NIVEA DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSACENTJE UIT DE OMSTREKEN HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAC 10 FEBRUARI 1931 IJMUIDEN HARMONIEVEREENIGING „VOORYVAAHTS". Bovengenoemde vereeniging gaf alhier een concert. De voorzitter de heer v. d. Nulft opende den avond. Hij memoreerde dat de Vereeniging vijf jaar bestaat en liet die 5 jaren nog eens de revue passeeren. Hierna zette het korps in met „de Vrijheidsmarsch" van Joh. Boers. Wij willen niet elk nummer afzonderlijk noemen, doch daar „Voorwaarts" getoond heeft het belang van ernstige studie te be grijpen. moeten we haar toch aanraden zich niet te wagen aan stukken die boven haar krachten gaan. Dit toch was het geval met de Ouverture ,Le Calife de Bagdad" van Eoieldieu. Nog voor de pauze werd het woord ge voerd door den heer J. Gregoor die op zake lijke wijze de cultureele taak der Arb. Muziekverenigingen uiteenzette. Aan „Voorwaarts" viel ook nog de eer te beurt te worden gecomplimenteerd met het vijf jarig bestaan waarbij enveloppes met inhoud werden aangeboden. Na de pauze kregen wij het klarinet kwar tet van W. A. Crooze uitgevoerd door 4 leden der Harmonie. Het kwam ons voor dat de zenuwen de heeren parten speelden. Aan stemming en voordracht werd te weinig aandacht geschon ken. De „Valse Vanité". saxophone solo van B. Wudolfs. uitgevoerd door den heer D. Horst, werd met mooie loonvorming en technische zekerheid weergegeven. Zeer verdienstelijk werd deze solo bege leid door Mej. Brandhorst. Verder memoreeren wij nog een goede ver tolking van ,.Les Roses du Midi" en „Bruxel- les Lille" waarna het korps den verder goed geslaagden avond sloot met de ..Internatio nale" van Overbeeke. Een gezellig bal verhoogde verder de feest stemming. R.K. TOOXEFLVEREENIGING „KUNSTKRING". Bovengenoemde tooneelvereeniging gaf haar tweede uitvoering met „De Wedden schap", Amerikaansch blijspel in 3 bedrijven. Daar wij het stuk al eens hebben beschre ven zullen we ons nu van criiek onthouden. Alleen willen we zeggen dat goed en los werd gespeeld. We vonden het jammer dat er zoo weinig belangstelling was. „Kunstkring" met haar verdienstelijken leider verdient volle zalen. Een gezellig samenzijn besloot den avond. DE ACTIE DER VISCH- KNECHTS. HET CONFLICT VERSCHERPT. Maandagavond werd een gecombineerde vergadering gehouden der verschillende bonden. De groote zaal van Thalia was tot de laat ste plaats bezet. De vergadering besloot ten volle achter de besturen te blijven staan en sympathi seerde volkomen met de werkwijze van de besturen. Als de maatregelen, welke genomen zijn, niet helpen, zullen de bonden de actie tot het bittere einde volhouden. Er was een brief binnengekomen van de vischhandelaren, die met de handelingen van het bestuur ten volle accoord ging. De vischhandelaarsvereeniging voelde er veel voor een conferentie te hebben met de be sturen der organisaties. Ons werd medegedeeld, dat de Maandag gekochte visch van de loggers welke heden 'Dinsdag) verzonden zou worden, „besmet" is verklaard. De actie is dus reeds in een verscherpt