gymnastiek. Apropos biljarten. KYNOLOCIE WATERSPORT Om het Europeesch Biljartkampioenschap. SCHERMEN HENCELEN KECELEN t KORFBAL ATHLETIEK Receptie van „Turnlust" te Beverwijk. Zaterdagmiddag hield het bestuur van de Beverwijksche Gymnastiekvereniging in het Kennemer hotel een receptie ter gele genheid van het 20-jarig bestaan. De Burgemeester van Beverwijk, Jhr. Strick van Linschoten, complimenteerde na mens het gemeentebestuur en tevens na mens de gemeentelijke commissie voor licha melijke opvoeding. Deze commissie werd me de vertegenwoordigd door haar secretaris, den heer J. G. van Zanten. De Burgemees ter wees op het goede, dat voor zijn ge meente geboren was, direct of indirect uit de actie van het bestuur en de technische leiding van de jubileerende vereeniging. Wegens verhindering van den voorzitter van den Kennemer Turnkring werd namens deze organisatie het woord gevoerd door- haar secretaris, den heer F. G. J. van den Berg, die zijn vreugde uitsprak over het feit, dat hij een in den K. T. K. toonaangevende vereeniging als de B. G. V. Turnlust mocht gelukwenschen. Tevens wees spreker op het gunstig resultaat van de nu *19 jaar lange samenwerking tusschen het bestuur en den leider, den heer B. J. Wieland Los Afgevaardigden van vere-enigingen uit Velsen wezen op bepaalde tegenstellingen op turngebied tusschen hun gemeente en de gemeente Beverwijk. Zoo wees de heer Th. Bak (T.V. IJmuiden) op de groote eenheid in de Beverwijksche gymnastiekbeweging, ter wijl de heer N. de Ligt (Sparta te Velsen- Noord) de medewerking van het Bever wijksche gemeentebestuur roemde. Namens hun gymnastiekverenigingen spraken verder de heeren D. Janssen (Con cordia te HaarlemP- Dijkstra (Gratia-Plato te IJmuiden - ÓóstG. Krom (T.V. Sant poort), P. J. Stringer (Chr. Gymn. Ver.Turn lust te Haarlem) en Chr. van Eerden (voor de R.K. Gymn. Ver. S. S. S. te Beverwijk en mede namens haar geestelijken adviseur). Voorts complimenteerden de heeren F. R. C. Rykens (Vereeniging „Koninginnedag"), P. J. Schelvis (Krachtsportvereenigln.g D.O.K.), N. J. Groot (Beverwijksche Harmonie-kapel) J. W. van der Meij (Geheel Onthouders Tooneelvereenging Nieuw Leven). L. Blaauw (Mannenzangvereeniging Zanglust), H. M. Janssen (Voetbalvereniging De Kennemers) C. Jonge jan, oprichter en eere-voorzitter van de B. G. V. Turnlust en mej. L. Nieu- wenweg (Tooneelvereeniglng Kennemer- land). Telegrafisch was een gelukwensch Inge komen van de Blocmendaalsche Gymnastiek vereniging. Naast de vele bloemstukken, aangeboden door de sprekers, vermelden we nog die van mevr. van Hattum en van den heer H. van Doorn, lid van verdienste van de B. G. V. Turnlust. De voorzitter van de jubileerende vereni ging, de heer J. Honig, beantwoordde eiken spreker afzonderlijk. Uitvoeringen B. G. V. „Turnlust". A.s. Woensdag en Donderdag geeft de Be- verwljksohe Gymnastiekvereniging Turnlust haar jubileumsuitvoeringen in het Kenne- mer Theater. Het programma is als volgt samenge steld 1. Opmarsch en opening, 2. Aanbieding v]ag dames-afdeeling, 3. Zangspel meisjes, 4. Vrije oefeningen Jongens, 5. Schuine lad ders jongens, 6. Vrije oefeningen heeren, 7. Toesteltumnsn dames. 