:arels" pain d amandes: DE DEBATTEN IN DEN RIJKSDAG. BUITENLAND. ZITTING GESTAAKT. APEX Klop-veeg-Stofzuigers 1175. HOEST HAARLEM'S DACBLAD ZATERDAC 7 FEBRUARI 1931 TWEEDE BLAD De Nazi's saboteeren. Nieuws uit Britsch-Indië. De vicieuze cirkel. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Tijdens de rede van den Centrum-afge- vaarigde Joos in den Rijksdag, kwam het tot levendige incidenten toen de spreker heftig te keer ging tegen de Nationaalsocialisten. Zijn uiteenzettingen werden door de Natio naalsocialisten met stormachtige protesten en interrupties beantwoord, zoodat de voorzitter Löbe om kalmte moest verzoeken. Toen de stilte niet terugkeerde verzocht de voorzitter de Nationaalsocialistische afge vaardigden Koch, Briickner en Heines en ten slotte ook Vetter de zaal te verlaten. Onder heftig protest van hun partijgenooten gaven zij aan dit verzoek gevolg. President Löbe verklaarde daarop, dat hij ook op andere rustverstoorders, het reglement van orde zou toepassen. Het woord was daarop aan Dr. Dingeldey (D. Volkspartij), Smierendörffer (Chr.Sociale Partij), Mollath (Economische Partij) en Dr. Mierendorff Soc.-Dem.) De Nationaalsocia listen stelden daarop verdaging voor, ter wijl President Loebe verzocht tot acht uur te blijven vergaderen. Aangezien voor den aan vang van de stemming de rechterzijde een drachtig het huis verliet, was de Rijksdag niet in staat een beslissing te nemen. De President plaatste daarop op de agenda van de zitting, welke morgen te 12 uur zal beginnen, de punten: Voortzetting der debat ten. Voorstellen inzake verandering van het Huishoudelijk Reglement. Dat het laatste punt tegen de door de Nazi's gevoerde sabotage gericht is behoeft geen betoog. In de wetgevende vergadering hebben Vrij dag debatten plaats gehad over de kwestie der algemeene amnestie voor politieke ge vangenen in Indië en de burgerlijke onge hoorzaamheid. Namens de Indische regeering heeft Sir George Rainy een verklaring afge legd, waarin hij mededeelde dat de regeering geen afstand kan doen van haar 'bevoegd heden. De meeste Indische streken vroegen de invrijheidstelling van alle gevangenen als voorwaarde voor de behandeling door het Congres van de resultaten van de Ronde Tafel Conferentie. Uit de redevoeringen der oppositie bleek evenwel, dat er een toenemend verlangen bestaat tot samenwerking tusschen het Congres en de regeering. Sir Fazli Husain, lid van de regeering, zeide dat niemand meer, dan de rgeering wenscht. dat geen speciale maatregelen tegen het Congres noodig zijn. Hij zette uiteen, dat het Congres de invrijheidstelling der gevangenen kan bewerkstelligen door het opgeven van de Burgerlijke ongehoorzaamheid. Nieuwe gezichtspunten heeft deze Zitting niet geopend. Men praat voorlooplg nog ..ln een kring" en stelt de aanvaarding van den éénen eisch afhankelijk van de inwilliging van den tweeden. Toch is er veel meer dan ooit het geval is geweest, de goede wil merkbaar om het koste wat het wil een deugde» lijken vorm van overeenstemming te vinden, den. L. A, Italië. De op Mussolini beraamde aanslag. ROME, 6 Febr. (N.T.A.) De hier in een hotel gearresteerde Sardinische anarchist Michele Sohirru. die kort geleden uit het bui tenland naar Italië was teruggekeerd, om politieke gewelddaden te plegen, verklaarde bij zijn verhoor dat hij reeds sedert zijn jeugd anarchistisch gezind was. In den afgeloopen zomer is hij te Parijs op het denkbeeld geko men. Hij maakte zelf de bom. die hij met een Dit plan heeft later tijdens zijn verblijf in België, te Charleroi, vasten vorm aangeno men. Hij maakte zei de bom. die hij met een krachtig ontplofbare stof vulde, welke hij in Luik had gekocht. Hij voegde er aan toe dat hij met het vaste doel naar Rome was gekomen om den aan slag te plegen. Reeds had hij de bijzonderhe den ervan bij zich zelf bedacht- Schirru zal voor de speciale rechtbank ter bescherming v. 