stadium gekomen. Nader seint men ons: In den Rijksvisch- afslag was het hedenmorgen nogal rumoerig. Dit vond zijn oorzaak, zoo werd ons door een der bestuursleden van den Centralen Bond medegedeeld, in de aanwezigheid van de groote politiemacht. Er was namelijk behalve de halpolitie nog assistentie ingeroe pen van de gemeentelijke politie, de rijks- veldwacht en de marechaussée. Naar aanlei ding hiervan hadden de besturen der drie gezamenlijke bonden een onderhoud met den directeur van het Staatsvisschershavenbedrijf den heer F- J. H. Schneiders, waarop even later de politiemacht werd ingetrokken. Da verkoop van de loggervisch werd. hoewel door eenige koopers niet werd gekocht, toch op de gewone wijze afgeslagen. De prijzen waren hierdoor eenigszins gedrukt. Ons werd nag medegedeeld, dat hoewel men tracht den strijd te localiseeren. dit heden morgen vroeg al haast onmogelijk bleek to zijn. daar de ha venarbeiders ook de trawlers niet wenschen te lossen en dus liet gehee'.e bedrijf stil kwam te -liggen. Door bijzondere activiteit en op treden van dc gezamenlijke bondsbesturen wist men dit hedenmorgen nog te voorkomen doch daar er morgenochtend pl.m. 30 leg gers en evenveel trawlers verwacht worden, vreest men dat de havenarbeiders het geheele bedrijf stil zullen leggen, totdat de eischen van de bonden inzake het lossen der loggers ingewilligd zijn. De stoomtrawler .Cornelis" welke heden nacht binnenkwam is door de havenarbe'ders niet gelost, omdat- de eigenaar (een vlschkoo- per) een knecht had onts'agen. die geweigerd had, besmette visch te verwerken. SCIIEEPVAARTNIEI WS Het Fransche stoomschip „Hébê" is heden morgen. na lossing van een lading ij ze-erts aan het Hoogoven bedrijf, in ballast naar Duinkerken vertrokken. Het Engelsche stoomschip „Emlynian" is op 6 Februari met een volle lading ijzererts van circa 760o ton van Huelva naar het Hoogovenbedrijf te IJmuiden vertrokken en wordt op 12 dezer alhier verwacht. De bakken waarmede de sleepboot- Gouw zee j.l. Zaterdagavond is vertrokken zijn een tweetal tuimelbakken, die bij de Werf Con rad te Haarlem werden gebouwd. Ztj dragen de nummers 609 en 610 en zijn bestemd voor een Bagger-Mij. te Havre, belast met de uitbreidingswerkzaamheden van de haven aldaar. Het Duit-sche passagiers-vracht-stoom schip „Mosel" van Japan en Oost-Indië, pas seerde gisterennamiddag de sluizen te IJmuiden op doorreis naar Amsterdam met een partij tabai: wjr d<~*e haven. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K. G. f 1.65—1.40; Griet per 50 K G. f60—20; Tongen per K.G. f 2.70—1 65; Groote school per 50 K.G. f 21—14; Middel schol per 5 K.G. f 22.50—17.50; Zetschol per 50 K.G. f 3119; Kleine schol per 50 K.G. f 23—9; Bot per 50 K.G. f 4.80—2.59; Schar per 50 K.G. f 18—7.50: Vleet per stuk f 4 67: Pieterman en poon per 50 K.G. f 7.80—7.