8 Banken meisjes, 9. Brug-rek meisjes, 10. Paardspringen hee ren, 11. Klimpalen jongens, 12. Vrije oefe ningen dames, 13. Toestelturnen heeren, 14. Knotszwaaien meisjes, 15. Staafcefenlngen heeren, 16. Dans dames. Het programmaboekje voor deze uitvoe ringen bevat bijdragen o.a. van den Burge meester van Beverwijk, Jhr. Strick van Lin schoten, van den voorzitter van het K.N.G.V., mr. N. Grosnewegen en van den voorzit ter van den K. T. K., den heer J. Hop. De Burgemeester van Beverwijk schrijft o.a., dat de B. G. V. Turnlust zeer zeker als de baanbreekster van de lichamelijke op voeding in Beverwijk mag beschouwd wor den, tengevolge waarvan indirect tot stand kwamen modern ingerichte gymnastiekza len, vakonderwijs ln de lichamelijke oefening en stichting van een sportpark. Uitvoering Kweek- en Leerschool. Op Vrijdag 13 Februari a.s. zal de heer Goering wederom zijn jaarlijkschc Gyin- nastlekuitvoering geven met de leerlingen der belde Kweekscholen en den Rijks-leerschool, ten bate van de twee vereenigingingen ..Wel dadigheid naar Vermogen" en de afdeeling Haarlem en Omstreken van het Centraal Ge nootschap voor kinderherstellings- en vacan- tiekoloiues. Daar deze uitvoeringen altijd op een zeer hoog peil staan en de geestdriftige en uitstekende leiding van den heer Goeting er iets heel bijzonder van maakt, willen wij onze lezers gaarne opwekken, om deze uit voering te bezoeken. Zij steunen dan tevens de beide sympathieke vereenigingen. wier kas dringend behoefte heeft aan een versterking. Jubileum K. T. K. Na de jubilea van „Turnlust" tc Haarlem en van Turnlust te Beverwijk zal dan op Zaterdag 7 Maart de Kennemer Turn kring jubileeren. De Jubileum-uitvoering zal geheel wor den verzorgd door afdeelingen, die op inter nationaal peil staan, zoodat aan het talrijke gymnastieklievende publiek uit Ke n nemer- land een hoogst belangrijke avond wordt be reid. Het toestelturnen voor dames zal worden gedemonstreerd door het keurkorps K. N. G. V. Het werk van deze dames op de jubi leum-uitvoering van het Haarlemsche Turn lust waarborgt een 'succes. Het heeren-keur- korps is verhinderd, maar een Belgische keur-afdeeling met o.a. Giebens (kampioen 1929) en Reynaert (kampioen 1930) zal aan haar speciale toestellen brug en ringen demonstreeren. Zonder gebruik van toestellen zal ge turnd worden door afdeelingen. die het bes te op dit gebied in Nederland vertegen woordigen. Wat de damss betreft, sullen uitkomen de bekende ploegen van Turnlust te Rotterdam onder leiding van den heer J. van Velse en van Hyglëa te den Haag on der leiding van. den heor W. Boei, twee ploe gen, die het moderne vrouwen turnen op voortreffelijke wijze kunnen demonstreeren. Nieuwe richtingen in het heersnturnen ten slotte zullen getoond worden door een af deeling van het bekende Amsterdamsche Ba to, Gelet op deze „bezetting" zal het Con certgebouw op 7 Maart ongetwijfeld uitver kocht zijn.' Opening cursus K. T. K. Na de heeren hebben nu ook de dames uit den Kennemi Turnkring haar cursus gekre gen en wel onder leiding van den heer D. Beets, secretaris der Technische Commissie van den K, T. K. Beide-cursussen zijn inge steld tot speciale opvoering van het toestel- turnen in den kring, een poging, die voor zooveel betreft clen cursus-Melkman, nu reeds na enkele weken vruchten heeft opge leverd. Het samenbrengen van de dames- .cracks" ui* verschillende aangesloten ver eenigingen zal zeker ook gunstige resultaten opleveren. De eerste les van het keurkorps