ür DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSACENTJE HAARLEM'S DACBLAD MAAND AC 23 FEBRUARI 19311 DE MOORDZAAK-LANS. BEHANDELING VOOR HET HOF TE DEN BOSCH. Heden. Maandag, maakte het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch een aanvang met de be handeling van de door den Hoogen Raad verwezen strafzaak tegen den gewezen pro curatiehouder G. J. O., verdacht van moord op zijn patroon, den heer P. C. Lans, direc teur der N.V. Adr. de Haas" Handels Maat schappij. aan den Oostzeedijk te Rotterdam. Wat de voorgeschiedenis van deze gerucht makende strafzaak betreft herinneren wij aan het volgende: Op 29 November 1928, te omstreeks 7 uur werd de heer P. C. Lans vermoord in zijn kantoor aan den Oostzeedijk te Rotterdam gevonden. Op 4 December volgde de arrestatie van den procuratiehouder van O.. 5 December werd hij. na confrontatie vrijgelaten, 7 De cember d.a.v. werden de malversaties ont dekt en van O. opnieuw gearresteerd. Op 11. 12 en 13 Januari 1929 diende de zaak voor de Rotterdamsche Rechtbank. 17 Juni werd de zaak naar de instructie terugverwezen, een psychiatrisch onderzoek werd bevolen, ar. Hesselink werd als deskundige benoemd. Op 21. 22 en 23 October had de tweede behande ling plaats en 26 Oct. da.v. eischte het OM.. waargenomen door mr. J. A. de Visser we gens moord 20 Jaar gevangenisstraf. Op 9 November werd de zaak terugverwezen naar cie instructie, 26 Febr. eischte het O.M. op nieuw 20 Jaar gevangenisstraf, en op 11 Maart 1930 volgde zijn veroordeeling tot vijf tien jaar gevangenisstraf. O. M. en verdediger gingen in hooger be roep. het Hof vernietigde het vonnis en ver- oordee'de verd. wegens moord, valschheid in geschrifte en verduistering tot twintig jaar gevangenisstraf. Bij arrest van den Hoogen Raad van 5 Januari 1931 werd dit arrest vernietigd en de zaak verwezen naar het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch. Het Gerechtshof was als volgt samenge steld Jhr. Mr. A. F. I. van Sasse van IJsselt, pre sident; Mr. van Bortel. Mr. baron van Hu- genpoth en Mr. baron de Breberstein, raads- heeren; Mr. Couvée. advocaat-generaal, Jhr. Mr. de Kuyper, subst. griffier. Als verdediger trad ook nu weder Mr. F. Kokosky uit -Amsterdam op. Er waren 53 getuigen gedagvaard wo. 12 als deskundigen. Voor de zaak bestond zeer groote belangstelling. NOG EEN ONTHULLING. Volgens „De Tijd" is in de moordzaak Lans tiog een getuige door 't Bossche Hof opge roepen en wel eens uit de Strafgevangenis te Utrecht. Deze heeft zich met een schrijven tot den advocaat-generaal te 's-Hertogenbosch ge werd, waarin het verklaart, dat hij, toen hij in voorarrest in het Huis van Bewaring zat en dus 's nachts met andere preventief zit- tenden op een slaapzaal verbleef, een mede gevangene zich in zijn slaap heeft hooren beschuldigen de moordenaar van Lans te zijn. De advocaat-generaal heeft naar deze medcdeeling een onderzoek laten instellen door.... inspecteur Hermans, die in een lij vig proces-verbaal tot de conclusie komt, dat de betrokken mode-gevangene den moord niet kan hebben gepleegd. Mr. Kokosky achtte het niettemin van be lang, ook met het oog op het feit, dat het begin-onderzoek weer door den inspecteur Hermans is geleicl en verzocht aan den pre sident van het Hof dezen man als getuige te dagvaarden. Aan dit verzoek Is door den president vol daan. Buiten deze twee gedetineerden zijn voor het Hof nog eenlge getuigen opgeroepen, die in eerste Instantie niet zijn gehoord. Men zal zich herinneren, dat twee vrou