— Groote schelvisch per 50 K.G. f 4637; Middelschelvisch per 50 K.G. f 4238; Klei ne middelsc'nelvisch per 50 K.G. f 3223; Kleine schelvisch per 50 K.G. f26—11: Ka beljauw per 125 K.G. f 48—26.50; Gullen per 50 K.G. f 1811: Leng per stuk f 1.500.17: Heilbot per K.G. f 1.401.10; Wijting per 50 K.G. f 74.50; Koolvisch per stuk f 0.24. Levende beugvisch: Leng f 2.50—1.13; kabeljauw f 11.50J2.10; grol f 1.900.80, alles per stuk. Groot schelvisch f 5545 per 15 stuks; Middel schelvisch f 58—57 per 25 stuks; Klein middel schelvisch f 4036 per 40 stuks; Kleine schelvisch f 3019 per 60 stuks. Doode beugvisch: Kleine gul f 11.50J11groote schelvisch f 60—50; middel schelvisch f 50—46; klein middel schelvisch f 38—35; kleine schelvisch f 31—22.50; wijting f 4 alles per 50 K.G. BEUGVISCH Levende kabeljauw f 1.50f 1.75 per stuk; levende gul f 1.07—f 0-63 per s'uk; doode ka beljauw f 32f 25 per 125 K.G.. docde grooie gul f 12—f 11 per 5 K.G- wijting f 7.50—f 6.50 per 50 K.G., rog f 39—f 20 per hoop, vleet f 3 f 1.70 per stuk. TRAWLER GESTRAND EN VLOT GEKOMEN. Maandagavond te ongeveer half 10 werden wij in kennis gesteld dat een trawler door de mist gestrand was bij paal 49 benoorden Wijk aan Zee. Juist toen wij met de visehploeg er heen zouden gaan, kwam bericht, dat de trawler weer vlot was gekomen. De naam en het nummer van den trawler waren nog niet bekend, aangezien deze door den mist niet opgenomen hadden kunnen worden. Nader vernemen wij van Lloyds' Agent dat doze en de kustautoriteiten dadelijk gisteravond een uitgebreid onderzoek heb ben ingesteld en dat daarbij is komen vast te staan, dat wel een trawler zeer dicht on der den wal bij Wijk aan Zee is geweest, doch dat van een stranding geen sprake was. VISSCHERIJ-OPBRENGST. 145 manden Derika XV 4S0 Cremer f 3500 190 Freya flOOO 150 Jacquelina Clazina f 2600 350 Amsterdam t.IJM. 58» f 3100 120 Catania f 2400 85 Penelope f 1400 80 Perseus f 1700 150 Paris f 1300 35 Pan f 1300 380 Peter B. f 2300 115 Johanna Marie f 1400 90 Delfland f 1700 75 Tubantia f 1300 220 Maasiand f 1900 70 Swift f 1900 85 Johanna f 1100 300 En Avant f 3000 55 Amstelstroom f 1600 65 Emerald f 1400 80 Jenny Elza f 2000 1C5 Doifijn f 1900 135 Zeehond f 2000 100 Condor f 1600 Loggers K.W. 134 f 355 K.W. 161 f 780 K.W. 69 f 275 K.W. 121 f 735 K.W. 178 f 560 K.W. 20 f 145 Beugers V.L. 195 f 1250 V.L. 197 o> O O SANTPOORT R.K. TOONEELVEREENIGING. In „Zomerlust" voerde de R.K. tooneelver eeniging ,.St. Engelmundus" ten tweeden male ,.De groote Onbekende" van J. Grosfeld op. Dezen keer was de zaal maar matig bezet. Ook nu boekte „St. Engelmundus" een welver diend succes. Een gezellig bal besloot den avond. VECHTENDE ROSSINANTEN. Twee op stal staande paarden van den vrachtrijder M. raakten „slaags". Een der twee vechtersbazen werd daarbij dusdanig ge trapt. dat hij een poot brak en moest worden afgemaakt- VELSEN VERKIEZING PROV. STATEN. In den kieskring Velsen van de Anti-Rev. partij is de candidatenlijst voor de a.s. ver kiezing der Prov. Staten aLs volgt samenge steld: 1. A. Colijn, Nieuwer Amstsl (aftr.) 2. F. P. Vermeulen, IJmuiden. 3. S. van Wijk Lzn„ Vijfhuizen. 4. J. Kastelein, Aalsmeer. 5. A. Biesheuvel Jr. 6. Ds. W. Bijleveld. Haarlem. 7. J. de Bree, Ouderkerk a.d. Amstel. 8. J. van der Meer Pzn„ Aalsmeer. 9. N. Passchler, Heemskerk. 