HOCKEY. GYMNASTIEK DAMES-HOCKEY BOKSEN KORFBAL NED. HOCKEY- EN BANDY-BOND De Uitslagen. WESTELIJKE AFDEELING. Ie klasse: IL O. C.-Hilversum AmsterdamH.DJvl. t Gooi—Bloemend aal M. H. C.Haagsch Lyc. Promotie -afdeeling. Hilversum n—'Togo 2e klasse: D. St. H C.—H O. C. n H. D M. II—Victoria II H. B. S.—*t Gooi H 3e klasse. T. H C. '25Laren II Oh Kay—HBS U Vic'ovia niTogo V H. Lyc. IITDordrecht Togo IVKieviten Promotie -Degradatie. 2e3e klasse. AlkmaarH. O. C. HE Be PairLaren R. D. M. IllAmersfoort Oostelijke afdeeling. Ie klasse: NijmegenDeventer I Dames. Ie klasse B. D. H. C H L. C. Hilversum—H. D. M. Overgangsklasse. GooiTHtredht B. D. H. C. n—R. w. n 2c klasse: H. B. S. HR. W. HI H. B. S.—Kieviten H. O. C. II—Breda Breda II. D. S.—Dordrecht 0—1 2—2 0—1 0—1 6—0 6—1 3—3 2—1 1—3 1—3 3—3 7—0 1—4 0—0 2—6 3—2 6—0 2—1 0—1 0—3 3—1 1—3 (De Crt.) Ranglijstjes. Eerste klasse Promotie klasse: 12 8 2 2 18 28—15 Het A- en B-elftal gekozen. Het B-team, dat Zaterdag 21 Februari te Hilversum tegen het Anglo-Indlanenelftal (een zeor sterke ploeg uit Engeland afkom stig) zal uitkomen, ziet er' als volgt uit: Doel: De Jong. Achter: Tresling en Totissaint. Midden: Lob. v. d. Rovaert en Ankerman. Voor J. v. d. Hagen. Westerman. van Voorst Van Beest. De Geer en Visser 't Hooft Het A-team. dat op Zondag 22 Februari te Amsterdam in het Stadion tegen het Anglo- Indian elftal zal .spelen, is als volgt samen gesteld Doel: Hardebeck (Amsterdam). Achter: De Waal (Amsterdam) en Tresling (HOC.) Midden: C. van der Hagen (Hilversum). Ter Haar (Amsterdam) en Van Lierop (Hil versum). Voor: Maas dïaagsch Lyceum Club). Jan- nink (Enschedé), Dupon (Haagsch Lyceum Club). Kist (H.D.M.) en v. d. Haar (Haagsch Lyceum Club). EERSTE KLASSE. 't GooiBloemendaal (01) Het is den Bloemendalers tenslotte gelukt om ten koste van het Gooi de onderste plaats op de ranglijst te verlaten in een enthousiasten en nog al opwindenden wed strijd. Onder leiding van de heeren Evekink en Molhuysen stelt Bloemendaal zich als volgt op: De Jong (doel). Mr. Geyl en H. André de la Porte (achter). Miiller v. Czernicky. v. Steenwijk v. d. Stadt (midden). P. Gunning. Donk. Dr. Mayer, Timmermans v. d. Man- dele (voor). Het begin ls voor de thuisclub, die direct ecnlge snelle aanvallen onderneemt, doch ze nuwachtigheid doet cenige kansen te ioor gaan. Ook Bloemendaal werkt zich nu los en Gunning onderneemt verscheidene rennen, maar bij het binnentrlo spelen ook de ze nuwen de baas. De gasten komen er hoe langer hoe beter in en 't Gooidoel beleeft wel benauwde momenten, doch steeds weet nog een Gooische stick redding tc bren- gcu- gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. H. D. M. 13 9 3 1 21 32—16 Haagsch Lyceum 13 9 2 2 20 25—13 Amsterdam 12 6 2 4 14 23—9 Hilversum 13 5 4 4 14 21—12 H O. C. 12 3 6 3 12 17—18 M. H. C 12 4 2 5 10 2335 Bloemendaal 12 1 3 8 5 6—17 t Gooi 13 4 9 4 16—36 Hilversum 2 9 5 2 2 12 28—10 Utrecht 11 5 2 4 12 27—22 Victoria 8 2 3 3 7 1216 Amsterdam 3 10 4 1 5 9 16—20 Bloemendaal 2 10 2 2 6 6 16—26 Haagsch Lyceum 2 10 2 2 6 6 15—33 Tweede k lass- Amsterdam 2 11 7 3 1 16 21—14 't Gooi 2 10 8 0 2 17 35—16 Hilversum 3 10 '4 2 4 10 28—24 H. B. S. 11 3 4 4 10 15—18 Hilversum 4 8 4 