'nat terecht staan. Nieuwe arrestatie. ROME. 6 Febr. (N.T.A.) De politie-agent, die gisteren door Schirru zwaar gewond werd en wiens toestand zorgwekkend was. is aan de betere hand. De ondercommissaris van politie heeft heden het ziekenhuis ver laten. De ..Lavore Fascista" meldt, dat de politie gisteren een man, die uit Milaan te Rome aankwam, daar heeft aangehouden. Er werden anti-fascistlsohe pamfletten op hem gevonden. De gearresteerde verklaarde dat hij uit Parijs was gearriveerd. De pamfletten had hij daar gekregen om ze in Italië te ver- deelen. De politie onderzoekt of de gearresteerde in verbinding met Schirru staat. Duitschland. Onschuldig slachtoffer van wraak. BERLIJN, 6 Febr. (W. B.) In het gebouw van de .,Reichsbahn"-direktie is Vrijdag tegen één uur door een onbekende en aanslag ge pleegd. De man drong het bureau van den „Reichs- bahn-direktor" Zander binnen en vuurde eerüge kogels op hem af, waardoor deze zwaar gewond werd. De moordenaar doodde zich daarna door zich een kogel door het hoofd te jagen. De heer Zander is naar het ziekenhuis ge bracht. Men weet n.og niets van de identi teit van den moordenaar. Nader wordt gemeld, dat men in den zak van den moordenaar, die Freese heet, een aan de politie gerichten brief heeft gevonden welke inlichtingen geeft over de motleven van de daad. Freese verklaart nJ. dat hij het gebouw met het besliste voornemen is binnengegaan om den vroegeren ambtenaar voor de onge vallenverzekering, den heer ,-Kattasch", te dooden en daarna zichzelf het leven te be nemen. Hij voelde zich n.l. benadeeld ln de hem toegewezen gelden. Verder verzoekt de moordenaar zijn sleu tels aan zijn familieleden te zenden en hun mededeeling van zijn daad te doen. Aangezien volgens 's mans eigen beweren de aanslag gemunt was op den heer Kattak, is de heer Zander, een man van 59 jaren, het onschuldige slachtoffer geworden. Zijn toe stand is bedenkelijk. Freese was vroeger loketbeambte. België. De gevolgen van een faillissement. Reeds eenige weken was bekend, dat de de vorige maand aangehouden, in staat van faillissement verkeerende diamantkoopman door een bloedverwant een safe had laten huren in een bankinstelling te Luxemburg. Het Hbld. meldt thans, dat deze safe na ge rechtelijke stappen op verzoek van de Ant- werpsche justitie is geopend. Zij bevatte voor een waarde van drie millioen frank aan dia mant. toebehoorende aan M. en onttrokken aan zijn opgave van nog aanwezige goederen. 300 millioen voor vesting werken. BRUSSEL, 6 Febr. (B. T. A.) Het minlste- rie van financiën heeft het volgende commu niqué gepubliceerd: In tegenstelling met bepaalde persberichten kan worden gemeld dat de minister van fi nanciën geen mededeeling aan de Kamer commissie heeft gedaan omtrent eventueele wijzigingen, welke in. de buitengewone begroo- tine zouden kunnen worden aangebracht. Volgens inlichtingen, ln verband met de publicatie van dit communiqué ingewonnen, blijft het crediet van 300 millioen, dat is be stemd voor de vestingwerken, in de buiten gewone begrooting opgenomen- Frankrijk. Geen Duitsche leening. PARIJS. 6 Febr. (N. T- A.) In de heden ge houden zitting van de Kamercommissie voor buitenlandsche zaken kondigde Franklin- Bouillon aan dat hij de regeering zal inter - pelleeren over „de eventueele uitgifte eener Duitsche leening in Frankrijk". Deze nieuwe interpellatie, na die van den afgevaardigde Dumat der groep-Marin, wordt te verwonderlijker geacht daar er juist he den in de .Petit Parisien" van officieele zijde op gewezen is dat het in het geheel niet om een leening ln den eigenlijken zin van het woord gaat. maar om een eenvoudige operatie verband houdend met de schadevergoedings- be talingen. De datum voor de beide interpellaties zou aan het slot van de Kamerzitting van Dins dag worden vastgesteld. Hernieuwde actie der separatisten. Uit