wen te Rotterdam reeds eerder verklaard hebben, te weten wie de moordenaar zou zijn. Inderdaad is daarna een onderzoek in gesteld, telkens weer door dezelfde roen- schen, die bij het eerste onderzoek dat zoo zwaar gecritiseerd i£ waren betrok ken. Inspecteur Hermans is de laatste weken herhaaldelijk te Den Haag geweest, waar bij hij ook een bezoek bracht aan „De Nieuwsbron" en daar o.m. de vraag stelde of men al den ver moede lij ken dader een ze keren G. had hooren noemen. Het is niet uitgesloten, dat deze naam die van den borstelmaker is. van wien wij in ons nummer van Zaterdag melding maak ten. De behandeling in vierde instantie dezer zaak voor het Gerechtshf te 's-Hertogen- bsch belooft, dus een zeer sensationeel verloop te zullen krijgen. Naar de „Nwsbr." verham Is verdachte v. O hoopvol gestemd. Hij snakt naar vrouw en kinderen cn naar de vrijheid! WERKVERRUIMING IN DE NEDERLANDSCHE INDUSTRIE. GOED WERK VAN DE RIJKSCOMMISSIE. Dezer dagen vergaderde de Rijkscommissie Werkverruiming onder Voorzitterschap van Prof. Dr. W. H. Nolens. Met genoegen nam de Commissie er kennis van. dat haar brief inzake exportcredietga- r an tie medegewerkt heeft tot het besluit van de Regeering om weder een exportcrcdietga- rantie in het leven te roepen. Mededeeling werd gedaan van de bemoeiin gen. welke de Commissie had gehad ten aan zien van hot uit den weg ruimen van admini stratieve moeilijkheden teneinde toestemming te verkrijgen voor een afzandmg waardoor werkgelegenheid kon worden geschapen. Besloten werd een schrijven van een onder neming, rakende de handelspolitiek, ter ken nis te brengen van den Minister van Arbeid. De bemiddeling der Commissie was inge roepen om te trachten dc markt van een bepaald product, hier te lande vervaardigd, welk eveneens uit het buitenland kan worden betrokken, te verbeteren. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken, dat de bedoelde prijzen oen gevolg zijn van een scherpe concurrentie lunchen dc vele ondernemingen, zoodat een verbetering van de markt, voor de betrokken onderneming, door de Commissie niet zou kunnen worden bereikt. Uit een gemeente- waar een bepaalde on derneming dc voornaamste werkgelegenheid biedt, was een verzoek ingekomen om. daar de afzet van deze fabriek terugliep, steun tc ver lemen. De Commissie besloot tot het instellen van een onderzoek; bij dc beraad slagingen werd er de aandacht op gevestigd van hoeveel belang het beleid van een be paalde onderneming voor een gemeente of streek kan zijn. zoodat hierdoor op de leiders van dergelijke ondernemingen een buitenge wone verantwoordelijkheid rust, welke niet altijd schijnt beseft te worden. Met leedwezen nam de Commissie er kennis van, dat een opdracht voor levering van 6 zwaardere locomotieven niet aan de Neder landse!^ industrie is ten goede gekomen, hoe wel de directie van dc Nederlandse he Spoor wegen een hoogeren prijs dan de laagst be dongen prijs wilde besteden, en een over heidssubsidie tot behoud van de order hier te lande In het vooruitzicht was gesteld. Voorts werd mededeeling gedaan van eenige tientallen gevallen, waarin de bemiddeling van de Commissie werd ingeroepen. Hierbij kwam ter sprake het geval, hetwelk zich voordeed in een onzer grootste gemeenten, dat voor een motorboot zoodanige eischen aan den motor waren gesteld, dat voor alle meer ingewijden duidelijk bleek, dat men een bepaald buitenlandsch merk wenschte. zoodat scheeps- en bootmotoren, welke hier te lande van goede kwaliteit- worden ver