INGEZONDEN DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSACENTJE HAARLEM'S DACBLAD MAANDAG 16 FEBRUARI 1931 Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Re dactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet te ruggegeven. AUTO-TERREUR. M. de R.. Beleefd verzoek ik U een klein plaatsje voor het volgende: Dezer dagen hebben we kunnen lezen hol een automobilist in een van onze smalle hoofd straten een voor hem rijdenden fietser trachtte in te halen, dezen aanreed en ver oordeeld werd tot een flinke geldboete- Hij zal dat wel verdiend hebben, ook al behoeft dat geen axioma te zijn. Tenminste, een per soonlijke ervaring, welke ik eenigen tijd ge leden hier in Haarlem heb opgedaan, zal ik altijd blijven voelen als een schrijnend on recht, waarbij men zich als automobil'st eenigszins voelt als een vogelvrij-verklaarde. Maar laten we aannemen, dat deze man het verdiend had. Het zal wel geen taxi chauffeur zijn geweest, want ik zal de eerste nog moeten zien bekeuren voor het vertoo- nen van een van zijn vele staaltjes van .be hendigheid", waarvoor ik zoowel als pas-a- gier als medeweggebruiker meermalen mijn hart heb vastgehouden. Dat intusschen de bovenbedoelde veroo-deeling en wat daarover in de bladen is verschenen, tot „leering en stichting" is geweest., bleek mij vandaag uit het volgende: Ik reed mijn wagen in de Groote Hout straat. Iets voor mij uit aan de rechterkant van den weg reed een wielrijder, die den in druk maakte zijn snelheid te regelen naar de mijne, iets wat overigens veel voorkomt en welke hinderlijke gewoonte slechts manen kan tot extra voorzichtigheid. Een oogenblikje later kwam ..het moment"; een ander voertuig zou ingehaald worden, er was ruimte genoeg, maar met den bekenden breeden zwaai week de fietser naar het mid den, minstens 2 Meter meer dan noodig was. Een druk op den voetrem en het ongeluk was alweer voorkomen. Daarna bleek hinderen niet wel meer mogelijk en den overwinnaars- blik, welke mijn hoofdschudden beantwoord de, behoef ik U niet te beschrijven, toen wij gelijk op waren- Dat ik intusschen van dezen vrijer nog niet af was, was duidelijk genoeg. Wij bleven ge lijk op en toen ik een oogenblik later was waar ik wezen moest was ook, nog voor mijn wagen stilstond, zijn voet. op mijn treeplank Toen ik het raampje openschoof en hem toe voegde: ,Dat was een gevaarlijk dingetje dat U daar uithaalde," was het antwoord: ,,Weet U nog niet dat een auto achter een fietser moet blijven?" Een hand ging naar een bin nenzak: „Wil ik U het reglement eens laten lezep?" Verder praten met zoo iemand mag wel dwaasheid worden genoemd- Ik sloot het raampje weer en stapte uit, zelfs daarin neg gehinderd door dezen moeitemaker. Maar nog gaf hij het niet op: ,,Ik zal u het regle ment wel eens duidelijk laten maken. Zal ik U eens laten lezen dat er nog net een auto mobilist is veroordeeld tot f 100 boete omdat hij een fietser inhaalde." Ik zegde een enkel onparlementair woord (dat was onjuist) en liet den man staan. Van een persoonsbeschrijving onthoud ik mijhet type, belust op een relletje en sterk in de we tenschap dat er gauw genoeg eenige tiental len geestverwanten bij komen, is overbekend. Maar voor automobilisten, en ook voor an