DE TOESTAND IN SPANJE KRITIEK. NCEZONDEN 2 Vi BUITENLAND. y. f/ JIa HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 18 FEBRUARI TWEEDE BLAD 1931 Guerra slaagt niet. Een republikein bij den koning. De kans op een militaire dictatuur. De koningin keert naai haar land terug. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Uit de berichten die ons uit Madrid be reiken blijkt het volgende: Guerra heeft de opdracht tot het vormen van een kabinet teruggegeven. Hij is niet ge slaagd. De partijen van links wenschten niet met den man van rechts samen te wer ken. Het gevolg hiervan is een algeheele ver scherping van den toestand. De censuur is weer ingesteld evenals de controle op tele foongesprekken en men verwacht dat de staat van beleg zal worden afgekondigd. Men gelooft dat het niet onmoge'ijk is. dat thans wederom een militaire dictatuur zal worden ingesteld, aan den anderen kant is men ech ter geneigd aan te nemen, dat de manoeuvres van de militaire autoriteiten er op gericht zijn, de republikeinen uit hun tent te lokken. Voorts acht men het niet onmogelijk, dat thans pogingen in het werk zullen worden gesteld tot vorming van een kabinet, be staande uit vertegenwoordigers van rechts en gematigd links. Dit zou dus neerkomen op een reprise van het kabinet Berenguer. De koning heeft echter de republikein Alvarez ontvangen en met hem op zeer hartelijke wijze over den toestand gesproken. De repu blikein kreeg echter geen opdracht om een kabinet te vormen, omdat hij eischte, dat Alfonso van alle privilegies afstand zou doen. Juridisch is dat echter onmogelijk, omdat de huidige voorrechten door de grondwet zijn vastgesteld. Alfonso verdedigt zich met hand en tand en denkt er klaarblijkelijk niet aan, thans al het veld te ruimen. Een geste van beteekenis is de terugkeer van de koningin naar Spanje. Op haar terugreis van Londen naar Ma drid" is zij door Frankrijk van Parijs naar de Spaansche grens begeleid door den Spaan- schen ambassadeur te Parijs, Quinones de Léon. De ambassadeur is een der oudste vrienden van Koning Alfonso, zoodat men aanneemt, dat hij gedurende de reis belang rijke besprekingen met de koningin houdt. Van te meer beteekenis is deze terugkeer, omdat de toestand in Spanje toch wel zeer kritiek is. De kans dat de algemeene staking afgekondigd zal worden is niet gering. Ook de spoorwegen en andere vitale bedrij ven zouden hierbij betrokken worden. Bo vendien is het wel zeker, dat men het leger niet als één gesloten geheel mag beschouwen. Uit dit alles blijkt wei, dat het inderdaad het waarschijnlijkst is. dat de koning weder om een militaire dictatuur zal instellen. De kans dat men te elfder ure een overeenstem ming tusschen de rechtsche en linksche par tijen tot stand zal brengen is zeer gering. De kloof tusschen de uitersten van beide groe pen is te diep en te breed. En Alfonso schijnt er zich op voor te bereiden zich het koste wat het wil, te handhaven. L. A. Duitschland. „Im Westen nichts Neues" op de Saksische scholen verboden. DRESDEN, 17 Febr. (V.D.) De Saksische Landdag heeft vandaag het nationaal-so- cialistische voorstel aangenomen, volgens hetwelk het boek van Remarque „lm Westen Nichts Neues" op alle scholen in Saksen verboden wordt en aan de schoolbibliotheken het recht ontzegd wordt boeken aan te koo- pen, waarin het Duitsche leger en de fiuit- sche geschiedenis niet naar waarheid wor den beschreven. De Communisten, Socialis ten en de Staatspartij stemden tegen. Engeland. De