vaardigd. practisch van mededinging waren uitgesloten. De Commissie betreurt het. dat er nog ge vallen zijn, dat op dergelijke wijze de bestek ken worden ingericht, waardoor aan de pro ducten van de Nederlandsche nijverheid schade wordt berokkend. Eveneens kwam ter sprake, dat een maat schappij. welke veel arbeid verricht in ver band met werkverschaffing enz., ertoe was overgegaan, ondanks een geringe prijsverschil buitenlandsch materiaal te koopen. terwijl dit materiaal hier te lande voor hare doel einden minstens even goed te krijgen is. In menig geval bleek de bemiddeling van de Commissie het gewenschte resultaat te hebben opgeleverd. Met genoegen nam de Commissie er kennis van, dat eenige orders door de directie van de Nederlandsche Spoorwegen, niettegen staande eenig prijsverschil aan Nederlandsche fabrieken zijn opgedragen. Ten slotte verwonderde de Commissie zich er over dat niettegenstaande er reeds in de laatste jaren bij voortduring de aan dacht op is gevestigd, dat het voor het ge bruik van grint niet altijd noodig Is een be paalde grintsoort van buitenlandsche her komst voor te schrijven, het nog meermalen voorkomt, dat Nederlandsche overheidslicha men. welke grint behoeven, in hunne adver tenties grint van t«uitenlandschen oorsprong ter levering eischen. STADSNIEUWS VEREENIGING VOOR VOLKEN BOND EN VREDE. TWEE PRIJSVRAGEN. Het Hoofdbestuur van bovengenoemde ver- eenlging heeft een circulaire verspreid met bijzonderheden betreffende twee door dat Hoofdbestuur uitgeschreven prijsvragen, n-1. voor jonge leerkrachten van het L.O. en één voor a-s. leerkrachten van het voor.gezet onderwijs. Het Hoofdbestuur van de „Vereeniging voor Volkenbond en Vrede" stelt dit jaar 3 prijzen beschikbaar van f 150 voor de best geoordeelde opstellen, welke bedragen zullen moeten wor den aangewend om, ongeveer eind Augustus de bekroonden in staat te stellen, een reis naar Genève te maken, daar 10 a 12 dagen te verblijven, onder deskundige leiding alles te bezichtigen en verschillende belangrijke con férences bij te wonen, georganiseerd door het bureau van de Union Internationale des Association pour le S. d. N aldaar. Als onderwerpen voor de prijsvraag zijn ge kozen de twee volgende vragen: a. Wat kan een onderwijzer bij het Lager Onderwijs doer^ in de school ter be vordering van de Volkensbonds- en Vredes- gedachi-e-?^ b. Heeft het Kellogg-Pact inderdaad wer kelijke beteekenis voor de bestrijding van den oorlog? Zoo ja, in hoeverre? Voor beantwoording van de eerste vraag komen in aanmerking kweekelingen en jonge onderwijzers(essen) tot en met den leeftijd van 25 jaar; voor die der tweede vraag jonge a.s. leeraren (essen) in de geschiedenis, stu- deerende aan een onzer Universiteiten. INGEZONDEN MEDE DEELINGEN a 60 Ct«. per regel. NED. CHRIST. REISVEREENIGING. Voor de afdeeling Haarlem van de Ned. Christ. Reisvereoniging werd Vrijdagavond in het gebouw „Sint Bavo" de film „Tropisch Nederland" van de Kon. Paketvaart-Maat- schappij afgedraaid. De belangstelling hier voor was vrij groot- De zaal was bijna geheel gevuld. De voorzitter, de heer Tj. K. Roosjen, open de den avond op de gebruikelijke wijze, waar na hij een kort welkomstwoord sprak. Hij uitte zijn blijdschap over de groote opkomst, niettegenstaande de koude temperatuur. Nu er in het „Westen geen nieuws" is, zouden de aanwezigen een kijkje in het warme Oosten krijgen. Hij gaf vervolgens het woord aan den heer L. D. Petit, secretaris der afdeeling Amster dam van de vereeniging „Oost en