werd ge opend door den kring-vooraitter. den heer j'. Hop. dit in dit verband wees op de zoo lang dcor allerlei omstandigheden uitge stelde inrichting van den cursus. Ondanks de vertraging van ongeveer een jaar in de opening van den cursus, bleek nu het corps uit ongeveer dezelfde dames te be staan als oorspronkelijk werden toegela ten, wat wel wijst op de animo voor dezen cursus. De aanwezige turnsters werden in twee afdeelingen verdeeld zoodat aan twee toe stellen tegelijk werd gewerkt. Uit het turnen bleek wel, dat het niet zoo moeilijk zal zijn, een ploeg van 10 dames te kiezen, die den kring zullen vertegenwoordigen in den wed strijd tegen het Zuiderkwartier op 28 Maart. Aanwezig waren van Concordia te Haarlem de dames A. C. Wielart, J. de Bruyn, S. Smit, J. Smit en T. Kaptein; van Turnlust te Bc- verwijG. Rietdijk—Romeljn, A. Hoogland en J. v. d. Hoven; van Turnlust te Haarlem, G. Koper, J. Bos en S. v. d. Bovenkamp; van Bato te Haarlem C. de Liefde; van Gra- tia-Plato te IJmuiden-Oost G. Heere en M. Duller; van Sparta te Velsen-Noord E. Mi chel; van d« Bloemendaalsche Gymn. Ver. R. Spies; en van O. S. S. te Zandvoort J. Schwelnsberger, A. de Vries en J. Paap. Bato. In een algemeene ledenvergadering van Bato te Haarlem onder leiding van den heor J. van der Vecht, waarnemenr voorzitter, werd deze als voorzitter gekozen in plaats van den heer v. d- Wal. die als zoodanig we gens drukke werkzaamheden had bedankt,. Aan mej. C. Dreijer werd het insigne van lid van verdienste uitgereikt. Ter gelegenheid van het a.s. 35-jarig be staan zal op Zaterdag 14 Maart in Dreefzicht een feestmiddag voor de adspiranten en een feestavond voor de leden en donateurs wor den gehouden. Op den feestmiddag zal aan de adspiranten-aideeling een vlag worden aangeboden. In het bestuur werden gekozen als secreta resse van de dames-afdeeling mej. A. Cor- nelissen en als commissaris van materiaal de heer H. Deen. W. Boer treedt af a's technisch honds- bestuurder K. N. G. V. Uit Den Haag: Naar wij vernemen zal de heer W. Boer te Den Haag. Technisch Bonds- bestuurder van het K.N.G.V., zich op de Bondsvergadering van 15 Maart a.s. te Am sterdam niet meer herkiesbaar stellen in verband met drukke werkzaamheden. De heer Boer heeft meer dan 18 jaar zijn krachten aan het werk in het K.N.G.V. ge geven, waarvan jaren lang als lid van het Bondsbestuur. H:er had hij de afdee'ing vrouwenturnen en athletiek Hij heeft zeer moei)ij ke jaren in de vrouwenturnbeweging meegemaakt, doch hij slaagde er in door zijn verbazende werkkracht in de beweging in goede banen te leiden. Onlangs heeft de heer Boer ook moeten bedanken als voorzitter van ce bekende Haagsche vereeniging „Endat". waartoe zijn drukke werkkring (hij is leeraar aan het Haagsch Lyceum en voorts aan de Haagsche Kweekschool) hem noopte. Met leedwezen heeft hij zich nu ook genoodzaakt gezien, zich niet meer herkiesbaar te stellen als bondsbestuurder van het K.N.G.V., al za' hij waar mogelijk nog meehelpen aan den arbeid van het Verbond. Bouvierclub. Zondag hield de Nederlandsche Bouvier club haar eerste clubmatch, voor adspirant- keurmeesters in café „Dreefzicht". De heer J. Wolfs, voorzitter, de heer J. Meijer als secretaris en stamboomhouder en andere bestuursleden waren tegenwoordig. Tevens drie adsplrant-keurmeesters en elf deelnemers met hun honden. Te twaalf uur werd door den voorzitter een openingswoord gesproken. Daarna werd verschiPende lectuur aanbe- vo'en als handleiding en over het ontstaan der Bouviers. Toen werd tot keuring overgegaan ln drie groepen. De heer Velthuyzen wist bij de afdeeling teven den eersten prijs te winnen; 2e v. Wijnen. 