goede bron wordt vernomen, dat de politie verscheidene vroegere separatisten heeft gearresteerd, die verdacht worden van het voorbereiden van hoogverraad. Het poli- tie-onderzoek zou hebben aangetoond, dat de gearresteerden in verbinding stonden met personen in Frankrijk en zich ten doel zou den hebben gesteld de afscheuring van het Rijnland en de Palts. De aanwijzingen, die de politie heeft kunnen verkrijgen, gaan in de richting van Metz", waar een lief dad lgheids- vcreeniging volgens de mededeelingen van 't che zijde in werkelijkheid een separa tisten-centrale zou zijn, die bepaalde politie ke plannen heeft, aldus het Hbld. Bij het on derzoek zou voorts zijn gebleken, dat de in het Rijnland achtergebleven en uit Metz naar INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Cts. per regeL Gem. Concertzaal Maandag 16 Febr. a.s. LEZING MET LICHTBEELDEN 3e KARAKORUM EXPEDiTIE DOOR Ph. C. VISSER Toegangskaarten a f 2.-, t 1.50 en f 1.» bij Concertbur. A. Vernout. Warmoesstraat 10, Tel. 10547 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cu. per regel. het Rijnland gezonden separatisten in ver binding zou den staan met de communisten en het plan zouden hebben een revolution- nalre arbeiderspartij te stichten. Kuechenmeister en Frankrijk. Door de Sté Nobel Francaise en de N.V. Küchenmeister Intern. Ultraphoon Mij. Is te Parijs met een aanvankelijk kapitaal van fr. 3 millioen, dat op fr. 8 millioen kan worden gebracht, opgericht de Sté Ultraphone Fran- ?aise. Van de 6000 aandeelen ad fr. >00 ont vangt Küchenmeister 1800, Nobel 1200 voor den inbreng, aldus het Hbld. De inbreng van Küchenmeister omvat behalve de licentie voor bepaalde patenten de garantie van technische en commercieele hulp van de Deutsche Ultraphon A G. te Berlijn voor de fabricage in Frankrijk van gramofoons en -platen. Turkije. Nog meer arrestaties. SMYRNA. 5 Febr. (B.T.A.) In het dorp Kozan zijn 32 personen aangehouden, die be schuldigd worden ln het geheim ritueele cere moniën te hebben verricht. Zij zullen voor den krijgsraad te Menemen terechtstaan. De man die de galg ontsnapte, blijft zoek. STAMBOEL, 5 Febr. (B.T.A.) Ismail Ogloe Hussein, die juist vóór zijn terecht stelling wist te ontvluchten, blijft onvindbaar. Hij is de voornaamste aanstichter der reac tionaire beweging in Menemen. Er wordt een scherp onderzoek ingesteld naar de personen, die zijn vlucht hebben voorbereid. De omstandigheden, waaronder deze geschiedde, zijn zeer geheimzinnig. Britsch-Indië. Hij die voor zijn misdaden straffeloos is. Een Bombaysche vrouw, genaamd Sow ka- bai Rajapürkar, eLschte van Sir Toekojirao Holkar, (den vroegeren maharadja van In- dore. wegens vrijheidsberooving en inbeslag neming van meubelen in haar woning een schadeloosstelling ten bedrage Van f 160.000, aldus het Hbld. De rechter te Bom bay heeft dezen elsoh afgewezen op grond van de preliminaire overweging, dat de ma haradja de hem ten laste gelegde daden had gepleegd ln zijn hoedanigheid van ra geerend vorst van Inüore,, zoodat deze da den, hoeveel schade zij ook mogen hebben veroorzaakt, geen grond opleverden voor actie tegen de persoon of den eigendom van Sir Toekojirao. Eischeres eischte o.a. ver goeding wegens persoonlijk nadeel, haar be rokkend door onwettige gevangenzetting en wreedheid, waaraan zij, gelijk zij beweerde, tien jaar lang was blootgesteld door op sluiting tezamen met haar dochter in een fort op ongeveer tien K.M. afstands van Indore. De twee vrouwen werden opgesloten om dat zij bepaalde voorstellen van den maha radja van de hand wezen. Zij werden ten slotte uit hun positie bevrijd dank zij de tusschenkomt van den Britschen Resident. De maharadja abdiceerde daarna als ge volg van het schandaal, veroorzaakt door de ontvoering van Moemtaz Begoem. een danseresje te Bombay en het doodschieten van een man in wiens huis zij woonde. In 1928 trad