0 4 8 20—16 M. H. C. 2 11 3 2 6 8 22—29 Amersfoort 11 1 1 9 3 17—41 Derde klasse Alkmaar 8 6 1 1 13 16—10 Bloemendaal 3 7 4 1 2 9 18—12 H. B. S. 2 8 3 0 5 6 11—18 Strawberries 7 2 1 4 5 9—12 Oh Kay 8 2 1 5 5 11—13 Bij één der Gooische aanvallen wordt de linksbinnen gewond en vervangen door een invaller. Het spel begint nu vooral van Gool-zijde eenigszins te ontaarden in een sla maar raak partijtje. Rust gaat in met blanken stand. Na de rust zit Bloemendaal er weer fel op en de Gool-achterhoede heeft heel wat moeite met de goede voorzetten van den rechtervleugel en uit één hiervan slaagt Dr. Mayer er in aan Bloemendaal de leiding te geven (0—1). 't Gooi komt nu geweldig opzetten luide aangemoedigd door het publiek, doch Bloe mendaal dat twee voorspelers in de midden linie heeft teruggehaald, weet van geen wij ken meer en onder groote spanning wordt het einde aangekondigd. De Oranjehemden hebben een zeer zwaar bevochten overwin ning behaald. M. H. C.Haagsch Lyceum (01) MH.C. verschijnt met vijf' invallers; het Haagsch Lyceum gaat gelijk op met snelle aanvallen van weerszijden. Het Lyceum komt iets in de meerderheid en goed com bineerend trekt de rood-wittc voorhoede telkens op het Musschendoel af, doch de Musschenkeeper Wentholt is onpasseerbaar; steeds worden de Haagsche aanvallen weer afgeslagen. De Musschen-voorhoede zit in- tusschen ook niet stil, maar de Lyceumaoh- oerhoede is te sterk voor de verzwakte M.H.C.-voorhoede. Rust gaat in met 00. Na de rust komt het Haagsch Lyceum ge weldig opzetten; het spel gaat ontzettend snel nu;de M.H.C.verdediging weet echter nog steeds stand te houden. keeperWen tholt ver richt wonderbaarlijke saves, maar moet ten slotte voor een hard schot van den rechts binnen zwichten. M. H. C. valt nu enthousiast aan; ver scheidene goede kansen worden geschept, doch de M. H. C.-voorhoede weet er geen ge bruik van te maken. Als het einde geblazen wordt, heeft M. H. C. een kleine, doch eervolle nederlaag geleden. TWEEDE KLASSE. H. B. S. 1—'t Gooi 2 (3—3) Direct na de bully trekt de H. B. S.-voor hoede ten aanval, die echter op niets uit loopt. H. B. S. is sterk in de meerderheid, maar 't succes komt voor'tGooi; alsdeH.B.3. backs en de keeper elkaar verkeerd begrij pen weet de Gooische linksbinnen hiervan dankbaar te profiteeren (01). Spoedig hierop is er wederom een mis verstand en de Gooische linksbuiten brengt den stand op 0—2. H. B. S. valt nu nog enthousiaster aan. en Modlich slaagt erin met twee harde scho ten den stand gelijk te maken (22). Na rust gaat het spel gelijk op; de H.B.S.- midvoor weet al spoedig aan de thuisclub de leiding te geven (32). 't Gooi komt nu opzetten, maar de zwarte verdediging weet voorloopig van geen wij ken; ongeveer vijf minuten voor het einde weet 't Gooi met een hard schot gelijk te maken (33) B. D. H. C. 2—Rood Wit 2 (2—1) Onder leiding van de heeren Jonker en Van de Stadt, stelt Bloemendaal II zlah, met enkele invalsters, aldus op: L. Lioni, A. de Vletter, K. Taylor, M. Sdhmeink, D. van de Stadt, T. Ketelaar, B. VenemaKooiman, P. de Roos, R. Ledeboer D. Voilbeda W. van der Tak. De eerste aanval is voor B. D. H. C., de rechtervleugel drijft den bal keurig op en mej. De Roos maakt