3e B. J. v. Aken, 4e J. Loots. Bij de reuen was no. 1 W. J. Louwerens; 2e M. Giorgis; 3c Maris; 4e J. Koomen; 5e W. Overweg; G H. Brink. 7e v. Buuren. Daarna werd een bespreking van de hoogst gewaar deerde gehouden. Kennemer Watersport-Vereeniging. Op de jaarlijksche Algemeene Vergadering van bovengenoemde vereeniging werd na de periodieke bestuursverkiezing het bestuur als volgt vastgesteld; P. Takken, voorzitter; C. G. Morlang, secretaris; Jac. Terstal. penning meester. Naar aanleiding van de In den as. zomer le houden wedstrijden werden de daar voor benoodigdo wedstrijd- en startcommis- sies benoemd. Het geheele Zomerprogramma werd be sproken en als volgt vastgesteld: 3 Mei Openingsfeest. 14 Mei: Zeil- en motorboottocht voor Do nateurs. 24 Mef: Idem voor leden van bevriende Vereniging. 1 Juni- le Wedstrijddag. 14 Juni: Waterfeest- 5 Juli: 2e Wedstrijddag. Augustus: Vacan tie tocht en. 30 Augustus: motorboottocht voor Dona teurs. 13 September: 3e wedstrijddag. 27 September: Sluitingstocht. Bobslee-snelheid. De beric-hten over een nieuw snelheids record, gevestigd op de beroemde Crestarun voor bobilee glijden in Zwitserland, geeft een kijkje op de enorme vaart, die met aeze sle den bereikt kan worden. De Engelschman Grammond heeft onlangs driemaal de baan- lengte van 1320 yards afgelegd in een gemid delden tijd van een fractie boven 30 secon den. Dit beteekent dat hij een snelheid be reikte van 45 yards per seconde, gelijkstaan de met een uur; nelheid van 145 K.M. Zooals men weet is de Crestarun een baan. waarop slechts goed geoefende bobslee specialisten zich wagen, wegens het groote gevaar van ongelukken voor ongeroutineerden. BIJ der gelijke snelheden kan men zich dit gevaar, door het uit een bocht vliegen, gemakkehik indenken, Vele Jaren geleden heeft een Ne derlander op deze baan het leven verloren, doordat hij jui't voor de avondsluiting nog een rit maakte. Een der geëmployeerden van de baan. denkende dat er geen rijders meer zouden komen, had reeds op het punt. waar een weg de baan kruist, de gebruikelijke o'.anken gelegd, die voetgangers na ae slui ting in de gelegenheid stellen, de baan over te steken. Onze landgenoot stootte met ra zende snelheid od deze planken, werd weg geslingerd en brak den hals. Nederland en de Davis Cup. Do vorige week heoft te Parijs weer de lo ting plaatsgevonden voor den Davis Cup. Het is daardoor komen vast te staan dat Neder land zal moeten uitkomen tegep den winnaar van den voorwediïtrijd tusschen Hongarije en Italië en wel op vreemd terrein. Dit maakt het waarschijnlijk, dat onze spelers naar Milaan zullen moeten reizen om de Italianen te bettrijden. WU hebben ditmaal al bitter weinig kans op eenig succes in deze tennis- competitie. Timmer is wel van zijn lang durige ziekte hersteld, maar zeker no? niet voldoende opgeknapt om ln dezen wedstrijd uit te komen. Hij is dus zeker niet van de partij en naar wij vernemen is het uitkomen van Diemer Kool, zooalssteeds bij wedstrijden ln het