10. M. F. Berkhout, Uithoorn. INBRAAK. J.l. Zondagavond werd door H., wonende aan den Zeeweg, te IJmuiden-Oost, aan de politie kennis gegeven, dat tijdens zijn af wezigheid in zijn villa was ingebroken. Men had zich toegang verschaft door het uitsnij den van twee ruitjes. Alle kasten, die niet op slot waren, werden doorzocht. Er worden alleen twee kistjes sigaren en een flesch eau de cologne vermist. BEVERWIJK AUTO-DIEFSTAL DE DADERS OP HEETERDAAD BETRAPT. Maandagavond te ha'f 11 werd de familie Dccter, wonende Koningstraat, gewekt door het herhaaldelijk aanslaan van den hond. Vermoedend dat er iets niet in den haak was in de omgeving van het huis, keek de dienstbode uit het venster en zag daarbij een persoon over het fabrieksterrein de vlucht nemen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 60 Ct». per regel. Bij guur weer, bij wintersport Vóór qo U naar buiton begeoil, éórsl inwrijven. Nivs el ift de huid 1 geheel in do huid zondor glans achter te laten. Zij maakt do huid gezond en krachtig, en geolt waerstondsvormogon tegen «oer on wind. Een roodo on gesprongen huid is bij gobruik van Nivea onmogolijk. Wrijft ook lederen «vond voor hot neer bed geen gezicht en hendon grondig met Nivee in. Ni vee is niet Ie vervangen, want haar bijzondere werking berust op hel gehalte een huidver zorgende EuCeril, da!_ in geen andore huldcrema aanwezig is. Doozen 15. 20. «0 en 90 ct. Tuben i5 en 75 ct PEBECO MIJ.. AMSTFRDAM-C. Onmiddellijk stelde zij den heer Doctor daarvan in kennis. Deze kleedde zich snel en begon een achtervolging. Hij smaakte het ge noegen den vluchteling in de Brcestraat te achterhalen. Zonder verzet ging de aangehouden per soon met den heer D. mede terug naar het fabrieksterrein. Hier wachtte echter een nieuwe verrassing. Plotseling toch werden de deuren der garage geopend en werd de nieuwe Ford-auto naar buiten gereden. De heer D. aarzelde ook nu geen oogenb ik, opende het portier en wist den onbekenden bestuurder uit den wagen te sleuren. Ook deze aangehoudene was zóó verrast dat hij geen poging waagde, om op de vlucht te slaan, of verzet te plegen. De beide aangehoudenen werden naar het poli tiebureau overgebracht, waar een nader ver hoor al spoedig aan het licht bracht, dat nog een derde persoon bij het geval betrokken was. Ook deze werd kort daarna gearresteerd. Het drietal bekende, voornemens te zijn geweest, den nieuwen auto van den heer D. te stelen, welk voornemen dank zij de waak zaamheid van den hond, niet kon worden uit gevoerd. Nadat van het gebeurde proces-verbaal was opgemaakt werden de aangehoudenen, de Beverwijkers V., F. en J. de M„ jongens van 17- en 19-jarigen leeftijd, op vrije voe ten gesteld. VOETBAL WIJZIGING WEDSTRIJD PROGRAMMA. HAARLEM—HERCULES INGEASCHT, E. D. O.