met een vrij zacht schot het eerste doelpunt. Dan komen onmiddellijk eenige gevaar lijke aanvalen van Rood Wit; mej. Lioni kan een hard schot slechts met moeite slop* pen; de bal blijft even voor de doellijn lig gen. Wel schiet de Bloemendaal-back den bal nog weg. maar Me). Adams kan hem nog juist bereiken en scoort den gelijkmaker. Daarna komt een gelijk opgaande strijd. Rood Wit speelt technisch iets beter, maar Bloemendaal blijft enthousiast volhouden. Kort na de rust wordt -de winnende goaJ gescoord door mej. Volbeda, die met een hard schot aan de Rood Wit-keepster geen kans geeft (21). B. D. H. C.—H. L. C. (2—6) B. D. H. C. mist haar mid-half en spee&t in de volgende opstelling: H. Andreas. D. Roos. I. Leenders, K. van Panhuys, A. Kruger. E. Leenders. E. Tillema L. Warmelink, N. Roos. E. Hofsté, I. Reinders. Dadelijk na het begin een snelle aanval van de Haagsche dames, waaruit de rechts binnen een goal maakt. De Bloemendaalsche voorhoede gaat dan flink opdringen; uit een scrimmage voor het HL.C.-doel komt de gelijkmaker. Het spel gaat dan eenigen tijd gelijk op. maar de Bloemendaal-dames hebben hun handen vol werk, want IL L. C. speelt een zeer vlug spel. Uit een strafcorner ontstaat het tweede doelpunt voor de gasten, een mooi hard schot was niet te houden voor mej. Andreas. Na de rust gaat het verkeerd met B D. H C. Mej. Andreas heeft eenigszins een off-day Over een zacht rollenden bal stapt ze net heen (3—1). Een hard schot van de Haagsche midrvoor stopt ze goed. maar schiet den bal juist tegen den stick van de rechtsbinnen aan. waardoor de bal terug in het doel springt (41). Het vijfde doelpunt ontstaat wanneer de Bloemendaal-keepster uitgeloopen is en ge passeerd wordt. Dan komt er even een oplevtag voor de toch hard-werkende Bloemendaal-voorhoede Mej. Warmelink brengt den stand on 5—2 Vlak voor het einde gaat de rechtsbinnen van HJL.C. er alleen van door en besluit haar snellen rush met een keurig doelpunt (62). Dan wordt het einde gefloten. Ranglijstjes. W. C. 3 gesp. gew. gel. verl. p. v.t. Volharding 11 9 0 2 18 39—15 Rohda 12 8 1 3 17 58—20 BEP. 9 6 1 2 13 41—15 D.D.V. 2 7 4 0 3 8 22—15 Advendo 7 3 0 4 6 29—24 Animo 9 3 0 6 6 19—37 D.V.D. 2 9 2 0 7 4 16—55 Haarlem 2 7 0 0 7 0 8—51 W. D 3. Snort 12 7 2 3 16 36—17 K. Z. 10 6 1 3 13 33—13 Haarlem 9 5 2 2 12 26—15 Ados 9 5 1 3 11 17—16 Sportief 2 10 5 1 4 11 15—19 Lu to 2 10 3 0 7 6 19—31 D.T.V. 3 7 2 1 4 5 12—24 Rod a 7 0 0 7 0* 12—35 Van Vliet bokst onbeslist tegen Harry Manson. Uit Londen: De Zondagavond te Leeds ge bokste wedstrijd tusschen Arie van Vliet en Harry Manson bleef onbeslist. Van Vliet bokste een uitstekende partij. NED. KORFBALBOND Overzicht. Advendo bleek het een te moeilijke taak om de leidende vereeniging Vo'harding te weerstaande thuisclub verloor met 30. Animo I ontving haar stadgenoote Haar lem n. dat ook nu geen kans zag een puntje te veroveren. Op het kantje af won Animo met 32. Haarlem gaat op den goeden weg voort en won ten tweeden male van Sportief met 21, waardoor de Haarlemmers bij de kop- clubs blijven. S. V. leed een groote nederlaag tegen R. Tecka 2 te Amsterdam Met dubbele cijfers 100 wonnen de Amsterdammers. Andere uitslagen zijn: D.VD. 2Rohda 38 AdosSport 15 Rod aK. Z. 3 34 DeskaHercules 02 Hercules is kampioen van W. E. UT. D. T. V. kampioen. Door de overwinning van D.T.V. op Swift 31 is de eerste kampioen van de Westelijke klasse I van Noord-Holland. 