buitenland, op zijn minst genomen zeer dubieus. Kool heeft een drukken werk kring die hem slechts weinig tijd voor tennis als ontspanning laat. Maat:chappelljk beke ken is dit de goede toestand, bij al te veel spelers is tennis hoofdzaak, waarvoor al het andere moet wijken. Maar uit een zuiver sportcogpunt is dit feit natuurlijk te betreu ren- Het wordt waarlijk hoog tijd dat Kool. die op veteranenleeftijd is gekomen, een ge lijkwaardig opvolger krijgt naast Timmer. Maar het- ziet er nog steeds niet erg naar uit. Verdere wedstrijden uit de eerste ronde van de Europeesche zóne zyn: Engeland— Monaco. Duitschland—Zuid-Afrlka, T;jecho SlowakijeSpanje, GriekenlandOostenrijk en Zwitserland—Ierland en voor de tweede fonde: EgypteFinland, JapanJoegoslavië. Belgiëwinnaar EngelandMonaco, Dene markenRoemenië en Noorwegen-Polen. Er zijn ditmaal 30 landen ingeschreven, al weer een nieuw record. Maar nu zijn de 2uld- Amerikaansche staten Argentinië. Brazilië, Chili, Paraguay en Uruguay ook van de partij, aljen natuurlijk in de Amerikaansche zópe. Athletiekrecords. Wanneer wij de athletiekprestaties in de geheele wereld gedurende I9o0 vertoond, goed bekijken, dan blijkt het dat het om kegelen van records altijd nog tot de geliefde en, wat meer zegt-, de bereikoare doeleinden van den at.ileot behoort. Er zijn er tenmin ste ln dat jaar weer niet minder dan twaalf verbeterd. Althans voorloopig, want, geen dezer records ls reeds gehomologeerd. Deze beslisring wordt overgelaten aan het athle- tiekcongres dat in 1932 ter gelegenheid van de Olympische Spelen te Los Angelos zal plaatsvinden. De homologatie als nationale records heeft echter reeds haar beslag ge kregen. Hieronder geven wij het lijstje, waarbij wel in aanmerking te nemen ls. dat de sprintprestaties, gevestigd met behulp van een startblokje, hierin niet zijn opge nomen. 100 Yards: Frank Wykof (V- St.) 9.4 sec. 100 Meter: Peter Williams (Can.) 10.3 sec. 1000 Meter: Jules Ladoumège (Fr.) 2 min. 23.6 sec. 1500 Meter; Jules Ladoumège (Fr.) 3 min, 49-2 sec. 6 Mijl: Paavo Nurmi (Flnl.) 29 min. 36.4 sec. 20 K.M,: Paavo Nurmi (Finl.) 1 uur 4 min. 38.4 fee. 25 KM-: Mattl Martellln (Finl.) 1 uur 22 min. 28.8 sec. 120 Yards horden; Steve Anderson «V. St.) 14.4 soc. (gelijk aan wereldrecord). Discuswerpen: Paul Jcssup (V. St.) 51,74 Meter- Speerwerpen: Mattl Jarvlnen (Finl.) 72.93 Meter. Speerwerpen (twee handen)Olar Sunde (Noorw.) 117.21 Meter. Tienkamp: Achilles Jarvlnen (Flnl.) 8255.475 pt. Finland gaat dus in dit lijstje bovenaan met vijf records,, de Vereenigde Staten vol gen met drie nleiiwe topprestaties. Frankrijk leverde er twee, Noorwegen en Canada elk één. Hot ls nu maar de vraag, hoeveel van dit dozijn de zeer nauwkeurig onderzoekende heeren van de internationale federatie zullen bekrachtigen. Auto-records Men kan naast zijn respect voor den man, die zich aan dergelijke gevaarlijke proeven waagt, over het nieuwe autosnelheidsrecord van Malcolm Campbell denken, zooa'.s men wil. het valt niet to ontkennen, dat er een zijde aan is, die voldoende mag geacht wor den om zelfs anderen dan bepaald volslagen leeken met verbazing te vervullen. Campbell heeft nu een snelheid van 395,469 K.M. per uur bereikt en hij verbeterde daarmede het record van den zoo ongelukkig om het leven gekomen Segrave, op II Maart 1929 geves