—K. F. C. UITGESTELD. Omdat ons Zondagmiddag verzekerd werd door iemand, die het weten kan, dat voor a_s. Zondag de belangrijke wedstrijd Haar lemHercules in het programma was inge- lascht. hebben wij Maandagmorgen den competitieleider van den K.N.V.B. naar de juistheid daarvan gevraagd. Hij verklaarde ons. dat het j.l. Zondag uitgestelde pro gramma voor a.s. Zondag was vastgesteld en dat het hem nog niet bekend was of er eventueele wijziging in 't programma aange bracht zouden worden. Hedenmorgen werd ons evenwel door het bpstuur van „Haarlem" medegedeeld, dat voor a.s. Zondag toch de wedstrijd Haarlem- Hercules was ingelascht en dat de wedstrijd E.D.O.—K.F.C. was uitgesteld. Op sommige plaatsen in de stad waren vanmorgen ook biljetten opgehangen, mel dende den wedstrijd H-F.C.—V.U.C. Wij vernemen echter uit de beste bron, dat deze weds.rijd niet gespeeld zal worden. HENGELEN VISCHLUST. Bovengenoemde vischcollege hield Zondag zijn jaarlijkschen kaswedstrijd op baars in de Ringvaart bij Sassenheim. Voor dezen wed strijd waren verschillende prijzen beschik baar gesteld. Daar het de laat3ie dagen nog al flink gevroren had moest het ijs eerst worden stuk gehakt vóór men kon gaan visschen. Na vijf maal een half uur visschen bleek, dat er 66 stuks gevangen waren. De uitslag was: le pr. Coolen. 2e pr. Grootste idem. 3e pr J. Breems. 4e pr. J. Fennis. 5e pr. H. Fennis. 6e pr. v. d. Burg. 7e pr. W. v. d. Weide. 8e pr. B. Breems. 9e pr. Leman, 10e pr. Cor Breeras, lie pr. G. Breems, 12e pr. v. d. Weide, 13e pr. «Robbe. 's Avonds werden de prijzen door den voor zitter uitgereikt in het clubgebouw aan de Paul Krugerkade, waar tevens het 25-jarig jubileum werd gevierd BOKSEN WEDSTRIJDEN TE AMSTERDAM De Haarlemsche Boksclub ..George Car- pentier" heeft bij de bokswedstrijden te Am sterdam de volgende succen behaald: Akersloot 'middsngewicht' loot tegen Wes- tendorf uit Utrecht, In de derde ronde wint hij op punten. Zijn volgende tegenstander is Fock; deze heeft eveneens al een strijd ge streden. Akersloot komt na een heeten strijd op punten als overwinnaar uit den ring, zoodat hij nu in de finale uitkomt, die op 16 dezer te Amsterdam zal plaats vinden. Smit 'half zwaar» komt eveneens in de finale, door het terugtrekken van zijn tegen standers. Haak (licht gew.) loot vrij voor de eerste ronde; hierna bokst hij zeer onfortuinlijk; door het plaatsen van een te lagen stoo. wordt hij gedisqualificeerd. Hij moest toen nog om den tweeden prijs boksen, die hem wordt toegewezen door het terugtrekken van zijn tegenstander. SCHEEPVAARTBERICHTEN Alchiba p. 8 Febr. Ouessant 9 Febr. 19 u van Buenos Aires te Rotterdam verwacht, Almelo 8 Febr. te Amsterdam van Shill. Alphacca 6 Febr. van Montevideo, Buenos Aires n. Rotterdam. Amsterdam 8 Febr. 22 u. 280 mijl Noord van Tercelra. Chili n. Amsterdam. Arendskerk p. 8 Febr. Ouessant. Australië n. Rotterdam. Ares 7 Febr. van Cristobal naar Buenaven tura. Arnfried 8 Febr. te Amsterdam von Bre men. Atlas 7 Febr. te Curasao van WesLIndië. Baloeran p. 8 Febr. 14 u. Finisterre, Rot terdam iiBatavia. Barneveld 8 Febr. van Curacao naar Am sterdam. Bennekom 7 Febr. van Caleta Buena naar Iquique. Biiliton 7 Febr. van Port Said, n. Genua, Belra n. Rotterdam. Boskoop 7 Febr. van Corral naar Valpa raiso. Bovenkerk p. 7 Febr. Gibraltar,Calcutta n. Rotterdam. Brleile 7 Febr. van Antofagasta naar