2 wintpunten in mindering. W. E. m. Hercu'es 12 11 1 0 23 46—18 W. K. 3 10 7 0 3 14 41—29 D.E.D. 10 6 0 4 12 33—17 Deska 9 4 3 2 11 34—21 Zilvermeeuwen 10 4 1 5 9 21—21 R. Tecka 12 2 1 9 5 34—49 S. V. 11 2 1 8 5 14—40 Advendo 2 8 11 6 3 10—38 HaarlemSportief 2 (2 ~1) In een spannenden strijd heeft de thuis club met het kleinste verschil de strijd ge wonnen en haar positie op de ranglijst wat versterkt. Daar de aangewezen scheidsrechter niet opkwam, nam de heer Kettmann de leiding op zich. De Haarlemmers stellen zich op met inval sters voor de dames Botti en van der Velden. Het begin is voor Haarlem dat zich met groot enthousiasme in den strijd werpt, tallooze malen is de Amsterdamsche mand door Baay cs. bedreigd voor Sportief tot een aanval komt. Het schieten is nog onzuiver. De be zoekers werken zich dan wat los, doch ver der dan enkele verre schoten weten zij het niet te brengen. Wanneer mej. Stouten eens 'vrij gelaten wordt door haar tegenstandster benut zij op keurige wijze de kans en Haar lem leidt met 10. Dit punt inspireert de onzen blijkbaar, fel wordt er op den bal gespeeld, bijna steeds is er een Haarlem-hand, die den bal onder schept. Onze verdediging krijgt in de laatste periode voor rust nog al wat werk en is even overspeeld, maar al heel spoedig zijn zij er weer volkomen in en weten elk onheil te voorkomen. Baay krijgt kans op kans, maar zijn schot is dezen middag hopeloos zoek. Na de hervatting is de thuisclub dadelijk de sterkste maar weet dit niet in doelpunten om te zetten. De Sportief-aanvallen zijn wat primitief om gevaarlijk te zijn. al dient onze verdediging op te passen voor verre schoten. Nadat Schmitz en Baay om beurten een paar mooie kansen onbenut laten is het de eerste die onder den paal gelijk maakt. Na de wis seling is de thuisclub overwegend sterker door goed middenvak spel van Baay. De en kele aanvallen van Sportief zijn evenwel vrij gevaarlijk, doch veel wordt onderschept door mej. Nooy, die dezen middag, vooral in het middenvak, een keurigen wedstrijd speelde Onze aanval, na lang verdedigen vermoeid kan echter niet los komen en dus zetten de onzen alles er op den stand ongewijzigd te houden. Toch heeft Sportief eenmaal succes als Benjamins zijn tegenstander een klein kansje geeft. Hij weet er 21 van te maken. Onder groote spanning verstrijken de laat ste minuten. Arends doet nog eenige malen een goed schot, doch verder komt het voor ons niet, het einde brengt dan voor Haar lem een verdiende overwinning. AdvendoVolharding (03) Het is aan de thuisclub niet gelukt om de twee puntjes te bemachtigen. In het veld wogen de partijen goed tegen elkaar op, maar het schieten was bij Advendo dezen middng al heel slecht. Advendo. dat een invaller voor Veen had. begon enthousiast- De aanval wist echter niet tot een behoorlijk schot te komen. Ook Volharding weet van haar aan vallen geen profijt te trekken. De strijd gaat geruimen tijd gelijk op. De Advendo-aanval krijgt eenige fraaie kansen, welke zij ech'er