid ten opzichte van de staatsorde als van den vader ten opzichte van de orde in het gezin. Maar dit kan niet beteekenen. dat maar niets verboden moet worden, omdat men niet inziet waar dan het einde is. In zulk een redeneering schuilt lets van de vrees van het reeds verwende kind, dat eigenlijk aan eigen toekomstige wer.schen denkt, als het die van het stoute en recalcitrante broer tje verdedigt- Verdraagzaamhld is goed. mits men ook de onverdraagzaamheid weet te verdragen en den moed en de kracht heeft, deze te toonen, waar het belang van het geheel dit eischt. En daarom zou ik meer geneigd zijn, om niet als collega Bartstra te vragen „waar is het einde", maar „waar is het begin", het begin nl. van het einde eener overdreven weekelijkheid en van een verkeerd begrepen vrijheidszin, waarin men voortdurend over de rechten, bijna nooit over de plichten van het volk ten opzichte van den staat spreekt. B. WIGERSMA. COMITé INZAKE DE NIEUWE BOERHAAVE. Naar aanleiding van het berichtje omtrent zijn bedanken als lid van ons Comité door Mr. L. G. van Dam aan de Haarlemsche bla den gezonden, verzoeken wij u ons schrij ven aan Z.E.G. dd. 20 Januari j.l. hieronder te willen opnemen. Het luidt als volgt; Geachte heer Van Dam, Tot onze verbazing en ook tot onze erger nis vonden wij gisteren een stuk van uw hand over de Nieuwe Boerhaave in de Stads-editie. De uit den aard der zaak voortvloeiende verplichting ook zelf niets te doen, waar wij Amsterdam en Utrecht verzochten niet te handelen vóór de vergadering op Woensdag, bent u niet nagekomen. U hebt ook niet ge handeld met of ln opdracht van het comité. U stelt uw persoonlijke vrijheid van hande len als advocaat blijkbaar boven uw functie van secretaris van het Comité. Ook Inzake de beantwoording van het tele gram van het Utrechtsche Comité hebt u geen voeling gehouden met uw medecomité - leden. De andere leden moesten steeds aan u naar den stand van zaken vragen, in plaats dat u hen hebt ingelicht. Onder deze omstandigheden acht het comité een verdere samenwerking met u on mogelijk en geeft het u in overweging u uit het comité terug te trekken. In geval u hiertoe niet bereid bent, zullen wij de ver gadering' in dezen uitspraak laten doen. Gaarne willen wij hierover vóór Woensdag morgen 12 uur antwoord hebben. In geval uw antwoord ons voor dien tijd niet bereikt heeft, zullen wij aannemen, dat u voor het lidmaatschap van het Comité hebt bedankt. U gelieve de gevoerde correspondentie aan het adres van den voorzitter of aan dat van den heer J. Schoo, Lakenkooperstraat 3 te doen bezorgen. Ten slotte nog een kleine opmerking. U hebt f 1 betaald in het fonds van het Comité Hier kunnen wij ons niet mee vereenigen. Wij vinden, dat gelijke monniken, gelijke kappen moeten hebben en dat alle verze kerden, waarvoor u aanwezig was, f 1 hebben te betalen. Hoogachtend, Het Comité (W.g.) G. A. BEUTE. J. SCHOO. D. WEST. De daarna door Mr. van Dam in de bladen van Woensdagavond gelanceerde mededeeling als zou het door het hier gevestigd comité gezocht contact met de commissies in andere plaatsen niet tot resultaat hebben geleid, is aldus te lezen, dat zoolang Mr. van Dam de onderhandelingen daarover voerde, daar van niets is terecht gekomen. Of het aantal bij het Comité alhier aange sloten verzekerden te gering is om de kosten van een eigen actie te dragen kan door Mr. van Dam uit den aard der zaak niet worden