de maharadzja in het huwelijk met een Amerikaansche, met wie hij thans in Frankrijk woont. De uitspraak van den rechter is thans van buitengewone beteekenis voor Indië met het oog op de positie der regeerende vor sten. Nieuwe relletjes. BOMBAY, 6 Febr. (N. T. A Heden heeft de politie te Bombay ongeveer 400 aanhangers der Congrespartij in hechtenis genomen. De gearresteerden wilden met geweld verhin deren dat de vergunning tot het verkoopen van sterken drank op de gebruikelijke wijze aan den meest biedende werd verleend. De betoogers hadden vóór de stad een kamp opgeslagen, dat door de politie werd bezet. Ronde Tafelafgevaardigden in Indië terug. BOMBAY, 6 Febr. (Reuter). De afge vaardigden. die de Ronde Tafelconferentie te Londen hebben bijgewoond, met onbegrip van de vorsten, zijn teruggekeerd. Zij heb ben een manifest gepubliceerd, waarin zij mededeeling doen van hun voornemen Gandhi te ontmoeten en een beroep te doen op den geest van verzoening en goeden wil in verband met den gewijzigden toestand. Zij vragen het Congres te antwoorden op het deemoedige gebaar der regeering door op sympathieke wijze met- haar samen te werken bij het uitwerken van een constitu tie, waarvan de lijnen te Londen zijn getrok ken. Engeland. Spanje. EEN LICHT EN FIJN BOTERKOEKJE 20 CENTS PER ONS ai— Een acte van beschuldiging. MADRID, 5 Febr. (B.TA.) Generaal Gar cia Parrena, die de instructie leidt in het pro ces tegen de personen, die wegens deelneming aan de jongste revolutionnaire beweging zijn gevangen gezet, heeft zich naar het xiuis van bewaring begeven om de acte van beschuldi ging aan de verdachten voor te lezen. De lezing duurde geruimen tijd- Zoodra zij was geëindigd, uitte Alcaza Zamora het ver zoek den minister-president, de ministers van openb. werken en economie en generaal Saro, thans kapitein-generaal van Valladolid, over bepaalde punten te doen hooren. Een andere beschuldigde, Casares, verzocht ook den minister van financiën te doen hooren. De verdedigers der beschuldigden woonden -■ - vcorksing bij. Naar verluidt zou tegen Alcaza Zamora levenslange gevangenisstraf en tegen de an deren twaalf jaar dwangarbeid worden ge- eischt, Verbod van invoer van Russisch hout. LONDEN. 6 Febr. (VB.) Het conserva- tleve Lagerhuislid commander Bellairs heeft bij de regeering een door 118 personen on- derteekende motie ingediend, verzoekende den invoer van hout en houtpulp uit de Sovjet-Unie te verbieden totdat de Sovjet- regeering zal toestaan, dat een commissie, aan te wijzen door de Engelsche regeering. een onderzoek zal mogen instellen naar het gebruik van dwangarbeiders of gestraften voor de houtproductie. Het slachtoffer van de brandende auto. In de raadselachtige zaak van de ver brande auto te Otterburn, in Northumber land. is voor den coroner een verklaring afgelegd, die haar ln een nieuw licht stelt. Evelyn Foster, aldus het Hbld., die de auto bestuurde, met brandwonden naast de auto werd gevonden en kort daarna aan de ver wondingen overleed, getuigde dat een haar onbekende man haar had aangevallen, de auto met benzine had begoten en haar in brand had gestoken. Een patholoog, profes sor Stuart MacDonalde, die het lijk van het meisje onderzocht, verklaaTde nog, dat hij geen sporen van verwonding of geweld had gevonden. Op vragen van den coroner, of het mogelijk was dat het meLsje zelf de auto in brand had gestoken en bij ongeluk de noodlottige verwondingen had opgeloopen. verklaarde de deskundige, dat dit zeer wel mogelijk was. Een deskundige op automo- bielgebled was van meening dat „de per soon aan het stuur zich niet meer met het stuur bemoeide voordat de auto stilhield" en dat de brand begon nadat de auto stil hield. Polen. Voorstel tot grondwets herziening. BERLIJN. 