niet weet te benutten. Het veld wordt er niet beter op zoodat vele glij- en valpartijen ont staan. Als na een half uur spelen de Ad ven- do-verdediging een fout maakt bij het uit werken. profiteert Volharding hier dankbaar van door de leiding te nemen. Direct daaroo lost een der Volhardingspelers een schot uit den hoek van het veld, dat eveneens doel treft (0—2). Na de vakverwisseling komt de thuisclub nog even opzetten, de nieuwe aanval weet echter al evenmin de geboden kansen te be nutten. Met rust is de stand nog steeds 02 Na de hervatting deuken we Advendo te zien ophalen. De verdediging heeft de Vol- hardlngaanval volkomen in bedwang, doch de zwart-witte aanval ziet geen kans te doel punten- Als bil een der volgende Volharding- aanvallen de scheidsrechter een beslissing in het voordeel der gasten geeft, weet een Ad- vendo-verdedigster zich niet vlug genoeg te hersteller., zooclat een Volharding-dame een gemakkelijke kans krijgt, waarmede zij den stand op 03 brengt. In den resteerenden tijd krijgt Advendo nog talrijke kansen. Door alle vier aan va! Iers - (sters) wordt er geschoten, maar steeds naast of over. De Zwart-witte verdediging geeft haar te genstanders ook geen kans meer. zoodat als de scheidsrechter einde fluit. Advendo met 30 heeft verloren. Daarmee heeft zij tevens de kans op de eerste plaats, praktisch gespro ken, verspeeld. Ready Tekca 2Sport Vereent (10-0) Met een dame te kort en vijf Invallers trok S. V. naar Amsterdam om de reserves van den 2e klasser Ready Tekca op het Parkschouw - burg-terrein te ontmoeten. De in degradatie verkeerende Amsterdammers hebben hun ploeg sinds een paar weken danig versterkt door dïspensatie-verkrijging van verschil lende spelers, welke sterkte zij reeds hebben getoond, door van D. E. D. te winnen. De Santpoorters brachten een zeer zwak twaalftal in het veld en het was dus te voor zien, dat ze zouden verliezen. Dat dit met dubbele cijfers zou gebeuren, hadden we echter niet gedacht. In het veld gaven de gasten tamelijk goed spel te zien, hoewel de bal meermalen on derschept werd, doch het doelen was te zwak om succes te boeken. Het terrein was goed bespeelbaar. De heer K. Wulfhorst leidde correct. AnimoHaarlem 2 (32) Wederom fluit de heer Kuné wegens afwe zigheid van den aangewezen scheidsrechter, beginnen. Het veld is glad doch bespeelbaar en spoedig zit er dan ook tempo in. Keer op keer valt Animo aan, doch Voetelink heeft geen succes met zijn schoten. Als na een paar Haarlem-aanvallen Slikker den bal krijgt toegespeeld, geeft hij met een goed schot aan Haarlem de leiding (01). De oranje-hemden laten zich niet onbe tuigd; het gelukt Voetelink gelijk te maken (11). De vakwisseling is Animo het gun stigst; voorloopig blijft de bal in den Animo- aanval, maar er wordt veel te weinig ge schoten en daarbij nog zeer onzuiver. Zon der verdere doelpunten komt do rust. Na rust wijzigt de Anlmo-aanval zijn tac* tiek; er wordt veel meer geschoten Als Nor man tweemaal achter elkaar aan de lijn. vrijgelaten wordt; zendt hij goede schoten, in. die belde doel treffen '31). Haarlem komt er nu wat beter in; met een hard schob verkleint een dame den achterstand (32). Nu gaat het weer spannen, maar de verde