beoordeeld. Dat hij. die als bestuurslid van het Witte Kruis mededeelde voor 20 pleegzus ters op te komen zich ter vermijding van te hooge kosten uit de hier begonnen actie heeft teruggetrokken, strookt met onze be doelingen; of wij hem elders weer zullen zien opduiken zal de tijd leeren. Wat wij beoogen is een degelijke, voorzichtig geleide actie, die met- alle omstandigheden rekening houdt en ook terdege hiermede, dat degenen die haar voeren hunne persoonlijke verlangers weten achter te stellen bij het belang van allen. Wij raden bij dezen stand van zaken de genen. die ons hun vertrouwen schonken aan. om niet- in 'te gaan op de circulaire van het Ams:erdamsche Comité, dat zich zonder overleg met ons landelijk Comité heeft ge noemd. Ondergeteekende D. Wéét. Rustenburger laan, alhier, neemt thans het secretariaat waar. Het comité vd. C. A. BEUTE. J. SCHOO. D. WEST. Geachte Redactie, Op het, door het Haarlemsche comité opge stelde telegram om samenwerking, ontving ik een afwijzend telegram van het Utrechtsche comité. Het Amsterdamsche co mité stelde toen ook geen prijs meer op sa menwerking en het Haarlemsche comité met ongeveer 70 volgelingen ivan de 8000 verze kerden) kwam dus alleen te staan. Daarnaast staat het Amsterdamsche comité met eenige duizenden verzekerden achter zich. boven dien voorzien var. de adressen van alle 8000 verzekerden, welke curatoren hen verschaf ten. Een afzonderlijke actie van het Haarlem sche comité heeft dan ook slechts waarde voor hen, die het mooi vinden hun naam in een eigen comité te zien, terwijl het gevolg slechts is. dat de aangeslotenen op onnoodlg hooge kosten worden gejaagd. Mijn aansporing tot kalmte en tegen onge rustheid paste dan ook niet in de kraam van dit comité, terwijl ook mijn verwijzing naar het arbitraal beding voor de liefheb bers van procedeeren niet aangenaam is. Ik acht de financieele belangen der door mij vertegenwoordigde verzekerden bij de Haarlemsche commissie niet veilig en wil dan ook voor de voortgezette afzonderlijke Haarlemsche actie geen verantwoordelijk heid dragen. Hoewel stijl en toon van het ingezonden stuk mij er toe hadden moeten brengen niet te antwoorden, meen lk bovenstaande ver klaring aan de Haarlemsche verzekerden niet te mogen onthouden. Hoogachtend, Mr. L. G. VAN DAM. ATELIERSCHIP NICOLAAS. De kunstverslaggever van den tegenwoor- digen tijd zoekt zijn .aas" in zalen en op schepen in gangen en gaanderijen, in koren schuren en op hooizolders, in barakken en woonwagens, ja, waar niet al. Die van de toe komst zal er nog de kunst-Zeppelin bij krij gen en wij benijden hem allerminst. Stel u voor dat er over tien, vijftien jaar zulk een gevaarte boven Haarlem ankert, lig- of hang- plaats kiezend aan den bovensten rand van onzen eleganten nieuwen gashouder of zacht zich schurend tegen den ommegang van den toren der kerk van Bakenes. Dan zal daar ongetwijfeld op een mooien dag een artist uitstappen, zich naar de kantoren van onzen krant begeven en daar den kunstcriticus )it- noodigen tot een bezoek aan zijn expositie van uitsluitend hooge kunst. Die criticus zal geen last van rheumatiek mogen hebben, noch toegankelijk zijn voor duizelingen. Maar daar tegen dien tijd het exposeeren in daar voor geëigende lokaliteiten wel volmaakt zal ophouden, hebben daar er niemand meer kwam kijken in de zalen van Arti of Pulchri. wanneer iedere exposant er geweest was om te zien