6 Febr. (VD.) In de zitting van den Poolschen Sejm van heden heeft volgens een bericht ln de Poolsche bladen uit War schau, de Sejmmaarschalk Switalskl medege deeld, dat de regeer in gsclub zijn voorstel tot herziening van de grondwet reeds heeft in gediend. Het voorstel zal na verloop van 15 dagen op de agenda van den Sejm geplaatst worden. Amerika. Senaat contra Hoover. WASHINOTON. 6 Febr. (N. T. A.) Begin Januari is een conflict ontstaan tusschen president Hoover en den Senaat over de be noeming van drie leden der commissie voor waterkracht. De Senaat heeft thans besloten, de goedkeuring van de benoeming te annu- leeren en de op de benoeming betrekking hebbende acten van Hoover terug te vorde ren. President Hoover heeft dit verzoek, als zijnde een met de grondwet strijdige inmen ging ln zijn uitvoerende macht, van de hand gewezen. De Senaat heeft besloten de zaak bij de administratieve rechtbank aanhangig te maken- Japan. Bloedig incident in den Landdag. TOKIO, 6 Febr. (Reuter). Een onbekend persoon drong onder het zwaaien van een dolk den Japanschen Landdag binnen. Hij verwondde verscheidene personen. Ook twee leden van den Landdag: Baron Sjidehara, minister van buitenlandsche zaken, was ver gezeld van een lijfwacht van zes ln het jiu jitsu bedreven personen, ingesteld sedert het incident dat zich voordeed naar aanleiding van het vlootverdrag van Londen, toen hij met geweldpleging werd bedreigd. TOKIO. 6 Febr. (Reuter.) Iemand verbrij zelde een ruit van de zaal, waar de begroo- tingscommissie bezig was te vergaderen. De scherven kwamen terecht op de leden der commissie. Er ontstond groote verwarring, waarbij inktkokers en andere voorwerpen door elkaar werden geworpen. Twaalf per sonen zouden gewond zijn. DE GRIEKSCH-BULGAARSCHE GRENSINCIDENTEN. ONDERZOEK DER REGEERINGEN ATHENE, 6 Februari (V- D.) In verband met de Grieksch-Bulgaarsche grensincidenten, heeft de Grleksche regcering besloten stappen te doen te Sofia en een onderzoek te doen instellen. Ook te Sofia Is men voor het on derzoek, omdat Griekenland alleen de schuld op Bulgarije wil schuiven. Intusschen wordt gemeld, dat nabij Komolini opnieuw een ge vecht aan de grens heeft plaats gehad. De Komitadsja zouden zich op Bulgaarsch ge bied hebben teruggetrokken. BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK. Ondertrouwd: M. F. J. Dekkers en J. Bos. Getrouwd: P. A. J. de Haas en A. Panne- vis. H. F. W Rhin en T. Sorcan. J. C. C. M Overzier en J. Schik- Bevallen: J. RaspoortHenneman, d. M. van Dijk—Westerveld. z., N. C. Beentjes van Kruistum, d. Overleden: A. Brouwer, 67 Jr., gehuwd m. Jb. Hart. R. van Balen, 77 Jr.. wede. van J. P. Spanjaard. S. Teppema, 85 jr.. wedr. v. R. J. de Boer. P. A. Schaafsma, 58 jr-, wedr. v. A Storm, gehuwd m. A. van Oljen. BLOEMENDAAL- Bevallen: J. H. Bos—de Mandt, d.; O. O. van der Wijdende Wit. z.; G. H Oosterhof— Wensma, d F. M. Weijersvan Marwijk, d.; M. P. Rulgrok—van Wees, z.; B. C- M Crap ing—van Roijen z. Ondertrouwd: H. J. Bakker en R. Hamsink. Getrouwd: Ch. d eWit en W .van Wanel. A Brouwer en C H. Ophuljsen. Overleden: A. II. Holdert, 8S INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. STOFZUIG ER HU IS MAERTENS BARTELJORIS STRAAT 16 TEL. 10756 TYP. SCHETS- EN O NT WERP CL UB. Hier ter stede is opgericht een Typografi sch Schets- en Ontwerpclub. De club beoogt met theoretische voorlichting, het schetsen en onwerpen te bevorderen mede door het houden van onderlinge prijsvragen. Zoowel beginnenden als gevorderden kunnen zich opgeven bij het voorlooplg bestuur: P. A. de Munck, voorz., D. Molenaar, secr. en J- F. Lclbbrand Jr., pennlngm. SCHEEPVAARTBERICHTEN Aldabi O te Kaapstad v. Rotterdam. laBoeran 6 17 u. v. Southampton, Rotterdam naar Butavla. Johan van Oldenbarnevelt 6 te Suez. Batavia naar Amsterdam. J. P. Coen. 6 v. Genua. Amaterdam n. Batavia Marnlx van St. Aldegonde 6 v. Colombo. Am- sterdam naar Batavia. Niironta 6 te K. Westminster v. Rotterdam. Nlas 6 te Belra v. Rotterdam. Nieuw