diging geeft geen krimp en als de heer Kuné het einde aankondigt, heeft Animo Ver diend gewonnen. De wedstrijd werd in de_ allerbeste ver standhouding gespeeld. Korfbalclub „Sport Vereent". Op de j.l. Zaterdag gehouden ledenverga dering van Sport Vereent is tot bestuurslid gekozen de heer C Ligtvoet en tot leden der twaalftal-commissie de heeren C. Ligtvoet en J. Zeepvat. De uitgestelde serie-wedstrijden worden in Mei gehouden, het tweede lustrum wórdt in Juli gevierd. HAARL. KORFBALBOND Haarlem 3K. V. (21) In de ochtenduren spee'den deze twaalftal len een belangrijke strijd om de onderste plaats. De bezoekers maken door Broekhui zen 10, doch na rust maakt mej. de Graaf gelijk, terwijl Kalf even voor het einde na hard werken Haarlem de overwinning be zorgde. De thuisclub telde vele invallers- (sters), waarvan Lies de Graaf vooral goed voldeed. S. V. II—Animo Hl 1—0 De uitvoering van „Concordia" Voor een zeer talrijk en geestdriftig pu bliek gaf „Concordia" Zaterdagavond zijn jaarlijksche uitvoering onder leiding van de heeren J. M. Berrevoets en A. Roosloot in de Gemeentelijke Concertzaal. De opmarsch reeds toonde Concordia in zijn kracht van het aantal. Welk een bloeien de afdeeling meisjes, jongens en dames! Daartegenover steekt in dat opzicht de hee- ren-afdee'ing wel sterk af. Maar dat blijkt een verschiinsel. dat niet van dit jaar alleen is. Aanvulling van de heeren-afdeeling uit de oudste jongens gaat nu eenmaal in alle vereenigingen stroef en speciaal bij Con cordia. De hoedanigheid van de verschillende af- deelingen bleek ongeveer evenredig te zijn aan haar getals-sterkste. Het eerste num mer, vrije oefeningen heeren leverde daar van reeds 't bewijs. Dit nummer, dat een vrij vo1 ledig beeld gaf van de desbetreffende oefenstof, miste in zijn uitvoering de noodige vlotheid en vastheid. Misschien, dat hierbii de leider, die later op den avond zijn muzi kale begeleidings-gaven toonde, de muziek eens te hulp kon roepen, vooral bij de oude Duitsche oefeningen. Als afzonderlijk nummer gaven de heeren nog toestel turnen. Concordia bleek daarbij de beschikking gekregen te hebben over den turner Deijl, die. hoewel geenszins van bui tengewone kracht, toch verre uitsteekt bo ven de middelmaat in den Kennemer Turn kring. Aan 't andere toestel gaf voorzitter Janssen de jongeren weer 't noodige lesje. Er komt langzamerhand allerwege „import" in den K.T.K. (gebr. Janssen, Brandsatz, Jacobs, Deijl), en dit zal het peil zeker ver beteren. De jongste jongens lieten halter-oefenin- gen zien, en grepen uit lessen, zooals tegen woordig in veel scholen en vereenigingen worden gegeven naar Oostenrijksch en Duitsch voorbeeld. Tegenover dit laatste nummer stond het publiek in den beginne iet of wat vreemd, maar al spoedig kwamen de toeschouwers onder de bekoring van de „vriie jeugd-beweging". Behalve springen hadden de oudste jon gens voor hun rekening gekregen een num mer lange staaf oefeningen. Dit onderdeel was met bijzondere zorg ingestudeerd en bo vendien voerde de samenstehing tot een groot succes. Dergeliike nummers, die tot de fantasie van 't publiek soreken. zien we in Kennemerland veel te weinig. En nu de dames, de groote kracht van Concordia! Zij