tigd op 372 K.M. Maar toen ln 1927 Campbell voor de eerste maal wereldrecordhouder werd was zijn snelheid 280 K M. Segrave over troefde hem een maand later met 325 K.M Campbell liet dit niet op zich zitten en haal de ln Februari 1923 een snelheid van 332 K.M., ln April daarop weer overtroffen dcor den Amerikaan Ray Keech met 334 K.M, Maar wie zou in Februari 1927 gedroomd hebben, dat ln vier jaar tijd de grootste snelheid der automobiel gebracht zou kunnen worden van 280 op 395 K.M. een verhooging van ruim 40 procent? Van Belle wint den titel ongeslagen. De wedstrijden om het Europeesch kam pioenschap Biljarten werden Zaterdag voort gezet met de partijen Gabriels België)— Jenny (Zwitserland.' en Van Vliet (Neder land»—Meyer (Duitschland). Uitslas pnt. brt h.s. gem. Gabriels 400 12 161 33.33 Jenny 67 12 24 5.57 Van Vliet 400 27 57 14.85 Meyer 336 2G 130 32.85 Vervolgens werd gespeeld de partij Van Belle (België^— Ferras (Portugal) en Gasperin (Frankrijk)Dommering (Holland). Uitslagen pnt. brt h.s. gem Van Belle 400 15 138 2666 Ferras 143 14 7 9.53 Qasperin', 400 48 56 8.33 Dommering 373 48 101 7.77 Meyer 400 18 85 22.22 Gasperin 166 17 25 9.76 Ten-as 400 44 69 909 Jenny 279 43 37 6.48 Aan .,De Crt." ontleenen we nog het. vol gende; Het biljarttournooi om het- Europeesch kampioenschap ls hedenavond geëindigd De overwinning werd behaald door den Bel? Van Belle, die ongeslagen bleef. Tweede werd zijn landgenoo Gabriëls. die. evenals Domme ring. twee partijen verloren had. Het minder goede moyenne bracht den Arnhemmer echter op de derde plaats. Van Vliet werd zesde met 3 gewonnen partijen. Het verloop der partijen van Zondag is spoedig verteld. Het begon met Gabriëls Van Vliet en Dommering—Jenny, die de volgende resultaten opleverden; Gabriels 400 12 176 33.33 Van Vliet 156 12 48 13— Dommering 400 21 131 1904 Jenny 138 20 20 6.00 Vervolgens werden gespeeld Meyer—Van Belle en De Gasparin—Ferras. HJeronder het resultaat: Van Belle 400 17 120 23.17 Meyer 314 17 70 18.47 De Gasparin 400 28 81 14.27 Ferras 328 27 85 12.14 Om 8 uur werden r.og onderstaande partijen gespeeld: Meyer Jenny 400 26 93 125 25 22 15.38 5.- Gabriëls 400 29 130 13.79 Ferras 293 28 73 10.46 Zoo was men den Zondagavond genaderd aan de twee laatste partijen, waarvan die tusschen De Gasparin en Van Vliet niet meer van bijzondere beteekenls was. zoodat kan worden volstaan met den uitslag, waaruit blijkt, dat Van Vliet totaal uit vorm was. De Gasparin Van Vliet 400 178 32 32 36 12 50 5.56 De andere partij. Dommering—Van Belle, moest de beslissing brengen, den overwinning van onzen landgenoot zou hem op gelijken voet met den Belg gebracht en hem dan door een beslissingspartij nog een kans gegeven hebben. Zooais echter reeds gemeld, was het te voor zien. dat v. Belle zich den sterkste zou toonen hetgeen ten slotte dan ook bewaarheid werd. Van Belle Dommering 400 171 159 58 44.44 3137 De partij begon in een geladen atmosfeer, en er kwam hoop in de Nederlandsche harten toen een 1 van Van Belle door Dommering met een vlotte serie van 40 werd beantwoord. Van Belle had echter zijn antwoord gereed in den vorm van een serie van 62. waarop Dom mering onmiddellijk de leiding heroverde, dank zij een vlugge 58. Na drie beurten was dp stand 10067 Het bleef echter stuivertje wisselen, want in de volgende beurt