Amsterdam u. IS m. r. Rotterdam naar New York. Prins der Nederlanden t, Southampton, Batavia nnnr Amsterdam. Poelau Bras 6 v. Port Said. Batavia naar Am sterdam. Slmaloer 6 te Pndang. Amsterdam n. Batavia. Tnraknn te Sabnnjc. Amsterdam n. Batavia. Tanlmbar 6 v. Hamburg n. Amsterdam. TIJDSCHRIFTEN. DE KUNST DER NEDERLANDEN. In het Januarinummer van ..De kunst der Nederlanden" treffen wij op den omslag een alleraardigste houtsnede aan van Fokko Mees die bedoeld is als een nieuwjaarsgroet. De opzet van deze houtsnede is origineel en de uitvoering buitengemeen frisch en aantrek kelijk. Hei eerste artikel is gewijd aan de Vlaamsche graveerkunst in de zestiende en zeventiende eeuwen. J. Denucé neemt als vele anderen de gelegenheid te baat die de Antwerpsche tentoonstelling bood, om een uitvoerige en rijk geïllustreerde beschouwing over het bovengenoemde onderwerp ten beste te geven Bij vele reproducties schrijft J. Knoef over „Vroege negentiend' eeuwsche schilderkunst in Teyler: „De Haarlemsch© verzameling deelt met de meeste kleinere col lecties in den lande het lot der veronachtza ming. Het groote publiek vindt er den weg niet heen. het wordt wellicht afgeschrikt, doordat deze musea doorgaans Iets behouden hebben van exclusiviteit der particuliere verzamelingen, waaruit ze grootendee'.s ont staan zijn. Zoo ook die van Teyler, ze is als zoodanig zelfs een der oudste". Van Fredrik Lyna een beschouwing over Handschriften. Dit eerste artikel behandelt het grafschrift van Hubrecht van Eyck. Mr. Erpst Polak heeft een artikel bijgedragen over de medailles uit het*legaat Hofstede do Groot. „Hoewel slechts een twaalftal dezer penningen Nederlajidsche zij", ls toch dit nieuw bezit eener Nederlandsche openbare verzameling van een verheugende beteekenis. Want ruim veertig voortreffelijk geconser veerde Italiaansche Renaissance penningen vormen de kern dezer bedachtzaam aange legde verzameling, en geen enkel Neder- landsch kabinet mocht zich tot nu toe in zulk een bezit verheugen. Zeker, de drie Duitsche en twaalf Nederlandsche medailles mogen er zijn, maar men kan ze. althans de Hol'and- sche. wel elders treffen; het studie materiaal, dat de stukken van de Italiaansche mees ters bieden, is eenlg in den lande". De heer Polak geeft dan bij reproducties een beschrij ving van Medailles van Pisanel'o. Ma'.teo dei Pastl, Adrlano Fiorentino, Romana. en Hans Schwartz. Mariette Fransolet heeft een uit voerige bijdrage geschreven over .Les statues inédiles de l'Eglise de Brou". De Kronieken behandelen de aanwinsten van het Rijksmuseum te Amsterdam een ri viergezicht van Claude de Jong en de be kende Hieronymus Bosch ..De gevangenne ming van Christus". INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. STILLEHD In Doozon van 20 an 30 cent. Bij Apoth. en Drogisten ACENDA ZATERDAG 7 FEBRUARI Gem. Concertgebouw: Bal Masqué. Arran geur G. J. de Lange. 8.30 uur. „Dreefzicht": Bal Masqué Dansschool Schroder. 8 uur. Geb. Olympia: Bal Masqué Deutsche Ver- ein.. Palace: „Nachtvogels". Tooneel: Savona (antipodisn 2.30, 7 en 9.15 uur Luxor Theater: ,Lc Poel der Zonde" en „De TijgerkatTooneel Piet Groenendaal (humorist) 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: ..lm Westen nichts Neues". 2.30. 6.45 en 9.15 uur. ZONDAG 8 FEBRUARI Stadsschouwburg: N.V. Het Schouwtooneel Ellas weet het beter!" 8 uur. Gem. Concertzaal: Operette „De trouwe Huzaar". 8 uur. Remonstrantenhuis: Soefl-eeredlenst, n uur voorm. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. MAANDAG 9 FEBRUARI Schneevoogtstraat 10: Jaarl. alg. leden vergadering Haarlemsche Huishoud- en In dustrieschool. 3 uur nam. Haarlemsche Hulpbank: Alg- verg. v. aan deelhouders. 3 uur nam. Bioscoopvoorstellingen. Rembrand: Theater: Matlnée 2-30 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij,

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5