lieten haar eerste kunnen zien in een massaal nummer stokoefeningen. Wat zijn dergelijke nummers bij Concordia in sterke bezetting altijd een lust voor de oogen! Bij het toestelturnen viel vooral op de gestadige vooruitgang van 't toch reeds zoo sterke eerste gelid. En dat de toekomst van de dames-afdeeling reeds voor lange jaren verzekerd is, bleek duide'iik uit het dikwijls hooge peil van het toestelturnen der oudste meisjes, die verder een muzikaal voor treffelijk geïllustreerd nummer vrije oefe ningen lieten zien. De jongste meisjes ver hoogden het succes met springriet-oefenin- gen. die alleen in de overgangen weifeling vonden. Tafelspringen door dames en heeren sloot 't programma af. Een min of meer mislukt nummer hebben we dezen avond niet gezien En wat meer zegt. de uitvoering als geheel slaagde bij uit stek. Alleen waren sommige nummers wat lang: er mag van den werktijd gerust een half uurtje af. Het effect op 't publiek zal ei- te grooter door zijn. W. L. Jaarverslag K. N. G. V. Uit het heden verschenen jaarverslag van het K.N.G.V. vermelden we 't volgende: De, in verband met herhaaldelijke gecon stateerde onjuiste oneave door de vereeni gingen van haar leden-aantal, ingestelde boeken-controle werd aangevraagd door slechts T3 van het getal der aangesloten vereenigingen. De overige 2 3 krijgt, wanneer de a.s. Bondsvergadering daartoe besluit, een verhooging van de contributie met de helft te betalen. Naar aanleiding van berichten over den toestand van het K.N.G.V. wordt opgemerkt, dat in 1930 een getal van ongeveer 1700 le den en adspiranten méér was aangesloten dan in 1928. De Bondsstaat 1931 geeft slecht? 2 vereenigingen minder aan dan die van 1928 Ook 1931 is weer gunstiger dan 1930 Medege deeld wordt, dat een terugkeer van de ver- eenielnsren uit de IJselstreek is te verwach ten. Onder leiding van het tegenwoordige bestuur bedankten gemiddeld per jaar min der vereenieingen dan onder 't vorige bestuur Het K.N.G.V. bestuur heeft over gemeen- schappe'ijke belangen een vergadering gehad met den R.-K. en den Christelljken Turn bond en den Arbeiders-Stiortbond. Er werden in 1930 in 7 centra leiders-cur sussen gehouden. Voor de vaardigheidsproeven slaagden 127 dames en 87 heeren. Voor de 8e maal slaag den o.a. de dames T. van Halst en S. Stuy van Concordia te Haarlem. Afstandsmarschen werden afgelegd door 15 vereenigingen. De technische Bondsbe- Stuursleden zijn yoornemens een 14 daagsch. leiderskamp te houden voor de behandeling van nieuwe stroomingen. Bondsvergadering K. N. G V. Voor de op 14 en 15 Maart in Amsterdam te houden Bondsvergadering KN.G.V. heeft het Bondsbestuur een aantal voorstellen ge formuleerd, waarvan de hoofdzaken hier vo'gen: Niet de kringen, maar de vereenigingen zenden voortaan Bondsafgevaardigden. De Bondscontributie wordt per kwartaal bij vooruitbetaling geheven telkens naar ge lang het aantal aanwezige leden. Dè uitkeering aan de kringen geschiedt ook kwartaalsgewijze. Ook niet koninklijk goedgekeurde vereeni gingen krijgen ter Bondsvergadering stem recht. NederlandDuitschland. Voor de op 8 Maart in Rotterdam te hou den wedstrijd NederlandDuitschland zijn als vertegenwoordigers voor ons land reeds aangewezen