of hij wel goed „hing" en de hoeren van de pers het geval „verslagen" hadden tegen dien tijd, zeg ik. zal de criticus lede ren uit de lucht vallenden exposant als wel kom aas begroeten. Nu zijn we nog zoo ver niet: er is nog exposantenmateriaal genoeg en geen hunner behoeft de vrees te koeste ren die de vijanden van Heer Gijsbrecht's broeder bevangen had „om niet al levendigh te zijn verslonden, van hem die op zijn tocht, geen aas en had gevonden". Wij kunnen ons de luxe der beminnelijkheid zoo nu en dan nog permitteeren. Maar, in trouwe, zooals altijd de schild knaap in Andriesen's jongensboeken zei wat een gemakkelijke verplaatsbaarheid eischt onze tijd van den kunstcriticus, ver geleken bij vroeger. Men neemt zoo vrijwel aan, dat de eerste, werkelijke tentoonstel lingskritiek door Diderot, den pipa der En cyclopaedic, geleverd is. Benijdenswaardig gemakkelijk had die oude heer het! Er was maar één tentoonstelling per jaar waar hij naar toe behoefte te gaan want er waren geen andere en dat was de Salon. Dus schreef Diderot z ij n salon," een beredeneerd verslag als een boekdeel, en na hem schreven velen, zeer velen zelfs, h u n salon. Maar in het midden der negentiende eeuw kwamen er meer salons en tegelijk meer critici. Toch bieven de voornaamsten, als Taine. Castagnarv. Champfleurv. Bürger-Tho.é, hun -salon" altijd nog als hun importantste bezigheid beschouwen. En niet alleen di recte vakmenschen, maar ook pure littera toren als Gautier en Emile Zola hebben, na tuurlijk zeer leesbare salons aan de kran ten geleverd. In Holland gebeurde dat op kleiner schaal in de Kunstkronijk, tusschen 1840 en'80; doch die waren vaak onleesbaar en bijna nooit van vakmenschen. Menschen van het gehalte der Gongcourts en Baude laire heeft de Hollandsche kritiek der negen tiende eeuw niet opgeleverd. Zoodat we van niemand hier te lande geuubliceerde „salons" hebben overgehouden. De saJons waren toen Arti en Pulchri en expositieqelegenheden als de Korenschuur in Delft, het zwerverschip van Nieuwkamp, het trappenhuis van een theater, de corridor van een hotel enz. wa ren toen alle gewaagde nieuwigheden. Die het ten slotte, als iedere nieuwigheid van het oude wint. Voor een poosje althans. Zoo is dus. het wordt Inderdaad tijd, dat we aan een verslag gaan denken het atelierschip Nicolaas. dat thans in het Spaarne bij de RK. kerk ligt vastgemeerd. geen nieuwtje, maar toch een bezienswaar digheid. De heer Nicolaas schilderde in onze Oost en schilderde in zijn vaderland. Die laatste vind ik zelfs lang niet het minst. Hij heeft enorme voorraden teekeningen en et sen aan boord en gaat terecht prat op de vele hooge bezoekers die zijn schip op zijn tour nee met een bezoek vereerden. Hij heef' als leermeester den Anvsierdamschen schilder Knap gehad en als decoratieschilder voor oe opera van Koopman en voor de Wagnerver- eeniging gewerkt. De reislust dreef hem naar onze Indische bezittingen. Teruggekeerd, kocht hij een schip in Meppel en ging varen. Zijn elspers. zijn bibliotheek, zijn piano en zijn huishouding varen mee. Te genover zooveel voortvarendheid past slechts waardeenng. Hij verdient dat de populari teit van zijn naamgenoot ook zijn deel wordt en dat, overal waar in ons land aan de ri vieren steden liggen, te zijner tijd het lied worde gehoord: .Zie ginds komt het kunst schip uit Meppel weer aan." De entree is twaalf cent en de hc^d blaft wel. maar