tarievenpolitiek. LONDEN, 17 Febr. (VU.) In het Lager- huis heeft de Conservatieve afgevaardigde Hammon, de minister van Handel gevraagd opgave te willen verstrekken van de laatste voorstellen, die de Engelsche regeering aan verschillende buitenlandsche regeeringen ge daan heeft inzake verlaging van invoerrech ten op verschillende Britsche waren. De minister antwoordde, dat de voorstellen betrekking hebben op artikelen die voor den Engelschen handel van groot belang zijn. Zij moeten derhalve in het huidig stadium der onderhandelingen streng vertrouwelijk be handeld worden. Spr. kon echter zeggen, dat, in het algemeen gesproken, sprake is ge weest van consolidatie van de bestaande ta rieven, voorzoover deze reeds gering zijn en verlaging met 25 pet. van de meeste tarie ven, die hooger zijn. De Internationale Ontwapenings-confereniie. LONDEN. 17 Febr. (V.D Op in het Lagerhuis gestelde vragen inzake de samen stelling van de Internationale Ontwape ningsconferentie. antwoordde de minister van Buitenlandsche Zaken Henderson, dat aangenomen wordt, dat alle leden van den Volkenbond vertegenwoordigd zcuaen zijn en dat men verwacht, dat de niet-leden die deelgenomen hebben aan de werkzaamhe den van de voorbereidende commissie, even eens ter conferentie aanwezig zullen zijn. De regeering hoopt, dat alle staten, welke zou den wenschen deel te nemen, uitgenoodigd zullen worden. Het Volksbegehren. BERLIJN, 17 Febr. (V.D.) De eerste lei der van Stahlhelm, Bond van Frontstrijders, heeft ter inleiding van het Volksbegehren inzake ontbinding van den Pruisischen Land dag 42,207 handteekeningen met een bege leidend schrijven aan den Pruisischen mi nister van Binnenlandsche Zaken doen toe komen. Geen ontbinding van den Saksischen Landdag. DRESDEN. 17 Febr. (VD.) In den _aksischen Landdag werd heden "net na- tionaal-socialistisch voorstel tot ontbinding van den Landdag met 65 stemmen tegen 25 stemmen (die der Nationaal-socialisten, D.- Nationalen en Communisten) verworpen. iBritscfa'Jndië. Gandhi bij den onderkoning. LONDEN, 17 Febr. (VU.) Vanmiddag heeft het met groote belangstelling verwachte onderhoud tusschen den onderkoning van Britsch-Indië Lord Irwin en Gandhi plaats gehad te New Delhi. Het onderhoud heeft vier uren geduurd. Morgen wordt het voort gezet. Hoewel er nog niets over het gespro kene bekend is, meent men aanleiding te hebben te gelooven, dat de toestand niet hopeloos mag worden genoemd. INDUSTRIEELE SPIONNAGE TE BRüNN. VERSCHEIDENE ARRESTATIES. PRAAG, 17 Febr. (V.D.) Sedert geruimen tijd werden door de politie enkele personen gadegeslagen, die ernstig verdacht werden van industrieele spiormage in de Wapenfa briek te Briinn (Brno). Er zijn thans zeven arrestaties verricht. Leider bleek te zijn de Weensche schrijver en journalist Leo Sou- dek, die erin geslaagd schijnt te zijn inzage te verkrijgen van de correspondentie en de leveranties van de fabriek. Bij zijn arrestat e vond men op hem groote hoeveelheden En- gelsch, Amerikaansch en Tsjechisch bankpa pier. Ook is gearresteerd de Praagsche fabri kant Havlitschek, wien ten laste wordt ge legd, dat hij zich fabrieksgeheimen van een te Praag gevestigde fabriek, betrekking hebbende op de fabricage van technische ap paraten, heeft toegeëigend. De overige arres tanten zijn voormalige employés van de wa- penfabriék. te Brunn. waaronder een ex-eer ste luitenant en-een ritmeester. Alle verdach ten zijn in het Huis van Bewaring opgesloten. Een officieele verklaring omtrent deze spion- nage-affaire, die