Melkman, v. Dam. Jacobs, v. d. Vinden, Wijnschenk, Corran^a en Zwaaf. Voor de overige 3 plaatsen moet nog een keu ze worden gedaan. BelgiëNederland. Deze wedstrijd wordt op 7 Juni in Antwer pen gehouden. Dit zal de 4e ontmoeting te gen België worden. De eerste en derde wer den door ons land, de tweede werd door Bel gië gewonnen. Landenwedstrijd voor dames. Vermoedelijk zal dit jaar een landenwed strijd voor dames worden gehouden tusschen ons land en een ander land. Dit wordt voor onze turnsters de eerste landenwedstrijd. Jubileumviering K. T. K. De nummers, die het programma zullen vormen voor de jubileums-uitvoering van den Kennemer Turnkring luiden als volgt: Turnlust Rotterdam dames: staafzwaaien, rhytmische oefeningen ballet. Hygiëa, Den Haag, dames, staafzwaaien, groependans, knotszwaaien. Turnlust laat in staafzwaaien den nieuwen en Hygiëa den ouden vorm zien. De groe pendans van Hvgiëa is gegrond op de begin selen van de Wigman-school. Bato, Amsterdam, heeren: Niels Bukh-oefe- nin'gen, Gaulhofer-oefeningen. springen. Bovengenoemde afdeelingen komen uit met 20 a 24 deelnemers (neemsters). Het dameskeurkorps K.N.G.V. zal turnen aan brug en aan ringen (zwaai). De Belgi sche keurturners werken aan dezelfde toe stellen, met ringen evenwel stil. Uitvoering GratiaPlato. Gezien de groote belangstelling geeft Gra- tia-Plato te IJmuiden-Oost twee uitvoerin gen. nl. op a.s. Woensdag en Donderdag in „Het Wapen van Velsen". Het programma vermeldt voor de meis jes zangspel, brug. dansrei. staafzwaaien en laagrek, voor de dames vrije oefeningen, knotszwaaien, paardspringen en dans. voor de jongens lange stokoefeningen. boksprin gen en laagrek. en voor de heeren vrije oefe ningen en brug. Dualmeet K. T. K.Zuiderkwartier. Begin Maart vindt de selectie plaats van de gymnasten, die den K.T.K in bovenge- noemden wedstrijd zullen vertegenwoordi gen. In het Zuiderkwartier worden de turners goeefend in een keurkorps, terwijl die kring voorts het peil tracht op te voeren door wed strijden tegen Amsterdamsche vereenigingen. De Lighal-uitvoering. Aan de Lighaluitvoering, die 21 Februari gegeven wordt door de leerlingen van de scholen 17. 18, en 19, zal wederom mede» werking worden verleend door de Beverwijk- sche Gymnastiek-vereeniging „Turnlust". De White Star Dance Band. onder leiding van den heer RodrLgues Perelra. zal zorgen voor de muzikale illustratie van den avond. Ook dit gedeelte van de uitvoering is dus uit stekend verzorgd. Door de leiders van de uitvoering, mej. M. B. Roozen en de heer B. J. Wleland Los, is een heel aardig programma samengesteld. Dit luidt als volgt: Meisjes 3e klas: zangspel. 4e klas: spring- rietoefeningen. 5e klas: brug. 6e klas knots zwaaien. Jongens: 3e klas: spel. 4c klas: vrije oefe ningen. 5e klas: schuine ladder. 6e klas:- klim touwen. Voor de Beverwijksche Gymnastiek Ver# eenlglng „Turnlust": dames, vrije oefeningen, toestelturnen. dans. Heeren: Vrije oefeningen, staafoefeningen, toestelturnen. paardspringen. Voorts worden drie korte tusschenspelen uitgevoerd n.l. een intermezzo ..De Poppen van Moeder Zorgeloos" en twee stukjes „In China" cn .„Acht Matroosjes",

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 12