had de Belg door een serie van G9 weer de leiding en toen de Arn hemmer vervolgens poedelde nam Van Belle allen twijfel weg door een superbe serie van 159. die in alle onderdeelen af was. en waarin de Belg opnieuw blfjk gaf de techniek vol maakt te beheerschen Dommering was zicht baar gedeprimeerd hij verloor de vastheid in zijn spel. Na 6 beurten leidde Van Belle met 195 119. De spanning verdween meer en meer om plaats te maken voor berusting in een nederlaag van onzen landgenoot, die onvermijdelijk was. Met een fraaie 77 maakte de Belg dan ook in de 9de beurt de partij uit. wa irmedo hij het Europeesch kampioenschap had veroverd. Hij werd hartelijk toegejuicht en van alle zijden gelukgewcnscht. De eindstand luidt: 1. Van Belle 7 7 2800 94 29.78 178 2. Gabriels 7 5 2540 137 18 54 177 3. Dommering 7 5 2544 183 13.90 131 4. Gasparin 7 4 2280 181 12 26 98 5. Dr. Meyer 7 3 2527 150 16.84 130 6. Van Vliet 7 3 2177 193 11.27 103 7. Ferras 7 1 1926 181 10.04 73 8. Dr. Jenny 7 0 1182 187 6.32 53 Mej. D. Roos wint den Paoli-beker. De Italiaansche Schermschool Glandome- nici-PaoH-Tancredi te Amsterdam heeft Za terdagavond esn wedstrijd georganiseerd voor schermsters. die niet aan de competitie van den Kon. Ned. Amateurs-Schermbor.d deelnemen. De damesleer'lneen dezer scherm zaal hadden volgens het Hbld. tot. deelneming ultgenoodlgd de dames-schermsters uit an dere plaatsen in ons land, zoodat het feite lijk wedstrijden waren met een nationaal karakter. Daarenboven had prof F. Paoli een wisselbaker beschikbaar gesteld als prijs. Voor dit toumooi waren 49 inschrijvingen binnengekomen, nl. uit Amsterdam, Den Haag, Haarlem en Zeist. De Haagsche schermsters verschenen evenwe' niet, zoo dat de strijd tusschen 31 schermsters gestre den werd. In een voorronde van twee poules, elk van zeven, waarin de beginnelingen waren on dergebracht, konden van iedere poule twee schermsters de halve beslissingen bereiken Verder werden drie poules samengesteld van sterkere krachten waarvan uit. iedere poule de vier eerste overgingen. Het resultaat van deze voorronde, die om drie treffers ging was. dat twee poules elk van acht scherm sters werden samengesteld, waaruit de twee als nummer één geplaatsten tenslotte om den beker kampten. De bes'issing ping tusschen de dames Den Hollander, onze stadgenoote mej D. Roos Dit werd wel oen zeer spannende partij. Na dat aanvanke'ijk mej. Den Hollander me' 3—2 de leid'n? had genomen, maakte mej. Roos weer gelijk; het werd zelfs 4—4 en ten slotte wist mej. D. Roos met 5—4 den beker te winnen. De heeren K. H. J. van Kulssen. G. Vice- veno, M. A. Kraan. F Paoli en J. C. A. Stijn- ders maakten zich dezen wedstrijdmiddae. die een uiterst gezellig karakter droeg, als hoofdsecondanten verdienstelijk De heer G. Vigeveno, voorzitter der zaal Giandomenlcl. reikte na afloop den beker en verdere fraaie prijzen uit. Feestavond Haarl. Hengelaarsbond. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van der. Haariemsóhen Hengelaarsben d were Zaterdag een feestavond gegeven ln het, ge bouw ..Bloemhof'. De voorzitter heette allen hartelijk welkom O-a. huldigde hij den eere-voorzit,ter, den heer Russ. d!o 23 jaar in het bestuur zitt'.ns heeft gehad. Vervolgens las hij nog ecnige gelukstelegrammen voor. Daarna werd het feestprogramma afgewerkt Het duo Hofmaavn was het succes van den avond. Verder werd nog opgevoerd het ope- reltestukjc „De Puidio-Inbreker". Ook werd een verloting gehouden ten bate van de kas der vereeniging. Ds avond werd besloten met een heel ge noeglijk bal. dat onder leiding stond van den heer J. C. Booms Jr. Opening Kegelbanen in Hotel „De Prins", te Velsen. Zaterdagavond was een gebeurtenis van belang voor de beoefenaars der kegeisport ln de gemeente VeLen en omstreken, toen de nieuwe kegelbanen ln bovengenoemd hotel officieel ln gebruik genomen konden worden. Zooals wij reeds gemeld hebben, had de officieuze opening op 4 Februari plaats. De opkomst was buitengewoon groot. Nadat onder luid applaus der aanwezigen de baan geopend verklaard was, werd een begin gemaakt met het concours, waarvoor een groote belang, telling bestond De resultaten van dezen eersten avond waren: 10 ballen wedstrijd, hoogste gooi: J Rol- vlnk met 63 punten, dagprijs dezelfde met 63 punten. Aan den invitatie-wedstrijd namen de on derstaande kegelclubs deel; ..Velsen", „Deut- che Verein". ..O M A .R.A.N.O.", ..Alles Om" en ..Excelsior". Het resultaat van dezen eersten avond was als volgt: ..Velsen" maakte 235 punten: ..Deutsche Verein" 86 punten en „O.M.A." 190 punten. Als hoogste korp^werper kwam K. Blytlng met 64 punten uit den strijd. Wij merken op. dat de wedstrijd voor dames Zaterdagavond wegens het late uur niet door kon gaan en uitgesteld is tot a.s. Zondag middag. Alle wedstrijden afgelast. Alle wedstrijden van den Nederlandschen Kolfbalbond. die voor Zondag waren vast gesteld, zijn in verband met de weers omstandigheden afgelast. Het voorjaar in de athhlctiek. Evenals andere jaren ls de II.A.V. Haarlem er steeds vroeg bij om met haar voorjaars training een begin te maken. Iloewel er den geheclen winter druk bezoek op Kraantje Lek het alhletischc winter- centrum is gewoest, zal toch hot oefen tempo hooger worden opgevoerd. Na de beslommeringen der Jaar vergade ring der K.N.A U. kunnen de lelden zich weer geheel aan het komende seizoen wijden. Be halve cle belangrijke Internationale wedstrijd ..Amsterdam 1931" staat wederom Sianforcl Bridge op het programma. Bovendien zullen waarschijnlijk twee zeer belangrijke atle tiekwedstrijden te Haarlem gehouden worden. 1931 belooft een Jaar van groote actie te worden. De H.A.V. begint deze nieuwe periode op 14 Februari. Dan zal in Hotel „Lkm d'Or" een ledenavond plaatsvinden waar de floc- fleur der H.A.V.-lantaarnplaatjes door den expert M. Bley op het witte doek geprojec teerd zal worden. De heer Van der Mey zal aan de ll.A V - leden een en ander expliceeren. Vooral voor de oudere leden belooft het een avond van vele pretige herinneringen te worden Eer. kienconcours zal de avond be-lulten. Deze bijeenkomst is tevens bedoeld als een opwekking oin de leden tot meerdere activi teit aan te sporen. In de komende maanden dient de grond slag voor een goed seizoen gelegd te worden. Terwiji andere athletlokclubs nog ln wlnter- [laap verkeeren. gaan onze riadrrenoofn er reeds „een schepje op legger." en als wij ons niet vergissen zijn er wederom dezen winter enkele „vondsten" gedaan. Thans wordt de training meer technisch en. het komende .'clzoen zal do goede uitkomsten van deze doelmatige oefening stellig be wijzen.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 11