deren, is uit dit kleine voorval wel een lee ring te trekken. Men zij gewaarschuwd voor den onschendbaren wielrijder, die met de stukken voor overtuiging van de schuld van den hem aanrijd en den bestuurder in den zak loopt. De automobilist heeft altijd een moei lijke zaak te verdedigen. Hoogachtend, B. Heemstede, 13 Febr. 1931. OPEN BRIEF. AAN HET BESTUUR VAN „ZANG EN VRIENDSCHAP" Mijnheer de Voorzitter, mijne heeren, Daar het bestuur van „Zang en Vriend schap" thans door toelating der pers in de vergadering van 12 dezer meer openbaarheid heeft gegeven, iets wat naar mijn meening in strijd is met de goede gewoonte, neem ik de vrijheid een open brief tot u te richten, naar aanleiding van deze algemeene verga dering, waarin het conflict der vereeniging werd behandeld. Omdat ik behoor tot een der laatst bijge komen leden der vereeniging zal ik dit trachten te doen met alle mogelijke beschei denheid en niet al te veel ingaan op de voor geschiedenis en de oo~zaken der conflicten zelf, daar men mij wellicht zou kunnen ver wijten eenzijdig te zijn, in- en voorgelicht, al heb ik wel mijn ooren aan verschillende zij den te luisteren gelegd. Maar in de allereerste plaats moet ik mijn diepe verontwaardiging uitspreken over de daad van één uwer bestuursleden en wel den nestor der vereeniging den heer K. v. Eden, die het noodig heeft geoordeeld om een cir culaire naar de leden te zenden, met een in houd enkel en alleen over den persoon van den heer L. Duvosel. die meer dan schan dalig is in mijn oogen. Met dubbel leedwezen heb ik dit schrijven gelezen, ten eerste daar in een openbaar geschrift de heer Duvosel zoo diep wordt be- leedigd en neergehaald, waarin een kunste naar van hoogere orde als 't ware wordt af gemaakt. Ten tweede met leedwezen, dat zooietr door een der leden, een bestuurslid nog wel, wordt gedaan; de bejegening van den heer Duvosel is op zoo'n laag peil komen te staan dat dit de vereeniging Z. en Vr„ de eeuwen oude vereeniging. onwaardig is. Het is een handelwijze van een uwer be stuursleden die op zijn zachtst uitgedrukt niet fijn is gevoeld, integendeel grof en on- mcnschelijk. Ik kan me niet begrijpen, dat iemand als deze nes'or, die toch een rijpe levenservaring moet bezitten, zich tot een de-gelijke daad heeft laten verleiden. Het- is m. i. alleen om zijn laatste gram schap en troef uit te spelen, om den heer Duvosel te treffen ten opzichte van het rap port der commissie van Arbitrage, die to" een andere concl is wis gekomrn dan d h"T v. E. gaarne ha' ge len. Maar met nog groo er verwondering e- leedwezen heb ik geconstateerd en dat Is de reden dat ik mij tot uw bestuur richt. da 1. van de bestuurstafel af j.l. Donderdag avond geen afkeurend woord is gesproken o -er deze circulaire, hoewel mij na afloop w-1 i gebleken, dat dit schrijven aan het bestuur bekend was. Zonder u de les te willen lezen, mijnheer de voorzitter, had het op uw weg gelagen, zoo uw bestuur het met dat schrijven niet eens was, uw diepe afkeuring daarover uit te spreken. Door hierover het stilzwijgen te bewaren hebt u dit schrijven, dat den vorm van een pamflet heeft gekregen, gesanctio neerd. Ik kan niet anders dan mijn spijt er over uitdrukken, dat de mensch en kunste naar Duvosel