groot opzien heeft gebaard is tot dusverre nog niet beschikbaar. Het schijnt de bedoeling van de arrestanten te zijn geweest kennis te nemen van allerlei technische en chemische patenten. DUITSCH STOOMSCHIP IN DE LUCHT GEVLOGEN. SENSATIONEELE REDDING DER BEMANNING. RIGA. 17 Febr. (V.D.) Hedenavond is alhier het 1500 ton groote Duitsche stoom schip „Leander", dat met een lading stuk goed, waaronder vaten olie en benzine op weg was van Bremen naar Riga, nabij Do- menaes in de lucht gevlogen. Op het schip was door onbekend gebleven oorzaak brand ontstaan. Er volgden vier geweldige ont ploffingen, die vergezeld gingen van groote oplaaiende steekvlammen. Het schip zond onverwijld S.O.S.-seinen uit die opgevangen werden in Riga, Libau en Winaau. Een ber- gingsschip van Lindau liep direct de haven uit en mócht erin slagen de uit 18 koppen bestaande bemanning van een wissen dood te redden. Het uitzetten van een reddings boot was door het vele ijs niet mogelijk, zoo dat de bemanning zich gedwongen zag op het rondom het schip drijvende ijs te sprin gen. De mannen hadden zelfs geen tijd meer zich aan te kleeden. Na een moeilijken tocht over het ijs hebben de 18 man, deels barre voets, de kust bereikt, het stoomschip is on middellijk na de explosie gezonken. DE NIEUWE GEZANT DER VEREENIGDE STATEN. WASHINGTON. 18 Febr- (V. D.) T.,. ge volmachtigd minister en gezant der Vercenig- ae Staten voor Nederland is als opvolger van wijlen zijn Excellentie Gerrit Diekema be noemd mr. Natan William Macchesney een der meest vooraanstaande juristen van Chi cago en een persoonlijken vriend van presi dent Hoover. Ook politiek staat mr. Mac- ehesney president Hoover zeer na. De nieuw benoemde gezant zal binnenkort naar Den Haag vertrekken. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct«. per regel. GEF "*0** SNUFJE, maar varo'if1» beWencl gezondheidebroodl is ARR'9 BV1 OUTBROOD INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel Stofzuigerhuis MAERTENS Barteljorisstr. 16 - Tel. No. 10756 Alle merken Stofzuigers „IM WESTEN NICHTS NEUES" WEER GEPROLONGEERD. Naar wij vernemen is het thans definitief, dat de vertooningen van de film „Int Westen nichts Neues" wederom voor een week zullen worden verlengd. Het succes van de film rechtvaardigt dit besluit ten volle en het lyat geen twijfel of ook in de derde week zuilen er nog zeer velen zijn. die van de ge legenheid gebruik willen maken éen van de al.ermooiste films van de laats:e jaren en een van de beste propagandamiddelen voor de ontwapeningsactie, te zien. Zooals men zich zal herinneren hebben wij aanbevolen, dat tijdens de pauze lijsten zouden circulee- ren, waarop men zich zou kunnen inschrij ven als lid van de vredesorganisatie. Hoewrl de directie van het Rembrandt theater haar volle medewerking in dit opzicht heeft toege zegd, is gebleken, dat de regeling van dit voornemen vele moeilijkheden meebrengt, die het bestuur van de organisatie onover komelijk lijken. Men vestigt er echter de aandacht op, dat de huidige actie reeds een veertigtal nieuwe leden heeft opgeleverd. Dii is echter lang niet voldoende. Men leze aan dachtig de biljetten, die aan het publiek worden verstrekt en werp deze niet. direc. na het in ontvangst nemen, weg. DE AFSCHUWELIJKE ROOF MOORD TE ROTTERDAM. M. UIT OSS TOT 20 JAAR VEROORDEELD. De Rotterdamsche Rechtbank heeft Dins dagmiddag uitspraak gedaan tegen den 22- jarigen G. M., die onlangs zijn schoonzuster de 25-jarige Marie Neeltje Korpel met bijl