West". Deze hoopte in zijn inleiding de belangstelling van alle aanwezigen voor de nationale zaak te kunnen wekken. Spreker herinnerde aan de triomfen van de Hollandsche zeevaarders door alle eeuwen heen, waardoor de naam van Nederland een goeden klank in de wereld heeft verkregen. Hij vertelde vele interessan te bijzonderheden van de Kon. Pakeivaart- MaatschappiJde Hollandtehe onderneming, die zulk een groote rol in het handelsverkeer gespeeld heeft en nog speelt. Dank zij haar schitterend georganiseerd bedrijf is het goe deren- en passagiersverkeer tusschen Neder land en Koloniën zeer toegenomen. Het werk van deze maatschappij is bijzonder zegenrijk voor ons land. Na deze woorden werd de zaal in het donker gehuld en konden de aanwezi gen in gedachten per dubbel-schroef turbine schip „Nieuw Holland" een reis door Tropisch Nederland meemaken. Zij kregen kijkjes in het bedrijf der Kon. Paketvaart-Maatschap pij. op Java. in de Vorstenlanden. Soerabaja cn de Zandzee. Sumatra, Borneo. Nlcuw- Gulnea en het Sprookjes-eiland Bali Het was een mooie avond. EDUARD VAN BEINUM. Gemeld wordt thans de officïeele benoe ming van Ed. van Beinura, dirigent der H.O.V.. tot opvolger van Cornells Dopper bij het. Amsterdamsche Concertgebouw-orkest. Do heer van Beinum zal met ingang van het eerstvolgende seizoen aan het Concert gebouw worden verbonden, teneinde noc ge durende eenige maanden met den heer Dopper samen te werken- Geëtaleerd van Maandag t.m. Zaterdag: ■HÉ» VOSSEN zeer billijke prijzen. WEILL ZOON KöJ Bontwerkers Dameskleedermakers Barteljorisstraat 2628 HEROPENING VAN DE DREEFSCHOOL. DE OFFICIëELE INGEBRUIKNEMING. De officïeele ingebruikneming van de ge heel vernieuwde en uitgebreide „Dreefschool" heeft Zaterdagmorgen in tegenwoordigheid van eenige autoriteiten op onderwijsgebied te Haarlem, hoofden van scho'en, het bestuur en het personeel van genoemde school, plaas gehad. In de ruime hall op de eerste verdieping die met de verschillende bloemstukken een f eestelijken aanblik bood, werden de genoo- digden ontvangen door het schoolbestuur en het hoofd der school, den heer F. van Woerden. De heer C. ten Boom opende de plechtig heid met gebed en voerde vervolgens als voor zitter van het schoolbestuur het woord. Spr. uitte zijn hartelijke blijdschap over het feit, dat zoovelen aan de uitnoodiging gevolg had den gegeven om deel te nemen aan de feest vreugde. Hij herinnerde er aan. hoe het heerenhuis in de oorlogsjaren oorspronkelijk groot genoeg was maar later meer en meer gevuld raakte, zoodat het er tenslotte min of meer benauwd werd en uitbreiding noodzake lijk bleek- De oude school, zeide spreker, had voel aantrekkelijks, en vooral de intieme sfeer maakte de overgang van huis naar school wat minder sterk- Maarmet het getij ver zet men de bakens, de uitbreiding was een noodzakelijkheid. Veel moeilijkheden, vooral van flnancieelen aard. bracht deze stap met zich mede, maar tenslotte zijn er toch goede resultaten bereikt. Over het onderwijs op deze school sprekende, zeide de heer Ten Boom, dat op een enkele uitzondering na. de meeste leerlingen steeds voor de toelatings-examens waren geslaagd. Spreker roemde de toewij ding van het personeel en de prettige geest, die onder hen en onder de kinderen heerscht. Vervolgens heette de heer Ten Euom de aanwezigen welkom. In de eerste plaats den heer G. H. Weustink, inspecteur op het L.O die het bestuur met raad en daad terzijde heeft gestaan en aan wien de totstandkoming van het gebouw voor een groot