Corral. Buitenzorg 7 Febr. van New York naar Java. Calypso 6 Febr. van New York naar Curacao. Colombia 8 Febr. te Amsterdam van Ham burg. Dlnteldijk 7 Febr. v.m. te Los Angeles, Har bour. Pacifickust n. Rotterdam. Djcmber 8 Febr. 6 u. v. Marseille, Batavia n. Rotterdam. Fauna 6 Febr. v. S. Domingo n. Haïti. Giekerk 8 Febr. 8 u. van Mombas&a naar Port Sudan. Grootendijk p. 9 Febr. v.m. Lizard, New Oilcans u. Rotterdam. Hoogkerk 7 Febr. van Colombo, Rotterdam, n. Calcutta. Insulinae p. 8 Febr. 3 u. Perim, Rotterdam n. Batavia. Johan de Witt 7 Febr. te Belawan Deii. Batavia n Amsterdam. Klipfontein 8 Febr. van Durban naar Lorenzo Marques. Laertes p. 8 Febr. Gibraltar, Batavia naar Amsterdam. Luso 7 Febr. te Hamburg van La Plata. Marnlx van St. Aldegonde 6 Febr. van Colombo. Amsterdam n. Batavia. Meerkerk 8 Febr. te Rotterdam van Ham burg. Melampus p. 7 Febr. Perim, Macassar n. Amsterdam, Rotterdam n. New York. Meliskerk p. 8 Febr. Ouessant n. Duinker ken. Beira n. Rotterdam. Mado p. 8 Febr. 8 u. Suez, Rotterdam n. Batavia. Nagara 8 Febr. n.m. te Hamburg van Rot terdam. Nias 9 Febr. van Btna n. Lorenzo Marques. Nieuw Amsterdam 7 Febr. n.m. van Southampton. Nieuw Holland 7 Febr. te Sydney van Singapore. Oldekerk 7 Febr. van Vladivostock naar Rotterdam. Oostkerk 9 Febr. te Amsterdam van Ham burg. Ouderkerk p. 8 Febr. Ouessant, Japan naar Rotterdam. Poelau Laut 8 Febr. te Amsterdam vaflt Hamburg. Possidon p. 7 Febr. 22 u. Fiores, Amsterdam n. West-Indie. Rand ton tein 8 Febr. van Durban naar Oost Londen. Reggestroom 9 Febr. te Hamburg van Am sterdam. Slantar p. 8 Febr. 3 u. Kauai (Hawai-Etl.). San Francisco n. Java. Simaloer 9 Febr. te Batavia van Amster# dam. Singkep p. 7 Febr., Java. n. New York. S'.nma: p. 8 Febr, 21 u. Sagres, Batavia, n. Rotterdam. Springfontein 8 Febr. te Rotterdam van- Durban. Streefkerk 8 Febr. te Madras. Calcutta n. Rotterdam. Tapanoeli p. 9 Febr. 2 u. Suez, Rotterdam n. Batavia. Tiberius 7 Febr. van Curacao, n. Santa. Maria. Tjimanoek 7 Febr. te Sjanghai van Batavia. Ulysses 7 Febr. 12 u. 270 mtji West van Lizard. Van Rensselaer 8 Febr. van Curacao naar Pto. Cabclio. Venezuela 8 Febr. te Hamburg van Am sterdam. RADIO-PROCRAMMA WOENSDAG 11 FEBRUARI. HILVERSUM 1875 M. Uitsl. VARA-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 9.30 Orgelspel Johan Jong 10.00 Morgenwijding (VPRO». 10.15 Vervolg orgelspel. 10.30 P. J. Kers- „Onze Keuken". 11.00 Gramofoonpl. 11.05 Mevr. N. L. Heybroekd'Ancona; ..De lichamelijke verzorging van den kleuter". 1135 Gramo foonpl. 12 00 Politieber. 12.15 Concert VARA- septet o.l.v. is. Eyl en gramofoonpl. 2.15 Gra mofoonpl 2.25 Vrouwen uurtje. 3.15 Gramo- foonpl. 3.20 S. de la Bella: ..Vakbeweging en de Coöperatie 3.35 Gramofoonplaten. 3.40 ..Maak het zelf" door C. Schaakc-Verkozen. 4.30 Voor de kinderen. 61o Gramofoonpl. 6.30 Mandollnecur-us Joh. B. Kok. 7.00 Prof. Dr. H. J. Jordan: „Denken en ervaring bij den men-'ch". 7-30 Politieber. 7.45 Demonstratie met Hohner's automatische Accordeon. 8.00 Gramofoonpl. 8.10 Vervolg demonstratie. 