zoo wordt behandeld. Voor mij is hij daardoor in een hooger licht gekomen. Doordat een dergelijk schrijven over den heer Duvosel zoo zonder meer onder de leden kan circuleeren is voor mij het bewijs gele verd, dat er iets rot is in deze onverkwikke lijke geschiedenis en ik kom meer en meer tot de conclusie, dat de commissie van arbi trage een juist oordeel heeft gehad en dat van verzoening geen sprake kan zijn. Verder mijnheer de voorzitter, kan ik niet zwijgen over de groote blamage die Z. en Vr. heeft begaan om de gevraagde inmenging in dit conflict van een commissie van 5 hoog staande onbevooroordeelde menschen zóó te negeeren en haar rapport als een vodje pa pier te beschouwen, iets wat in hoofdzaak zijn oorzaak vindt in de wijze waarop uw be stuur dit rapport naar voren heeft gebracht en behandeld. Dit is absoluut in strijd met menschwaardige en moreele verplichtingen Ook al zou dat niet duidelijk zijn vastgelegd, men behoort zich bij zoo'n uitspraak nee te leggen. Van u, mijnheer de voorzitter, als man van „standing" had men mogen en moeten verwachten, dat u het goede voor beeld had gegeven: maar ook het geheele bestuur, dat in alle opzichten tot taak heeft leiding te geven aan een vereeniging en in de eerste plaats heeft te zorgen, dat deze moreel hoog blijft staan, zelfs al hadden de leden dit anders gewild, dit bestuur had zijn mandaat ter beschikking behooren te stellen Nu is het door stemming onder de leden te verwekken voor de vergadering en door een geforceerde leiding van die vergadering, tot het feit gekomen, dat dit bestuur is gebleven, maar meer dan ooit, en ik neem voetstoots aan dat dit niet uw bedoeling is geweest, hebt gij door deze leiding de vereeniging Z en Vr. naar beneden gehaald en zal het mij niet verwonderen, dat de vereeniging daar moreele en geldelijke schade van zal onder vinden bij de kunstlievende en concertbezoe- kende lieden. Mijnheer de voorzitter, de zangvereeniging Z. en Vr. moet zijn in de eerste plaats een vereeniging voor den zang en de vriend schap, vrij van godsdienstige hartstochten, partij-politiek-gedoe en persoonlijke veeten. doch hier is het een feit, dat .Barbertje moest hangen", kost wat kost. Ik heb het als een voorrecht beschouwd en gevoeld kort geleden lid te mogen worden van uw eeuwenoude en roemrijke zangveree niging; ik behoud mij nu het recht voor, in afwachting wat er nu gaat gebeuren, om dit al of niet te blijven. Hoogachtend. J. A. V. ASDONK Architect Bloemen daal STADSNIEUWS GEMASKERDE BALS. Bij T.O.N.E.V.O. Het gemaskerd bal van de Haarlemsche Tooneelvereeniging ..Tonevo" onderscheidde zich door vele oorspronkelijke dingen. Daar van vonden wij zeker het beste het paar „Nooit meer Oorlog", de man een gewonde, verminkte soldaat, de vrouw hepi ondersteu nende. Het was iets nieuws, iets van propa gandistische waarde, dat tevens blij'k gaf van het meer en meer doordringen van de idee dat de oorlog onze grootste vijand is, welke gedachte zelfs omgedragen wordt op onze Een ander zeer actueel en zeer origineel personage was de vo'Jksteller, iemand, die aich gekleed had in een paJkje, waarop het veelkleurige stel kaarten, dat onze nieuw jaarsverrassing was. was opgeplakt. In imi tatie natuurlijk, want anders