deel te danken is geweest. Spreker maakte van de ge'egen- heid gebruik den heer Weustink met het be reiken van zijn 65ste jaar te feliciteer en en sprak den wensch uit. dat de inspecteur zich voor het onderwijs mocht blijven interes- seeren. Voorts sprak de heer Ten Boom woorden van welkom tot mej. M. C- Berdenis van Ber- lekom, gemeenteraadslid en secretaresse van de Commissie van Toezicht op het L-O., de heeren J. A. Pijzelman, hoofdcommies van de afdeeling Onderwijs ,dle den heer Kalbf.eisch vertegenwoordigde, G. Smits, adjunct-archi tect bij Openbare Werken, A. de Maaker, den ontwerper van de uitbreiding, en zijn trouwe hulp den heer Reitsma, de aannemers, n.l. de heeren Philipse en Toebis en den schilder, den heer Voerman. Tenslotte vestigde spreker de aandacht op de vele platen in het gebouw, de bakken groen en de piano. Dit alles heeft men kunnen aankoopen van de opbrengst, van een gehouden bazar, door het personeel ge organiseerd cn waarop allerlei werkstukken van de kinderen werden verkocht. Nadat de heer Ten Boom de schenkers van de bloemen bedankt had, sprak de heer Weu stink. Deze dankte het bestuur voor de uit noodiging en de vriendelijke woorden tot hem gericht Spreker prees het werk van den ,.Ma(a)kcr" van het. nieuwe gebouw en ver heugde zich over het feit, dat bijzondere sfeer, die de school steeds heeft gekenmerkt, in het geheel niet verloren is gegaan. De heer Weu stink maakte de opmerking, dat de liefde der ouders jegens deze Christelijke school toch wel groot moet zijn, wanneer men bedenkt, dat 99 pCt. der ouders geen bezwaar maakten hun kinderen tljdelijjk naar het gebouw in de Van Zompelstraat te sturen, een gelegen heid, waar het allesbehalve plezierig was te toeven! Spreker achtte het een groot voor deel van de nieuwe school, dat de klassen ten hoogste 30 leerlingen kunnen bevatten, waar door de onderwijzer alle gelegenheid heeft zijn leerlingen stuk voor stuk te leeren kennen. Sprckei feliciteerde den heer Van Woerden van ganscher harte met de nieuwe aanwinst. Ds- C. J. van Paassen, sprekende namens de VereeniginjLtot Stichting en Instandhouding van Scholen met den Bijbel, wees op den goeden roep, die van de Dreefschool uitgaat en hoopte dat dit zoo mocht blijven ten zegen voor de stad. Tenslotte voerden nog het woord dr. J. van der Eist, rector van het Christelijk Lyceum en den heer Van der Stam. hoofd der Chr. Mulo- school in de Bosch en Hovenstraat. die beiden de groote samenwerking memoreerden, welke tusschen hun scholen en de Dreefschool be staat. Hierna sloot ds. Beker de plechtigheid met gebed, waarna de bezoekers m de ge egenheid werden gesteld het gebouw te bezichtigen. Dit was inderdaad de moeite waard, want de inrichting van de school voldoet aan de hoogste eischen. De lokalen, die allen van stroomend water voorzien zijn, onderscheiden zich door een zekere intiemheid, die trouwens de geheele school kenmerkt. Bovendien is er overal een overvloed van licht aanwezig. Ook de practische oplossing van de borden ver dient vermelding. Op de bovenste verd.eping is een lokaal gereserveerd voor aparte clubjrs leerlingen, die er op een bepaalden avond of middag kunnen ping-pongen, sjoe bakken e.d. Ei- is werkelijk een enorme verbetering met deze verbouwing tot stand gekomen. Nog zij vermeld, dat de heer K. Brants, hoofdinspecteur op het L O., verhinderd was de openingsplechtigheid bij te wonen. VEREEN. VOOR FACULTATIEVE LIJKVERBRANDING. Vrijdagavond hield de vereeniging voor Facultatieve Lijkverbranding