8.25 Gramofoonpl, 8.35 Uitzending voor de Ned. Vereen, v Fabrieksarbeiders. Mw. J. Ilekkort- VanEysden (zang). Mw. Rodie Medenbacii (voodracht), Joh, Jong ipiano», K. de Jonge (toespraak), 9.35 Gramofoonpl. 9.40 Concert VARA-orkejt o.l.v. Hugo de Groot, 10.10 ..Klokken". Hoorspel in 15 tafreelen door Geno Ohliïchlaeger en Walther Gronostay. Vertaald door Martien Beversluis. Het Groot Volkstooneel o.l.v. Herman Bouber. Willem van Cappellen on Ben Groeneveld. 10.40 Slot concert 11.10 Vaz Dlas. 11.20 GramofoonpL HUIZEN. 298 M. Uitsl NCR V-uitzending. Frlesch programma. 8.15 Carillonconcert door den heer J. Nauta, Stad.-beiaardier te Sneek. 9.00 Friesche Bij bellezing. W. Santema. 9.30 Orgelspel uit de Koepelkerk te Leeuwarden door R. Beintema. 10.39 Zlekendiemt. 11.00 Lezen van Friesche Lectuur door W. Santema. Voordrachten door Mej. R. Kuipers. 12.00 Concert. Chr. Gemeng de Zangver. „Crescendo", o.l.v. J. Dijkstra. 2.00 H. Hofstra: Wie het jongvee heeft, heeft de toekomst". 2.40 Gramofoonpl. 2-45 B. W. Bosnia: „De modern ingerichte Boerderij van onzen tijd". 3,00 Concert. Clir. Muzückvereen. „Mclodla-Oranje", o.l.v. Joh. Boosmun. 3.30 Lezing over Griekenland en Rome door I)r. R. Mulder. 4.00 Concert. Chr. Zangverccn. .Laus Deo", o.l-v. H. v. d. Water. 4.30 Vervolg lezing £oor Dr R. Mulder. 5.00 Concert Laus Deo. 6.00 Te verzorgen door het Krlstlik Frysk Selskip. 8.00 Concert. Mej. Chr. Rudolphl (sopraan). J. Paardekooper 'zang en orgel» en S. Schuitema 'orgelbegeleiding). Cause rieën door Jhr. Mr. J. M. van Bijema en H. Algra. alsmede Ds. W. H. den Houtlng. ca. 10 30 Vaz Dias. 11.00 Gramofoonplaten. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Concert. F. Selby ipiano). Trio. 1.20 Orkest- concert. 2.20 Concert. B. Beaufort 'sopraan', J. Christopher 'mezzo-sopraan). 2.45 Ultz. voor scholen. 3.50 Concert. Orkest. J. Ching (piano'. 5-05 Orgelspel door R. New, 5.35 Kin deruurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Berichten. 7.20 Piano-redui door S. Munn. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.20 Concert. W. Backhnus 'plano), Radio-Koor, Orkest. 9.10 Berichten. 9.25 Ver volg concert. 10.30 Lezing. 10.45 Berichten. 10.50 Concert. Sextet. 11 20 Dansmuziek. STEUNT! bij gelijken prijs en kwaliteit de Nederlandsche Industrie Hiermede dient gij uw land en BESTRIJDT gij de werkloosheid. EEN DACELIJKSCHE KINDERVERTELUNG En zie, wat gebeurde. Dc renners, die gevallen waren wijten voor dc anderen de eindstreep te bereiken, zij liet dan ook met slechts een Wanddikte. Dat was wel liet spannendste moment van den gchcclcn wedstrijd. Aan hot gejuich kwant geen einde. Weldra verschenen sporttotografen cp liet terrein, om een kiekje van dc overwinnaar.-- ie nemen. Ten slotte zou ecu vriendschappelijke wedstrijd plaats hebben tti>>ehen een kikvorsch en een veldmuis, met lesende gang- niaking. Keesje en dc matrozcn-ofticicr waren de gangmakers voor den kikvorsch, terwijl dc iTofcssor en dc clc-wn van den koning zich bereid hadden verklaard, dc veldmui tut Kaug- tnakers te dienen.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 7