slagen gedood heeft om zich meester te kun nen maken van een bedrag van vierduizend gulden, dat aan zijn broer toebehoorde. De eisch tegen den verdanhte was levens lang geweest. De Rechtbank heeft hem ver oordeeld tot twintig jaren gevangenisstraf, wegens doodslag gepleegd om een strafbaar feit, dat er op volgde, gemakkelijker te ma ken. De rechtbank heeft overwogen dat welis waar voor dit misdrijf levenslang kan wor den gegeven, doch dat het de jeugd en net blanco register van den verdachte in aan merking genomen, niet noodig is hem levens lang uit de maatschappij te verwijderen. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Tach, Wagenweg 1 rood, armband; v. d. Sloot, Reitzstrtaat 51, idem; Bakker, Slamatstraat 22. bont; van Kessel, Gierstraat 28. ceintuur; Korts. Lan ge Veerstraat 27, hangertje; Kennel Fauna, Parklaan, kat; Politiebureau Smedestraat. 2 portemonnales; Scheks, Pepijnstraat 39, pijj Brockibeind, Leidschevaart 278, postzegels: de Vogel. Bisschop Ottostraat 4. auto-slim ger; Deen, Slamatstraat 15, taschje; Kra nendonk, Zijlweg 38, vingerhoed. NEDERLANDSCH SCHIP OP EEN RIF GELOOPEN. Het Nederlandsche stoomschip ..Gier" toe- behoorende aan de Salomon's Shipping Forwarding Office Ltd. te Ro:terdam. op weg van Groningen naar Svenaborg in Zweden bij de Deensche kustt op een rif geloopen. Het schip heeft schade bekomen. Gevaar voor de bemanning, die uit vijf koppen be staat, is er niet. FAILLISSEMENTEN Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn in staat van faillissement ver klaard: 1. S. Rem Pzn., veehouder wonende te Wormer, Dorpsstraat 464. Curator Mr. H. E. Prinsen Geerligs wo nende te Haarlem. 2. H. Benning, manufacturier, wonende te Beverwijk, Breestraat 136. Curator Mr. J. v. d. Vegt, wonende te Haarlem. 3. P. Sleutel, chauffeur, wonende te Be verwijk, C. K. Moensstraat 4. Curator Mevr. Mr. ScheltemaConradi, wonende te Haarlem. 4. A. R. Hoenderdos huisvrouw J. Sleutel, winkelierster in dameshandwerken, wo nende te Beverwijk, Breestraat 3 b., thans C. H. Moensstraat 4. Curator Men. Mr. ScheltemaConradi, wonende te Haarlem. 5. M. de Jong. meubelhandelaar wonende te Zandvoort, Stationsstraat 14; Curator Mr. J. H. J. Simons, wonende te Haarlem. 6. L. Straathof, handelende onder den firmanaam „Blumenhof", bloembollenhan delaar, wonende te Hillegom, Beekkade 7. Curator mr. F. J. Gerritsen, wonende te Haarlem. E. F. Selhorst, koopman wonende te Hille gom, Meerstraat 26. Curator mr. F. J. Gerritsen, wonende te Haarlem. Opgeheven werden de faillissementen we gens gebrek aan actief: 1. J. Jongkind, wonende te Santpoort, Uitendaelstraat 49. Curator mr. B. W. Stomps wonende te Heemstede. 2. D. Vet Hzn.. wonende te Zaandam. Curator mr. H. M. C. Dekhuyzen, wonende te Zaandam; 3. N.V. Bouw- en Handelsmaatschappij „Me dusa" gevestigd te Heemstede; Curator mr. J. H. van Gelderen, wonende te Haarlem. Geëindigd is het faillissoment door het verbindend worden der eenige ultdeelings- lijst van: 1. H. J. Priester, wonende te Beverwijk. Curator jhr. mr. L. U. Rengers Hora Sic ca ma, wonende te Haarlem. Bij arrest van het Gerechtshof te Am sterdam dd. 4 Febr. 1931 is vernietigd op grond van hooger beroep het faillissement van: 1. G. van der Bunt, wonende te Haarlem Curator mr, G. W. C. Pliester, wonende te Haarlem. Voor den Inhoud dezer rubriek stelt do Re- iactle zich niet verantwoordelijk. Van Ingezonden stukken, geplaatst of nlot geplaatst, wordt do kopij derr lnzonder niet te ruggegeven. WAAROM „ZANG