in café Brink- mann haar jaarvergadering onder leiding van den heer R. Steensma. In zijn openingswoord deelde de voorzitter in 't bijzonder mede, dat de vereeniging twee ijverige leden door den dood verloor, nl. de oud-algem. secretaris Dr. P. H. van Lissa en het ijverig afdeelingslid de heer R. Luyten. In totaal hadden in 1930 505 crematies pLaats Uit het jaarverslag van den secretaris penningmeester blijkt dat er thans meer dan 600 leden zijn. Mej. A. Rab, aan de beurt van aftreding wordt herkozen. Het bestuur bestaat thans uit de heeren; R. Steensma, (voorz.), T. C. R. Smit (secret.-penningm.)mej. A. Rob en de heeren E. Cousyn en G. D. Hogebout. oTt candidaat hoofdbestuurslid is Mr. C. W. Stheeman Leeuwarden gekozen. SCHEEPVAARTBERICHTEN Arta 18 te Porto Alegre v. Amsterdam Alphacca 19 v. Bahia, Buenos Aires n. Rotter dam Delftland 20 16 tt. v. Montevideo, Amsterdam naar Buenos Aires Dinteldijk 19 v. Cristobal. Pacifickust naar Li verpool, Southampton, Londen en Rotterdam Grootendijk p. 20 n.m. Bishops, Rotterdam n. New York Insulinde 21 9 u. te Batavia van Rotterdam Juno 17 v. Kingston, J. n. Port au Prince Kota Radja p. 21 10 u, Suez, Batavia n. Rot terdam Kota Pinan p. 21 8 uur Galle, Rotterdam naar Batavia Kota agoeng 21 3 uur to Bremen, vertrekt 22 v.m. i>. Rotterdam. Lochgoil 21 v.m.. te Rotterdam v. d. Pacific kust. Meerkerk p. 19 Gibraltar. Rotterdam n. Sydney Moerdijk 20 v.m. te Los Angeles Harbour, Pa cifickust n. Rotterdam Narenta 19 v. Portland. Pacifickust n. South ampton, Londene Rotterdam en Hamburg. Oldekerk 18 v. Tsingtao, Japan n. Rotterdam Ouderkerk 21 to Amsterdam van Hamburg Poelau Laut p. 18 Gibraltar, Amsterdam naar Makassar Toseidon v. Koningsbergen, p. 21 5 uur Hol- tenau Rotterdam 21 v.m. te Algiers v. New York Rondo p. 19 Perira, Japan n. Rotterdam Sitoebondo 21 v. Baavia n. Rotterdam Soekaboemi p. 20 23 u. Gibraltar, Rotterdam n Batavia Tjlsondari 19 te Manila v. Sjanghai Tjitaroem 19 v. Manila n. Miike Tjikarang 17 te Hong Kong v. Sjanghai Tjileboet 19 te Sjanghai v .Hor.g Kong Weser 19 v. Madeira, Amsterdam n. Buenos Aires Aagtekerk 20 te Adelaide v. Rotterdam Amstelkerk 21 te Amsterdam v. W.-Afrika Aldabi 21 v. Durban n. Lourenco Marques Barneveld 20 11 u. 8 m. 300 mijl Z. West van Valentia, Cihilï n. Amsterdam STEUNT.' bij gelijken prjs en kwaliteit de Nederlandsche Industrie Hiermede dient gij uw land en BESTRIJDT gij de werkloosheid Bllllton p .51 Gibraltar. Beira. n. Rotterdam Bovenkerk 21 v. Rotterdam n. Hamburg Binnendijk 21 v.m. v. Newport News, Boston n. Rotterdam Costa Rlca 21 v. A'dnm n. Hamburg Dempo 22 0 u. 30 m. te R'dam v. Vllsslngen DJember 21 v, Rotterdam n. Hamburg Ganymedes 20 te Accra, W.-Afrika n. A'dam Garoot p. 21 9 u. Guardaful, Batavia n. Rotter^ dam Giekerk 20 te Suez, Beira n. Rotterdam Heemskerk p. 20 Dakar. Rotterdam naar Zuid- Afrika Haarlem 21 v. Havre. W.-Afrika n. Amsterdam Jagersfontein 21 v. Kllindinl, Beira n. Rot terdam Johan de Wltt 21 te Suez, Batavia n. A'dam Jan Piotersz. Coen 21 v. Colombo, Amsterdam n. Batavia Koningin der Nederlanden, 20 v. Singapore, Am sterdam n. Batavia Klipfontein 20 v. Mozambique, Beira n. R'dam Melampus p. 21 Gibraltar. Batavia n. A'dam Nleuwkerk 21 te Southampton, Beira n. R'dam Nebraska 20 10 u. 27 m. 97 mijl West van Land's End, Rotterdam n. de Pacifickust Nieuw Zeeland 19 v. Singapore n. Batavia Nieuw Holland 20 te Brisbane van Melbourne Nlckerie 19 te Barbados v. Amsterdam Oldekerk 20 te Sjanghai. Japan n. Rotterdam Poelau Roebiah 17 v. Singapore, Batavia naar Amsterdam Palembang p. 21 20 u. Point de Galle, Java n. New York Poelau Bras p. 21 Gravesend. v. Londen Tjisandarl 20 v. Manila n. Macassar Trajanus 21 v. A'dam n. Guatemala RADIO-PROGRAMMA DINSDAG 24 FEBRUARI 193L HILVERSUM, 1875 >L (Uitsl. AVRO-Uitzending). 