bijt niet.... *t is een schat van een dier, waar ik direct goede vrienden mee werd. Het ge heele geval is eigenlijk bijster amusant. En een welkome variatie in het Haarlemsch expositie -wezen. J. H. DE BOLS. UIT DE STAATSCOURANT. RECHTERLIJKE MACHT. Benoemd is tot griffier bij het kantonge recht te Oud-Beierland mr. J. J. L. Tem- minck, advocaat en procureur te' Voorscho ten. waarnemend griffier bU het kanton gerecht te Leiden. VELSEN. PERSONALIA. De heer C. Groeneveld te Velsen is in het voorloopig bestuur van de te 's-Gravenhage opgerichte Vereeniging van lager personeel op de bureelen van den Rijkswaterstaat en van de Zuiderzeewerken tot secretaris gekozen. SCHEEPVAARTBERICHTEN Aagtokerlc 24 v. Bombay, Rotterdam naar Australië. Alchiba p. 24 v.m. Fernando Noronha. Buenos Ayrea naar Rotterdam. Almkerk 28 v. Newcastle N.Z.W. n. Rotterdam AskaDla 28 te Rlo Grande v. Amsterdam. Alwaki p. 23 n.m. Flnlsterre. Buenos Ayres naar Rotterdam, 26 17 u. te Rotterdam ver wacht. Anior 28 v.m. v. Puerto BarrloB te Amsterdam verwacht. Barneveld 23 v. Callao naar Guayaquil. Bodegraven 24, 3 u. v. Duinkerken n. Ham burg. Buitenzorg 23 to New York v. Batavia. Commowijne 2 3 te Paramaribo v. Amntord«ni Delfland p. 24 Dungoness, Amsterdam naar Buenos Ayres. Kdam 24 te Rotterdam v. New Orleans. Falkenfels v. Brltach-Indië, p. 24 Gibraltar. Gaasterlond 24 te Hamburg v. Amsterdam. Grljpskerk 24 v. Amsterdam naar Rottord'im Hoogkerk 23 te Pert Said, Rotterdam naar Calcutto. Joha-n vqn Oldenbarnevolt 23 v. Singapore, Batavia naar Amsterdam. Jagersfontein 23 v. Lorenzo Marques n. Bolra. Jyno 23 v. Amsterdam n. San Juau de Porto Rlco, 24 v.m. v. IJmuiden. Kota Agoeng p. 24 3 u. Suez, Batavia n. Rot terdam. Lochmonar 22 to Swansea, Rotterdam naar de Paclfickust. NieuwkerK 2 4 v. Durban n. Oost-Londen. Nijkerk 24 te Hamburg v. Rotterdam. Oostkerk 24 te Amsterdam v. Hamburg. Poclau Bras 23 v. Uoiawan Dell. Batavia n. Amsterdam. Rietfontein 24 v. Hamburg n. Antwerpen. STEUNT! bij gelijken prys en kwaliteit de Nederlandsche Industrie Hiermede dient gy uw land en BESTRIJDT gy de werkloosheid. Rijnland. 24 to Warri. Amsterdam ij. West- Afrika. Sookaboeml 24 to Hamburg v. Rotterdam. TJiklnl 23 v. Hong Kong n. Kobe. Titus 23 v. Santa Marta n. P. Cortes. Tasman "3 v. Brisbane n. Singapore. Tjlaalak 28 te Sjanghai v. Pckalongmn. TJerlinai 23 20 u. v. Marseille. Batavia naar Rotterdam. Zoima 34 te Genua. Rotterdam naar Japan. Blommersdljk p. 24 16 u. 30 m. SclHy. Beau mont naar Rotterdam. Drechtdijk 34 v.m. to Loa Angelos. Pad f 4c- kuet naar Rotterdam- Rentdijk 24 16 u. 30 tn. v. üamburg naar Rotterdam. Giekerk 21 v. Beira naar Rotterdam. C.rootendljk 24 v.m. v. New Orleans naar Rotterdam. Grljpskerk 24 v. Amsterdam n«*r Rotterdam. Indrapovra p. 24 21 u. Perlm. Rotterdam naar Batavia. Kon. der Nederlanden, 24 v. Colombo, Am sterdam naar Batavia. Kota Agoeng 24 18 U. V. Port Said. Batavia n. Rotterdam. Kota Pinang 24 12 u. v. Bremen. Hamburg n. Rotterdam. Kou TJandi p. 34 11 u. Gall©, Rotterdam n. Batavia. Poclau Laut 24 v. Amsterdam n. Hamburg. Rotterdam j. 23 llsard. Rotterdam naar Now York. RIJperkerk 24 n.m. te Rotterdam v. Durban. 6oekaboeml 24 11 u. v. Hamburg, naar Rot terdam. Tnnlmba 24 v. Genua. Batavia n. Amsterdam TJlnegara 24 v. Amsterdam naar Batavia. RADIO-PROCRAMMA DINSDAG 27 JANUARI. HILVERSUM 1X75 M. Uitsl. AVRO-Uitaending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Concert' AVRO-kwlntet o.l.v. Fr. Lupgens. 