zou de Burger lijke Stand er bij te kort komen, en dat is onder geen omstandigheden wensdhelijk. Een aardige figuur was voorts de dame, die als een trotsche pauw verschenen was en alle kleur ten toon spreidde, die zich in een pauwenstaart pleegt te bevinden. Wij be wonderden het smetteloos wit van een troep matroosjes, dat zijn contrast vond in de zwartheid van een negergroep en in den zorg die een dame besteed had aan een costuum, waarvan zij een compleet dominospel maakte zagen wij een der vele voorbeelden hoe de leden van Tonevo lang en met toewijding ge arbeid hebben aan preparatieven voor dit gemaskerd bal. dat dank zij deze voorbe reidingen en de goede stemming, welke er in den Schouwburg Jansweg Zaterdagavond al spoedig heerschte, uiterst geslaagd mag heeten. Tot het scheppen van deze genoegehjke sfeer heeft niet weinig meegewerkt het jazz orkest van den heer De Nijs, dat in een aardig paviljoentje op het toneel een plaats ge- Vond'en had. Dït gezelschap heeft op waar lijk uitstekende wijze onvermoeid voor muziek gezorgd. Het werd daarin bijgestaan door de CokimJbia -Kols ter gramofoon van den heer Th. Castercum. Zoo is door medewerking van allerlei goede invloeden het bal-masqué van Tonevo als ieder jaar een prettige herinnering gewor den. De jury bestond uit mej. A. Busquet, den •heer J. Th. UMerink en den heer Th. J. v. d. Linden. Zij kende prijzen toe aan de vozende deel- nemers: Vier revuegirls in geel en zwart, matroaen. saxophoon-girls, .Hooit meer Oorlog", Chi- neesch paar, jazzband-giris, sultan en sul tane, negers, aviatrices, zwarte pierrot en Pierrette, pauw, zigeurerin met tamboerijn, damesharlekijn, ohampagnemeisje, harem dames. pareldame, dominospel, zeeroover, volksteller, clown. JUBILEUM J. MAERTEN. Zooals wij reeds meldden is de heer J. Mieren h^d^n 25 jaar in dienst bij de firma Joh. Swaalf. off. Chevrolet Dealer. Nieuwe Gracht 78. De heer Mierten vervult thans de functie van masaziiv>mo9ster over het ..Chevrolet" onderdee^n-rrrTiri'n. Ter gelegenheid van dit feit werd de Jubi laris hedenmorgen op het kantoor van de firma ontvangen en toegesproken door den oudsten firmant den heer Joh. Swaalf. Deze bood hem een izlveren couvert, met inscriptie en een envelloppe met inhoud aan. Voort ontving de jubilaris van het per soneel een rooktafel. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN i 60 Cu. pr HET P. A. S. EN DE WERKLOOS HEID. GOEDKOOPE LEVENSMIDDELEN AFGEWEZEN. Het bestuur van het PAS. -deelt ons mede: Dezer dagen vergaderde het bestuur van het Plaatselijk Arbelds Secretariaat, in ge- houw R1 pp erd astraat 2. Het sprak zijn verontwaardiging uit over de botte afwijzing door den wethouder van de meeste z.i. veel te lage eischen, door de ar beiders uit de werkverschaffing gesteld. Het besprak tevens een brief van een firma die de besturen der vakcentralen verzocht om medewerking om eenige levensmiddelen tegen gereduceerde prijzen op bonnen voor de werkloozen beschikbaar te stellen. Het protesteerde tegen het systeem van aalmoezen verstrekken en stelde vast dat de werkloosheid een uitvloeisel is van het kapi talistisch wanbeheer. Het bestuur sprak zich uit tegen het sy steem van genoemde firma. Met Burgerlijk Armbestuur, werkloosheids