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.30 Concert AVRO-kwintet o.l.v. F. Lup- gens. 12.30 Concert Tuschinsky-orkest o.l.v. Max Tak. 2.00 Vrouwenhalfuurtje. 3.00 Knip cursus. 4.00 Gramofoonpl. 4.30 Kinderuurtje. 5.30 Concert. Orkest v. Luxor-Palast te Rot terdam o.l-v. Mare Velt. 6 00 Landb. Causerie door Ir. Const. Stevens. 6.20 Vervolg Concert Luxor-orkest! 7.00 Engelsche les. 8.00 Alexan der Schmuller bespreekt en speelt eenige Russische vioolsoll. 8.30 Gramofoonpl. 9.00 Ir. J. W. Clerx; „Klinker en Keiwegen". 9.20 Concert. Omroeporkest o.l.v. Nico Gerharz. W. Brohm f klarinet). 10.05 Vaz Dias. 10.20 Theater Carré Amsterdam. Laatste acte van „Troubadour", G Verdi door de N.V. Ita- liaansche Opera. 11.00 Gramofoonpl. HUIZEN, 298 M. (UitsL KRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. Causerie door Pastoor Perquin. 12.00 Concert KROtrio o.l.v. P. Lustenhouwer. 1.30 Gramofoonpl. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Knip cursus. 4 00 Concert. KRO-orkest o.l.v. J. Gerritsen. M.m. van M. van 't Woud (cello). 6.30 Verbondskwartiertje. 645 Schriftverbe teringscursus. 7.15 Gramofoonpl. 8.00 Lij densmeditatie door Rector H. A. Bots. M. m.v. R.-K. Zangkoor A.MJD.G. o. 1. v. P. Raven- sloot. Cor van Steyen (orgel). 9.45 Concert door Mevr. S. Brautigam (zang) en Agnes Luns piano), cn. 9.30 Vaz Dias. 11.00 Gra- mofoonplaten. DAVENTRV, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 (Lezing. 12.20 Orgelspel door E. O'Henry. 1.20 Orkestcon cert. 2,15 Televisie. 2.25 Ultz. voor scholen. 4 50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Berichten. 7.00 Piano-recital door E. Isaacs, 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Con cert. L. England (piano), Orkest. 9.20 Berich ten. 9.35 Berichten, 9.40 Lezing. 10.00 Kamer muziek. F. Mannheimer (piano), Strijkkwar tet. 11.05 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. 1.25 Gramofoonpl. 4.05 Gramofoonpl 6.50 Gra mofoonpl. 8.20 Tooneeiuitz. 9.50 Solisten- cert. LANGENBERG 473 M. 6.20 Gramofoonpl. 9.35 Gramofoonpl. 10.35 Gramofoonpl. 11.30 Gramofoonpl. 12.25 Or kestconcert. 4.20 Solisten-concert. 7.20 Muzi kaal allerlei. KALUNDBORG, 1153 M. 11.20 Orkestconcert. 2.20 Orkestconcert en zang. 7.20 „Familiën Hansen" van Jens Lo cher. 7.35 Orkestconcert. 8.20 „Chitra". Too- neelspel van Rabindranath Tagore. 9.05 Lie deren-voordracht. 9.40 Orkest- en solisten- concert. ZEESEN, 1635 M. 5.40 Lezingen. 11.50 Gramofoonpl. 12.15 Be richten. 1.20 Gramofoonpl. 2.20 Voordrach ten. 3.50 Orkestconcert. 4.50 Lezingen. 7.20 „Musikalisches Durcheinander" o.l.v. H. Spitz. 9.20 Berichten. 9.35 Lezing en daarna tot 11.20 Concert. EEN DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Ze kwamen tegelijk aan de eindstreep, waar de professor bij dc vlag stond. Dc overwinning werd toegekend aan den eek hoorn. omdat het lampje van den haas vrijwel geheel leeg was en de eekhoorn moer de helii had overgehouden. Nu kwamen ccn dikke kikvorsch cn een dikke kip aan den start. Dc verkeersagent gaf ze dc noodigc aanwijzingen en zorgde ook weer. dat beiden op dc streep stonden, teen het sein voor vertrek werd gegeven.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 6