12.30 Concert. Orkest Rembrandt-theater. Amierd&m o.l.v. David Hartogs. 2 00 Halfuur voor de Vrouw. 3.00 Knipcursus. 4.00 Gramo- foonpl. 4.30 Kinderuurtje. 5.30 Concero Tiuchinsky-orkest al.v. Max Tak. 6.00 J. M. van Bommel van Vloten: „De crisis der suikerbietenteelt'. 6.30 Vervolg Tuschinski- concert. 7.00 Engelsche les Fred Fry. 8.00 Muziekhaifuurtje. 8.30 Concert Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. 0.30 Lezing. 10.15 Scala theater Den Haag. Deel-ulttendlng der Revue „Goed Nieuws". 11.00 Gramofoonpl. HUIZEN. 208 M. Uitsl. KRO-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 11.80 Godsd Halfuurtje door Pastoor Perquln. 12.00 Concert KRO- trio o.l.v. P. Lustenhouwer. 1.30 Gramofoon pl. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Knipcursus. 5.00 Gramofoonpl. 8.30 Verbondskwartiertje. 6.45 Sohrlftverbeteringscur-us. 7.15 G. Krekel- berg: „Gaat dc dorpscultuur te gronde" 7.45 Concert KRO-orkest o.l.v. Joh. Gerritsen. Solisten Mevr. H. Ludolph Geysen (sopraan), F. Waterman tvlool>, Fr. Boshart (piano). Mozart-programma. 9.00 Vaz DiaA. 10.45 Gra mofoonpl. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel door E. O'Henry. 1-20 Orkestconcert. 2.20 Televisie. 2.25 Ultz. voor scholen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 8.20 Ijzing. 0.35 Nieuwsber. 7.00 Recital door R. Murchie. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Concert. Kwin tet. A. Llddell (alt). 8.20 Lezing. 8.50 Piano recital door Ernst Wolff. 9.20 Berichten. 9 35 Berichten. 9.40 Lezing. 10.00 Concert. O. Gro ves (sopraan), G. Baker (bariton), Mannen- kwartet, Orkest. 10.50 Dansmuziek. PARIJS, „RADIO-PARIS" 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Oramofoonpl. 4.05 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 6.50 Gramo foonpl. 8.20 Solisten-concert m.m.v. orkest. LANGENBERG, 473 M. 6.20 Gramofoonpl. 10.40 Muziekuitz. voor scholen 1130 Gramofoonpl. 12.25 Orkest - concert. 4.20 Gramofoonpl. 7.05 Gramofoonpl. 7.50 Mozart-concert. K.VLl'NDBOKG, J153 M. 11.20 Orkestconcert. 2.20 Concert. Orkest en zang. 7.20 „En Sjael egter Dóden". Blijspel in 5 bedrijven van J. L. Heiberg. 9.05 Plano- soli. 9.25 Orkestconcert. 10.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 508,5 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonpl. 8.85 Viool-soli. 8 50 Zang. 9.05 Concert georgani seerd door RESEF. ZEESEN, 1635 M. 5 40 Vaordrachten en lesseii. 11.50 Gramo foonpl. 12.15 Berichten. 1.20 Gramofoonpl. 2 20 Lessen en Lezingen. 3.50 Concert. 4.50 Voordrachten en lessen. 0.50 Mozart-con~ert. 805 Hoorspel ..Dr. Mabuse". naar Norbert Jacques door Hans Bodem tad t. 9.35 Berich ten en lezing. 10.05 Concert. EEN DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Een prachtige muziektent was gebouwd en daarop haddcr de muzikanten plaats genomen. Onder leiding van den ezel speelden <ie muzikanten allerlei aardige deuntjes. Het varken sloeg den tromnici en het had schik in het geval, want het zong cr ock bij. En op de vroolijke tonen van dc muziek begonnen dc feest gangers te dansen. Men danste in het rond onder het zingen van filcrlci liederen. Serpentines werden uitgegooid en confetti wat relde door de lucht. Dc hond had zich een toeter gekocht cn daar n.aaidc hij mede, als hij er niet op blies.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 7