EN VRIEND SCHAP" WOORDBREUK PLEEGDE. Geachte Redacteur. Het slot van de voorlaatste A .gem. Verg. schonk een heerlijk oogenblik. Toen de motle-Schoorl. inhoudende het veraoek.dat de directeur op zijn ontslagname zou terug komen, nvt algemeene stemmen, incluis die van aile leden van het bes;uur. was aangenomen, ging door de geheele zaal een zucht van verlichting. De algemeene opinie was: „Nu wordt de vrede gesloten en komt er een einde aan alle narigheid". De heer Andrea begaf zich ter stond op weg om den heer Duvosel van het heugelijke feit in kennis te stellen en hem uit te noodigen ter vergadering te komen. Helaas, de boodschap luidde: „Hij komt niet, hij doet het niet". Hernieuwde teleurstelling. Doch ziet, een kwartier later kwam de directeur toch bin nen. Terstond kwam het bestuur van het podium en kwam hem hartelijk tegemoet. Ik hoor den voorzitter nog zeggen, terwijl hij den directeur bewogen de hand schudt: „En nu halen we een streep door alles, we willen alles vergeten en we zullen weer zin gen en werken ais vroeger". Aandoening maakte zich van allen mees ter. niet het minst van Dr. Broese, allen voelden we. dat we onzen vriend Duvo sel weer terug hadden gevonden. Als dat oogenblik eens op de gevoelige plaat was vastgelegd! Doch, „das ware zu sehön gewesen". Nau welijks in de zaal of men sprak weer over „een eereraad van werkende leden". „Neen, niet uit de gewone leden, doch een eereraad van hoogstaande mannen bulten de vereeniging", riep de directeur, „Goed", zei de voorzitter, „ook deze zult ge hebben". En, hoewel de meesten der aanwezigen dezen raad eigenlijk niet» noo dig vonden werd hij geconstitueerd. Toch gingen we de toekomst hoopvol in, overtuigd, dat de eereraad slechts corri- geerenden arbeid zou te verrichten heb» ben. Doch vreemd, na dezen avond van ver zoening vermeed de directeur elke aan raking met het bestuur, kwam niet op be stuursvergaderingen, negeerde tot ergernis van deze, de solisten en koos zangnummers, zonder eenige ruggespraak met het bestuur.... tot daar kwam, als een knuppel in den hoenderhof, het rapport van den Eereraad. .Heide partijen hebben eveifceel schuld", was de conclusie, dus zullen ze.... volgens denzelfden maatstaf gestraft worden. Luister maar. Het geheele bestuur moet aftreden. De andere partij zal haar „rentrée joyeuse" maken en haar zegevierende blik zal ongetwijfeld leidentot een innige verzoening. Vier slappelingen, zonder kleur, zullen aan het roer staan, als ze te vinden zijn. Hebben dan „Haarl. Gem. Koor" en „Onder Ons" van vroeger ons niets geleerd? Doch wie zijn dan die slechte mannen, die moeten vallen? No. 1 is Dr. Broese van Groenau. Langer dan 23 jaar hanteerde bij de hamer, werkte reeds samen met Robert, verdedigde in 1924 de voordracht met Lie ven Duvosel als no. 1 zóó grimmig, dat het de Liedertafel 25 leden kostte en recipieerde in 1930 op lofwaardige wijze. Hij moet weg. No. 2. J. Kuyper een ernstig, hoogstaand man, die niemand als vice-voorzltter wil missen. Tientallen jaren lid. Toch er uit. Dan C. Warnier, een secretaris, niet te ver vangen. Hij werkte 13 jaar lang, tot soms diep in den nacht voor Z. en Vr„ wordt door alle leden op de handen gedragen. Ook er uit. Verder J. v d. Velde. Als een Cerberus be waakt hij tal van jaren het vaandel en toe- behoorende schatten. Weg met hem. No. 5. is Loman, een rustig man, die nie mand kwaad zal doen en langer dan 40 jaar lid. Er uit! Dan volgen de heeren Doeven en Schoorl (sinds '28 bestuurslid en meer