raad en den heer Mars. voorzitter van den Haarlemschen Bestuurdersbond, waren reeds besprekingen gevoerd. NATIONAAL VERBOND VAN GEMEENTE. AMBTENAREN. Dezer dagen hield de afdeeling Haarlem van het Nat. Verbond haar jaarvergadering, onder leiding van den heer A. M. Tijsseling. Allereerst werden door den voorzitter her dacht het oud-lid van Buren en het lid Hart man, die aan de af deeling doorben dood ont vielen aan wier nagedachtenis woorden van waardeering werden geuit, door de aanwezi gen staande aangehoord. Bij het overzicht over 1930 treedt in de allereerste plaats op den voorgrond het tot stand komen der personeelsformatie, die aan velen bracht de lang verwachte promotie of een vaste aanstelling, doch ook teleurstelling opleverde voor hen. die meenden aanspraak te kunnen maken op een hoogere indeeiing. Met ernst zal er naar gestreefd worden om wat in de formatie nog scheef is,t recht te zetten. Voorts memoreerde de voorzitter het 20- jarig bestaan der organisatie in 1930 door een welgeslaagden boottocht waardig her. dacht en het 25-jarig bestaan van het Nationaal Verbond, ter gelegenheid waarvan op 16 en 17 Januari van dit jaar te Utrecht een feestelijke bijeenkomst werd gehouden. De afdeehng Haarlem heeft daar een schit terend figuur geslagen. Het Dames-comité uit Haarlem heeft n.l. het genoegen mogen.sma ken om voor het Sanatorium- en Onder steuningsfonds een bedrag van niet minder dan f 1000 door vrijwillige bijdragen bijeen gebracht, aan het Hoofdbestuur tijdens de receptie te kunnen overhandigen. De aan dat comité gebrachte hulde was dan ook wel verdiend en een aangename voldoening voor de vele moeite die noodig was, om dit mooie resultaat te bereiken. In 1931 zal de medewerking van het bestuur in het bijzonder worden gevaagd voor de sa menstelling van een nieuw Ambtenaren reglement, en voor de instelling van een scheidsgerecht. Het ledental bedraagt thans 250. In ver band hiermede werd mededing gedaan van pogingen die worden aangewend, om tot een igrootere concentratie van ambtenaren te ge raken. Onder dankbetuiging werden goedgekeurd het jaarverslag van den secretaris, de reke ning van den penningmeester over 1930 tot een bedrag van f 4261.90. van het Reserve fonds alsmede de begrooting voor 1931 in onvangst en uitgaaf aanwijzende een bedrag van f 4439.88. De aftredende bestuursleden, de heeren H. Tot de laatste I s e c 0 nde brandt zij op volle sterkte, en houdt zij de stroom rekening laag. A. van Abs, J. .F Cramer en M. J. Hubregtse wenden bij enkele candidaaistelliag herkozen evenals de vertegenwoordigers in de Com. missie voor Overieg de heeren A. M. Tijsse ling, voorzitter en B. Kluit, secretaris en de plaatsvervangende vertegenwoordigers de heeren G. van Eek en W. Fehres. Als correspondent voor het orgaan werd herkozen de heer G. van Eek. Tot leden van de kas -controle -commissie werden benoemd de heeren P. C. Roodenburg, J. Jansen en J. Schotman. Zonder hoofdelijke stemming wend aange nomen het bestuursvoorstel om aan het comité voor werkloosheidsbestrijding een bijdrage te verleenen van f 250. INGEZONDEN MEDEDEELINGKN a 60 Cts. per regel. Dr.H.NANNING's HAEMOFERRIN Blocdvonmeno versterkingsmiddel f Z bO p.H fltttH. l.t>0 p 'A fltath