uitgesproken vrienden van den directeur'. Eveneens zeer nauwgezette mannen. Ook zij er uit! Na v. Wengen (pas bestuurslid) komt W. Bremer. Als nauwgezet penningmeester alge meen erkend. Weg met hem! No- 10 is J. Voet, die bergen werk ver zette om den leden een tocht naar Londen te bezorgen en ze eenige der schoonste oogen- blikken van hun leven te doen doorvoelen (zingen voor de Radio) Er uit! Eindelijk K. v- Eden. 52 jaar lid. waarvan 42 jaar bestuurslid. Hij nam deel aan 15 concoursen en meer dan 100 concerten, leef de de laatste jaren voor zijn Liedertafel en wist als Penningmeester een f 6000 te be sparen. die door Directeur en leden helaas gedurende het Eeuwfeest worden opgemaakt. Z ij n jubilea waren tevens feesten voor Z. en Vr. Deze oude man van 74 jaar is thans met Voet het zwarte schaap. Zij hebben jammer genoeg, evenals de heer Duvosel een ..ruege- graat" en wanneer wederzijdsche doornuit steeksels elkander raken, ontstaan er wonden. Of ik dan het- laatste epistel van dezen heer goedkeur? Geenzins. ik vind het ontactisch en zeer grof. Het is doodjammer, dat deze brief geschreven is, hoewel psychologisch te verklaren. Wat adviseert nu de eereraad? Dit heele bestuur moet aftreden. En 9 leden er van verklaren zich homogeen! Hoogstaande man nen als Kuyper, Warnier, v- d. Velde enz. dekken de event, fouten der anderen. Zes ja ren lang hebben allen het goed kunnen vin den met den Directeur. Zelfs v. Eden. Deze schrijft Dec. '29 nog op bl. 108 van het Eeuw- feestboek: „De Directeur leidt de repetities op uitstekende wijze en is daarbij een man van aangename, beschaafde omgangsvormen. Hij wekt de leden op naar schoonheid en harmonie te streven, ook in het particuliere leven en het samenleven met' anderen- Het wordt als een ramp beschouwd, een repetitie niet te kunnen bijwonen. Dan komt de ziekte van den Directeur. Het geheele bestuur is vol bezorgdheid. Eindelijk het herstel. En Klaas schrijf' verheugd van den feestavond: „Onze Duvosel was weer de oude Het was een avond van groote dankbaarheid en waar deering waarop vooral de Vriendschap hoog ij vierde". Doch „het kan verkeeren". Toen ik in de Jaren 1884'90 nu en dan een concert bijwoonde van het Doesburgsche Mannenkoor, kwam er op het podium steeds één stoel to staan. Hierop werd zorgzaam neergezethet oudste lid van de Ver- egniging. In Haarlem loopt men te licop ten zeer terecht)wanneer een oud geveltje moet. val len. Maar oude bestuursleden. vergTijsd in den dienst, kegelt men, zonder meer, omver. De „oude garde", waarvan velen nog mee vochten in 1901 om den Kelzerprijs kon haar bestuur zóó niet in de kou laten staan. In haar hart. laaide weer iets op van vrien dentrouw, dankbaarheid, traditie, piëteit en gerechtigheid. Zij stemde met meerdere Jongere leden vóór het bestuur en pleegde daarmee woordbreuk Dat het „Hemelsche gericht" zich over haar ontferme! Onder dankzegging voor plaatsing. Uw diensrw. R. HAVERSCHMTDT Sr. Wij hebben in dit b'ad al herhaaldelijk be toogd (en het blijkt ook uit het rapport) dat de Commissie van Arbitrage niet „gestraft" heeft. ZU heeft niet veroordeeld, slechts een nieuwen weg gewezen. Waarom een nieuw gekozen bestuur nood zakelijkerwijze uit .slappelingen" zou moeten bestaan is ons niet duide'.Uk- Het bestuur had bij de installatie van de Commissie van Arbitrage dienen te zeg gen: „Als gij mocht concludeeren tot de wen- schelijkheld van ons aftreden, en wij krijgen een meerderheid in de Algemeene Vergade ring voor ons aanblijven dan zullen wij biU- ven". Het bestuur heeft deze restrictie, die het had kunnen maken, evenwel niet gemaakt. Had het dat wél gedaan, dan zou de Com missie van Arbitrage trouwens ongetwijfeld gezegd hebben: „Als gij or.s geen plein pou- voir geeft, geen onbegrensde volmacht, be ginnen wij er niet aan". De Commissie is er aan begonnen, en heeft een moeiiyke. ondankbare, tijdroovende taak vervuld in het bewustzU": .Bestuur en di recteur hebben hun lot in onze handen ge steld". Dat was logisch, dat was de afspraak en zoo onderwerpt men zich bU voorbaat aan arbitrage. WU weten wat de bestuursleden jarenlang voor de Liedertafel hebben gedaan en heb ben dat ook in dit blad herhaaldelUk erkend. Maar de Commissie van Arbitrage gaf geen beslissing over het verleden, zelfs niet het verleden der laatste maanden Zij oordeelde evenmin over personen. Haar conclusies be troffen alleen en uitsluitend de toekomst niet van personen, maar van de LiedertafeL Red. AUTO-TERREUR. Haarlem, 16 Februari 1931. M. H. Naar aanleiding van uw ingezonden stuk In Haarlem's Dagblad dato 16-2-"31 ben ik zoo vrij u hier even in 't kort op te antwoor den. Zooals u reeds zelf toegeeft, reed ik geheel rechts van den weg. richting Verwulft Groote Markt. Bij de Anegang hoorde Ik wel lawaai van uw claxon achter mU- Denkende dat deze automobolLst de Anegang in wilde nam ik een zwaai naar links, maar bemerkte dat deze automobilist naar links ging om verderop te stoppen. Ik ging naar deze mijn heer toe maar plaatste mijn voet niet zooals hij beweert op zijn treeplank. Hij deed ver volgens het raamnje van den auto open en voegde mij toe: „Stik vent wat heb ik met je noodig". Allesbehalve beleefd. Toen lk hem iets van het. verkeer wilde zeggen kreeg ik nog eenige ongepaste woorden naar mijn hoofd, en liet mij toen staan. Zooiets doet men toch niet als heer-automobilist? U dankend voor de plaatsruimte ln uw blad. VAN B., te Haarlem. N.B. Verder verzoek ik als nog aan dezen „Mijnheer" uitdrukkingen zooals in uw blad staat, een type „belust op een relletje", niet te gebruiken als hij geen persoonsbeschrij ving wil gebruiken. Wielrijder was een antl- revolutlonnaire. INGEZONDEN' MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Veilig door Weer ea Wind! ^EJBOR5TPA5T1 LLt jry) cl en JOct (xrdooi alirtn 5ij^ Apothekers en Drogisten. AGENDA Heden: WOENSDAG 18 FEBRUARI. Stadsschouwburg: Ver. Rotterd. Hofstad- Tooneel. „De Wondcrdoktoor". 8 uur Gem. Concertzaal: Ledenconcert H. O. V„ 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: Revue Operette „Rio Rita", 8.15 uur Krelagehuis: Bloemententoonstelling, 10—10 uur. Leger des Heils. Schagchelstraat. „Adri's Kweekschooldroom". 8 uur. Palace: .Anna Christie". Tooneel Percy Allan en Maud. 2.30 en 8.15 uur. Luxor Theater: „Zeventien Jaar" en „De vloot is binnen". Tooneel; Duo Shlpoff. 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „lm Westen nichts Neues". 2.30, 6.45 en 9.15 uur- DONDERDAG 19 FEBRUARI Stadsschouwburg: Kon. Ver- Het Ned. Too neel: De man die zUn naam veranderde.... 8 uur. De Kroon: Alliance Fran?alse. Lezing. 8.30 uur. NoorderkerkWinterlezing. Spreker Dr. Joh v. d. Spek. 815 uur. Doopsgezinde Kerk: Lezing Dr. A. K. Kuy per. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen. Rembrandt Theater; Matlnée 2-30 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags, toegang vrU. Bloemend aal: Gemeenteraad 2 uur. Beverwijk: Gemeenteraad 7.15 uur.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5