SCHEEPVAARTBERICHTEN Almelo 14 t© Antwerpen v. Rotterdam Amsterdam 14 to Antwerpen, Curasao naar Amsterdam Alphacca 15 v, Santos, B. Aires n. Rotterdam Alchlba 14 te Hamburg v. Rotterdam Baloeran 13 IS u. v. Marseilla. Rotterdam naar Batavia Binnendijk 13 te Baltimore. Boston n. R'dam Enggano 14 v. Port Said, Batavia n. A'dmn Ganymedes 12 v. Duala n. Abonnema Gelrla 13 13 u. v. Bahla, Buenos Aires naar Amsterdam Hoogkerk 14 te Calcutta v. Rotterdam Jnsulinde 14 15 u. v. Bahia, Buenos Aires naar Batavia Jagersfontein 14 to Tanga. Beira n. R'dam Kota Baroe 12 te New York v. Java Kangean p. 13 Perlra, Batavia n. A'dam Koudekerk 13 te Genua. Rotterdam n. Calcutta Montferland 14 13 u. v. Londen, Buenos-Airea n. Amsterdam Moerkerk 14 v.m. v. Antwerpen. Rotterdam n Britach Indië Meliskerk 14 v. Rotterdam n. Hamburg Manskerk 13 te Takoradi. A'dam n. W.-Afrika Nlctheroy p. 13 Dover. Paciflckust n. Hamburg Bremen en Rotterdam Nieuw Amsterdam p. 14 Cape Race. Rotterdam n. New York Nieuwkerk 18 v. Dakar n. Southampton, Bolra n. Rotterdam Oranla 13 12 u. v. Montevideo, A'dam naar Buerios Aires Rietfontein 13 v. Suez n. Port Sudan, Rotterdam n. Beira Rijnland 13 ladende te Leberla, w.-Afrika d Amsterdam Streefkerk 14 v. Colombo. Calcutta n. R'dam IJstrooni 12 v. Duala n. Santa Elisabeth Aldabi 14 v. East London n. Mozambique Al wak! 14 v. Rotterdam n. Buenos Aires Ares 13 v. Guayaquil n. Palta Baralt 9 te Panama Bennekom 13 v. Palta n. Manta Boskoop 11 te Antofag&fita v. Corral Breedljk 14 v. v. Rotterdam n. New York Chrl8tia«n Huygena p. 13 Oueseant. Amsterdam n. W..Afrlka Crljnsaen 13 te Barbados v. Amsterdam Fauna 11 v. Kingston J- n. Haïti Gelrla 14 v. Pernambuco, Buenos Aires naar Amsterdam STEUNT! bij geleken prjjs en kwaliteit de Nederlandsche Industrie Hiermede dient gy uw land en BESTRIJDT gy de werkloosheid. Juno 12 te San Juan dc P. Rico v. Amsterdam Kinderdijk 14 v.m. tc Cristobal, raclfickust Rotterdam Kota Gede 11 v. Penang n. Singapore Marnlx van St. Aldcgondo 13 te Batavia va a Amsterdam Meerkerk p. 14 Vllmlngen. Rotterdam L v. Ant werpen n. Brltach-Indlfi Montferland p. 14 13 u. Graveaend. Buenos Aire* 1. v. Londen n. Amsterdam Nebraska 14 v. Rotterdam n. San Franclico Nine 14 to Port Natal. Beira n. Rotterdam Oldekerk 13 te Chefoc. Japan n. Rotterdam Oostkerk 13 12 u. 39 m. 30 mijl Z.Oost van Ni ton, Rotterdam n. Japan Oranla 14 v.m. te Buenos Aires v. Amsterdam Ouderkerk 14 v. Rotterdam n. Hamburg Ponlau Ijtut 14 v. Amsterdam n. Batavia Poelau Tello 14 v. R» la wan Deli n. Batavia Polydorus p. 13 Lizard n. Liverpool Reggestroom 14 v. Amsterdam n. W.-AfTikS Tabinn 11 te Macassar Tarakan 13 te Batavia v. Amsterdam Tjlleboet 11 te Hong Kong v. Manila TJlpanas 11 van Sjanghai n. Hornoe Ulysses n v. Amsterdam n. Hamburg Van Spilbergen 5 to Batavia RADIO-PROCRAMMA DINSDAG 17 FEBR. 1931 HILVERSUM 1875 M. Ultsl. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10 uur Morgen wijding. 10.30 Concert, AVRO.-kwintet o. 1. v. F. Lupgens. 11.00 Modepraatje. Mevr. Dc Leeuw -Van Rees. 11.15 Concert Kwintet. 12.3:) Concert Asta-orkest Den Haag onder leiding van Jos. Silbermann. 200 Halfuur voor do Vrouw. 3.00 Knipcursus. 4.00 Gramo foonplaten. 4.15 Piano-studlemuziek Egbert Veen en Louis Schmidt. 4 4ï Radio kinder koorzang onder leiding van J. v. Hamel. 5.15 Gramofoonplaten. 5.30 Concert AVRO-octet onder leiding ran Louis Schmidt.. 6.00 Prof. Dr. H. C. L. E. $erg?r: .Regeeringszorg voor den uitvoer van gezond vee". 6.20 Concert Octet. 7.00 Engelsche les v. beginners Fred Fry. 8.c0 Muziekhalfuur door F. H. E. Schuur man. M. m. v. Ilona Durigo (volksliederen). 8.40 Concert Omroeporkest onder leiding van Nico Treep. 9.40 Voordracht, door Nono 1- .00 Va7. Dlas 10.15 Concert Kovacs Lajos en zijn orkest. 11.00 Aansluiting van Concordia te Breda. HUIZEN, 298 M. 98 uur KRO. Na 8 uur n.m. NCRV. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Gramofoonpl 11.30 Godsd. causerie. Pastoor Perquln. 12.00 KRO- trio. Concert. 1.3o Gramofoonpl. 2.00 Vrou wenuurtje 3.00 Knipcursus 4.00 VroolUke gra mofoonpl. 6.— Afgestaan. 6.30 Verbondskwar- tiertje. 6.45 Schriftverbeteringscursus. 7.15 Dr. Jac. van Dael: De geschiedenis van do empyrische psychologie. 7 45 Gramofoonpla ten. 8.00 Evangelisatie-avond van de Stads- Evangelisatie te Deventer. Onderwerp: ..Eén ding". Met muzikale medewerking. 10.30 Vaa Dias. 10.40 Gramofoonplaten. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding 11.05 Lezing. 12.20 Or gelspel door E. O'Henry. 1.20 Orkestconcert. 2.25 Uitz. voor scholen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Be.lchten 7.00 Gramofoonplaten. 7.20 Lezing. 7.45 Le zing 8.05 Concert Orkest, A. McCredlc, tenor 8.20 Lezing. 8.50 Vervolg concert. 9.20 Berich ten 9.35 Berichten. 9.40 Lezing. 10.00 Kamer muziek. S. Wyss, sopraan A. Sammons viool W. Murdoch, plano. G. Creith, plano. 11.05 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1725 M. 8.0' Gramofoonpl 12.50 Gramofoonpl. 1.25 Gramofoonpl. 4.05 Gramofoonpl. 6.50 Gramo foonpl. 8.20 Tooneeluitz. 9.05 Gramofoonpl. 9.20 Jack Hylton en zijn orkest. LANGENBERG, 473 M. 6.20 Gramofoonpl. 9.35 Gramofoonpl. 10.35 Gramofoonpl. 11.30 GramofoonnL 12.25 Or kestconcert. 4.20 Gramofoonpl. 6.45 Zang en toespraak. 7.05 Vastenavondbal. Intermezzo Hoorspelen. KALUNDBORG 1153 M. 11.20 Orkestconcert. 2.20 Orkestconcert en zang. 750 Orke.stcon«ert en zang. 9.25 Ka mermuziek. „Pro Arte", kwartet uit BrusseL 10.20 Dansmuziek. BRUSSEL 508.5 M. en LEUVEN 338.2 M. 5.08,5 M.: 5.20 Gramofoonpl. 6.05 Kinder uurtje. 7.20 Gramofoonpl. 7.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert. Orkest, zang en viool-soll. 9.35 Vervolg concert 338,2 M. 5.2o Orkestconcert. 6.05 Kinderuurtje. 7.20 GramofoonpL 7.50 Gramofoonplaten. 8.20 Orkestconceri en zang ZEESEN, 1635 M. 5.40 Voordrachten 11.20 Gramofoonpl. 12.15 Berichten. 1.20 Gramofoonpl. 2.20 Lezingen. 3.50 Ovkestconcert 4.50 Voordrachten. 7.50 Vastenavond-bal. Om ca. 9.20 Berichten. EEN DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC De koning, nog steeds met zijn kroon e^ het hoofd, hing den kikvorsch een krans om de schouders, terwijl hij ook den veld muis toesprak, om -hem tc zeggen, dat hij zich kranig h.id gchoudea. Toen kwam een zeer aardige wedstrijd. Een autowedstrijd inet slakken ais bestuurder*,. De auto waren al aardig genoeg. Het waren uitgeholde roodc wortels, waaraan het lof nog zat.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 7